Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kadiaľ vedie cesta k Pravde?

102
reakcií
5052
prečítaní
Tému 16. novembra 2008, 19:44 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 07. 2015
22
08. 05. 2013
164
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   16. 11. 2008, 19:44 avatar
Tento text je výpoveďou človeka, ktorý sám o sebe tvrdí, že našiel Pravdu. Snáď jeho osobné prežitia aspoň v niečom napomôžu tým, ktorí skutočnú Pravdu ešte len hľadajú.

V najhlbšom vnútri každého z nás tkvie presvedčenie o existencii absolútnej a univerzálnej Pravdy, ktorá aj vskutku jestvuje. A spolu s presvedčením o jej existencii sa v nás nachádza aj túžba po jej nájdení a poznaní. Samozrejme, ale len u tých, ktorí to načisto neprehlušili každodennými, všednými a zdanlivo omnoho „dôležitejšími“ starosťami.

Kto si teda aj napriek súčasnému zhonu dokázal v sebe uchovať živú túžbu po Pravde, na toho číha ešte jedno veľké úskalie a síce, určitá podvedomá, osobná predstava o tom, ako by asi mala táto Pravda vyzerať.

Je to niečo veľmi podobného, ako u farizejov a zákonníkov pred 2000 rokmi, ktorí mali taktiež svoju vlastnú predstavu o Mesiášovi, takže nakoniec, keď naozaj prišiel, neboli ho schopní spoznať, pretože nespĺňal ich osobné predstavy a očakávania.

Kto teda naozaj túži po čistej Pravde, mal by sa v prvom rade vyvarovať podobných, vlastných očakávaní a jeho túžba by mala byť vskutku úprimná a čistá. Čistá, intenzívna a neutíchajúca túžba po Pravde je totiž silou, ktorá napokon takéhoto človeka ku Pravde pritiahne.

I ja som bol jedným z takto hľadajúcich. Horlivo som skúmal rôzne náboženstvá a duchovné smery, pričom som stále po čase pociťoval, že ma ich náuky vnútorne nenapĺňajú. Zároveň som ale cítil, že predsa len musí jestvovať niečo, čo mi dá odpovede na všetky moje otázky a s čím sa budem môcť bezvýhradne a plne vnútorne stotožniť.

No a po veľmi dlhom hľadaní som napokon takéto niečo aj naozaj našiel. Moje vnútro, ktoré túžilo po Pravde a nedoprialo mi odpočinku zrazu jasne pocítilo, že práve toto je ono. Že práve toto je tá jediná a absolútna Pravda, ktorú som tak dlho hľadal.

Celý proces možno pripodobniť výstupu na horu, pri ktorom človek jednoznačne vie, že ešte nie je na vrchole a preto musí kráčať ďalej. Ale takisto jasne potom pocíti, že sa už na vrchole ocitol a že už skutočne ďalej ísť nemožno. Cíti, že už vlastní Poznanie, odhaľujúce všetky tajomstvá života a celé stvorenie sa pred ním zrazu otvára ako jedna veľká kniha, z ktorej môže čítať.

Táto absolútna, jediná Pravda je pripravená a dostupná pre všetkých ľudí bez rozdielu. Iba na úprimnom úsilí každého jednotlivca už záleží, či sa k nej prostredníctvom vlastného úsilia a vlastnej snahy dokáže skutočne dopracovať.

Ak by ale náhodou v niekom vznikla obava, či snáď nájdenie spomínanej, absolútnej a jedinej Pravdy nespôsobí koniec ďalšieho vývoja treba zdôrazniť, že tomu tak nie je! Skôr naopak! Skutočný vývoj sa nájdením Pravdy iba začína.

Pre lepšie pochopenie sa skúsme pozrieť na dnešné, polo vedomé, či skôr slepecké tápanie v poznávaní vecí okolo nás. Nemôže mať konca, pretože čím viac sa poznáva, tým viac sa ukazuje, koľko je toho ešte nepoznaného. Otázku iba zostáva, dokedy tento spôsob „poznávania“ a z neho prameniaci spôsob života naša planéta vôbec ešte vydrží.

Ak by ale nielen jednotlivci, ale i celý svet dospel k poznaniu absolútnej Pravdy, vývoj by vôbec nezastal, ale naopak, zrazu by sa nám ukázali jeho nedozerné a nikdy nekončiace možnosti. Tento vývoj by mohol byť trvalý a nikdy nekončiaci práve preto, že by sa opieral o poznanie Pravdy .

Lebo paradoxne, práve súčasný typ pokroku, bez poznania skutočnej Pravdy, bez poznania Zákonitostí vo stvorení, nesie v sebe zárodok istého konca a musí sa zrútiť presne rovnako, ako sa zrútili mnohé predchádzajúce civilizácie pred ním.

Jediná a absolútna Pravda teda naozaj jestvuje! Kto ju úprimne a vytrvalo hľadá, ten k nej bude skôr, alebo neskôr pritiahnutý na základe Zákona rovnorodosti. V hmotnosti sa to môže udiať iba hmotným spôsobom, napríklad prostredníctvom stretnutia s nejakým človekom, ktorý už túto Pravdu našiel a snaží sa ju aj žiť, ale napríklad aj prostredníctvom písaného slova, prednášky, rôznych zvukových nosičov a tak ďalej. Týmito mnohorakými a rôznorodými spôsobmi sa teda môže dostať hľadajúcemu prvotného a rozhodujúceho impulzu.

Tento prvotný podnet však musí on sám ako taký rozpoznať a potom aktívne vykročiť smerom, ktorý mu ukazuje. Odmenou sa mu stane poznanie zázraku života v jeho skutočnej plnosti, kráse a hodnote, čím získa tak nesmierne mnoho, ako keby bol slepý a zrazu začal znova vidieť. Až vtedy naozaj spozná nádheru života okolo nás, jeho pravé hodnoty, ako aj z dnešného pohľadu priam fantastické možnosti, ktoré každému jednotlivcovi, znalému Pravdy, život vo stvorení poskytuje.

Všetci vážne hľadajúci si teda môžu byť stopercentne istí, že ak bude ich úsilie po dosiahnutí Pravdy čisté, úprimné a vytrvalé, skôr, alebo neskôr na ňu musia zákonite naraziť. Ich túžba a najmä vnútorná čistota totiž vytvorí na Základe spomínaného Zákona rovnorodosti spojenie s čistou a absolútnou Pravdou.

Slová: „Kto hľadá, nájde! Kto klope, tomu bude otvorené! Kto prosí, dostane!“ totiž nikdy neboli slovami prázdnymi. Tieto slová sú veľkým prísľubom pre všetkých vážne hľadajúcich, pretože sa netýkajú ničoho iného, ako toho najcennejšieho, čo človek vôbec môže získať – poznania Pravdy.

Na záver treba ale zvlášť zdôrazniť, že skutočnú Pravdu nemožno spájať s požiadavkou členstva v nejakej cirkvi, ani zo vstupom do nejakého spolku či organizácie. Pravda, ktorá je výrazom Božej múdrosti, sa prihovára ku každému človeku jednotlivo a vyžaduje od neho iba jediné: Život v súlade s jej Zákonitosťami a to priamo na mieste a v spoločenskom postavení, v ktorom sa v súčasnosti nachádza. Život, čiže reálne každodenné jednanie podľa zásad Pravdy a nie iba nejaké jej slepé uctievanie, na ktoré si ľudia vo svojej pohodlnosti tak zvykli.

M.Š. priaznivec stránky : www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

fajer
   16. 11. 2008, 20:20 avatar
furt tu táraš o nejakej pravde,ale v tvojom článku nieje po nej ani stopy,samé prázdne slová a čo si to vlastne našiel...


99.
označiť príspevok

fajer
   17. 11. 2008, 05:45 avatar
podľa reakcii na tvoj príspevok,pravda bude asi o niečom inom,milan prestaň hľadať,možno ju nájdeš,tá tvoja cesta vedie do slepej uličky....


2.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 19:47 avatar
Pre BOHA !!! Zase Posolstvo Grálu. To si zase Ty Posol ???    


5.
označiť príspevok

Michaelus muž
   16. 11. 2008, 20:21 avatar
Sektár sa veru nezaprie, dokonca teraz s poriadnym monoklom okolo oka...veru, už čoskoro takéto idividua prejde smiech raz a navždy!!!


6.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 20:24 avatar
Michaelus...ty si tu nový? Spomínal si v jednej téme, že je tu veľa čudákov..som zvedavá ako by si ohodnotil mňa  


9.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 20:26 avatar
Slečna, môžem aj ja hodnotiť ?


10.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 20:31 avatar
Kludne, som zvedavá na názor každého z vás, ktorý máte na mňa..ako sa Vám javím aspoň z takejto formy komunikácie...ale to by si zrejme vyžadovalo pre prehľadnosť novú tému.


13.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 20:40 avatar
Novú tému... xix, v tom si dobrá.. 
ale vážne, môj názor na Teba - vtipná, chytrá, pravdepodobne dosť inteligentná, vieš sa chovať a nerozčúliš sa hneď, najskôr požaduješ vysvetlenie. Zdravá, nie prehnaná sebadôvera, pravdepodobne veľmi dobrá a obetavá kamarátka a dobrá spoločníčka. Máš rada čistotu a zábavu. Negatívum som zatiaľ nenašiel, ale to bude možno len tým, že tu sa každý snaží byť "pekný". A možno, nie, možno žiadne nemáš. To vieš len Ty


16.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 20:49 avatar
Musím ťa pochváliť, trafil si to presne    Si vnímavý, máš dobrý pozorovací talent...neriadiš sa len dojmami a obalom, ale vidíš realitu. (Teraz to vyzerá, že si tu navzájom hladkáme brušká  ). A čo sa mi ešte na komunikácii s Tebou lúbi je dôvtip, vieš čítať medzi riadkami a chápeš v akom zmysle bolo čo myslené (čo tu niektorým chýba a potom dôjde k zbytočným komunikačným šumom)  
A k tomu maskovaniu. Myslím, že ľudia sú tu úprimní. Aspoň z mojej strany to beriem tak, že tu nie je dôvod sa vylepšovať, veď o nič nejde  


18.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 20:55 avatar
No ešte aby si povedala, že som netrafil ! Veď v mojom opise si úžasná... 
a aj Ty si prrresne trafila !!  

PS: Zďaleka nie všetci sú tu úprimný. Ver mi, viem to podľa seba..  


21.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 20:59 avatar
Ahaa   Takže aj ten opis mám brať len s rezervou  
Keď mňa tu niiiiiiiiikto nemá rááááád  


22.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:03 avatar
Nie-nie, môj opis sedí, naozaj Ťa tak vnímam a medzi nami je celkom príjemná afinita


11.
označiť príspevok

Michaelus muž
   16. 11. 2008, 20:36 avatar
No podľa toho obrázku nič moc teda, ale veď uvidíme ešte...


12.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 20:38 avatar
V akom zmysle nič moc? Čo ti ten obrázok evokuje v tvojej psychike?


17.
označiť príspevok

Michaelus muž
   16. 11. 2008, 20:52 avatar
Poriadnu dávku studu...žena nedostala vnady nato, aby ich odhaľovala, hoci dnes je to viac ako skutočnosť...čiže úpadok ženy, ak jej to nerobí problém takto sa obliekať, alebo podobne.


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 11. 2008, 20:57 avatar
aked kojí dieta tak len v tme ,aby sa dieta nepohorsovalo..


23.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:04 avatar
Tak tak fešáci...máte štastie, že žijete kde žijete...čo by ste robili v praveku alebo v nejakých afrických kmeňoch, kde ženy behajú obnažené?...Tam by ste sa mohli od toľkého šťastia pohoršovať až až... 


26.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 21:08 avatar
hrusky s jablckami ?? africke kmene su trosku za, co sa civilizovanosti tyka


30.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:11 avatar
Tam nejde o civilizovanosť. Myslíš, že v Afrike sa ľudia rozmnožujú nepohlavne? Sexualita je rovnaká, ľuďia rovnakí, Ide len o to, že sú na to zvyknutí a nebere ich to (zrejme). A slušný chlap sa nemá čo rozplývať nad telom cudzej dámy...či už v Afrike alebo tu.


34.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 21:14 avatar
prepac slecna.. pokial jej skoro bradavky vytrcaju a ma pol zadku vonku je to aj pre mna necivilizovana chudera resp. ma blizsie k zvieratku ako k cloveku.
Zeny sa nemusia extremne vyzliekat na to, aby boli sexy, ale to vela zien ani nikdy nepochopi, takze je to jedno


41.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:20 avatar
global...ja som krešťansky založená žena...Boh stvoril človeka nahého...šaty sú len ľudský výtvor...A tie bradavky dokazujú len vašu chlipnu mužskú fantáziu. Načo si predstavujete to, čo tam ani nie je?


42.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 21:26 avatar
heee ? slecna nedomyslaj si prosim. Nic si nemusim predstavovat... staci ak sa prejdem (snazim sa tomu vyhybat..uprimne) s rodinou po nejakom BA nakupnom centre... a musim sa hanbit. Nepoviem nic ked su zeny na kupalisku povyzliekane - je to primerane... tak tiez napr. v saune s tym tiez nemam problem, ale su spolocenske miesta kde sa to jednoducho nehodi a je v tom len zamer provokovat. primitivne.


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 21:32 avatar
Global, prečo sa jednoducho nepotešíš krásou ženského tela?


50.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:37 avatar
Veru, ja som sa tešila z Romualda, keď sem chodil  


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 21:39 avatar
romualda? počkaj, idem pozrieť...


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 21:41 avatar
no hm... čo ja viem...


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 11. 2008, 21:42 avatar
stacil jej nick vidiet a bola namako.


59.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 21:46 avatar
nick? aha, ja som pozerala av.


61.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:48 avatar
Niketo tu žiarli resp. závidí, čo?


62.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:50 avatar
Slečna čo bude s tou blondínkou s krásnou dušou ??


65.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:00 avatar
ja ti závidím? oh... ))


71.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:09 avatar
Nie ty Nadja, ale ten chlapík tam  


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:15 avatar
no, prišlo mi to nejak čudné, ale jeden nikdy nevie, po tom, čo som bola aj clearova man.  


57.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 21:43 avatar
kto vravi, ze nepotesim ? vravim len, ze sme civilizovana spolocnost a civilozovanost tvoria iste moralne zasady, ktore ak sa nedodrzuju ci nejakym sposobom dehonestuju, tak sa uz neda hovorit o civilizovanosti. Zenske telo je asi to najkrajsie co si viem predstavit Nadja ale viem si aj vazit jeho nositelku, ale ako si mam vazit jeho nositelku, ked si ona nevazi samu seba ?


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 21:53 avatar
Global, myslím, že na to nepozeráš múdro... ty nechápeš, čo ťa na tom vlastne rozčuľuje? To, že ťa to dráždi, a preto sa tie ženy aj tak obliekajú... keby ťa to nevzrušovalo, tak s úsmevom a pochopením ich snahy prejdeš okolo ...


66.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 22:00 avatar
Nadja, rozculuje ma to teraz, ked o tom pisem ci bavim sa o tom. Ale v tej danej situacii to nieje rozculenie, ale hanba (uz som to tu pisal). Ber to ako chces, mozes si domyslat, ze ma to vzrusuje... nieje to tak, ten pocit nieje prijemny.
Pre priklad. tebe je prijemne ak si niekto pri tebe zacne vytlacat akne ? Nijak sa ta tym nedotyka a mozes to brat ako samozrejmu vec, ale predpokladam, ze by ta take volaco riadne znechutilo ak sa tym nejaky mamlas zaoberal v strede obchodu s potravinami. mam pravdu ?


68.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:05 avatar
global, to je teda prirovnanie...  
čo ma takom úkone má potešiť? ale nehovorím, že by nemohlo, hm, no, ak to nebude strielať okolo... jejda, nie neviem na tom tú krásu nejak zbadať... na ženskom tele áno, a to som žena...


70.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:06 avatar
Hrušky s jabĺčkami? Nemiešejme tu chronické dermatologické ochorenia so ženskými vnadami  
Ja sa skôr čudujem tomu, že si dovoľuješ cítiť hambu. Nikdy som síce neodhaľovala ani len trošičku poprsie na verejnosti, ale toto sa mi zdá už trošku moc, keď sa takto do tých žien montuješ. Keď sa tak cítia lepšie, tým nikomu neubližujú. To je problém mužov, že to hneď vnímajú ako pozvánku na sex alebo neviem ako. A že cítiš hambu, prečo? Každý nech sa hambí sám za seba a za svoje skutky, nik nemôže súdiť


72.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 11. 2008, 22:09 avatar
este nech sem zavita islamista a sme komplet


82.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 22:28 avatar
Myslim, ze sa vobec nechapeme. Ja nemam nic proti tomu, ze sa niekto ma potrebu spacirovat nahy ci polonahy. Ale nech to robi na miestach, kde je to vseobecne akceptovane. Nie kazdemu je to prijemne (ale tu je asi kamen urazu ) Jednoducho nedokazete akceptovat fakt, ze sa to niekomu nemusi pacit)
Ak raz nemam rad vodu, tak do nej neleziem, ale co mam robit ak je voda vsade ?
Uz si rozumieme lepsie ? Ak budeme vsade a vzdy podliehat len svojim osobnym tuzbam a predstavam a nebudeme respektovat okolie ako tiez svojvolne zmyslajuce s rozdielnymi nazormi, tak kam to povedie ? Len k sporom a neakceptacii. Myslim si, ze by zeny mohli preukazat trochu spolupatricnosti a ukazovat sa tam, kde o to ludia stoja a tam kde nie, kde sa to nehodi zvolia lezernejsie osatenie.


86.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 22:33 avatar
..a co keby si preukazal TY trochu tej "muznej sily" a proste sa pozeral inde  


88.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:35 avatar
Global, naozaj sa nerozumieme... ty svoje chyby hádžeš na nás, morálka ti slúži ako bič...


92.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 22:44 avatar
Nadja,
to urcite nie.
Zacinam si mysliet, ze je to o zenskej namyslenosti. Ak chcete verit tomu, ze chlapi su len tupe hovada je to vasa vec.
Pre mna su na zene najsexy jej intelekt (cize schopnost zvadzat) a jej oci s ktorymi dokaze nastartovat hurikan a vsetko ostatne je len prijemny bonus k celku.


94.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:49 avatar
no, ponechám bokom tvoje intelekt = schopnosť zvádzať
ano, rozumiem, čo chceš povedať, ale je to tvoje dilema, nie naša chyba... ak sa žena cíti prirodzene v sexi šatoch, prečo sa musí kvoli mužom obliecť inak?


96.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 23:01 avatar
OMG Nadja....
Nech sa oblieka ako chce, ale nech to obliekanie trosku prisposobuje prostrediu. Co by si povedala keby sa chlapi zacali spravat ako zeny a nosili by vsade obtiahnute veci trcali by im chlpi von z hrude a podobne lebo im by to prislo pekne. Len si skus predstavit takyto svet. Vsade kam by si prisla by na teba pozerala obtiahnuta prdel az by ti to uz neprislo pekne, ale vsedne a obycajne. Uz by ta ani tak nezaujimalo to telo, lebo ich vidis vsade.. uz by ti to bolo viac neprijemne ako prijemne az by si zacala vyhladavat miesta kde sa tomu mozes vyhnut. Asi tak to vidim ja.
Ak stale nechapes whats the poit, tak sa na to radsej vykaslime.


98.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2008, 01:17 avatar
Global, ty presadzuješ v kultúre obliekania to, čo ja v kultúre reči. Áno, rozumiem dokonale, čo chceš povedať. Ak to zovšeobecníme, je to otupenie, nedokážeme vnímať to, čo nás neustále obklopuje. Ale to už je prekliatím modernej doby . Voláme po slobode a voľnosti, a toto je dôsledok, lebo voľnosť sa týka aj oblasti oblečenia. Platíme za to daň, o ktorej píšeš ty. To môžeme ale napísať aj to, že v dnešnej dobe zarábame príliš veľa peňazí a tým si znižujeme radosť z kúpených vecí. Je to rovnaký jav vo všetkom a ty si sa zameral a pranieruješ iba jeden z jeho prejavov.


95.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:52 avatar
global...toto sú nekonečné debaty...muži stále poukazujú len a len na ženy a sami na seba sa nepozrú. Ale keby sme sa my začali párať do vášho oblečenia, intelektu alebo schopnosti zvádzať...už by bolo zle. Toto nie je rovný boj a ženy ešte stále nie sú s mužmi úplne rovné


97.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 23:12 avatar
ja zeny respektujem a akceptujem ako seberovneho tvora. Touto debatou som dokonca naznacil, ze mi nejde ich ponizovanie, ale prave naopak.

Nieco som hladal a pre priklad aspon mojho pohladu

Toto je sexy
img.bonprix.pl Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A toto je gic :(
ec1.images-amazon.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ako vravim je to iba moj nazor, ale dovolim si stat za tym, aby bol tiez akceptovany ako jeden z pohladov na svet.


67.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 22:00 avatar
ano,ich vzdy drazdi to co vidia aj to co nevidia, a teda ich predstava  
len mi unika CO riesite: dohabane zeny alebo odhalene to co nema byt?


69.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:06 avatar
Dorotka, riešime, prečo to pohoršuje mužov... a či je to morálne, ale to je iba taká vonkajšia príčina...


77.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 22:16 avatar
pohorsuje??   co je to za eufemizmus, chces povedat,ze ti co po mne dokonca aj vytrubuju iba preto lebo mam minisuknu su POHORSENI, anooooo? LOL
je zima, mam kozak, hruby sal, rukavice, zababusena som ako eskimak v hrubych pancuchach ale ono to vidi mini tak hned je to "pohorsene".  musim ist vybalit moju zimnu burku  


79.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:19 avatar
nie, poškaj, Dorotka, vyzleč burku, kabát a šál, a obeč sa fest sexi... a čo teraz? je to... hm, amorálne?


80.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:22 avatar
Vnukla si mi nápad Nadja...dajme si na chvíľ všetky sexi avatary, nech sa páni z toho načisto pototo...pohoršia  


81.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 22:26 avatar
Čo to tu na nás kujete ?  


84.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 22:32 avatar
tolka samolubost..... Slecna naozaj si stale nepochopila, ze skutocne existuju chlapi, ktori maju svoje zvieratko pod kontrolou ? Ja sa z toho nie..potototo... akurat mi to pride opat ako zbytocna provokacia v nepravy moment. Nieje v tom nic.. ziadna iskra iba potupa.


91.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 22:40 avatar
global, ja mám to moje "zvieratko" dokonale pod kontrolou, môžeš mi veriť. Ale hold minisukni vzdávam každé leto... Ženské telo je skrátka nádherné a je takým kdekoľvek, či už je to na pláži, v centre mesta, alebo v autobuse. Ak Ťa dobre chápem, ide Ti výlučne o to, že sa Ti to nepáči na určitých miestach...


93.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 22:48 avatar
presne tak clear. vdaka uz som si ozaj myslel, ze sa neviem vyjadrovat. S tym krasnym telom suhlasim, ale nesuhlasim, ze sa ma vystavovat na obdiv vzdy a vsade.


74.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:10 avatar
Riešia môj námornícky avatar Dori, ten predošlý. Chcú ma za to vykázať z fóra   No povedz, môžem ja za to, čo sa nosí v armáde? To je predpis  


75.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 22:12 avatar
xy, neboj, ak ťa vykážu, zo solidarity pôjdeme s tebou... nech si tu gazdujú sami...  


78.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 22:17 avatar
girl power, sestry!! ja im dam pohorsenie...menim avatar  


83.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:30 avatar
Preboha Dorotka, toto je už aj na mňa dosť      


85.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:32 avatar
Hej clear, čo povieš brácho ,Pekná duša?   


87.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 22:34 avatar
Neskutočne krásna duša, vážne.  


89.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 22:36 avatar
  ale ale, iba som posluchla radu od Globa a obliekla sa trosku "lezernejsie"
ano, je to zenske a eroticke...a co ako?  


90.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 22:40 avatar
Tiež si myslím. Vyzeráš akoby si šla práve do roboty  


64.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:54 avatar
Tak potom my nie sme civilizovaná spoločnosť. Pretože sa mi nezdá, že by sa ľudia snažili nasledovať nejaké morálne zásady. Civilizovanosť znamená len toľko, že máme porcelánové záchody a nežijeme v prachu, špine, hlade a biede


73.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 22:10 avatar
Slecna,
to je tvoj pohlad. Ja vravim stale, ze su ludia a su ludia. A v tom s tebou suhlasim, ze vela ludi nieje civilizovanych, ale nie vsetci. Nemam nic proti prirodzenej krase samozrejme, ale aj to je uz dnes diskutabilne "prirodzenost" a rad si popasiem oci na peknej slecne. Manzelka mi sama vravieva "pozerat NESAHAT" ,ale su miesta, kde pokladam tento druh provokacie za primitivny. Ak niekto vie, ze je pekny, tak nema neustale potrebu to ukazovat, ale zvoli primerany pristum k danym okolnostiam a prostrediu. Tomu sa hovori civilizovane.


43.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:28 avatar
Tak a teraz si fakt trafila ! Máš pravdu, žena v tesných kraťasoch a priesvitným tričkom, za ktorým sa rysujú bradavky nie je nič zlé. To my muži sme ako pripečený keď to vidíme... 
Teda, ehm, aspoň ja...    


52.
označiť príspevok

global
   16. 11. 2008, 21:39 avatar
Clear som rad, ze si zdoraznil "aspon ja" pretoze sa to naozaj nevstahuje na vsetkych chlapov. mozno na vacsinu, ale nie na vsetkych.
Slecna co pises nema logiku. Ako sa nemam pozerat na nieco, ked neviem, ze to tam je ???? Najprv musim nieco registrovat, aby som sa nad tym mohol zamysliet a aby to nasledne mohlo vo mne vyvolat nejaku reakciu.
To je len taka chaba predstava zien, ze sa im tam kazdy chce pozerat. Akceptuj jednoducho, ze tvoj nazor nieje univerzalny a niektorym ludom to vadi. To ako ked niekto pocuva nahlas hudbu. Ved nemusis to pocuvat, ale lezie ti to na nervy lebo sa tomu nevies nijak inak ubranit iba tak, ze pojdes prec, ale keby si musela chodit odvsadial prec lebo vsade pocuvaju hlasno hudbu, tak by to uz bola diskriminacia a vobec oberanie o istu slobodu.


55.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:42 avatar
global, ber ma prosím s rezervou (a dosť veľkou). Drvivá väčšina toho čo napíšem je buď žart, alebo položart s "príchuťou" pravdy.


58.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 21:43 avatar
hehe, clear, za toto schováš úplne všetko, od klamstva po najčistšiu pravdu...  


60.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:46 avatar
No veď...  


28.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 11. 2008, 21:09 avatar
xy, nedaj sa !!! nič zakázané neodhaluješ, krásny avatar, presne akurátny... ))


31.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:12 avatar
Presne tak. A že jej vidno skoro až...až do duše ?   Odtiaľto jej, ehm...duša vyzerá naozaj nádherne... 


33.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:14 avatar
Máš pravdu clear, dám si avatar so zatvorenými ústami, aby si mi nezízal na tú dušu    


36.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:16 avatar
Niééé !! Vráť ten pôvodný, mám Ťa za blondínku s krásnou...tou, dušou... 


38.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:18 avatar
Však ja aj som blondínka s krásnou...ehm dušou.
Vrátom, vydrž...ešte tu mám nejakú misiu  


32.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:13 avatar
Díky sestra   Oni len závidia, že nemajú doma také krásne holqy jak sme my dve  


47.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 11. 2008, 21:33 avatar
Radsej tam niekto by ma nasral,tak by som ho skolil a este aj hrdina by som bol.Tu ma osklbe nejaky príjebok negramotný a hrdina je on a nie ja.A co sa zien týka?Bolo by mi to tak jedno ako dnes ci je naha ci nie,musela by v tej hlave aj niečo mat a nielen nieco dole ako kazda.


25.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:07 avatar
Michaelus, inými slovami, prikážeme ženám, aby aj v lete chodili so sedemdesiatimi sukňami až po členky a aj na hlavu im nacapíme burku a necháme len otvor na oči. Nech sa chúdence sparia, že z nich bude tiecť pot potokom. Takto si predstavuješ ideálnu ženu ?


7.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 11. 2008, 20:24 avatar
ahoj Michaelus  aj ty si bránil posolstv Grálu..aj keď vraj nie si sektár..tu je svojím spôsobom každý..aj ja som zatiaľ "ateistický sektár" ako hrom 


8.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 20:25 avatar
    Ahaaaa, Posol !! Vitaj priateľu. Zaujímavé, že sa objavíš vždy, keď spomeniem Posla...    Si fakt ako šlabikár...   


3.
označiť príspevok

fajer
   16. 11. 2008, 20:09 avatar
milan ,ked ju nájdeš stratí tvoj svet zmysel a vlastne načo ti bude.....


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 11. 2008, 20:45 avatar
faajer to by sa musel pozriet zenepod suknu ,aby vedel o com vsetci basnia ked spomínaju to comu hovoria boh.Ale to kym zistia prejdu tisice rokov a vlastne co ma po nich.


27.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 11. 2008, 21:09 avatar
a ja som nevedela prečo ty stále spomínaš tie roky hore dolu..však sa nám tu pochvál..ty autor kamasutri ci jeho tvorca..a nobelovu cenu ti neudelili tak maš toho depky co?  a že prečo všetko vieš a všadesi bol.. 


15.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 20:49 avatar
eeeeh, podla mna vsetci hladaci pravdy su iba ti ktr nechapu  


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 11. 2008, 20:56 avatar
Jak bolo zu hause?A ozaj ty to chapes a preto si uz tak nasrata od zaciatku fora na vsetko co sa týka toho basnenia o niecom co poznaju (az na deti) a pritom si klamu ,lebo vidiet nechcu.


24.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 21:06 avatar
ja som stale zu hause ... podla mna sa pravda, ako vlastnost vyroku, da jednoducho zistit.
{rozcarovana ako dokazu dospeli ludia :basnit: o veciach ... iba sa ti chvascu akymsi poznamim a popri tom nezvladaju tak elementarne veci ako je logika, nadhlad a chladna uvaha. zacima mat neblahe tusenie,ze ide o bandu chvalenkarov ) .....ooooooooo, akurat v tento moment nastala historicka chvila, kociruk si lahol do noveho pelechu co ma uz 4 tyzdne kupeny ale ho ignoroval. no aky je sikovny.  


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 11. 2008, 21:16 avatar
Dor..a čo to mas za kocura ?Obycajneho toma ci extra plemeno?


39.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 21:18 avatar
obyc   tigrovany (prave zaspal a chrape   )


29.
označiť príspevok

Michaelus muž
   16. 11. 2008, 21:10 avatar
No ale späť k téme, ktorú tu opäť otvoril M.S., a ktorý to vždy necháva na voľnej diskusii, hoci vždy sa to zvrtne inam, čo je na škodu niekedy, ale začo veľkú zodpovednosť nesie práva M.S., lebo ak tu niečo dám, tak sa činne zapájam a nie mlčím a tvárim sa, že som ani nie ryba, ani rak, alebo, ja nič, ja muzikant.

Ale nečudo, keď spomínaný M.S. pôsobí na rôznych fórach na Internete, tak asi to potom už nezvláda stíhať...


35.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:15 avatar
To ani nie, akurát ide o to, že nemôžeš byť prihlásený s dvoma nickmi naraz...   


40.
označiť príspevok

dorota
   16. 11. 2008, 21:20 avatar
neposobi
len tak kydne prispevok a viac sa nestara ... este som ho nezazila v diskusii...
oooooo, nie nie nie!!! kecaaam! raz ano...raz sa aj zapojil a vsetci co sme sa opovazili polemizovat s jeho nazrom sme boli taraji a nechapavi  


44.
označiť príspevok

Noemi
   16. 11. 2008, 21:30 avatar
Milan pravda je ako diera v riti,kazdy mame jednu..


45.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 11. 2008, 21:31 avatar
   Ahoj Noemi, tak toto si musím zapamätať..  


48.
označiť príspevok

SlecnaXY
   16. 11. 2008, 21:33 avatar
    To si kde počula? To bolo dobré    


54.
označiť príspevok

Noemi
   16. 11. 2008, 21:42 avatar
to hovori moj otec 


49.
označiť príspevok

green4you
   16. 11. 2008, 21:37 avatar
...Milan máš PRAVDU...len neviem prečo nás s tým zaťažuješ...veď mi máme zasa radost...predstav si, že jeden dnes vyhral v automatoch 1,4 miliardy skk, a skoro sa zrútil...dovtedy bol štastný...teraz má starosti...tak je to aj z tvojou pravdou...trápi Ta a asi sa aj trháš zo sna...


100.
označiť príspevok

Nicolas_Sathi
   22. 11. 2008, 11:00 avatar
nieje dôležité nájst hned pravdu, ale vrátit sa k prirodzenosti života...čím vyspelejšia krajina tým viac umelý život v nej...ludia sa stávajú otrokmi systému, ktorí vymyslia investori, bavia sa a ešte aj zarobia...


101.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 11. 2008, 12:06 avatar
Michaelus; ... milan.s., ako si i sám zistil, nezvykol reagovať; tak sa pýtam Teba: čo je Pravda?; aký je rozdiel medzi Pravdou a pravdou?


102.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 11. 2008, 12:17 avatar
Jedina pravda je taka,že oblecena žena nie je vyzlečena a pravda je nahota.kym odev lož o pravde pod odevom.


103.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 11. 2008, 22:25 avatar
cesta ku pravde vedie dierou,ako každa cesta
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:02,  147. Bolo by odo mňa vrcholne nekorektné, aby som sa pokúšal teraz niečo tvrdiť proti...
dnes, 12:56,  Nadja, za tých 10 000 rokov sa vytvorilo neuveriteľné množstvo druhov domestikovaných...
dnes, 12:52,  Treba soľ či cukor zafarbovať majú rasistickú bielu farbu, horšie to bude so snehom :)
dnes, 12:51,  Rasistická nenávisť voči všetkému bielemu
dnes, 12:45,  To, že niekto vidí aj za slovom bielenie rasizmus je diagnóza.
dnes, 12:43,  vypadol mi začiatok: -era-, etológovia robili /a robia.../ predovšetkým výskum správania...
dnes, 12:29,  12. no a?? nikto s tym nemá problém okre teba
dnes, 12:27,  tak ako sa to vyvinie?
dnes, 12:24,  odbor, ktorý ak by som chcel podrobnejšie opísať, nestačí k tomu nielen priestor jedného...
dnes, 12:23,  ..."razcestí".. oprava
dnes, 12:20,  Takto sa dnes správa vo svete celá pravica a je úplne jedno ako ju nazývame, končiac...
dnes, 12:19,  Mali by zakázať vyrábať aj samo opaľovacie krémy, ba aj samotné opaľovanie keďže...
dnes, 12:16,  V tom článku je taktiež písané že tieto slová odstránia v rámci boja proti rasizmu ale...
dnes, 12:15,  10.chod si vymenit pampers a neotravuj *21
dnes, 12:15,  To je tak ked Bijoux troluje. L'Oréal učinil čo učinil
dnes, 12:15,  skús nejaké PC fórum *19
dnes, 12:13,  Začal bojovať proti všetkému. Neuvedomuje si však, že sa to podobá topiacemu, ktorý...
dnes, 12:12,  5. Lemmy, to je tak ked hokejis len tupo kopíruje ani nevie čo Skupina L'Oréal sa rozhodla...
dnes, 12:07,  Lemmy to sa opýtaj pohlavárov L’Orealu :)
dnes, 11:53,  Ono je to oveľa horšie, lebo sú idioti havrani a krysafrani, ktorí sú nenormálni,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(230 200 bytes in 0,187 seconds)