Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ježiš a starý zákon

23
reakcií
6052
prečítaní
Tému 28. decembra 2008, 21:30 založil brumo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

brumo muž
   28. 12. 2008, 21:30 avatar
....Neprišíva sa nová záplata na starý odev.....
.....nenalieva sa nové víno do starých mechov....
...Ježiš postavil múdrosti, učenie, tradície, zákony starého zákona na hlavu....
Židovska predstava bola: koho boh miloval, tomu dal majetok, moc, zdravie. Chudoba, choroba bola božím trestom.
....Ježiš blahoslavil trpiacich, pokorných, prenasledovaných a potupovaných, čo bolo v tej dobe nepredstaviteľné..
...Židom k spáse stačí prislušnosť k Izraelu a splnenie niekoľko obradných podmienok..
...Ježiš kliesnil cestu morálneho úsilia, zakotveného vo svedomí, v boji proti zlu a v úsilí nadobudnuť cnosti...
....Židia dodržiavali až groteskné hygienické predpisy, podľa nich potrebné k spáse...
...Ježiš hovoril, nič zvonka nemôže pošpiniť človeka, ale iba to, čo vychádza z jeho srdca..
....Nábožnosť u Židov bola iba vecou ritualizmu, starých zvyklosti pred verejnosťou, bez súcitu s chudobnými....
...Ježiš prirovnával vysoko postavených Židov k obieleným hrobom...
....Známa je reč o sobote a mnoho iných príkladov z nového zákona...


2.
označiť príspevok

Natalia žena
   28. 12. 2008, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Martinekk muž
   3. 1. 2009, 16:24 avatar
preto maju okolo seba nahnevanych moslimov... V Biblii sa pise, ze ak Izraeliti nebudu dodrziavat Abrahamovu zmluvu, tak ich Boh roztrusi do celeho sveta, ale ak sa ku zmluve vratia, tak ich nijaky nepriatel neporazi.

V dnešnej dobe- Zvyšuje sa počet neveriacich a podobne zle veci... Maju problemy s Moslimami.

Ja verím, že ak by sa národ vrátil ku zmluve Abraháma s Bohom, od nepriateľov by mali pokoj...


3.
označiť príspevok

harrybka žena
   29. 12. 2008, 15:31 avatar
Ja si myslím,že to malo byť útechov pre mnohých ludí v tej a zároveň aj pre ludí v dnešnej dobe.Každú novu zmenu ludia ťaško znášaju a nechcu ju zmeniť.


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 12. 2008, 16:52 avatar
Brumo ja dodnes neviem comu Ježiš učil. Ktosi mi hovoril,že to bolo k láske k blížnemu,ale aj tak to nechapem.Prečítal som si to vsetko a nerozumiem tomu.Lepsie rozumiem Hospodinovmu staremu zakonu a jeho pohnutka, ,či tomu čo sa v zj.Jána týka 666,či diabla-to ma aspon logicnost ,ale Ježis ten je upny chaotik ,podla mna je to podvodník ,ukrytý za skutky uplne inej bytosti.


5.
označiť príspevok

Človek I. muž
   29. 12. 2008, 18:21 avatar
Ak niekto povie, že nevie čomu Syn Boží Ježiš učil, tak je predsa jasné, že to vysoké učenie nie je pre neho,, teda ak by neviem čo všetko robil, tak on mu nedokáže porozumieť. Preto nech si kráča tou svojou cestou a nech prestane sa už konečne zaoberať tým, načo vôbec nemá, a ako vidno z nejednej tu odpovedí, ani mať nebude.


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 12. 2008, 19:43 avatar
Človek I. vieš ako je smiesna tvoja odpoved ? Prave ty absolutne nemas ponatia o Ježisovom odkaze ,pretože nemas trpezlivost .Ako taky sa len domnievas ,že v cosi verís .Je mi s teba smutno.


9.
označiť príspevok

Človek I. muž
   29. 12. 2008, 19:54 avatar
Ak niekto povie o niekom, kto urobil tak veľa pre záchranu ľudí, že je podvodník, tak je luhár toho najhrubšieho zrna...

A ten smútok, nech si strčí ranexil za klobúk. Je ozaj trápne, že aj po 2000 rokoch tu panuje taká veľká obmedzenosť a pýcha ľudského tvora, ktorý má tu drzosť vyhlasovať niekoho luhárom, podvodníkom...niekoho, komu on osobne nikdy v živote nebude siahať ani po členky, alebo skôr po spodok chodidla, taká je malosť ľudského tvora pre Ježišom.

To čo sa tu deje, už príliš dlho, tak dalo by sa definovať ako morálne popravy...čo si myslíte vy všetci, že akej odmeny sa už čoskoro dočkáte???


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 12. 2008, 20:51 avatar
Clovek a kde je to druhe líce nastavene tebou .Ved svet ho nenavidel a bude nenavidiet i sám to povedal ,tak mi povedz kto si ked nemas Ježisa v nenavisti.Si ten co miluje otca i matku ako kazal Hospodin ,alebo si jeho ucedník driaci v nenavisti otca a matku ako hovoril Ježis ? Su teda evanjelia lzou lharov ,alebo nie ? Ved su to svedectva desatrocia popísane po jeho živote a take aj su uplne od veci a skreslene.


12.
označiť príspevok

Človek I. muž
   29. 12. 2008, 21:04 avatar
Človek, ktorý v prvom rade miluje BOHA, teda aj jeho Syna. A kto miluje BOHA, u toho nenávisť nemá miesta!

Len nechápem, opäť je to tu, že kde berie istotu Ranexil, že Ježiš také niečo niekedy povedal??? To, že je niečo v evanjeliách, tak to ešte neznamená, že je to aj pravda. Preto nato bude odpoveďou niečo iné z evanjelia, čo vysvetľuje, že opak bol pravdou, nie to, čo by tak radi druhí zdôrazňovali...

Matúš- kapitola 11/28-30: ,,28Poďte ku mne všetci, ktorí pracujete a ste obťažení, a ja vám dám odpočinutie. 29Vezmite moje jarmo na seba a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom, a nájdete odpočinutie svojim dušiam; 30lebo moje jarmo je užitočné a moje bremeno ľahké."


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 12. 2008, 21:33 avatar
Človek aby som to objasnil aspon tebe ja som istým sposobom v moci zla .Povod nepoznam ,či ide iba o moje subjektívne vnemy a vôbec o zlo íst nemusí -to hodnotit nedokazem.Skor je zaujímavé ,že som sa nechal v priebehu rokov vmanipulovat v postoje ,ktoré i tak nekoreluju s mojim najvnutornejším presvedcením a tak balancujem medzi oboma .Patrí ku tomu i moj postoj k Bohu a najmä k osobe Ježiša.Zmenil sa dost radikalnym sposobom ,pretože predtým to co som mal za Boha mam dnes viac menej za iluziu a konstrukt ludskej predstavivosti,ale nic to nemení na fakte ,že o existencii Božskej osobnosti nepochybujem ,skor pre ludsku dlžku života ma stve ,že som prave Bohom nutený robit veci ,ktoré nie su celkom tým co by som robil radsej.ALe i to môže byt iba iluzornost a moje predstavy.A tak si kladiem otazku ,či nie je lepsie ho zanechat ako to urobili aj tí co hovoria ze v neho veria ,ale to co robia uz davno o bohu nie je,je to iba o nekonecnom opakovaní naucenych ritualov a pravd sprostredkovanych prave tými ,ktorí čosi v tom ludskom Babylone znamenali. Dnes je o čosi inakší svet nez byval slnko troni v inom znamení ,mnohe sa zmenilo a tak uz ani ich pravdy ,ktore pramenili z rezonancie s pravidlami univerza tých časov pravdami nie su .Ke´d objavís nanovo rezonanciu s tým co skutocne je zistís že mnohe pravdy Ježisove sa stali bremenom nasej prítomnosti a narusaju pokracovanie dalsieho sveta,ale nik nema tu moc posunu´t svet inym smerom aj pre moc kolektívneho vedomia tvoreneho prave veriacimi v pravdy platne pred 2000 rokmi -dokonca aj tých sa to týka ,ktore boli proroctva pre nase časy.Takže za tým učelom vzdy zostupuje vek po veku novy avatar pre dalsi vek ,a koriguju sa chyby .Chyby ani neboli povedane Jezisom ,tam ku nim neprislo pri kopiach sa deju .Takže to som iba chcel.


14.
označiť príspevok

janyjany
   29. 12. 2008, 21:46 avatar
Kto priniesol nový kresťanský impulz? Kresťanstvo prispôsobené stavu vedomia dnešného človeka?


15.
označiť príspevok

Natalia žena
   29. 12. 2008, 21:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2009, 16:50 avatar
Natalia to si myslela ,čosi také,že vyrazím pod ruskom tmy obstastnovat nejake stare panny v klastoroch? Ako namet na nejaky hororový serial super ,dokonca by fízli lahko nasli tie stare panny ,aby ich mohli chranit ,pricom kolombo by sa zamiloval do udajnej panny- sefky to radu nejakych ochrankyn jaskynneho tajomstva a po prvej noci by zistil,že sam sa stal obetou tejto mnisky ,kedze by to bol nejaky satanský kult?   ,No chcel som povedat,že k deviacii prichadza u ludí ktorí trpia extremnym vypetím ,ci emocnym stresom a potom to ventiluju jednorazovo v nejakej forme a mna asi neprekvapí nic -skor ,že by som sa pozrel do zrkadla a povedal by som si mam sa ...(ale čo?)No pripustam niekedy mi kvapka na karbit ,len stastie ,že zatial so zapalkou nik neutekal pri mne.    


6.
označiť príspevok

brumo muž
   29. 12. 2008, 19:35 avatar
ranexil.. .Ježiš učil a konal neopakovateľným spôsobom, ktorý vzbudzuje úžas. Bol nenapodobiteľným a strhujúcim kazateľom. Nik iný v dejinách nehovoril s takou samozrejmosťou o tom , čo je nadprirodzené, čo je božské, čo je dočasu a čo večné.
...Ježiš napr. povedal :kto mňa vidí, videl Otca... Táto šokujúca vypoveď mohla ľahko z neho urobiť hlupáka alebo podvodníka ak by nebol aj bohom. Nik ho však nemohol obviniť z klamstva ani hlúposti....Bol by najväčším zločincom akého kedy svet poznal. Taký pohľad na jeho osobu je však vo veľkom protiklade so všetkým čo žil a hovoril.


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 12. 2008, 19:50 avatar
Ježiš a jeho osobnost i jeho slova su hadankou ,ktoru dokaže zodpovedat iba ten co dosahuje blízkost jeho vedomia.Ostatní zvycajne prepadnu zlosti pre neschopnost to chapat a i ked nadalej zostavaju veriaci ,stavajú sa prekazkou dalsím ,ktorí su nutení prechadzat cez val ich nemohucnosti.O Ježisovo co to viem a domnievam sa ze je toho velmi malo a svedectva osob ,ktoré boli apostolmi ma nezaujímaju ,kedze v zjavení je jasne napisané ,že su to lhari.Iba ten kto zistí ,že evanjelia su klamstvo ten mozno naozaj zanecha citanie oslovín a pozrie sa živemu Bohu do tvare a nadychne sa z neho pri zapade ,či vychode slnka.(jedna z mnohych moznosti co nam dáva) Iba prve kapitoly a posledne vypovedaju o istých pravdach ostatne su zlepenci ludskych nepochopení a hadovych taranín.Je slovo a alfou a omegou -pociatky i konce vecí ,ked chces pravdu citaj iba to .


10.
označiť príspevok

janyjany
   29. 12. 2008, 19:58 avatar
Ranexil - možno nevieš ale najhlbším evanjeliom je Jánovo evanjelium.


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2009, 16:56 avatar
Janyjany počul som že existuje i Judášovo a že povodne bolo dvanast ci dokonca 13 evanjelii,ale ktosi sa svojvolne rozhodol zrusit plne dve tretiny pohladov svatých na zivot Jezisa a tym uvrhol Krestanstvo do skresleneho a jednostranneho smerovania určeneho pevnym krízom 4 evanjelistov.Z coho vyplýva,že komusi slo o zmenu vecí ,ktoré skutocne príst mali a zdalo sa pre neho vyhovujuce to, co prislo-najmä do jeho vačku.Je možne dozvediet sa uplne ine fakty .Ked chces úpoznat pravdu musís počúvat aj opozíciu inac si len obeť ideologie .Ozaj poznas diabla? pocul si jeho výpoved o živote Ježiša? Podla coho teda clovek môže volit a byt slobodný ked nema z coho ako tí co veria len 4 evanjeliam -jedno jak druhe.


19.
označiť príspevok

janyjany
   3. 1. 2009, 17:06 avatar
Ranexil - nie je dôležitejšie, či sú novozákonné evanjelia pravdivé alebo nepravdivé alebo čo je v nich pravdivé alebo nepravdivé? Z iných evanjelií mám len Tomášovo.


20.
označiť príspevok

Mortiis
   3. 1. 2009, 17:11 avatar
Rany, však vieš, že ich koncil označil za apokryfné evanjelia, tak však tak, ta né?


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2009, 17:36 avatar
JAny Moortis ,no Ježis bol označený za Demona podla Judasovho evanjelia ,tak som si to kdesi prečítal.A tiež i to že zrada bola služba Judasa jeho buducej slave(slave Ježisa .ktorý ho zradil) Podla toho to bolo obratene .No pravdu sa tazko ktosi dozvie .A ako sa zda je to minulost a ja ju pomaly pochovavam aj s falosnym prorokom a spasitelom ,lebo pravda už davno nie je dolezita pre nas život -teda pravda o nich,Je to ich karma a vsetci vratane Ježisa by mali prosit o milost toho komu sluzit mali ,alebo i sluzili.(kto vie?) A Judasove e. je prístupne od r.2006 a istotne je možne ho najst na nete.Jakubove mam ,a tiež som ho len kdesi stiahol.


22.
označiť príspevok

humanoid muž
   5. 1. 2009, 10:38 avatar
Premýšlanie nad posolstvom Ježiša je myslím užitočnejšie ako nekonečné skúmanie historických faktov týkajúce sa jeho života. Bol Ježiš naozaj Boží syn? A či nie sme všetci Božími deťmi? Možno dokázal božstvo skrývajúce sa v každom z nás odhaliť viac ako my ostatní.


23.
označiť príspevok

fajer
   6. 1. 2009, 07:02 avatar
nie, sme deti svojich rodičov....


24.
označiť príspevok

humanoid muž
   6. 1. 2009, 19:41 avatar
To ti neberiem  . Viera v niečo vyšššie, presahhujúce naše chápanie, mimo našu realitu, či viera v nesmrtelnosť podstaty človeka, je každého osobná vec. Nepresvedčím ťa o mojej pravde, ty mňa o tvojej  .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:34,  Radsej sa neopravuj. Mohol si aj nieco dostat.
dnes, 10:32,  Starý chren- keď si tu , tak si asi obstál, no máš 50 percentnú istotu, že si zdravý,...
dnes, 10:23,  J.Tull,,,, Myslim si ze som porozumel,, len v inom ponimami
dnes, 10:13,  Dedo Igor a teraz nam povedz tu rozpravku o troch zmenkach babky paulinky. *11
dnes, 09:56,  Nie dostal, ale odstál.
dnes, 09:55,  Už so absolvoval test na covid. Dostal som si dve hodiny v rade.
dnes, 09:09,  https://www.quark.sk/bionicke-oko-rozlisenim-500-pixelov-posielat-snimky-kamery-rovno-do-mozgu/
dnes, 09:07,  hehe no to je trochu o inom...
dnes, 08:57,  Lebo ťa prišiel evanjelizovať, nie s tebou diskutovať :)
dnes, 07:44,  Z 15. kapitoly knihy Sam Jehova sa stal Kraľom je zjavne, že Londyn je dnes tronom Satana Diabla!
dnes, 07:14,  Niečo som čítal. Ale načo si potom nahodil túto tému, keď nemieniš diskutovať?
dnes, 06:33,  Ty si tu dnes po prvýkrát? Nečítal si iné blogy...?
dnes, 06:30,  16 - mnohé veci, ktoré učila SV sa počas asi 100 rokov sa dajú z Písma ľahko vyvrátiť!...
dnes, 04:38,  Ako vieš? Máš nejaký dôkaz? Sem s ním.
dnes, 03:19,  Nie všetci SJ sa nechajú oklamať falošnou správou, že Satan Diabol je tam - vonku, zatiaľ...
dnes, 03:15,  86 - píšeš, citujem: "Vylúčia vás zo synagógy, dokonca prichádza čas, keď si bude...
dnes, 03:04,  86 - náplňou pravých pomazaných bratov Ježiša Krista je šíriť životodárnu pravdu...!...
dnes, 03:01,  88 - časy pohanov sa ešte nezačali...pozri si túto kapitolu:...
dnes, 02:09,  Pre tých, čo nemáte fb:...
dnes, 02:08,  Či má veľkú hlavu. .. xD...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 594 bytes in 0,264 seconds)