Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Je tento svet domovom kresťanov?

163
reakcií
738
prečítaní
Tému 24. augusta 2019, 18:15 založil ondrej61.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 07. 2019
1
17. 01. 2020
3
11. 11. 2018
91
30. 08. 2015
59
30. 08. 2019
38
 
 


1.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 18:15 avatar
ta najvyššia duchovna prapodstata je večná.
2Kor:17-18
17 Veď naše terajšie ľahké súženie prinesie nám nesmierne veľkú váhu večnej slávy,
18 ak nehľadíme na to, čo je viditeľné, ale na to, čo je neviditeľné; lebo viditeľné je do času, ale neviditeľné je naveky.
čiže na čo máme pozerať?......ne nevidiťeľné, čo je večné, lebo viditeľné je len do času.....ak budeme pozerať len na viditeľné, nič nám to neprospeje....
veci, ktoré vidíme sú dočastné, veci, ktoré nevidime su večné
viditelné veci možeme vidieť našimi zmyslami, ale neviditelne môžeme vidieť vierou.....
Zid 11-3 Vierou chápeme, že Božie slovo stvárnilo svety tak, že z neviditeľného povstalo viditeľné.
ta prava skutočnosť za celým vesmirom je Slovo Božie....ktoré to všetko spôsobilo, a ked tento viditelný vesmír pominie, tak Slovo Božie ostane.....
Ježiš povedal ! nebo a zem pominú, ale moje slovo nepominie......"
takže medzi viditeľným a neviditeľným je jasný rozdiel.....tu musime pochopiť, že TENTO SVET NIE JE NASIM DOMOVOM.....
zid 13-14 Lebo tu nemáme trvalé mesto, ale hľadáme budúce.
1Kor 15-19 Ak máme nádej v Kristovi, len pre tento život sme najúbohejší zo všetkých ľudí.

Na tomto svete je veľa dobrých veci, ale to není náš cieľ, našim cieľom je život na večnosti.........


2.
označiť príspevok

the X žena
   24. 8. 2019, 18:34 avatar
počas druhej svetovej vojny bolo vyvrazdenych cca 6 milionov ludi, zidov. genocída v priamom prenose. ja neviem, kde boli tí krestania vtedy ?


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 18:43 avatar
2,....ja viem. Stáli a bojovali v tých šíkoch a tiež aj vyvraždili tých 6 miliónov židov v mene kresťanskej lásky.
Bude to asi tým, že každý inak chápeme , čo znamená milovať svojich blížnych a dokonca aj svojich nepriateľov?!
Je tomu ťažké porozumieť, že katolík bojoval proti katolíkovi,...protestant proti protestantovi a podobne,......hold, čo mali robiť ak ich viedli slepí pastieri?!


151.
označiť príspevok

Krištof
   25. 8. 2019, 10:24 avatar
2., 5. Netvrdím, že na tom nie je kúsok pravdy, ale pozrime sa na to tak: Aké boli príčiny tej vojny; a aké vplyvy tam pôsobili. Napr. v Sovietskom zväze ("Rusku" prinajmenej od roku 1917 prevládol ateistický komunistický socializmus. Teda nie kresťanstvo, ale internacionálny (medzinárodný) socializmus; boli to predovšetkým títo komunisti, čo vládli, ovplyvňovali veci, bojovali.
V Nemecku zas v tom čase už nejaké roky politicky a ideologicky vládol nacionálny (národný) socializmus - nacizmus; v Taliansku napr. fašizmus atď. Tí Nemci a napr. Taliani teda neboli ovplyvnení v tejto veci prevažne kresťanstvom, lež tými inými systémami.

Pokiaľ ide o spojencov ako napr. Američanov, tak tam malo kresťanstvo zrejme o čosi väčší význam, no nemenej veľký význam tam mala daná štátna politika, povedzme demokracia a pod. A nebyť týchto spojencov, čo by bolo? Nacisti a fašisti by zrejme na svete zvíťazili a s nimi ich zlo. Teda spojenci dá sa povedať "hrdinsky obetovali životy" za to, aby sme mohli žiť v pokojnejšom, normálnejšom a morálnejšom svete. To je zlé? Nie je to náhodou viac-menej spravodlivé? Podieľali sa na tom i Rusi (Sovieti), ktorí v tejto veci tiež pomohli k dobru (hoci v iných oblastiach narobili ako komunisti iné problémy). Vidíme teda tie "identity", čo tam mali úlohu: národné, ideologické, politické, ľudské; pritom samotné kresťanstvo tam de facto nemalo veľký vplyv (i keď pro forma Hitler hral s touto kartou v rámci politickej taktiky). Pozri kľúčové vlastnosti nacizmu (kresťanstvo medzi nimi nie je): bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Článok Nacionálny socializmus a nemecký kresťanský odboj, Konečné riešenie cirkevnej otázky, prof. PhDr. Pavol Petruf, DrSc., historik SAV (kresťania proti nacizmu): bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Vraj i pápež Pius XII. vtedy pomáhal dobru (audio nahrávka): bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Iná vec bola križiacke výpravy: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Dá sa povedať, že je len málo takých "kresťanov", ktorí zachádzajú do jedného z dvoch extrémov: úplného pacifizmu, keď odmietajú spravodlivú nutnú obranu (seba, svojich blízkych, krajiny). Opačný extrém by bol militantný útočný "postoj" bez spravodlivosti - primeranej obrany
Súhlasí Astax1


152.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 8. 2019, 11:42 avatar
S nástupom moderných masovokomunikačných prostriedkov sa uľahčila dostupnosť informácii pre bežného človeka. Žiaľ dané informácie nie su vždy pravdivé a často krát sa nezakladajú na pravde, chýba im výpovedná hodnota a v mnohých prípadoch aj samotný zdroj, z ktorého by dané informácie mali byť čerpané . Toto umožnilo rozšíreni tzv. "všeobecných presvedčení", ktoré postrádajú snahu o skutočné hľadanie pravdy. Klamlivé informácie sú často krát účelovo šírené, v snahe poškodiť určitú skupinu ľudí. Daný človek, ktorý sa dostane k takýmto informáciam si často krát utvára názor nie na základe rozumového overovania skutočností ale na základe emócii. K čomu je vnútorne naklonený veriť, tomu aj uverí. Je to aj výsledok tejto doby, kde človek už viac nechce zápajať svoj rozum a hľadať pravdu v spleti rôznych pravdivých či polopravdivých alebo aj klamlivých informácii a tie postupne vytláčať zo svojho názorového pola ale chce si vytvoriť názor, čo možno najrýchlejšie. "Moderný" človek je často krát povrchný a nechce preniknúť do predmetu veci, pretože to si vyžaduje sústavnú rozumovú činnosť, preto v našej spoločnosti prevládajú "čiernobiele" názory.

Takýmito "všeobecnými presvedčeniami" sa stali napríklad argumentu typu "krížové výpravy", či "inkvizícia", ktoré sú namierené na zdiskreditovanie Cirkvi. Ak by sme sa ale pustili do argumentácie s človekom, ktorý tieto všeobecné presvedčenia prebral a označil ich za pravdivé, v snahe použiť ich ako argument proti Katolíckej Cirkvi, zostali by sme prekvapení nevedomosťou daného človeka v danej problematike. Takýto človek by s ťažkosťou vedel vysvetliť čo to tá inkvizícia bola, na základe akého právneho systému bola zriadená, ktorých štátov sa dotýkala, na koho bola uplatňovaná a pod. V tomto tkvie tá povrchnosť, stačí predsa ak niekde na internete čítal, že bola zlá a že má na svedomí "milióny", či "desiatky miliónov" obetí, a že za ňu môže Katolícka Cirkev. Takáto informácia sa automaticka stáva pre daného človeka pravdivou. Už nie je podstatné, že existovali rôzne inkvizície, ktoré sa líšili v jednotlivých štátoch, a prevažne ich vykonávateľmi boli dané krajiny a nie Cirkev.

Ak by si teda niekto chcel utvoriť nazaj viac menej pravdivý názor na dané obdobie, musel by javiť záujem o danú vec a musel by chcieť hľadať informácie nezaujato. Čo je často krát problém, pretože ako som napísal vyššie, k čomu je naklonené naše srdce, tomu zvykne uveriť bez väčšej snahy o hľadanie skutočnej pravdy. Preto tu, a to hlavne vo virtuálnom priestore existuje toľko ľudí, ktorí veľmi radi preberajú všeobecné presvedčenia a predkladajú ich iným ako objektívnu pravdu.

www.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Krištof


156.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 18:35 avatar
152,....opäť další alibistický postoj skrývajúci sa za "útok na nevinnú cirkev" a "nevedomosť tých druhých",....alebo niektorí sa ešte odvolávajú na "ducha doby".
Dnes sa na rôznych dokumentoch TV a v iných médiach podrobne osvetľujú tieto problematické veci/náboženské vojny, inkvizícia a podobne/.
Podotýkam, že keby len nepatrný zlomok bol pravdou toho, čo sa skutočne udialo, tak by Boh aj tak zavrhol také náboženstvo.
Hádajme, prečo daná "duchovná smilnica" zo Zjavenia má na "rukách kv všetkých zabitých na zemi"? Prečo nesie túto veľkú "krvnú vinu"?
Najstrašnejšie je to, že mnohí sa akože "ospravedlňujú" za svoju zlú minulosť, ale najhoršie je to, že na druhej strane ukazujú ako sú neúprimní a dané veci zľahčujú a ako si ich sebe vlastným spôsobom obhajujú. Opakujem: Ak zabijem človeka a ešte k tomu v mene Boha lásky, tak je to zvrátenosť, ktorú Boh nenechá nepotrestanú. Dnes RKC hlása širočiznú toleranciu pre každého, aj neveriacich/ktorí môžu byť spasení/ a v minulosti tá istá ustanovizeň likvidovala ľudí, čo mali len trochu odlišný názor ako oni. Prečo tá zmena?
To, že niektorí majú nesprávny názor na dané časy a nedostatok informácií a zveličujú, je fakt. Ale nie všetci, a tak by som všetkých oponentov nehádzal do jedného vreca.
Príklad: K.H.Deschner napísal desaťzväzkové dielo: "Kriminálne dejiny kresťanstva"/tiež: S Bohom a fašistami/, a tieto zväzky sú veľmi dobre podložené dôkazmi,faktami,kronikami,dátumami a podobne. Ani samotní jeho odporcovia nemohli nič namietať proti daným faktom.
Pýtam sa, takto sa má písať o pravých kresťanoch? Takto majú byť poznateľní? Alebo povieme , že aj tento historik nemá dostatočné informácie a podobne? A pritom sa tým celý život zaoberá?
Prečo Astax spochybňuješ odbornosť, sčítanosť, erudovanosť iných? Alebo tá je vlastná len vám, a tí ostatní sú nevzdelaní hlupáci?
Kto videl Jasenovac ,alebo čítal o ňom, o postoji istých "kresťanov" ,tak musí vidieť obludnosť takého kresťanstva. To povedali už mnohí!
---------------------------------------------------------------------
Postoj: "JA NIČ , JA MUZIKANT" je nechutný alibizmus novodobých farizejov.


157.
označiť príspevok

Astax1 muž
   26. 8. 2019, 21:50 avatar
Shagara

Predovšetkým ty si nemal reagovať opozitne, ale mal si sa skôr zamyslieť nad slovami, ktoré som napísal. Viac krát si tu bol na fóre usvedčený z klamstva a zavádzania a nikdy si si nedokázal priznať chybu a naďalej si tvrdohlavo trval na svojom. Ja samotný by som mohol uviesť mnoho príkladov, kde si hovoril nepravdivo, napríklad, keď si tvrdil s istotou tebe vlastnou, že limbo bolo Cirkvou zrušené. Ja som ti oponoval, že náuka o limbe nikdy nevstúpila do dogmatickej konštitúcie Cirkvi, a vždy bola len teologickou hypotézou. Toto si tvrdil bez akéhokoľvek argumentu, ktorý by potvrdzoval tvoj názor, a predsa si sa nedal poučiť. Podobne si odvážne prehlasoval, že Božská Trojica nebola nikde spomenutá až do začiatku 4. storočia, na to sme ti ja a J.Tull citovali list pápeža Dionýza biskupovi Dionýzovi z roku 260 o Božskej Trojici. Dokonca ti bol daný link na daný dokument, ktorý je zaradený do oficiálneho magistéria, ale ani tieto očividné argumenty nedokázali zmeniť tvoj názor. A mohol by som veľmi dlho pokračovať.

Ja pri "obhajobe" - čo vlastne ani nie je obhajoba ale skôr historické konštatovanie - krížových výpravd, či inkvizície a pod. vychádzam práve z poznatkov študovaných historikov a tých "dokumentov" som na dané témy už videl hodne. No nikdy z nich nevyplývalo, žeby história bola taká čiernobiela, akou ju prezentuje súčasný svet, ktorý sleduje svoje záujmy.
Je pochopiteľné, že aj historická obec môže mať na dané obdobie rozdielne názory. No musíme pripustiť, že viac informácii o daných obdobiach má katolícka cirkev, a to vo svojich archívoch, pretože vtedajší svet bol predsa len kresťanský a vzdelanosť väčšinou predstavovali katolícki mnísi.

Rozdielnosť interpretácie historických období nie je žiadnym fenoménom, veď napríklad takí maďari, či nemci sa učia inú históriu, ako slováci. Podľa maďarských a nemeckých historikov východní slovania, pre maďarov viac slováci, prišli na dnešné územie strednej európy až po maďaroch, a že nič také ako Samova ríša alebo Veľká Morava neexistovali. Podľa nich oni učili hospodáriť nás a nie naopak. Týmto odbočením od témy som chcel ukázať, že históriu si mnohí prispôsobujú sebe. A skúsenosť nám káže potvrdiť staré známe "Históriu píšu víťazi!" V súčasnom svete je Cirkev ťažko víťazkou ale skôr svet "víťazí" a v ňom diabol, ktorý mu vládne. Preto sa nik nemôže diviť, že tu existujú snahy - ktorým sa to aj darí- pretvoriť históriu cirkvi a démonizovať ju.


158.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 23:00 avatar
Astax,........reaguješ úplne komicky a nepravdivo. Ale OK, povedzme ,že máš pravdu a že som v niečom klamal.
Ale ak ti položím otázku,že povedz len jeden príklad ,tak bud nepovieš ,alebo napíšeš takú hlúposť akú si napísal.
Citujem ťa: .... " Ja samotný by som mohol uviesť mnoho príkladov, kde si hovoril nepravdivo, napríklad, keď si tvrdil s istotou tebe vlastnou, že limbo bolo Cirkvou zrušené. Ja som ti oponoval, že náuka o limbe nikdy nevstúpila do dogmatickej konštitúcie Cirkvi, a vždy bola len teologickou hypotézou. Toto si tvrdil bez akéhokoľvek argumentu, ktorý by potvrdzoval tvoj názor, a predsa si sa nedal poučiť. Podobne si odvážne prehlasoval, že Božská Trojica nebola nikde spomenutá až do začiatku 4. storočia, na to sme ti ja a J.Tull citovali list pápeža Dionýza biskupovi Dionýzovi z roku 260 o Božskej Trojici. "
--------------------------------------
Toľko tvoje "argumenty"! 1, ...po prvé. Nikde som netvrdil ,že náuka o limbe bola dogma, len som tvrdil že bola zrušená,táto nerozumná,nebiblická náuka. Za druhé, ...... to som tvrdil na margo toho, že ste tvrdili ,že "náuky RKC sa nemenia". Písal som že sa menia, a to viac ako inde! A za tým si stojím a dal som príklady. Samozrejme, ty to tu delíš na "náuky,hypotézy,výroky ex cathedra" a podobne. Ale nič také neexistuje! Lebo nikde a nikdy nenájdeš doklad o tom, čo je trebárs výrok ex cathedra! A to mi potvrdil kňaz z Vatikánu a iní. Ale skús nájsť zoznam toho, čo sú teda výroky ex cathedra, čo hypotézy, čo náuky, čo dogmy a neviem ešte čo! Opäť sa len chytáš slamky, a nepravdu. Opakujem, že som tvrdil, že RKC len upustila od tejto /náuky,hypotézy, atd/ a už ju neučí. Napáchala dosť škôd, tak sa odstavila!
Za tretie....... Nikdy nikto pred tretím storočím neučil trojicu v zmysle dneška, nakoľko do konca tretieho storočia sa diskutovalo len o synovi a Otcovi. Teda, najprv to bola binárna predstava RKC a až neskôr do toho sa zakomponoval aj duch svätý, ktorý sa dlho bral neosobne. Ak tvrdíš čo tvrdíš, tak bohapusto klameš, a prosím ťa , uveď mi tu pasáž z Dionýza aby sme videli ako ty interpretuješ jeho slová. Sú odborníci , čo dôsledne čítali a analyzovali týchto pisateľov z prvých storočí a na nič také neprišli.
Citujem dôkaz: .... z knihy - The Church of the First Three Centuries (Cirkev prvých troch storočí):

„V súčasnosti rozšírená náuka o Trojici... nenachádza podporu v spisoch Justína [Mučeníka]: a toto konštatovanie možno rozšíriť na všetkých prednicejských otcov; to znamená na všetkých kresťanských pisateľov prvých troch storočí po narodení Krista. Je pravda, že hovorili o Otcovi, Synovi a prorockom alebo svätom Duchu, ale nie ako o sebe rovných, nie že sú jednej totožnej podstaty, nie ako o Troch v Jednom v akomkoľvek zmysle, ako to dnes chápu trinitári. Skutočnosťou je pravý opak. Náuka o Trojici, ako ju vysvetľovali títo Otcovia, bola podstatne odlišná od súčasnej náuky. To hovoríme ako skutočnosť, ktorá obstojí v skúške ako každá iná skutočnosť v dejinách ľudských názorov.“

„Vyzývame kohokoľvek, nech uvedie čo len jedného významného pisateľa z prvých troch storočí, ktorý veril tejto náuke [o Trojici] v jej modernom ponímaní.“ /strana 75,76,341/
E. Washburn Hopkins, profesor na Yaleovej univerzite to zhŕňa takto:..... „Konečná ortodoxná definícia trojice bola vo veľkej miere záležitosťou cirkevnej politiky.“ /str.339/
The Church of the First Three Centuries:

„Zastávame názor, že náuka o Trojici bola postupným a pomerne neskorým útvarom; pochádzala zo zdrojov úplne cudzích židovským a kresťanským Písmam; vyrástla a bola naštepená na kresťanstvo rukami Otcov ovplyvnených Platónom; že v čase Justína a dlho potom sa všeobecne vyučovala rozdielna podstata a podriadenosť Syna; a že vtedy sa začali objavovať len prvé nejasné obrysy Trojice.“ /str.52/
Alebo,..... "Je zaujímavé, že 60 rokov po prvom nicejskom [koncile] sa prvý konstantinopolský koncil [381 n. l.] vyhol použitiu výrazu homoousios vo svojej definícii božstva Svätého Ducha.“ New Catholic Encyclopedia, 1967, zväzok VII, strana 115.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K tomu dalšiemu, ....... ja som poukázal, že nepatrím k tým ktorí zveličujú, ale aj keby som zobral len to naumiernejšie stanovisko k týmto katolíckym prešlapom, tak už z jasne formulovaných, historických dokumentov vyplýva, aké strašné to bolo, a aké nekresťanské. Teraz idú o tom dokumenty na viasate, a od Judei, Ríma, Vatikánu, náboženských vojen, križiackych výprav, fašizmu a podobne sa tam skrz naskrz rozoberá podiel "kresťanstva" na týchto veciach.
Vieš ty napríklad niečo o tridsaťročnej vojne? /aj to dávali na TV/ a je o tom popísaných veľa kníh? Vieš koľko ľudí zomrelo počas tohto obdobia a čo sa dialo, do detailov? /píšu o tom aj kresťanské a svetské kroniky/
Alebo povieš : "že aj to je prehnané, že by až tretina Europy padla za obeť náboženskému besneniu takýchto kresťanov"?!
Viac na : www.historickarevue.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.historickarevue.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Z iného článku, nech si každý utvorí obraz ako Astax obhajuje neobhájiteľné. A to som volil tie umiernenejšie články. A bez krutých detailov a opisov "kresťanskej lásky v praxi".
Citujem: ..... "Následky tridsaťročnej vojny boli ďalekosiahle. Obchod a priemysel bol zničený, blahobyt klesol a obyvateľstvo ubudlo v nevídanej miere. Napríklad v Čechách a na Morave klesol počet obyvateľov z 2,5 milióna na 1,4 milióna, teda straty boli v priemere 40-percentné.

V niektorých častiach Európy, predovšetkým na severe Nemecka, však boli straty ešte väčšie. Vo Falcku klesol počet obyvateľov zo 100.000 na 2.000. Mesto Mannheim nebolo dlho vôbec obývané. Takisto v Čechách bolo zničených asi 6.000 obcí. Jeden zo švédskych veliteľov plukovník Adam Pfühl sa chválil, že dal sám vypáliť asi 800 dedín. Nemecký historik Jürgen Kuczynski uvádza, že v nemeckých oblastiach bol pomer mŕtvych k celkovému počtu obyvateľov počas tridsaťročnej vojny najmenej 15-krát vyšší, než v 2. svetovej vojne.

Zmizol kapitál, pracovné sily a pôda nebola obrábaná celé desaťročia. Trvalo takmer dve storočia, kým sa krajiny postihnuté vojnou spamätali."
A k tým historikom a "víťazom" len toľko, že sa štáty, mocnosti, ľudia snažili seba vidieť v lepšom svetle, ako tomu je v skutočnosti. Teda, ono to bolo v skutočnosti ešte horšie, ako sa to prezentuje často. Aby sa tak zakryli zverstvá a negatíva daných dobových zvráteností. "Koho chleba ješ, toho pieseň spievaj".
Zrejme ako kresťan veríš Písmu, a to ale veľmi odsudzuje ľudské konanie, históriu a prirovnáva dnešné časy k "Sodome a Gomore". A aj tie minulé. A diali sa aj v mene "Božích ctiteľov", predkresťanských a aj tých po nich.
A súhlasím len s tým, že "diabol naozaj víťazí" ,lebo opäť sa mu podarilo aj z istých "Božích ctiteľov" urobiť "sodomských diktátorov",....a diablových prisluhovačov.
A Boh pravdy a Jeho Slovo nič "neprikrášľujú"!


159.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 23:03 avatar
Sh: „Vyzývame kohokoľvek, nech uvedie čo len jedného významného pisateľa z prvých troch storočí, ktorý veril tejto náuke [o Trojici] v jej modernom ponímaní.“

Viem, že až po roku 300 n. l. začali cirkevníci preberať tému o trojici. A riešili to na cirkevných konciloch.


161.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 23:34 avatar
159,.......máš pravdu. Až potom, ale postupne si najprv "dvojica" a až neskôr "trojica" vďaka pohanským konvertitom/novoplatonikom/ vydobyla svoje miesto v katolíckom učení.


163.
označiť príspevok

Krištof
   27. 8. 2019, 09:53 avatar
Vo Svätú Trojicu veria zväčša aj protestanti, čo sa držia princípu "iba Písmo", tj. "vyvodzujú" ju z Biblie, nie z Katolíckej či Pravoslávnej cirkvi. O tom, že Cirkev verila vo Svätú Trojicu už od začiatku resp. aj pred 4. storočím, bola na df. sk už viackrát reč, napr. bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


162.
označiť príspevok

Krištof
   27. 8. 2019, 09:32 avatar
Pozri, prečo by mal Boh zavrhnúť Cirkev, ktorú cez Krista sám založil, o ktorej on povedal, že "pekelné brány ju nepremôžu"? (Matúš 16,16-19) a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Boh vedel a vie, čo robí.
O tom svedčí aj skutočnosť, že Cirkev neprestajne existuje, i napriek chybám, čo urobila. Ján Pavol II. sa ospravedlnil za chyby, ktorých sa dopustili daní členovia v rámci Cirkvi.
Pozri však tiež ako Cirkev - naopak - pomohla spoločnosti: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Boh by zrejme Cirkev, ktorú založil, nezavrhol, ani keď urobila nejaké chyby, teda okrem dobrých vecí, lebo existuje čosi ako pokánie a milosť.
V Starom zákone veriaci židia niekedy v mene Boha zabíjali "zlých ľudí", ale v Novom zákone došlo k "zmene".

Pozri tiež knihu: Vyriekli krivé svedectvo, Odhalenie stáročných protikatolíckych neprávd. Odhaľuje najrozšírenejšie falošné tvrdenia z histórie Cirkvi. Autor nie je katolík.
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Inak za niektoré veci vtedy zodpovedala skôr štátna moc než Cirkev. Každopádne dokumentárny film v štyroch častiach o tom, ako to vtedy asi bolo: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Iste sa stali aj chyby, hoci to bolo inak než tvrdia kritici Cirkvi, ako však už bolo povedané Cirkev sa aj ospravedlnila a už dávno neodovzdáva heretikov svetskej moci na trestanie. Nedá sa však vylúčiť, že ich potrestá Boh (žeby očistec?). Ako Cirkev chápe „MIMO CIRKVI NIET SPÁSY“, je uvedené tu: www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Citujem ťa: "Hádajme, prečo daná "duchovná smilnica" zo Zjavenia má na "rukách kv všetkých zabitých na zemi"? Prečo nesie túto veľkú "krvnú vinu"?"

Píšeš a vykladáš si to nepravdivo, po svojom. Toto sa v Zjavení Jána nepíše. Čo sa týka tej neviestky tam, napr. ženy spitej "krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov", tak to bol symbol pre pohanský Rím (Rímsku ríšu), ktorý vtedy prenasledoval a zabíjal kresťanov a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


155.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 18:11 avatar
151,.....príjme takúto obhajobu Boh? Hádaj?
Ako ON chápal slova, že máme "milovať aj nepriateľov a modliť sa za nich"? Tak, že ich máme zabíjať ak nám robia zle?
Alebo ak máme odpúšťať, tak to on ako chápal? Alebo že máme pomstu nechať v Božích rukách"? /Moja je pomsta, ja odplatím/
Prečo prvotní kresťania nebojovali ,ale až tí z konca 2 storočia a ďalej?
A ako môže katolík bojovať proti katolíkovy, svojmu duchovnému bratovi? Alebo kresťan proti kresťanovi? Toto je tá bratská láska o ktorej hovoril Kristus?
Nehovorí Písmo , že už ten kto nenávidí svojho brata "je vrah", a to platí dvojnásobne na tých čo sa zabíjali vzájomne. A tak sa pýtam, čítal si niekedy Jánove listy? Nepíše sa tam o tom?
A aj Hitler a pol boli katolíci a protestanti. Gott mit uns.
Čo myslíš, prehliadne váš alibizmus Boh lásky?


164.
označiť príspevok

Krištof
   28. 8. 2019, 09:01 avatar
155. Ty sám si obhajoval spravodlivú nutnú obranu seba a blížnych podľa Biblie: "Je teda zrejmé, že... primeraná sebaobrana je za určitých okolností namieste. Človek má právo brániť seba a svojich blízkych pred útokom a smrteľným ohrozením." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je jasné, že si to myslel inak, ale bolo to aspoň niečo ohľadom spravodlivej obrany. Vieme, že židia v Starom zákone niekedy bojovali, či už pre svoju spoločnosť v politickom zmysle alebo aj v náboženskom. V Novom zákone zas čítame, Prvý list Timotejovi 2:1-4: "Predovšetkým teda žiadam, aby sa konali prosby, modlitby, orodovania a vzdávali sa vďaky za všetkých ľudí, za kráľov i za všetkých, čo sú na vyšších miestach, aby sme mohli žiť tichým a pokojným životom vo všetkej nábožnosti a mravnej čistote. Toto je dobré a milé pred Bohom, naším Spasiteľom, ktorý chce, aby boli všetci ľudia spasení a poznali pravdu."
To je náznak biblickej požiadavky modlitby za svetských vládcov, aby boli ohľaduplní ku kresťanom a pod. Hádam sa tým naznačuje, že Cirkev a svetská moc majú byť skôr súlade, nie v rozpore. Výnimkou z toho je tá svetská moc, ktorá je proti Cirkvi, ako to napovedá Zjavenie Jána, "šelma, čo dostala moc od draka": bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale inak, List Rimanom 13:1-7: "Každý nech sa podriadi vrchnosti. Lebo niet vrchnosti, ak len nie od Boha, a tie, ktoré sú, ustanovil Boh. A tak kto sa stavia proti vrchnosti, protiví sa Božiemu ustanoveniu, a tí, čo sa protivia, priťahujú si odsúdenie. Predstavených sa netreba báť pre dobrý skutok, ale pre zlý. Chceš sa nebáť vrchnosti? Konaj dobro a budeš mať od nej pochvalu. Ona je totiž Božím služobníkom, na tvoje dobro. Ale ak robíš zle, boj sa, lebo nie nadarmo nosí meč. Je totiž Božím služobníkom, pomstiteľom, vykonávateľom jeho hnevu proti tomu, kto robí zle. Preto sa jej treba podriadiť nielen pre hnev, ale aj pre svedomie. Aj preto totiž platíte dane, lebo oni sú Boží služobníci a venujú sa práve tejto úlohe. Dávajte každému, čo ste povinní: Komu daň, tomu daň, komu clo, tomu clo, komu bázeň, tomu bázeň, komu česť, tomu česť."

Dá sa povedať, že Pavol uvádza, že politická vláda (spravodlivá) pochádza od Boha. Treba ju rešpektovať. Pavol sám chcel obrátiť na kresťanstvo aj svetských vládcov, viď "prípad" kráľa Agrippu, Skutky apoštolov 26,28-32. Kresťan okrem toho, že je členom cirkvi, je tiež členom spoločnosti; aj apoštol Pavol bol občanom Rímskej ríše a aj to využíval, napr. Skutky apoštolov 16,37; 22,25-28.
Boh sa tiež nemusí obmedzovať len na "cirkev", keď v spoločnosti ako takej je veľa kresťanov. Po biblických časoch sa kresťanstvo v Rímskej ríši rozšírilo a čoraz viac ľudí v neho uverilo. Podobne v stredovekej Európe a neskôr. Navyše aj svetskí panovníci sa stali kresťanmi. Pohanstvo stratilo na význame, stalo sa menšinové. A keď sa už Cirkev dostala do takej situácie, v akej nebola ešte v novozákonnej dobe, keď už aj v spoločnosti ako takej boli kresťania, aj medzi svetskými "vládcami", potom nastala situácia v niečom i odlišná. Nedá sa vylúčiť, že to súvisí aspoň čiastočne s tým, čo sa v biblickom proroctve nazýva tisícročné kráľovstvo bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Tým skôr, že predošlá kapitola hovorí o akomsi "zničení pohanských národov" (hádam v zmysle náboženskom, ideologickom, morálnom): bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Samozrejme, že akémukoľvek konfliktu sa treba vyhýbať, pokiaľ je to možné, alebo ho riešiť najprv "diplomaticky", nie "bojovo". Ale čo ak napr. nejakí nacisti sa rozhodnú, že dobyjú krajiny a nastolia tam svoj nacizmus? Nemôžu sa tie krajiny brániť? A teda aj pomocou tých svojich "občanov", ktorí sú kresťania. Veď v opačnom prípade by všetko ovládli napr. nacisti. Na druhej strane politická oblasť nie je primárna, lež sekundárna, čo sa týka kresťanstva, lebo v ňom je primárna cirkevná, duchovná, morálna, osobná "oblasť". Navyše treba si dávať pozor v tej svetskej oblasti, aby človek nebol zneužitý a oklamaný, že bojuje v rámci spravodlivej obrany spoločného dobra, lebo to nemusí byť vždy pravda. bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Hitlerove výroky o Cirkvi a kresťanstve:

"Najhoršou rakovinou sú farári oboch vierovyznaní! Svoju odpoveď im nemôžem dať ihneď, ale všetko je zaznamenané v mojom veľkom notese. Príde deň, kedy sa s nimi zúčtujem krátkym procesom."
Vlčí brloh, 8.2.1942

"Dobre, že som nedovolil kňazom vstupovať do strany."
Berlín, 13.12.1941

"V mladosti som bol presvedčený o jedinom riešení: chce to dynamit! Dnes viem, že sa to nedá lámať cez koleno. Cirkev musí zhniť. Musíme to dostať tak ďaleko, aby za kazateľnicou stáli len hňupi a v laviciach sedeli len staré baby. Zdravá mládež bude s nami."
Berlín, 13.12.1941

"Kto však žije podľa zákonov prírody, dostane sa, či chce, či nechce, do sporu s cirkvou. A na to cirkev padne. Veda zvíťazí!"
Vodcov hlavný stan, 14.10.1941

"Národný socializmus a cirkev vedľa seba nemôžu dlhodobo existovať."
Vodcov hlavný stan, 11. - 12.7.1941

"Najťažšia rana, aká postihla ľudstvo, je kresťanstvo; boľševizmus je nemanželské dieťa kresťanstva; oboje je výplodom Židov. (...) Vo vzťahu antického človeka k božstvu je možné vytušiť bohabojnosť; jej príznakom bola znášanlivosť. Kresťanstvo si vyhradilo, aby svoje nespočetné obete zabíjalo najhroznejším spôsobom v mene lásky; jeho príznakom bola neznášanlivosť."
Vodcov hlavný stan, 11. - 12.7.1941

"Mám šesť divízií SS, všetky sú bez vyznania, a predsa umierajú zmierení."
Berlín, 13.12.1941

"Rím zlomilo kresťanstvo, nie Germáni a Hunovia."
Vlčí brloh, 27.1.1942

"Černoch so svojím fetišom je vysoko nadradený tomu, kto verí v zázrak Prevtelenia [Vtelenia?]."
Berlín, 13.12.1941
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 20:20 avatar
Zlá otázka: Je tento svet domovom kresťanov?

Znie, ako keby kresťania boli nadradení nad ostatnými.

Odpoveď: Je domovom všetkých ľudí, všetkých živých tvorov, všetkej fauny a flóry. Hádam taká odpoveď stačí!


35.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 20:35 avatar
prečo by mali byť nadradenými?....ide o to že mnoho veriacich ludí si to neuvedomuje, že tato zem, je pre nich len prechodným bydliskom...Skutocným večným domovom pre kresťana je Božie kráľovstvo....Sam Ježiš o sebe povedal, že nie je z tohoto sveta.....


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 20:57 avatar
Tak chybne je otázka položená.
Je tento svet domovom kresťanov?

Odpoveď: Je domovom všetkých ľudí, všetkých živých tvorov, všetkej fauny a flóry.

Teda nielen kresťanov, ale aj mnohých iných ľudí.


40.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:00 avatar
Pre kľud hnidopicha mala byť otázka položená takto: Je tento svet pre kresťanov domovom?


145.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:44 avatar
35,...."prechodným bydliskom"? Prečo potom Biblia píše , že "Pokolenie ide, a pokolenie prijde, a zem stojí na veky." Kazateľ 1,4 .... ???
Tak to "naveky" nebude celkom "naveky"? 


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 20:45 avatar
30,....máš pravdu. Len jedny si myslia , že ich stvoril Boh a tí druhí si myslia ,že sú samosplodení. 


58.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 21:27 avatar
Mohol si sa takto nejako vyjadriť:

Dnešný svet je domovom aj pre kresťanov. Verím, že po smrti budú mať kresťania nový domov, nebo. Alebo nejaký iný domov.

Veď je bežné, že niektorí ľudia sa sťahujú. Inak by dnes skrachovali realitné kancelárie. Raz bývajú v jednom dome, potom majú nový domov inde.
Súhlasí Shagara


62.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:30 avatar
musíš sa narodiť zhora.....z vody a Ducha....Aj Ježiš povedal jasne....že nie je z tohto sveta....


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 18:39 avatar
1,....samozrejme , že pre drvivú väčšinu je! Vždy tomu tak bolo, a bolo to nespochybniteľným predsavzatím Boha. Nikde Boh nezmenil svoje pôvodné predsavzatie, lebo potom by Boh nebol všemohúci, nakoľko satan by zmaril jeho pôvodný zámer. Izaiáš 55,11.
Teda, kde mali večne žiť Adam s Evou keby nezhrešili? Samozrejme , tu na zemi, v raji.
Vie niekto nájsť v Písme čo len jeden text, že by Boh zmenil svoje predsavzatie? Ak áno, treba to uviesť.
To, že Boh "kúpil malú skupinu zo zeme" čo budú tvoriť "vládu s Kristom" a "vládnuť nad zemou", je úplne ale iná pesnička.
Toto opatrenie prišlo len v dôsledku hriechu a má slúžiť ako "opravný systém" toho, čo sa v Edene pokazilo. Ak by Adam nezhrešil, tak by do neba nešiel nikto a nebolo by potrebné toto Božie opatrenia v podobe "Kristovho, tisícročného kráľovstva". Toto kráľovstvo má "zjednotiť Božie deti v jedno"/to sa deje teraz/, má priviesť zem a ľudstvo k dokonalosti a tak odstrániť účinky hriechu.
Stále platia Ježišove slová z kázne na vrchu, že "Mierni zdedia zem" a nie nebo.
Žalmista 37,29 tiež nikoho nenecháva na pochybách: "Všetci ničomníci budú zničení, lež tí, čo dúfajú v Pána, stanú sa dedičmi zeme."........"Lež spravodliví zdedia zem, budú ju obývať na veky vekov." 9 a 29 verš.
Ondrej, ty len vytrhuješ z kontextu a nepochopil si, že Boh uzavrel zmluvu o nebeskom kráľovstve len s pomazanými duchom, s "malým stádom"/a podobne/, a nie so všetkými ludmi. Aj keď jej účinok platí na všetkých v zmysle požehnaní a dodržiavania jej príkazov, zásad. Ale "kraľovanie" je len výsada tých, ktorí k tomu boli dopredu predurčení/ako skupina, nie ako jednotlivci/. Pavol o tom píše v liste Rimanom a Kalvín to nepochopil a učil o predestinácií.
Jednoducho to iba Augustín presmeroval pozemský raj do neba. To je všeobecne známy fakt. Viera prvotných kresťanov bola iná.

Viac na: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí to-mi


4.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 18:43 avatar
Shagara, tu je treba pochopiť jasný rozdiel medzi viditeľným a neviditeľným....Písmo to jasne rozlišuje, Božie Slovo jasne poukazuje, že čo je viditeľne pominie...a čo je neviditeľne duchovne ostane.....Prečo okolo toho špekuľovať?.....   ...


6.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 18:47 avatar
Ako si predstavuješ že budeme žiť v neviditeľnom svete? Zaujíma ma to.


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 18:50 avatar
Nechajme sa prekvapiť....aj človek je v podstate duch v ľudskom viditeľnom tele, ktoré pominie.....
Súhlasí -era-


11.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 18:53 avatar
Teda myslíš si, že bude neviditeľné len z pohľadu obyčajného človeka, ale z pohľadu vzkrieseného bude viditeľné?


14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 19:00 avatar
duchovia sa medzi sebou "vidia" ale mi telesní ľudia ich našim telesným zrakom nevidíme.....


20.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 19:31 avatar
14. Teda nová zem bude nehmotná, podobne ako Božie kráľovstvo v nebi, ktoré je duchovným svetom? Chápem to správne?


34.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 20:32 avatar
Ak bude nehmotná, ako si vysvetľuješ napr. verše z Iz 65:25?


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:02 avatar
nevieme presne ako to bude....Aj Ježiš, ked sa zjavil učeníkom v duchovnom tele, tak vidíme, že sa pohyboval priestorom skrze steny...bolo ho poznať, ukázal na dôkaz rany po klincoch....takže duchovný svet bude veľmi veľmi zaujímavý    dostaneme nové tela, tieto telá su hriešnymi......


45.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:08 avatar
Nepochybujem o tom, že ľudia ktorí budú vzkriesení pre život budú mať iné telá ako máme teraz my. Nové telá budú neporušiteľné. Ale tie verše z Izaiáša popisujú podľa mňa tú budúcu novú zem a zmieňujú sa o tom, že vlk sa bude pásť s baránkom a lev bude žrať slamu ako vôl. Nie je to zvláštne, žeby v duchovnom, teda nehmotnom svete mali jevstvovať aj zvieratá a aby sa pásli a jedli?


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 21:11 avatar
A tí ľudia v novom tele už nebudú mať v žalúdku (v tele, v črevnom systéme) 2 kg baktérií? Vlk bude bylinožravec, vegán?


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:15 avatar
46,......to je komická predstava, že vzkriesení pôjdu do neba aj s hmotným telom. To je nonsens a jasný nezmysel , ktorý aj Biblia popiera. Ale to na nebíčkarov neplatí. Plotinovské koncepty sú im prijateľnejšie ako slová Krista.
Zrejme tam budú aj latríny? 


52.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:19 avatar
Nebíčkári ale netvrdia, že to budú hmotné telá, čo budú mať "nebešťania", ale budú to telé duchovné, nehmotné. Ja síce "nebíčkár" nie som, ale nebudem im prisudzovať niečo čo nehovoria...
Súhlasí to-mi


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:34 avatar
52,....lenže ja viem čo tvrdia a citoval som to už viackrát tu na DF z nemeckého katechizmu a podobne. Bude to hmotné telo plus duchovné. Teda niečo ako "mäsoduch",....človek obojživelník. Veríš tomu, že tak to bude?
Biblia jasne poukazuje , že na zemi sú to hmotné telá/či už dokonalé,alebo neskôr dokonalé/,....a v nebi duchovné telá,/presne také aké majú anjeli, Kristus./ Toto je zrozumiteľná a jednoduchá biblická predstava. Uvedom si, že RKC a iní čo tak veria nemôžu trebárs prijať onen "angelizmus", /že vzkriesení do neba budú ako anjeli,duchovia, v duchovnom tele/,....lebo to by nebolo vzkriesenie, oživenie. Lebo inou , nebiblickou náukou o nesmrteľnosti duše, zrušili vzkriesenie a
nemôžu tvrdiť to, čo je jedine správne. Lebo sotva to čo je nesmrteľné/duša/môžeš oživiť, vzkriesiť! Preto prišli s tým "hybridným" telom, ktorému inak hovoria aj "oslávené". Dokonca oni veria aj tomu, že aj Ježiš bol vzkriesený s telom , ktoré mal tu na zemi. Tu niet čo dodať. Tak sa zamotali vo svojich nebiblických ,filozofických špekuláciách, že už im nepomôže nič. A ak chceš, rád doložím citácie z katolíckych publikácií, že veria v hmotné vzkriesenie. Ale opäť, aj keď si nesmrteľná duša znovu oblečie dokonalé hmotné telo, aj tak to nie je "oživenie,vzkriesenie" ale zhmotnenie.


54.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:22 avatar
Shagara, ty absolutne nechapeš, že naše tela budu ine duchovné....to musíš prijať vierou....


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:23 avatar
45,....keby to bolo len o tých zvieratách. Ale Biblia jasne píše ,že "stále sa bude siať",...."že stále sa budú striedať ročné obdobia",....."že na zemi nebudú vojny",......"že na zemi nebude smrť a choroby"/lebo v nebi nikdy neboli, tak dané proroctvá platia na večný život na zemi/. Tiež sa tam uvádza, že "púšte rozkvitnú ako šafrán",......."že bude dostatok obila a nikto nebude hladovať",......"že budú stavať domy a bývať v pokoji",....."že budú rodiť pre pokoj", A mnoho iného,....čo jasne hovorí o pozemských podmienkach. Ak toto niekto nevidí, tak je naozaj duchovne slepý!


56.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:24 avatar
Viem, že tých vyslovene "pozemských" obrazov vzťahujúcich sa k novej zemi je viac. Ja som len pre zjednodušenie vypichol jeden z nich.


59.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:27 avatar
no bude to podobne ako na zemi...ale na novej zemi, pretože tato s rachotom pominie....o tom je v 1.....


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 18:48 avatar
Shagara, Božie Slovo hovorí o novom nebi a novej zemi.......tato s rachotom pominie.....Prečo to ignorujete?......


9.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 18:52 avatar
A tá nova zem bude neviditeľná? A čo nové nebo? Boh zbúra do základov staré a začne stavať nové? Prečo by to robil?


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 18:56 avatar
1 „Nech sa vám srdce neznepokojuje! Verte v Boha, verte aj vo mňa! 2 V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo, bol by som vám azda povedal, že vám idem pripraviť miesto? 3 Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. 4 A cestu, kam idem, poznáte.“


15.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 19:00 avatar
A komu to vravel? Nie náhodou apoštolom? Z kontextu to jasne vyplýva. 


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 19:10 avatar
ano hovoril to apoštolom....oni boli prví...vdaka ním sa stali aj další a další ľudia kresťanmi....preto hovoril Ježiš o mnohých pribytkoch....


21.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 19:34 avatar
To už je len tvoja fantázia. On to vravel apoštolom. Nie všetkým kresťanom. Nekrúť.
Súhlasí Veľký Kocúr


22.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 19:37 avatar
a komu tomal hovoriť?....buducim kresťanom,ktorí sa este nenarodili?....


23.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 19:41 avatar
Ale kde hovoril o všetkých kresťanoch?


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 19:44 avatar
tomi, ved Boh chce zachrániť teoreticky všetkých ludí....Neprisiel zachrániť zopár apoštolov....


25.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 19:48 avatar
A? To má znamenať že všetci skončia v nebi? Všetci budú vládnuť? A nad kým potom?  


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 19:58 avatar
v nebeskom kraľovstve už nebude nejake vládnutie si myslím...nejake vladnutie bude počas tisícročnehoi kráľovstva.....
Súhlasí to-mi


27.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 20:02 avatar
Tiež si to myslím. Lenže ak všetci skončia v nebi, čo bude so zemou? Mierni nezdedia zem? 


28.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 20:04 avatar
Ináč Ondrej prečo sem fotón už nechodí?


29.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 20:11 avatar
no lebo ho to tu už zrejme prestalo baviť...Spýtaj sa ho na jeho fore....


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 20:22 avatar
Lebo má vlastné fórum. A tu by sa jeho témy už točili v kruhu, ako reprízy.


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:01 avatar
26,......to len myslíš, alebo vieš? Biblia tvrdí, že bude vláda Krista a jeho pomazaných/kúpených zo zeme/, a potom Kristus odovzdá vládu Otcovi a podriadi sa mu , tak ako aj všetci. A tak ako to bolo na počiatku , jedine Boh JEHOVA bude zvrchovaným a univerzálnym vládcom celého vesmíru. Teda,......vláda bude stále.
Súhlasí to-mi


44.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 21:08 avatar
Tak samozrejme ze bude stale. Ale Bozia.


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:04 avatar
26,.....ale neodpovedal si,...nad kým budú vládnuť, keď na zemi nikto nebude? Lebo Biblia jasne, a opakovane hovorí že "budú vládnuť nad zemou" a že "budú kráľmi a kňazmi" a podobne. Alebo budú tí "kúpení zo zeme" vládnuť v nebi? Aj nad Bohom? Odpovedz!


48.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:12 avatar
akoto že nebude? počas tisícročného kráľovstva?.....

Biblia nám hovorí, že keď sa Kristus vráti na zem, ustanoví seba za Kráľa v Jeruzaleme, ktorý bude sedieť na Dávidovom tróne (Lukáš 1:32-33). Bezpodmienečné zmluvy vyžadujú doslovný, fyzický návrat Krista, ktorý ustanoví svoje kráľovstvo. Abrahámova zmluva sľubuje Izraelu krajinu, potomkov, vládcu a duchovné požehnanie (1 Mojžišova 12:1-3). Palestínska zmluva sľubuje Izraelu obnovenie zeme a zajatie zeme (5 Mojžišova 30:31-34). Dávidova zmluva sľubuje Izraelu odpustenie – spôsob ktorým môže byť národ požehnaný (Jeremiáš 31:31-34).

Pri druhom príchode, tieto zmluvy sa vyplnia, tiež aj Izrael bude znova zhrnutý zo všetkých národov (Matúš 24:31), obrátený (Zachariáš 12:10-14) a bude navrátený do zeme, v ktorej bude vládnuť Mesiáš, Ježiš Kristus. Biblia hovorí o podmienkach počas tisícročného kráľovstva, že bude dokonalé prostredie ako fyzicky, tak aj duchovne. To bude čas pokoja (Micheáš 4:2-4; Izaiáš 32:17-18); radosti (Izaiáš 61:7,10); pohodlia (Izaiáš 40:1-2); nebude chudoby (Ámos 9:13-15) alebo choroby (Joel 2:28-29). Biblia nám tiež hovorí, že iba veriaci vojdú do tisícročného kráľovstva. Pre toto, bude to čas úplnej spravodlivosti (Matúš 25:37; Žalm 24:3-4); poslušnosti (Jeremiáš 31:33); svätosti (Izaiáš 35:8); pravdy (Izaiáš 65:16); a plnosti Ducha Svätého (Joel 2:28-29). Kristus bude vládnuť ako kráľ (Izaiáš 9:3-7; 11:1-10), s Dávidom ako vladárom (Jeremiáš 33:15,17,21; Ámos 9:11). Šľachtici a správcovia budú tiež vládnuť (Izaiáš 32:1; Matúš 19:28). Jeruzalem bude „politické“ centrum sveta (Zachariáš 8:3).

Zjavenie 20:2-7 dáva jednoduché a presné časové obdobie pre tisícročné kráľovstvo. Aj bez týchto biblických veršov existuje bezpočetne iných, ktoré poukazujú na vládu Mesiáša na zemi. Splnenie mnohých Božích zmlúv a sľubov leží na opravdivom, fyzickom budúcom kráľovstve. Neexistuje pevný základ pre popieranie doslovného chápania tisícročného kráľovstva a jeho trvania 1000 rokov.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:12 avatar
22,....to, že nemáš pravdu, dokazuje aj fakt, že predkresťanskí ctitelia Boha musia tiež uveriť v Krista, lebo "krv býkov a capov nemôže natrvalo sňať hriechy". A tak ak budú vzkriesení tu na zemi po armagedone tu musia uveriť v Krista a aj všetci čo nemohli spoznať Krista a evanjelium. Alebo pôjdu do neba a tam uvidia Krista, a uveria v neho, keď ho budú vidieť z očí do očí? Povedz , čo by to bolo za vieru? Teda, je jasné, že milénium bude na zemi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Britannica uvádza: „Augustínov alegorický milénizmus sa stal oficiálnou náukou cirkvi... Protestantskí reformátori luteránskej, kalvínskej a anglikánskej tradície... sa zostali pevne držať Augustínových názorov.“ Tak boli členovia cirkví kresťanstva pripravení o nádej na Milénium.

Navyše podľa švajčiarskeho teológa Frédérica de Rougemonta „tým, že [Augustín] zavrhol svoju počiatočnú vieru v tisícročné panstvo, spôsobil cirkvi nevypočítateľnú škodu. Nesmiernou autoritou svojho mena schválil omyl, ktorý pripravil [cirkev] o jej pozemský ideál.“ Nemecký teológ Adolf Harnack potvrdil, že zavrhnutie viery v Milénium pripravilo prostý ľud o „náboženstvo, ktorému rozumeli“, a „staré náboženstvo a staré nádeje“ nahradilo „náboženstvom, ktorému nemohli rozumieť“. Dnešné prázdne kostoly v mnohých krajinách sú výstižným dôkazom toho, že ľudia potrebujú vieru a nádej, ktoré môžu pochopiť. A nie pohanské špekulácie. Prečo to nechceš Ondrej pochopiť?


50.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 21:16 avatar
Abraham uveril Bohu a pocitalo sa mu to za spravodlivost. Takze co teraz?


53.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:20 avatar
Bude musieť uveriť aj on, spolu s Izákom a Jakobom, inak život nezískajú. To je učenie SJ.


57.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 21:26 avatar
Cize viera v Boha je nedostacujuca?


63.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:30 avatar
Áno. Každý musí uveriť aj v Ježiša ako v Krista. Má sa to týkať všetkých, teda aj starozákonných prorokov, aj Eliáša, aj Henocha, ktorý vraj nebol prenesený k Bohu, zomrel a musí byť vzkriesený a uveriť v Ježiša. Ja osobne toto učenie nepovažujem za náuku ktorá by bola v súlade s biblickými textami. Shagara ti ju možno viac objasní, na čom je založená.
Súhlasí to-mi


61.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 21:30 avatar
To je smiesne.  
Ved oni uverili Bohu a pocitalo sa im to za spravodlivost. A sam Kristus uz potvrdil ze budu spaseni.A co z tymi co o Kristovi nevedeli aj oni budu musiet v dalsom zivote, teda reinkarnacii uverit v Krista? Pismo opet tvrdi nieco ine. Ze budu sudeni podla ich srdc. Alebo pismo klame?


65.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:32 avatar
Je to smiešne, že Ježiš hovoril o Abrahámovi , Izákovi a Jakobovi ako o dedičoch Božieho kráľovstva, ale oni v skutočnosti ešte nič s istotou nezdedili...
Súhlasí to-mi


68.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:36 avatar
starozakonní proroci nemohli uveriť v Ježiša....pretože este neprisiel na svet....Ale oni uverili Bohu....a my vieme, že Ježiš je to Slovo, ktore bolo v Bohu a telom sa stalo.....takže?.....


71.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 21:40 avatar
Musis do vsetkeho vsuvat trojicu? Oni uverili v Boha teda Otca a pocitalo sa im to za spravodlivost.


74.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:45 avatar
no ved prave vdaka tej trojjedinosti stači starozakonným prorokom uveriť Bohu a pocitalo sa im to za spravodlivosť.....


75.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   24. 8. 2019, 21:48 avatar
Vôbec nie. Oni vtedy neverili v Slovo, ale v Otca a stačila im tá viera k dosiahnutiu spravodlivosti. To svedčí proti trojjedinosti, nie v jej prospech...Ale prečo to miešať do tejto témy?
Súhlasí to-mi


77.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:54 avatar
práveže to svedci o trojjedinnosti.....Pretože v podstate aj my sme uverili Bohu aj strozakonní proroci....všetkým sa to počita za spravodlivosť....Jehovisti zasli tak daleko, že starozakonní proroci musia uveriť v Krista.....    ....Oni to nemusia oni len poznaju kto to bol Kristus.....


82.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:05 avatar
A niektori pohania ktori nepoznali Boha ani Krista a predsa budu spaseni. Boh bude pozerat co maju ukryte v srdci. A nechapem ako si mozes mysliet ze viera v samotneho Otca nestaci. Sam Kristus povedal kto veri vo mna nie vo mna veri ale v toho ktory ma poslal. Zaklad je viera v Otca. A v starom zakone verili v Otca priamo. Nemuseli v Krista v jeho Syna a to sa im pocitalo za spravodlivost. A samozrejme kto veri v Krista musi verit aj v Noha Otca. To z toho automaticky vyplyva.


85.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:09 avatar
no ved to píš Shagarovi nie mne    


76.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 21:52 avatar
Cize kebyze Jezis nebol Bohom tak im bola zbytocna viera v Boha Otca?


78.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:59 avatar
no nebola...pretože oni uverili Bohu a to stačí, aby sa im to počitalo ako spravodlivosť.........oni ani nevedeli, že v podstate splňaju aj podmienku aj v novom zakone....


80.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:01 avatar
To su uz len tvoje trinitarske dohady a vymysly.


83.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:07 avatar
ja som ani nevedel, že Jehovisti zasli tak daleko...tak sa zamotavaju, že už aj starozákonných prorokov považuju za neospravedlnených....


86.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:09 avatar
Tak podla nich Abraham neuveril Bohu a nepocitalo sa mu to za sprqvodlivost. Nevidel Kristov den atd. 


92.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:24 avatar
83,...to je tvrdenie tvoje, nie naše a to som nenapísal. Len to, že to nebolo "natrvalo" a že to museli každoročne opakovať.
Alebo netvrdí Písmo že ...."Nie je totiž možné, aby krv býkov a capov sňala hriechy.“ ?(Hebrejom 10:1–4) .... ???
Povedz nám teda, ako to chápeš ty?


100.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:31 avatar
Co musel Abraham opakovat? Uverit Bohu a on ho kazdorocne nanovo zacal povazovat za spravodliveho cloveka? 


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:29 avatar
78,...."podmienka Nového zákona" je uveriť v Krista, a tú nesplnili. K tomu sa dá napísať veľa textov a dôkazov ,ale nemienim to hladať stále v Písme/je to pracné/ a vy aj tak máte svoju predstavu, a Biblia pre vás nič neznamená.
Skús sa ale pozrieť o tom čo píše Biblia "o jedinej, trvaléj ceste k záchrane skrze Krista". Teda, nie sú dve cesty,ale jedna.


102.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:33 avatar
no a teraz si Shagara predstav, že Boh je trojjedinný....tí starozakonní proroci uverili Bohu....a teda aj Kristovi, len o tom oni vtedy nemohli vedieť....aj ked iIzaiaš prorokoval o Ježišovi....ale on vlastne ani nemohol vedieť o kom píše.....


104.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:36 avatar
Abraham videl Kristov den, cize on o nom vedel. Dalsia vec sam Jezis pitvrdil, ze Abraham... budu stolovat v kralovstve. Teda to je fakt.


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:45 avatar
102,......NIE !!!
Nikdy židia v Ježišovi nevideli všemohúceho Boha, ale proroka,posla,anjela. Niekoho, koho pošle jediný Boh Izraela/nedeliteľný/
Žid nikdy neuverí v trojicu.
Ježiš v Hebrejských Písmach vystupoval ako "Pánov anjel", čo tvrdí aj RKC. /kniha o trojici-už som o tom písal/
Súhlasí to-mi


115.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 8. 2019, 22:47 avatar
Tak potom sú Židia podľa toho bezbožníka Ondreja v prdeli!! Navždy.     


121.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:52 avatar
Suhlasim, ale s jednym nesuhlasim. Zid nikdy neuveri v trojicu. Su aj taki zidia, ktori veria v trojicu.


141.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:30 avatar
121,...nie ortodoxní! Iba niektorí mesiánski židia, čo uverili v Krista a už boli značne vžitý s kresťanským svetom a ich učením. Akurát mali tak pôvod židovský , bud z jednej strany/matkinej/,alebo z druhej strany/otcovej/. Hlavne tí asimilovani v Európe, Amerike a podobne. Ale žid ako taký , žiadny neverí v trojicu, a ani moslimovia. Pre nich je to doslovné rúhanie sa Bohu, modlárstvo najhrubšieho zrna!


124.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:54 avatar
Zidia prave preto dali ukrižovať Ježiša, pretože sa robil Bohom.....Velmi dobre vedeli, čo tým mysli, ked tvrdil o sebe "som, ktorý som".....Klamal azda Ježiš?.....
a za dalsie.....ak by židia uznali Ježiša ako toho za koho sa považoval, dovolili by aby bol ukrižovaný?.....

Takže musíš si vybrať....Bud Ježiš bol klamárom, alebo nebol.....


132.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 23:11 avatar
Židia hľadali všelijaké zámienky aby ho mohli ukrižovať. Kamene dvíhali dosť často.


135.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:16 avatar
124,...to tvrdili ale neverní židia, nie Ježiš! Ak židia tvrdili, že Ježiš je "belzebub" aj tomu veríš? Alebo tvrdili , že "vyháňa démonov belzebubom", tak aj to je pravda? Aj to tvrdili židia!
Vaša argumentácia je naozaj čudná.
A Ježiš nikdy netvrdil že je "som ktorý som",...ale sta len zneužili obyčajné slovné spojenie-"ja som"/ego eimi/.
Ak sú iní ego eimi/ja som" , prečo to tam už nedávate do zátvoriek a netvrdíte, že to je Božie meno, ktoré ale znie inak?
Aj uzdravený slepec bol ego eimi/ja som/ je vari aj on všemohúcim Bohom? Takto si vyrábate dôkazy, prekrúcaním Písma?


153.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 8. 2019, 12:02 avatar
Lenže Ježiša ukrižovali preto, lebo veľmi dobre vedeli ako to myslí...


160.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 23:29 avatar
153,....ukrižovali ho preto, že aj vtedy boli vo väčšine takí "ctitelia Boha" ako sú aj dnes!
Keby dnes prišiel Kristus, tak by opäť vašou rukou zle pochodil. A on prišiel a opäť ho prebodávate, tých že prenasledujete a haníte jeho služobníkov!
"„Pravdivo vám hovorím: Do tej miery, ako ste to robili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste to urobili.“ (Matúš 25:40)
Skutočný ctiteľ Boha nezabije nikdy svojho oponenta, a toho ,kto má iný názor ako on. To robili len židia a dnes tiež istí "kresťania". Ak beriem v potaz biblických ctiteľov.


103.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:34 avatar
Uz som tu tvrdeni preco tvoja teoria pokulhava pisal.


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:42 avatar
68,......áno nemohli, ale ako píše Písmo, viera v Krista je jediná cesta k záchrane". A to platí pre všetkých, aj pre ctiteľov Boha , čo žili pred Kristom. Pavol to podrobne opisuje. Vy ste už dávnejšie tvrdili, že Mojžiš, Dávid, Abrahám a další šli po smrti do neba. Ale pritom Pavol úplne detailne píše, že cesta do neba bola zasvätená až smrťou Krista/opona medzi svätou a najsvätejšou, ktorá sa roztrhla/, a pred týmto úkonom nikto nemohol ísť do neba. Tiež tvrdil to, že do neba idú prví až s jeho druhým príchodom.
Nijako teda nemôžeš mať pravdu.


79.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:00 avatar
Nejako tvoja teoria pokulhava Shagara. Jezis uz pocas svojho posobenia ako clovek vravel ze budu Stolovat v nebeskom kralovstve. Dalsia vec. Abraham uz pocas svojho zivota videl Kristov den. Mojzis Elias boli s Kristom a rozpravali sa s nim. Pohania ktori nepoznali ani Boha ani Krista budu sudeni podla svojho srdca, niektori zas budu Bozim vzacnym vlastnictvom, zlutuje sa nad nimi a bola pisana pametna kniha pre tych co sa ho boja...


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:13 avatar
79,.....odpísal som, ale ešte k tomu "premeneniu", je úplne jasné, že ak bola zasvätená cesta do neba až obeťou Krista, tak Mojžiš a Eliáš nijako nemohli byť v nebi, a dané videnie bolo symbolické a daný dvaja proroci len niečo predstavovali. Písal som o tom mnohokrát, nájdi si tému o "premení".
Tak či tak, aj tí pohania musia uveriť v Krista tu na zemi a nie v nebi. Ak vidíš niekoho z očí do očí, tak to už nie je viera, ale skutočnosť , a tam nepotrebuješ vieru. Teda, opäť to vylučuje tvrdenie, že či pohania/ktorí nepoznali Krista z rôznych príčin/, tak aj predkresťanskí ctitelia musia uveriť tu na zemi počas milénia.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alebo, o čom píše Pavol v Heb.2,5.... "Lebo nie anjelom podriadil budúcu obývanú zem, o ktorej hovoríme."
Povedz, o čom sa tu píše? Aká to je tá "budúca obývaná zem"? /svet/
Ešte nechápete?
Môže odpovedať aj Ondrej.


88.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:16 avatar
Ocom to pises v akom nebi? Jezis sa rozpraval s Mojzisom a Eliasom na vysokom vrchu kde boli aj apostoli.


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:39 avatar
91,....88,....ako to môžeš tvrdiť, keď Písmo tvrdí, že všetci/a niet výnimky,aj predkresťanskí ctitelia/ musia uveriť v Krista.
Ty inak hovoríš, že niektorí to budú mať ako plat za svoje skutky a že to už nie je milosť skrze vieru v Krista.,91,...
Mýliš sa na celej čiare. RKC už tak učí, ale nie je to pravda. Oni musia tak učiť, lebo zrušili milénium.
-------------------------------
Ak boli už Mojžiš a Eliáš vzkriesení a doslovní na danom vrchu, tak už predtým museli byť v nebi po vzkriesení§ Alebo na danom vrchu boli len ako nesmrteľné duše ,čo čakajú podla nového porozumenia v predpeklí?
Vysvetli teda, ako mohli byť Mojžiš s Eliášom na vrchu premenenia, ak Kristus ešte nezomrel a svojou obetnou smrťou ešte nezasvätilo cestu do neba? Teda , ešte nemohlo byť nič vzkriesené, lebo prví vzkriesení majú byť vzkriesení až pri druhom príchode Krista. Alebo ani to nepíše Písmo?


112.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:43 avatar
Daj vers kde sa pise niet vynimky. Ja ti dam viacere kde vynimky su. Ako mohol byt Mojzis a Elias na vrchu premenenia? Ako mohol vzkriesit Kristus Lazara? Hm? Ako. Jednuducho. Je to v jeho moci. Respektive v Bozej. Ked Boh chce, moze Mojzisa premenit na jednorozca a ty sa mozes na nom previest. U Boha je vsetko mozne.


116.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:47 avatar
veru všetko...aj trojjedinosť....to je akokeby sa v človeku trebárs rozprávala ruka s nohou .....


119.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:49 avatar
Aj trojjedinost je mozna, ale pismo tvrdk opak.


126.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:59 avatar
netvrdí....všetko dokazuje trojjedinnosť.....


129.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:07 avatar
126,...... aj za trojicu môže Augustín, to je ten čo zrušil aj milénium, pričinil sa o nebiblickú náuku o nesmrteľnosti duše, a mariánske dogmy a mnoho iného, čo prevzal ako novoplatonik, a manichejca ,ktorým bol pred svojim obrátením.
A keď sa Ježiš podriadi Otcovi ako píše Pavol, čo bude robiť Kristus? Lebo vtedy bude vládnuť Otec/Jehova/ všetkým, aj Kristovi! To píše Pavol.


133.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 23:12 avatar
malokto napisal krajsie diela o Bohu ako svaty Augustin, treba si ho precitat


138.
označiť príspevok

the X žena
   24. 8. 2019, 23:20 avatar
133. ty çítaš pravidelne lepši veriaci krestan na tomto fóre nie je nez ty LOL


139.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:23 avatar
133,.......môžu si to prečítať, ale treba to porovnávať s Písmom. Augustín najviac zdeformoval kresťanské učenie! Odmena ho určite neminie. Ak on zrušil milénium, tak bude "určite v nebi". Bude mať čo vysvetľovať a potom pod ho,.......


142.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 23:31 avatar
2.10. Pokoj v Bohu

Kto mi rozviaže ten uzol tak veľmi zamotaný a zachlpený? Hanebný je, nechcem už naň myslieť, nechcem ho ani vidieť. Po tebe túžim, spravodlivosť a nevinnosť, tak krásna a malebná čistému zraku, po tebe, sýtosť nenásytná. V tebe je úplný pokoj a neporušiteľný život. Kto vstupuje k tebe, vstupuje „do radosti svojho Pána“ (Mt 15,21). Ten sa nebude báť ničoho a bude sa mať veľmi dobre v Dobre samom. Ďaleko od teba som zašiel a blúdil, Bože môj, ďaleko som bol od tvojej pevnosti vo svojej mladosti, ba stal som sa krajinou veľmi pustou.


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:52 avatar
112,..... ak tomu veríš , tak OK. Tak potom netreba nič hľadať , ...o ničom polemizovať. Ale len silno veriť, že široká cesta vedie do Božieho kráľovstva. Boh nikdy neporušuje svoje normy a nedal výnimku ani svojmu synovi, ktorý zomrel potupnou smrťou. Alebo to nemohol vyriešiť inak a Ježiš nemusel zomrieť? Však u Boha je všetko možné?!
Peter píše: "Ak je spravodlivý zachránený s ťažkosťami, kde sa ukáže bezbožník a hriešnik"? 1. Petra 4:17, 18.


125.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 8. 2019, 22:56 avatar
Shagara. Taktiež sa dá tvrdiť-
Prvý list Korintským 4
10. My sme blázni pre Krista a vy rozumní v Kristu. My slabí a vy silní, vy slávni a my znevažovaní.
Súhlasí Shagara


131.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:09 avatar
125,......súhlasím, len neviem čo si tým chcel povedať? To, že môžme všetkému veriť bez rozmyslu?
Škoda že to RKC nevedela v minulosti,...koľko životov by sa tým ušetrilo.
Súhlasí peter67


134.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 8. 2019, 23:14 avatar
Úplne všetko!!!
...koľko životov by sa ušetrilo....
Možno aj toto je odpoveď:
http://www.youtube.com/watch?v=ZJn-of6nTvE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


137.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:19 avatar
134,....sarkazmus ťa ešte neprešiel? Ale kus pravdy je v tom. Ale neboj sa, po armagedone bude ten počet značne zredukovaný a "človek bude vzácnejší ako zlato z Ofíra",...ako píše Písmo.


140.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 8. 2019, 23:29 avatar
Shagara. Ani parný valec.   kdeže ešte tak sarkazmus. Ja sa nebojím ani armagedonu.
Lebo: Evanielijum podľa Jána 20
29 A Ježiš mu riekol: Pretože si ma videl, uveril si, blahoslavení, ktorí nevideli a predsa uverili.
Kto kedy videl armagedon??


143.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:37 avatar
140,....na stole mám knihu "Židovskú vojnu" a tá opisuje očami očitého svedka Josefa Flávia jeden "armagedon", ...inak povedané "Pánov deň",....alebo "deň Božieho hnevu". Teda, videli ho už v tej menšej miere a ver je to hrozné čítanie o tom ako bol Jeruzalem a židia zničení v roku 70 n.l....Títom, rímskym vodcom.
A Biblia píše ,že "Bezstarostný aj záhubou pohŕda". Nie je to dobrý postoj,...ale čo už, máme slobodnú vôľu a tú treba rešpektovať. Každý si volí svoju cestu, ale predsa je lepšie byť v tých časoch na tej správnej strane. A to aj keby nás teraz život nebavil. 


144.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 8. 2019, 23:43 avatar
143. Shagara, nepoznám túto knihu, ale čítal som Krvavé územie, aj to bolo neskutočne smutné čítanie.
Píšeš- ale predsa je lepšie byť v tých časoch na tej správnej strane.
Moja otázka - pôjdeš k parlamentným voľbám?, koho isto iste nebudeš voliť??
Ja isto nie- Smer, PS, Za ľudí, SNS, Most..........


146.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:47 avatar
144,....už som písal že JS sú apolitickí a nevolia žiadnu stranu, nakoľko sú "oddelení od sveta" a podporujú iba Božiu vládu.
A ak nie tých čo si napísal, potom už nemáš mnoho na výber. Alebo Kotlebu? 


147.
označiť príspevok

peter67 muž
   25. 8. 2019, 00:03 avatar
146. Nevolíte žiadnu stranu, ako potom viete, že stojíte na tej správnej?? 
Na výber je cca 40 strán, prečo si myslíš, že iba Kotleba?? Samozrejme, že bude nejaká pravicová.  
Súhlasí Lemmy


148.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 8. 2019, 00:12 avatar
Shagara, tebe ako aj tým salvišom ako si ty, môže byť politika šuma fuk, nakoľko sa volieb nezúčastňujete.


128.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 23:03 avatar
Žiaden verš si nedal. Píšem ešte raz. Odpovedaj písmom. A ešte ti poradím prečítaj si list Rimanom 11 kapitolu.


136.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:17 avatar
112,...dal som. Daj ty tie verše!


91.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:21 avatar
Ti pohania vobec nemusia v Krista uverit. Boh bude pozerat hlboko do ich srdc a potom sa rozhodne ci sa nad nimi zlutuje ci nie. A prijme ich.


94.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:27 avatar
treba mať ale na zreteli, že všetci zhrešili a niet v nich Božej slávy....a odplatou za hriech je smrť....


70.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 21:38 avatar
Mt 8,11
Hovorím vám, že prídu mnohí od východu i západu a budú stolovať s Abrahámom, Izákom a Jakubom v nebeskom kráľovstve,

Jn 8,56
Váš otec Abrahám zaplesal, že uvidí môj deň; i videl a zaradoval sa."

O pohanoch si precitaj v liste Rimanom.


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:03 avatar
70,......OK, tak potom ale vysvetli to, čo tiež píše Biblia, že "
A tiež aj text "Matúš 11:12
"12 Ale odo dní Jána Krstiteľa až dodnes je nebeské kráľovstvo cieľom, ku ktorému sa ľudia predierajú, a tí, ktorí sa predierajú vpred, ho uchvacujú."
Rozumej , nebeské kráľovstvo je Božie kráľovstvo a to sa píše aj o iných/s pozemskou nádejou/ že budú v Božom kráľovstve, ale nie doslovne v nebi. Božia vláda/kráľovstvo/ má viac významov. Byť kráľom tohto kráľovstva spolu s Kristom/teda byť v nebi/, a byť pod správou tohto kráľovstva v pozemskom raji. A to mnohých mätie. Alebo povedz, prečo Biblia hovorí , že "ani najväčší človek narodený zo žien nebude v nebi"? /Ján Krstiteľ/ Tak Abrahám bude, ale Ján nie? Pozri Matúša 11 kapitolu! /11-12 verš/
A Ján 8,56 nič nedokazuje. "Vidieť daný deň" je úplne niečo iné. Je to na dlhšie.
Tiež vysvetli, ako potom chápeš slová: "lebo je nemožné, aby krv býkov a capov odstránila hriechy." Heb.10,4 ...???
Potom sa môžme posunúť dalej.


84.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:08 avatar
Je nemozne aby krv capov a bykov odstranovqlq hriechy. Lenze oni uverili v Boha a pocitalo sa im to za spravodlivost. Co sa tyka Mojzisa, Eliasa ako sa rozpravali z Jezisom pismo jasne pise to co pise. Ziadne videnie buducnosti kde sa spolu rozpravaju.


90.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:21 avatar
84,.....to mi je jasné, vtedy dané obete postačovali a títo patrarchovia mali silnú vieru. O tom nepolemizujem. Daný text ale jasne hovorí, že oni, ktorí predkladali dané obete, tak to platilo len dočasne na rok. A stále to opakovali, každoročne.
Písmo hovorí, že každý ak chce aby to bolo "natrvalo" musí uveriť v Krista./teda, nemusí sa to každoročne opakovať/
A to premenenie bolo skutočné v tom, že tu vystupoval Kristus v budúcej svojej sláve ako kráľ. Ale daní proroci neboli doslovní, to vyplýva aj z danej správy a kontextu Písma. Tak ako aj podobenstvo o boháčovi a Lazárovi nebolo doslovné, ale obrazné. Čo pripúšťa aj Jeruzalemská Biblia pod čiarou, slovami katolíckych pisateľov.
Viac na : wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


93.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:26 avatar
Kontext pisma potvrdzuje ze to nebolo nijake buduce zjavenie ale prave prebiehajuci fakt. Pismo pise ze kazdy musi uverit v Krista. A z kontextu pisma je jasne, ze kazdy novozakonny clovek mussi uverit a kto neuveril... teda musel o Kristovi pocut V starom zakone stacila oplne viera v Otca. Pohania ktori nepoznali ani Boha ani Krista, lebo o nom nepoculi budu sudeni posla svojich srdc.


96.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:28 avatar
Dokonca su este aj ine vynimky pri ktorych sa Boh zlutuje nad niektorymi a vezme si ich ako zvlastne vlastnictvo o ktorych je naoisana aj pamatna kniha.


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 22:42 avatar
96,....to "zvláštne vlastníctvo" je práve tá nebeská trieda kráľov a kňazov , ktorí budú s Kristom vládnuť. Nepleť tu už svoje osobné predstavy.
Nikto nemôže obísť Krista a neprijať milosť skrze vieru v neho!


118.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 22:48 avatar
Nepisem o tomto vlastnictve. Nikto nemoze obist Krista. Su vynimky. Ak nie, daj vers, ktory tvrdi opak.


127.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 23:03 avatar
118, ....to by si ako kresťan mal vedieť, je to nespochybniteľný fakt. Zmieriť natrvalo sa nikto nemôže bez Krista! Alebo Kristus zomrel len za niektorých? Nie za "všetkých"..." nie za hriechy celého sveta"?
Skutky 4:12
"12 A v nikom inom niet záchrany, lebo niet pod nebom nijakého iného mena daného ľuďom, v ktorom máme byť zachránení.“
„Ja som cesta a pravda a život. Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.“ ?(Ján 14:1–6) Tam čítaš - "nikto", žiadna výnimka!


130.
označiť príspevok

to-mi muž
   24. 8. 2019, 23:07 avatar
127 netvrdím že nie.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 19:05 avatar
1ľ,...OK, to poznám a nespochybňujem to. Ale komu to povedal? Platí to na všetkých? Musíš vnímať celkový kontext Biblie! Ak nemáš "klúč" k porozumeniu, nikdy nebudeš mať v tom jasno. A tak ako Ježiš povedal židom, že "vzali klúč poznania" a že sú "slepí pastieri", a že iným zavadzajú vojsť do Božieho kráľovstva,....tak to platí dvojnásobne dnes.
Lebo, potom musíš odpovedať aj na otázky typu, ako som nadhodil o raji a viere židov. Nestačí len povedať "A" ale aj "B".
Biblia nie je román pre ženy ale skryté posolstvo v znameniach, obrazoch, hádankách, podobenstvách a podobne,....., ktoré oddeľuje pokorných od pyšných.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 18:59 avatar
7,...to presne hovoril aj v časoch Izaiáša, a splnilo sa to vtedy prvý krát,....ale nikto nepostrehol , že by sa zmenila zem na novú, alebo že by zhorela a Boh nepozorovane stvoril inú. Vieš koľký krát o tom píšem? A vy to úplne ignorujete a pletiete si obraznú reč s doslovnou. Ak všetci majú skončiť v nebi, načo potom Boh tvoril tak dlho zem , ak bude po krátkom živote ľudí aj tak zničená? Nebolo by to mrhanie časom? Chápeš o čom to učíte? Celé "kresťanstvo" je postavené na pohanských bájkach, tak ako Ježiš odhalil že sa tak dialo aj pri jeho prvom príchode v súvislosti s nevernými židmi. Pozri Matúš 15,3-9 !!! Tak tomu je aj dnes.
V učení RKC už takmer nič nie je kresťanské/biblické/.
Súhlasí to-mi


19.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 19:19 avatar
Shagara,a prečo Boh preklial tuto zem?....naco ju vlastne stvoril?.....aby ju potom preklial?....Ak by Adam počuvol Boha, tato zem by do dnešného dňa nebola prekliata....veci sa zmenili vplyvom hriechu....


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 20:57 avatar
1í,....opäť to závisí od toho ako to chápeš to "prekliatie"? Ak vytrhneš daný text z kontextu, tak môžeš dospieť k takému záveru , k akému si dospel. Ale ak vnímaš celkový kontext Písma, tak zistíš to, že po hriechu prvých ľudí Boh iba sťažil podmienky na zemi a dorábanie chlebíčka. Ale nikdy to nemožno pochopiť tak, že Boh zmenil svoje pôvodné predsavzatie.

Izaiáš 55,11 píše:.... "tak bude moje slovo, ktoré mi vyjde z úst, nevráti sa ku mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal."
Teda, tu sa píše, že ak Boh niečo vyslovil o naplnení zeme poslušným ľudstvom a o tom , že tu budú večne, tak toto slovo sa musí naplniť. Nenájdeš v Písme ani jeden text, že by tomu tak nebolo.


51.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:17 avatar
takže zem bude prekliata až do konca až kým nepominie s rachotom.....


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 21:37 avatar
51,.....Ježiš neklamal. Ak povedal že po armagedone tu bude raj, tak zem nemôže byť prekliatá až do konca jej trvania. Iba do konca tohto satanovho systému.
A ako potom chápeš to, že tu "bude nová zem"?


73.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 21:43 avatar
nove nebo a nová zem?.....no, predsa niekde kde my teraz nemôžeme isť, tak ako to hovoril Ježiš učeníkom.....To je Božie kralovstvo...Ježiš neostal tu na zemi.....


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 8. 2019, 18:53 avatar
Vieš čo, skús citovať ten text celý. A potom sa môžme na to pozrieť, čo ti uniklo. Alebo je Biblia rozporuplná, keď inde učí, že "mierni zdedia zem"? Alebo aj v nebi je zem? Nehovorí Kazateľ 4,1 ,že "zem bude naveky"? Alebo to znamená, že nie celkom naveky? Ale len tak do času, lebo Augustín tak povedal a hotovo? Kto je viac, Kristus alebo Augustín? A zisti si, čomu verili židia? Alebo Boh im nepovedal celú pravdu, keď verili v pozemský raj so všetkými dobrami o ktorých píšu Hebrejskí proroci? Ak by si chcel zrušiť všetky biblické texty , ktoré poukazujú o obnove zeme na raj, tak by si musel zničiť štvrtinu Biblie. Čo s tým? Prehliadneme dané texty? Budeme sa tváriť , že v Písme nie sú a že Boh mal iné predsavzatie so zemou ako mal?!
Alebo že si nestál za svojim slovom vypovedaným v genesis a na iných miestach? Alebo ,že nebol proste a nie je všemohúci, lebo satan zmaril jeho zámery? Nuž povedz, ako s tým pohnúť? Ale skús Bibliou to podoprieť.
Súhlasí to-mi


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 19:05 avatar
Najprv ale musíš pochopiť jasný rozdiel medzi telesným a duchovným, viditeľným a neviditeľným.....Ak to nepochopíš, dalej sa nepohneš.....


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 20:21 avatar
Ako vieš, že niečo je neviditeľné?


33.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 20:23 avatar
zavrieš oči a vidíš prd....   


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 20:58 avatar
Potom si mal napísať: Najprv ale musíš pochopiť jasný rozdiel medzi telesným a duchovným, viditeľným a prdom.....Ak to nepochopíš, dalej sa nepohneš.....


60.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 8. 2019, 21:29 avatar
31- myšlienky nevidno.


64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 8. 2019, 21:31 avatar
Potom mohol napísať: Najprv ale musíš pochopiť jasný rozdiel medzi telesným a duchovným, viditeľným a myšlienkami s prdom.....Ak to nepochopíš, dalej sa nepohneš.....


66.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 8. 2019, 21:33 avatar
64. Lenže on nemyslí tým spôsobom, ako ja


89.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 22:21 avatar
ondrej dal konecne krestansku temu


95.
označiť príspevok

the X žena
   24. 8. 2019, 22:27 avatar
čo teba trápi Ondrej, ty kriplo za pc
Súhlasí ondrej61


97.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:29 avatar
to vypadá, ako keby si to písala mne    


99.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 22:30 avatar
kurva to pisala mne


106.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:37 avatar
ženy takto neoslovuj.....bo vytiahnem lopatu a budeš utekať az za ural   
Súhlasí the X


108.
označiť príspevok

the X žena
   24. 8. 2019, 22:41 avatar
106. Ondrej, ešteze ti tento na slovo vzaty krestan - katolík predpisuje nábozenské témy    
Súhlasí ondrej61


101.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 22:31 avatar
skoda, ze sa chytil len Shagara a Ludwig

aha, vsak tu uz nik iny nie je


105.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 8. 2019, 22:36 avatar
a ty si sa prečo nechytil........teba akurát pravidelne chytá, že toto forum končí apd.....


109.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 22:41 avatar
je to tu zaspamovane, neda sa tu diskutovat
Súhlasí peter67


111.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 8. 2019, 22:42 avatar
Nedá, lebo neveríš v Trojicu!!!!     


113.
označiť príspevok

the X žena
   24. 8. 2019, 22:43 avatar
111. ked nemáš čo k téme, tak si daj odchod .


117.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 22:48 avatar
vydrziavane je stale na slovenskom fore?


120.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   24. 8. 2019, 22:49 avatar
peter ty si unitar?
Súhlasí peter67


122.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 8. 2019, 22:52 avatar
Ja som unikát!!!!!!    


149.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 8. 2019, 06:30 avatar
Unikát je skratka slov univerzálny kat?


150.
označiť príspevok

Starý chren muž
   25. 8. 2019, 06:31 avatar
Existuje aj demikát.


154.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 15:37 avatar
PRAVDA !!!

Nikto nespochybňuje fakt, že istá malá skupina kresťanov ide do neba. Pretože to tvrdí Biblia ,ked píše o nebeských príbytkoch a istej malej skupine /malé stádo/ , ktoré je pre Boha "zvláštnym vlastníctvom",...."kráľovstvom kňazov a kráľov",.....a "sú kúpení zo zeme" a sú tiež "prvým ovocím Bohu a baránkovi".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale nikto nemôže poprieť, že Biblia hovorí aj o fakte, že "zem bude naveky",......"že ľudia zdedia zem",.....a že "zem bude obnovená na raj".

Ak sa v Písme objavuje 20 zmienok o živote v nebi pre istých ľudí,........a 100 zmienok o pozemskom raji v ktorom budú večne žiť šťastní ludia,......tak môžme veriť len v to prvé, a to druhé odmietnuť?
Aj ked tých zmienok o raji na zemi je omnoho viac?
Môže kresťan , keď je úprimný a číta Bibliu ignorovať tieto zmienky o pozemskom raji a veriť len nejakej ľudskej predstave , ktorú získal na náboženstve, od rodičov?
Nebolo by to hrubá chyba , ktorá by ho mohla stáť život?
Pretože ako radí Pavol/Písmo/ kto "nerozlišuje telo"/teda to, akú má nádej,...či nebeskú alebo pozemskú/..."pije si odsúdenie", ak prijíma symboly/"telo a krv"/ neoprávnene.
Tiež odmietanie značnej časti Písma je dôkazom toho, že ignorujeme Božie slovo,....a že veríme ľudským náukám/Augustínovej náuke, ktorý zrušil milénium/.
K čomu vedie takéto počínanie? "Naše uctievanie sa stáva zbytočné"! Mat.15,9
A opakujem, aj viera verných židov bola viera v obnovený pozemský raj!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:17,  havran, to neni o osvietenom ani o Matovicovi, to je o víruse ak si si nevsimol.....Ty jednaš s...
dnes, 13:14,  Prejde krátka doba a sám sa budeš kopať do hlavy, alebo použiješ Matovičovú taktiku. Keď...
dnes, 13:12,  Ja to neviem havran, akurat viem, že kolabuju nemocnice....doteraz to nikdy nebolo. Stale ti to...
dnes, 13:11,  ondrej a máš na to certifikát of Matoviča?Ty už dávno patríš k nemu. Odpojil si sa od...
dnes, 13:00,  havran ty si asi fakt prihamovaný.....
dnes, 12:48,  Ondrej a teraz ešte povedz koľko ľudí zomrie do konca roku v dôsledku presunu...
dnes, 12:46,  Čínski komunisti natvrdo uzavreli celý Wu-chan. Keby sa toto udialo na Slovensku, tak by...
dnes, 12:43,  Číňania riadili COVID-19 pomocou polície a armády, a keď tak koná aj Matovič, tak zrazu...
dnes, 12:43,  vždy si taral a podcenoval tuto pandemiu. Osvietený písal a píše pravdy a ty sa akurat...
dnes, 12:40,  píšeš si s milaničkom.....havrane
dnes, 12:40,  Chcel by som teba vidieť na jeho mieste, ako by si skade zháňal hnoj, lebo vlastného by si...
dnes, 12:39,  Tu sa ukazuje efektívnosť čínskeho riadenia spoločnosti pod vedením jednej strany. Zatiaľ...
dnes, 12:30,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/predikce-po-italskem-je-tu-cesky-scenar-kolaps-nemocnic-se-bli...
dnes, 12:29,  Předpověď: Po italském je tu český scénář, kolaps nemocnic se blíží Daniela...
dnes, 12:18,  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/reditel-nemocnice-situace-je-kriticka-odkladame-i-pacienty-s-r...
dnes, 12:17,  Na to nemáš žiadne dôkazy, len si to namýšľaš, že ozajstná skutočnosť je mimo vesmíru.
dnes, 12:05,  2- krásne. Z duše. Aj tie otázky. Ozajstná skutočnosť je mimo časopriestor.....ona...
dnes, 11:35,  O tom je predsa reč, že každý si prispôsobuje biblické texty podľa ľubovôle, ty tomu...
dnes, 11:34,  V istom zmysle áno. V inom zmysle nie :) Záleží od uhla pohľadu :)
dnes, 11:31,  Na začiatku biblie je: berešit bará elohim = na počiatku stvorili bohovia.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(390 520 bytes in 0,597 seconds)