hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Ivan Hrozný s opričníkmi sa už chystajú na neziskovku "Človek v ohrození"

príspevkov
10
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.11.2019 11:38 Osvietený
posledná zmena 15.11.2019 01:59
1
14.11.2019, 11:38
Huaaaaa

odkaz
👍: the X
none
2
14.11.2019, 11:42
Len krátko

odkaz

Záleží nám na ľuďoch. Záleží nám na svete.

Človek V ohrození

Kto sme

Sme nezisková organizácia, ktorej cieľom je pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Od roku 1999 podávame pomocnú ruku ľuďom, ktorých najrôznejšie okolnosti oberajú o ich ľudskú dôstojnosť a slobodu. Ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojen, obetiam prírodných katastrof, či tým, ktorí žijú v područí autoritárskych režimov alebo žijú v podmienkach úplnej chudoby - rovnako vo svete, ako i na Slovensku.


Človek v ohrození v 28 krajinách na piatich kontinentoch

Slovensko, Moldavsko, Bielorusko, Kuba, Južný Sudán, Keňa, Ukrajina, Grécko, Barma, Bosna a Hercegovina, Čečensko, Česko, Čína, Filipíny, Gruzínsko, Haiti, Indonézia, Irán, Kosovo, Libanon, Nepál, Palestína, Pakistan, Rumunsko, Srbsko, Srí Lanka, Afganistan, Irak

Čo robíme


Humanitárna pomoc

Pomáhame v krízových oblastiach postihnutých katastrofami. Po prírodných nešťastiach alebo vo vojenskom konflikte zabezpečujeme akútne potreby obyvateľov - vo svete i na Slovensku. Zachraňujeme ľudské životy, zmierňujeme útrapy a pomáhame obetiam katastrof postaviť sa opäť na vlastné nohy.


Rozvojová spolupráca

V našich dlhodobých projektoch sa venujeme vzdelávaniu detí a žien v krajinách so slabou vzdelanostnou úrovňou, pomáhame s obnovou živobytia roľníkov a potravinovej bezpečnosti a podporujeme miestnych obyvateľov v aktívnejšom zapájaní sa do verejného života.


Ľudské práva

Od svojho vzniku našu organizáciu zaujíma stav ľudských práv vo svete i na Slovensku. Vo svete sledujeme najmä dianie v regiónoch, ktoré sú nám blízke našou historickou skúsenosťou. Na Slovensku pracujeme s témami rasizmu, diskriminácie, intolerancie, obchodovania s ľuďmi, práva menšín a extrémizmu.

Globálne vzdelávanie

Vzdelávame slovenských učiteľov i študentov, vytvárame metodiky a učebné materiály. Našim cieľom je naučiť mladých ľudí lepšie rozumieť sebe a svetu, ktorý sa rýchlo mení a globalizuje, a podporiť ich, aby sa aktívne podieľali na pozitívnych zmenách

Programy sociálnej integrácie

Hľadáme a uvádzame do praxe riešenia problémov, ktoré súvisia s problematikou sociálne vylúčených rómskych lokalít na území Slovenska – extrémnou chudobou, dlhodobou nezamestnanosťou, nízkou úrovňou vzdelania, nevyhovujúcimi podmienkami bývania či napätými vzťahmi s majoritou.

Každá malá pomoc dokáže prispieť k veľkej zmene k lepšiemu, o ktorú sa snažíme. Pomáhajte s nami!
none
3
14.11.2019, 11:47
Humanitárna pomoc
Na samom začiatku Človeka v ohrození stála humanitárna pomoc ľuďom, ktorí koncom 90. rokov minulého storočia museli pre vojnový konflikt v Kosove opustiť svoje domovy. Aj dnes pomáhame tým, ktorí potrebujú urgentnú pomoc v podobe rýchleho zásahu v teréne. Či už sú to ľudia, ktorých prírodná katastrofa pripravila o domovy či obživu, alebo tí, ktorí utekajú pred ozbrojenými konfliktami.

Cieľom našej pomoci je nielen zachrániť ľudské životy a zmierniť útrapy, ale rovnako tak pomôcť obetiam nešťastí postaviť sa opäť na vlastné nohy. Človek v ohrození počas svojej existencie pomáhal v humanitárnych krízach v takmer 20 krajinách vrátane Slovenska.


Barma
V roku 2008 sme v Barme pomáhali po tom, čo krajinu zasiahol siedmy najničivejší cyklón v histórii Nargis, ktorý si vyžiadal 130 000 obetí na životoch. Vládnuca vojenská junta spočiatku bránila distribúcii humanitárnej pomoci a blokovala vstup zahraničných organizácií do krajiny, neskôr však ustúpila bezprecedentnému tlaku verejnosti. Malým organizáciám, ako je aj Človek v ohrození, s dobrými kontaktmi na miestnych aktivistov, vzniknutá situácia umožnila pomáhať rýchlo a efektívne.

Čečensko
Na jeseň roku 1999 vypukla v Čečensku opäť vojna (už druhá v poradí), tentoraz s cieľom potlačiť tzv. teroristické skupiny nachádzajúce sa na tomto území. Človek v ohrození v roku 2000 na pomoc Čečensku vyhlásil verejnú zbierku. V spolupráci s Člověkom v tísni sme do krajiny vypravili česko-slovenský humanitárny konvoj, ktorý do mesta Alchan-Jurtu, ktoré bolo z 80 percent zničené, priviezol 22,5 ton múky, tri tony cukru, 193 kilogramov čaju a lieky.

Česko
V auguste 2002 sme vyhlásili verejnú zbierku na pomoc ľuďom postihnutým povodňami v Českej republike a na Slovensku. Zbierka SOS POVODNE dosiahla celkovú výšku 2 200 000 Sk. Vzhľadom na rozsah katastrofy sme väčšiu časť výnosu zbierky použili v Česku - na distribúciu techniky, dezinfekčných prostriedkov a na rekonštrukciu základnej školy v obci Běrkovice v okrese Mělník. Pomáhali sme aj českým divadlám. Projekt Divadlá pod vodou zahŕňal okrem verejnej finančnej zbierky aj hosťovanie postihnutých českých divadiel na Slovensku.

Filipíny
Centrálnu oblasť Filipín zasiahol v novembri 2013 ničivý tajfún Haiyan. Vyhlásili sme verejnú zbierku SOS Filipíny a vďaka slovenskej verejnosti sme vyzbierali 2 819 eur. Na pomoc sme z fondu Klubu priateľov vyčlenili 1 000 eur. Na Filipínach sme sa podieľali na výstavbe školy, ktorá nahradila zničenú Santa Fe High School. Nová škola už odolá tajfúnom aj zemetraseniam.

Grécko
Od februára 2016 sme humanitárnu pomoc poskytovali na gréckom ostrove Lesbos, kde sme sa podieľali na zabezpečovaní bezpečného nočného pristávania člnov vrátane odstraňovania záchranných viest zo skalnatého pobrežia, ktoré mohli na útesy naviesť člny s ľuďmi na úteku pokúšajúcimi sa preplaviť sa z Turecka do Grécka. Po vzniku urgentnej situácie pri macedónskych hraniciach sa náš humanitárny mobilný tím presunul do provizórneho tábora v gréckom Idomeni. V súčasnosti sa v Grécku venujeme zlepšovaniu hygienickej situácie a možností vzdelávania pre deti i dospelých v utečeneckých táboroch Sinatex, Lakchadidia a Chalkero.


Gruzínsko
Rusko-gruzínsky vojenský konflikt z augusta 2008 zvýšil počet vnútorných vysídlencov o desiatky tisíc mužov, žien a detí, ktorí museli opustiť svoje domovy. Zložitá integrácia v novom neznámom prostredí, no najmä na trhu práce a vo verejnom živote, odsunula týchto obyvateľov na okraj spoločnosti. V roku 2009 sme vyhlásili zbierku na zlepšenie životných podmienok gruzínskych vysídlencov z Abcházska. Z výnosu zbierky sme zabezpečili kuchynské vybavenie pre škôlku v obci Ingiri, ktorú navštevujú deti vysídlencov, ako aj lieky pre ambulancie v komunitách v Ingiri, Cajši, Čkaduaši, Ruchi a Achalsopeli.

Haiti
V januári 2010 zasiahlo Haiti najsilnejšie zemetrasenie za posledných dvesto rokov. V tejto najchudobnejšej krajine západnej pologule postihlo až tri milióny obyvateľov a vyžiadalo si viac než 230 tisíc obetí. Na pomoc obetiam zemetrasenia sme v rámci zbierky SOS Haiti vyzbierali 260 000 eur. Od marca 2010 poskytoval Človek v ohrození humanitárnu pomoc v okolí miest Leogane a Petit Goave. Naše aktivity sme zamerali najmä na zlepšenie sanitácie, konkrétne na výstavbu 60 ekologických latrín a spŕch v dvoch obciach a školenia na podporu hygieny. V spolupráci s organizáciou All Hands Volunteers sme zabezpečili výstavbu dvoch škôl, ktorých konštrukcia má zabrániť ohrozeniu žiakov v prípade zemetrasenia alebo hurikánu. V roku 2011 sme na Haiti podporili aj malé podnikanie a stavbu tretej základnej školy.


Indonézia
V roku 2005 pôsobil Človek v ohrození na Sumatre v konfliktnej provincii Aceh. Naše projekty sa tam zameriavali najmä na výstavbu domov formou priameho zapojenia komunity do stavebných prác. V krajine sme podporili program školení v oblasti podnikania a poskytnutie mikropôžičiek vidieckym ženám v dedine Mon Ikeun. V dedine Lama Muda sme takisto financovali výstavbu veľkých rybárskych lodí a člnov. V Indonézii sme pomáhali aj po zemetrasení, ktoré postihlo ostrov Jáva v máji 2006. Realizovali sme tam viaceré aktivity humanitárnej pomoci, najmä výstavbu dočasných prístreškov a škôl. Keďže aj niekoľko mesiacov po katastrofe mnohé závažné problémy stále pretrvávali, v priebehu roku 2007 sme v spolupráci s miestnymi partnermi pokračovali v posthumanitárnej pomoci obetiam zemetrasenia.

Irán
Človek v ohrození vyhlásil verejnú zbierku SOS Irán na pomoc obetiam zemetrasenia v Bame v decembri 2003. Výťažok zo zbierky SOS Irán sme použili na stavbu školy v južnom Bame v spolupráci s českým partnerom Člověk v tísni. Školu s názvom "Asia Girls Guidance School" navštevuje 200 dievčat vo veku 11 - 13 rokov so zameraním sa na získanie všeobecného vzdelania. Škola bola postavená v tradičnom iránskom štýle z ocele a tehál, má dve poschodia, šesť učební, laboratóriá, knižnicu, kabinet a riaditeľňu. Postavili ju zároveň na základoch, ktoré by mali v budúcnosti lepšie odolávať otrasom pôdy.

Kosovo
Oprava základnej školy v Glavičici zničenej vojnou v Kosove v roku 1999 bola prvou humanitárnou intervenciou Človeka v ohrození. V obci, ktorá bola na 90% zničená, žilo 300 - 350 obyvateľov a v čase zahájenia opravy sa ešte cca 30% obyvateľov nevrátilo zo susedných štátov, kde utiekli pred represáliami srbských jednotiek.V októbri 1999 sme vyslali do Glavičice kamión s humanitárnou pomocou v hodnote 140 000 Sk, ktorý znamenal jedinú mimovládnu pomoc tohto charakteru zo SR pre Kosovo. Za obdobie 1999 - 2000 bolo investovaných na nákup materiálu a prácu pri oprave školy 751 000 Sk z prostriedkov získaných z verejnej zbierky POMOC PRE KOSOVO, ako aj z prostriedkov ďaľších slovenských humanitárnych organizácií.

Libanon
Do humanitárnej pomoci obetiam konfliktu na Blízkom východe sme sa v roku 2006 zapojili ako prvá a v tom čase jediná slovenská humanitárna organizácia. Z dôvodu limitovaných zdrojov sme svoju pomoc sústredili na Libanon. V dôsledku konfliktu medzi Izraelom a hnutím Hizballáh opustilo svoje domovy takmer milión Libanončanov, ktorí hľadali útočisko najmä v Sýrii. V južnej časti krajiny sme distribuovali materiálnu pomoc. Naše aktivity boli zamerané na dočasné zabezpečenie elektrickej energie formou generátorov, ako aj zabezpečenie uchovávania pitnej vody. Zároveň sme financovali psychosociálne aktivity libanonských organizácií a dobrovoľníkov, ktoré boli zamerané na deti a na prekonanie ich traumy z konfliktu.

Moldavsko
V lete roku 2007 postihli Moldavsko extrémne suchá, najväčšie od rokov 1946-47. Podľa medzinárodných odhadov mali následky na poľnohospodárstve, ktoré je najvýznamnejším sektorom moldavskej ekonomiky, rozmer prírodnej katastrofy. Človek v ohrození v rámci projektu „Podpora pre roľníkov v Moldavsku po období sucha“ distribuoval humanitárnu pomoc v podobe lokálne nakúpeného osiva, hnojiva a pohonných látok viac ako tisícke farmárov.


Nepál
V apríli 2015 zasiahlo Nepál najničivejšie zemetrasenie za posledných 80 rokov, ktoré pripravilo o život takmer 9000 ľudí, 22-tisíc ľudí sa zranilo a státisíce z nich prišli pre trasúcu sa zem o domovy. Človek v ohrození reagoval rýchlo a bezprostredne po zemetrasení vyhlásil verejnú zbierku SOS Nepál, v ktorej sa podarilo vyzbierať viac ako 52-tisíc eur. V spolupráci s českým partnerom Člověk v tísni sme okamžite zasahovali priamo v teréne a už týždeň po zemetrasení bola pomoc distribuovaná najviac zasiahnutým ľuďom. Vďaka pomoci slovenskej verejnosti sme viac ako 14-tisíc domácností podporili v oprave ich provizórnych obydlí a poskytli materiál či technické poradenstvo. Ďalších 10-tisíc rodín dostalo vybavenie do domácností, napríklad matrace, deky, či solárne lampy.

Pakistan
V Pakistane sme v spolupráci s miestnou organizáciou AWRC bezprostredne po zemetrasení v roku 2005 distribuovali stany, potraviny, kuchynské potreby, prikrývky, hygienické potreby pre ženy a variče rodinám v ťažko prístupných horských oblastiach. Začiatkom roka 2006 sme otvorili komunitné centrum, ktoré poskytovalo služby ľuďom v najviac postihnutom údolí Balakot. V Pakistane sme pomáhali aj v roku 2010, keď krajinu zasiahli ničivé povodne a zosuvy pôdy. Komunitách v provincii Khyber Pukhtunkhwa sme distribuovali vodné filtre a tablety na čistenie vody, prikrývky proti chladu, krémy na liečbu kožných ochorení či celtovinu na ochranu súkromia poškodených domov. Pre deti sme zriadili detské centrum, ktoré poskytlo bezpečný priestor na hranie, aby sme obmedzili styk s kontaminovaným bahnom z povodní.

Slovensko
Humanitárnu pomoc na Slovensku poskytujeme opakovane už niekoľko rokov po záplavách, ktoré vo viacročných cykloch ničia obydlia a životy mnohých ľudí na Slovensku. Prvé aktivity sa uskutočnili po záplavách na Horehroní v roku 2002, kde sa nám vďaka podpore z verejnej zbierky (2,2 mil. slovenských korún) a firemným partnerom podarilo distribuovať najmä hygienické a dezinfekčné prostriedky do postihnutých oblastí. V roku 2004 sme potom v obci Kapušany po záplavách zabezpečili náhradné ubytovanie pre rodiny, ktoré prišli o svoje domovy, v unimobunkách. Náš zatiaľ posledný slovenský humanitárny zásah sa uskutočnil na východnom Slovensku a Horehroní po ničivých záplavách v roku 2010. Naša pomoc v hodnote viac ako 233 000 eur vtedy smerovala k viac než 2500 postihnutým rodinám, ako aj k viac než dvom desiatkam obecných úradov, komunitných centier, škôl a zariadení sociálnych služieb a bola distribuovaná prostredníctvom našich siedmich terénnych pracovníkov a mnohých dobrovoľníkov.
Viac

Srbsko
V roku 2014 sme Srbsku pomáhali po ničivých záplavách, ktoré zasiahol Balkán. V roku 2015 sme aktívnejšie zasahovali na tzv. balkánskej trase, ktorou do Európskej únie prúdili státisíce ľudí na úteku z krajín ako Sýria, Afganistan či Irak. Náš humanitárny mobilný tím v spolupráci s dobrovoľníckymi iniciatívami pôsobil najmä v okolí hraničného prechodu Berkasovo-Babská a mesta Šíd, kde zabezpečoval distribúciu základných hygienických potrieb, oblečenia a obuvi a viedol voľnočasové centrum pre deti a ich rodičov.

Srí Lanka
Na Srí Lanke sme začali pracovať hneď v januári 2005, krátko po tom, ako zemetrasenie a vlna tsunami zničili pobrežné oblasti niekoľkých krajín v juhovýchodnej Ázii. Na Slovensku sa v rámci verejnej zbierky podarilo vyzbierať historicky najvyššiu sumu - 17 miliónov Sk, ktorú sme na Srí Lanke použili najmä na pomoc rodinám rybárov. Výsledkom našej práce je novovybudovaná dedina, jedna z prvých dokončených v kraji. „Slovenská dedina“, ktorá nesie názov Arahena, sa nachádza v provincii Matara v stredisku Dikwella. Poskytla domov viac než 150 ľuďom, prevažne rodinám rybárov z ochrannej zóny. Okrem domova sme pomohli zabezpečiť rybárske člny pre desiatky miestnych rybárov.

Ukrajina
Po tragických udalostiach na kyjevskom Majdane vo februári 2014 sme ako prví na Slovensku vyhlásili zbierku na pomoc Ukrajine. Najskôr sme spolupracovali s renomovaným hnutím ukrajinských lekárov a dobrovoľníkov Narodnyj gospital, ktoré zriadilo poľné nemocnice a poskytovalo zdravotnícku pomoc. Už v marci 2014 boli zo zbierky financované zdravotnícke potreby a materiál pre ľudí zranených počas udalostí na Majdane. V spolupráci s ukrajinskou organizáciou SOS Vostok sme zároveň pomáhali evakuovať ľudí z bojových zón, ale aj poskytovať právnu, zdravotnú a sociálnu podporu vysídlencom.

odkaz
none
4
14.11.2019, 11:58
počkaj on im poslal e- mail ?? hehehehehe
👍: Osvietený
none
5
14.11.2019, 12:04
Ty si to odhalil na Putlera ardzun
none
6
14.11.2019, 12:27
Ktoré ? Čarnogurského ARBAT ?
none
7
14.11.2019, 17:07
Osvietený - povedz mi koľko peňazí nahromadite , koľko ide na financovanie štruktúr ktoré sa snažia a zabezpečujú chod celého systéme a koľko percent sa dostane na miesto určenia a koľko z toho spotrebujú organizátori v mieste určenie. To som zvedeavý či kápneš pravdu /božskú/ , lebo niečo o tom viem.
none
8
14.11.2019, 21:33
havran ja nepracujem pre túto filantropicku organizáciu ale na jej stránkach sa všetko dozvieš včetne transparentného účtu .

Tak ako napríklad u dobrého anjela sa dozvieš kto prispel a komu sa viac ako 50 000 000€ prerozdelilo nie je to tajné

odkaz


DOPOSIAĽ DOBRÍ ANJELI PRISPELI
50 687 036,00 EUR
K 01.11.2019 BOLO ROZDELENÝCH
50 544 188,47 EUR
V novembri SME DOPOSIAĽ PRIJALI
142 847,53 EUR
PRIEMERNÁ VÝŠKA PRIAMEHO PRÍSPEVKU JEDNÉHO DOBRÉHO ANJELA
6.88 EUR
POČET DOBRÝCH ANJELOV
219 547
POČET SPOLUPRACUJÚCICH LEKÁROV A SOCIÁLNYCH PRACOVNÍKOV
1 652
POČET RODÍN, KTORÝM SME DOTERAZ POMOHLI
9 042





Ako zakladatelia neziskovej organizácie DOBRÝ ANJEL, systému humanitárnej občianskej finančnej pomoci, týmto dávame VEREJNÝ PRÍSĽUB

1. Neziskovú organizáciu sme založili S ČISTÝM ÚMYSLOM pomáhať vybudovať systém občianskej finančnej pomoci, ktorý by dokázal sprostredkovávať pravidelnú humanitárnu pomoc rodinám, kde mama, otec alebo dieťa trpí na rakovinu alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu, a ktorí sa nie vlastným pričinením ocitli vo finančnej tiesni.

2. Všetku našu činnosť budeme vykonávať ZDARMA, bez nároku na akúkoľvek formu honoráru. To platí aj o členoch Správnej rady, Dozornej rady a ich rodinných príslušníkoch.

3. Budeme dbať, aby bola vždy dodržaná ÚPLNÁ ADRESNOSŤ. Darca bude poznať meno aj adresu chorého človeka, ktorý bude jeho peniaze dostávať. Príjemca bude poznať meno a adresu darcu len so súhlasom darcu.

4. Budeme dbať, aby bola vždy dodržaná ÚPLNÁ TRANSPARENTNOSŤ. Darca si bude môcť v systéme na webovej stránke pravidelne skontrolovať nielen komu, ale aj kedy sú jeho peniaze doručované.

5. Budeme dbať o ÚPLNÉ ZACHOVANIE VÝŠKY FINANČNÉHO DARU. K príjemcovi sa bude dostávať plná čiastka, ktorú darca bude darovávať. Ak desať darcov bude mesačne posielať napr. 100 Sk, tak jeden príjemca bude mesačne dostávať plných 1 000 Sk.

6. Ako zakladatelia nikdy NEBUDEME ROZHODOVAŤ O VÝBERE PRÍJEMCOV FINANČNEJ POMOCI.O výbere príjemcov finančnej pomoci nikdy nebudú rozhodovať ani členovia Správnej rady, Dozornej rady, ani pracovníci neziskovej organizácie, ani ich rodinní príslušnici. Príjemcov finančnej pomoci bude určovať tím nezávislých odborníkov, ktorí pôsobia v priamej blízkosti ľudí odkázaných na pravidelnú humanitárnu finančnú výpomoc a sú schopní objektívne zhodnotiť ich sociálnu situáciu.

7. Budeme pravidelne zverejňovať úplné výsledky o hospodárení. VÝSLEDKY HOSPODÁRENIA BUDÚ TRANSPARENTNÉ a ĽAHKO DOSTUPNÉ VEREJNOSTI. Výsledky hospodárenia budú naviac obsahovať aj také skutočnosti, ktorých zverejnenie nie je povinné, aby sme ešte podrobnejšie, ako vyžaduje zákon, popísali hospodárenie spoločnosti.

8. Všetky PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY súvisiace so zabezpečením činnosti neziskovej organizácie BUDÚ HRADENÉ Z INÝCH ZDROJOV, ako z príspevkov darcov. Tak, aby bol dodržaný prevod plnej výšky peňazí od darcov, Dobrých anjelov, k príjemcovi.

9. Naším cieľom je DLHODOBÉ ROZVÍJANIE ČINNOSTI neziskovej organizácie.

10. Budeme si CTIŤ A VÁŽIŤ KAŽDÉHO DARCU, dobrého anjela, rovnako, bez ohľadu na výšku jeho mesačného príspevku.

V Bratislave, dňa 20. 06. 2006
Ing. Andrej Kiska, Ing. Igor Brossmann
none
9
15.11.2019, 01:59
Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

Vypadá to slubne . Andrej idééééééééé už len smer a je to

odkaz
none
10
15.11.2019, 01:59
Máme to doma
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 120 678 B vygenerované za : 0.078 s unikátne zobrazenia tém : 36 157 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.