Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Je známy prvý kandidát na prezidenta v roku 2019

25
reakcií
1340
prečítaní
Tému 5. septembra 2017, 22:23 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 9. 2017, 22:23 avatar
Je známy prvý kandidát na prezidenta v roku 2019
Poznáte tohto muža?
5.9.2017

www.dobrenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Podľa neho je nevyhnutné očistiť slovenskú politiku a spoločnosť od rozrastajúcej sa korupcie a klientelizmu, odpolitizovať justíciu, súdnictvo.

Na snímke kandidát na funkciu prezidenta SR Radovan Znášik počas tlačovej konferencie, na ktorej ohlásil svoju kandidatúru na funkciu prezidenta SR v roku 2019, v pondelok 4. septembra 2017 v Bratislave. — Foto: TASR/Marko Erd

Bratislava 4. septembra (TASR) – Vôbec prvým uchádzačom, ktorý dnes oznámil záujem kandidovať na post prezidenta SR v roku 2019, je Radovan Znášik. "Rozhodol som sa kandidovať na túto ústavnú funkciu ako občiansky kandidát," uviedol na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.
"Dôvodom, prečo kandidujem a využívam túto príležitosť, je ten, že z tejto pozície sa dá veľa zmeniť," odpovedal na otázku TASR, prečo sa rozhodol vstúpiť do politiky práve takýmto spôsobom.
"Dnes máme Ústavu SR, ktorá je postavená na demokratických hodnotách, avšak vymožiteľnosť práva a spravodlivosť nám nedokáže zabezpečiť," konštatoval Znášik. Podľa neho je nevyhnutné očistiť slovenskú politiku a spoločnosť od rozrastajúcej sa korupcie a klientelizmu, odpolitizovať justíciu, súdnictvo a vykonať reformy tak, aby súdna moc bola politicky nezávislá.
"Preto sa budem usilovať a hľadať podporu nielen u občanov SR, ale aj u politických strán na to, aby sa v Ústave SR novelizoval článok o generálnom prokurátorovi, ktorý by v budúcnosti nebol menovaný vládou, ale by bol volený občanmi vo voľbách," zdôraznil, pričom by sa im priamo i zodpovedal. Tým by sa podľa neho dosiahla vyššia transparentnosť v justícii.
V rámci boja proti korupcii má záujem vytvoriť protikorupčnú agentúru, ktorá by bola nezávislá od Národnej kriminálnej agentúry a polície. Neriešila by podľa neho vreckovú korupciu, ale vyšetrovala by tú politickú. Po vzore protikorupčnej agentúry v Rumunsku by podliehala priamo pod prokuratúru.
Ďalej zdôraznil, že na Slovensku chýba hmotná zodpovednosť zamestnancov verejnej správy, kariérny rast by mali mať výhradne na základe odborných skúseností a nie politického členstva. Odpolitizovať by sa mala taktiež štátna správa. "Je nevyhnutné, aby sa sprofesionalizovala verejná správa, vrátila sa dôvera v štátne inštitúcie, zvýšila sa transparentnosť a kvalita štátom poskytovaných služieb," uzavrel.
Radovan Znášik vyštudoval diplomatické štúdiá v Londýne a následne pracoval šesť rokov na Ministerstve životného prostredia SR. Po tom, ako získal štipendium japonskej vlády, v Tokiu študoval verejnú politiku. Od roku 2015 pracoval pre Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe na vysunutom pracovisku v Turkmenistane. Keďže sa mu na začiatku tohto roka narodilo dieťa, rozhodol sa vrátiť na Slovensko.
Funkčné obdobie súčasného prezidenta SR Andreja Kisku uplynie v roku 2019. Kiska zatiaľ neoznámil, že sa o post hlavy štátu bude uchádzať opakovane.

6.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 9. 2017, 00:23 avatar
"Podľa neho je nevyhnutné očistiť slovenskú politiku a spoločnosť od rozrastajúcej sa korupcie a klientelizmu, odpolitizovať justíciu, súdnictvo. " >> To je snad uz klise...

8.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 00:45 avatar
Wolfe,
veru tak, nič iné - len klišé! Ale v podstate stále jalovo pôsobivé - vieš, ktože to len môže pripravovať cez akcie našej stredoškolskej "antikorupčne uvedomelej" mládeže nástupný predvolebný priestor pre takéto nové "slovenské osobnosti"...?

2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   5. 9. 2017, 22:24 avatar
Kaso zbaľ sa, ide sa do Tatier, lebo zima je za dverami !!!!!!!

3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2017, 23:02 avatar
Kiska povedal, že sa vyjadrí do konca septembra 2018. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takže, čakaj.

4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 9. 2017, 23:03 avatar
Znášik sa mýli, lebo prezident nezmení nič v Ústave. Na to je parlament. Keď má v úmysle čosi meniť v Ústave, nech ide do parlamentu.
Súhlasí Kasafran

5.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 00:04 avatar
Lemmy,
nezdá sa Ti, že už začína byť vidieť, že zahraničné služby nelenia a už s veľkým predstihom pripravujú Kiskovho nástupcu? Forma pomalého masírovania mozgov bude zrejme identická. Za povšimnite stojí, že to nie je nikto z doterajšej partokratickej oligarchie - veď treba opäť novú tvár, aj keď jej úlohy budú nezmenené...

10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2017, 00:49 avatar
O tom rozhodnú voliči vo voľbách, kto bude prezidentom.
Súhlasí Kasafran

7.
označiť príspevok

Scarlet.XY
   6. 9. 2017, 00:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

9.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 00:47 avatar
Scarlet.XY,
ja, zrejme ako prvý, nie...!

12.
označiť príspevok

Scarlet.XY
   6. 9. 2017, 00:54

11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2017, 00:52 avatar
Jeden invalidný dôchodca sa raz hlásil, ale rozmyslel si to nakoniec.

forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

13.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 01:11 avatar
Lemmy,
aha, podľa Teba americký prezident Theodor Roosevelt nemôže mať nasledovníkov...?

14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2017, 02:11 avatar
Táraš nezmysly. Nič o americkom prezidentovi som ani nenaznačil. Veď som len povedal fakt o jednom človeku, ktorý mal pôvodne záujem, ale rozmyslel si to. Takže netáraj, a nevkladaj mi niečo, čo nehovorím. To je len tvoj naivný názor.

19.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 09:06 avatar
Lemmy,
netáram - len som sa Ťa opýtal...

21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2017, 12:34 avatar
To nebola otázka, ale tvoje konštatovanie, lebo si napísal: aha, podľa Teba americký prezident… Už nezáleží na tom, či si dal na konci otáznik. Inak to vôbec nesúvisí s tým, čo som napísal. Reagoval si hlúpo. Od veci!

Scarlet sa opýtala, že kto sa hlási o funkciu prezidenta. Ja som len povedal, že takí, ako sme tu my, na tomto fóre, nemáme na to, aby nám voliči odovzdali toľko hlasov, aby sa niekto z nás stal prezidentom. Nebuďme naivní.

Tak som poukázal na jedného bežného občana, že aj keď pôvodne mal úmysel, ale nakoniec si to rozmyslel, lebo mu zrejme dohovorili, že nebude úspešný. Nerobme z voličov idiotov, lebo sami ostaneme idiotmi. Samozrejme, Scarlet len vtipkovala, a ja som sucho poznamenal, že takí by boli, čo by chceli byť prezidentmi.  

A ty si do toho uťal hlúpou otázkou o americkom prezidentovi. Pochop, že si sa chytil hlúposti, ak si myslel na podobnosť, že aj ten Košičan je invalidný. Hľadáš veľmi hlúpe súvislosti. V skutočnosti to nijako nesúvisí s témou, lebo Scarlet sa len tak opýtala, že kto sa hlási.  

24.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 9. 2017, 12:42

15.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 9. 2017, 07:49

26.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   6. 9. 2017, 19:23 avatar
15/ Riedky vlas je predator????www.sideshowtoy.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí peter67

16.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 08:50 avatar
Peter67,
a čo keď "Riedky vlas" kandidovať nebude (čo sa dá reálne očakávať), potom akého kandidáta pragmaticky uprednostníš - holovlasého, alebo hustovlasého...?

18.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 9. 2017, 08:57

20.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 09:16 avatar
Peter67,
prvý kandidát na budúceho prezidenta Radovan Znášik sa Ti už predstavil, čo povieš na neho - stojí za Tvoj hlas...?

23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2017, 12:38 avatar
Predčasná otázka. V tejto chvíli nemá význam na také otázky odpovedať.

25.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 9. 2017, 17:14

17.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 9. 2017, 08:55 avatar
Pred chvíľou som od priateľa dostal zaujímavý e-mail tohto znenia:

Priatelia dávajte si v naslekdujúcich voľbách veľký pozor na krúžkovanie budúcich kandidátov strany Progresívne Slovensko! Ide o novo vznikajúcu silno liberálnu a protislovensky zameranú stranu, ktorej názvy, logá, či prejavy hlavných protagonistov síce znejú vznešene, no realita a smerovanie sú úplne, ale úplne odlišné! Táto strana, v pozadí ktorej stoja osoby ako Kiska, Bútora, Truban, Korda, Hríb atď, podporujú ju takmer všetky zapredané mainstreamové média ako SME, Denník ...N, .t ýždeň atď a ktorej sa už podarilo získať viac ako 10 000 podpisov potrebných pre jej oficiálny vznik, organizuje už 18. septembra v Bratislave medzinárodnú ideovú konferenciu, na ktorej plánujú hlavní zástupcovia strany prezentovať svoju víziu "rozvoja" Slovenska, rozumej víziu postupnej skrytej likvidácie jeho štátnosti, suverenity, základných kresťanských, morálnych a etických hodnôt a konzervatívneho charakteru spoločnosti. A je tu veľký predpoklad, že táto strana po oficiálnom zaregistrovaní postaví kandiátov už do najbližších volieb, ak nie do volieb do VUC, tak s určitosťou d o ďalších, ktoré sa budú v nasledujúcich rokoch konať!

A taká čerešnička na torte - hlavným zahraničným hosťom, ktorý na konferencii tejto strany v Bratislave s prejavom vystúpi, bude Guy Verhofstadt, líder frakcie liberálov v Európskom parlamente, tj.človek, ktorý sa tvrdo, ba priam agresívne zasadzuje za likvidáciu národných štátov Európy a vznik Spojených štátov európskych pod jedným centrálnym vedením v Bruseli! A to myslím hovorí za všetko...
Súhlasí Romanov

22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 9. 2017, 12:37 avatar
Kasafran, zatiaľ varíš vodu, lebo táto strana ešte nie je. Je len v prípravnom konaní. Zbiera podpisy, aby ju vôbec mohli zaregistrovať.

Oznámenie prípravného výboru politického hnutia so začatím zbierania podpisov za účelom registrácie politického hnutia s názvom Progresívne Slovensko

Prípravný výbor politického hnutia s názvom Progresívne Slovensko oznámil Ministerstvu vnútra Slovenskej republiky, že začal zbierať podpisy na zoznam občanov, ktorí súhlasia s tým, aby uvedené politické hnutie vzniklo.

Oznámenie sa zverejňuje na dobu 180 dní.

Doba zverejnenia začína plynúť od 31. 5. 2017 a končí 26. 11. 2017.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:15,  ....čo sa týka tvojho socializmu, medzi ľuďmi sa vždy nájdu sebci, na ktorých socializmus...
dnes, 21:15,  Peniaze dnes sa nedajú nahradiť drahými kovmi. Na to sme vybudovali už priliš veľa hodnôt....
dnes, 21:12,  Smer skoncil a s nim aj vsetci darmozraci. Slova pravdy sa kazdym dnom dostavaju postupne ku...
dnes, 21:12,  Samozrejme nemusí to byť len zlato. Môžu to byť i nehnuteľnosti, lenže tie môžu byť v...
dnes, 21:11,  AC24.cz https://cs.wikipedia.org/wiki/AC24.cz Sám se tituluje jako nezávislý,...
dnes, 21:11,  Edko, vieš čo znamená medvedia služba? Jasné že nie, lebo ty nevieš holé nič... preto sa...
dnes, 21:10,  To je v poriadku. Edko robí medvediu službu...
dnes, 21:08,  Sputnik je ruská zpravodajská agentura, internetový portál a rádiový rozhlas provozovaný...
dnes, 21:08,  Toľko zlata nieje. Socializmus to robil tak, že peniaze boli kryté celým štátnym...
dnes, 21:07,  Takže poďme na nepropagandistické plátky *13*13*13*13*13*13*13 Aeronet.cz (nebo také AE...
dnes, 21:06,  To nie ze osvieteny ale podla toho co tu predvadza tak s pekne odpalenym mozgom. Ze je...
dnes, 21:03,  Myslíš? Ak sa Harabin tiež nebude zaujímať o spoluprácu, tak ho budem pokladať za...
dnes, 21:02,  Feťákov spotrebiteľský test konšpiračných webov Konšpiračné weby sú...
dnes, 21:02,  "Bez SMERU určite vládu nezostavia" Je to vysoko pravdepodobné.
dnes, 21:02,  Už je to akosi zaužívané v tejto pseudodemokracii, že sa volí menšie zlo. A ako som...
dnes, 21:01,  Je pravda, že môže prísť krach. Lenže ty si môžeš svoje úspory uložiť v zlate.
dnes, 20:59,  Za maličko ešte ti pridám . Som rád že som ťa potešil a že SIS je dezinfoslužba premier...
dnes, 20:59,  Vám debilom by bolo za potreby urobiť si nejaké prieskumy nie len o voličských...
dnes, 20:58,  Bez SMERU určite vládu nezostavia, taká koalícia ich však zavedie do bahna korupcie.
dnes, 20:57,  Súčasný monetárny systém západných krajín stojí na vode. Môže skončiť zo dňa na...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 871 bytes in 0,616 seconds)