Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Hospodin, homosexualita a iné...

79
reakcií
1280
prečítaní
Tému 2. februára 2015, 19:35 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   2. 2. 2015, 19:35 avatar
Žijeme v dobe dúhových pochodov a presadzovania legalizácie registrovaných partnerstiev. V dobe, v ktorej sa považuje za prejav pokroku a tolerancie súhlasné stanovisko s bojom za zrovnoprávnenie homosexuálov. V dobe, keď sa práve takýto postoj považuje za prejav intelektuálnej výšky, kým nesúhlasné stanovisko je naopak považované za prejav primitivizmu a netolerancie. No a práve v takejto dobe by bolo možno na veľký úžitok vedieť, aký názor má na tento problém Biblia. Alebo inými slovami povedané, ako sa na tieto veci pozerať v súlade s Vôľou Stvoriteľa.

Mojžiš hovorí: Kto by obcoval s mužom tak, ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť.

V tejto stati v knihe Levitikus je zároveň napísané: Ak si niekto vezme okrem ženy aj jej matku, je to krvismilstvo. Keby niekto spal so svojou nevestou, obaja spáchali hanebnosť. Keby niekto spal so ženou svojho otca, zneuctil svojho otca. A tak ďalej ...

Ide tu teda o určité základné morálne zásady vzájomného ľudského spolužitia definované Mojžišom, ktoré korešpondujú s Vôľou Stvoriteľa.

Je však zaujímavé, že pri riešení problematiky homosexuality, ako i pri riešení iných morálnych celospoločenských problémov sa ľudia vôbec nezaujímajú o to, či ich názory sú v súlade s Vôľou Najvyššieho, alebo nie sú. Na to neberú vôbec zreteľ, hoci práve to, čo je a čo nie je v súlade s Vôľou Stvoriteľa by malo byť pre nás všetkých tým najpodstatnejším.

Avšak odklon od Vôle Hospodina je dnes tak veľký, že to, čo bolo jeho služobníkom Mojžišom definované ako neprístojné sa dnes stavia do pozície celospoločenskej akceptovateľnosti. Paradoxne teda to, čo sa podľa Vôle Najvyššieho považuje nesprávne sa dnes ľudstvom, ktoré katastrofálne morálne upadlo považuje za za prejav pokroku, intelektuálnej výšky a demokracie. Veci, ktorých sa malo ľudské pokolenie strániť sa dnes stávajú normou a považujú sa za niečo úplne prirodzené.

Úpadok našej doby spočíva teda okrem iného aj v tom, že naši súčasníci bojujú za to a snažia sa o to, čo nie je správne v očiach Hospodina. Presadzujú to v naivnej domnienke, že pre takýmto spôsobom postihnutých ľudí, v našom prípade homosexuálov bude najlepšie, ak sa ich úchylka stane spoločensky plne akceptovateľnou.

Ale môže to pomôcť niekomu, kto aj tak sám vo svojom vnútri jasne cíti, že s ním niečo nie je úplne v poriadku? Že jeho sexuálna orientácia nie je normála a prirodzená? Môže vari takémuto človeku naozaj pomôcť to, že ono neprirodzené bude on sám i ostatní považovať za normálne a prirodzené? Nie je to iba vzájomný sebaklam? Nebolo by pre takéhoto človeka omnoho lepšie a užitočnejšie, keby sa pozrel pravde priamo do očí? Keby ju akceptoval a svoju energiu, ktorú vynakladá na presadenie vlastnej úchylky ako spoločenskej normy využil radšej na to, aby s ňou bojoval? Aby sa snažil trpezlivou a dlhodobou prácou na sebe samom postupne približovať k tomu normálnemu, prirodzenému a zdravému?

Inými slovami povedané, bojom za rovnoprávnosť homosexuálov sa týmto ľuďom berie dôvod pracovať na sebe samých a postupne sa zbavovať toho, čo je v nich neprirodzené. Berie sa im dôvod uvažovať o tom, hľadať skutočné, hlboké príčiny svojho problému, ako i cesty k jeho náprave. Snaha o normalizáciu vlastnej úchylky je preto pre rozvoj osobnosti takýto ľudí viac na škodu, ako na úžitok.

Nikto samozrejme nechce, aby boli homosexuáli nejako perzekuovaní. To by bol jeden extrém! Avšak ich odchýlka od normy nesmie byť spoločensky považovaná za normu. Za niečo, čo je normálne. To je druhý extrém! Tým totiž môžu stratiť dôvod k osobnému seba vývoju, zameranému k opätovnému nadobudnutiu normálneho a prirodzeného stavu. Osobnosti homosexuála v skutočnosti pomôže najviac to, keď si svoju odchýlku od prirodzenosti uvedomuje a vnútorne i navonok sa snaží pracovať na jej odstránení. Jedine to je pre neho skutočnou pomocou. Všetko ostatné je omyl.

Celá táto záležitosť je ale okrem iného poukazom na omnoho, omnoho vážnejšie skutočnosti. Je poukazom na to, že akékoľvek odchýlky od Vôle Stvoriteľa musia mať pre ľudí svoje negatívne dôsledky. To znamená že všetko, úplne všetko, čo človek koná v rozpore s jeho Vôľou mu musí priniesť škodu, či nebodaj až katastrofu. Nech sa to týka akejkoľvek veci! Nie len teda postoja k homosexualite, ale k úplne všetkým veciam v našom každodennom živote. Ak totiž každú jednotlivú z týchto vecí nečiníme v súlade s Vôľou Stvoriteľa, ale naopak proti jeho Vôli, musí to mať pre nás fatálne dôsledky.

A práve o týchto dôsledkoch prehovoril Hospodin ústami Mojžiša takto: „Ak budete kráčať podľa mojich ustanovení, zachovávať moje príkazy a podľa nich konať, dám vám dážď v pravý čas. Zem vydá svoju úrodu a stromy svoje ovocie. Vy budete jedávať svoj chlieb dosýta a budete bezpečne prebývať na zemi.

Ak ma ale nebudete poslúchať a opovrhnete mojimi predpismi, ak sa vám budú moje nariadenia protiviť, potom vám vykonám toto: Zošlem na vás hrôzu a suchoty. Zlomím vašu veľkú pýchu a nebo nad vami urobím sťa železo a vašu zem sťa meď. Potom sa budete nadarmo namáhať, zem nevydá úrodu a stromy neprinesú ovocie. Zlomím oporu vašej výživy a nikdy sa nenajete dosýta. Vašu zem tak spustoším, že sa nad tým zhrozia i vaši najväčší nepriatelia.“

Za to, že sa ľudstvo odkláňa od Vôle Hospodina, za to, že nerešpektuje jeho Vôľu a činí to, čo je v jeho očiach zlé, za toto všetko ním bude bité. Lebo v jeho stvorení, ktoré povstalo z jeho rúk má miesto a môže sa trvalo dariť iba tomu, čo sa skláňa pred jeho Vôľou.

Čo však jeho Vôľu nerešpektuje a neberie ju na zreteľ, to ním bude bité, tiesnené, zlomené a nakoniec celkom vyhladené. Tohto si buďme dobre vedomí! Vedomí nie len v otázke postoja k homosexualite, ale i v tisícorakých iných otázkach, v ktorých sa ľudstvo tejto Zeme odkláňa od Vôle Najvyššieho a ignoruje ju. A týchto vecí je obrovské množstvo. Ba je to takmer všetko, čo človek činí, pretože ho ani len nenapadne pýtať sa, či to, čo plánuje vykonať je v súlade s Vôľou Najvyššieho, alebo nie je.

Ak preto človek ako jednotlivec a ľudstvo ako celok nezačne zohľadňovať a brať na zreteľ vo všetkom čo činí Vôľu Stvoriteľa, veľký vševládny Boh, ktorý je zvrchovaným Pánom neba i zeme napokon vyhladí zo svojho stvorenia jemu neverných a naďalej v ňom ponechá iba tých, ktorí si ho ctia a ktorí plnia jeho Vôľu.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


25.
označiť príspevok

huranato muž
   2. 2. 2015, 22:51 avatar
"Žijeme v dobe dúhových pochodov"

skôr by som napísal

"Žijeme v dobe dúhových Kokotov"
Súhlasí Helenka


31.
označiť príspevok

stevka žena
   3. 2. 2015, 01:51 avatar
Zakaz tykajuci sa sexu medzi muzmi sa nachadza v casti Levitika (17 – 26) – v Zakone o svatosti, teda hovori o tzv. cistote, nie o jeho moralnej povahe. Najdes ten zakaz aj inde v SZ, aby mal vahu?

Nezda sa ti zvlastne, ze sa tam nespomina lesbicky sex?  


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 06:32 avatar
Mozno sa take nieco od submisivnych zien ani necakalo..


61.
označiť príspevok

stevka žena
   4. 2. 2015, 00:59 avatar
A obcovanie zeny so zvieratom uz ocakavali (Lv 18,23)?  
Sex medzi zenami sa ani nepokladal za sex. Ten totiz podla predstavy Hebrejcov vyzadoval penetraciu - a dve zeny jej samozrejme nie su schopne.
Hebrejske pomenovanie pre zenu je neqevah, co znamena "nositel otvoru". Zena mala sluzit muzovi pri pohlavnom styku. Takze ked muz prenikal ineho muza, znamenalo to pre nich pomiesanie a zamenu muzskosti a zenskosti – zamena genderovych roli muza a zeny. Preto bol homo styk medzi muzmi zakazany, u zien nebolo o com.
Súhlasí Wolfe


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2015, 19:36 avatar
Boh miluje homosexualov :-) som videl na bilboarde :-)


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 2. 2015, 19:41 avatar
Boh je žena :-) som videl na ženských prsiach :-)

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2015, 19:42 avatar
Ja teda nie som zena :-)


3.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 19:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2015, 19:40 avatar
Ty si jeho hovorca? :-)


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 19:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2015, 19:42 avatar
Neklam ze je to jeho slovo :-)


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2015, 19:44 avatar
Nebojis sa ze ked klames tak skoncis v pekle? :-)


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 19:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2015, 19:50 avatar
Nevykrucaj sa... Hovoris ze je to jeho slovo... Pytam sa ta preco klames? :-)


16.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 20:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 2. 2015, 19:53 avatar
veriaci-4, kde je v Písme napísané, že Boh miluje homosexuálov?


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2015, 19:57 avatar
Nerozumiem potrebe v kuse sa hrabat v nejakych archaickych textoch :-)


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 20:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 2. 2015, 10:54 avatar
veriaci-4, Boh miluje aj otrokyne?  
Nedovolil som všetko svojim deťom. Vychovával som ich... ale ani jedno som netrestal večnými mukami... snažil som sa, aby bol trest (ktorému som sa vyhýbal /sú aj účinnejšie metódy, ako je trest... /), ak už musel byť, primeraným a hlavne výchovným...


33.
označiť príspevok

nrbatas muž
   3. 2. 2015, 06:54 avatar
Boh nás všetkých miluje. A myslím si, že že zďaleka nie je taký prísny, ako početní "vykladači" jeho písma. Nie je byrokrat a je tolerantný. Je mu cudzí akýkoľvek radikalizmus a hysterické uchyľovanie sa k extrémom. Skrátka, je lepší a dokonalejší, ako my, ľudia.
To si myslím ja. Ale veriaci to asi vedia lepšie. Možno...
Súhlasí asmodei


34.
označiť príspevok

asmodei muž
   3. 2. 2015, 07:24 avatar
ale samozrejme ze nie je az tak prisny, vsak za vysmievanie sa nejakemu plesivcovi do plesivcov iba poslal medvedice roztrhat posmievacne deti - to je uplne primerany trest :D

Dawkins to opisal dost dobre podla mna: "The God of the Old Testament is arguably the most unpleasant character in all fiction: jealous and proud of it; a petty, unjust, unforgiving control-freak; a vindictive, bloodthirsty ethnic cleanser; a misogynistic, homophobic, racist, infanticidal, genocidal, filicidal, pestilential, megalomaniacal, sadomasochistic, capriciously malevolent bully."


35.
označiť príspevok

Kaies muž
   3. 2. 2015, 07:54 avatar
To je veľmi tvrdé.


39.
označiť príspevok

asmodei muž
   3. 2. 2015, 10:48 avatar
na vsetky tieto privlastky pre krestanskeho boha sa da v biblii najst vzdy aspon jeden priklad


14.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 2. 2015, 20:36 avatar
re: "Za to, že sa ľudstvo odkláňa od Vôle Hospodina, za to, že nerešpektuje jeho Vôľu a činí to, čo je v jeho očiach zlé,....

zaujíma ma,..ODKIAĽ " sa akože VIE " , čo je vôľa najvyššieho ???????? ..kto ho tlmočí ?

proti inak orientovaným myslím nikto nič nemá, ..prečo sa táto otázka skrýva za Boha naozaj nerozumiem,..a pritom sa
nespomína, že tu ide o veľa viac, úplne niečo iné,čo sa zahmlieva a to osvojovanie si detí homosexuálmi.

Tak takéto účelové "ticho po Pěšině" vedie k záhube ľudstva, nebudú sa rodiť deti..bo dvaja teplí ich nesplodia ani dve teplé.


17.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 2. 2015, 21:29 avatar
ja už som na df k tomu povedala svoj názor, je mi z toho nevoľno.., o.i. nevoľno mi je ako si gayovia nechávajú vynosiť dieťa zo skúmavky a pod,.))

ale tuto Kollárisko to povedal na plnú "hubu:
.." Svoj názor patrične vyjadril v popisku, ktorý bolo potrebné vycenzurovať. "Absolútne súhlasím. Rodina je otec, mama a deti. Maximálne mama, mama, mama, mama, mama, mama, mama a moje deti! ...Nič iné!.. Dvaja teploši a dieťa?.. Zvrátené!
Ospravedlňujem sa gejom, mne neprekáža, keď sa majú radi, mne neprekáža, keď si to robia, mne neprekáža, keď sa ľúbia a šu*ajú si ritky, kur*a, ale nech zo svojej úchylky nechcú vytvoriť rodinu!" ...

z diskusie:
" cielom je totalny rozvrat, rozklad a demencia spolocnosti pekne za podpory statu inplementovana do vzdelavania a medii dobre financovanymi duhovymi socialnymi inziniermi....referendum je zivotne dolezite inac nas rozlozia na kusky.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-
Súhlasí Helenka, veriaci-4, Wolfe


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 2. 2015, 22:01 avatar
mno..a ak sa k tomu všetkéímu hnusu , pridá nedajbože aj legalizácia zoofílie , tak sme ako spoločnosť úplne, ale načisto v totálnom pééééčku ,...)..dúfam, že snáď si zviera s človekom nebudú chcieť adoptovať dieťa.

.." V Dánsku ako v jedinej európskej krajine totiž môžu zoofili celkom legálne zabrúsiť do zvieracieho bordelu.

sorry, že som neslušná, a takto s popreťahovaných trebárs oviec, si človek -konzument "pochutí" na ovčom syre,..)  
Súhlasí Helenka, veriaci-4


22.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 2. 2015, 22:02 avatar
zdroj : www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí veriaci-4


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 2. 2015, 23:13 avatar
Niekto by to mohol vidiet ako argumentum ad absurdum, ale ako som povedal, raz bude uplne normalne incestne manzelstvo, alebo legalizovany pedofilny vztah (ved nebude vecne pedofilny,ze?)
Nastiastie (dufam), ze sa toho nedozijem.
Súhlasí veriaci-4


28.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 23:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 2. 2015, 23:55 avatar
Ja myslim, ze tu nejde len o Boha, ide tu aj o zdravy rozum a o nejake (moralne) hranice, ktore by sme nemali prekracovat...
Niektori ludia si slobodu dost divne predstavuju..

Inak tak to vidim, ze pomaly bude samotna sloboda potlacana sposobom lobizmu pseudodiskriminacie..

Pamatam si taku blaznivu komediu, kde z partie chcel nejaky trestny cin na seba zobrat, cernoch, pretoze by ho nezavreli, pretoze by sa bali, ze by mohli byt obvineni z rasovej diskriminacie.
To bol len ako vedlajsi pripad... tym som chcel poukazat, ze onedlho to bude tak, ze ak povies svoj nazor, ze nesuhlasi aby prebiehal experiment - aby gayovia mohli adoptovat dieta, tak budes pomaly hodeny do zalara za, ani neviem ako to nazvat... gender diskriminaciu...

Tomu sa hovori nicenie slobody v zaujme "slobody".
To by snad ani Orwella nenapadlo...
Súhlasí veriaci-4, Helenka


23.
označiť príspevok

Helenka žena
   2. 2. 2015, 22:34 avatar
Karola čo ty dole hovoríš, to je slovo božie. Ty ani nevieš, ale ty máš zákon boží v tomto prípade vpísaný v sebe.
Prečítaním celej Biblie, z kresťanských stránoka čítať životopisy svätých, to i osvojí čo je slovo božie. Ale je aj v tebe samej. Vidieť to aj z ostatných príspevkov.


24.
označiť príspevok

Helenka žena
   2. 2. 2015, 22:40 avatar
Súhlasí veriaci-4


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 2. 2015, 23:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Aranjes žena
   3. 2. 2015, 09:46 avatar
24. ufff...,ale pochybujem,že po zhliadnutí tohto videa sa prestanú niektorí ľudia správať ,ako tieto tri opičky images.forwallpaper.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 00:07 avatar
Pozrel som si 7 minut (pozeram ze to ma cele hodinu, tak to dopozeram niekedy inokedy, ak nezabudnem),
ale zatial dost dobre!
Súhlasí veriaci-4, Helenka


40.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 2. 2015, 10:49 avatar
Wolfe, ...mne stačil začiatok:
JETO TAK, že nedávno som počul takú novinku pre mňa, že sa majú pripravovať ZÁKONY, ktoré nanovo definujú to, ČO MÁ KAŽDÝ človek v budúcnosti CHÁPAŤ POD POJMOM ZDRAVÝ ROZUM. OČIVIDNE má byť zdravý ľudský rozum predefinovaný. A potom sme sa dopočuli to, že KTO SA TOMUTO novému obrazu sveta, teda zdravému ľudskému rozumu VZOPRIE, musí počítať s tým, že BUDE TRESTNE STÍHANÝ. No a čo to má s témou spoločné je, že donedávna bol za zdravý ľudský rozum pokladané to, že žena je ženou a muž mužom. Že ženy a muži patria k sebe. To sa tisícky rokov považovalo za zdravý ľudský rozum. V budúcnosti sa však bude považovať LEN „Genderizmus“ za zdravý ľudský rozum.
V mnohom nesúhlasím s „genderizmom“ (asi s väčšinou), ale nebudem pozerať hodinové video, ktoré začína klamstvami a ignorovaním historického zla v chápaní postavenia žien, ale i detí... prenasledovania homosexuálov, ich kastrovania, či upaľovania...


42.
označiť príspevok

Helenka žena
   3. 2. 2015, 11:31 avatar
J.Tull - ja som si tiež pozrela len začiatok, lebo som išla spať, ale stačilo, STAčILO MI NA TO, ABY SOM NEBOLA TICHO.


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 12:00 avatar
Neviem odkial mas presne zo sucasnosti to prenasledovanie a kastrovanie homosexualov...
(Az tak tuto historiu nepoznam..)

Obavam sa, ze na genderizmus bude poukazovane, a ze bude falosne porovnavany s niekdajsou diskriminaciu zien, alebo cernochov...

Mne ide hlavne o to, aby homosexuali nemali vacsie prava, ako adoptovane deti..


48.
označiť príspevok

Helenka žena
   3. 2. 2015, 12:15 avatar
Odkiaľ mám - veď o tom hovorí celý svet.
Menšia,- väčšie právo, - to právo deti nebudú mať žiadne, - lebo sú deti. Veď ho už nemajú ani vojaci a nie ešte deti ,- ktoré právo nemajú, ale ich budú mať rodič 1. a 2.
Ich matky teraz nevolením im to umožnia - teda svojim deťom. Matke stačí novela - však deti sú v škôlke, v škole a doma idú spať. Manžel počas telenovely si tiež žije svoju ďalšiu telenovelu - skutočnú a tie šikovnejšie žienky tieto telenovely zaskočia.
Toto bol skutočný prípad a takých je veľa. Manželka sa neteší na manžela, ale na telenovelu a manžel chudák opustený potom žije skutočnú telenovelu a vlastná manželka ani nevie - že živú telenovelu má doma. Manžel sa už potom tiež teší s novou priatľkou na telenovelu. Je to skutočná pravda. Najskôr musel byť ticho. Keď je povedal, že ide pozerať porno naživo len mávla rukou. Až keď sa žienka začala zaujímať o majetok rodiny tak veru manželke doplo.


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 13:19 avatar
48: Ja som v 45 reagoval na Tulla a jeho text
"ktoré začína klamstvami a ignorovaním historického zla v chápaní postavenia žien, ale i detí... prenasledovania homosexuálov, ich kastrovania, či upaľovania..."


53.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 2. 2015, 14:27 avatar
Wolfe, písal som ignorovaním HISTORICKÉHO zla. Tu je krátky odkaz: cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Dnes, aj keď sa už neupaľuje, keď sa deklaruje, že každá ľudská bytosť má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena, predsa len sú v nás predsudky, netolerantnosť, averzia... považovanie tých, ktorí sú nejakým spôsob "iní", za akýsi "ľudský odpad"...

"Mne ide hlavne o to, aby homosexuali nemali vacsie prava, ako adoptovane deti.."
Vo všeobecnosti som proti bezbrehému liberalizmu, genderizmu včítane a považujem za prvoradé chrániť práva detí... pri adopcii prihliadať na ich záujmy, potreby... tak, aby bola adopcia v prospech nich a nie v prospech žiadateľov o adopciu...


60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 20:15 avatar
Hovoris o pravach homosexualov...
Precitaj si toto

www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V skratke:
Islo tam o to, ze manzel opustil zenu kvoli (to uz sa neda ani povedat inemu, lebo zvykne sa hovorit kvoli inej zene) muzovi
Muzovi a jeho muzskemu partnerovi sudca prisudil dieta

Cast, na ktoru by som chcel poukazat je asi tato:
"Snažila som sa zo všetkých síl zachrániť naše manželstvo. Nemohla som ho zastaviť. Rozvod prebehol bez mediácie a ocitli sme sa na súde. Môj manžel chcel získať zverenie detí do svojej starostlivosti. Celý jeho postoj na súde možno zhrnúť jednou vetou: "Som gej, mám nárok na svoje práva." Zabralo to. Sudca mu dal všetko, čo chcel. Na konci mu dokonca povedal, "ak by ste žiadali viac, mohol som vám to dať."

Som presvedčená, že sudca vôbec nebral ohľad na náš konkrétny prípad a len nás - mňa a naše deti - použil na istý precedens a aby dobudúcna mohol ovplyvniť ďalšie podobné prípady. V našej spoločnosti sa totiž na LGBT občanov hľadí ako na marginalizované obete, ktoré musia byť ochraňované za každú cenu, aj keby to znamenalo odobrať práva iným. Sudca ignoroval nespravodlivosť, ktorú spôsobil mne a mojim deťom a zdalo sa, že si myslí, že týmto napravuje nejakú väčšiu nespravodlivosť. "


62.
označiť príspevok

stevka žena
   4. 2. 2015, 01:27 avatar
To druhe foto je na mna brutal. Neviem si predstavit, ze by som sa vzdala svojho dietata.
Súhlasí Wolfe


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 2. 2015, 07:13 avatar
Absolutne sa mi to nepaci. Dieta ako tovar.
Ste chudobna? Predajte dieta!
Súhlasí stevka


64.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 2. 2015, 08:28 avatar
v tomto prípade neviem či tá žena - matka naozaj nemala inú šancu zabojovať o deti,.. prisúdenie-zverenie detí sa súdom zvažuje podľa priamych príčin,..no manžel o.i. použil "pôsobiace argumenty".. a asi aj dokazoval že nie je schopná deti uživiť a pod., ..verím tomu, že súd jej nedal šancu ,..no na to je aj kurátor, ktorý zastáva pri rozvode práva detí, ..a aj , že máloktorú matku napadne (nevedomosť) pred rozvodom požiadať súd o právo na starostlivosť deti - "rozhodnutie o predbežnom
opatrení ". .. aj keby, tieto súdne náležitosti sú príliľš pomalé, zdlhavé...škoda reči.
Dala by som sťažnosť na sudcu.
Súhlasí Wolfe


37.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 2. 2015, 08:20 avatar
Rád si to tiež pozriem, zlo ma mnoho podôb.....


36.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 2. 2015, 08:19 avatar
A zákony Boha pracujú pokojné ďalej, navzdory pochabým, nenávystním, neuváženým, zloprajným názorom ...

Každému sa vždy len vráti to, čo zasial, čo si naložil na vlastné plecia...Ak bodliač, tak bodliač...ak kamene, tak kamene, ak ruže, tak ruže....Ako si myslel, ako si žil, tak aj dostaneš...slobodnou vôľou si bol obdarený....

Božie mlyny melú melú pomaly a isto...!, to vedeli už naší dedovia, otcovia, teda aj mi by sme to mali vedieť. Všetko sa nám raz, vráti, všetko...do bodky, nik neunikne tomu, nikdy a nikam, čo zasial, to musí všetko raz zožať.

Božie mlyny melú pomaly a isto....ale dnes už sa zvyšujú otáčky...Čas nastal! Zlo bude raz a navždy porazené! Silu svetla nič neporazí, nikdy....Všetko má svoj čas, aj čas Veľkej očisty, ktorý práve začína otvárať svoju bránu....A bude to ten čas, keď živý budú závidieť mŕtvym....Mali sme dosť času na vlastnú očistu, na učenie a pochopenie....Výhovorky a plané reči nikomu nič nepomôžu, len k jednému, k prikladaniu ďalšieho kamenia do vlastného batoha osudu....Ako ten vlk v tej rozprávke. s kamením v bruchu....
Súhlasí Helenka


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 11:44 avatar
Len mi prosim povedz, preco (s prepacenim) hajzli sa maju najlepsie a ti spravodlivi su chudobni a/lebo chori a/lebo zomieraju skor?


46.
označiť príspevok

Helenka žena
   3. 2. 2015, 12:01 avatar
Wolfe - nechcela by som byť sťastná z takých peňazí.


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 12:03 avatar
Kaslat na peniaze, ale nechcela by si byt ani zdrava?
Ja len hovorim, ze je to cele naopak..


43.
označiť príspevok

Helenka žena
   3. 2. 2015, 11:40 avatar
Čo sa ide robiť, to sa len skrýva za homosexuálov. Samotní títo ľudia sú s tým ticho. To sú tí, čo nie sú praví homosexuáli za tou dúhlou. Treba im deti - na predaj iným. Potrebujú bohatnúť na našich deťoch. Na našich vnukoch. Mne je len ľúto mamičiek - lelenoveliek - ani jedna nepojde na referendu. Že ona sa do politiky nebude ťahať. Oni nevedia čo sa ide robiť. Keby sa niekto našiel aspoň plagáty povešať. Lebo média sú ... tichučko - veď ... pozrime sa na Kuffu a na toho ukrajinského vojaka.
www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Helenka žena
   3. 2. 2015, 12:28 avatar
V Starom zákone národy mimo- Boha kresťanov -- teda tie ostatné- hádzali deti do rozpálenehé zvieraťa - do jeho papule.A tým robili dobre podľa nich.
Teraz, keď neideme voliť 3 x ANO, tak zverujeme deti homosexuálom, lezbám. atď.
Lebo nevieme kedy to zasiahne našu rodinu. Čo na druhom vidíš - na sebe čakaj.
Že sa to v našej rodine nestane, to- len sa spoliehaj. Keď teraz mlčíš, - potvrdzuješ to plným právom.


51.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 2. 2015, 13:06 avatar
Účelové strašenie, demagógia.


54.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 2. 2015, 19:10 avatar
Helenka, "V Starom zákone národy mimo- Boha kresťanov -- teda tie ostatné- hádzali deti do rozpáleneho zvieraťa - do jeho papule."
To Egypťania, Gréci, Chetiti, Peržania, Mínojci,... ostatné kočovné národy, mimo Hebrejov... to vážne všetky hádzali deti do rozpáleneho zvieraťa - do jeho papule...? Myslím si, že ani Kartáginci celkom tak konať nemuseli, ako to o nich rozhlásili Rimania a doteraz sa to traduje...


55.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 2. 2015, 19:14 avatar
Helenka, vedela by si mi vysvetliť, ako "zasiahne našu rodinu", keď si "homopár" adoptuje z decáku dieťa... pozor, aby nedošlo k nedorozumeniu, nie som bez výhrad za to, aby im to bolo umožnené...


57.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 2. 2015, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Aranjes žena
   3. 2. 2015, 12:56 avatar
Známy kňaz a charitatívny aktivista Marián Kuffa bol políciou ako aj Amnesty International vyšetrovaný (dokonca priamo v Bruseli) kvôli svojim verejným vyhláseniam a názorom o homosexualite....kam to spejeme?


58.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 2. 2015, 19:37 avatar
Kam spejeme? Spejeme k liberálnej totalite. To je taká, že všetko zlé bude povolené, ale všetko dobré a správne bude zakázané.


59.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 2. 2015, 19:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Bombolo
   3. 2. 2015, 19:18 avatar
a možno aj hospodin bol homosexual, keď decko mu musel urobiť DS


65.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 2. 2015, 08:50 avatar
inak by som rada počula názor gaya..v otázke "privlastnenia"detí si do výchovy,..čo ich k tomu motivuje, ..či majú materinské cítenie, ..čo je pravý dôvod, že tak silno túžia mať "spoločného potomka" dvaja muži, .. a čím sú si istí, že k "cudziemu" dieťaťu si vytvoria citový - rodičovský vzťah...( problém s "rodičovskou láskou" ako vytvorenie si vzťahu k "cudzeimu dieťaťu" nebýva automatické ),.. ..a akú majú predstavu o ZDRAVEJ výchove, aby "ich" dieťa" netrpelo tým, že bude týmto faktom od malička spoločensky degradované, okrem iného.

Všetko to "choré" okolo "detí" v gay rodinách, je podľa mňa zakrývací manéver...snaha o iný spoločenský pohľad, kde nejde o deti, ale o nich samych, ,..dokonca sa mi vidí, že sa týmto nepriamo dehonestuje spoločensko rodinný status hetero rodín.
Súhlasí Sloven, Wolfe


66.
označiť príspevok

pollio
   4. 2. 2015, 09:06 avatar
veď nech si tie 4 % môžu usporiadať svoje vzťahy - a nemusí to byť práve manželstvo.
čo sa týka detí... už aj dnes mnoho detí je vychovávaných len ženami a menšej miere len mužmi - takže si myslím, že by sme sa k adopcii mohli postaviť pozitívne. A vyučovanie? Mali by byť jednotné požiadavky aj tak tie zásadné vysvetlenia by mali ostať na rodičoch.
Inak neviem prečo taký rozruch, keď naša spoločnosť má dôležitejšie problémy ako nezamestnanosť, otrávené životné prostredie či cigánske getá...
Súhlasí Linda


67.
označiť príspevok

Aranjes žena
   4. 2. 2015, 09:42 avatar
66. Čo je dôležitejšie než strata slobody prejavu?


68.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 2. 2015, 10:34 avatar
no Polio ono je to tebou isto pekne myslené..ale treba vidieť rozdiel medzi hetero mužom a gayom mužom ako otcom, má to širokohosiahle pozadie, ...a nejde o nich samých, ide o dieťa a jeho "rodinu" ktorá ho formuje.. a ako " zdravo pôsobí na jeho psychický vývoj ..)

Rozruch preto,.. lebo sa adopcia detí inak orientovaných práve teraz u nás predostrela, ..samozrejme mali by sa riešiť omnoho závažnejšie problémy, ../ inak tento "problém" je vážny PROBLÉM pre zdravý vývoj spoločnosti ) ..ale to je politika,...že "bolí ťa zub ?..klepni si po prste bude ťa bolieť prst"..))


69.
označiť príspevok

pollio
   4. 2. 2015, 11:05 avatar
ako to sledujem, tak túto tému predostrela skupina ľudí, ktorá neakceptuje homosexuálov ako rovnocenných v otázkach rodičovstva resp rodiny.
ale takýto stav na slovensku trvá. potom sa pýtam, načo s tým vyšli? cítia sa ohrození čím? kým?
vytiahla sa téma ktorá nie je vážny PROBLÉM a mohol ju kľudne riešiť parlament.
Súhlasí J.Tull


71.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 2. 2015, 11:36 avatar
Myslim, ze chceli vytiahnut skor, nez to vytiahne EU ako schvalenu nadiktovanu zalezitost...
Súhlasí J.Tull


72.
označiť príspevok

Al_ice
   4. 2. 2015, 11:38 avatar
nadiktovat sa da vselico,ludia su apaticki,
ale podla mna v tomto narazia na dost velky odpor;
Súhlasí J.Tull


74.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 2. 2015, 12:50 avatar
Wolfe, súhlasím, možno je to tak ako píšeš, ale nie som o tom presvedčený. A hlavne, toto referendum, podľa mňa, s tým veľa nenarobí...


70.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 2. 2015, 11:14 avatar
Slušný človek, máš pravdu spejeme k neoliberálnej totalite, ktorá je hlavnou ideológiou kapitalizmu...
Ale chcel by som o dnešnej situácii, ako ju v súvislosti s referendom vnímam.
...máme dúhové pochody a protipochody, máme neofašistov, skínhedov... hnutia, ktoré majú jednoduché riešenia, návody čo urobiť s cigáňmi, černochmi, Arabmi, Číňanmi... homosexuálmi. My síce navonok deklarujeme nesúhlas s nimi, deklarujeme našu tolerantnosť, dokonca akceptovanie inakosti, ale v kútiku duše súhlasíme s týmito návodmi. Na kolegu, o ktorom sme sa dozvedeli, že je gay, máme odrazu iný pohľad a zamrazí nás pri pomyslení, že len nedávno sme si s ním priateľsky potriasali rukou... máme tu referendum, ktoré umocňuje toto naše negatívne vnímanie homosexuality, dáva mu nemý súhlas a spomínané hnutia ho oprávnene vnímajú ako podporu vlastnej agendy; na druhej strane dôvodne aktivizuje „dúhovistov“ ...
Situácia je taká, že v ústave je manželstvo definované ako zväzok muža a ženy a máme tu referendum o tom, že manželstvom môže byť len zväzok muža a ženy; v podmienka adopcie máme uzákonené, že adoptovať dieťa môže len manželský pár (muž a žena) a máme tu referendum o tom, že adoptovať dieťa si môže len manželský pár (muž a žena).
Situácia je taká, že tu máme rodiny s týranými deťmi, deťmi zneužívanými i sexuálne. Máme tu rozširujúcu sa pedofíliu. Cirkev, ktorá pedofíliu vo vlastných radoch ututlávala, kryla svojich pedofilov, teraz káže o nebezpečenstve homosexuality pre spoločnosť...
Situácia je taká, že mladí ľudia utekajú zo Slovenska a zakladajú svoje rodiny v zahraničí. V dnešnej dobe si páry dobre rozmyslia či sa vôbec vezmú, nieto ešte splodia dieťa (dávajú prednosť spolužitiu ako druh a družka). Máme tu 50% rozvodovosť. Nie som odborník, ale istú zodpovednosť má i výchova, ideológia tohto hnoj systému, ktorý kladie na prvoradé miesto materiálny blahobyt... nie je zriedkavosťou, že živiteľ rodiny, ktorá "funguje" od výplaty do výplaty, nedostane mzdu za odvedenú prácu... že otec málo vídava svoju rodinu, lebo je nútený pracovať mimo miesta pobytu... aj "doma" pracujúci rodičia pre pracovnú dobu, prácu všeobecne, nemajú čas na svoje deti... atď., atď....
Situácia je taká, že v našej spoločnosti čím ďalej, tým viac absentuje sociálne cítenie. Človek má strach zakročiť, keď urastení výrastkovia mlátia druhého človeka. Nie sú zriedkavé prípady, keď dieťa zamorduje pre pár šupov svojho rodiča, či starého rodiča.... Každá ľudská bytosť má svoje individuálne právo na život, na svoju ľudskú dôstojnosť, každé dieťa má neodškriepiteľné právo na otca a matku... pritom tu máme ústavy s deťmi, ktorým toto právo bolo odopreté... kontajnery s „vyhodenými“ novonarodeniatkami... samovraždy detí... máme tu hnoj čo sa na naše deti rinie nielen z médií. Nie je vôbec výnimkou, že filmy, v ktorých prevláda brutalita, sex... sú vysielané v čase, keď si ich môžu pozrieť (rozprávky pre ne určené zas naopak,,, ). Nejde však len o tieto filmy. Stačí si pozrieť ten humus, ktorý je vysielaný hnoj televíziami ako relácie pre najmenších... žiaľ u nás je to tak, že veľakrát nevychováva dieťa rodič, ale ulica... internet (kde si bez problémov môžu pozrieť porno stránky)... máme tu sexuálne choroby, AIDS, ktorý ohrozuje už stále mladšiu a mladšiu generáciu... je toho viac, čo ohrozuje duševné zdravie detí... my však riešime sexuálnu výchovu na školách...
Vnímam to tak, že toto referendum je red herringom, ktorý odpútava od skutočných problémov, je skôr olejom do ohňa, miesto toho, aby ho hasilo...


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 2. 2015, 11:41 avatar
V podstate s vacsinou suhlasim (ako, ze je stav, aky popisujes)...
Len skor mi to pride tak, aby sa nedialo toto "Je jedlo uz presolene? Preco ho este neprekorenit?"
Samozrejme presolenost to uz nevyriesi...


76.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 2. 2015, 13:14 avatar
Wolfe, lenže na Slovensku našťastie, zatiaľ, takéto prekorenenie nehrozí. Podľa mňa, referendum ani tým, ktorí by chceli koreniť, ak budú mať dostatočnú silu, v korenení ktovieako nezabráni... práve naopak, referendum im dodá sily, ktorá by "okamžite" začala ochabovať, ak by sme tu mali "zdravé" rodiny...


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 2. 2015, 13:41 avatar
Myslim, ze chceli aktivizovat ludi, aby sa neuvarili ako ta zaba...
Súhlasí veriaci-4


75.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 2. 2015, 13:07 avatar
veriaci-4, k „57“: Môžeš síce o mne hovoriť, že vrtím, trepem, ale dokazuješ tým, že nerozumieš čo znamená vrtieť, trepať.
„Vrtieť psom“ je môj výraz, ktorý používam vtedy, keď sa fakty, skutočnosť prispôsobujú názoru a nie názor faktom, skutočnosti...
Trepanie je nepodložené tvrdenie. Napríklad, ak o mne hovoríš, že vrtím, že sa zamotávam do svojich sietí, potom pokiaľ to nepodložíš konkrétnymi dôkazmi pre tieto svoje tvrdenia, potom trepeš...
A áno rozhadzujem svoje siete, ktorými namotávam ľudí, aby pochopili, že ten druhý je takým istým človekom akým je i on sám, namotávam ich na to, že deliť ľudí je špatnosť, že nik sa nedokáže vyzliecť so svojho človčenstva, že žiadny človek nie je viac, ale ani menej než ten druhý...


79.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 2. 2015, 13:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 2. 2015, 13:43 avatar
Referendum síce nič z toho čo deklaruje nerieši, ale rieši jedinú vec a tou je že ukazuje občanom ako sa dá pohnúť s politikmi aj počas volebného obdobia........


80.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 2. 2015, 14:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:59,  Určite nie lebo Peter67 je skúpy ;)
dnes, 16:57,  Bohvie, možno iba vidíš do blízkej budúcnosti. *04*13*13*13*13
dnes, 16:56,  Dezinformácia je, že Peter67 mi tento mesiac poslal 14,88€ ;)
dnes, 16:55,  Lemmy snaha sa cení, ale snaha uverejniť nie je dezinformáciou. Klamstvo je klamstvo, ja sa...
dnes, 16:52,  Osvietený- ty možno vieš čo chceš, ale si si istý čo chcú ľudia?
dnes, 16:50,  Toto však neznamená, že nie skutočnej cesty pre demokratickú spoločnosť. Blížia sa...
dnes, 16:47,  Osvietený Bol to boj ekonomík a bol nerovný. Už viackrát som tu vysvetlil prečo. Keď...
dnes, 16:40,  opýtajte sa prečo všetci agresori nežijú na jednom mieste, asi by chodili holí, ak by žili...
dnes, 16:39,  Toto robia aj americkí trolovia.
dnes, 16:38,  Kasafran to bola irónia k mentalite liberálov.
dnes, 16:31,  Osvietenýv podstate s tebou súhlasím a v tom čo si napísal tak ako to vidíš ťa chápem a...
dnes, 16:29,  Strane SMER však ide o to, zasadiť aspoň semiačko, nezáleží teraz na tom, že semiačko je...
dnes, 16:27,  Blíži sa volebný deň, potrebovala strana SMER - sociálna demokracia aspoň podprahovo...
dnes, 16:23,  psychické a pedofilné ubližovanie v podobe umŕtvovania človeka v podobe kradnutia jeho...
dnes, 16:23,  Toto je dezinformácia, snaha uverejniť klamstvo, a tým ovplyvniť verejnú mienku. Aspoň...
dnes, 16:08,  Tebe havran je vždy všetko jasné *13*13*13 Ja mám občianstvo europskej unie ako i...
dnes, 16:06,  pokoj zbraniam slováci, ej šuhaj kráľovský nemá nové ponožky elektrizujúce
dnes, 16:04,  Súdruh Harabin močí výhradne po ležiačky
dnes, 16:03,  havran to podľa teba bábkové divadlo zaručuje mier pre členské krajiny už 70 rokov so 100%...
dnes, 16:01,  pred 200 rokmi by takýto slovák prišiel o hlavu a krk, v dnešnej dobe ma takýto slovák...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(204 249 bytes in 0,631 seconds)