Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

„Ježiš Kristus nikdy nežil, je to len mytologická postava"

16
reakcií
1275
prečítaní
Tému 4. júla 2015, 08:12 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   4. 7. 2015, 08:12 avatar
Michael Paulkovich tvrdí, že preskúmal desiatky historických textov, no ani v jednom Ježiša nikto nespomína.

Humanista, systémový inžinier, historik a spisovateľ Michael Paulkovich tvrdí, že Ježiš Kristus je len mytologickou postavou a nikdy nechodil po tejto Zemi. Jeho slová citoval britský portál DailyMail.co.uk. Paulkovich preskúmal desiatky historických textov, mienku o Kristovi podľa vlastných slov nikde nenašiel. Literatúra, ktorú analyzoval pochádza z prvého až tretieho storočia, Ježiš však ani v jednom zo 126 textov nefiguruje.

Spasiteľa mala vytvoriť skupina prvých kresťanov, ktorí túžili po božskej postave. Nemali koho uctievať, preto vraj vymysleli Krista. Pripisovali mu nadprirodzené schopnosti a robili zápisky o zázrakoch, ktoré vykonával. „Kristus je výmysel, akási legenda, ktorá kolovala v tých časoch po svätej zemi. Vymysleli ju miestni rabíni," hovorí Paulkovich. Postava podobná Kristovi mohla žiť v Rímskej ríši oveľa neskôr, odhaduje neisto autor teórie.

Zároveň priznáva, že v jednom z historických textov zmienku o Ježišovi našiel. Vo vojnovom diele ho spomenul istý Josephus Flavius, ako sa však dozvedel neskôr, informácie o Kristovi do textu pridali iní autori. Z toho vyplýva, že text prešiel úpravou.

Ide o jedno z najkontroverznejších tvrdení vôbec. Katolícka cirkev zatiaľ Paulkovichove slová nekomentovala. Nie je však vôbec vylúčené, že sa tak stane čoskoro. A čo Biblia? Paulkovich hovorí, že aj Knihu kníh je potrebné čítať veľmi pozorne, lebo vraj ani v nej nevystupuje Ježiš ako reálna osoba.

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2015, 08:16 avatar
Prečo si do kopírovaného textu pridal, že je humanista? Kde to on o sebe tvrdí?
Súhlasí fitipaldi


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 08:32 avatar
Aby si niekym bol, tak to musis tvrdit sam o sebe, ci iní o tebe? :D


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2015, 08:33 avatar
Uveď jednoznačnú charakteristiku, že Paulkovich je humanista.


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 10:15 avatar
Fajer....už som citoval niektorých historikov,ktorí spomínali Ježiša,z jeho čias. Prečo to nespomenieš? Alebo máš takú krátku pamäť? Paulkovich má veľmi slabú znalosť Písma,osoby Ježiša a histórie. Ved stačí vložiť len jednu vetu do vyhladávača,a nájdeš to. Stačí mu na to päť minút. Systém pána inžiniera asi nebude veľmi prepracovaný?!
A ak ho nevidel ani v Písme ako "reálnu osobu",....tak to už netreba komentovať. Na to si každý utvorí vlastný názor!


8.
označiť príspevok

fajer
   4. 7. 2015, 17:04 avatar
nejaké písmo nie je žiadny historický dôkaz,....


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 23:53 avatar
Fajer.....myslel som historikov ako Seutonia,........Gaius Suetonius Tranquillus (asi 70-140 n.l.) bol vysoko postavený rímsky úradník, ktorý pracoval začiatkom druhého storočia pre cisára Trájana (98-117) ako správca archívov a knihovní v Ríme. Za jeho nástupcom Hadriánom (117-138 n.l.) potom zastával Suetonius ešte významnejšiu funkciu cisárskeho tajomníka. Literárne činný Suetonius sa zameriaval na biografiu a dve zmienky o Kristovi nachádzame práve v jeho najznámejšom zachovalom biografickom diele nazvanom Životopisy dvanástich cisárov.

V diele ktoré mapuje osudy cisárov od Caesara po Domitiana (tj. do roku 96 n.l.) nachádzame v časti venovanej cisárovi Claudiovi (vládol medzi rokmi 41-54 n.l.) a jeho opatrením v oblasti národnostnej a náboženskej politiky túto vetu:

„Židov vyhnal z Ríma, pretože tam pod vplyvom Chresta vytrvalo vyvolávali nepokoje“

Fascinujúce. Je totiž vysoko pravdepodobné, že tu máme nezávislé potvrdenie svedectva novozákonných Skutkov apoštolov (18:2), kde Lukáš vraví o tom, ako sa apoštol Pavol stretáva so židovským párom z Pontu, ktorý musel nedávno opustiť Itáliu, lebo cisár Claudius vydal rozkaz o tom, že Židia majú opustiť Rím.
----------------------------------------------------
alebo aj jedným Jedným z nich bol Cornelius Tacitus, ktorý zaznamenal históriu Ríma za vlády cisárov. V súvislosti s požiarom, ktorý v roku 64 n. l. spustošil Rím, Tacitus napísal, že sa povrávalo, že ho má na svedomí cisár Nero. Nero, hovorí Tacitus, sa snažil zvaliť vinu na skupinu, ktorú ľudia nazývali kresťanmi. Tacitus píše: „Pôvodcu tohto mena Krista dal za Tiberia popraviť správca Pontský Pilát.“ (Anály, kniha XV, 44)
----------------------------------------------------------
Ďalší pisateľ, ktorý sa zmieňoval o Ježišových nasledovníkoch, bol Plínius Mladší, miestodržiteľ Bitýnie. Okolo roku 111 n. l. napísal Plínius cisárovi Trajánovi a pýtal sa ho, ako má zaobchádzať s kresťanmi. Plínius napísal, že ľudia, ktorí boli falošne obvinení z toho, že sú kresťanmi, opakovali vzývanie bohov a uctievali sochu Trajána, len aby dokázali, že nie sú kresťanmi. Plínius pokračoval: „Neexistuje vraj spôsob, ako skutočných kresťanov prinútiť ku ktorémukoľvek z týchto obradov.“ To dokazuje, že skutočne existoval Kristus, ktorého nasledovníci boli ochotní položiť život za vieru v neho.
-------------------------------------------------------------------
Premýšľaj napríklad o svedectve Josepha Flavia, židovského historika z prvého storočia, ktorý bol farizejom. O Ježišovi sa zmienil vo svojej knihe Židovský starovek. Hoci niektorí pochybujú o pravosti prvej zmienky, kde Josephus hovorí o Ježišovi ako o Mesiášovi, ako to zaznelo aj v príspevkoch na DF,...... profesor Louis H. Feldman z Yeshiva University hovorí, že málokto spochybňuje pravosť druhej zmienky. Tam Josephus píše: „[Veľkňaz Ananus] zvolal sudcov Sanhedrinu a priviedol pred nich muža menom Jakub, brata Ježiša, ktorého nazývali Kristus.“ (Židovský starovek, XX, 200) Áno, farizej, člen sekty, ktorej mnohí stúpenci boli Ježišovými zarytými nepriateľmi, potvrdil existenciu ‚Jakuba, brata Ježiša‘.


9.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 7. 2015, 20:53 avatar
hlupák ostane už navždy hlupákom...


14.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 06:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   4. 7. 2015, 10:06 avatar
povedať kto vo mňa neuveri nebude spaseny...
je ako keby som nalepil na obecnu tabuľu že bude jadrova vojna kto v aštara neveri nezachrani ho v intergalaktickej lodi  
Súhlasí Karola


12.
označiť príspevok

Karola žena
   5. 7. 2015, 01:03 avatar
nenadarmo sa hovorí, že cirkev je vydieračská firma, ..to všetko Bohom a cez Boha je niečím podmienené.


7.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 10:16 avatar
Emerson, takto sa dá pripodobniť každá vec, alebo myšlienka, nejakým podobným vymysleným podobenstvom.


11.
označiť príspevok

Karola žena
   5. 7. 2015, 00:59 avatar
už som kdesi o tom čítala, ako si tvorcovia Biblie potrebovali do nej dosadiť hlavnú postavu deja. aby bola len jedna osoba, jeden Boh..


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 7. 2015, 01:37 avatar
Karola...ale nesmieš veriť všetkému,čo sa píše .Internet a podobne,.....ponúkajú veľa braku a nesprávnych a škodlivých informácií. Vždy treba informácie "preosievať" a skúmať očami vyrovnaného skeptika.


15.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 7. 2015, 10:08 avatar
pravdu píšeš...a najviac braku je na df v sekcii náboženstvo


16.
označiť príspevok

Karola žena
   5. 7. 2015, 17:26 avatar
neboj Shagara, neverím..ja som o tom naozaj presvedčená (viď.11).. bo isté veci zapadajú krásne do seba..náboženstvo sa rozchádza v základných nezrovnalostiach a protirečeniach ,..naviac moje poznanie mi otvorilo oči i myseľ...a chvalabohu som od tohoto všetkého oslobodená...a naviac viem ako to celé funguje a v čom je toho sila. Takže ešte musíte prísť k poznaniu..a vtedy pochopíte.
Never všetkému čo do vás cirkev zasadila.., keby nemala veriacich tak by padla..a ona tých veriaich potreuje, tak si vás udržuje v sladkej nevedomosti.

Nezabúdaj Shagara že veda a výskum ide ďalej.. , vývoj napreduje a to čo sa netušilo..už sa tuší :D
Súhlasí fajer


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 7. 2015, 02:03 avatar
Karola....viem ,že veda napreduje,...ruka v ruke s úpadkom morálky a nerešpektovaním autorít. A že tá veda má aj svoj podiel na narušení krehkej ekologickej rovnováhy,a tak nás dnes valcujú dôsledky tohto nerešpektovania.
A tiež viem zo slov Písma ,zo slov Krista ,že sporná otázka pravdy bude predmetom sporov a bude pôsobiť rozdelenie,dokiaľ bude trvať tento satanov svet.
Ja teda len reálne vnímam dnešný svet,.......a aj tú "sladkú nevedomosť".
"a povedali/anjeli/: „Poprechádzali sme zem, a hľa, celá zem sedí ticho a nič ju neznepokojuje.“ Zechariáš 1:10-11..........zatiaľ!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:47,  Ahoj Kaso Tento týždeň si Kotlebovec? To ťa budú driapať osvietení slniečkári. Leto je...
dnes, 12:47,  41. iba na seba , tak ;-)
dnes, 12:46,  Cornelius Fredericks bol udusený na zemi 7 dospelými, ked prosil o život. Všetko preto, ze...
dnes, 12:40,  djjaro, J.Tull ukazuje na to, že Hebreji, a v tomto sa nijako neodlišujú od ostatných...
dnes, 12:09,  Nikto nie je iba čierny ani iba biely. Slovné spojenie "všetky svoje myšlienky obracia...
dnes, 12:02,  inak dlho si to nevydrzal *21
dnes, 12:01,  -era- dotyčny sa precenuje . velmi rád morálne hodnotí svoj sposob ako neegoisticky , čo je...
dnes, 11:51,  36. občas? *21
dnes, 11:46,  Rozhovor s Milanom Uhríkom po proteste proti vláde I. Matoviča (Rádio Naše Slovensko - 27....
dnes, 11:42,  Máš zo MŇA ten pocit? ;)
dnes, 11:42,  Nemyslím si, že niekoho nútim prijať môj pohľad ;) Ak niečo píšem, vždy len...
dnes, 11:41,  A preto to občas sám robíš? :)
dnes, 11:38,  A ešte viac nemám rád tých, ktorí tento pohľad aj nanucujú druhým ;)
dnes, 11:34,  Nemám rád egoistov, ktorí zohľadňujú len svoj pohľad ;)
dnes, 11:33,  (...alebo možno veria, že práve nimi prezentovaný postoj obsahuje všetky možné uhly...
dnes, 11:33,  Nuž určite existuje skutkový stav veci ako takej ale my pozorovatelia na neho nemáme dosah ;)...
dnes, 11:30,  Pekne napísané. Ale niektorí ľudia aj tak opovržlivo reagujú, ak napíšem: "To...
dnes, 11:29,  Heheh ;)
dnes, 11:28,  (21) EnaXnaY, to kritérium "A nerada sa vzdávaš..." by som na Tvojom mieste...
dnes, 11:21,  No JA ti neviem ;) Aj keď hovorí sa, kto nemal hrdzavú, nevie čo je to láska ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 099 bytes in 0,354 seconds)