Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Július Feješ, predseda ZO SZPB Detva pre redakciu Bojovník

34
reakcií
606
prečítaní
Tému 1. februára 2019, 12:18 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 2. 2019, 12:18 avatar
Július Feješ, predseda ZO SZPB Detva

Redakcia Bojovník SZPB Bratislava

Do rubriky „Môj názor“

Nie je to len môj názor, pretože som to predniesol vo výbore našej základnej organizácie, ktorá má mimochodom dnes 211 členov a dostal som podporu všetkých členov výboru našej ZO SZPB.
Po minuloročných celoštátnych oslavách 74. výročia SNP boli prezentované tvrdo negatívne stanoviská členskej základne nášho zväzu voči zameraniu a priebehu celoštátnych osláv SNP, hlavné námietky boli voči amerikanizácii osláv i voči spájaniu osláv s udalosťami v roku 1968 spojenými s trápnym vystúpením moderátora tejto akcie, predpokladám za veľké peniaze z rozpočtu tejto akcie, hoci som presvedčený, že náš zväz má dostatok svojich členov, ktorí sú schopní na oveľa vyššej úrovni moderovať túto akciu a za oveľa menej peňazí. Som rád, že aj Ústredná rada SZPB zareagovala na tieto kritické názory a odsúdila priebeh osláv SNP.
Konečne sa dostávam ku predmetu môjho príspevku. Dostal sa mi totiž do rúk materiál pod názvom „Zámer osláv 75. výročia SNP a 15. výročia vstupu SR do NATO“. Ako dlhoročný člen SZPB a syn priameho účastníka povstania musím vyjadriť absolútny nesúhlas so spájaním osláv SNP a oslavami vstupu Slovenskej republiky do NATO, čo predstavuje agresívnu a zločineckú organizáciu, ktorá je zodpovedná za smrť miliónov nevinných obetí v záujme USA a jeho poskokov v NATO. Spájať oslavy SNP a výročia vstupu SR do NATO považujem za absolútnu neúctu voči priamym účastníkom protifašistického odboja a považujem to za niečo neprijateľné voči zásadám práce nášho zväzu. Zdá sa, že kritika vlaňajších osláv SNP nepadla na úrodnú pôdu a organizátori sa rozhodli naďalej pohŕdať názormi členskej základne SZPB. Chcem aj touto cestou požiadať naše vrcholné orgány SZPB, aby počúvali názory členskej základne. Pretože bez členskej základne naše vrcholné orgány stratia svoju legitimitu a stanú sa zbytočnými. Chcem upozorniť, že sa nachádzame v období pred oblastnými konferenciami SZPB a pokiaľ nebudú hlasy členov našej organizácie brané s potrebnou vážnosťou, môže to spôsobiť problémy pri príprave a organizácii zjazdu SZPB, pretože v členskej základni nášho zväzu sa prejavuje nespokojnosť s nízkou razanciou voči zameraniu a pôsobeniu nášho zväzu voči prejavom fašizmu a snahám o revíziu výsledkov 2. svetovej vojny zo strany USA a „západných spojencov“, ktorí cieľavedome potláčajú rozhodujúcu úlohu ZSSR pri porážke fašizmu a snažia sa revidovať výsledky 2. svetovej vojny vo prospech síl, ktoré nemali rozhodujúcu úlohu pri porážke fašizmu. Týmto príspevkom nechcem náš zväz rozbíjať, ale naopak zjednocovať. Naše poslanie a zameranie je jasné a jednoznačné – sme zväz protifašistických bojovníkov – a preto boj proti fašizmu (napríklad na Ukrajine i inde vo svete) , musí byť aj v protiklade s protiľudovou politikou našej vlády i prezidenta v orgánoch OSN i štruktúrach Európskej únie. Ak sa nedokážeme jasne a jednoznačne vymedziť voči krokom našej vlády a ďalších ústavných činiteľov, stratí náš zväz svoj zmysel a opodstatnenie.

v Detve, 31.1.2019

Július Feješ, predseda ZO SZPB Detva


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2019, 12:20 avatar
Fašista Kasafran, odpovedaj! Ako si zistil, že Werich je židovského pôvodu?
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 2. 2019, 16:33 avatar
Lemmy, ako si zistil, že Kasafran je fašista, odpovedaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2019, 16:38 avatar
Je fašista, pretože hlása, že Werich je židovského pôvodu. Za každým človekom vidí nejakého Žida. To je fašistická choroba. Uznaj, prečo asi neodpovedá. Lebo nemá ako obhájiť tento fašistický blud.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   1. 2. 2019, 16:39 avatar
4. aj keby bol werich zid, co je na tom zle . v podstate to bol mudry clovek
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2019, 16:41 avatar
To je OK, mňa zaujíma, odkiaľ to Kasafran má. Z ktorého fašizoidného bulváru.


13.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   2. 2. 2019, 02:16 avatar
lemmynko relax


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2019, 16:44 avatar
Ty nevidíš, ako veľmi je fašista Kasafran postihnutý tou chorobou, že neustále zdôrazňuje u ľudí židovský pôvod? Už som ho dávnejšie dôkazmi odhalil, keď klamal o ukrajinských politikoch, ktorých falošne označil za Židov. Jednoducho, som antifašista! Budem proti fašistom bojovať, či sa to niekomu páči alebo nie. Je to moja vec.
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 2. 2019, 16:40 avatar
Na takých kasafranovských fašistov sme už v minulosti poriadne doplatili, keď sme mlčali, keď fašisti razili tvrdé reči proti Židom, keď nenávisť voči Židom sa prejavovala aj tak, že neustále na niekoho ukazovali prstom: Aha, ten je Žid! Aj keď to nebola pravda.
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2019, 17:40 avatar
Lemmy nejde len o židov . Kasafran je čistokrvný fašista po všetkých stránkach definície fašistu .


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2019, 17:34 avatar
Súdruh Július Feješ, nasral do huby sám sebe okadil našu krajinu , ktorú považuje za zločineckú a glorifikoval okupáciu v roku 1968 .

Aké zábavné . Nuž na pláž súdruh názi Feješ

Nuž takto súdruh aby sme vedeli čo je vlastne zločinecké v našej krajine podľa platných zákonov SR .

Zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému (č. 125/1996 Z.z.) je zákon prijatý Národnou radou Slovenskej republiky, ktorý odsudzuje režim v období od 25. februára 1948 do 17. novembra 1989 založený na komunistickej ideológii, vyjadruje mimoriadnu úctu obetiam komunistického režimu a vyhlasuje, že Komunistická strana Československa bola organizácia, ktorá nezabránila členom a pomáhačom páchať zločiny a porušovať ľudské práva a slobody.

NR SR v tomto zákone vyhlasuje, že komunistický režim a jeho presadzovatelia:

nedával občanom možnosť slobodne vyjadriť politickú vôľu,
prenasledoval a perzekvoval občanov a ich rodiny,
porušoval princípy demokratického štátu, medzinárodné zmluvy aj svoje vlastné zákony,
zneužíval mocenské nástroje,
popravoval, vraždil a žalároval občanov vo väzniciach a táboroch nútených prác,
používal brutálne metódy vrátane fyzického a psychického mučenia,
zraňoval a usmrcoval občanov pri pokusoch o odchod do cudziny,
zabraňoval občanom slobodne vycestovať do cudziny aj vrátiť sa z nej,
násilne zadržiaval predstaviteľov a členov cirkví,
násilne vysťahoval občanov,
spojil sa s cudzou mocnosťou a od roku 1968 násilne udržiaval tento stav pomocou okupačných vojsk.

Zákon vyhlasuje, že odpor voči komunistickému režimu bol legitímny, morálne oprávnený a zasluhuje si úctu. Zákon stanovuje, že do premlčacej doby trestných činov, ktorých trestnosť nezanikla, sa nezapočítava doba od 25. februára 1948 do 17. novembra 1989, ak z politických dôvodov nedošlo k právoplatnému odsúdeniu alebo k zbaveniu obžaloby.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2019, 17:38 avatar
Vo väzení môžete skončiť aj v prípade, ak svoje extrémistické názory prejavujete na sociálnej sieti. Propagácia fašizmu, ale aj komunizmu je trestný čin. Presvedčil sa o tom aj Bratislavčan, ktorý mal na svojom profile nevhodné fotografie. Teraz mu hrozí niekoľkoročné väzenie.

Bratislavčan už čelí obvineniu

Polícia v týchto dňoch obvinila 41-ročného muža z Bratislavy. Na sociálnej sieti uverejňoval fotografie a texty v anglickom jazyku s nacistickými symbolmi. "Obsah zverejnených textov mal rasistický charakter. Aj podľa vyjadrenia znalca muž uverejňovaním textov a fotografií verejne prejavil sympatie k hnutiam, ktoré násilím alebo hrozbou násilia smerujú k potláčaniu základných práv a slobôd," konštatuje Petra Hrašková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave.
Tolerovať nemožno propagáciu fašizmu, ale ani komunizmu

Branislav však nie je jediný, ktorý sa takto verejne hlási k podpore takýchto hnutí, či ideológii. Na zločiny komunizmu a fašizmu sa v našej spoločnosti stále používa dvojaký meter. Milióny obetí komunizmu sú nemými svedkami zvrátenosti systému, ktorý nemožno tolerovať, rovnako ako fašizmus!
Pozor na pascu na sociálnych sieťach!

Na sociálnych sietiach sú stovky skupín, kde sa ľudia verejne hlásia k podpore týchto hnutí a tak sa tiež dopúšťajú trestného činu. A rovnako, ako Branislavovi, aj im po preukázaní viny hrozí niekoľkoročné väzenie.

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 09:33 avatar
Každého, kto má iný názor než my demokrati, treba strčiť do basy!!! Tak je to správne, tak to má byť!!! Demokraciu treba chrániť!!!


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 2. 2019, 10:26 avatar
Veľký Kocur každého kto porušuje trestný zákon . A to je diametrálny rozdiel . Môžeš mať názor že je v škole bomba ba i ho vysloviť na 158 . Môžeš mať názor že toho či onoho treba zabiť môžeš i popierať holokaust ak to zákon nezakazuje .

Porušovanie trestneho zákona SR nie je demokracia - vláda ľudu ale trestný čin


18.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 10:34 avatar
Zákon ale trestá za názory. Pokiaľ sú skutočne extrémistické, tak to chápem. Ale za extrémizmus sa už vydáva aj to, čo žiadnym extrémizmom nie je. A v takom prípade sotva môžeme hovoriť o tom, že je u nás nejaká sloboda...


19.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 10:37 avatar
Ty napríklad hanobíš veriacich. Tvoje vyhlásenia o veriacich bývajú hanlivé. Správne by si mal byť súdený a odsúdený, eventuálne k niekoľkým rokom naostro. Súhlasíš s tým?


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2019, 10:39 avatar
Veď podaj trestné oznámenie, a uvidíš, či sa orgány budú tebou zaoberať.


22.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 10:40 avatar
Paragrafy ale hovoria jasne Lemmy. Ty si mal byť už dávno v base, podla platných zákonov...


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 2. 2019, 10:43 avatar
Veľký Kocúr ano ak je tu žalobca a hlavne ak je dokázaná skutková podstata trestného činu . Čo si myslím že u Lemmyho nie je ani náhodou. Preto sa to tak humoristicky zlahčovalo a zosmiešňovalo vetou skutok sa nestal . To však nevymyslel Fico to tu bolo i za komunizmu že vyšetrovateľ skúmal či sa skutok stal alebo nestal . Viac ako 50% trestných oznámení je s určitosťou záver že sa skutok nestal .


25.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 10:46 avatar
Keď sú podla Lemmyho všetci veriaci naivní hlupáci, tak to hanobenie pre vieru jednoznačne je. Ja by som ho však pre také vyhlásenia za mreže nikdy neposlal. To sú praktiky totalitných režimov, vyhrážať sa väzením pre názor, ktorý sám o sebe nie je spoločensky nebezpečný.


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2019, 10:49 avatar
Tak sa sťažuj! O mne aj tak klameš. Nikto tvoj plač neuzná.
Súhlasí Osvietený


27.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 10:54 avatar
Ja nie som totalitník ako ty. Mňa by v živote nenapadlo žalovať ťa za to, že považuješ všetkých veriacich za hlupákov. Len v totalitnej spoločnosti môže za také vyhlásenie hroziť človeku ostrá basa.
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2019, 10:58 avatar
Opäť o mne klameš! Nevyjadrujem sa tak, aby si ma mohol ohovárať, že mám totalitné zmýšľanie.
Súhlasí Osvietený


30.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 11:04 avatar
Máš totalitné myslenie a opakovane sa tak vyjadruješ. Krásne si to dokázal na tom, ako si ma nazval fašistom len na základe toho, že som Scarlet pomenoval súdružka...


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2019, 11:09 avatar
A? Z toho podľa teba vyplýva, že mám totalitné zmýšľanie? Si fakt trápny.


33.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 11:12 avatar
Len človek s totalitným myslením môže niekoho označiť za fašistu len preto, že mu oponuje. Máš myslenie nacistu...


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 2. 2019, 10:39 avatar
Veľký Kocúr Nie je žiadne to alebo neto . Sú len jasne definované trestné činy .
Tam kde začína definovaný trestný čin končí sloboda .
Prípadne môžeme zrušiť ústavu a trestný zákon a robiť si každý čo chceme koho napadne zabíjať bude zabíjať koho kradnúť bude kradnuť a kto chce bude hajlovať . Konečne by neexistoval extremizmus  


24.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 10:44 avatar
Aj Tretia Ríša mala jasne zadefinované čo je trestný čin. To neznamená že ich zákony boli správne...
Za extrémizmus nie je ale považované len hajlovanie. Dnes dostane nálepku extrémista aj človek čo nie je nacista ani stalinista ani rasista. Stačí nesúhlasiť s migračnou politikou EU alebo skritizovať štát Izrael a "extrémista" je na svete...Toto je potláčanie slobodného názoru a výsmechom slobodnej spoločnosti...


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 2. 2019, 10:56 avatar
Veľký Kocúr s migračnou politikou EU nesúhlasí kompletný parlament SR a všetky politické strany obsiahnuté v parlamente .  
Sú snáď preto extrémisti ???


31.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   5. 2. 2019, 11:08 avatar
Pre mnohých "demokratov" áno...


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 2. 2019, 17:58 avatar
Peťko z Predajnej sa zamyslel. Či zamislel? Po tomto už si veru nie som istý.    

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 2. 2019, 09:23 avatar
Ožiarený a Lemmy,
ako obyčajne, stará taktika sionfašistov - nič k meritu veci/témy, ale naopak, jej zaplavenie svojimi duševnými výkalmi...
Aj takto sa totiž prejavuje úmysel rozbiť Slovenský zväz protifašistických bojovníkov (SZPB) - v dlhodobej protislovanskej, protiruskej a protislovenskej propagande, porovnávaním súčasných žoldnierov NATO (ochrancov nadnárodných monopolov) s bojovníkmi proti fašizmu!
Svedčí o tom aj plánované hlboko znevažujúce - priam dehonestačné spojenie Osláv 75. výročia SNP s 15. výročím vstupu SR do zločinného paktu NATO!!! Jeho súčasťou má byť aj odraďovanie našich občanov i cudzincov od účasti na oslavách SNP v Banskej Bystrici nezmyselnými nadštandardnými bezpečnostnými opatreniami: osobné prehliadky, odoberanie osobných veci (napr. osobných nožíkov a ich úschova na OO PZ), dvoj - troj hodinové státie starých a prestarnutých účastníkov pred osobnou kontrolou (na slnku, alebo daždi), odoberanie zástav o tom nasvedčuje...
Súčasný vládny triumvirát si zrejme praje toto posvätné 75. výročie slovenskej emancipácie zneužiť na oslavu 15. výročia totálneho zavŕšenia nášho súčasného motroctva (moderného otroctva)...
My sa však nedáme - máme sa stále o čo opierať: O pravdu, čestnosť a spravodlivosť našich dedov, otcov - veď aj preto som protifašistický a protisionistický bojovník...!


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 2. 2019, 10:29 avatar
bolšeík agent štb Kasafran . Spájanie snp a oslav nato je ako spájať 1 máj s vianocami . V tvojej chorej hlave to však možné je i na tých hovnometoch dezinformačných fašistických ktoré tu kopčíš .
Naj fašista na slovensku si ty len nemáš zrkadlo


34.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 2. 2019, 23:10 avatar
(17) Ožiarený,
uvedom si, že tá Tvoja totálna retardácia je skutočne "obdivuhodne" odstrašujúca aj pre každého jednoduchého laika...


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 2. 2019, 07:35 avatar
verím , že si jednoduchý laik eštébáku
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:59,  je usmevne ako do všetkeho montuješ RKC......*03*03*03
dnes, 02:57,  Zjv 3:7-11 "filadelfskej cirkvi napíš: Toto hovorí Svätý, Pravdivý, ktorý má...
včera, 23:50,  Knieža Matúš rozpráva Slobodný vysielač - moderuje Ing. Peter Zajac-Vanka, predseda Klubu...
včera, 22:47,  (112,113) Era, nebodaj si nemyslíš, že naše slovenské názvoslovie je bezobsažné...?! A...
včera, 22:30,  Ak poznáš ako sa sadi stromček nejde o nič nadzmyslove
včera, 22:19,  To si píš že mám zábrany.
včera, 22:18,  to si hovor pred zrkadlom.... Osvietený tu dava perfekt clanky, ktore si možeš overiť...a su...
včera, 22:17,  To je vec názvoslovia.
včera, 22:14,  Nič nadzmyslove neexistuje.....iba ak nepoznané tak ako treba
včera, 22:11,  ezoterika, možno okultizmus....nejake duchovne svinstvo
včera, 22:04,  (103) Era, ja sa neuspokojím s ponúkaným výberom, ja chcem poznať Tvoj osobný. Hádam...
včera, 21:57,  Cesta do otroctva. Zadĺžme sa! Relácia predsedu Klubu národohospodárov Slovenska Ing. Petra...
včera, 21:24,  náš alternatívny súdruh havran mortalita na covid 19 je dodnes za pár mesiacov 600 000...
včera, 21:19,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?
včera, 21:18,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?*15*15*15*15*15*15*15
včera, 21:17,  Spamuješ ho preto aby si dostal bann . Ten si dostal asi 100 krat za spamovanie ale je ti to...
včera, 21:16,  Premiéra premiéra autor: Ľubo Nemeš Neviem, či už ubehlo zdvorilostných 100...
včera, 21:11,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ? *15*15*15*15*15*15
včera, 21:11,  Osvietený- nebuď poslom ohromujúcich správ - aká je úmtrtnosť na COVID19? Vieš to...
včera, 21:11,  Mal toho veľa
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(127 022 bytes in 0,271 seconds)