hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Je iba jedine meno na svete, ktoré na 100% funguje - a tým menom je Ježiš. Ako negramotnú a nenáboženskú Číňanku zachránil Ježiš.

príspevkov
39
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.5.2017 10:31
posledná zmena 8.5.2017 19:27
1
08.05.2017, 10:31
Moja žena, ktorá sa narodila a vyrástla v Číne, si zo svojho detstva spomína na návštevu tigrov z hôr. Jedného dňa sa istá chudobná sedliacka vybrala vyžínať trávu na úpätie jedného vŕšku. Bábätko niesla na chrbte a druhé dieťa cupkalo vedľa nej. V ruke držala kosák. Vo chvíli, keď prišla na vrchol, počula hrozný rev. Zmeravená od hrôzy sa obrátila a videla tigricu, za ktorou išli dve mláďatá. Divé zviera sa na ňu vrhlo. Tato negramotná Číňanka nikdy nebola v Škole alebo v kostole. Ani nikdy nevidela Bibliu. Predsa však jej krátko predtým jeden misionár rozprával o Ježišovi a povedal jej: „On môže ochrániť tých, ktorí sú v nebezpečenstve…" Vo chvíli, keď sa jej do pleca a ramena zaryli pazúry tigrice, žena vo svojom utrpení skríkla: „Ježišu! Pomoc!" Nato divé zviera namiesto toho, aby ju aj s deťmi roztrhalo, náhle ju pustilo a dalo sa na útek.
Biblia hovorí: „Lebo prikázal svojim anjelom o tebe, aby ťa ostrihali na všetkých tvojich cestách" (Z 91,11). Boh ochránil nevzdelanú a bez vierovyznania Číňanku. Prečo? Lebo vykríkla v poslednej minúte meno Pána Ježiša Krista a poprosila o pomoc.

PS: Toto si všetci zapamätajme a neváhajme v živote vyskúšať, nielen keď už nám hrozí smrť, ale aj bežných situáciach pozvime Pána Ježiša do svojich činností - Pane Ježišu pomôž mi dnes dobre vybaviť na úrade. Pane Ježišu pomôž nech rozhovor s manželom s deťmi dobre dopadne. Pane Ježišu pomôž nech dnes dobre a šikovne upracem a navarím. Pane Ježišu daj nech mám požehnanú prechádzku. A potom úplne skvelé sú aj ďakovania. Napr. ďakujem Pane Ježišu, že som dnes vstala, mám jedlo, vedľa mňa žije super manžel, mama, syn, dcéra. Za to, že mám jedlo, peniaze na účte, že môžem chodiť, že mám zdravé ruky... A potom už taký vyšší level je o vzťahu a láske. Pán Ježiš veľmi stojí o vzťah s nami a ozaj sa poteší slovám - Ježišu dôverujem Ti. Ježišu milujem Ťa. Ježiš si pre mňa všetko. Asi hlavne to, že Ježišu milujem Ťa.
none
2

1. 08.05.2017, 10:31

Moja žena, ktorá sa narodila a vyrástla v Číne, si zo svojho detstva spomína na návštevu tigrov z hôr. Jedného dňa sa istá chudobná sedliacka vybrala vyžínať trávu na úpätie jedného vŕšku. Bábätko niesla na chrbte a druhé dieťa cupkalo vedľa nej. V ruke držala kosák. Vo chvíli, keď prišla na vrchol, počula hrozný rev. Zmeravená od hrôzy sa obrátila a videla tigricu, za ktorou išli dve mláďatá. Divé zviera sa na ňu vrhlo. Tato negramotná Číňanka nikdy nebola v Škole alebo v kostole. Ani nikdy nev...

08.05.2017, 10:40
Podstata je o tom, že poprosiť - pošepky, slovom, vykríknutím Pane Ježišu zachráň ma a podobne - urobí to pre každého - bez ohľadu na to či si presvedčený ateista, či si iného náboženstva, či si hoci aj satanista. Kto poprosí tomu Pán Ježiš pomôže, podmienka je poprosiť. A ďalej platí 1 denne poprosíš 1 ti pomôže, 35 x za deň poprosíš pri rôznych činnostiach 35 x pomôže Pán Ježiš. Nie je to úžasné?
none
3

1. 08.05.2017, 10:31

Moja žena, ktorá sa narodila a vyrástla v Číne, si zo svojho detstva spomína na návštevu tigrov z hôr. Jedného dňa sa istá chudobná sedliacka vybrala vyžínať trávu na úpätie jedného vŕšku. Bábätko niesla na chrbte a druhé dieťa cupkalo vedľa nej. V ruke držala kosák. Vo chvíli, keď prišla na vrchol, počula hrozný rev. Zmeravená od hrôzy sa obrátila a videla tigricu, za ktorou išli dve mláďatá. Divé zviera sa na ňu vrhlo. Tato negramotná Číňanka nikdy nebola v Škole alebo v kostole. Ani nikdy nev...

08.05.2017, 10:47
A ešte, Boha nikdy neotravujete a nezaťažujete, keď ho pozývate do každej činnosti. Netreba si hovoriť, mne stačí len zdravie a Božie požehnanie, nebudem Boha otravovať s blbosťami typu, aby mi pomohol pri upratovaní, pri nákupe, pri rozhovore, pri hospodárení s peniazmi, pri športe a podobne. Bohu sa nikdy neunávi nám pomáhať veď to len chce robiť, ale človek sa unaví prosiť. A mnohí sú aj falošne skromní. Mne stačí Pane Bože, keď budem mať zdravie,prácu a rodinu, to je fajn.Ale spokojne proste o všetko o vydarený výlet, dobrý nákup, dobré vybavenie na úrade, o vydarenú hostinu a podobne.
none
4

1. 08.05.2017, 10:31

Moja žena, ktorá sa narodila a vyrástla v Číne, si zo svojho detstva spomína na návštevu tigrov z hôr. Jedného dňa sa istá chudobná sedliacka vybrala vyžínať trávu na úpätie jedného vŕšku. Bábätko niesla na chrbte a druhé dieťa cupkalo vedľa nej. V ruke držala kosák. Vo chvíli, keď prišla na vrchol, počula hrozný rev. Zmeravená od hrôzy sa obrátila a videla tigricu, za ktorou išli dve mláďatá. Divé zviera sa na ňu vrhlo. Tato negramotná Číňanka nikdy nebola v Škole alebo v kostole. Ani nikdy nev...

08.05.2017, 10:50
Nestačí povedať Bože zachráň ma. To je všeobecné - Bohov je mnoho. Ale Pán Ježiš je len jeden, a len ten funguje a je živý. Vždy hovorte Ježišu pomôž mi, zachráň ma.Ale vždy použite meno Ježiš, na ktoré kľakne každé koleno na nebi, na Zemi aj v podsvetí.
none
5

1. 08.05.2017, 10:31

Moja žena, ktorá sa narodila a vyrástla v Číne, si zo svojho detstva spomína na návštevu tigrov z hôr. Jedného dňa sa istá chudobná sedliacka vybrala vyžínať trávu na úpätie jedného vŕšku. Bábätko niesla na chrbte a druhé dieťa cupkalo vedľa nej. V ruke držala kosák. Vo chvíli, keď prišla na vrchol, počula hrozný rev. Zmeravená od hrôzy sa obrátila a videla tigricu, za ktorou išli dve mláďatá. Divé zviera sa na ňu vrhlo. Tato negramotná Číňanka nikdy nebola v Škole alebo v kostole. Ani nikdy nev...

08.05.2017, 11:42
1,....Kniha "Dejiny dogmy" ,píše,že "evanjelium nehlása syna,ale iba Otca"!
A to je nevyvrátiteľný fakt. Ježiš neprišiel hlásať svoje slovo,ale "slovo Otcovo". Ježiš nezjavoval seba,ale "svojho Boha a svojho Otca".
A Ježiš neoznamoval svoje meno,ale "meno svojho Otca". Ježiš všetko robil nie na svoju slávu, ale "na slávu svojho Otca"!
Ježiš nebol svojim hovorcom,slovom,ale hovorcom,"slovom svojho Otca".
👍: milky945
none
11

5. Shagara 08.05.2017, 11:42

1,....Kniha "Dejiny dogmy" ,píše,že "evanjelium nehlása syna,ale iba Otca"!
A to je nevyvrátiteľný fakt. Ježiš neprišiel hlásať svoje slovo,ale "slovo Otcovo". Ježiš nezjavoval seba,ale "svojho Boha a svojho Otca".
A Ježiš neoznamoval svoje meno,ale "meno svojho Otca". Ježiš všetko robil nie na svoju slávu, ale "na slávu svojho Otca"!
Ježiš nebol svojim hovorcom,slovom,ale hovorcom,"slovom svojho Otca".

08.05.2017, 13:59
Ježišovi bola dana všetka moc na nebi i na zemi i v podsvetí.....Pred menom Ježiš pokľakne kazde koleno.....Je to pán pánov , kráľ kráľov je alfa i omega-.....
none
6
08.05.2017, 12:38
Boh ma najradsej ateistov, ti ho furt neotravuju so svojimi poziadavkami
none
8

6. Scarlet666 08.05.2017, 12:38

Boh ma najradsej ateistov, ti ho furt neotravuju so svojimi poziadavkami

08.05.2017, 13:43
Boh má rád všetkých ľudí. Boh je smutný, že si ľudia neprosia od neho milosti, pomoc, lásku - pretože on je nastavený a šťastný vtedy, keď môže dávať svojim milovaným deťom. Preto je nesprávne si myslieť, že ho zaťažujeme a otravujeme, že musí riešiť dôležitejšie veci vo svete ako je napr. moja porada, môj nákup, či domáce práce alebo hoci aj rozhovor s niekym.
none
13

8. 08.05.2017, 13:43

Boh má rád všetkých ľudí. Boh je smutný, že si ľudia neprosia od neho milosti, pomoc, lásku - pretože on je nastavený a šťastný vtedy, keď môže dávať svojim milovaným deťom. Preto je nesprávne si myslieť, že ho zaťažujeme a otravujeme, že musí riešiť dôležitejšie veci vo svete ako je napr. moja porada, môj nákup, či domáce práce alebo hoci aj rozhovor s niekym.

08.05.2017, 16:04
Boh fakt miluje hlavne deti, preto ich tisícky zomiera od hladu, sú zneužívané, umierajú vo vojnách...ináč, ako ty môžeš vedieť, že nás boh miluje...vôbec to tak nevyzerá,skôr opak je pravdou...ešte ani cirkev nepotrestal, za jej vraždy a zlodejstvá....
none
9

6. Scarlet666 08.05.2017, 12:38

Boh ma najradsej ateistov, ti ho furt neotravuju so svojimi poziadavkami

08.05.2017, 13:47
Dokonca bol aj taký zhruba príklad, že človek prosil, aby mu Pán Ježiš pomohol so zdravím. Človek mal zdravotné potiaže so srdcom, s nohou, bol nezamestnaný, deti ho nepočúvali, bol pohádaný so susedom. A z nesprávnej a falošnej skromnosti prosil, Pane Ježišu stačí, keď mi pomôžeš, aby som nebol tak chorý na srdce a našiel si prácu. Tým sa snažíme a myslíme, aký sme skromní a ohľaduplní, lebo nechceme obťažovať Boha s blbosťami, veď má na starosti aj iných a iné vážne situácie. V skutočnosti je to prejav neviery a neúcty k Bohu, že si myslíme, že je taký slabý a tak vyťažený, že nám nedokáže v tých našich situáciach pomôcť. Máme sa modliť, prosiť a veriť, že nám pomôže vo všetkom. A nie Bohu prikazovať a limitovať, že stačí, keď nebudem mať také choré srdce a nech si nájdem hocijakú prácu. Je to nesprávne a prejav neviery a neúcty k Bohu. Máme ho prosiť nech nám pomôže vo všetkých záležitostiach, v maximálnej miere ako On sám chce a uzná za vhodné. Bohu nie je problém pomôcť človeku aj x vecami naraz a v plnej miere.
none
14

6. Scarlet666 08.05.2017, 12:38

Boh ma najradsej ateistov, ti ho furt neotravuju so svojimi poziadavkami

08.05.2017, 16:07
Navyše sú to stratené ovce, ktoré má pastier najradšej.
none
15
08.05.2017, 16:14
Namiesto pudov prejaviť vieru v Ježiša? Dobrý nápad pre ľudí v krajných situáciách.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 112 039 B vygenerované za : 0.082 s unikátne zobrazenia tém : 36 359 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.