Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kam tento svet smeruje?

5
reakcií
1580
prečítaní
Tému 24. decembra 2015, 11:58 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 12. 2019
177
30. 08. 2015
59
08. 08. 2010
74
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2015, 11:58 avatar
V rozsiahlom diele........... The Outline of History (Náčrt dejín) anglický historik H. G. Wells napísal, že po prijatí evolučnej teórie........... „nasledovala skutočná demoralizácia“. Prečo? Niektorí zastávali názor, že človek je len vyššou formou živočíchov. Wells, ktorý bol evolucionistom, v roku 1920 napísal: ...........„Človek je podľa nich spoločenské zviera podobne ako indický divý pes kuon... preto sa im zdalo správne, že veľké psy z ľudskej svorky by mali tyranizovať a podmaňovať.“

Áno, ako uviedol Cantor, prvá svetová vojna zničila morálne vnímanie ľudí. Vysvetlil:............ „Staršia generácia bola úplne znemožnená vo všetkom — v politike, v obliekaní, v mravnosti.“ K morálnemu úpadku vo veľkej miere prispeli aj cirkvi, ktoré znečistili kresťanské učenie tým, že propagovali evolučnú teóriu a huckali bojujúce strany proti sebe.
Britský brigádny generál Frank Crozier napísal: .........„Kresťanské cirkvi sú najlepšími tvorcami krvilačnosti, ktorých máme a ktorých sme voľne využívali.“
Aj pod dojmom takéhoto besniaceho "kresťanstva",mnohí stratili vieru v Boha,vieru vo vyššie hodnoty!
A to ešte umocnila 2 svetová vojna,kde ľudské šialenstvo dosiahlo svoj vrchol.
V hrozných podmienkach druhej svetovej vojny ľudia prestali lipnúť k tradičným zásadám toho, čo je vhodné, a prijali vlastné kódexy správania. V knihe- Love, Sex and War—Changing Values, 1939-45 (Láska, sex a vojna — zmena hodnôt, 1939 – 1945) sa píše: ..........„Zdalo sa, že sexuálne zábrany počas vojny padli, keď sa bezuzdnosť typická pre vojnové pole dostala na nový front — do domácností... Tlak a napätie, ktoré priniesla vojna, onedlho nahlodali morálne zábrany a život v mnohých domácnostiach sa zdal taký lacný a krátky ako život na fronte.“
A tak pod postupným úpadkom vplyvom mnohých činiteľov/objavujúcich sa po 2 svet,.vojne/,....niekedy v 60 rokoch ,svet začal prudko a neprestajne upadať do stavu,ktorý by sa dal nazvať -decivilizácia!
A rozmach v oblasti nových informačných ,audio-vizuálnych technológií toto všetko ešte urýchlil!
BIBLIA už dávno predpovedala súčasný úpadok hodnôt a opísala ho týmito slovami:........ „V posledných dňoch nastanú kritické časy, s ktorými sa bude dať ťažko vyrovnať. Lebo ľudia budú milovať samých seba, budú milovať peniaze, budú... neposlušní rodičom, nevďační, neverní, bez prirodzenej náklonnosti... divokí, bez lásky k dobru, zradcovia, tvrdohlaví, nadutí pýchou, viac milujúci rozkoše ako Boha, ktorí majú spôsob zbožnej oddanosti, ale vzhľadom na jej silu sa preukazujú ako falošní.“ — 2. Timotejovi 3:1–5.
Možno aj vy súhlasíte s tým, že toto biblické proroctvo presne vystihuje súčasný svet.
Slovné spojenie-"posledné dni",...poukazujú,na čas ked jeden systém sveta bude nahradený iným!
Príklad......Ježiš Kristus spomenul „Noachove dni“, keď..... ‚prišla potopa a všetkých ich zmietla‘. Porovnal podmienky, ktoré existovali pred potopou — tesne pred koncom vtedajšieho sveta —, s podmienkami, ktoré mali existovať v čase /jeho druhého príchodu/označenom ako ‚záver systému vecí‘. (Matúš 24:3, 37–39) Iné biblické preklady používajú označenie „koniec sveta“ alebo „skončenie veku“.
Ježiš predpovedal, aký život bude na zemi tesne predtým, ako sa svet skončí. O vojnách povedal: ......„Povstane národ proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu.“ Historici si všimli, že sa to deje od roku 1914.
Ježiš vo svojom proroctve pokračoval: ........„Bude nedostatok potravín a zemetrasenia na jednom mieste za druhým. To všetko je začiatok tiesnivých bolestí.“ Ďalej hovoril, že........ „vzrastie nezákonnosť“. (Matúš 24:7–14) Istotne sme svedkami toho, že sa to dnes deje. Súčasný úpadok morálky je kritický, čím sa spĺňa biblické proroctvo.
Ale všimnime si, čo/opäť/ o morálnom úpadku napísal apoštol Pavol kresťanom v Ríme. Poukázal na ‚hanebné pohlavné chúťky‘ ľudí slovami:......... „Tak ich ženy zamenili prirodzené užívanie seba za neprirodzené, ako aj muži zanechali prirodzené užívanie žien a prudko vzplanuli vo svojej chtivosti voči sebe navzájom, muži k mužom, a páchali oplzlosti.“ — Rimanom 1:26, 27.
Biblia učí, že aj keď nás obklopuje nemorálny svet, musíme byť....... „bezúhonnými a nevinnými, Božími deťmi bez poškvrny medzi pokriveným a prevráteným pokolením“. Preto musíme ‚pevným zovretím držať slovo života‘. (Filipanom 2:15, 16) Tento biblický výrok vyzdvihuje jednu kľúčovú myšlienku:....... ak chcú kresťania zostať morálne neskazení, musia sa pevne držať učenia Božieho Slova a uznávať, že jeho morálne zásady vedú k najlepšiemu spôsobu života.
„Boh tohto systému vecí“,/tohto sveta/.... Satan Diabol, bojuje o srdcia ľudí. (2. Korinťanom 4:4) Biblia nám hovorí, že „sa stále premieňa na anjela svetla“. Aj preto je životne dôležité rozlišovať,skúmať a nenechať sa vtiahnuť tam, odkiaľ už niet cesty k návratu,životu!
Porovnajte preto úžitok, ktorý prináša konanie podľa učenia Biblie, s bolesťou, ktorú napokon cítia tí, ktorí na biblické učenie nedbajú. Keď človek počúva Boha, získava tým jeho priazeň a žije tým najlepším spôsobom života! Boh sľubuje: ......„Ten, kto mňa počúva, bude bývať v bezpečí a nebude ho znepokojovať hrôza z nešťastia.“ — Príslovia 1:33.
Biblia hovorí, že keď sa tento svet pominie,...... „zlého už nebude“. Píše sa v nej tiež: ............„Priami, tí budú bývať na zemi, a bezúhonní budú na nej ponechaní.“ (Žalm 37:10, 11; Príslovia 2:20–22) Teda zem bude úplne očistená od nemorálnosti, ako aj od tých, ktorí odmietajú žiť v súlade s užitočnými radami nášho Stvoriteľa. Ľudia, ktorí milujú Boha, budú postupne premieňať celú zem na raj, ktorý sa bude podobať miestu, kam Boh umiestnil prvú ľudskú dvojicu. — 1. Mojžišova 2:7–9.
Môžeme sa tešiť aj z týchto Božích sľubov: ..........„Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej bývať navždy.“ .........„[Boh im] zotrie... každú slzu z očí a smrti už viac nebude a nebude už viac ani smútku, ani kriku, ani bolesti. Predošlé veci sa pominuli.“ — Žalm 37:29; Zjavenie 21:3, 4.
A to je neporovnateľne lepšia vyhliadka ,ako večná tma,neexistencia!


2.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 12. 2015, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 12. 2015, 12:05 avatar
2....."Podľa seba,súdim teba"! 


4.
označiť príspevok

Fotooon muž
   24. 12. 2015, 12:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 3. 2016, 20:08 avatar
Shagara, je to offtopic, ale chcem sa ťa spýtať na Ján 5,25 prípadne Ján 5,28, čo si o tom myslíš. Ja som sa o tom vyjadril v otázky katolíkom - nesmrteľná duša v čísle 197, no neviem či správne. Môžeš mi poradiť?


6.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2016, 22:27 avatar
tak dík za odpoveď
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(64 199 bytes in 0,309 seconds)