Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Katolicizmus-degeneracia krestanstva

35
reakcií
4067
prečítaní
Tému 23. augusta 2007, 15:02 založil tinaBo.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 03. 2011
15
22. 12. 2015
73
 
 


1.
označiť príspevok

tinaBo
   23. 8. 2007, 15:02 avatar
Co si myslite o katolickom ponati viery? Ja osobne nesuhlasim s podstatnymi odchylkami od Pisma v tejto Cirkvi.Nedavno som z nej vysla a som spokojna.Knazi kazu nie v moci Ducha ale akesi naucene frazy,prednasky napisane na pomocnych papierikoch,zazila som uz aj prednasku zo zoologie na miesto nedelnej kazne. ..Ja som presla do letnicnej Cirkvi a som rada. Je to Cirkev ktoru katolici nepovazuju za Cirkev lebo nie je katolicka,ale zato je plna ovocia Ducha Sväteho.Viery v ziveho Boha a nie v modly,radosti s Boha anie zachmurenych tvari v kostole,povzbudzovania a nie ohovarania pred kostolom atd. Nechcem v ziadnom pripade urazit nejakeho brata, sestru z katolickej Cirkvi,pretoze ako vsade najdu sa aj ti co su uprimni pred Bohom.


2.
označiť príspevok

p.Believer
   23. 8. 2007, 15:20 avatar
... Tak, co na to Degon?


3.
označiť príspevok

tinaBo
   23. 8. 2007, 15:47 avatar
Paci sa mi tvoj postoj p.Believer. Naozaj chcem vediet co si mysli o tom Degon.


4.
označiť príspevok

Sauron
   23. 8. 2007, 15:52 avatar
Degenerovať degenerované...hm )


5.
označiť príspevok

tinaBo
   23. 8. 2007, 16:31 avatar
Zase.  Degon toto je otrasne forum. Ak chces dam Ti skype a mozme kecat.Nemam chut citat medti riadkami nieco normalne a potom zase urazky. Ved to nikam nevedie. Ja som fakt myslela ze si tu z niekym vymenim skusenosti,a svedectvo a tu to srsi utokmi ateistov.Zivot toho Saurona je zamerany proti krestanom a Bohu a ani on sam by sa nepohyboval v miestnosti kde ho niekto nenavidi,nema k nemu uctu a vysmieva sa jeho mysleniu ateistickemu. Proste sem chodi nabijat baterky nenavisti aby mohol dalej fungovat. Sauron nikto z nas sa Ti tu nevysmieva! Kazdy vidi ze do kazdej temy nabozenstva musis vojst s tymi istymi recami. Ale preco? Ved si presvedceny ze nie si mimo,tak maj pokoj a nesprtaj sa v tom. Bol by si v miestnosti kde ta nenavidia a pluju na Teba a na tvoje presvedcenie o tvojom ateizme? NIe! Neverim.Tak uz by si mohol ist na temu politika a tam si z niekym ostrit jazyk. Tam su rovnejsi partneri,pretoze tu sa hovori o Bohu a On je plny milosti,lasky,nehy a ucty.


6.
označiť príspevok

tinaBo
   23. 8. 2007, 16:42 avatar
Degon tu sa neda rozpravat,nechavam to.To akoby sme boli na ulici,bavili sa a niekto by na nas plul ze o com sa to bavime. Tak sa citim medzi tymito ludmi. Asi im o to zamerne ide. Je to skarede a nechcela by som ich osobne poznat,pretoze este by ma zbili za to ze vyznavam Jezisa a verim v Neho celou silou.Vlastne takito ludia kedysi zatvarali krestanov pre ich vieru alebo im vzali pracu. Keby nebola sloboda vyznania,uz by sme boli v rukach takychto ludi co by po nas sliapali a pluli na nas.Mne to nerobi potesenie tu travit cas,ak to nema vyznam. Degon som tu posledny krat koli utokom a hadkam zo strany Saurona a inych.Nenavist z ich strany vedie do zahuby,a vela krat aj do chorob!!!!!!! Majte sa vsetci a prajem Vam pokoj v dusi.Mata Bohunicka.
PS: Degon moje meno na skype je Dodomata. Ak budes mat chut napis.


7.
označiť príspevok

Sauron
   23. 8. 2007, 17:01 avatar
Hehehe, vraj môj život je zameraný proti kresťanom...zameranie znamená priemerne asi 5-10 minút denne na tomto fóre? Uhm...vtipné :DDD Ale vieš...ja by som ťa nezavrel do väzenia...ja by som ťa hodil levom nech sa skôr dostaneš do neba, taký som štedrý :DDD Pá pá


17.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 8. 2007, 22:18 avatar
Sauron,
pri Degonovej sile viery by sa levy zrejme nepričinili o jeho urýchlené sťahovanie do rajských výšin - nechali by ho na pokoji tak, ako biblického Daniela.


8.
označiť príspevok

Degon
   23. 8. 2007, 17:46 avatar
Tina, so Sauronom sa ťažko diskutuje, je to cynik. Ale na útoky duchovných nepriateľov si musíme zvykať, ako na niečo, čomu sa nemožno vyhnúť. Ja v takom prostredí žijem celý život. Neuškodilo mi to, ba práve naopak - zocelilo. Nie zbytočne sa vraví: "Čo ťa nezabije, to ťa posilní". Takéto útoky musia zažiť všetci verní Boží služobníci. Aj na Ježiša útočili, špinili a napokon aj usmrtili. Ale jemu to neuškodilo, ale naopak ho to pozdvihlo a jeho sláva trvá naveky. Poznáš arabské príslovie? "Psi brešú, ale karavána ide ďalej". Čo je toto, proti tomu, čo nás čaká u Otca?


9.
označiť príspevok

Sauron
   23. 8. 2007, 19:00 avatar
BTW: Degon, vieš kto je autorom toho výroku? Čo ťa nezabije, to ťa posilní? Nietzsche. V diele Súmrak modiel.


10.
označiť príspevok

Degon
   23. 8. 2007, 19:23 avatar
Sauron, ja Nietzscheho ako filozofa uznávam. Jeho dvojaká morálka ma veľmi zaujala.


11.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 8. 2007, 23:50 avatar
Degon,
v čom si zistil/spoznal Nietzscheho dvojitú morálku? Aj preto, že jeho filozofia je filozofiou "rýdzeho" človeka a kladie v nej požiadavku, že pre človeka má byť najvyššou bytosťou vždy len človek (vlastne nadčlovek) a nie bohovia, ako ich vytvorili a privolali k životu ľudia, keď do nich vložili zo seba všetko najlepšie, aby ich potom takto obdarovaných a povýšených pozdvihli na oblohu a klaňali sa im?
Nietzscheho Nadčlovek je človek, ktorý prekonáva sám seba a hľadá cestu vpred v osobitnej slobode. Vôbec nesúvisí s rasou, či národnou alebo náboženskou príslušnosťou. Preto jeho nadčlovek nie je totožný s Hitlerovým nadčlovekom, ktorý je určený rasou. Nietzscheho nadčlovekom sa totiž ľudia musia stať a nie narodiť. Je to len naplnenie pojmu zhanobeným zmyslom, ktorý mu dali fašisti.


12.
označiť príspevok

p.Believer
   24. 8. 2007, 07:51 avatar
Degon, zabudol si sa vyjadrit k uvodnemu prispevky tinaBo.


13.
označiť príspevok

Degon
   24. 8. 2007, 09:40 avatar
Kasafran, zdá sa, že si opäť nerozumieme. Ja som netvrdil, že Nietzsche má dvojakú morálku, alebo zaviedol učenie o dvojakej morálke. On iba popísal skutkový stav vo svete, že tomu tak je! Vo svete jestvuje dvojaká morálka: morálka mocných (pánov) a morálka slabých (otrokov). Mohol zvoliť aj miernejšie označenie, ale on už bol taký! Ja by som to označenie "otrok" zamenil za označenie "mierumilovných", ktorých samotný Ježiš označil v kázni na Hore, ako blahoslavených.
Čo sa týka toho pojmu "nadčlovek", ja ho nespájam iba s Hitlerovským fašizmom, ale dávam mu všeobecnú platnosť pre tých, ktorí odmietli Boha, lebo sa za bohov považujú samy. A osobujú si morálne právo rozhodovať o osude sveta a o tom, kto má právo na život a kto musí zomrieť, aby uvolnil priestor pre tých poslušných.
K príspevku Tiny nemám čo dodať, je to jej právo zvoliť si náboženskú komunitu, ktorá jej viac vyhovuje. Nie všetci katolícky kňazi sú na dostatočnej duchovnej úrovni a potom sa stáva, že mnoho veriacich s nimi nesúhlasí a odmieta sa im podriaďovať. Ja to schvaľujem. Už prešla doba, kedy sa kňaz považoval za žijúceho zástupcu Boha na zemi. Boh nepotrebuje mať na zemi svojho zástupcu. Ak by tomu tak bolo, nebol by všemohúci. Boh dokáže svoju vôľu presadiť aj bez ľudských sprostredkovateľov. Stačí Ti moja odpoveď?


14.
označiť príspevok

p.Believer
   24. 8. 2007, 12:43 avatar
Myslim, ze je to dobre... Ste dvaja (Degon a tinaBo) a kazdy ma ineho boha. Keby ste pribrali este niektorych z tych spominanych knazov, tak mate bohov hned aj pat.
Myslim, ze uz je to na dobrej ceste.


19.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   2. 10. 2007, 20:38 avatar
Pre informáciu, Boh je len JEDEN.


20.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 10. 2007, 20:56 avatar
Knihomolka5,
doplň mi, prosím Ťa, tú informáciu o tom koho alebo čí je ten jeden Boh. Na základe čoho Ty žiadnych slovanských, starogréckych, starorímskych, čínskych, japonských, austrálskych, afrických, indických, indiánskych, aztéckych a stovky iných bohov neuznávaš?


28.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   9. 10. 2007, 17:24 avatar
Napríklad môže byť len jeden Stvoriteľ, ...alebo napríklad aj v Biblii sa to píše, "2. Královská 19:15  A Ezechiáš sa modlil pred Hospodinom a povedal: Hospodine, Bože Izraelov, ktorý tróniš nad cherubínmi, ty si sám jediný Bôh, a to všetkých kráľovstiev zeme, ty si učinil nebesia i zem.", alebo "Žalmy 86:10  Lebo ty si veľký a činíš divy; ty sám jediný si Bôh.", atď...ešte na viacerých miestach sa to spomína


15.
označiť príspevok

Degon
   24. 8. 2007, 15:16 avatar
Priateľu, mnoho bohov nevytvorili veriaci, ale naopak - pohani. Preto sa označujú tiež za pohanských bohov. Všetci veriaci uznávajú iba jediného Boha - stvoriteľa sveta, aj keď ho rôzne označujú. Boh sám osebe žiadne meno nemá, tie rôzne mená mu dali ľudia, tak ako si pomenovali aj všetko viditeľné vo svete. Dnes sa hovorí, že dnešní ľudia uznávajú boha peňazí (mamonu) a pôžitkársta, lebo všetko merajú iba peniazmi.
Náboženské spoločenstvo je pre veriacich dobré, ale nie je nutné, k tomu, aby boli dobrými veriacimi. Jestvuje mnoho vedcov, ktorí sú dobrými veriacimi a nechodia do žiadneho cirkevného spoločenstva. Dokážu žiť duchovne aj bez vedenia. Človek na vyššej duchovnej úrovni má kontakt priamo na Boha a odtiaľ dokáže čerpať múdrosť, poznanie a pomoc.


16.
označiť príspevok

Sauron
   26. 8. 2007, 18:06 avatar
Degon,
sám sa počítaš za "mierumilovných"...ale túto otrockú morálku plnú poslušnosti, pokory a bázne vynašli "páni" aby ovládali ľudské stáda.

Možno budú židia, moslimovia a kresťania tvrdiť, že majú 1 boha...ale nemajú jednu pravdu. A nikdy sa na nej nedohodnú. A to ešte nespomínam iné monoteistické náboženstvá...


18.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 8. 2007, 22:24 avatar
Sauron,
presne tak - túto otrockú morálku, ktorú Degon prenesene nazýva "mierumilovnou", vynašli a ruka v ruke zdokonaľujú cirkevní a svetskí páni, aby ovládli a držali v pokore a poslušnosti ľudské stáda.


21.
označiť príspevok

Degon
   8. 10. 2007, 10:34 avatar
Priatelia, áno jestvuje morálka mocných, ale to nie je morálka od Boha, ale od diabla (ľudí). Aj ja takúto morálku odsudzujem a ak sa uplatňuje v dajakej cirkvi, tak to je nesprávne a netreba sa podľa nej riadiť. Ježišovo evangelium spásy a lásky hlása morálku chudoby, ale to nie je morálka otrokov (Nietzsche) ale morálka Synov Božích, ktorá jestvuje v Božom kráľovstve. Kto sa riadi láskou, nepotrebuje vzťahy podriadených a nadriadených, mocných a slabých.


22.
označiť príspevok

Sauron
   8. 10. 2007, 12:20 avatar
"Kto sa riadi láskou, nepotrebuje vzťahy podriadených a nadriadených, mocných a slabých."

Načo potom tak lipnú cirkvi na hiercharichii?


23.
označiť príspevok

Degon
   8. 10. 2007, 13:49 avatar
Z mocenských a politických dôvodov! Ale ja nechcem obhajovať cirkevnú politiku a prax. Ja hovorím o pravde. Tiež nechcem hovoriť o viere, ale o presvedčení. Aj viera je pre niekoho potrebná, ale to nie je poznanie pravdy a Boha. Kto nájde Boha, ten už nemá iba slepú vieru, ale istotu pravdy. A takú istotu pravdy želám aj vám - ateistom.


24.
označiť príspevok

Sauron
   8. 10. 2007, 14:04 avatar
Pravda, Boh, istota pravdy...pekné patetické pomenovania pre trochu autosugescie.


25.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 10. 2007, 01:00 avatar
Sauron,
vedz, že bez patetickosti by autosugescia zrejme neexistovala. A ak áno, potom len a len ako jej veľmi "chudobná" príbuzná.


26.
označiť príspevok

Degon
   9. 10. 2007, 09:18 avatar
Sauron, najväčším dôkazom existencie Boha je existencia života. Ten nemožno poprieť, ani o ňom nemôžeš povedať, že je to autosugescia. Skús vysvetliť svojím materiálnym spôsobom jeho existenciu a všetky jeho prejavy! Tu všetka slávna veda a materializmus zlyhávajú na celej čiare. Skús sa trochu nezávislo zamyslieť!


27.
označiť príspevok

Sauron
   9. 10. 2007, 14:15 avatar
"najväčším dôkazom existencie Boha je existencia života."

v akom zmysle? máme v genóme zapísané úryvky z Biblie? Ak aj Boh stvroril svet, neprezrádza to nič o jeho povahe alebo o tom čo si od nás želá...je snáď z tvaru tela ryby zjavné, že máme sláviť nedeľu v kostoloch? alebo sa snáď dá z procesu protesyntézy vyvodiť opodstatnenosť ramadánu?


29.
označiť príspevok

Degon
   10. 10. 2007, 09:21 avatar
Sauron,
ten cynizmus by si si mohol odpustiť, nie? Genóm, alebo DNA je iba materiálny kód nášho tela podľa ktorého realizuje naša duša stavbu svojej formy. Je to niečo ako plán, alebo projekt, ale nie je to "projektant". Dúfal som, že tieto vzťahy dokážeš pochopiť.


30.
označiť príspevok

Sauron
   10. 10. 2007, 14:46 avatar
Degon,
na svoje tvrdenia nemáš žiaden dôkaz a ani nevieš odpovedať na zbytok môjho príspevku...choď porozprávať o tom ako "duša realizuje" bunkové pochody nejakému biológovi...potom mi povedz ako dlho sa smial


31.
označiť príspevok

Degon
   12. 10. 2007, 10:52 avatar
Prepáč, že neodpovedám, ale podľa Tvorej rady hľadám biológa, aby som sa dozvedel, ako dlho sa bude smiať, aby som Ti to mohol zvestovať. Tak maj strpenie.
Maj sa krásne!


32.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 10. 2007, 12:59 avatar
Degon,
už si ho našiel a zaregistroval si dĺžku jeho smiechu? Ak nie, potom určite ešte hľadáš biológa disponujúceho takými poznatkami ako Ty. Neklesaj na duchu, či na duši - veď: "Kto hľadá, ten nájde... "!


33.
označiť príspevok

Degon
   14. 10. 2007, 16:03 avatar
Áno, Sauron musí byť trpezlivý, kým mu odpoviem.


34.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 10. 2007, 00:08 avatar
Degon,
uvedom si, že čím dlhšie budeš skúšať Sauronovu trpezlivosť, tým väčší strach budeš pociťovať pred následným smiechom ktoréhokoľvek biológa...


35.
označiť príspevok

Sauron
   25. 10. 2007, 06:47 avatar
On už nič nepokúša...ja som na to už celkom zabudol...a on asi tiež.


36.
označiť príspevok

Mortiis
   7. 6. 2008, 15:24 avatar
Hmm, nie som ziadny moderator, ale dost ste odbocili od temy. Ale to sa stava vzdy, ak vznikne polemika, toboz medzi teistom a ateistom. Ja si myslim, ze je rozdiel, ked je niekto veriaci iba ciste kvoli sebe, ze proste veri, lebo to tak citi, a je rozdiel medzi roznymi dogmami, ktore urcila cirkev k tomu, aby ovladala masu ludi a strasila ich peklom, a inymi umelymi slovami, ktore tam dopisali rozni cirkevni hodnostari. Som sice ateista, ale urcitym sposobom respektujem stary zakon, pretoze ma koncept aj v judaizme, a celkovo je logicky oproti umelemu Novemu Zakonu, ktory uznavaju iba krestania. Proste chcem aj povedat, to, ze mozno sa Vam veriacim nezda, ze neveriaci by vas dokazali respektovat, ale opak je pravdou. Ved predsa veriaci neznamena iba krestan, ale aj moslim, nasledovnik zoroastra, vyznavac bahajskej viery, az po roznych polyteistov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:58,  Bojovať proti trojjedinnosti Bozej je šialenstvo.....Ved len tak sa može človek spojiť s...
dnes, 08:43,  Je smutne že RKC robí takéto hluposti.....to je že lanari mladých ludí aby sa dali zavrieť...
dnes, 08:29,  Shagara je otrokom litery, ktora zabija, ked nie je oživená duchom
dnes, 07:19,  a Matelko chce vyhlasit vynimocny stav pocuj dilinko Skladať účty za túto krízu a za...
dnes, 07:14,  https://youtu.be/nwKvA5p5vZo List belgických lekárov a zdravotníckych pracovníkov proti...
dnes, 05:12,  Shagara, ty si taký vzdelaný v tomto. Povedz, kde sa teraz nachádzajú tí, ktorí uverili...
dnes, 05:07,  A čo teraz? Milióny kresťanov za túto herézu skončí v pekle.
dnes, 04:32,  Rekord v šíreniu spamu a fake príspevkov má Osvietený, ktorý si vytvoril pre rekord aj...
dnes, 03:00,  143, .... OK, ale práve to je to, čo ľudí zvádza. To, že veria svojím slepým pastierom a...
dnes, 02:47,  Pozastavme sa nad slovami, ktoré povedal známy katolícky teológ kardinál John Henry Newman:...
dnes, 01:11,  Prečo robíš zo seba idiota? Veď si povedal, že Slovania neexistujú. Ty si ako Don Quijote...
dnes, 01:09,  Som Osprostenému vyrazil dych.
dnes, 01:07,  A to je extrémizmus, predávať tričko s Tisom? Potom bude aj extrémizmus tričko s Kiskom....
dnes, 00:58,  kntsz 47 najväčšia chyba pri hľadaní pravdy je, ák nepozeráme nato, kto čo povedal, ale...
dnes, 00:18,  -era- Poľská obranná vojna alebo invázia do Poľska začala 1. septembra 1939 a trvala do...
dnes, 00:07,  Tajná služba hovorí poslancom o pravicovom extrémizme. Sedia medzi nimi aj kotlebovci...
dnes, 00:05,  Hajať... Čaute. ..
včera, 23:59,  A to tu bolo ešte v roku 2016 stovky príspevkov o zavedení zlatého rubľa...
včera, 23:58,  Kedy padne magická stovka ???...
včera, 23:57,  Ideš haji buvi? .. čaaau. ., .
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 852 bytes in 0,270 seconds)