Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ježiš, Pavol, Jakub, cirkev, otázniky o pravde .

78
reakcií
1538
prečítaní
Tému 8. augusta 2010, 10:53 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 06. 2009
43
05. 11. 2014
93
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 10:53 avatar
Vo fragmentoch z kumránu sa spomína tzv. Učiteľ spravodlivosti a "falošný kňaz". Usudzuje sa, že tu ide o konflikt dvoch strán, ktorý je znamy i zo skutkov apoštolov. Spor medzi tradočnou vetvou židovských kresťanov reprezentovanou Jakubom Spravodlivým a helenisticky orientovaným Pavlom, ktorý vytvoril z raného kresťanstva nový mystický kult pre "neveriacich". Pavol bol niektorými znalcami označený za trinásteho apoštola- zradcu Ježišovho učenia, začo bol Jeruzalemskymi kresťanmi poslaný do vyhnanstva v Tarze. Slovo "klamár" z kumránskych textov, sa tu práve hodí na Pavla. On to bol, kto urobil z Dávidovho následníka zomierajuceho a zmrtvychvstavajuceho Boha na obraz Atisa, Adonisa, alebo Dionýza. Pavol urobil z Ježišovho učenia kult, popri ktorom sa stalo židovstvo bezvýznamným. Zo soboty urobil nedeľu. Ježišovo narodenie preložil zo 6 januara na 24 december..
A čo sa stalo z Jakubovými kresťanmi? Jakub sa stal pravdep. vrchným predstavitelom kumranskeho spoločenstva, až kym ho rimania r. 65 nepopravili. Jeho nasledovníkom sa stal Simeon. Z tejto vetvy Esénov vznikla vetva Nazorejcov, ktorí sa v Azii velůmi rozšírili.. V ich textoch sa Pavol nazýva zradcom národa a nepriatelom.
A este taká zaujímavosť z Evanjelia plnohodnotného života, ktoré sa naslo v jednom tibetskom chráme..
Ježiš prišiel do jednej osady a uvidel tam malé mačiatko, ktoré sa triaslo od starchu a hladu. Vzal ho na ruky a privinul si na hrud. Ked vosiel do dediny, dal mu žrať a piť, za čo sa mu mača odvďačilopriateľstvom. Potom ho dal do opatery žene menom Lorenza. Ludia si medzi sebou vraveli: Čo je toto za človeka , že sa stara aj o zvierata? Či sú tiež jeho bratmi a sestrami, že ich tiež miluje? Načo im odpovedal: V skutku toto su tiež vaši bratia a sestry z velkej božej rodiny. Ony dýchajú ten istý dych života večnosti. A ten, čo sa stará o najmenších a podá im potravu, ten to činí aj pre mňa . Ten, čo iným sposobuje utrpenie, akoby to mne činil. Lebo ako vy robíte v tomto živote, tak sa vám dostane v nasledujucom..
Tieto Ježisove vyroky sa v nasledujucich rokoch z biblie vytratili, kvoli ucelnosti fungovania Pavlovho klamstva.
Ak je krerstanstvo sucastnosti vyfabrikovana ucelová loz, ako sa ku tomu má postavit veriaci človek? Jednoducho tak, zeby sa uz mal konecne zacat zaujímat o pravdu o svojom Ideale -Jezisovi a poskokov falosneho proroka -vyrobok Pavla nechat luharom ./ ak sa nemylim , nebol Pavol ten , kto vyvrazdil mnoho ludí pre ich vieru?- akoby mohol vrah , ktorý sa akoze obratil byt poslom toho, kto kazal len mier a pokoj? -nie je vam to podozrivé? ani trochu?/
A ozaj predpokladam , že vysokí funkcionari cirkvi poznaju pravdu o povode svojej organizacii a o podvodoch, napachanych aj na písme a aj o Pavlovi. Ak by ste vedeli, a boli v ich koži coby vam zostavalo, ak by ste vedeli, ze cela vasa organizacia v ktorej ste vysoko postavenym knazom stojí na podvodoch Pavla ? Možno by ste sa iba upriamili na to dobré, co ako organizacia prinasate svetu a na vieru v Jezisa a jeho milosrdenstvo k podliakom, ako ste sa aj vy stali vdaka sluzbe podvodu. A dokladne by ste sa snazili utajit pravdu ,alebo iba postupnym pozmenovaním písma , akoze "novy" preklad prichádza- dame písmu novu pravdivejsiu tvar zbavenu false, ktoru tam zasial Pavol ..to je asi jediona cesta čo maju. Tak majte s cirkvou dneška pochopenie, vie aká je spinavá a aká je hriesna a tiez vie ako vela dlzí ludom, ktorých starocia klamala. No ja to len z povzdiali sledujem a sledujem, či zvítazí snaha konať dobro, alebo viera v svoj egoizmus a postavenie v tejto organizaacii.. / a ozaj zaciatok temy je vypisom z clankov venovanych tejto problematike./


25.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 15:26 avatar
ranexil.Dobre ak vravíš ze všetko prekrutil Pavol,podla teba ako by vyzeralo krestanstvo,keby Pavol vobec nebol.Mimochodom si myslim že ked sa Pavol zmenil a už nezabijal krestanov,tak predsa to bolo dobre nie? Vsetci by sa mali takto zmenit,ved ani vojny by trebars neboli.Maš asi problem rozsudit čo je dobre a čo zle.


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 15:33 avatar
Nie nemam problem rozsudit co je dobre a co zle, ja len hovorím, ze spolocnost uz je dostatocne zrela, aby sa písmo zbavilo nanosu lží, ktoré tam boli ucelovo zavlecené za ucelom zbostenia syna človeka. A okrem toho ako vidím , ked sa nestretam s pochopením vecí u bezneho veriaceho, ako si ty, tak akoby som sa mohol stretnut spochopením u tych, ktorí zivotne zavisia prave na Pavlovych lziach? Dalej, ja som uvodnu cast týkajucu sa povodnych písiem prepísal z ineho clanku, kde sa vyjadroval ten, co bol znalec danej veci. Myslís si že Jezisovi osobne by sa pacilo, keby vedel , ze vsetko o nom stojí na prekrutenych faktoch, aby to bolo lepsie zožrate ludmi?


33.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 16:13 avatar
ranexil.mna by zaujimalo ako by malo vyzerat podla teba neprekrutene krestanstvo.Ako vlastne Pavol podla teba vsetko pokazil,čo vlastne zle sposobil ,čo by sa zmenilo,keby Pavel do toho "nekecal"


36.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 16:46 avatar
Kurva uz si ma nasral. Ved ide O PRAVDU!!! Ked nabozenstvo stojí na lzi a dovolava sa Boha, ktorý je vymyslom nejakeho Pavla, tak bez ohladu na nasledky nema existovat v takej podobe,ako existuje. Pavol zabil more ludí, Kain iba svojho brata a vies ci sa neobratil x krat? Co znamena ze sa Pavel obratil? Volal sa uz lev -AP. Podla mna to je obratenie, ze najskor to bol LEV- AP, Potom PA-VOL. Z leva na vola , ved mas byt sluzobník slova , atoto nechapes?


38.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 16:55 avatar
No nasrat som ta nechcel,ale nasral si sa sam.Mna to zaujima preto,lebo v zakladoch si napadol krestanstvo.Teda pre teba je to uplne jasne.Presne musis teda vediet co je na krestanstve zle.Alebo nie je nič?Len podla teba mame uctievat niekoho ineho?Ja sa za svoju vieru nehambim,som krestan.Aty si vlasne co?ak sa smiem opytat.veris ze kristus bol,zaujimas sa o tieto veci tak ake nabozenstvo vlastne reprezentuješ.


44.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:31 avatar
To je to, ja verím, že krestanstvo ma svoje miesto v ludskej spolocnosti. Idei krestanstva su dobré a robia z ludí este lepších ludí, ale stvu ma tieto lži spravkyne idei Jezisa Krista-co je cirkev. Ako si tá organizacia dovoluje nas krmit ucelovymi lžami? Len zo strachu, aby neprisli o ovecky? LAe aku cenu maju ovecky, ktroé veria vymyslom? Ved Ježis prehalsil Som Pravda, cesta atd. Ako moze byt pravdou, ked uz samotný zaklad oňom je lžou dobre sluziacou zaujmom moci ?


50.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 17:39 avatar
44 ranexil...domnievam sa, ze jezis sa snazil priviezst izraelitov k pravemu uceniu bohov. Pocas posledneho studia Akkadskych a Sumerskych textov sa deti a potomkovia Noema odvratili casom od Bohov, a jezis sa ich snazil opat svojim chovanim a spravanim priviezt na spravnu cestu. Ale oni odmietali pocuvat. Aj Judasova zrada nebola zradov..to len Biblia ho ako zradcu vykreslila. Ale na to, aby pospolitemu ludu ukazal spravnu cestu, musel sa stat symbolom. Siel po stopach Lamechovych.


41.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 17:01 avatar
33 indian..krstanstvo by malo vyzerat tak, aby sa drzalo 10-tich bozich prikazani, malo by pomahat chudobnym a chorym, starat sa o opustenych a siroty, zit v pokore a chudobe a nie honobit majetky ako to robilo a robi este stale.


43.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 17:30 avatar
rains.Ja som si myslel ze sa bavime o biblickom krestanstve.Mozes si byt isty ze za katolicku a nielen ju si niekto zodpovie.Toto nie je podla pisma,co sa deje v tychto cirkvach.Hovori ti nieco nevesta a neviestka?


46.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 17:33 avatar
nech, bavme sa teba o bibilickom...Boh pravil: neprelejes boziu krv a co robili izraeliti a prvy krestania? mrhali a prelievali boziu krv. Bozi trest nenecha dlho na seba cakat.
A preco to co je vtychto cirkvach sa nedeje podla bozieho pisma? Vari sa ucenci a stupenci bozieho slova obratili voci nemu? Zradili Boha?
Nevesta? myslis ako manzelka muza v den svadby, alebo obrazne povedane nevesta ako cirkev?


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:46 avatar
neviestka je kurva.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 12:04 avatar
Nikto nečíta, ked sa tam spomenie meno Jezis, ci nejakeho apostola...je to dobre aj tak su uz mrtvi a treba ich enchat na pokoji.


3.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 12:16 avatar
ranny krestania "ukradli" pohanom (teda tym, ktori neverili v Jezisa) ich vlastne sviatky, aby si ich ziskali a tak pripojili do velkej rodiny krestanov?
Prestavam verit aj tomu, ze Jezis bol bozim synom.


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 12:20 avatar
Ved ten helenizmus je presne o tom, a pavol vedel co robí. pripada mi to ako nabozenstvo an objednavku svetskej moci.


5.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 12:35 avatar
ved len tie zhody nahod..narodenie krista v den zimneho slnovratu..zmrtvychvstanie krista v den jarneho slnovratu...len jednym to posrali....pripradit pohankseho boha plodnosti k satanovi je sila. Este aj jeho "tvar" mu dali.


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 12:43 avatar
Pocuj ty si asi necital co je vyssie , ze Pavol ucelovo oklamal , ze Jezis sa narodil na slnovrat a pritom realita bola taka, že to bolo 6 januara.


7.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 14:22 avatar
rains a ranexil.vaše avatary naznačuju,komu služite.Len si pritakajte,potrebujete to.
Súhlasí somik, ranexil


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 14:38 avatar
Sluzime komu, no sak povedz? Satanovi ? A cím ? Ved ja som teraz jak mam byt, ze podme si dat krv kristovu- to ste vy upíry a nie ja...veru zmením si avatar, lebo mat nieco spolocne s tými co tvrdia tomu, koho z krvi cucaju ze ho miluju sa mi nechce. 


20.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 15:03 avatar
ranexil.ja si myslím,že ked ježiš povedal,pite moju krv,tak tym myslel,berte mojho ducha,no a telo to by malo byt slovo božie.Ten tvoj avatar sa mi teraz viac pači,pripadá mi to ako usmievavy granát.


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 15:14 avatar
indian, no vidís ako spinavo veríte? Ked vam to pasuje tak žerete doslovne slova písma a ked uz sa to zda "zlé" tak vtedy zrazu prenesene? Nie klamete a zavadzate sami seba vo viere v to, že ten v koho veríte predstavuje iba dobro. Ste smiesni, ved sam povedal, ze prisiel aby posatavil syna proti otcovia matku proti dcere a nielen to .. takže ako sa v tom vysomarit? Prečítaj si co za zlo napachal Pavol, a ako popísal lzi a vymysly, ktroé sa BIJÚ so slovami jeziasa o alske a porozumeni. ALe to by ste najskor museli chciet poznat pravdu a nezrat písma, podstrcene cirkvou ako prave, kedze su dielom ich zakladatela a nie Jezisa..asi vsetko co som chcel ku pomylenemu nabozenstvu, alebo skor ucelovemu povedat.


42.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 17:02 avatar
komu sluzim indian? noze daj meno toho komu sluzim..Ja a Ranexil si nepotrebujeme pritakavat..obaja sme videli pravdu, videli sme to co je vam zahalene.


47.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 17:36 avatar
myslim ze sluzis zlemu.Vies sice rozsudit co je dobre a co zle,ale keby si poznal pravdu,tak by si o nej hovoril otvorene,a chcel by si aby ju poznali aj druhi,aby nesluzili satanovi.Ty hovoris zahmlene,neisto,a pripada mi ze sa tesis z toho ze si poznal pravdu a druhi nie.Zamysli sa komu sluzis,ked zatajujes pravdu.Svietnik sa dava na viditelne miesto aby osvetloval.
Súhlasí Roman274


52.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:41 avatar
Lenze ak ti povie niekto, ze ty presne sluzis tomu, na koho nadavas tak mu povies ze mu sibe. Ved si vsimni co organizacia, tkorá vas zastresuje robí...zneuziva vieru ludi v Krista vo vlastný kapital moci a zhrnania majetku. Kto teda komu sluzi? To sa nepaci uz temr nikomu . Ked by si dokazal liecit iba rukami, ako to robil Jezis, tak na teba prave z cirkvi prví zakricia ze to je moc Satana...sak to je prave o tom, ze popieraju duchovnost v ludoch prejavujucu sa danostami.


57.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 17:51 avatar
V charizmatickych spolocenstvach je bezne ked su ludia uzdravovani,tak ako to robil jezis.Tam sa nekrici ze je to od satana.
A vies preco tam dochadza k uzdraveniam v mene Jezis?Pretoze su tam vytvorene podmienky k tomu .


59.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:59 avatar
Ja suhlasím, viem co dokaze spojene skupinove vedomie a samotne prianie skupiny ludi zamerane na konkretnu osobu...treba aj vediet ako. Tzv. Prána, niekde nazyvana Kristova energia..niekde Gi, či KI, je ako živa voda, ktoru vacsina len vazní v svojom tele, aby sam zil. Ale kto ju dokaze usmernit a emitovat v prospech svojho blizneho az ten spozna co znamenanju slova, kto seba stratí mna získa. Ale je mi zatazko mojím videním vsetky tieto veci objasnovat, lebo ja vidím tie energie zaco som bol jednym "charizmatickym"blbeckom oslovený ze ci to nemam od Satana, aby som nad tým vazne porozmyslal.


53.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 17:43 avatar
podla teba sluzim zlemu? ale pamataj, nic nie je take ako sa zda. Ak slzit satanovi znamena sluzit poznaniu, tak sluzim nemu..ved kto chce pokoru a klananie sa? Boh ci satan? Vari chce priatel moj aby som sa mu klanal? alebo to chce tiran a vladar, aby sa mu poddani klanali?
Ranexil k vam prehovara otvorene, ale vy ho potupujete. Ja s vami hovorit otvorene nebudem..vas osud ste si specatili. On vam dava este sancu..
Na co vam je ciste svetlo svietnika, ked sa aj tak privratite blikavemu svetlu reklamy?


60.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 18:02 avatar
rains.ked hovoris o klanani.Jezis na pusti bol pokusany/kym asi?/okrem ineho mu satan hovoril.Dam ti vsetku toto co vidis.Ty teda ak sa poklonis pre do mnou,vsetko bude tvoje.Jezis odpovedal.
Id za mnou satane,lebo je napisane.Panovi svojmu Bohu sa budes klaniat a jemu samemu budes svetosluzit


61.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 18:05 avatar
Tak mi vysvetli, prečo to vsetko, co Satan ponukal Jezisovi získala cirkev???


64.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 18:21 avatar
Jezisa nasledovalo vela ludi,niektori sa stali jeho dobrymi ucenikmi.Jezisa ukrizovali vlastne veriaci ludia,pretoze nerozpoznali ze je Bozi syn.Cirkev sa vlastne od vtedy moc nezmenila,stale zije v tme aj ked hovori o jezosovi.Nastastie ale ale boh si zacal budovat svoju cirkev,ktora zacala od prvych apostolov,a rozvija sa nezavisle do dnes.Vlastne nic sa nezmenilo su ludia ktori rozpoznali uz vtedy ze Jezis je bozi syn,a boli proti ukrizovaniu,tak je to vlastne aj dnes su ludia ktori rozpoznaju bozieho ducha a cirkvy/ci uz katolicka,apd/stale krizuje krista.Ludia ,ktori navstevuju tieto cirkvi,su oklamani.Je tam modlosluzba,uctievanie marie apd.Tam sa nesluzi pravemu bohu ale satanovi


62.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 18:16 avatar
idian..tak preco potom chce boh po veriach aby sa mu klanali? nie je ptom Boh a satan ta ista osoba? ved aj jezis si sam odpovedal komu sa on bude klanat


65.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 18:24 avatar
rains tak si odpovedz aj ty komu sa budes klaniat


66.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 18:28 avatar
nacelnik..tomu, ktori je na ceste a ocisti Gaiu od semena lulu amelu, ktore si necti dar od bohov. Privedie opat rovnovahu a ocistu na Gaiu.


68.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 18:40 avatar
no niekto potrebuje hodne cistit,na semeno je dobre savo.
mna dobre ocistuje bozie slovo,ktore je ostrejsie ako akykolvek mec,a prenika na rozhranie duse a ducha


70.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 18:46 avatar
indian...ludstvo si nevazi to co mu bolo dane. Prelieva svoju krv, nici to co mu je obzivou.


67.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 8. 2010, 18:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 18:43 avatar
piskotka..s mudrostou prichadza pokora. vsimni si aziatov..klanaju sa, ale nie je to znak podriadenia sa, ale znakom ucty k tomu druhemu
Súhlasí piskotka


72.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 8. 2010, 18:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 18:57 avatar
piskotka...ciel je spolocny..a pre rozne stadia poznania je iny. Cestu k nemu si z casti vyberie kazdy sam, z casti je dana, tak aby si sa co najviac naucila.
ako som sa dostal k svojmu poznaniu? jednoducho..ucil som sa.


75.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 8. 2010, 19:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 19:15 avatar
presne tak piskotka....len ty musis vidiet a ty musis pochopit...sama musis najst ten svoj sposob ako na to
Súhlasí piskotka


71.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 18:54 avatar
Dobra otazka piskotka.Vela som nad tym uvazoval ci tak malo staci aby sa nam boh dal poznat.Totiz to staci uverit ,poprosit boha o odpustenie hriechov,a prijatie jezisa krista do svojho srdca.neni to vela ale niektori ludia to proste neurobia.ja si myslim ze prave preto ze im chyba pokora,su pysni,ato im brani tak jednoduchym ukonom.Ten kto je pokorny,a uvedomi si ze je stvorenim a nie stvoritelom,je na dobrej ceste k poznaniu a nadviazaniu kontaktu s bohom.Co sa tyka klanania.Ja nemam problem pred bohom padnut aj na tvar,som znovuzrodeny a viem o com to je.Ja keby som dakoval bohu 24 hodin denne ,za to co pre mna urobil jezis tak je to stale malo.


74.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 8. 2010, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 19:10 avatar
Netreba vela aby clovek spoznal boha .Teraz uz nemam cas,napisem 4 kroky ,ktore je potrebne urobit.Vsetko je podoprete biblou.Nie je to moj rozum.Toto vsetko o co sa opieram je biblia slovo Bozie.


77.
označiť príspevok

piskotka žena
   8. 8. 2010, 19:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

marska
   8. 8. 2010, 19:12 avatar
indian, ale daj to potom ako samostatnú tému, dobre? 


55.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 17:44 avatar
a vy pravdu nepotrebujete..vy by ste tu pravdu nevideli ani keby vam bola polozena na striebornom podnose. Vy potrebujete zit v klamstvach a hmlach..lebo sa svetla bojite..pali v ociach a preto je vam milsi zivot v pritmi, alebo v tme.


58.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:52 avatar
rains to sa tazko vysvetluje, ekd existuju knihy, ktoré ti nazenu strach z vecneho zatratenia ak co i len pomyslís na niekoho ako Siva, ktorého maju tiez len za demona. Nevidel si tiez fotona ake ody viedol o tom, ze Krisna je darebak? Na allaha nekydaju boja sa moslimov. Ale rpave na predstavitelov toho najmierovejsie nabozenstva sa lahko nadava. .. vlastne uz dnes sa ludia nastastie neboija ani cirkvi, tak sa vyjadria,,,koniec koncov maju moznost dokazat co znamena nastavit druhe líce nepriatelovi.. je to jednoducho iba vo vyvoji a nie akzdy zacne chapat, ze zdrojom pre vsetky nauky je ten isty roznych mien a iste by sa mu nepacilo, ak na jedno z jeho mien kydas a na druhe nie, ale to uz je rpoblem ktorý si amju ludia poriesit sami v sebe.


63.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 18:19 avatar
ranexil asi zabudli, ze pred Babylonom ludia hovorili jednym jazykom..ale potom Bohovia ich rozdelili jazykom a vzniesli medzi nich rozkol. Presne ako pisu Akkadke a Babylonske texty..Rozdeluj a panuj..
Pokym sa ludia nezjednotia opat, tak sa ludstvo k bohom nepriblizi..znova sa tam dsotanu len ti vyvoleni.


8.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 14:24 avatar
    A mój avatar -Indian ?   


9.
označiť príspevok

indian
   8. 8. 2010, 14:34 avatar
No mne sa viac páči ta naša. 


10.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 14:36 avatar
Raník chodievaš ešte na Brunner ?


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 14:38 avatar
Nebol som tam dva tyzdne.


13.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 14:41 avatar
Hm...ja asi 6-týždnov ....Medzitým 3-krát v Nemecku a nič som nekúpil ......


14.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 14:43 avatar
Raník no vidíš ,teraz máš NEKONFLIKTNÝ avatar .....úsmev....


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 14:44 avatar
Ja musím ist tento tyzden, mam tolko roznych objednavok , ze by som uz mal cosi doviezt.
Súhlasí somik


16.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 14:47 avatar
Paráda ,ak sa to rozhýbalo ? ....pýtam sa Ťa ,ako profíka ...


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 14:51 avatar
Problem leta nie je v predaji, ale v tom, ze nie je co kupovat.


18.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 14:55 avatar
Ja som ,nemal " čo " ani na jar  .Takže Ty nebereš uderené ?


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 15:38 avatar
Nie , musero by byt zadarmo 
Súhlasí somik


32.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 15:51 avatar
Súhlas som dal omylom   Pekne uderené je na "nezaplatenie "  


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 16:49 avatar
Ale jasne, pekne uderené nie su casté.


39.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 16:57 avatar
Pokial sú neni ohnuté nosníky ,alebo narazený blok či prevodovka tak je uderené "pekne " ...ide už len o cenu..uff a to je TO  


40.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 16:59 avatar
Ani airbagy sú neni taký problém -pokial sú ZOHLADNENÉ v cene .....lenže ...im to šibe v tom Raichu... 


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:32 avatar
Ale sak sa pozri co kupuju poliaci a az čo...a musí byt jasné, ze tam trh z lopatami kvitne ajk nezabudka. AKo sa potom mozes ty im vyrovnat s cenou , ked kupia hocico, lebo diely maju za babku?


48.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:37 avatar
Síce je to tak, že ked prídem aj tam kde ma nepoznaju, ze som tam este nieco nekupil a poviem, že som zo slovenska, tak sa hned zacnu spravat korektne a ceny daju lepsie nez poliakom. Raz som tak pozeral jedno kabrio lebo ma na neho namotaval a bol tam este jeden co sa motal, a zacal som salit ze pre zenu by sa mi zisiel a take tie omacky tak , sme sa zacali bavit, aj tewn dalsi sa pripojil - vedel celkom dobre nemecky a ked mi povedal cenu tak mi povedal o 500€ menej nez tomu co sa tam tiez motal a mal si vidiet tu hadku mne si povedal o 500 viac a jemu o 500 menej a bla, bla , ze co to ma byt, ani spustit si mi nechcel. .. a to eln rpeto, ze to bol poliak.


51.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 17:39 avatar
Asi je to tak ,že Poliak skladá lopaty ,lebo inak si to neviem vysvetliť ani ja . Poliaci .........................................


54.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:44 avatar
Neburane nekupuju skoro vobec a burane preplacaju..tazko potom mozes konkurovat.


19.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 14:57 avatar
Kamarát teraz kúpil slabo buchnuté Berlingo z predu na blatník bj. 05 v Delte ...za 3 500 tuším spomínal .


22.
označiť príspevok

šalamacha
   8. 8. 2010, 15:15 avatar
sranda ako sa s katolickej debaty stalo forum o autobazare.  


23.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 15:16 avatar
POZOR ! Z Rímsko -katolíckej debaty  
Súhlasí šalamacha, dorota


24.
označiť príspevok

šalamacha
   8. 8. 2010, 15:23 avatar
ak maš zaujem o auta tak si pozri našu stranku na www.marktplaats.nl Tento odkaz smeruje mimo DF.ska prejdi na autos.To je tu v NL. 


26.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 15:27 avatar
Z Holandska som mal doma ,už pekných pár áut Šalamacha ,ale už sa to neoplatí ......
Súhlasí šalamacha, ranexil


28.
označiť príspevok

šalamacha
   8. 8. 2010, 15:36 avatar
aj ja si to myslim ale tu žijem na trvalo tak pre mna a rodinu je to jedno s riešeni.Aj Holandania chodia kupovať auta do Nemecka a Belgicka.Ale ked tu žiješ tak aj tu sa da kupiť pekne aut od staršich ludi dobre a lacno. 
Súhlasí somik


31.
označiť príspevok

somik muž
   8. 8. 2010, 15:44 avatar
Ano ,ked TAM žiješ URČITE


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 17:38 avatar
Volakedy sme chodili na burzy , ale vsetky auta v Holandsku boli dovezene z Nemecka, tak sme zacali kupovat v Nemecku, ved nebudem cez dve ruky kupovat..


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 15:37 avatar
V holandsku zdochol pes a je to daleko.
Súhlasí somik


34.
označiť príspevok

šalamacha
   8. 8. 2010, 16:33 avatar
renalix,Tebe zdochla krava???chudera,zajtra Ti zdochne prasa.  


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 8. 2010, 16:39 avatar
Nevadí budu klobasy.
Súhlasí šalamacha, piskotka
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:17,  29. prestan urázat diskutérov, Edo nemal daleko od pravdy, jeden cudzí jazyk je povinny ....
dnes, 01:08,  21. hej, ale magoris zavádza v tom ze je to od neho podané, akoby madarskí politici navrhovali...
včera, 23:51,  Prelomový rozsudok: Dvaja bývalí ministri národniarov idú do väzenia Marian Janušek a...
včera, 23:46,  U fašistov na kandidatke je to prehustene komunistami . Čo tento tvor ? Marián Tkáč...
včera, 23:40,  Presne tak, ako to teraz predviedol nevzdelaný minister. Presne tak mi to uškodí, lebo kvôli...
včera, 23:39,  Ktorého skorumpovaného politika obhajovala niekedy Remišová netuším . Pomôž mi Kasafran
včera, 23:39,  Kasafran, čo sa to deje s komunistami? Veď vy prežívate politický marazmus! Tu propaguješ...
včera, 23:35,  Lemmy ako ti uškodí že Maďar nebude vedieť po slovensky ?
včera, 23:34,  Na Slovensku sme nemali politika kalibru ako je Remišová . Najvýdatnejšia bojovníčka proti...
včera, 23:33,  Oprava odkazu:...
včera, 23:32,  Ak je deťom maďarskej národnosti cudzí, treba ich naučiť. Preto Osvieteného otázka je...
včera, 23:29,  V žiadnom prípade nie cudzím jazykom.
včera, 23:29,  Ústava SR, článok 6: (1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský...
včera, 23:27,  Súhlasím, Krysafran, že slovenský národ by mal byť uchránený pred takými zločincami...
včera, 23:25,  Lebo Érsek naozaj povedal, že slovenčina sa má na južnom Slovensku vyučovať ako cudzí...
včera, 23:24,  „Spravodlivosť bez moci je bezbranná, moc bez spravodlivosti je tyrania.” - Blaise Pascal...
včera, 23:24,  Aha, to sme v inej téme, tak odkaz:...
včera, 23:23,  OK, beriem na vedomie, že už robíš zo seba idiota, takže tvoje slová, ktoré ťa...
včera, 23:19,  Ja som nikde nepísal že nehovoril o slovenskom jazyku ako cudzom .
včera, 23:18,  To tiež nemusíme . Ersek má štatnice z jazyka slovenskeho ten ho podla papierov ovláda
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(195 979 bytes in 0,560 seconds)