hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  šport  /  téma

Je neskoro začať s hokejom v 15 rokoch?

príspevkov
39
zobrazení
35
tému vytvoril(a) 17.1.2015 22:13
posledná zmena 20.5.2016 16:44
1
17.01.2015, 22:13
Ahoj,
Mám 15 a chcel by som hrať hokej. Je to neskoro? Od cca.5 rokov som sa učil korčulovať a na lade som stál každú zimu. Postupne ma hokej začal baviť no nemali sme financie na to aby som mohol hrávať a najbližší klub bol celkom ďaleko tak som to niejak nechal korčuľovať som mohol iba v zime. Chcel som si hokej niejak vynahradiť a tak som začal hrávať hokejbal a florbal s kamarátmi v škole atď ... Celkom mi to z hokejkou šlo. V škole ma tiež chválily, že mi to ide. Bohužial až teraz mám takú možnosť vyskúšať či na to mám. Prosím poraďte čo robiť ďakujem. 🙂
none
6

1. 17.01.2015, 22:13

Ahoj,
Mám 15 a chcel by som hrať hokej. Je to neskoro? Od cca.5 rokov som sa učil korčulovať a na lade som stál každú zimu. Postupne ma hokej začal baviť no nemali sme financie na to aby som mohol hrávať a najbližší klub bol celkom ďaleko tak som to niejak nechal korčuľovať som mohol iba v zime. Chcel som si hokej niejak vynahradiť a tak som začal hrávať hokejbal a florbal s kamarátmi v škole atď ... Celkom mi to z hokejkou šlo. V škole ma tiež chválily, že mi to ide. Bohužial až teraz mám ...

17.01.2015, 22:38
zahrať iba tak pre zábavu môžeš, no inak je to žiaľ už veľmi, veľmi neskoro....
none
35

1. 17.01.2015, 22:13

Ahoj,
Mám 15 a chcel by som hrať hokej. Je to neskoro? Od cca.5 rokov som sa učil korčulovať a na lade som stál každú zimu. Postupne ma hokej začal baviť no nemali sme financie na to aby som mohol hrávať a najbližší klub bol celkom ďaleko tak som to niejak nechal korčuľovať som mohol iba v zime. Chcel som si hokej niejak vynahradiť a tak som začal hrávať hokejbal a florbal s kamarátmi v škole atď ... Celkom mi to z hokejkou šlo. V škole ma tiež chválily, že mi to ide. Bohužial až teraz mám ...

20.01.2015, 14:39
neskoro je ak o tom uvažuješ a nehraješ hokej
none
2
17.01.2015, 22:15
Nikdy nie je neskoro, ak si zdravý. Ak budeš športovať, bude pre teba lepšie.
none
3
17.01.2015, 22:28
akože nejaké základy by si už mal mať, ak sa chceš prihlásiť do klubu ako začiatočník,..asi by si začínal s mladšími , .bo len vedieť korčuľovať a hrať hokejbal nestačí,.. a taký hokej aj niečo obnáša,..je to dosť finančne náročné a aj časovo náročné a hlavne kondične byť vo forme,... takže komplet hokej výstroj, samože chrániče, prilba s náhubkom, hokej. taška, kvalitné korčule, kvalitná hokejka..vyjde dosť, plus poplatok za členské, ..tréningy bývajú často aj v noci, podľa toho kde máte štadion a ako je voľný..)
none
20
18.01.2015, 11:20
Pozri, aj ja mám ešte 15, korčuľovať som sa učiť začal minulý rok, a s hokejom by som začal možno na 20...a čo, aj tak by som to robil len rekreačne, takže to nezáleží na veku...tak keby si začínal na 30, tak óókej, to by už asi bolo neskoro, ale na 15? v pohodičkeee... :-)
none
33
18.01.2015, 12:45
ale do sk hokejovej ligy staci ako su na tom ?
none
34
18.01.2015, 15:05
Už som napísal, že šancu by mi asi HC Košice nedali. Preto nechcem skúsiť klub ale akadémiu...
none
36
29.01.2015, 23:17
Clear ti hovorí pravdu, ver tomu. Tých chlapcov nemôžeš napríklad dobehnúť v korčulovaní. To musíš mať jednoducho roky za sebou. Ja som vozil vnuka na treningy, teraz je už vyšší ako ja, ale keď boli tak na 1,2 m vysoký, takí caparti, keď to rozmydlil, zachvíľu bol na druhej strane štadiona. To bolo velmi zlaté na nich pozerať.
Dobre ti raDí AJ S TýM OšTEPOM, v takom veku sadá vybrať aj šport bez zvláštnej kondície,ale toho už moc nezostáva.
V takých športoch sa presadíš jedine vtedy, ak sa ti podarí vymyslieť niečo nové, každý šport je o rozmýšľaní.
Ale ak sa na niečo dáš, musíš mať vytrvalosť sa tomu venovať, to nie že si si občas zahral, keď ťa to bavilo, to v týchto športoch je ináč, tam nesmieš zaváhať a ísť, aj keď ti to ide maximálne na nervy, to trener hneď pozná. A o tomto je to hlavne, vedieť prekonať nervy a lenivosť a nikomu nedať najavo, že ťa to neprestalo ani na chvíľku baviť. Neustále premýšlať o všetkom, čo sa ti podarilo a čo nie,ako by sa to dalo inak, a hneď to vyskúšať.
No a hlavne nepiť a nefajčiť, jedno pivo 12 pozná tvoj organizmus aj dva týždne, ty sa cítiš normálne , ale si nevšimneš, že ti klesne čas reflexu z 0,4 na 0,6 sekundy, ta si to akože nevšimneš, uvádzam príklad, ale trener a vonkajší pozorovateľ to pozná, v tom sú tie kvality, podľa ktorých sa tiež hľadá dobrý hráč.
Ja myslím teda, že je to hlavne o korčulovaní, a to je alfa omega hokeja. A tých sedem rokov, čo majú tí od malička za sebou, ťažko dobehneš a tak isto skúsenosti z odohratých zápasov, kluby neustále kšeftujú, ako to píše velmi dobre clear a do toho kolotoťča sa musíš dostať svojou kvalitou , ja m si myslím, že to ani teoreticky nie je možné jednoducho si kúpúiť korčule a pár krát si zabrusliť a potom sa postaviť meedzi tých, čo bruslia 5 - 7 rokov.

Na šport, ktorým sa chceš prezentovať, napríklad ako reprezentent, teda športovať závodne, to snáď by mohla byť atletika, ale tam si treba dať odborníkom odmerať partametre nôh, pomer stehna ku lytku a výška trupu. Ak máš krátke stehná, zostáva už len voda a šachy.

Ale čo by som ti vážne doporučil, začni behať, pravidelne s postupným zvyšovaním, lebo tu najprv nejde ani tak o to, čo by si bežecky dokázal, ale kolko by si vytrval behať v tempe, ktoré si nasadíš.
Ono sa to niekedy až tak nezdá, ale tá kondícia je dôležitá aj pri oštepe, či disku, ale hlavne vytrvalosť a dôslednosť, teda maximálna seba disciplína.
none
37
20.05.2016, 13:41
Ahoj mám 15 rokov a chcela by som hrať hokej myslite ze to ešte nieje neskoro?Každú zimu korčulujem hokej hravam pre zabavu z rodinou.Predsa len by som patrila nedzi začiatočnikov pohli by ste mi prosim doradiť?Ďakujem.
none
38
20.05.2016, 14:23
Minimalne 20 krat
none
39
20.05.2016, 16:44
Ďakujem
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 106 843 B vygenerované za : 0.090 s unikátne zobrazenia tém : 47 594 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.