Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kapitalizmus končí, aký systém ho vystrieda?

84
reakcií
2034
prečítaní
Tému 1. marca 2012, 20:42 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 20:42 avatar
Pod týmto názvom je na dnešný večer so začiatkom o 22:15 hod. ohlásená beseda Slovenského rozhlasu s politilógom v rámci relácie Pod pyramídou.
Vypočujem si ju so záujmom, určite bude zaujímavá...


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   1. 3. 2012, 20:51 avatar
radio slovensko Kasafran?
www.rozhlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 21:05 avatar
Boris,
na frekvencii 96,6 MHz. Bude to rozhovor redaktora SRo Rastislava Šmáška s politológom Romanom Michelkom.
Súhlasí morrison, Boris_I.


20.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   1. 3. 2012, 22:16 avatar
UZ pocuvam prave zacina, vdaka Kasafran.


3.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 20:53 avatar
> "Kapitalizmus končí, aký systém ho vystrieda?"

Dúfajme, že konečne začatý kapitalizmus.


8.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 21:08 avatar
Luke,
si skutočne až taký optimista, čo sa týka aj toho "dobrého" kapitalizmu? Uvedom si však, že ten "dobrý" kapitalizmus zákonite žije stále na úkor tých "zlých, horších aj najhorších" typov kapitalizmu...


12.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 21:20 avatar
Som optimista, čo sa týka toho dobrého "fyzického neubližovania druhým a neničenia ich majetku, pokiaľ si ho chcú nechať", čo je synonymom kapitalizmu. Nesledujem, že by kedy bol kapitalizmus v mojom okolí. Prvý krok pri riešení kapitalizmu je si uvedomiť najskôr, že tu žiadny kapitalizmus nikdy nebol.


14.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 21:32 avatar
Luke,
pokús sa, prosím Ťa, pomenovať/definovať ten systém, ktorý skutočne gniavi nielen naše Slovensko už 22 rokv.


15.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 21:48 avatar
Z lokálneho pohľadu je to iniciácia násilia proti súkromnému vlastníctvu.


16.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 21:58 avatar
Luke,
predpokladám, že si sa dáko pomýlil - nemala Tvoja veta znieť "...je to inicializácia násilia proti spoločenskému vlastníctvu výrobných prostriedkov."?


19.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 22:10 avatar
nie, hovorím výhradne o súkromnom vlastníctve, čiže vlastníctve. Vlastníctvo neexistuje iné, než súkromné, lebo iné osoby než humanoidi nedokážu vlastniť výrobné prostriedky.


22.
označiť príspevok

pepazdepa
   1. 3. 2012, 22:17 avatar
19/ Luke hovor si co chces ale cele uzemie Slovenskej republiky patri nam Slovakom a ty mozes nieco vlasnit len podla nadobudacieho prava ...kto si co poctivo nadobudol tomu to patri do uzivania. Slovensko je nase!!!HAHA


23.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 22:23 avatar
čo znamená, že nám patrí? Ako sa to prejavuje?


25.
označiť príspevok

pepazdepa
   1. 3. 2012, 22:28 avatar
23/ To sa opytaj dzurindu ako sa da rozpredat republika.


32.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 23:26 avatar
Ako môže niekto rozkradnúť TVOJU republiku? Podobne ako niekto môže rozkradnúť TVOJ dom?


4.
označiť príspevok

clear1 muž
   1. 3. 2012, 21:01 avatar
Vystrieda ho systém ktorý bude niektorým ľuďom hore vyhovovať ešte viac ako kapitalizmus. Kým to všetci dole nepochopia a nezjednotia sa (čo je teda dosť ťažké, pretože sa, na radosť tích horných, sami rozdeľujú. Niekto je červený, niekto modrý, ďalší zelený, iný je kresťan, maďar, národovec...), budú odkázaní na zmeny ktoré odsúhlasia mocní. A tí odsúhlasia len zmeny k vlastnému prospechu. Takže v tomto nie som optimista, ľudia sa v dohľadnej dobe nezjednotia. Na vlastnú škodu.


5.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 21:03 avatar
Možno ich neuveriteľne brutálne podmienky v nasledujúcich rokoch donútia sa zjednotiť. Len dúfajme, že nie pod železnou palicou nejakého fašistu.


7.
označiť príspevok

clear1 muž
   1. 3. 2012, 21:05 avatar
Nech budú podmienky akékoľvek, ľudia sa namiesto zjednotenia budú vadiť kto tie podmienky spôsobil. Bol to Dzurinda ! Nie, bol to Fico ! Nie, na vine je Mečiar ! ...atď...atď..
Súhlasí rain..., luke85, dorota


10.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 21:17 avatar
Ale keď budú tri dni hladní a smädní, tak už prestanú vládať sa vadiť, a potom možno začnú rozmýšľať, ako situáciu aj riešiť. Osobne pozorujem zvyšovanie tohto sebauvedomenia, s tým, ako ťažký čierny kameň štátu na ľudí postupne tlačí, ale neviem, či budú ľudia dostatočne rýchli, aby si stihli uvedomiť, aké je riešenie, skôr, než ich ten kameň rozmačká na sračky .
Súhlasí Kasafran, rain...


11.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 21:18 avatar
Clear,
v tomto smere ani nie je až tak podstatné, čo sa deje na Slovensku, ale najmä to, čo sa už dlhodobejšie deje v bašte imperiálneho kapitalizmu a terorizmu v USA, ďalej v Írsku, Grécku, Taliansku, Španielsku, Portugalsku...
Na Islande si to už obyvatelia doriešili pre dvomi rokmi - rozpustením vlády, parlamentu, prijatím novej ústaby, znárodnením bánk, zatknutím bankárov a odmietnutím splácanie zahraničných dlhov anglickým a holandským súkromným bankám!
Prečo by väčšie Slovensko nemohlo nasledovať príklad malého Islandu?
Súhlasí clear1


50.
označiť príspevok

rains
   2. 3. 2012, 10:03 avatar
preco ta trapi co sa deje v US ked tam nezijes?
"Prečo by väčšie Slovensko nemohlo nasledovať príklad malého Islandu?" - dobra otazka. Odpoved: ze by ste boli neschopni?
Súhlasí blueevil


72.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 3. 2012, 19:21 avatar
Rains,
myslím si, že nie neschopní - ale skôr ešte nepripravení...


9.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 21:10 avatar
Luke,
na to si ľudstvo skutočne musí dať veľký pozor...
Súhlasí luke85


13.
označiť príspevok

rain...
   1. 3. 2012, 21:23 avatar
Dajme si pozor na to čo hovoríme, po kom sa opakujeme. Príliš ľahko prijímame cudzie myšlienky a púšťame ich ďalej bez toho aby sme sa s nimi stotožnili a porozmýšľali nad nimi. Buďme už konečne sami sebou a ten nový "izmus" príde prirodzene. Problém je v tom, že nie je medzi nami taký vizionár ako bol Marx, Engels, ktorí používali pero namiesto internetu na šírenie myšlienky. To trvalo oveľa dlhšie a človek mal možnosť a čas stotožniť sa s ich ideami, ktoré sa pomaly šírili. Teraz je to príliš rýchle a vizionárov je mnoho. Veľký výber. Ako oddeliť plevy od zrna? Odpoveď nájdeme v sebe.
Súhlasí luke85, Kasafran


17.
označiť príspevok

blueevil
   1. 3. 2012, 21:59 avatar
možno to bude všetko uplne inak: www.zmenyklimatu.estranky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.-svetovou-valku--pokud-zapad-neprestane-s-agresi--.html


18.
označiť príspevok

blueevil
   1. 3. 2012, 22:09 avatar
Čína a Rusko vzkazují: Rozpoutáme 3. světovou válku, pokud západ nepřestane s agresí !

17. 1. 2012

Čína a Rusko vzkazují: Rozpoutáme 3. světovou válku, pokud západ nepřestane s agresí !

--------------------------------------------------------------------------------

Ve světě právě vrcholí napětí spojené s finanční krizí a různými regionálními konflikty. Najednou se zdá, že se opět budeme dostávat do nové Studené války.

Pochmurný bulletin ministerstva obrany, vydávaný pro premiéra Putina a prezidente Medveděva, dnes uvádí, že prezident Hu „v principu souhlasil“, že jediným způsobem, jak zastavit agresi západu vedenou Spojenými státy, je prostřednictvím „přímé a okamžité vojenské akce“, a že čínský vůdce nařídil svému námořnictvu „připravit se na válku“.

Hu se svojí výzvou připojil k čínskému kontraadmirálovi a prominentnímu vojenskému komentátorovi Zhang Zhaozhong, který rovněž minulý týden varoval, že „Čína se nebude zdráhat chránit Irán i za cenu třetí světové války“, a ruskému generálovi Nikolaji Makarovovi, který pochmurně minulý týden uvedl: „“Nevylučuji, že lokální a regionální konflikt se vyvine do větší války, včetně použití jaderných zbraní.“

Rostoucí globální napětí mezi východem a západem explodovalo v posledních dvou týdnech, kdy byli ruský velvyslanec Vladimir Titorenko a dva jeho pobočníci vracející se ze Sýrie brutálně napadeni katarskými bezpečnostními jednotkami (a skončili v nemocnici), kterým pomáhali agenti CIA a britské MI6 v jejich pokusu získat přístup do diplomatických zavazadel obsahujících informace od syrské rozvědky, že Spojené státy zaplavují Sýrii a Irán stejným USA podporovanými žoldáky Al-Kajdy, kteří svrhli libyjskou vládu.

Další informace obsažené v těchto diplomatických zavazadlech, uvádí bulletin, odhalují, že Spojené státy se připravují na „konečné řešení“ krize na Středním východě, pokud by vypukla jaderná válka po útoku na Sýrii a Irán smrtícími biologickými zbraněmi, které mají zabít desítky milionů nevinných civilistů.

Objev biologických látek, které mají být použity západem, byl učiněn před dvěma týdny holandským virologem Ronem Foucierem z Erasmova lékařského střediska v Holandsku, který vedl tým vědců, kteří objevili, že pouhých pět mutací ptačí chřipkypostačuje, aby se šířila mnohem snadněji, a učinilo by to z ní nejsmrtonosnějšího zabijáka, jakého kdy lidstvo vytvořilo.

Pokud by SA začaly útok použitím tohoto smrtícího viru, pokračuje tento bulletin, jeho nejpravděpodobnějším metodou dopravení na cíl by byly neviditelné bezpilotní letounyRQ-170 Sentinel, které provozuje CIA.

Tato děsivá vyhodnocení budoucích amerických akcí proti jejich nepřátelům byla v tomto bulletinu odhalena na základě výzkumu ruských vojenských analytiků dronu RQ-170 Sentinel, sundaného nad íránským územím minulý týden ruským systémem pozemního sběru výzvědných informací a rušení Avtobaza, použitého proti bezpilotnímu letounu, kdy se ukázalo, že je vybaven vyspělým systémem pro aplikaci aerosolů.

Je důležité poznamenat, že západní mocnosti použily smrtící virus chřipky ke zničení svých nepřátel a svržení stávající globální řádu poprvé před méně než sto lety, v r. 1918, kdy byla po skončení první světové války vypuštěna varianta španělské chřipky a zabila 50 milionů lidí, což představovalo plná 3% celkové světové populace.

Archivní soubory KGB o pandemii španělské chřipky vždy uváděly, že tento smrtící virus byl „uměle vyroben“ americkými vědci, kteří použili jako své „pokusné králíky“ americké vojáky, kteří tak byli prvními zaznamenanými oběťmi a byli umístěni do Fort Riley v Kansasu.

Abychom plně pochopili podkladové důvody tlaku Spojených států a jejich spojenců na totální globální válku, které byly nedávno podrobně popsány špičkovým americkým investigativním novinářem Gregem Hunterem, který zveřejnil šokující zprávu „Vymyká se svět kontrole“, je třeba vědět, že celá konstrukce západního ekonomického systému se bortí pod váhou dluhů přesahujících 100 bilionů dolarů, které není nikdo schopen splatit, kde ve své zprávě varoval: „Nikdy v historii nebyl svět tak blízko totálnímu finančnímu chaosu a jaderné válce, než nyní.“

Bohužel, ale jako vždy, není Američanům dovoleno znát strašlivou budoucnost, kterou pro ně jejich elitní vůdci plánují, a situace se minulý týden ještě zhoršila, když americký senát schválil nový zákon, v poměru 93:7, který zničí Ameriku navždy tím, že předal totální kontrolu nad touto kdysi svobodnou zemí do rukou armády a zničil ústavu.

Jak jsme poznamenali v naší předešlé zprávě, stojí opět za zmínku slova amerického otce zakladatele Thomase Jeffersona, který své spoluobčany před 200 lety varoval před tím, co se dnes děje, a řekl:

„Věřím, že bankovní instituce jsou pro naši svobodu nebezpečnější, než armády. Pokud Američané někdy dovolí, aby soukromé banky ovládaly vydávání jejich měny, nejdříve pomocí inflace, pak deflace banky a korporace, které kolem nich vyrostou, připraví lidi o veškerý majetek, dokud se jejich děti neprobudí bez domova na kontinentě, který jejich otcové dobyli.“


26.
označiť príspevok

rain...
   1. 3. 2012, 22:46 avatar
Musela som si ísť zapáliť. Viem o tom a znervózňuje ma to. Kto má právo si myslieť, že je veľmoc? Hrajú sa tu s existenciou na Modrej planéte. Kto koho ochráni? Kto s kým vyhrá? Kto sa má ku komu pridať? O koho tu ide? Kto sa s nami hrá? Hnus! a Človek chce len normálne žiť. "Normálny človek normálne" Už viac krát sme mali namále pred svetovou vojnou, keď sa mocnosti hrali na bohov a miešali sa do lokálnych sporov, ktoré vychádzali len z historických a etnických nedorozumení. A to len preto, aby umiestnili a spotrebovali prebytočný umelo vytvorený kapitál a tým mu pridali hodnotu. Ale táto hodnota neprináša nič pre ľudí v mene ktorých sa to všetko deje. Tí chudáci umierajú nahí, bosí, v masových hroboch mysliac si, že sa obetujú pre blaho svojich detí. Myslia si, že mocnosti, ktoré oni poprosili o pomoc v týchto vojnách im pomôžu žiť lepšie humánnejšie, spravodlivejšie.... a oni si len mastia vrecká. Dokonca tu už nejde kto z koho, kto bude svetový leader. Tu ide len o špinavé peniaze, kapitál o ktorom si bábkovodiči hlúpo myslia, že má moc. Umreli v omyle. Dúfam, že tie ich deti pre ktoré umierali a umierajú to vidia reálne.
Súhlasí blueevil, enemy unknown


35.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 3. 2012, 23:37 avatar
No dobre, bojuješ, tak ti to poviem. Tvoj slovník je trošíčku mimo. "mocnosti sa hrali na bohov" -> nesprávne si to sformulovala. Správna formulácia je "mocnosti sa na bohov nehrajú" (lebo nimi sú, samozrejme). Čo je možno práve ten problém. Podobne "Kto koho ochráni? Kto s kým vyhrá? Kto sa má ku komu pridať? O koho tu ide? Kto sa s nami hrá?" -> Ľudia sa hrajú sami so sebou, aj keď je to taká hra že na 24 hodín denne. Hrajú sa tak, že sa ojebávajú, čo sa im potom vracia, a tak na to nadávajú a ojebávajú sa ďalej. A tak podobne. "Umreli v omyle. Dúfam, že tie ich deti pre ktoré umierali a umierajú to vidia reálne." -> Tak to sa budeš musieť veľa modliť, aby to bolo tak. Lebo napr. tisíce rokov to tak nebolo. Som rád, že si to uvedomuješ, máš postreh.
Súhlasí rain...


38.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 07:27 avatar
Nemodlím sa. Len intenzívne myslím na veci, ktoré by som si v živote priala pre svojich blízkych, vlastne všetkých rozumných ľudí dobrej vôle. Možno si zmetený z môjho slovníku, no neobávaj sa ja som realistka. Aj keď sa to asi nezlučuje, je to prejav mojej povahy, to som ja. Pozrime sa na udalosti z roviny dľžky života, ktorý je tak krátky. Nepáchajme na sebe kanibalizmus "inými" prostriedkami.
Súhlasí luke85


21.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 22:16 avatar
Bluevill,
pre ľudstvo mjusí byť mementom rozpínavosť a agresivita Hitlerovej III. ríše, ktorej spočiatku ustupovali všetky vtedajšie mocnosti...


24.
označiť príspevok

feex8 muž
   1. 3. 2012, 22:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 3. 2012, 22:48 avatar
Ja mám zasa obavy, že ak skončí, vystrieda ho niečo ešte horšie.


30.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 23:05 avatar
Slušný človek,
čo považuješ za to niečo ešte horšie? Veď kapitalizmus zrejme prešiel už všetkými vývojovým fázami - od prvej pokrokovej (voči feudalizmu), koloniálnou, imperiálnou, fašistickou, neokoloniálnou, štátnoteroristickou,...
Nebojíš, že sa opätovne vracia k fašizmu?


37.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 3. 2012, 07:27 avatar
Myslím si , že súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov a demokracia nie sú dokonalé,majú mnoho chýb, ktorých sa dopúšťajú ľudia nedodržiavaním zákonov. Ale sú to zatiaľ najspravodlivejšie z tých systémov, ktoré existovali. Najmenej totiž potláčajú osobné práva jednotlivca. Zároveň môže najspravodlivejšie prebiehať súboj názorov, ktorý v komunizme , alebo feudalizme nebol umožnený v žiadnej, alebo mizivej miere. Treba sa sústrediť na dodržiavanie už existujúcich zákonov, alebo vylepšiť tie existujúce. Ale zrušenie súkromného vlastníctva, nahradenie demokracie niečím iným (neviem , čo máte na mysli) je cesta späť, cesta do slepej uličky. Ak sa ľudia dostanú opäť do slepej uličky, dlho im bude trvať, kým si uvedomia, že je to slepá ulička.
Aj po druhej svetovej považovali ľudia komunizmus za niečo, čo bude lepšie, ako demokracia. Vidíme, že to bola slepá ulička, ktorá u nás zastavila prirodzený ekonomický vývoj. Uvediem príklad. Zoberte si východné a západné Nemecko. Po vojne boli v rovnakej ekonomickej situácii. Kam sa dostalo SRN a kam NDR. Nemusíme tápať. Máme tu príklad s dejín.


40.
označiť príspevok

Katastrofoli muž
   2. 3. 2012, 07:38 avatar
nejmene potlacuju ludske prava?? Slusny clovek a co ti, co nemaji na najem? Co nemaji na chleba?
Vis co je to ekonomicky diktat?
Pro pan buh ludze sak nedudzte tak bezcitni. Clovjek je vic jak jen neni vyrobni prostredek.
Toto je hanba lidskosti taketo nazory. U nas uz styre ludze spachali samovrazdu, pretoze nevladali, nemneli praci, nemneli sanci zit znesitelne. At ti pan Buh odpusti tvou slepotu. A lukovi take.


43.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 3. 2012, 07:53 avatar
Nemyslím si, že to čo som tvrdil odporuje tomu, čo hovoríš ty. Lebo zmena na totalitu nie je riešením týchto problémov. Treba bojovať v tomto systéme na jeho zlepšení, aby sa nestávali takéto prípady.
Nie vždy však sú veci také jednoduché a jednoznačné, ako sa navonok zdajú.Uvediem príklad. Mal som priateľa, ktorý mal problém s alkoholom. Žil už len s matkou, ktorá ho neustále ťahala s alkoholových problémov. Pre alkohol ho prepustili s práce. Matka medzi tým ochorela a zomrela. Bývali vo veľkom Bratislavskom byte. Keď zomrela, on nestačil platiť šeky. Najprv rozpredával nábytok. Keď to už nestačilo, chcel ten byt vymeniť. Lenže zasa urobil chybu. Nešiel oficiálne, ale cez svojich krčmových "kamarátov". Tak ho bytová mafia oklamala a prišiel o celý byt. Stal sa z neho bezdomovec. Ten, kto nepoznal všetko , čo nebolo za tým by povedal: chudák bezdomovec, obeť kapitalizmu. Ja viem , nie všetci sa dostali do problémov vlastným pričinením, ale nie je to také jednoznačné, ako píšeš Katastrofoli.


44.
označiť príspevok

Katastrofoli muž
   2. 3. 2012, 07:57 avatar
Och slusny clovek, nikto ti nevypravlaj proc a jaak zacala Hitlerova vojna??
Studuj, to ja starec ti nemam cas a ani chut vysvetluvat nasledky lidskeho kanibalizmu s menem kapital.


45.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 3. 2012, 08:00 avatar
Nemusíš, neviem síce koľko máš rokov, ja tiež nie som najmladší. Ale ja som uviedol konkrétny príklad, ako sa veci môžu často javiť, a aké sú v skutočnosti.


70.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 3. 2012, 18:58 avatar
Slušný človek,
vidím, že svoje priania niekedy vydávaš za zdroje svojich myšlienok...
Môže byť najspravodlivejším systémom kapitalizmus spočívajúci na posvätnosti a nedotknuteľnosti súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov, ktorý legálne/zákonne dovolí nehorázne roztvárať nožnice medzi chudobou a bohatstvom???
Aj ja sa považujem za slušného človeka, ale k takému tvrdeniu by som sa nikdy neznížil!!!
Neuvedomuješ si, že práve návrat kapitalizmu na Slovensku po roku 1989 spôsobil a napáchal tisíce a tisíce zločinov proti ľudskosti a reálnym ľudským právam väčšiny obyvateľstva??? Že až teraz sme sa dostali do slepej uličky, z ktorej je jediné východisko cestou zmeny politick-ekonomického systému??? A som rád, že si to už väčšina obyvateľov Slovenska začína postupne uvedomovať!!! Svedčí o tom aj téma včerajšej rozhlasovej diskusie a pozitívne reakcie väčšiny poslucháčov na ňu.
Tvoje porovnávanie ekonomiky NSR s ekonomikou NDR je opäť vytrhnuté z historického kontextu, z konkrétnej reality po II. SV. Pouvažuj, prečo? Ak Ti niečo hovorí Marshalov plán, potom možno aspoň trošku skoriguješ svoje "presvedčenie".
Súhlasí rain...


71.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 3. 2012, 19:18 avatar
Posvätnosť nedotknuteľnosti súkromného vlastníctva je základom spravodlivosti v spoločnosti. Ty by si bol rád, keby niekto prišiel a zobral ti niečo z tvojho majetku, ktorý si získal svojou prácou? Nehovorím, keď sú dôkazy, že niekto má majetok získaný podvodom, treba ho zavrieť. Myslím si, že na Slovensku je dosť podvodníkov, ktorí po roku 89 prišli k majetku podvodmi. Len im to treba dokázať.
Tie zločiny proti ľudskosti, napíš konkrétne čo máš na mysli.
Čo sa týka tej zmeny, ja len dúfam, že sa ľudia nedajú komunistami znovu oblbnúť, ako v roku 1948. Za zmenu som aj ja, ale nie za zmenu demokracie na totalitu. Skôr za zmenu, mechanizmus, ktorý zabráni nie len politikom, ale aj bežným ľuďom, aj "robotníckej triede" robiť podvody a obohacovať sa nezákonnými skutkami.
Čo sa týka tých ekonomík, NDR a NSR som dal iba ako jeden s príkladov. Ale mohli by sme porovnávať všetky európske demokracie so všetkými socialistickými. Napr Rakúsko a ČSSR.


28.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2012, 22:56 avatar
Priatelia,
počúvate hlasy/názory spod pyramídy? Ja áno a v podstate sa s nimi stotožňujem! Konečne niečo zmysluplné pri hľadaní východísk z kapitalistického marazmu...
Súhlasí Boris_I., morrison


31.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   1. 3. 2012, 23:05 avatar
Ano, ano velmi prijemne myslienky


29.
označiť príspevok

Anastasija žena
   1. 3. 2012, 23:00 avatar
hodim si pripomienku na zajtra mam rozcitany najnovsi Forbes ..pekny rozhovor o buducnosti knih a vydavatelov knih je tam


33.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   1. 3. 2012, 23:29 avatar
Ak by media vysielali taketo diskusie castejsie, verim, ze by to malo silny efekt. AJ na posluchacoch vidiet, ze myslia uplne opacne, ako sa nam to mainstream snazi tvrdit.
Súhlasí Kasafran, luke85


34.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   1. 3. 2012, 23:31 avatar
ja to pocuvam a je to pekna diskusia...
Súhlasí Kasafran


36.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 3. 2012, 00:08 avatar
Teší ma, že v diskusii bol spomenutý aj príklad Islandu, len mi voľáko uniklo zdôvodnenie jeho nevhodnosti pre
Slovensko. Len preto, že je menším štátom ako náš - či ako to bolo...?


39.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 07:34 avatar
10.03.2012 máme možnosť niečo dokázať. Tak dokážme. Vyhoďme prasce od válova, už sú prerastené a treba ich zakl...Dajte typy ako na to. Z diskusií viem, že vám inteligencia nechýba. To čo nám chýba je odvaha. Za tých 22 rokov v nás dobre zakorenili strach.


41.
označiť príspevok

Katastrofoli muž
   2. 3. 2012, 07:40 avatar
a jaaak rain?


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2012, 07:43 avatar
rain...zviazali nám ruky, ... bežný človek je bez šance uspieť.
Súhlasí luke85


47.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 3. 2012, 08:55 avatar
> "To čo nám chýba je odvaha. Za tých 22 rokov v nás dobre zakorenili strach."

Ja tvrdím, že sa jednalo o vycvičenie submisivity u zvieratiek. Klasické trénovanie na spôsob kocka cukru + elektrický šok. Je dosť pochopiteľné, že zlomené zvieratká sa nebudú brániť.


74.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 3. 2012, 20:11 avatar
...chýba nám odvaha vhodiť prázdny lístok do volebnej urny???


75.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 20:26 avatar
V žiadno prípade nie prázdny!!! Automaticky dávaš hlas tej najsilnejšej strane.


76.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 3. 2012, 20:33 avatar
...ale o tom je demokracia, vládnuť by mala najsilnejšia strana. Hlas ľudu, hlas boží.


77.
označiť príspevok

rain...
   3. 3. 2012, 10:54 avatar
Ľud načisto osprostel. Už sa vie len zapredávať. Natŕčať ruku a čakať kto mu dá viac "mincí" do dlane.


78.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 3. 2012, 13:25 avatar
To nie je osprostenie, ako som už spomínal, ale prevýchova. Ľudia boli prevychovaní na ľud. Na slizkých darmožráčov, oportunistov bez chrbtovej kosti, bez hrdosti. Už to konečne pochopte a prestaňte sa chovať ako husičky. Tomu sa treba vzoprieť, inak bude neskoro.


46.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 08:13 avatar
Tiež som neprišla na nič lepšie ako krúžkovanie od spodu. To by bol gól, keby najlepší ekonomickí, politickí odborníci museli opustiť vládu, parlament, dozorné rady, ministerstvá. Len kto by mal odvahu ich nahradiť. Slovák sa neskutočne podceňuje, neverí vlastným schopnostiam. (Okrem tých, ktorí uverili vo svoje nadschopnosti), tak dajte typy na spôsob.
Súhlasí luke85


48.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 3. 2012, 08:59 avatar
Vystrnadenie. Treba ich vystrnadiť, čo je môj osobný pojem a znamená vydymiť, vyštípať, vypudiť.


60.
označiť príspevok

pollio
   2. 3. 2012, 15:22 avatar
možno by to pomohlo ale podľa mňa to čo sedí v parlamente je obrazom spoločnosti... sú tam tak grázli ako bezdomovci, slušní aj pokrytci, výrastkovia aj profesori, upratovačky, lekári, fiškáli aj žgrloši atp.
Súhlasí luke85, rain...


49.
označiť príspevok

asfyx muž
   2. 3. 2012, 09:56 avatar
vypocul som,tu pomoze len defenestracia globalna...nic ine su to len bullshit kecy ...      


51.
označiť príspevok

rains
   2. 3. 2012, 10:03 avatar
skonci kapitalizmus, nastupi anarchia, po anarchii diktatura.


52.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 3. 2012, 11:17 avatar
Kapitalizmus = anarchia. Vidíte, presne toto robia zlí ľudia, ktorí vám chcú vládnuť. Neustále ojebávajú.
Súhlasí Kasafran


53.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 13:12 avatar
Anarchia je nebezpečný stav spoločnosti. Potlačí a nakoniec zničí aj najodolnejšiu inteligenciu. Je to hra bez pravidiel.


54.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 3. 2012, 13:42 avatar
Anarchia = bezštátnosť. To neznamená bez"pravidelnosť"


55.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 3. 2012, 14:23 avatar
nie luke, anarchia nie je iba o štáte. Je to o oslobodení sa od všetkých možných zákonov, ktoré zväzujú "slobodu" človeka. A nie len štát tvorí zákony, to je ponímanie republiky a rôznych parlamentných systémov. Ja by som nazval anarchiu antinomianizmus (anti – proti, nomos – zákon/nariadenie). Z názvu vyplýva, že pôjde o opak legalizmu, teda o rozhodovaní sa jedinca alebo skupiny na základe popierania akýchkoľvek zásad, princípov či pravidiel. Obidva názvy zaviedol Joseph Fletcher (1905-1991) vo svojej teórii o situačnej etike. Anarchia je pre mňa vec etiky a morálky, kategorického imperatívu.
Súhlasí rain...


56.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 3. 2012, 14:34 avatar
> "nie luke, anarchia nie je iba o štáte. Je to o oslobodení sa od všetkých možných zákonov, ktoré zväzujú "slobodu" človeka"

S tým samozrejme nemôžem súhlasiť. Anarchia je bezštátnosť, nie bezzákonnosť: dodržujú sa prirodzené zákony.

> "Ja by som nazval anarchiu antinomianizmus (anti – proti, nomos – zákon/nariadenie)"

Pre mňa je anarchia sloboda od ľudí, ktorí by mi radi vládli. Takých je že hej. Neznamená to slobodu od zákonov. Znamená to slobodu od príkazov. Zákon je niečo neosobné, čo vyplýva zo samej podstaty veci. Príkaz je náhodný rozmar nejakého živého človeka, autority. V tom je veľmi veľký, až úplne 180 stupňový, rozdiel.


57.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 3. 2012, 14:37 avatar
tak potom chápeš anarchiu svojsky, konkrétne to berieš iba z pohľadu anarchokapitalizmu. V tom je čaro subjektívneho chápania interpretácií, že nerozmýšľame všetci jednotne ako stádo.
Súhlasí luke85


58.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 3. 2012, 14:38 avatar
Ja hľadám jednotný rozum, ale iba ten pravý .
Súhlasí enemy unknown


59.
označiť príspevok

enemy unknown
   2. 3. 2012, 14:41 avatar
to som robil aj ja... kedysi. Dúfam, že ty dôjdeš do zdarného konca.
Súhlasí luke85


63.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 18:05 avatar
luke, nesprávny názor podľa mňa, ale názor na ktorý máš právo. To ako si to ty vysvetľuješ je odpor, odboj, revolúcia ľudí proti nesprávny zákonom.


62.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 17:59 avatar
štát = zákon = všeobecne záväzné pravidlo. Pravidelnosť = opakovanie sa deja v rovnakých časových intervaloch.
Anarchia = nerešpektovanie zákona a teda aj štátnosti. Teda akýkoľvek izmus nie je anarchia. Má svoje pravidlá a zákony, ktoré sú definované ich kódexmi. Anarchia je nerešpektovanie zákonov spoločnosti v ktorej sa jedinec ocitol.
Súhlasí enemy unknown


61.
označiť príspevok

šťukin muž
   2. 3. 2012, 17:07 avatar
dovolím si dať pozornosti jednu úvahu www.uloz.to Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


64.
označiť príspevok

blueevil
   2. 3. 2012, 18:08 avatar
ono, prečo je zriadeny system taky aky je, si môže v podstate ľudstvo samé, zoberme si priklad niektorych jednotlivcov a ich postoj ku niečomu, alebo niekomu... t.j. pokiaľ sa k nim nebudeš spravat ako k dobytku, nebudu chapat, rešpektovat okolnosti, len iba svoj prizemny primitivny pud, kde to v tom nekonči... je ale dost blbe, ked si to vždy odskače človek, ktory s tym nič nemá a nik na to neberie ohľad, nikto nerobi selekciu, prevychovu robi "biznis", teda vymenu svojho skutočneho ja, za podvod, pre ktoré už nieje cesta naspät  
Súhlasí Boris_I., rain...


65.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   2. 3. 2012, 18:10 avatar
presne, poniektorym vyhovuje, ked po nich ini slapu a zneuzivaju a este ich za to aj velebia.
Súhlasí blueevil


66.
označiť príspevok

Inotaj muž
   2. 3. 2012, 18:24 avatar
mám obavy, že podobný tomuto.
http://www.youtube.com/watch?v=X0I62w_xX_g Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris_I.


67.
označiť príspevok

Inotaj muž
   2. 3. 2012, 18:30 avatar
to je film z min. storočia
a tu je nedávna pohľadnica
<script src="player.ooyala.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


68.
označiť príspevok

Inotaj muž
   2. 3. 2012, 18:31 avatar


69.
označiť príspevok

rain...
   2. 3. 2012, 18:44 avatar
Keď spoločnosť prichádza o komfort kapitalisti manipulujú a podnecujú nevychovanú, rozmaznanú mládež aby odvrátili pozornosť, mohli poupratovať stoly a nebadane odísť užívať si nadobudnuté. Spoločensky je dôležitejšie potlačiť výtržnosti ako stopovať unikajúci kapitál - to je nežiadúce.
Súhlasí Kasafran


73.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 3. 2012, 20:08 avatar
...ja dúfam, že spravodlivejší. A teším sa, že aj predvolebná kampaň už končí...Mám jej už plné kecky! Tu sa ideologicky zapaľujete pre tú, či onú stranu, ale neuvedomejete si, o čo im ide? O štátnu kasu, mať od nej kľúče a potom je už len jeden systém: rozdeľuj svojim a panuj ostatným!
Súhlasí rain..., Kasafran


81.
označiť príspevok

rain...
   4. 3. 2012, 15:23 avatar
Petrana, momentálne je štátna kasa Pandorina skrinka. Nečudovala by som sa, keby si kľúče od nej pohadzovali víťazi volieb ako horúci zemiak. Je prázdna. Len na dne čiernej diery leží minca, ktorej nominálnu hodnotu nepozná nik. Nemám predstavu kto by mal byť minister financií. Zo známych "politikov" tento bordel neporiadi žiadny. Mal by to byť rešpektovaný génius so zdravým sedliackym rozumom. Viem na čo sa spracúvajú štatistické tabuľky, odhady, analýzy. Štátna kasa počíta s budúcimi vkladmi. Nie je v reále.


79.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2012, 00:40 avatar
Rain a Petrana,
žiaľ, vaše konštatovania sú trefné... Uvedomte si však, že je v silách vašej generácie to zmeniť!


80.
označiť príspevok

luke85 muž
   4. 3. 2012, 12:42 avatar
Zasa kokotina. Však sa pozri ty na seba, aký si kokot. Keď mi kokot bude tvrdiť, že kokoti sa dokážu zmeniť, tak tomu len tak neuverím.


82.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2012, 20:51 avatar
Luke,
skutočne brilantmá reakcia hodná Tvojho intelektu, alebo morálky?


83.
označiť príspevok

havran
   4. 3. 2012, 21:11 avatar
Kasafran chcel si napídať: "skutočne brilantmá erekcia hodná Tvojho inpotentu, alebo orálky?  - to len preto , že tan brilantný štýl ma ohromil a vidím , že i napriek svojmu veju sa musí, ešte hodne učiť. Alebo že by to bolo v génoch?   
Súhlasí rain...


84.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 3. 2012, 21:27 avatar
Havran
možno aj - no moje šediny mi pošepli: nechaj ho, šviháka, nech sa vybúri...


85.
označiť príspevok

rain...
   4. 3. 2012, 21:47 avatar
Všimla som si. IQ mu nechýba ale z nezvládnutého rozčúlenia sa mu v úst valí hnoj.
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:32,  https://youtu.be/s9ILUiyvHyo Shri Mataji Nirmala Devi
dnes, 02:31,  to je loz ja vam to poviem 5. maja 1970 SHRI MATAJI NIRMALA DEVI matka o ktorej hovoril jezis ze...
dnes, 02:08,  SUPER PESNICKA DAJTE ODBER A LIKE Se?orita slovensky klklklklklklklkllklklklklkllklklklklkk
dnes, 02:08,  Skutok sa stal dokazy su jasne a nevyvratitelne pachatel bude tak ako kazdy obcan cestne a...
dnes, 01:58,  Proste vsetko niekdezacina a niekde konci a vase bezbrehe rozkradacky mojej vlasti koncia...
dnes, 01:46,  cele roky kazdy den aby sme riesili len vase kauzy tak na to hned zabudnite v NRSR nebude nikto...
dnes, 01:46,  Už toľko netrep osmijamko náš....zabrusil si kdesi do politiky ako taký nevyzretý...
dnes, 01:39,  aktualny dlh statu 1.645 648 515 EUR 8273 na obcana https://cenastatu.sme.sk/
dnes, 01:27,  tiež dobrý príspevok.....kntsz , ak sa smiem opýtať.....ty si čo vlastne....citis sa ako...
dnes, 01:24,  scarlet ako vždy nesklamala.....tvoje rozlišenie je neuveriťeľné
dnes, 00:33,  https://www.youtube.com/watch?v=ShA1yC4HkNI
dnes, 00:30,  Ja som Žákovic nie Žákovič
dnes, 00:05,  asta la vista baby
včera, 23:58,  Prečo nepíšeš po slovensky ??? " diamantové paláca," chceš ma zase vytočiť do...
včera, 23:57,  starosta pôjde do diamantové paláca, lebo starostlivo všetkým starostoval, môžte ho...
včera, 23:54,  Kráľovi Žákovičovi ? *44*44*44
včera, 23:53,  2000 slúžiek tomuto kráľovi bude slúžiť, lebo takto nadáva synovi človeka
včera, 23:51,  Brúúúúúúúúúúúúúúú*03
včera, 23:49,  Milane, "Fašisti budúcnosti budú seba volať anti-fašisti…" W.Churchill...
včera, 23:49,  Smola ujo spammer, evanjelici sú úplne iní, naštuduj si dejiny !!!!!!!!!!!!!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(205 347 bytes in 0,869 seconds)