Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Každý si všetko odpyká!

13
reakcií
952
prečítaní
Tému 28. júla 2011, 17:55 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   28. 7. 2011, 17:55 avatar
Každý si všetko odpyká!

Aj vy si tak ako mnohí iní myslíte, že si človek môže robiť v podstate beztrestne čo chce ak je natoľko „šikovný“, že ho pritom neprichytia? Ak sa dokáže vyhnúť tomu, aby bol postihnutý súčasnými zákonmi? Myslíte si, že ak je človek obdarený dostatočnou mierou takejto „šikovnosti“ môže naozaj beztrestne klamať, podvádzať, kradnúť, jednať nečestne, byť nespravodlivý a zlý voči iným ľuďom?

Áno, prax nám ukazuje, že sa to dá a mnohí ľudia takýmto spôsobom aj vskutku jednajú, ale naozaj si je možné myslieť, že takáto životná filozofia sa im môže „prepiecť“ skutočne beztrestne?

Pravda je však taká, že absolútne nikto z nás sa nemôže vyhnúť zákonitej nevyhnutnosti odpykania všetkého, čo spôsobil. Vo stvorení totiž jestvuje železný Zákon spätného účinku, pôsobením ktorého sa všetko v kruhu vracia naspäť k svojmu východisku. Nech už je to čokoľvek. Dobré, alebo zlé. Ovocie všetkého, čo sme vykonali sa ku nám po určitom čase zákonite navráti naspäť. A to skôr, alebo neskôr! Niečo ihneď a niečo trebárs aj po veľmi dlhej dobe. Absolútne nič sa však nestratí! Touto neomylnou Zákonitosťou sa zaručuje spravodlivosť! Tá vyššia! Bez tejto Zákonitosti by totiž bol pojem spravodlivosť v čisto ľudskom ponímaní a praktizovaní pojmom celkom prázdnym.

V hĺbke svojho vnútra však predsa len každý z nás jasne cíti, že nejaká Spravodlivosť musí existovať. A ona aj skutočne jestvuje a prejavuje sa prostredníctvom železného Zákona spätného účinku.

Stála nevyhnutnosť odpykávania všetkého, čo človek vykonal, či už svojimi činmi a slovami, alebo dokonca svojimi myšlienkami a citmi, stála nevyhnutnosť odpykávania absolútne všetkého, čo z nás vzišlo je ako reťaz, ktorá nás drží pevne prikovaných k našim predchádzajúcim činom. Je to reťaz, ktorej nemožno dovidieť konca. Reťaz, ku ktorej svojim zlým chcením neustále nadväzujeme ďalšie a ďalšie ohnivká.

No a v nikdy neustávajúcom kolobehu účinkov Zákonitosti, že všetko sa raz musí vrátiť naspäť k svojmu východisku, aby sa učinilo zadosť Vyššej Spravodlivosti je táto nevyhnutnosť stáleho odpykávania nevedomými ľuďmi subjektívne vnímaná ako nikdy nekončiaca reťaz malých i väčších nespravodlivostí a menšieho či väčšieho utrpenia. Nevedomí ľudia netušia, že všetko toto je iba ovocím našich vlastných činov, ktoré sa ku nám vracajú v železnej nevyhnutnosti odpykávania v Zákone opätovného návratu všetkého k svojmu východisku. Ovocie všetkých našich činov sa teda vracia naspäť k bodu, z ktorého povstalo, čiže k človeku samotnému. A takto to ide neustále a bez konca.

Dá sa však vyslobodiť z tohto nikdy nekončiaceho kolobehu? Z  tohto nikdy nekončiaceho kolobehu neustálych, väčších alebo menších strastí? Je to vôbec možné?

Áno, je to možné, pričom existuje iba jedna jediná cesta a tou je ...dobré chcenie! Pevné, vážne, silné chcenie k dobru! Práve takýmto druhom chcenia totiž okamžite staviame konečný medzník v reťazi doteraz nikdy nekončiaceho, neustáleho bolestného odpykávania.

Jedine pevné chcenie k dobru môže teda určiť konečnú lehotu nevyhnutnosti nášho odpykávania. To však samozrejme neznamená, že všetky, našim predchádzajúcim nesprávnym jednaním vytvorené činy nám budú okamžite odpustené, len čo začneme s dobrým chcením.

Nie! Spravodlivosti musí byť učinené zadosť a všetko to zlé, čo sme spôsobili v minulosti musíme spätne prežiť sami na sebe a týmto spôsobom zaplatiť až do toho najmenšieho haliera. Tak to požaduje Vyššia Spravodlivosť!

Avšak aj keď sa našim dobrým chcením reťaz nášho bolestného odpykávania ihneď neskončí už to predsa len nie je reťaz bez konca. V diaľke sa nám už predsa len črtá jej koniec. Už nekráčame iba od menšieho utrpenia k utrpeniu väčšiemu. Už kráčame k vyslobodeniu! K vyslobodeniu z reťaze nevyhnutného odpykávania!

Pevné, vážne a silné dobré chcenie je teda cestou k nášmu vyslobodeniu! Dobré a ušľachtilé cítenie a myslenie, dobrá a ušľachtilá reč a jednanie sú cestou našej slobode. Cestou k spáse!

Miluj svojho blížneho, ako seba samého! V týchto slovách je skrytá veľká múdrosť, pretože všetko, čo robíme iným a ako s nimi jednáme sa napokon vráti ku nám samotným a to už podľa mnoho krát spomínanej Zákonitosti spätného návratu všetkého k svojmu východisku. Všetko, čo teda robíme pre našich blížnych, robíme v skutočnosti iba sami pre seba! Takto možno chápať krok k dobrému chceniu.

Kto ho učiní dospeje k vyslobodeniu, k mieru, k šťastiu a k Svetlu. Kto ho neučiní zostane navždy spútaný reťazou neustáleho odpykávania, až sa v nej, ako v nikdy nekončiacom kolotoči utrpenia uštve na smrť. Na smrť nie len v zmysle telesnom, ale čo je omnoho horšie, i v duchovnom.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí luke85


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 7. 2011, 20:56 avatar
Nepravda.  (Na čom bežíš? Priznaj! Teda, vyznaj sa zo svojich hriechov. Mara, Hera, Koka?)

Inak je to:

Každý si každého…

A všetci si všetko…

A nikto nič…

Tak to je! Svätá pravda. 
Súhlasí luke85


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   28. 7. 2011, 18:04 avatar
To povedz Rockefelerovi pako.


8.
označiť príspevok

luke85 muž
   28. 7. 2011, 20:46 avatar
Na rockefelera si ešte nevyzrel, tak drž hubu a pracuj. Ora et labora. Hlupák.


3.
označiť príspevok

fajer
   28. 7. 2011, 18:48 avatar
keci...


4.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 7. 2011, 19:24 avatar
cestou k spase by vraj mala byt poslusnot s pokorou napr.k laske,lenze v skutocnosti cestu k spase si uz rezervovala poziadavka cloveka byt si sam sebe vlastnym problemom,co znamena ze zijeme pre to,aby sme riesili problemy a tak ponukali zadara zivu podu pre nezrozumitelny sposob zivota nesuvisiaci ci skor nie harmonizujuci s vyssou inteligenciou,alias Bohom..
vlastne my tu nie pykame,my tu ponukame pre seba zivot nezlucitelny s dusou Marie,ktora ako prva pochopila,co znamena ostat blizko ku klamstvu a vidiet klamstvu do oci a pre to klamstvo si znetvorit vlastne dieta..a tym klamstvom bola jej naivna dovera z lasky k Bohu,obetovala syna ,aby naplnila ocakavanie Boha a to ,aby dokazala Bohu,ze clovek je tvor nezlucitelny s jeho jednotou,s jeho volou t.j...sme zial na obraz Satana..off


5.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 7. 2011, 19:29 avatar
utociskom pred vlastnymi problemami by mohla byt uz len spasa v podobe prijatia kazdeho z nas v slove fiat..co je ale zial nezlucitelne s dnesnou dobou,pre veriacich ostava uz len ten plac v dusi a usmev na tvari..ako bolo,ako len bude,co uz
Súhlasí luke85


6.
označiť príspevok

blueevil
   28. 7. 2011, 20:00 avatar
niektorych ludi musiš milan trestat, lebo oni to nijak nepochopia a so smiechom dalej poškodzuju nevinnych, pribuda ich čoraz viac, ano na každeho raz dojde, budu za to trpiet, aj ked to pre niekoho vyznie ako rozpravka, ale čo s tym pocitom, že si svojou, ak to povedat-lahostajnostou ? nepodporil, vlastne urychlil trapenie ako napriklad ten prvy prispevok, ktory jasne na niečo poukazuje ? blog.aktualne.centrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

luke85 muž
   28. 7. 2011, 20:45 avatar
Bubino nestraš .


10.
označiť príspevok

blueevil
   29. 7. 2011, 00:04 avatar
prečo mysliš že strašim ? každy si berie zo sebou na druhy svet každy skutok, myšlienku čo vykonal, si myslel, citil,... ! a tam kto organizuje tento vyznam prečo sme tu a tak, bude vediet všetko, ako ked ty vieš tu, že napriklad je niekto opity, pretože su tam iné dokonalejšie bytosti ktorym sa to nemusi páčit, ktore si nekupiš... taky človek sa sám rozhodol konat zlo a je odsudeny ako sa to hovori na zatratenie. si všimni že ten kto kona zlo, respektive po čase začal konat zlo sa mu jeho skutočne schopnosti scvrkavaju


11.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 7. 2011, 08:29 avatar
Príspevok (9) patril strašiakovi MŠ. Jeho štýl: bububu-sem, bububu-tam. A ja konám len dobro, mňa čaká iba nebo .


12.
označiť príspevok

blueevil
   29. 7. 2011, 20:18 avatar
to je jedno luke85 komu si to adresoval, ja som to tiež niekomu adresoval. to "vnutro" ktore ma každy, je jedno či z donutenia, alebo z hladania sleduješ len ty sám, ty maš v konečnom dosledku posledne slovo prijat to ZLO, alebo nie ! nie nieaky debil čo nema gule a vypisuje pakoviny na inych forach, lebo na teba nemá odvahu a potrebuje si choromyselne ulavit  


13.
označiť príspevok

winry žena
   29. 7. 2011, 20:32 avatar
ale mozes sa aj mylit, beee 


14.
označiť príspevok

winry žena
   29. 7. 2011, 20:33 avatar
a luke konkretne som narazala na to dobro, len tak...nikdy nevies)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:38,  fbi a cia sa nevyhnete, lebo ste opovrhovali ľudmi, ktorí dokončili školu a smiali ste sa z...
dnes, 09:35,  celá dedina čo mali ľudia svadbu, nevie meno svojej matky a sestry, mimozemšťania ten ruský...
dnes, 09:31,  deti povedali, ukážeme vám všetko čo by ste mali urobiť, len nás môžu zbiť
dnes, 09:29,  starý zákon, staré okuliare a v nebi hlboký spánok
dnes, 09:25,  tento človek dostal do daru nejaký nechcený 30 ročný pc do daru a začal mazať celý...
dnes, 09:22,  chceme sa vás opýtať, je táto spoplatnená televízia normálny jav na slovensku 50 dol. za...
dnes, 09:17,  https://ulozto.sk/file/fKw8EpgK0vw9/den-v-obci-jpg
dnes, 09:15,  https://www.obeckamienka.sk/kontakt/
dnes, 09:12,  ani gogle nemá žiadne informácie, ani jeho dcérska spoločnosť, v podstate žijeme v...
dnes, 09:09,  totálna cenzúra nemôžem vyhľadať žiadneho človeka od nás na internete, vyhľadánie na...
dnes, 09:02,  havran - ak má na to právo, predvolať si tých, čo rozhodli trnku pustiť domov, tak je...
dnes, 08:32,  1/ Kamos ujebal 2000euro dostal rok vazenia aj ked chcel peniaze vratit!!!:))) Ujebes 65...
dnes, 08:26,  1/ Edko ked 99 percent svetoveho kapitalu vlastni 1 percento ludi kolko percent kapitalu zostane...
dnes, 08:22,  1/ Slovo kapitalizmus je odvodene od slova kapital cize peniaze...:))) Mas pocit ze za sociku sa...
dnes, 07:50,  Kráľovná Bielych Tenisiek
dnes, 07:46,  REVOLTA - Moudrost Hip-hopu (prod. Revolta) CZ/EN
dnes, 07:20,  Miro Jaroš & Nela Pocisková - NECH UŽ NASNEŽÍ (Oficiálny videoklip)
dnes, 06:41,  tento vedec povedal počas 2.sv.v že slovensko bude mať veľký problém s gaymi a to sa aj deje
dnes, 03:47,  Cigánsky teror nie je do smiechu
dnes, 03:45,  Keď nevyhraju kiskovci-trubanovci-matovicovci dobrá sprava pre Slovensko
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži sa v láske správajú ako v reštaurácii. Najprv si objednajú podľa jedálneho lístka a potom zízajú na susedov stôl.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(73 874 bytes in 0,489 seconds)