Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Kapitalizmus vraždí ľudí

66
reakcií
442
prečítaní
Tému 23. júla 2019, 12:40 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 12. 2017
14
08. 03. 2020
9
31. 03. 2009
12
01. 11. 2013
61
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 12:40 avatar
Ostatne ako aj na Slovensku, podľa slov úžerníka, podvodníka a žiaľ bývalého prezidenta SR Andreja Kisku.
Na Slovensku je to podľa jeho vlastných slov cez 10 000 ľudí ročne, ktorí zomrú vďaka mizernej sdravotnej starostlivosti a mohli žiť.

V USA ide o ten istý problém, týkajúci sa ale podstatne vačšieho počtu ľudí, konkrétne o 5 miliónov ludí ročne!

Čo je naozaj na zamyslenie, že ľudí, ktorí nemajú žiadnu zdravotnú starostlivosť zomrie ročne na zdravotné problémy len 3,6 milióna...

"The study estimates that 5 million people die every year because of poor-quality health care in low- and middle-income countries. That's significantly more than the 3.6 million people in those countries who die from not having access to care."

A teda sa môžeme baviť reálne o tom, že kapitalistické zdravotníctvo robí presný opak toho, čo by robiť malo. Nieže by to nejakí ľudia takto doslova chceli. Nie, je to len následok kapitalizmu, teda súkromného majetku, honbe za súkromným majetkom, kedy poisťovane a rôzne zásobárske firmy okolo zdravotníctva vysávajú potrebné fiancie pre riadny chod zdravotníctva. Ďalej je to biedna kvalita liečenia, kedy sa pacienti nie zriedka neliečia, ale udržiavajú permanentne chorí, len sa tlmia následky, aby sa dalo z pacienta co najdlhšie ťažiť, ktorý ale časom na neliečenie podlahne.
Je vôbec možné viesť zdravotictvo v kapitalizme bez toho, aby ľuďom ubližovalo? Nieje.. Lebo zdravotníctvbo, ktoré by ľudí reálne liečilo, by sa v kapitalizme skrachovalo. Čím viac chorých, tým vačšie zisky..

www.npr.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

healthoverprofit.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.ft.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

theweek.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A dobre nám tak.. Žneme len to, čo sme zasiali.


2.
označiť príspevok

havran
   23. 7. 2019, 14:02 avatar
Dva najväčšie biznisy na svete je farmaceutika a zbrojárstvo. Nemôžeme sa teda diviť, že tí ktorí sú nešťastne vtiahnutí do toho systému, sú v ňom vlastne nadbytoční. Treba ich udržiavať pri živote v biede , ale nie vyliečiť. Dnes vo všetkom, čo sa robí pre ľudí sú tzv "kazítka". ktoré sa starajú o to, aby bol stále nedostatok a ľudia necítili nadbytok.
Súhlasí Boris


53.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 16:53 avatar
Píšeš.... úžerníka, podvodníka a žiaľ bývalého prezidenta SR Andreja Kisku.
Prečo ti je smutno, že už nie je prezidentom??


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:57 avatar
Užerník nikdy nebol . A prezidentom bude do konca života


57.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 17:02 avatar
Síce bývalým, ale bude.
Ja som aktívnym prezidentom svojej živnosti a asi tiež do konca života.    


59.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 17:13 avatar
oslovenie prezident Kiskovi prináleží

Ak prezident po vykonaní svojho mandátu odíde do takzvaného politického alebo prezidentského dôchodku, do konca života má nárok na oslovovanie "Pán prezident".
Súhlasí peter67


60.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 17:16 avatar
Edo to ja viem, nárok má, ale ak ho stretnem, tak ho oslovím p. Kiska, hádam sa nebude domáhať svojho nároku nedaj bože päsťou.     Lebo by ma zdral ako žito. 


61.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 17:18 avatar
Keď tak uvažujem, ak sa nedajbože zmocní vlády ako to prezentoval a bude premiérom, tak ho budú volať p. prezident?? Veď nárok má!!!   


62.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 17:21 avatar
Oveľa pravdepodobnejšie je, že sa len tak tak dostane do parlamentu, či bude vo vláde je otázne, ale ako ho vyzve predsedajúci v NRSR? Poprosím pána prezidenta poslanca Kisku....?? Alebo čo?


63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 17:25 avatar
Osobne si myslím že bude premierom . Pri jeho kvalitách to na premiera alebo minimalne ministra dotiahne s určitosťou


64.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 17:36 avatar
Tak to by bol potom zázrak, keď by víťaz volieb posunul premiérske kreslo najmenšej koaličnej strane.    
Ministrom čoho by tak mohol byť p. ing. Kiska?? Alebo je univerzálnym ako p. Drucker, ktorému bolo jedno, čo dodrbe. Či Poštu, zdravotníctvo, vnútro???


65.
označiť príspevok

0svietený muž
   23. 7. 2019, 17:46 avatar
My, "osvietení" präkäkäti, si myslíme, že bude veľmi sympatické, keď ho bachar v Leopoldove osloví, pán prezident, na rajóny.                 
Alebo spoluväzeň v sprche, pán prezident, zohnite sa pre mydlo.                                                                      


58.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 7. 2019, 17:05 avatar
Kiska mega úžerník. Prezidentom amorálov bude.


67.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 7. 2019, 01:30 avatar
Prvé bankroty

Po zobchodovaní väčšiny lukratívneho majetku štátu ponechala pravicová vláda Mikuláša Dzurindu novovzniknutej kapitálovej vrstve napospas problematické zvyšky hospodárstva.

Koncom 90-tých rokov tunelári v slovenských bankách zanechali schodok v závratných sumách. Podkapitalizované banky nespĺňali povinné minimálne rezervy, ktoré ukladal zákon o bankách. V pravidelných mesačných intervaloch pred uzávierkami obchodovali úložky na úrovni 15-20 percentných mesačných úrokov.

Zdrojmi disponovala vtedy akurát Slovenská poisťovňa, niektoré priemyselné firmy a banky, ktoré získali lacné úložky v predchádzajúcom období. Bolo otázkou času, kedy podkapitalizované banky skrachujú a na základe návrhu bankového dohľadu Národná banka Slovenska uvalí na banky nútenú správu. Skrachovali nielen Devín banka, Dopravná banka a Slovenská kreditná banka, ale aj Investičná a rozvojová banka.

Samozrejme, dôvodom krachu bánk neboli len falšované výkazy predkladané NBS, ale najmä pozadie a spôsob fungovania. Krach spôsobila predovšetkým úplná absencia základných vkladov, ktoré manažmenty bánk rozdali privatizérom a protekčným projektom, bez zábezpeky úverov a predpokladanej návratnosti. Manažmenty bánk a skorumpovaní bankoví úradníci, ktorí systematicky spolupracovali s tunelármi, zostavili smrteľnú špirálu revolvovaných úverov.

Klienti, ktorým banka pre dlhodobú platobnú disciplínu dávala vysoký rating, splácali financiami z nových a vyšších úverov úvery z predchádzajúceho obdobia. Na krachu bánk mala nezanedbateľný podiel aj nová, politicky protežovaná, privatizačná elita. Keďže neexistoval úverový register a bolo možné, aby v tej istej banke bol klient neplatičom úveru a zároveň dostal nový, typický špekulant v tom období nakúpil nehnuteľnosti, ktoré zmenili niekoľkokrát vlastníka a upratal si peniaze.

Samozrejme, banková korupčná elita mala v rámci chorého bankového systému svoje záujmy aj svoje podiely. Aj tu bolo potrebné rozlišovať medzi príštipkármi s niekoľko stotisícovými úvermi a medzi sofistikovanými finančníkmi. Títo takzvaní finančníci ručili za úvery avalovanými zmenkami cudzích bánk, v ktorých reálne nemali žiadne aktíva alebo ručili s masívne odkupovanými dubióznymi pohľadávkami, ktorých reálna hodnota nebola ani 2 % z deklarovanej sumy. Profitovali teda nielen špekulanti, ale aj manažmenty bánk.

JANA TELEKI: KRÁTKE DEJINY JUSTIČNEJ A KONKURZNEJ MAFIE NA SLOVENSKU – I.ČASŤ

Trestnoprávna zodpovednosť manažmentov bánk

Prvou lastovičkou v pokuse stíhať manažment banky bol medializovaný prípad Investičnej a rozvojovej banky, v ktorom vzniesli obvinenie za neštandardný postup pri poskytovaní úverov celému vedeniu pobočky v Nitre.

Vyšetrovanie realizoval novovzniknutý Odbor vyšetrovania obzvlášť závažnej trestnej činnosti vedený JUDr. Šátekom. Vyšetrovatelia Oravec a Zlatohlávek systematicky v zmysle oficiálnej vyšetrovacej verzie, zhromažďovali informácie, pokým sa v trestnom spise neobjavil zoznam nezabezpečených úverov IRB v hodnote 26 miliárd korún a oficiálny interný dokument banky o schvaľovaní úverov ústredným úverovým výborom banky. Kľúčové materiály poskytnuté v rámci výpovede predsedom dozornej rady IRB vylúčili nielen trestnoprávnu zodpovednosť vtedy už dlhodobo stíhaných pracovníkov pobočky, ale potvrdili zodpovednosť predstavenstva. Predsedom predstavenstva Investičnej a rozvojovej banky bol v tej dobe Ing. Jozef Tkáč, otec mladého študenta Tkáča, ktorý neskôr úspešne založil J&T.

Máme pred sebou modelovú situáciu, kedy sa pri vhodných personálnych prepojeniach a bankových garanciách lukratívnych finančných obchodov s pohľadávkami, ktoré boli ručené zmenkami, dal zarobiť a zhromaždiť majetok. Vždy každý záväzok sa splnil z iného záväzku a rating finančnej skupiny narastal.

Keď už boli pomery v banke neudržateľné, respektíve po sprenevere peňazí klientov, keď banka nedokázala zabezpečiť za primerané úrokové sadzby ani financie z medzibankového trhu, skončila v nútenej správe. Po ozdravení vkladmi Slovenskej poisťovne predal štát banku maďarskej OTP.

Zmenky a dobré meno

Úvaha o legálnosti zbohatnutia skončí vždy pri otázke, či niekto považuje za etické avalovať ručiteľskú zmenku v nejakej banke na základe dobrého mena.

Dobré meno nebolo hodnotovým ukazovateľom, ale vyjadrením osobných, rodinných, prípadne politických vzťahov a odplatne poskytovanými službami rovnakého typu. Zažitou praxou bolo, že privilegovaní klienti, ktorí potrebovali finančné prostriedky na privatizáciu či vyplácanie záväzkov z budúcich pohľadávok, často ručili majetkom vysokej hodnoty priklepnutým Fondom národného majetku. Samozrejme, ručili majetkom, ktorí v dobe poskytnutia úveru bankou reálne ešte nemali. Obdobie špekulácií a nezabezpečených úverov skončilo súbežne s krachom niekoľkých bánk.

Novozbohatlíci, ktorí situáciu poznali z obdobia, keď boli štátnymi tajomníkmi či funkcionármi FNM a ministerstiev, vedeli, čo má hodnotu, vedeli odkiaľ zabezpečiť finančné zdroje a ako v priebehu krátkej doby stabilizovať rutinný príjem z finančných obchodov. Riešiť korupčné pozadie finančníkov nebolo žiaduce a poukázať na nezákonné konanie manažmentov bánk bolo seba zničujúce. S nízkymi percentami provízie, ale pravidelne a vo veľkom objeme, voči stabilizovaným dlžníkom a zväčša významným hráčom v energetickom priemysle, štandardne obchodovali závratné pohľadávky niekoľko dní pred splatnosťou.

Na nezabezpečených úveroch poskytnutých v rozpore so zákonom z vkladov klientov vyrástla prvá skupina oligarchov. Finančné skupiny následne použili financie na získanie svojho vplyvu a nákupu majetkových podielov v lukratívnych firmách, ktoré nakoniec celkom ovládli.

V dobe, keď banky povedali svoje posledné slovo, prinútila situácia privatizérov po prvom opojení zo zbohatnutia, o ktorom donedávna ani nesnívali, zaoberať sa udržaním zdravej časti majetku. Zakladali nové firmy, do ktorých presúvali nezaťažený majetok, prípadne cez konkurzy, kde po dohode so správcom spätne kupovali svoje firmy. Ručiteľským bankám zostával nehodnotný majetok, pohľadávky a vytunelované firmy s nastrčenými štatutármi – bielymi koňmi.

Predpokladalo sa, že skúsenosti s podvodmi v kupónovej privatizácii a krachu bánk budú viesť k opatreniam vedúcim k ozdraveniu nielen finančného sektora, ale čiastočne aj spoločnosti. Eufória z predpokladanej očisty vyprchala po objave fenoménu, ktorý sa nazýva nebanková spoločnosť.

Nebankové spoločnosti

Na Slovensku vznikali rôzne záložne, finančné domy ako bola SAS Košice, či neskôr Pohotovosť, kde bolo bežné vyberať úžernícke úroky v 28 dňových intervaloch, prípadne predstierať, že úroky sú slušné a súbežne vyberať mesiac čo mesiac poplatky za úhradu splátok v hotovosti.

Trvalo 15 rokov, kým štát tieto maniere zakázal. Medzitým však experti na reklamu, ktorí sa naučili vo veľkej privatizácii manipulovať s dôverčivosťou ľudí a kupovať od nich za mizivé sumy hodnotné strategické akcie, zistili, že ľudia sú po krachu bánk opatrní.

Zneužitie averzie občanov voči bankám, v kombinácii s kritikou nízkych úrokov a prísľubom astronomických úrokov zhodnotenia peňazí v nebankových spoločnostiach, bola síce drzosť zakladajúca sa na absolútnom klame, ktorému ľudia uverili.

Stačilo zabezpečiť neustály nárast kmeňa vkladateľov z mesiaca na mesiac a udržať po určitú dobu vyplácanie fantastických úrokov z príjmu nových vkladov a systém kŕmil sám seba. Obrovské náklady na PR a marketing vo všetkých médiách prinášali niekoľkonásobný efekt. Vznikala situácia podobná tej, ktorú popisoval Kožený pri kupónovej privatizácii, keď vrecia peňazí nemal kto pomaly ani počítať.

BMG, Horizont alebo neskôr Drukos vsadili na rovnaký mechanizmus špirály. Museli dopredu počítať s tým, že sa trh vyčerpá, vklady sa najskôr ustália, neskôr začnú klesať. Všetci zainteresovaní vedeli, že výnosné investície prezentované v reklamných spotoch sú iba fikciou bez reálneho základu, nebude na vyplácanie úrokov vkladateľov a nebankové inštitúcie postupne skrachujú.

Miliardy vybrané od dôverčivých ľudí poslúžili na rôzne obchody, nákupy firiem, nehnuteľností, zahraničné transakcie, za ktorými stáli konkrétni ľudia. Zhodiť zodpovednosť na Majského, Brvu, Pachingera a Mojžiša by bolo celkom detinské. Obrovské hotovostné výbery a transakcie, ktoré sa strácali medzi prstami zlodejov najhrubšieho zrna, niekto použil, zhodnocoval a zhodnocuje ich dodnes. Niet divu, že systém bol napadnutý politikmi a políciou v spoločnosti s najmenším krytím a majetkom.

Majiteľa Drukosu začal stíhať Šátekov odbor v rokoch 2001, 2002, teda v čase, keď mal František Mojžiš za sebou obdobie skrývania sa pred mafiou, kvôli ktorej daroval svoj podnik cirkvi. Mojžiša pred trestným stíhaním neochránil ani minister vnútra Vladimír Palko, nominant Kresťanskodemokratického hnutia, ktoré výdatne finančne podporovala cirkev.

Od začiatku konania voči Mojžišovi bolo evidentné, že nemá krytie ako super liga Majský a spol. Majský budoval tzv. priateľské vzťahy od začiatku 90-ich rokov. Jeho povestné poľovačky, dovolenky, či bratríčkovanie s politickou elitou nielenže prinášali výsledok v minulosti, pretrvali až do súčasnosti.

Nebankové inštitúcie zruinovali dôverčivých ľudí, ktorí si s cieľom zbohatnúť na úrokoch často komerčne požičiavali financie na vklady v bankách a ručili svojim majetkom. Množstvu jednoduchých vkladateľov sa nikdy spätne nevrátila ani istina. Štát okrem občasných plamenných vyjadrení nikdy nezasiahol. Začal konať, až keď dvere nebankových spoločností zostali zatvorené a peniaze vkladateľov do posledného haliera ostali v nenávratne.


3.
označiť príspevok

havran
   23. 7. 2019, 14:04 avatar
Porovnajte si výrobky z 19 storočia s analogicky zhodnými z dnešnej doby. Tie staré slúžia dodnes a nové sa vám pokazia aj hneď pri pevom použití. Ako je to?
Súhlasí Boris


4.
označiť príspevok

kesha1
   23. 7. 2019, 14:09 avatar
Áno napr. televízor z 19. storočia, čo bol vlastne obraz na stene, sa ani nemá ako pokaziť.
Súhlasí -era-


5.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 14:12 avatar
Nie, myslí rôzne veci, ako prístroje. Stále funkčné "automobili" z 19 storočia, alebo žiarovka svietaca už viac, ako 100 rokov...
My vyrábame nanajvýš na 2 roky, potom musí produkt buď materiálne, alebo zastaraním technológie prestať fungovať resp. jeho fungovanie je značne obmedzené.
Nehovoriac o tom, aké kvantá odpadu kapitalizmus takto vyrába.
Súhlasí havran


6.
označiť príspevok

kesha1
   23. 7. 2019, 14:21 avatar
Za cenu auta v 19. storočí by si dnes kúpil asi 100 áut a žiarovky vtedy používal asi iba ten, ktorý mal nj na auto.
Takže porovnavate neporovnateľne.


10.
označiť príspevok

havran
   23. 7. 2019, 14:36 avatar
kesha1 tvoja analogia je ukvapená a v podstate hovoríš o celkom inom probléme. Pozri sa na nástup strojového priemyslu vo fordových závodoch.
Súhlasí Boris


12.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:04 avatar
To je mimo témy. Vývoj je všeobecný. Fungoval dokonca aj v praveku a dokonca vieš čo? Ten, kto vymyslel koleso, tú myšlienku okamžite a zadarmo predal druhým, vieš aký to bol rýchly pokrok?! Miesto toho, aby praľudia čakali, kým budú mať peniaze na to, aby si to koleso kúpili tiež a tak popohnali celú komunitu od toho jedného, ktorý ho vymyslel, si ho proste vyrobili tiež. Praludia mali viac chochmesu, ako my dnes...


7.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   23. 7. 2019, 14:27 avatar
(5) Boris,
tu môžeš tú žiarovku dokonca sledovať online, že ešte stále svieti www.centennialbulb.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris


9.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   23. 7. 2019, 14:30 avatar


14.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:29 avatar
Za chuja si tu už tradične ty Edko so svojím blúznením spred 40 rokov.  
My o voze, ty o koze, že ma to vôbec neprekvapuje...................


46.
označiť príspevok

to-mi muž
   23. 7. 2019, 16:36 avatar
Tak kapitalizmus ponuka vselijaku kvalitu z ktorej si mozes vybrat. Ked si kupis drahsi kvalitnejsi vyrobok, tak ti samozrejme vydrzi dlhsie. Nekupujte smejdy vyrobky, ale kvalitu a vydrzia vam podstatne dlhsie.


47.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 16:40 avatar
Ja zo zásady nakupujem iba šmejdy!!
Aby sa točil biznis!! Lebo pred nejakými 8 rokmi som si kúpil šmejd tv Samsung vo výpredaji a sviňa ide doteraz   
Mal som si kúpiť radšej nejaký kvalitný aspoň za 1488€ nie tento šmejd za 499€. Hanbím sa za to, ale ja som raz taká lakomá povaha.    
Súhlasí Osvietený


49.
označiť príspevok

to-mi muž
   23. 7. 2019, 16:42 avatar
Samsung nie je zla znacka. A aj v podstate lacnejsi ti dlho vydrzi.


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:55 avatar
Mne ide LCD SONY už 14 rokov bez závad . Asi tam kapitalisti zabudli dať kazítko o ktorom jasne informoval zem a vek

U monitora LCD k počítaču je to ešte horšie ten ide už 15 rokov bez závad
Súhlasí peter67


56.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 17:00 avatar
Edo. Občas sa pokazí aj kazítko.    
Ale ja verím na kazítka, hlavne v tlačiarňach, ktoré som už vymenil niekoľko a vždy hlásili chybu najdrahšej súčiastky a tak som sa prispôsobil a kúpil novú, samozrejme vždy akomak lacnejšiu ako predošlú, ale s podstatne drahšími kartridžami. 


48.
označiť príspevok

to-mi muž
   23. 7. 2019, 16:41 avatar
Dalsia vec. V dnesnej dobe si clovek moze dovolit viac ako kedysi. V USA sa niekedy hovorilo ze pravy American ma najmenej dve auta v garazi. A v dnesnej dobe je to tak aj u nas.


52.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 16:51 avatar
Veru, dnes si môžem dovoliť oveľa viac!!!
Keď som v krčme povedal, že predseda je debil, tak za pár hodín som bol riešený na OV KSČ, že čo som tým myslel.
Ak som povedal, že som myslel na predsedu vlády Veľkej Británie, tak som dostal okamžite zo dve poza uši, vraj oni dobre vedia, ktorý predseda je debil.     
Mať dnes dve autá je znakom chudoby!!!!! Aspoň malilinký Lear Jet, aby si nebol za debila. 


66.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 7. 2019, 18:36 avatar
je dobré , že ľudia sa nepozerajú na každú svetovú stranu, spomenieme si na hudbu

http://www.youtube.com/watch?v=I6yJxVUgKDo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

havran
   23. 7. 2019, 14:28 avatar
Naháňanie zisku zrýchľujú kolesa vytvárania nových produktov, ale zároveň znižujú ich kvalitu. Nemožno však uprieť , že to neplatí v zbrojárskom priemysle . Toto odčerpáva zdroje pre väčšinu populácie. Špička svetovej oligarchie sama spotrebuje 2/3 svetového bohatstva, ktoré vlastne používa, ptoti ľuďom, ktorí toto bohatstvo vytvorili. Toto žiaľ nechápe väčšina ľudí a nechajú sa vtiahnuť pod rôznymi zámienkami demokratického boja proti každému, kto ohrozuje záujmy kapitálu. Poznáme aj na našom DF tých ktorí slepo obhajujú a bojujú za pánov kapitálu. Kapitálu treba nasadiť obojok tak, aby slúžil širokým potrebám spoločnosti.
Súhlasí Boris


16.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 7. 2019, 15:28 avatar
Top oligarchia je v USA
Súhlasí Boris


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 14:42 avatar
Presne tak . Kapitalizmu som unikol len o chlp    

Preto je najlepšie zdravotníctvo na svete v Europe a Slovensko je na 13 mieste

        

Prve miesta patria nekapitalistickým krajinám    

Rebríček EHCI 2017
Poradie Krajina
1 Holandsko
2 Švajčiarsko
3 Dánsko
4 Nórsko
5 Luxembursko
6 Fínsko
7 Nemecko
8 Belgicko
9 island
10 Francúzsko
11 Rakúsko
12 Švédsko
13 Slovensko
14 Portugalsko
15 Veľká Británia
16 Slovinsko
17 ČR
18 Španielsko
19 Estónsko
20 Srbsko
21 Taliansko
22 Macedónsko
23 Malta
24 Írsko
25 Čierna Hora
26 Chorvátsko
27 Albánsko
28 Lotyšsko
29 Poľsko
30 Maďarsko
31 Litva
32 Grécko
33 Bulharsko
34 Rumunsko
35 Cyprus

www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:16 avatar
Tak preto zomiera 10 000 ročne, aj keď nemuseli, lebo sme 13. Paráda.
Je to logické, ak ide o peniaze, nejde o ľudské životy. Ak padajú všetci, aj s prvým, niet s čim porovnávat.-


15.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:29 avatar
Zrátal ich Andrej za mňa. Treba okuliarky?    


20.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:30 avatar
Lebo vývoj, technológie, veda Edko. Nezávisle od svetonázoru.


25.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:48 avatar
LEDka má svietiť dlhšie, ako štandardné vlákno. Teda akých 5 rokov_? Záruka má byť cez 100 rokov.
Žiaľ, ty to nemáš čím pochopiť odchovanec na reklame.


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 15:52 avatar
Ty si dobrá zaruka ale debility


32.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:54 avatar
To si ty sám Edko, poďla vyjadrení aj správania.
Len ak by dióda svietila 100 rokov, ľudia by si kúpili diódy a výrobca by skrachoval, lebo by ďalších 90 rokov nemal čo vyrábať, chapeš biedu kapitalizmu? Iste že nie....


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:14 avatar
To je hrozné že žiarovka má 5 rokov zaruku keď vo vyspelom socíku nemala žiadnu a vydržala svietiť par mesiacov .

Ten kapitalizmus je hrôza


23.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 15:35 avatar
.....A prečo sa slovak dožíva o 10 rokov viac ako za bolšana ?
To preto, lebo máme skvelé zdravotníctvo!! Na 13- mieste v Európe a hlavne preto, lebo priemerný Slovák váži o 14,88 kg viac ako za boľšana a tým pádom viac znesie.  


27.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 15:57 avatar
Možno nás ťahajú tí, ktorí ako mladí hladovali a rodili sa pred a počas 2 SV. Keď tí vymrú, tak to s dľžkou života pôjde pomaly ale sto dole.


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:02 avatar
To je možné preto sa vo všetkých západných krajinách dožívajú tak dlho lebo cez vojnu hladovali .

Len stale neviem ako je to s tým plotom keď sa v severnej koreii dožívaju o 13 rokov menej ako u južneho suseda v tom odpornom biednom kapitalizme


38.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 16:04 avatar
Možno preto, lebo hladujú asi až moc.  
Edo a chcel by si sa dožiť 90- ky a od nejakej 65 - ky byť ležiacim pacientom? lebo aj to dnes dokážu doktori?


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:11 avatar
Jasne že prežierajú sa nenažranci kapitalisti ešte chcu prežrať aj zdrave jadro v severnej koreii . Pozri čo robia pre zisk

Najskôr prachy a furt je im málo
Južná Kórea posiela 96 miliónov na pomoc KĽDR, ľudia trpia hladom
finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Potom ešte aj ryžu
Južná Kórea pošle Severnej Kórei 50-tisíc ton ryže
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Bezcharakterne chcú svojich susedov užrať na smrť    
Kapitalizmus je raz taký nehladí na nič


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:13 avatar
U nás takú neplechu robia Nemci v Kauflande .
Večer je chlieb po 9 centov .
Chcú nás užrať na smrť


42.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 16:17 avatar
U nás v Tescu večer vypredávajú narezané mäsové výrobky tí zase užierajú na smrť cigánov, ktorí číhajú aj nejakých slabých 88 minút pred zlacnením.     
Súhlasí Osvietený


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:22 avatar
Večer býva v hypermarketoch všetko netrvanlive za symbolicu cenu


45.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 16:28 avatar
Preto ak chceš nejaký výrobok, tak aspoň tých 88 min, pred záverečnou, ináč ostaneš na vákuovo balených.    
Smolu majú mestečká a dediny, ktoré nemajú hyper, super markety a ránu musia ľudia konzumovať obschnutú šunku z predvčerajška.   


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:42 avatar
Nič obschnute sa na pult nedáva ako za bolševíka keď sa oslizene parky v octe umyvali

Dnes je všade datu a dokonca i hodina kedy sa zo salamu odkrojilo

Všetko ide do výpredaja večer ak sa nepredá do koša .


51.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 16:47 avatar
Edo na východe nič nie je!! Ani hodiny, kedy sa krájalo.   
Musíš prísť, aby som ťa o tom presvedčil.  
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:35 avatar
O tom je téma trotl... USA míňa najviac pri tom má biednu starostlivosť, kde kape 5 miliónov ročne...
Ty choď sliepkam hovná deliť, adekvátne tvojmu hehtelektu...


26.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:49 avatar
Mňa nezaujíma Rusko. Tam je kapitalizmus tiež a dokazuje to isté. Ja píšem o vzoroch kapitalizmu a to je USA.


34.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 7. 2019, 15:55 avatar
while in Russia they are down: 2009 - 4.3% of GDP, 2010 - 3.7%, 2014 - 3.5%, 2015 - 3.4% 2016 - 3.3%.
To znamená, že každým rokom sú zdravší a zdravší. Tí, čo dávajú viac a viac raz na choroby musia vykapať.  


22.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Havranie muž
   23. 7. 2019, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 7. 2019, 15:55 avatar
Pre teba to možno veľkou záhadou je, pre normálnych ľudí nie.


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:03 avatar
Ešte že ty si normálny a vieš pomocou dezinformačných najdebilnejších nezmyslov odhaliť každú záhadu . Možno preto nemáš ani zdravotnu poistku     a sekeru na nej 2000€


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 7. 2019, 16:27 avatar
Drahí zranení, vážení umierajúci a milé rodiace!!! Počkajte chvíľku, jeho svätosť Patriarcha Kirill prišiel do mesta!!!!!!

V Sergijevom Posade pol hodiny bola zablokovaná rýchla zdravotná pomoc.
To všetko kvôli bezpečnosti Patriarchu Kirilla, ktorý prišiel do mesta.

twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:52,  “A Boh ich požehnal a povedal im: ‘Buďte plodní, množte sa, naplňte zem a podmaňte...
dnes, 04:45,  Keď na stránke SJ do vyhľadača napíšete titul s názvom: Odporuje veda správe v Genezis?...
dnes, 04:39,  odpoveď na hľadanie: Ľutujeme, ale stránku, ktorú hľadáte, nie je možné nájsť...
dnes, 04:38,  zaujímavé, že môj prehliadač to dodatočne neotvára...:-)
dnes, 04:38,  zaujímavé, že môj prehliadač to dodatošne neotvára...:-)
dnes, 04:35,  https://www.jw.org/sk/kniznica/casopisy/g200609/Odporuje-veda-správe-v-Genezis/
dnes, 04:33,  https://www.jw.org/sk/kniznica/casopisy/g200609/Odporuje-veda-správe-v-Genezis/
dnes, 04:32,   “Na počiatku Boh stvoril nebo a zem.” - 1. Mojžišova 1:1. MNOHÍ tvrdia, že veda...
dnes, 01:59,  Existuje niekoľko spôsobov zistiť ako sa to dnes splňuje a kto je ten zlý otrok!
dnes, 01:56,  “Všetci tvoji synovia budú vyučovaní Jehovom a pokoj tvojich synov bude hojný.” -...
dnes, 01:29,  Čítal si vôbec môj príspevok ? Jezisova cirkev sa sama nenazyvala sektou, to ju tak...
dnes, 01:23,  ano aj nazorejska sekta mala problem.....to boli uplne iní a novi zastancovia zmrtvýchvstaleho...
dnes, 01:09,  Význam slova sekta je zrejmý : je to denominacia ktorá sa oddelila od hlavného nabozenskeho...
dnes, 00:58,  otazka čo je vlastne sekta......žeby to nefalšovane krestanstvo v prvom storočí?....alebo...
dnes, 00:49,  no na jeho zabery(osvieteného) asi nedosiahneš....ale nič sa nedeje....Ja ti Milan naozaj...
dnes, 00:34,  Osvietený tu dal neuveriteľne zabery a zjavne su jeho.....ja si myslím, že aj ty maš čosi...
dnes, 00:27,  Davaj svoje fota , ktore su tvoje a budeme ich hodnotiť....Ja si myslím že vieš urobiť...
dnes, 00:15,  zbytočne sa čapuríš....najdi si miesto niekde na pokecu....tam si myslím zapadneš.....
dnes, 00:13,  az na jeden detail.....Osvietený dava seriozne odpovede a zdroje....vy telata len skučíte a...
dnes, 00:09,  A ty si vhodný akurát tak do sekty, lebo normálni kresťania by ťa prisámbohu tou lopatou...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(184 676 bytes in 0,180 seconds)