Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Jediná,absolútna pravda-jedno pravé náboženstvo.

64
reakcií
1751
prečítaní
Tému 21. októbra 2015, 22:21 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 12. 2008
267
14. 02. 2010
272
01. 03. 2018
60
31. 10. 2009
15
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 10. 2015, 22:21 avatar
Častokrát počúvame vyhlásenia/i tu na DF/ ,že privlastňovať si pravdu a tvrdiť,že je iba jedno správne,Bohom vyvolené náboženstvo.....je nesprávne,hriešne a je znakom povýšenosti...atd.
Budem citovať protestantský názor....:Tolerance se stala jedinou základní cností postmoderní společnosti, jediná absolutní pravda, a proto je intolerance jediným zlem. Jakákoli dogmatická víra - především víra v absolutní pravdu - je vnímána jako netolerantní, jako největší hřích. Ti, kdo popírají absolutní pravdu, često říkají že to je v pořádku věřit v co se člověku zachce, pokud se nebude pokoušet vnucovat jeho víru jiným. Ale tento pohled sám o sobě je víra o tom, co je správné a co ne, a ti kdo mají tento názor, zcela určitě se pokoušejí vnutit ho jiným. Oni nastavili standardní chování a trvají na tom, aby jiní dodržovali, čímž porušují to, o čem tvrdí že to dodržují - další vlastní rozpor. Ti, kteří se drží takové víry prostě nechtějí být odpovědni za svoje činy. Pokud existuje absolutní pravda, pak jsou absolutní standardy dobrého a zlého, a my jsme odpovědni žít podle nich. Tato odpovědnost je to, co lidé skutečně odmítají, když odmítají absolutní pravdu.

Popírání absolutní pravdy / univerzální pravdy a kulturní relativismus, který s tím souvisí, je logický vyústěním společnosti, která se chopila evoluční teorie aby objasnila život. Je-li naturalistická evoluce pravdivá, pak život nemá smysl, nemáme cíl, a nemůže být žádné absolutní dobro anebo zlo. Člověk je pak svobodný žít si jak se mu zalíbí, a nikomu není odpovědný za své činy. Přesto bez ohledu na to jak moc hříšník popírá existenci Boha a absolutní pravdy, jedného dne bude stát na soudě před Ním. Bible prohlašuje, že Vždyť to, co může být o Bohu poznáno, je jim zjevné, Bůh jim to přece zjevil. Jeho neviditelné znaky, totiž ta jeho věčná moc a božství, jsou přece od stvoření světa jasně vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu. Protože když poznali Boha, neoslavovali ho jako Boha, ani nebyli vděční, ale ve svých myšlenkách propadli marnosti a jejich nerozumné srdce bylo zatemněno. Prohlašují se za moudré, ale stali se blázny." (Římanům1:19:22)"
Už som spomínal,že "lacná tolerancia" sa snaží vnútiť predstavu,že všetky náboženské cesty sú správne,a vedú k Bohu.
V skutočnosti je to len alibizmus tých,čo nechcú pracne hladať Boha a hľadajú cestičky menšieho odporu. Príklad,....bolo ľahké stať sa v 1 storočí kresťanom,ak poznáme situáciu v daných časoch? Ked táto skupina ctiteľov Boha bola považovaná za sektu,za odpad,smeti a boli vyvrheľmi spoločnosti. Ako svetskej,tak náboženskej. Častokrát rozhodnutie stať sa kresťanom,...sa rovnalo ísť rovno na popravu.
Aj preto si dnes väčšina hľadá učiteľov ,čo by im šteklili uši a hovorili to,čo chcú počuť a čo je pohodlné. A to je doména dnešného sveta. Nikto nechce ísť po úzkej a ťažkej ceste,...ked má na výber.
A tak položme si otázky:.....Existuje mnoho prijateľných možností, z ktorých si človek môže vybrať na základe toho, ako bol vychovávaný alebo ako vníma veci? Alebo existuje len jedna náboženská pravda a tá platí pre všetkých?
Vieme,že...... mnohé náboženstvá tvrdia, že ich učenie je v súlade s Bibliou. Ktoré z nich vyučuje pravdu z Božieho Slova? A musí to byť iba jedno? Nedá sa pravda alebo aspoň časť z nej nájsť vo viacerých náboženstvách?
--------------------------------------------------------------
Pozrime sa na to,aké bolo pozadie v súvislosti s týmito nadhodenými otázkami v 1 storočí,ked Ježiš Kristus založil kresťanský zbor. Historicky nikto nemôže podložiť skutočnosť,že by kresťania v tých časoch tvrdili,že istá pravda je všade, a že pravda ako taká sa nedá spoznať. Presný opak je pravdou. Historici poukazujú,že "prvotní kresťania sa cítili ako vyvolení"......"ako jediní ,ktorí vlastnia pravdu,ktorá je nedostupná ostatným". Už aj práve preto boli nenávidení a osočovaní. To sa vždy zle počúvalo....a pritom je to logické,biblické a inak by to ani nemohlo byť. Jednoducho,ak tu máme mnoho náboženstiev a každé učí niečo iné,a mnohé sa ani nepozastavujú nad tým,že Božie slovo nahradili pohanskou filozofiou a ľudskými náukami.......ako by sa potom mohli páčiť Bohu? Alebo na základe čoho ich zjednotíme,ked to ani nie je možné? Ak nieto tvrdí,že peklo existuje a iný tvrdí,že je to výmysel....môžu byť oba názory pravdivé? Ak niekto uctieva Máriu a iní nie ,máme to brať ako len nevinnú vec ,aj ked tu ide o modlárstvo?
Alebo sa zamyslime nad ctiteľmi Boha pred Kristom.......je dôležité všimnúť si, že Boh neschvaľoval náboženstvá okolitých národov. Dokonca svoj ľud Izrael potrestal, keď sa nedržal jeho zákonov a preberal spôsob uctievania týchto národov. — 3. Mojžišova 18:21–30; 5. Mojžišova 18:9–12.
Ako vtedy,tak i dnes platia slová,že ...." „Veci, ktoré obetujú národy, obetujú démonom, a nie Bohu.“ 1. Korinťanom 10:20-21,
Aj preto sú v Písmach výstrahy o "oddelení sa,výjdení z týchto náboženstiev,o očistení sa...atd"!
A ako sa postavíme k biblickému zjaveniu-ktoré poukazuje na "všeobecné odpadnutie od pravdy",...."ked burina zatieni pšenicu",....."ked v posledných dňoch budú mať ľudia len zdanie nábožnosti,budú falošní,bez viery"?
Ako sa postavíme k Ježišovým slovám o úzkej ceste k záchrane? Zrušíme "úzku cestu,burinu,falošných prorokov,a predpovedané všeobecné odpadnutie od viery"?
Možno prakticky zosúladiť rôzne,navzájom si odporujúce si názory?
Tak ako nemôžme bagatelizovať a relativizovať fyzikálne zákonitosti,tak to nemôžeme robiť ani s duchovnými zákonmi. Na absolútnej pravde stojí celý vesmír, nie na relatívnej. A to aj ked vnímame človeka ako nedokonalého a značne obmedzeného v poznaní a v schopnosti chápať všetky súvislosti. Ale pravdu ako takú môžeme a dokonca musíme spoznať,ak chceme prežiť a mať schválenie Boha. Ján 17:3.
Vrátim sa ešte k jednému protestantskému vyhláseniu:..."Rimanom 1:19-21 vysvetľuje, prečo existuje toľko náboženstiev. Pravda o Bohu je prítomná v každom človeku, pretože Boh tak stvoril človeka. Ale namiesto toho, aby človek prijal pravdu o Bohu a poddal sa samému Bohu, on tú pravdu odmieta a vytvára si vlastný spôsob, ako bude chápať Boha. A toto neprivádza k pochopeniu Boha, ale k márnosti myslenia. A v tomto nachádzame dôvod pre vytvorenie toľkých náboženstiev." Ano....,problém je v tom,že my chceme uctievať Boha tak ako sa nám to páči,a nie Bohu. A tak si ľudia vytvárajú rôzne predstavy Boha a pravdy a v skutočnosti sa míňajú cieľa.
Na záver....Biblia poukazuje na "dobu nevedomosti" ale zároveň tvrdí,že v čase konca sa pravda stane zjavnou a že bude "opäť vidieť rozdiel medzi spravodlivým a nespravodlivým,medzi tým kto slúži Bohu a kto nie". (Malachiáš 3:18)
Rozdelený svet,rozdelené náboženstvá sú jasným dôkazom,že existuje len jedno pravé náboženstvo.
Apoštol Pavol pod Božou inšpiráciou napísal: „Nabádam vás, bratia, menom nášho Pána Ježiša Krista, aby ste všetci hovorili súhlasne, aby neboli medzi vami rozdelenia, ale aby ste boli pevne spojení rovnakou mysľou, rovnakým spôsobom myslenia.“ (1. Korinťanom 1:10) Biblia tiež kresťanov nabáda, aby boli ‚tej istej mysle, mali tú istú lásku a boli spojení ako jedna duša, boli jednomyseľní‘. — Filipanom 2:2......"Kristus nie je rozdelený"!

Keď existuje takáto jednota, potom opäť môžme zdôrazniť,že je len jedno náboženstvo. V súlade s tým Biblia hovorí, že je „jeden Pán, jedna viera, jeden krst“. — Efezanom 4:4, 5.
A túto pravdu,náboženstvo majú ľudia hladať. To,ako sa s tým vysporiadajú,a či vôbec budú niečo hladať je na nich samotných.
Ale som toho názoru,že tvrdiť,že pravda je všade,a že nezáleží až tak čomu veríme a ako,...... a že pravdu ako takú ani nemôžeme spoznať.....sú tie najnerozumnejšie tvrdenia aké svet splodil. A sú aj niečim,čo stojí proti Kristovi.


33.
označiť príspevok

bystrik muž
   22. 10. 2015, 06:56 avatar
Jediná,absolútna pravda? Pravda od Boha, nič iné nad tým nie je!


48.
označiť príspevok

fajer
   22. 10. 2015, 16:37 avatar
ale je, môj škriatok prútenej metly, s tvojim bohom sú bratranci...


34.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 10. 2015, 11:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 12:01 avatar
34.......Veriaci....aj to je dôležité,ale pravé spoločenstvo sa vyznačuje hlavne1,Láskou,a to aj za sťažených podmienok
2,Dôsledným pridŕžaním sa Božieho slova.
3,Oznamovaním dobrého posolstva o Božom kráľovstve
4,Oddelenosťou od sveta-neutralitou
5,Vyvyšovaním,posväcovaním Božieho mena
A trepeš ako vždy Veriaci. JS samozrejme veria týmto tvojim trom bodom. Sú to jasné,biblické fakty. Nájdeš to aj na našej stránka JW.ORG...presvedč sa.
Na druhej strane ,tvoje spoločenstvo nespĺňa ani ten základný znak kresťanstva. Tvoja rétorika to prezrádza.


38.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 10. 2015, 12:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 10. 2015, 12:25 avatar
Shagara..tak toto ,čo napísal veriaci v 38 by ma fakt zaujímalo.Je to pravda?Ak je,tak aké prekvapenia vyplývajúce z "dôsledného"dodržiavania Biblie ešte máš?
Súhlasí veriaci-3


40.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 10. 2015, 12:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 10. 2015, 12:48 avatar
zrejme chce pokračovať v hre na kresťana


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 12:56 avatar
41....hrajú sa iba tí,čo majú iba vzletné slová a skutky žiadne. JS svoju "kresťanskosť" dokázali všade tam,kde iné spoločenstvá/pseudokresťanské/ žalostne zlyhávali! Históriu ,fakty neumlčíš.


46.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 10. 2015, 13:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 12:53 avatar
39...to isté tvrdím aj tebe. Klikni na našu stránku....a daj si do vyhladávača..."Ježiš",alebo "vstal z mŕtvych" a podobne. A ľahko to zistíš.
A ešte aj tých čo od nás idídu...podrezávame!   
Ono stále platí....ľudská hlúposť je neobmedzená!


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 12:50 avatar
38....citujem z JW.ORG....:"Nič z toho by sa nemohlo stať, keby Ježiš nebol vzkriesený. Prečo si teda môžeme byť istí, že vstal z mŕtvych? A čo znamená jeho vzkriesenie pre nás?"
-----------------------------------------------
"Prvý dôvod, prečo máme istotu, že Ježiš vstal z mŕtvych, je ten, že jeho vzkriesenie bolo „podľa Písma“. V Božom Slove bolo toto vzkriesenie predpovedané. Napríklad Dávid napísal, že Boží hlavný „verne oddaný“ nezostane v šeole, čiže v hrobe. (Prečítajte Žalm 16:10.) V deň Letníc roku 33 n. l. apoštol Peter vztiahol tieto prorocké slová na Ježiša, keď povedal: „[Dávid] vidiac to vopred hovoril o Kristovom vzkriesení, že nebol zanechaný v hádese, ani jeho telo nevidelo porušenie.“ (Sk. 2:23–27, 31)"
A trepeš opäť ,že tvrdíme ,že "ho nanovo stvoril". Skús si to na danéj stránke preštudovať. Máš tam vela materiálu. A môže hocikto,aby ťa usvedčil z klamstva.


44.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 10. 2015, 12:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 15:51 avatar
44.....nemohol. Vzkriesil ho Boh! "Samo sa to"...platí len v evolúcií. 


59.
označiť príspevok

fajer
   24. 10. 2015, 16:06 avatar
Boh ho nemohol vzkriesiť, žiadny neexistuje...


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 16:19 avatar
59.....tak potom Veriaci má pravdu! Sám sa prebral aj ked bol mŕtvy. Alebo v tom mala prsty matka príroda?
A ked môže slepá sila stvoriť život,prečo by nemohol to dokázať Boh?


65.
označiť príspevok

fajer
   24. 10. 2015, 16:21 avatar
ak bol mrtvy tak sa nemohol prebrať, mrtvy nespievajú,matka príroda neporušuje svoje zákony ako boh....


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 10. 2015, 23:41 avatar
S: a že pravdu ako takú ani nemôžeme spoznať

Mýliš sa. Pravdu poznávaš každý deň.

Napríklad, keď vnímaš, že Slnko svieti. Na ďalší deň budeš mať istotu, že včera svietilo. To je len názorný príklad, že s pravdou sa stretávaš denne, alebo často. Keby sme nepoznali pravdy, boli by sme idioti, neschopní rozumne konať.


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 00:38 avatar
2...súhlasím. Sú mnohé,objektívne pravdy. Tak existuje aj duchovná pravda. A je dôležitejšia ako fyzikálne zákonitosti. Jedno je isté....ak porušujeme jedno i druhé,tak tým si ničíme planétu zem a morálku,ktorá je pre život ešte dôležitejšia.
Harmónia na svete nebude nikdy,pokiaľ nebude ľudstvo zjednotené,a nebude si vážiť svoje miesto bývania a nebude nažívať v pokoji. Realita dnešného systému vecí to ale nedovoluje. Každé rozdelienie/náboženské,ekonomické,politické,sociálne...atd/ prináša napätie a vedie ľudstvo ku kolapsu. A nie je v moci ľudí to odstrániť. Kto sleduje ľudské snahy a je dobrý historik,tak to vie!
„Nevkladajte dôveru v urodzených ani v syna pozemského človeka, ktorému nepatrí záchrana.“ (Žalm 146:3)


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 10. 2015, 00:42 avatar
fyzikálne zákonitosti sa nedajú porušiť

Sú stále rovnaké. Neviem o tom, že by sa zmenil gravitačný zákon, alebo že by sa zmenili vlastnosti elektrónov. I atómy sú stále rovnaké.


6.
označiť príspevok

zoozoo muž
   22. 10. 2015, 00:49 avatar
uplne odlisne sa vsak chovaju pri priechode ciernou dierou.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 01:04 avatar
5 ...to chápem. Ale aj ekologická rovnováha participuje na istých zákonitostiach a tie sú dnes značne narušené. Trebárs taký jav oteplenia vody,/el ňiňo/zmena prúdenia,roztápajúce sa ladovce/ktoré to tiež spôsobujú/,zmena prúdenia vetrov...atd.
Spomeniem aj niektoré iné problémy: Vyrubovanie lesov ovplyvňuje schopnosť zeme absorbovať oxid uhličitý, ktorý zrejme prispieva k väčším extrémom v počasí. Nadmerné používanie pesticídov ničí populácie hmyzu, ktorý zohráva dôležitú úlohu v ekológii, napríklad pri opeľovaní poľnohospodárskych plodín. Nadmerný výlov rýb a znečisťovanie morí a riek v obrovskej miere decimuje počet rýb. Následkom drancovania prírodných zdrojov zeme zostáva len málo pre budúce generácie a toto drancovanie zrejme prispieva aj ku globálnemu otepľovaniu. Niektorí environmentalisti poukazujú na roztápanie sa ľadovcov vo veľhorách a rozpadávanie sa ľadovcov/ako som spomenul/ v Arktíde a Antarktíde ako na jasné dôkazy globálneho otepľovania.
Samozrejme tých problémov a narušení istých zákonitostí je viac. Svet nestojí len na gravitačnej sile alebo len na slabej a silnej interakcii,....a podobne. Teda....nemáš pravdu. To sú len hlavné sily,zákonitosti,....ale tých dalších sú tisíce.


4.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 10. 2015, 00:39 avatar
som názoru a presvedčená, že Biblia sa nedá a ani nemôže chápať doslovne, ..je v nej mnoho protirečení,..atď., no má v sebe skrytý duchovný odkaz na Univerzum, ..to dokáže z nej pochopiť medzi riadkami ten, kto sa rozumie veci a nemá zahmlenú myseľ náboženskou dogmou.

to, že katolícka cirkev pri svojom vzniku vyhlasovala, že je jediné vyvolené náboženstvo, je prácou vtedajších duchovných, ktorí sa považovali za poslov Boha,..uzákonili si "cirkevnú moc -vládu" a katolicizmom naočkovali všetko čo sa dalo ; vie sa že že pod rúškom násila a strachu../ keď ku katolicizmu sa pridružilo sloveso "kresťanský" = katolík kresťan" ktorý zaviedla "Krvavá Mery v 15-16 st. veľmi krutým spôsobom voči protestantom ( historia uvádza, že protestanti mali svoje tzv. katolícke náboženstvo a veľmi prijateľné, slobodnejšie, ..ktoré dodržiavali a všetkých tých, ktorí nechceli prejsť v spojitosti na kresťanskú vieru, dala krvavá Mery pozabíjať .., bo kresťanstvo zaviedlo v stredoveku svoje pravidlá..o.i. sa MUSELO šíriť cez misionárov a opäť veľmi krutým spôsobom..to už každý historiu pozná, " pokresťanšťovali" sa úplne iné kultúry - Mexiko.. Indiáni a tď., viedli sa vojny v mene Krista...))..v ľuďoch táto hrôza bola silno zakorenená po generácie tak, že až uverili , že pravý veriaci je kresťan katolík, nie katolík.

na druhej strane už v 19, st. sa javilo kresťanstvo ako jedno z najefektívnejších náboženstiev..a zároveň aj v najsilnejšom počte veriacich.

žiadne náboženstvo nie je pravé,..samozrejme že ľudia si vďaka náb. dogmám vytvárajú predstavy o Bohu a duchovné ilúzie,.. lenže náboženská dogma ich neposúva ďalej,..a tá nevedomsoť práve na tom stojí, a zároveň je aj náboženským cieľom udržiavať veriacich v nevedomsoti, bo inak by cirkev zanikla, nemôhla bez veriacich existovať.. )

no má svoje plus, je útechou trpiacim, viera im dáva nádej a povzbudzuje ducha.., a láska a dobro by malo byť pre veriacich samozrejmosťou..


9.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 00:58 avatar
Katolicka cirkev = 100% pravda.

Dogma je nevyhnutnost, kazdy ma verit v co chce?

Sám Newman to takto vyjadril vo svojej Obrane: „Od 15. roku môjho života dogma bola základným princípom môjho náboženstva. Nepoznám žiadne iné náboženstvo; neviem si predstaviť žiadne iné náboženstvo; náboženstvo ako sentiment je pre mňa len sen a výsmech.“ Od mladosti kráčal po ceste pravdy všade, kam ho viedla. A napokon ho toto hľadanie priviedlo k dverám Katolíckej cirkvi.

www.smn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 01:31 avatar
9...Kardinál Newman ale aj písal o tom,koľko nebiblických,pohanských prvkov sa dostalo do katolicizmu. A napísal aj mnoho iného,s čím by si asi nesúhlasil.
A väčšina dogiem je nebiblická,pohanská./peklo,trojica,očistec,nesmrteľná duša,dogmy o Márií/...čo ešte zostalo?
Časopis Theology,myslím si že slovami teológa Davida Clinesa uviedol...:"Na deväť dielov pohanského učenia,pripadá jeden diel kresťanského učenia". Teda: RKC=10% pravdy. A dá sa to ľahko dokázať. Alebo vari veríš v obludné peklo? Je tvoj Boh sadista?


16.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 01:44 avatar
Kdeze, myslim, ze je uz blahoslaveny, teda 100% veril.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 01:48 avatar
16...otázne je,či ho bude "blahoslaviť" aj Boh? Aj ked si cirkev prevzala kompetencie Boha,....pravdou je,že konečné slovo bude mať Boh.
Poznám svätých pápežov a pritom jeden druhého dávali do kliatby,preklínali. Kto bol skutočne svätý a kto prekliatý?
Súhlasí Wolfe


17.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 01:47 avatar
Inak peklo = jedine miesto, kde je spravodlivost


19.
označiť príspevok

zoozoo muž
   22. 10. 2015, 01:50 avatar
da sa s tym suhlasit.

ps.
kolko km pod zemou sa tento raj nachadza?


20.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 01:54 avatar
Zem zanikne, peklo je teda asi inde..


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 01:58 avatar
20...... "Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej bývať navždy.“ — Žalm 37:10, 11, 29
"Blahoslavení tichí,lebo oni zdedia zem" Mat.5 kap.
Zrejme Ježiš a Žalmista nevedeli nič o tomto zániku zeme?!


26.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 02:04 avatar
ty si nepamatas co si pisal o Biblii pred 10 minutami?

"súhlasím....ona sa skutočne nemôže chápať doslovne. "


27.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 02:05 avatar
pardon, teda pred hodinou


35.
označiť príspevok

veriaci-3
   22. 10. 2015, 11:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 12:03 avatar
35...OK,ak to nebude navždy,tak Biblia,Boh klame! Pre teba je Augustínová/ktorý zrušil pozemský raj/ náuka viac ,ako Kristová!
Zamieňaš si symboliku s realitou.


23.
označiť príspevok

zoozoo muž
   22. 10. 2015, 01:59 avatar
peklo je v hlave...


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 02:02 avatar
23...iba ak v prenesenom význame. Ked nastáva mozgová smrť. Biblické peklo je "ríša smrti"/kam idú všetci,čo zomierajú/,a samozrejme sú tam v nevedomí.


25.
označiť príspevok

zoozoo muž
   22. 10. 2015, 02:04 avatar
neverim na biblicke. vyvrat mi to...


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 02:10 avatar
25...ani ja neverím,že dnes je štvrtok...vyvráť mi to!
Nie je dôležité,či tomu veríš....hádesu,tomuto biblickému peklu/ríše smrti/,kde sa netrpí/ale len spí/...a to večne/ak nemáme nádej na vzkriesenie/...aj tak tam pôjdeš,aj ja.
A aj štvrtok je istota. A ak veríš na konečný údel človeka - smrť,tak niet čo ti vyvracať. Sám tomu veríš.


30.
označiť príspevok

zoozoo muž
   22. 10. 2015, 02:17 avatar
podla astronomickeho kalendara je dnes stvrtok, 22.10.2015
inak pises same dristy podla jehovistickeho manualu.
fyzickou smrtou vsetko konci,
odumru neurony, zmizne aj tzv. dusa...


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 02:27 avatar
30...ani ja neverím v nesmrteľnú dušu. Ale ak existuje Stvoriteľ človeka,tak nebude vôbec žiadny problém /človeka/ opäť oživiť. O tom je kresťanská nádej na vzkriesenie.
Ale nikto ťa nenúti tomu veriť. Sú aj iné "manuály".


28.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 02:07 avatar
ano, fyzicka bolest sa asi nevyrovna dusevnej...


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 02:32 avatar
28....a teraz si predstav daný stav a to na nekonečno. To sa ani nedá predstaviť,že by Boh bol tak krutý. Nechápem,ako sa niekto na základe Biblie a zdravého rozumu mohol dopracovať k takejto morbídnej náuke?


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 01:54 avatar
17....súhlasím. V hrobe sme si všetci rovní, a to je spravodlivosť.
1. ŠEÓL. Hebrejské "šeól", které se nachází ve Starém zákoně 65x, se překládá hlavně jako "hrob", "podsvětí", "peklo" nebo "propast". Jestliže si vezmeme biblickou konkordanci, rychle zjistíme, že pro hebrejské "šeól" přeložené jako "peklo" by se stejně dobře hodil výraz "hrob". Hrob je vlastně říše mrtvých, místo pobytu mrtvých. Mrtví jsou v hrobě ve stavu nevědomí (Kaz 9,5.6.10) a čekají na vzkříšení . Da 12,2; J 5,28.29.
2. HADÉS. Řecké slovo, ekvivalentní hebrejskému "šeól", se vyskytuje v Novém zákoně desetkrát. Kraličtí překládají tento výraz vždy termínem "peklo". ČEP používá při jeho překladu slov "propast", "peklo", "říše smrti", "hrob", "smrt" a "svět mrtvých". Hadés je místo zmaru a nicoty. Je to vlastně hrob, místo, kam se ukládají mrtví. Tímto způsobem se dá rozumět všem výskytům tohoto slova v Novém zákoně (Mt 11,23; 16,18; L 10,15; Sk 2,27; 2,31; Zj 1,18; 6,8; 20,13; 20,14)


52.
označiť príspevok

fajer
   22. 10. 2015, 19:48 avatar
Newman, to bol kto ...


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 16:14 avatar
52......Kardinál RKC. John Henry Newman.


64.
označiť príspevok

fajer
   24. 10. 2015, 16:20 avatar
tak potom je to nikto....


10.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 00:59 avatar
Napr dogma - Jezis je Boh. Povedzme ze ty tomu neveris, ale pravda je len jedna..


11.
označiť príspevok

velasquez
   22. 10. 2015, 01:00 avatar
To ako tvrdit v matematike, ze 1+1 je ktovie kolko...


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 01:35 avatar
10...verím ,že Ježiš je boh,božský! Ale nie je Všemohúci Boh. Boha totiž nikto nikdy nevidel. A Ježiša videli. Boh je iba jeden a tým je Jahve.
V diele The New Encyclop?dia Britannica sa píše: „V Novom zákone sa neobjavuje ani slovo Trojica, ani jasne formulovaná náuka o nej a ani Ježiš a jeho nasledovníci nemali v úmysle protirečiť šeme Starého zákona: ‚Počúvaj, ó Izrael: Pán, náš Boh, je jeden Pán‘ (Deut. 6:4)... a tým je spomenutý Jahve,Jehova. To je pre mňa pravá "dogma".


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 16:13 avatar
10...ano,...biblická! To ,že Ježiš je Boh je katolícka,cirkevná,ľudská náuka. "Hlavou Krista je Boh"...s tým nič nenarobíš!


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 00:53 avatar
4 ...súhlasím....ona sa skutočne nemôže chápať doslovne. Mnohí tak robili a symbolické obrazy o ohni a síre ich priviedli k peklu,miestu múk. A to je choré!
A dané "protirečenia" sa dajú ľahko vysvetliť. Skús jedno také protirečenie a ukážem ti,že nejde o žiadne protirečenie.
A súhlasím...je potrebné pochopenie a chápať i širšie súvislosti, lebo inak sa z nás skutočne stanú fanatickí dogmatici.
A tiež viem svoje o "krvavej Mery" a násilnej christianizácií. Ešte dnes na to mnohí nemôžu zabudnúť.
A ak nie je pravé náboženstvo,objektívna pravda,....tak daná útecha je skutočne len psychologickou barličkou a nič viac.
To,prečo nie je tej lásky tkvie práve v morálnom relativizme a teda i v tom,že sa zrelativizovala pravda a morálka je len záležitosťou osobného vkusu každého jednotlivca. A to ti poviem,...nie každý má dobrý vkus. Trebárs ten muž/z dnešných správ/ čo si zavesil svoju partnerku na lano dole hlavou a potom ju surovo zbil, asi mal zlý vkus? To mi dáš určite za pravdu?!
A som presvedčený,že ako dieťa bol určite pokrstený!
Pravda o Bohu a živote je objektívna pravda, ....a ak ju nepoznáme ,....sotva môžme svoj život považovať za zmysluplný! O tom viem svoje.
A Karola,...pravé náboženstvo musí vzdelávať, a nie udržiavať v nevedomosti/tu máš právdu/,....ale tak robia iba tie,pred ktorými nás Ježiš varoval.


8.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 10. 2015, 00:55 avatar
Shagara
Máš to dlhé ako ja a neviem, kde skôr začať. Je rozdiel hľadať pravosť cirkvi v prvom storočí, ak bola jedna kristova a ostatné kadejakých pohanských bohov a hľadať pravosť cirkvi dnes, ak sa vadíme medzi sebou všetci si hovoríme, že sme kristovi, teda kresťania.
Začal si hľadať akúsi teoretickú prvadu, ako jednu jedinú a podľa nej nájsť tú pravú vieru. Postup je celkom dobrý, ale aj Pilát sa opýtal Ježiša : A čo je to pravda. Teda čo rozhoduje o pravde, že je pravdivá. Všetky kresťanské cirkvi sa odtrhli od katolíckej, len preto, že našli ínú a podľa nich lepšiu pravdu, ako bola katolícka. Alebo: Prvé, čo je zabité vo vojne, je pravda.
Takže ak som to pochopil, ty chceš nájsť pravdu pravdivú a podľa nej pravdivú a jedinú vieru. No a o by potom konečne malo smerovať k tomu, že ta pravá a jediná viera sú jehovisti.
Zločinec ukrižovaný vedľa ježiša bol spasený, podľa čoho, akej bol viery ? Keď vtedy bol ešte na zemi samotný Ježiš. Teda tento prvý hriešnik, ktorému boli odpustené ani nie tak hriechy, ale zločiny.
teda bol spasený z viery ? Z viery ano, ale nie z cirkve. nespasila ho cirkev, ale viera v ježiša, uveril mu to, čo povedal.
A teda otázka by možno mala stáť asi takto: ktorá cirkev vám zabezpečí, že budete spasení ????? Ja si myslím, že cirkev ani jedna, lebo takto: mnohí ľudia nadávajú na system vladnutia, že podľa toho sa majú dobre. To je lož, každý sa má tak, aký je kto človek, kto nemal zábrany kradnúť v komunizme, určite ich nemá ani v demokracii, a teda podľa mňa, cirkev nieje na prvom mieste medzi tými, čo nám pomôžu byť spasený. A teda v prvom rade by to mal byť človek, alebo malao by to byť v prvom rade o človeku jedinom a samotnom, či bude spasený, alebo nie, lebo jEžIš ZACHRáNIL AJ +UDí Z PODSVETIA A ZO STARéHO ZáKONA, ale nie podľa viery a cirkve, ale pod+ľa toho, že kto bol dobrý a spravodlivý, počul jeho hlas.
Ty, shagara, alebo teda vy JS hľadáte pravdu v písmach, ako kebyste chceli na posledný súd ukázať,kde ste našli pravdu, podľa ktorej ste uverili, ako máte byť spasení. ale aj farizeji mali dokonca odborníkov v písmach a nakoniec povedali samotnému Ježišovi: Skúmaj a viď, či má prísť mesiáš z Galilei. A nakoniec predsa prišiel podľa tých písiem a prišiel medzi svojich a svoji ho neprijali. A farizejom ešte povedal: Keby ste poznali mojiša a môjho otca, poznali by ste aj mňa, ale vy môjho otca nepoznáte a preto nie ste jeho.
Samozrejme, že aj samnotná cirkev má veľký podiel na tom, kto bude a nebude spasený, ale treba si pozrieť v evanjeliu a j ďalšie podobenstvá,alebo keď ježiš povedal učníkom, kto všetko má byť spasený, tak sa ho zhrození opýtali a kto potom môž byť spasení, ???
Ja si myslím, že pravda je len jedna jediná a tá je u boha a spasený bude ten, kto sa svojím životom k nej najviac priblíži, kto si evanjelium vysvetlil tak, že čo je bohu milé a čo nie. A toto porovnanie je len o pokore pred bohom a čistej duše od hriechu.
A teda nikto z nás to nemá zaručené, že bude spasený svojiu vierou , alebo podľa toho, čo našiel v písmach, ale podľa toho, čo našiel Boh v naších dušich.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2015, 01:23 avatar
Elemír...8.....v prvom rade verím biblickej správe,že po smrti apoštolov nastalo Ježišom predpovedané "odpadnutie od pravdy". História a Biblia to potvrdzuje. To,čo vzniklo v 4 storočí,bola len vulgárna napodobenina kresťanstva. Ale aj to malo svoj,istý účel.
Druhá vec,...ak ty pochopíš a spoznáš,že pravda je niekde inde ako u JS,tak to je tvoje slobodné rozhodnutie, a budeš niesť za to dôsledky. Tak ako ja za svoje rozhodnutie. A som realista a viem,že aj ked čítame tú istú Bibliu,aj tak nachádzame rôzne pohľady na pravdu a pravé náboženstvo. Ale problém nie je v Pravde,v Biblii ,ale v nás ludoch.
Za tretie....daný zločinec nebol spasený a musí v 1000-ročnom kráľovstve spoznať hlbšie Krista,uveriť v neho a konať jeho vôľu. Tak ako iní,ktorí nemali možnosť zaujať svoj postoj k pravde,ku Kristovi.
A spása nie je za naše skutky/to tvrdí Ježiš/ a tak pravú spravodlivosť/postavenie/ získavame skrze vieru v Krista.
A problém židov bol práve v tom,že sa odklonili od Písiem a viac horlili za nebiblické tradície a ľudské náuky. Mat.15:1-9.
A ja nestaviam svoj život na lotérií...bud to výjde ,alebo nie?! Kresťanský pohľad je iný. A to aj ked si uvedomujem svoju nedokonalosť. Samozrejme,môžem zlyhať,....ale len vtedy ak si nedám pozor a budem pristupovať k pravde laxne,formálne.
Pavol píše...:"pristupujme s pravým srdcom, v plnej istote viery, lebo naše srdce bolo pokropením očistené od zlého svedomia a naše telá umyté čistou vodou". Tá čistá voda je biblické poznanie a píše sa tam aj o" istote viery!" Pavol aj preto píše ,že "pevne uchop večný život." Samozrejme,som si vedomí,že posledné slovo bude mať aj tak Boh.


54.
označiť príspevok

fajer
   22. 10. 2015, 19:59 avatar
pisatelia týchto príspevkov sú klamári a tlčhuby, nevedia nič o tom okom píšu, tak ako ich učitelia čo im natrepali blud o bohu do hlavy... je smiešne ako sa tu opravujú a poučujú....čím viac napíšu tým väčšia je je to sprostosť...ale oni sa cítia dobre ako to pekne napísali...


47.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 10. 2015, 15:25 avatar
Keď Ježiš videl, ako sa v chráme modlia dvaja, jeden bol farizej a modlil sa bože ďakujem ti, že nie som ako ten mýtnik, že sa pravidelne modlím a odvádzam desiatky a nie som zlodej a všeličo iné, zatiaľ čo mytnik sa modlí, zhrešil som, veľmi som zhrešil,odpusť mi bože., opýtal sa svojich učeníkov, čo si myslíte, ktorý z týchto dvoch odišiel z chrámu ospravedlnený ?
Na jednej strane je pravda, že farizej ani neprosil odpustenie, bol si istý, že mu netreba nič odpúšťať a iba sa vychvaloval bohu, aký je dobrý, akoby si myslel, že boh si to asi nevšimol.
Zatiaľ čo mýtnik, vedomý si svojich hriechov, prosil o odpustenie a možno ani nemal takú istotu , že mu naozaj bude odpustené, predsa bral túto spoveď ako poslednú možnosť a nádej, niečo na sebe zachrániť.
jeden prosil z celej duše a druhý sa vychvaloval.
Takže shagara, môžeš teraz dva krát hádať, ktorého z tých dvoch mi viacej pripomínaš.
Ale skúsim sa ťa aj takto opýtať? Si si vedomý, že máš hriechy, že by si mohol byť človek hriešny ? Lebo rola mýtnika ti nepasuje. Ale ak nechodíš na spovede, možno by ti taká ľútosť na spôsob tohoto mýtnika pomohla, lenže čo ak ani do chrámu nechceš ísť.napriek tomu, že Ježiš chodil do chrámu a pokiaľ mali židia jeden v celom izraeli, niekedy im to trvalo aj pár dní tam a pár dní nazad a myslím, že po takej túre ani jeden nemal pocit, že tam nejde nadarmo, že tam, niečo cítil, ako katolíci dnes. A ježišovi vôbec nebol otcov chrám ľahostajný, vyhnal odtiaľ kupcov, V rodnej galilei prečítal v chráme svoj status a chceli ho už vtedy za to zabiť. Každý chrám považoval Ježiš za dom svojho otca.
Aj my katolíci máme takéto chrámy, evanjelici tiež a tí druhí a vy ostatní, vy čo máte ?
nechodíte do chrámu, lebo ste videli tých ľudí, čo tam chodia, že nepôjdete tam, kde chodia takí a takí ľudia, ktorí sú vám nesympatickí. A znova ste odsúdili tých, čo nepoznáte a vybrali ste si rolu farizeja chválenkara, miesto mýtnika hriešnika. Ako chcete, aby vám bolo odpustené ak vy neviete niekomu odpustiť,možno ani to, že vám je nejakým spôsobom nesympatický ???
Väčščina farizejov snila podobné sny a nakoniec, napriek tomu, že mali všetko zdôvodnené v písmach, urobil z nich satan tých najväčších idiotov, zabili toho, na ktorého tak úpenlivo čakali a na ktorého sa spoliehali. Tak úpenlivo skúmali písma, až prišli na to, že z Galilei nemôže prísť mesiáš.
A satan to robí dodnes, vždy dokáže podsunúť svoje riešenie, ktoré sa nám zdá pravdepodobnejšie a lepšie, ako to božie a my mu uveríme.
Zasadajú komisie odborníkov na posudzovanie nezvyklých javov v cirkvi, komisie na posudzovanie marianských zjavení a iných problematických cirkví. Zaujímavé, že vždy sa rozídu v tom, že oni majú pravdu,. majú nejaký patent na ježišovú pravdu, nikdy nespochybňujú svoje rozhodnutia, sú si istý, že práve Ježiš je s nimi a nepripúšťajú toho druhého, toho majstra lži, ako ho nazval ježiš. Božia pravda nie je otázkou demokracie a presvedčenia členov komisie a už vôbec nie nejakých vysoko fundovaných odborníkov na božie veci, práve naopak, nikto nemôže zaručiť, že takéto komisie sú najľahším mistom uplatnenia jeho klamu, ak nikto z nich vôbec neuvažuje o tom, čoho by bol satan schopný. V jednote komisie je sila a božia pravda ????
Automaticky vyvstáva otázka, kto potom má pravdu ? Ako sa presvedčiť, či to a to miesto je miestom zjavenia či zázraku, ako sa presvedčiť, či tá alebo tá odnož kresťanskej cirkvi je pravá, alebo falošná alebo dokonca satanová ????
Ja si myslím,, že najväčšiu chybu robíme v tom, že to chceme vedieť na 100% a za každú cenu, lebo na nás pozerajú oči veriacích a my ich musíme usmerniť.
Aj na ježiša sa upierali všetky oči v galilejsskom chráme, keď odložil svitok, aby oznámil galilejcom, čo je vlastne zač. Každý by čakal, že nastane božia bázeň a radosť z toho, aké šťastie a ak jej cti sa dostalo Galileji, že z nej vyšiel boží syn, nastalo však niečo iné, žiadna božia bázeň, naopak satanove radovánky, urobili z neho zločinca a chceli hozabiť, neprávom okamžite odsúdili svätého a zlým prisúdili právo svätého zahubiť.,Komu potom patrili tí ľudia, čo ho počúvali a upierali naňho zrak, počas čítania ?
Ako ľahko vie satan zvrhnúť, otočiť naopak celé zhromaždenia ľudí, celé národy, najsvätejšie komisie, koncily, to všetko mu vôbec nerobí žiaden problém.
A prečo ??????
Načo komisie, načo poradné zhromaždenia, učiteľské ústavy, načo zavádzať všetky tieto svetské vedci do cirkvi,lebo čo je svetské patrí satanovi, to sú predsa jeho nástroje, či my nemáme svojho radcu ???? Váš učiteľ, nech je len jeden.
Máme a práve, ak príde, neuznávame ho,a radíme sa satanom. LeBO JE MAJSTER LžI.
Nilen že ho neuznávame, šste sme alergický a až hrubý na tých, čo nedocenili naše komisionálne výtvory, na ktorých sa väčšinou smeje satan.
Dobre, je toto maximálna skepsa a beznádej, čo teraz, komu veriť a na koho sa obrátiť ???? Ak vo všetkom vidím satana ??
Neraďte sa z nikým a nečakajte rady iných , počúvajte hlas svojho srdca, naučte sa rozlišovať dni, keď sa modlíte a keď nie, keď praktizujete cirkev a keď nie, učte sa to každý deň a hľadajte city a pocity v sebe, buďte samostatná osobnosť pred bohom, lebo ak sa spoliehate vo všetkom na iných, nechali ste zodpovednosť za seba na iných. A to aj s tým, čo je tam dobré, ale aj zlé !


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 10. 2015, 16:08 avatar
47....načo slová Elemír. Pozri sa okolo a konštatuj. Vidíš okolo seba láskavých ľudí,odpúšťajúcich?
Je faktom,že každý má ústa plné lásky,ale ked štát a cirkev povie narukovať.....tak prestávame byť kresťania a rešpektovať zákon lásky,odpúšťanie a to,že máme milovať i nepriateľov. Neakceptujeme ani Božie slová-"Moja je pomsta,ja odplatím",...a tak to berieme do svojích rúk. Že to nie je pravda? Každé druhé manželstvo sa rozvádza,čo sprevádza "láska v démonskom podaní" , a hádame sa so susedmi,kolegami a pod. Už ani nevieeme koho nenávidieť. Ale večer napíšem príspevok na DF ako praktizovať lásku a odpúšťanie. Kto tieto a iné veci robí? JS,ateisti? Mám za to,že tí,čo majú plné ústa Ježiška a stále kričia: "Nedotýkaj sa ma ,aby som nepreniesol na teba svätosť"!
Videl si JS narukovať na vojnu,biť sa,rozvádzať,biť deti,manželku,...atd? Kedy Elemír máme odpúšťať? Ked sedím v obyvačke sám a nie som ničím atakovaný,pokúšaný? Alebo máme len "milovať jazykom,nie slovom?"
Žiadna iná kresťanská skupina neobstála a neobstojí v konfrontácií skúšok. Práve naopak-Rwanda,Juhoslávia,Rusko ...atd sú toho dôkazom,aký je kto kresťan a farizej.
A na záver....píšeš ,že máme počúvať hlas srdca. Biblia ale radí úplne niečo opačné a hovorí,že "srdce je zradné a je na zúfanie".


49.
označiť príspevok

fajer
   22. 10. 2015, 16:39 avatar
Mňa by len veľmi zaujímalo odkiaľ vedel pisateľ tohto bludu, komu boh odpustil...


50.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 10. 2015, 18:15 avatar
Ak boh niekedy niekomu odpustil, tak to vie len on, to už si za tu dobu, čo tu si, hádam aj mohol pochopiť.


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 10. 2015, 18:41 avatar
Ale zato je zaujimave, ze RKC uz vie dopredu, kto je svaty...  
To si trosku protireci s tvojou 50...


53.
označiť príspevok

fajer
   22. 10. 2015, 19:54 avatar
tak ak to vie len boh, tak prečo pisateľ týchto príspevkov klame až sa mu s huby práši....ako ty vieš že niekomu niečo odpustí....to ti stará mať vraveli....alebo si si to vycucal s prsta....


55.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 10. 2015, 03:10 avatar
Ale nie z prsta, z kravskej riti, ešte aj tam by si mal strčiť tu svoju nevymáchanú hubu, lebo povedali starí mať, môžete ich teraz poje..... ť.
Wolfe nepleť si ma s RKC s.r.o.


56.
označiť príspevok

fajer
   23. 10. 2015, 05:17 avatar
ja len čumím, koľko ty vieš vyprodukovať sprostostí, si génius na písanie nič nikomu nehovoriacich chujovín...


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 10. 2015, 11:59 avatar
RKC s.r.o. je to co tu prezentujes, sam hovoris, ze by si inde nenasiel to, co nachadzas v RKC s.r.o.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:14,  Kto je v partii z NATO ? Pokial viem tak referendum bolo neplatne .
dnes, 19:09,  A keď budeme raz nezávislí, tam sme f pi***i ? *13*13
dnes, 19:05,  Je to výraz toho, že s kým sme v partii - a v partii sme momentálne s NATO. Kedysi, tesne...
dnes, 18:55,  A či ty vieš milý kntsz, prečo toľko ľudí volí Kotlebu no daj mi odpoveď ?
dnes, 18:53,  Ardun to je dôkaz kvality , alebo vazalstva? To je tvoje úbohé uvažovanie. SYi ty ale...
dnes, 18:51,  To Podtatranec ti úprimne závidím, ale s tým Kotlebovec "prašť ako uhoď" s...
dnes, 18:50,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83245196_10206576000956865_5638248919465984000_n.jp...
dnes, 18:49,  Na teba Zakovic nestacilo jedno trestne oznamenie za vyhrazanie sa fyzickou likvidaciou tak...
dnes, 18:41,  stoperný...... *39*39*39*39*39*39*39*39*39*39
dnes, 18:40,  Nie nie pán kntsz, ja som už roky Kotlebovec a od narodenia Podtatranec. *04
dnes, 18:37,  stoperný havran a jeho svet sudruho nacistov
dnes, 18:37,  mil a ne - sa čudujem, že sa čuduješ a nečudujem sa, že sa mýliš.*21 Hlavne sa však...
dnes, 18:26,  Tak tam nepracuj
dnes, 18:25,  Dnes pri 75 výročia svinstva . Nebuď lahostajný .
dnes, 18:19,  lieky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 18:19,  A možno i skôr *13*13*13
dnes, 18:18,  PartOFgod po volbách pojdeš do Leopoldova
dnes, 18:17,  Aj Lemmy prešiel vývojom
dnes, 18:12,  Na straz Slovensko Na straz prokuratory sudcovia Na straz slovensko. A co teraz poslete...
dnes, 18:11,  odomna tak čakaj návstevu a moc nepapaj
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(180 844 bytes in 0,447 seconds)