hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Je spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu?

príspevkov
48
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 8.3.2021 09:51 RealitaABC
posledná zmena 9.3.2021 15:03
1
08.03.2021, 09:51
V poslednej dobe a teda v čase liberálneho pohľadu na kresťanstvo, je často počuť názor, že je spasiteľné, ak niekto nie z vlastnej viny nikdy nepočul o Kristu.

Takéto zmýšľanie preniká dokonca aj do reformovaných cirkví a zborov.

Ak mi niekto položí neplatnú otázku – bude spasený nevinný človek napr. niekde v pralese, ktorý nie z vlastnej viny nepočul o Kristu?

Nevinný človek, by naozaj išiel do neba, aj keby nepočul o Kristu. Nepotrebuje počuť evanjelium a veriť v evanjelium! No je tu veľký problém a to ten, že niet takého človeka na zemi, ktorý by neučinil hriechu a teda bol vo Svätých Božích očiach nevinný. Každý stojí pred Bohom vinný! Potom je to neplatná otázka, lebo vychádza z nebiblického predpokladu, že pred Svätým Bohom sú niektorí aj nevinní. Ak niekto, kto šíri takéto niečo o tom vie, tak vyvstáva otázka, za akým účelom, takéto niečo šíri. Duch antikrista, chce zabrániť v šírení evanjelia a naznačuje, že aj bez Krista je možná spása a stačí nikdy nepočuť o Kristu.

Ak by bolo niekomu spasiteľné nikdy nepočuť o Kristu, tak by sme ho zvestovaním evanjelia odsúdili do pekla, lebo vraj bol predtým nevinný a teraz počul o Kristu a neprijal evanjelium, tak je už vinný. Je to zvrátené, lebo každý je vinný pred Bohom a to či už počul, alebo nepočul o Kristu. To je ten správny Biblický predpoklad, z ktorého treba vychádzať. Keďže každý je v Božích očiach vinný a tak niet výhovorky.

Predstava, že ak niekto a to nie z vlastnej viny nikdy nepočuli evanjelium, tak potom by Boh nedovolil, aby bol takýto človek odsúdený, je nebiblická. Keďže vraj nikdy nepočuli o Kristu a tak na základe toho nemôže mať zodpovednosť a byť odsúdený. Takéto zmýšľanie ide priamo proti Kristu. Ak by nikdy nepočuť o Kristu, bolo nejakou vstupenkou do neba a ak by to bola pravda, čo samozrejme nie je, a ak by mali garanciu, že budú spasení, tak potom tú najhoršiu vec, ktorú by sme pre nich urobili, je zvestovať im evanjelium Ježiša Krista. Vidíme tú absurditu?

Je to podkopávanie evanjelizácie.
👍: stefan 5
none
2

1. RealitaABC 08.03.2021, 09:51

V poslednej dobe a teda v čase liberálneho pohľadu na kresťanstvo, je často počuť názor, že je spasiteľné, ak niekto nie z vlastnej viny nikdy nepočul o Kristu.

Takéto zmýšľanie preniká dokonca aj do reformovaných cirkví a zborov.

Ak mi niekto položí neplatnú otázku – bude spasený nevinný človek napr. niekde v pralese, ktorý nie z vlastnej viny nepočul o Kristu?

Nevinný človek, by naozaj išiel do neba, aj keby nepočul o Kristu. Nepotrebuje počuť evanjelium a veriť v ev...

08.03.2021, 10:10
Ale jisťé !
Chlapi, dyť vy nakonec ty vědomosti máte !
👍: -era-
none
8
08.03.2021, 16:22
oprava. NIE, nemas pravdu. Doslova bojuje proti Bohu, považuje ho za babraka....
👍: Osvietený
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 99 028 B vygenerované za : 0.111 s unikátne zobrazenia tém : 59 898 unikátne zobrazenia blogov : 1 349 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.