Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Horúca politická jeseň

24
reakcií
309
prečítaní
Tému 14. augusta 2019, 22:30 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 02. 2009
2
14. 10. 2018
10
27. 08. 2008
22
28. 12. 2011
9
10. 05. 2012
12
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2019, 22:30 avatar
Horúca politická jeseň

Rok? ?2019? ?je rokom? ?30.? ?výročia prevratu a podvodu rafinovane maskovaného pod klamnými názvami? „?nežná?“ ?či? „?zamatová?“ ?tzv.? ?revolúcia.?

Iluzionisti a manipulátori,? ?ktorí majú? „?sofistikovane rozpracovanú?“ ?našu mladú slovenskú generáciu? ?-? ?ktorú naposledy cynicky,? ?ale úspešne zneužili v tzv.? ?kuciakiáde na deštrukciu Vlády SR? ?-? ?sú určite dôkladne pripravení podkúriť pod kotol udalostí vedúcich smerom k? „?majdanizácii?“ ?Slovenska.? ?Komu podkúria,? ?koho budú v tom kotly variť,? ?smažiť, piecť...? ?a pre koho najmä bude táto jeseň bolestivo horúca??

Pre všetkých nepripravených,? ?ktorí sa klamú výhovorkami a opájajú planou nádejou? „?veď už to nejako dopadne?“?,? ?len aby nemuseli nič robiť.? ?Ale aj pre tých,? ?ktorí nedokážu? - ?najlepšie preventívne,? ?čiže už pred? „?celokozmopolitnými oslavami víťazného novembra?“ ?-? ?oponovať aktivitám síl,? ?ktoré ani slovenskú rovnoprávnosť,? ?ani štátnosť a zvrchovanosť nikdy nechceli a aj v súčasnosti robia všetko pre to,? ?aby tieto hodnoty definitívne zničili.?

Je povinnosťou všetkých,? ?ktorí s týmto trendom? „?likvidácie všetkého slovenského?“ ?nesúhlasia,? ?aby sa zjednotili a postupovali spoločne proti nepriateľovi,? ?ktorý už svoj jednotný cieľ má a má aj? „?strieborniakmi?“ ?zoradené šíky odrodilcov a zapredancov.? ?Nemala by ich? ?-? ?a celý slovenský národ? ?-? ?zjednotiť naša? „?najstaršia,? ?najzaslúžilejšia,? ?najvýznamnejšia...?“ ?celonárodná inštitúcia?? ?Keď nie ONA,? ?tak inteligencia?!

Povinnosťou inteligencie? ?-? ?v zatiaľ ešte aspoň formálne? „?zvrchovanom,? ?demokratickom a právnom štáte?“ ?-? ?je predovšetkým to,? ?aby nielen predpovedala a komentovala stupňované ohrozenie,? ?ale sa proti nemu aj aktívne postavila a prevzala spoločenskú iniciatívu a našla aj navrhla východisko?!

My, KORENE a naše združenia, národne uvedomelej slovenskej inteligencie? ?sa k tejto povinnosti a k svojmu podielu morálnej a spoločenskej zodpovednosti? „?na čele zápasov v službe národu a vlasti?“ - ?už tradične,? ?hrdo a čestne? ?-? ?hlásime a celej našej slovenskej spoločnosti navrhujeme:?

Je najvyšší čas vyhlásiť celonárodnú občiansku mobilizáciu pod spoločným heslom? „?BRÁŇME SI VYBOJOVANÉ?!“ ?a spoluprácou zjednotiť všetky bojaschopné národné sily pod hlavným spoločným heslom? - „?ZA SLOVENSKÉ SLOVENSKO?!“

Slováci,? ?uvedomme si s plnou vážnosťou,? ?že? - ?tak ako to bolo takmer vždy v našich dejinách? - ?čas ani tento raz nehrá pre náš národnoštátny prospech?!!!

Výbory združení slovenskej inteligencie a Rada osobností

Akademický? ?maliar Vliam Hornáček, predseda


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2019, 01:10 avatar
Idiot môže použiť hanebný výraz kuciakiáda. Pozostalí po zavraždenom Kuciakovi a jeho partnerke Kušnírovej by mohli oprávnene nakopať do zadku, alebo poriadne prefackať, drzého Viliama Hornáčka. On si o sebe tupo namýšľa, že patrí medzi inteligenciu? Je v nejakej rade osobností? To ma podrž! Spolieham sa na zdravý rozum občianskej spoločnosti, že také indivíduá, ako je tento maliar, bude ignorovať.
Súhlasí Osvietený


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2019, 01:12 avatar
Povinnosťou inteligencie? ?-? ?v zatiaľ ešte aspoň formálne? „?zvrchovanom,? ?demokratickom a právnom štáte?“ ?-? ?je predovšetkým to,? ?aby nielen predpovedala a komentovala stupňované ohrozenie,? ?ale sa proti nemu aj aktívne postavila a prevzala spoločenskú iniciatívu a našla aj navrhla východisko?!

Veď to robím. Snažím sa, aby sa takí inteligenti zakopali pod zem alebo sa presťahovali ku Kasafranovi do petržalských kanálov. Tam si budú dobre rozumieť. Len chcem, aby neobťažovali občanov Slovenska.
Súhlasí Osvietený


25.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 8. 2019, 09:30 avatar
Kasafran, mám pre teba tip, ako vybabrať s tými otáznikmi - najskôr si vytvor nový textový dokument na ploche a skopírovaný text najskôr prilep doň. Potom si to očami prejdi a vymaž všetky zbytočné otázniky. A takto upravený text potom vlož sem.


2.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2019, 22:33 avatar
P. S.
Rozumný čitateľ to prečíta a pochopí bez tých pre mňa opakovane nepochopiteľných otáznikov v texte niektorých tém...


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2019, 22:37 avatar
Pre náš nerozumných nám prezraď na čo je tám ten 1000 nezmyselných otáznikov ?     v tom hovne ???


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2019, 22:37 avatar
U nás fenomén "voľby aj tak nič nezmenia a všetci kradnú rovnako" je zakorenený už dlho a hlboko. Našťastie je väčšina populácie presvedčená o ich potrebe a nevyhnutnosti v demokratickom cykle.

Politici a občania sú si zatiaľ vedomí, že každý je nahraditeľný a štát sa pri zmene vlády nezosype. Tomuto však v Rusku ešte ľudia neveria. Nevedia si zatiaľ predstaviť iného autokrata ako Putina, či nebodaj demokratickú vládu vychádzajúcu z názorovej rozmanitosti.

Pre mnohých Rusov je to doslova strašiak, ktorým Rusov straší vláda už 20 rokov. Že nám sa to stať nemôže? Tak si držme klobúky. Ak bol strach v roku 2016 jedným z hlavných naratívov volebnej kampane (najmä strach z prílevu imigrantov na Slovensko) SMERu, Kotlebu, či Kollára, tak v tejto volebnej kampani to bude úplne hlavný naratív.

Strach z "liberálneho fašizmu" (rozumej názorovej plurality), strach z Bruselského diktátu, Soroša, homosexuálov, feminizmu, narkománie, amerických agentov, cigánov, Majdanu, rozpadu rodiny.

Týmto strachom bude operovať (alebo operuje) viacero strán, ktoré sa odvolávajú na tradície, vládu pevnej ruky, čistenie od protištátnych živlov, (Bielo)Rusko a s tým spojené náklady hoaxov, falošných správ a nefaktickej propagandy. To nás má primäť k viere, že politici, ktorí týchto neexistujúcich démonov vyvolávajú, nás pred nimi aj ochránia.

Hrozba ich existencie však môže pretrvávať naveky, a tak nech sa radšej nič nemení. Nech máme vládu, ktorá nás bude pred všetkými týmito hrozbami ochraňovať a nadobudneme pocit, že nahraditeľná už nie je. No ak by nahradená bola, spoločnosť sa zosype.

Dúfam,že sa táto apokalypsa nenaplní a v Slovákoch odvaha rozmýšľať ešte nevymrela.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2019, 22:41 avatar
Že by V. Horáčkovi jeblo na palici ?


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2019, 22:46 avatar
Deň, keď nás zhltol Sovietsky zväz. Víťazný február

Pred 71 rokmi sa udial prevrat, ktorý u nás na štyri dekády pochoval demokraciu. Do dejín vošiel pod menom Víťazný február.

Bol to sviatok, ktorý mal ambíciu prekonať aj Vianoce. Slováci a Česi ho povinne oslavovali takmer štyri dekády. A tento pondelok uplynie 65. výročie odo dňa, ktorý uzavrel udalosti vedúce k jeho zrodu. Víťazný február.

Na pravé poludnie sa v celom Československu rozozneli sirény a klaksóny električiek. Rozhlasové vysielanie sa na päť minút zastavilo, rovnaký čas štrajkovali aj telekomunikácie a doprava. Do ulíc vyšlo zhruba 2,5 milióna ľudí, ktorí žiadali novú vládu podľa komunistických predstáv.

Išlo o generálny štrajk zorganizovaný komunistami a zďaleka nie všetci sa ho zúčastnili dobrovoľne. „Na pracoviskách sa vytvorila atmosféra nátlaku, ktorá nútila k účasti. Tí, čo sa proti nemu otvorene postavili, boli prepustení zo zamestnania,“ hovorí pre HN historik Róbert Letz.

Deň nato sa vlády definitívne ujali komunisti. Jediným viditeľným odporom voči tomuto prevratu bol pražský pochod asi piatich tisícok vysokoškolákov. Smerovali na Pražský hrad, k prezidentovi Edvardovi Benešovi. Neprijal ich. Písal sa 25. február 1948, ktorý do dejín socialistického Československa vstúpil ako Víťazný február.

Zánik starého sveta
„Boli to dni zmätku a neistoty s otvoreným koncom a veľmi kusými informáciami o tom, čo sa vlastne deje. Veď sme nemali nič okrem rádia, noviny boli neaktuálne skôr, než vyšli,“ spomína na februárové udalosti Agneša Kalinová, spisovateľka a bývalá redaktorka rádia Slobodná Európa, v tom čase 24-ročné dievča, veriace v socialistické ideály.
Hrdinami dňa vtedy boli partizánski velitelia a najmä Július Fučík, komunista a novinár, ktorý sa postavil nacistom a zaplatil za to svojím životom. „Komunisti verili, že zbavujú spoločnosť všetkých negatívnych zjavov, že musia zničiť celý ,starý svet‘ a nastoliť nový, spravodlivý, a to aj za cenu násilia. Mysleli si, že vlastnia kľúč k poznaniu fungovania spoločnosti, ktorú treba ovládať a kontrolovať,“ vysvetľuje vtedajší revolučný étos časti spoločnosti Róbert Letz.
Prepadol mu aj politológ a filozof Miroslav Kusý, v tom čase sextán na gymnáziu. „Na škole to vrelo, viedli sa vášnivé debaty medzi katolíkmi, ľudákmi a komunistami, no bez akejkoľvek nevraživosti. Čo tento puč prinesie, sme vtedy absolútne netušili.“

Ani najväčším nadšencom komunizmu však už na samom počiatku neušli znepokojujúce signály. „V tom čase sa stratil otcov najbližší priateľ. Šepkalo sa, že ho odvliekla Štátna bezpečnosť,“ spomína na jeden z incidentov Miroslav Kusý. Práve ŠtB bola od obnovenia Československa v rukách komunistov a v rámci februárového prevratu zohrala kľúčovú úlohu.

Obilie od hladujúcich Ukrajincov
Prevrat však v skutočnosti mohol nastať už o tri roky skôr. Komunisti sa na prevzatie moci pripravovali už počas druhej svetovej vojny, garantom ich víťazstva bol Stalinov Sovietsky zväz, ktorý mal záujem o rozšírenie svojho vplyvu ďalej do strednej a západnej Európy. „Z taktických, najmä zahraničnopolitických dôvodov, sa to odložilo na neskôr. Komunistická strana mala mocenské pozície zabezpečené a nemusela o ne zvádzať nejaký tuhý zápas,“ objasňuje Róbert Letz.
Došlo však k nepredvídanej udalosti: kým parlamentné voľby v máji 1946 vyhrali v Česku komunisti, na Slovensku ich porazila Demokratická strana (DS).

A tak komunisti začali s agresívnou propagandou, zastrašovaním, úskokmi a tvrdými zásahmi polície. Obvineniami z protištátnej činnosti podkopávali DS a na jeseň 1947 v rámci takzvaného protištátneho sprisahania pozatýkali niekoľko stoviek ľudí, ako spomína historik Matej Medvecký.
Miroslav Kusý si však pamätá aj na iné politické gestá: „V čase povojnového nedostatku potravín nám ZSSR poslalo niekoľko vagónov obilia. Až neskôr vysvitlo, že to bolo na úkor hladujúcich Ukrajincov.“

Pridávam sa k väčšine
Sľubovaná „nová spoločnosť“ sa začala budovať okamžite po februárovom prevrate. Jej stavebnými kameňmi sa stala cenzúra, znárodňovanie, májové voľby s jednotnou kandidátkou, či takzvané previerky. Práve na ich príklade Agneša Kalinová opisuje atmosféru týchto dní. „Na zasadaní straníckeho výboru vo významnom podniku mali prítomní hlasovať o tom, kto z vedúcich pracovníkov je politicky spoľahlivý a koho majú ako nespoľahlivého prepustiť. A prvý, ktorý mal vyriecť svoj verdikt vyhlásil: ,Pridávam sa k väčšine‘. Nepoznám krajší, čírejší príklad oportunizmu a zbabelosti.“
Mnoho symbolov Víťazného februára síce v najbližších rokoch pochovali komunisti samotní (prvého československého prezidenta Klementa Gottwalda či „otca“ Stalina), samotný Február však úspešne prežíval desaťročia. Svedčí o tom aj úryvok zo stredoškolskej básne, ktorú v roku 1973 napísal nemenovaný člen SDKÚ.

„Čím rokov viac, čím starší som / tým viac sa zamýšľam./ Ako to, že môj domov / teplučký stále mám?! // Za to, že neviem, čo zrada, klam / že život, to je pre mňa dar / nie utrpenie, klamstvo, mar / vďaka ti, slávny Február.“

Februárový prevrat v kocke
Názov komunistického prevratu v Československu, ktorý sa uskutočnil medzi 17. a 25. februárom 1948.
Išlo o prechod od demokracie k totalite, pripojenie k sovietskemu mocenskému bloku.
Strojcami plánu na prevzatie moci komunistami boli na Slovensku Viliam Široký a Gustáv Husák.
Kľúčovú úlohu pri prevrate zohrala Štátna bezpečnosť, ktorá vyvolávala rôzne kauzy a kompromitovala vybrané osobnosti.
Podľa historikov prevratu nebolo možné zabrániť, išlo o súčasť tzv. sovietizácie časti Európy.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2019, 22:50 avatar
(5) Osvietený,
skutočne sa dostávaš až do takého poľutovaniahodného stavu, že Ti ten Tvoj zastaralý homoidný softvér prepína Hornáčka na Horáčka...?


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2019, 23:04 avatar
To nie je ten čo chodil so Šebestovou a Machom ?

V otáznikovom bludisku sa píše , že to bol VLIAM . Asi sa niekdy vlial najskôr do tej party HZDS

Na zem a veku mu je iste supiš ako Ha Rabínovi či Mečiarovi

Do toho súdruhovia Vliam


9.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2019, 23:26 avatar
(8) Osvietený,
skutočne sa Ti ešte stále nezdá, že je už skutočne najvyšší čas, aby si dôrazne požiadal svojho kaca aspoň o pár desatinné zvýšenie Tvojho softvéru...?


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2019, 23:33 avatar
Ja neviem Kaco nie a nie ani len tie otázniky dodať ba Viliama píš Viliamom nie ako ty Aka?d?emický? ?mali?ar Vliam H?orná??ček, pr? eds?? eda


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2019, 23:51 avatar
Ide o môjho učňa. Poučil som ho, že nevie napísať správne svoj titul. Kedysi písal chybne, takto: „Akad.mal.“

Ako sledujem úvodnú tému, tak už má správne, akademický maliar. Dobrý chlapec, rýchlo sa učí.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Inak tie otázniky! Vieš, prečo je ich tam toľko. Ide o šifrovaný text pre sionfašistov ako je Kasafran alebo Havran. Kto pozná sionfašistický kód, ten vie čítať aj to, čo sa neznalému javí ako otázniky. Kasafran tu hrá búdu na nás, že nevie, prečo je tam toľko otáznikov. Pracuje v prísnom sionfašistickom utajení, a jeho kaco by mu naložil, keby sa prezradil.
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 8. 2019, 23:35 avatar
To naozaj je ten Vliam Hornáček a nie Viliam Hornáček ??? Alebo ti to ten sion soft zlyhal ?


12.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2019, 23:39 avatar
(10) Osvietený,
to je v poriadku - ja už predsa dávnejšie viem, že Tvoj kaco Ťa necháva humánne "dožiť" na Tvojej nezvýšiteľnej úrovni IQ...
Súhlasí Thomas Anderson


13.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2019, 23:44 avatar
(11) Osvietený,
začínam obdivovať Tvoj postreh o zlyhávaní sionsoftu. Skutočne ma poteší, keď z Tvojich reakcií zistím, že sa začínaš prebúdzať zo svojho "vyvoleného" sna...!


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 8. 2019, 23:53 avatar
A ty sa kedy chceš prebudiť zo svojho vyvaleného sna?
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 8. 2019, 23:59 avatar
(15) Lemmy,
možno hneď ako zistím, že si prestal byť vyvaleným "humanistom" všestranne obhajujúcim zločiny sionfašizmu...!


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2019, 00:04 avatar
Opäť o mne sprosto klameš!!! 

Kde a kedy som všestranne obhajoval tvoje zločiny propagácie fašizmu?
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 8. 2019, 00:07 avatar
Nevieš nič iné, len ľudí ohovárať.
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 8. 2019, 17:47 avatar
Lemmy,
nože mi prezraď - na akú úroveň vierohodnosti staviaš svoju "pravdovravnosť"...?
Ako len môže v hlave neoliberálneho "humanistu" skrsnúť myšlienka, že nie je stúpencom sionizmu, ktorý "zrodil fašizmus a nacizmus...?


22.
označiť príspevok

gabriel pb
   16. 8. 2019, 09:12 avatar
je potrebné myslieť na rodičov, keď Vám niekto daruje čokoládu


23.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 8. 2019, 09:13 avatar
Na čích rodičov? Mojich alebo rodičov darcu? Alebo máš na mysli našich nebeských rodičov?


24.
označiť príspevok

gabriel pb
   16. 8. 2019, 09:17 avatar
problémy sa riešia radikálne, ak si nekúpiš pílku, nebudeš mať novú posteľ
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:58,  9 ... "A presné poznanie zachraňuje ľudské životy!" - Presne tak - pravá viera je...
dnes, 00:48,  29, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž...
včera, 23:50,  30, .... áno, ale ten výklad je už trochy problém. Ak ja čítam slová Ježiša, že...
včera, 23:44,  Marcus Revolta ft. John Nett - Je to tvůj boj
včera, 23:41,  keď som hviezda, prečo tu nie sú hviezdičky v smajlíkoch
včera, 23:34,  20, ....majte ma tu radi ,....*03*39
včera, 23:33,  24, ....aj mňa? *02
včera, 23:32,  Elan - Van Goghovo ucho slnko naše
včera, 23:32,  32, .... ďakujem , ..... ale viera sa nedá oddeliť skutkov. Oboje je potrebné! „Je...
včera, 23:25,  29, .... prečo potom Ježiš v 1 storočí nesedel doma a nerobil svoje remeslo, .... a mohol sa...
včera, 23:19,  No, Shagara, máš v tom pravdu, ale kukni aj kontext, ktorý si citovala, či Boh nehovorí...
včera, 23:12,  25, .... Biblia predpovedala, že po smrti apoštolov má prísť to "všeobecné odpadnutie...
včera, 23:11,  No v Písme je všetko presne dané a aj výklad je presne daný, ale ľudia môžu vykladať...
včera, 23:04,  Biblia je ako plastelína - môžeš si z nej postaviť čo chceš. V konečnom dôsledku...
včera, 23:01,  Za Esenca by som ruku do ohňa nedal. *13*13*13*13
včera, 22:59,  Ja napríklad môžem byť vedúcim pracovníkom v akomkoľvek odbore!! Moja kvalifikácia je...
včera, 22:56,  Alebooo Na konci byl zvonec a pohádky je konec. *28 a môžeme ísť spať.
včera, 22:55,  Máš to márne. Tu ti asi nikto nedá za pravdu :)
včera, 22:52,  18, .... Ok, ....ale povedz, ako skončia tí, čo vyučujú ľudské náuky, tradície? Nech...
včera, 22:51,  * lebo nedávajú zauj?mavé info ani v TV o tejto sfére. A to by sme mali byť informovaný...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(105 279 bytes in 0,265 seconds)