Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Forisch: Za vraždou Kuciaka je šéf Penty Haščák.

7
reakcií
390
prečítaní
Tému 2. apríla 2019, 13:57 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 4. 2019, 13:57 avatar
Forisch: Za vraždou Kuciaka je šéf Penty Haščák. Cieľom bol štátny prevrat, zmarenie vyšetrovania Gorily a s podporou USA dosadenie pravicovej vlády. Bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby sa na základe doterajších dôkazov domnievajú, že za týmto zločinom stála finančná skupina Penta a jej šéf Jaroslav Haščák.
31. marca 2019

V relácií Informačná Vojna s Norbertom Lichtnerom, ktorú 29. marca odvysielalo internetové rádio InfoVojna boli hosťami bývalí príslušníci tajnej služby Stanislav Žiaran a Pavol Forisch, ktorí sa počas svojho pôsobenia v SIS venovali ekonomickej kriminalite. Boli zároveň tými osobami, ktoré zavraždenému novinárovi poskytli dôležité informácie ohľadne Mariana Kočnera, kauzy Mecom a finančnej skupiny Penta.

Česká investigace.cz zverejnil 27. marca správu od Jána Kuciaka, ktorú poslal svojej kamarátke a kolegyni. Vysvetľuje v nej, že krátko po rokovaní v budove Penty, kde sídli aj firma Mecom, na začiatku septembra 2017, mu zatelefonoval Marian Kočner. Ide o známy telefonát, v ktorom sa Kočner Kuciakovi vyhrážal. Kuciak bol v Pente hovoriť o kauze Mecom, na ktorej intenzívne pracoval.

Portál zverejnením Kuciakovej správy reagoval na rozhovor, ktorý 20. marca 2019 poskytol pre Aktuality.sk šéf finančnej skupiny Penta Investments Jaroslav Haščák.

Pavol Forisch pokytol InfoVojne 27. marca dokument<www.infovojna.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v ktorom mu vyšetrovateľ potvrdil začatie trestného stíhania zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny v súvislosti s trestnou činnosťou, Mariana Kočnera, Ladislava Bašternáka a spol.

InfoVojna poskytla bývalým siskárom priestor na vyjadrenie

Stanislav Žiaran a Pavol Forisch v piatkovej relácii Informačná Vojna uviedli, že ich zámerom je informovať občanov Slovenskej republiky o ich odhaleniach v rámci skutočného a nebezpečného kriminálneho prepojenia oligarchov a politikov, ktorí idú proti záujmom občanov nášho štátu. Pri tejto príležitosti komentovali súčasné dianie ohľadne vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Témou boli ďalšie informácie v nadväznosti na udalosti, ktoré sa na Slovensku po vražde udiali.

Vraždy, Penta, Haščák a snaha o štátny prevrat

Bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby sa na základe doterajších dôkazov domnievajú, že za týmto zločinom stála finančná skupina Penta a jej šéf Jaroslav Haščák.

„Za tou vraždou je finančná skupina a konkrétna osoba, ktorá to koordinovala s Marianom Kočnerom - je to Slavo (Jaroslav - pozn. IV) Haščák,“ vyhlásil Forisch. V tejto súvislosti zároveň poukázal na vyššie uvedený rozhovor, ktorý šéf finančnej skupiny Penta poskytol portálu Aktuality.sk.

Bývalý príslušník Sovenskej informačnej služby poznamenal, že celý naratív o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorý prezentovali médiá hlavného prúdu a predstavitelia opozície, je falošný.

Stanislav Žiaran a Pavol Forisch v Informačnej vojne ďalej informovali, že po krátko Kuciakovej vražde podali na generálnu prokuratúru trestné oznámenie na konkrétne osoby a tiež príslušné dokumenty súvisiace s týmto prípadom. Výsledkom je podľa nich aj to, že na verejnosť prenikli informácie o Jaroslavovi Haščákovi, ktorého Marian Kočner krátko pred vraždou Jána Kuciaka v SMS správe informoval, že sa chystá „odj..ať čuráka“.

V uvedenom podaní je zmienka o tom, že objednávateľom vraždy je finančná skupiny Penta a osobami s vedomosťami o vražde sú: bývalý minister vnútra Daniel Lipšic, prezident Andrej Kiska, bývalý riaditeľ SIS Jozef Magala a Vladimír Pčolinský, ktorý bratom Petra Pčolinského, poslanca za hnutie Borisa Kollára Sme Rodina. Vladimír Pčolinský bol šéfom organizačného odboru na ministerstve vnútra počas toho, ako rezortu šéfoval Daniel Lipšic.

Daniel Lipšic je spoločne s advokátom Romanom Kvasnicom v súčasnosti právnym zástupcom rodín zavraždeného Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Dokument adresovaný generálnej prokuratúre uvádza, že cieľom vraždy Kuciaka mal byť prevrat, ktorý riadila a financovala Penta a podporovali Spojené štáty americké. Dôvodom tejto kriminálnej aktivity malo byť zabránenie vyšetrovaniu kauzy Gorila, ktorá je najväčšou korupčnou kauzou v slovenských dejinách. Ďalším dôvodom mala byť snaha zabrániť reprivatitáicii strategických podnikov, ktoré má v súčasnosti v rukách Penta. Tretím dôvodom bolo dosiahnuť zmenu politických pomerov v štáte dosadením pravicovej vlády, ktorá by mala podporu Spojených štátov.

Nové svedectvo bývalých príslušníkov SIS

Bývalí príslušníci SIS adresovali svoj najnovší list generálnej prokuratúre 27. marca tohto roku. Žiaran s Forischom v ňom žiadajú generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o osobné stretnutie, na ktorom mu chcú poskytnúť bližšie informácie v súvislosti s aktivitami Jaroslava Haščáka a Mariana Kočnera ohľadne vraždy novinára a jeho priateľky. Súčasťou svedectva má byť aj audiozáznam rozhovoru, kde Kočner na jednom stretnutí v bratislavskom hoteli Albreschtv požiadal Forischa o poskytnutie kompromitujúcich materiálov na šéfa vyšetrovacieho tímu kauzy Gorila Lukáša Kyselicu.

„Máme k dispozícii rozpracované a pripravené podklady, ktoré účinne a prakticky okamžite dokážu zasiahnuť objednávateľa a organizátora Penta Investments a v krátkej dobe aj vykonávateľov,“ uvádza sa v liste Čižnárovi.

Haščák začne rozprávať a následné vyšetrovanie Gorily povedie k obvineniu z korupcie Dzurindu, Mikloša a spol.

Následné obvinenie Jaroslava Haščáka môže podľa hostí relácie viesť k tomu, že šéf Penty odhalí vyšetrovateľom podrobnosti aj v korupčnej kauze Gorila.

„Spis Gorila je hlavne o zlodejovi Haščákovi a potom až o Pente. Všetky podklady k tomu existujú. Obvinení budú členovia vlády Mikuláša Dzurindu, ktorí sú podozriví z korupcie pri najväčších privatizačných škandáloch - kauza Gorila. Predovšetkým Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš - momentálne poradca ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, bývalí ministri hospodárstva Pavol Rusko, Jirko Malchárek, vrcholní predstavitelia Fondu národného majetku, neskôr aj jeho nástupníckej organizácie. Preukážeme spojenie vrcholných predstaviteľov súčasnej opozície a oligarchov z Penty,“ píše sa ďalej v ich materiáli pre generálneho prokurátora.

Destabilizácia za podpory USA a Sorosa

„Destabilizácia vlády Slovenskej republiky. Brutálnou vraždou novinára Kuciaka a jeho priateľky sa odštartovala riadená dstabilizácia Slovenskej republiky. Táto dopredu naplánovaná a účelová vražda nabrala celosvetový rozmer hlavne s pomocou USA, ktoré sa priamo podieľali riadením opozície cez svoju ambasádu na Slovensku,“ píše sa v ďalšom podaní s tým, že súčasťou tejto snahy bola diskreditácie vládnej strany Smer-SD a odstránenie vlády Roberta Fica.

Forisch tiež uviedol, že ďalšie podanie sa týka následného angažovania amerického miliardára a zakladateľa Nadácie otvorenej spoločnosti Georgea Sorosa v tejto záležitosti. „Soros sa dopustil opakovanej trestnej činnosti. Prvý krát to urobil so Milanom Šimečkom pri Mečiarovej vláde (rok 1998). Šimečka to dokonca priznal a je to zavesené aj na YouTube.“

www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

„My sme vtedy vychádzali z otvorených zdrojov. Čiže spravili prevrat, boli financovaní a v spojení s cudzou mocou a ja sa čudujem, že orgány činné v trestnom konaní dodnes nezavreli tieto osoby na doživotie. Veď za vlastizradu je doživotie,“ vyhlásil Forisch a vyjadril zhrozenie nad tým, že títo páchatelia aj naďalej aktívne pôsobia v spoločenskom a politickom živote a ovplyvňujú dianie na Slovensku.

Šimečkovci, prevrat, Čaputová a Progresívne Slovensko

Za zmienku v tejto súvislosti stojí informácie, že synom novinára Milana Šimečku je podpredseda neoliberálnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Táto strana vytvorila úspešnú kandidátku na prezidenta Zuzanu Čaputovú, ktorá donedávna taktiež pôsobila v Progresívnom Slovensku ako jeho podpredsedníčka. Čaputová v sobotu 30. marca vyhrala v druhom kole prezidentských volieb, keď získala 58,40 percent hlasov. Čaputová sa netají tým, že jej najbližším poradcom v Prezidentskom paláci bude mladý Šimečka<www.progresivne.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.

Bödor, Gašpar, sponzori Smeru a snaha vyšetriť zločiny

Forisch na otázku, či vidí snahu zo strany Smeru vyšetriť zločiny uviedol, že Kočner sa dostal do väzby počas toho ako sa ministerkou vnútra stala Denisa Saková a šéfom policajného zboru Milan Lučanský. Na adresu bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara vyhlásil, že ten len plnil príkazy Bödorovcov, ktorí vlastnia súkromnú bezpečnostnú službu SBS Bonul. Tá počas Ficovej vlády získala od štátu lukratívne zákazky.

Bývalý siskár poznamenal, že ani Fico ako predseda vlády nemusel vedieť o možných prepojeniach Bödorovcov na Kočnera a Pentu. „On nemá čas ako premiér sledovať aktivity svojich sponzorov a nečakal, že Bödor sa otočí proti nemu a zrazu začne ísť spoločne s Pentou a opozíciou proti nemu a budú stáť na strane toho, kto chce položiť Ficou vládu. Veď u Bödora bol odfotený Haščák s Kočnerom keď sa riešila Kuciakova vražda a keď ju bolo treba zakrývať. Fico len pochopil, že ho zradili vlastní sponzori,“ domnieva sa Forisch.

Ivan Mikloš ako šedá eminencia Penty a kolaborant špionážnych služieb

Žiaran s Forischom ďalej v krátkosti spomenuli financovanie a prepojene predstaviteľov iniciatívy Za slušné Slovensko, ktorý v marci minulého roku začali v štáte organizovať protivládne protesty, ktoré podporovali aj mimovládne organizácie. „Sledujte iba finančné toky. Kam čo prišlo, odkiaľ to prišlo, komu to prišlo, kto to posielal. Sledujte iba finančné toky,“ dodal Forisch.

Na záver rozhovoru bolo spomenuté meno bývalého ministra financií Ivana Mikloša, ktorý pôsobil vo vládach Mikuláša Dzurindu. Mikloš bol označený ako šedá eminencia finančnej skupiny Penta.

„Dzurinda je niktoš oproti Miklošovi. Mikloš to riadi. Mikloš je to, kto je skrytý akcionár (Penty) a kooperuje so zahraničnými spravodajskými službami a je nad Haščákom,“ šokoval svojim vyjadrením Pavol Forisch.

Celú reláciu z 29. marca 2019 si môžete vypočuť tu:

www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Novembrové vyjadrenia Pavla Forischa a Stanislava Žiarana pre InfoVojnu si môžete prečítať a vypočuť TU<www.infovojna.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.

Ďalšie dokumenty týkajúce sa Kuciaka, Penty a následného pokusu o prevrat zverejní InfoVojna v najbližších dňoch.

Zdroj: InfoVojna

Ing. Jozef Drábik
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 4. 2019, 14:16 avatar
Prosím ťa napíš to niekoľkými vetami, kto to má čítať?
Zvlášť ak hneď v úvode splietaš hrušky s jabĺčkami a ideš spájať pentu - založenú hlavným štbákom lorencom napojeným na kgb a riadenú hašťákom špeciálne pripravovaným v Moskve s USA.

Zmýlil si si toto DF s tými čo trávu žerú......


4.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 4. 2019, 14:21 avatar
Vieš to aj nejako, niečím podložiť?


5.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 4. 2019, 14:24 avatar
keď ide o život, vždy sa povie iba slepačia polievka, z rôznych príčin sa rybacia polievka zamlčí, lebo je to veľké zlo
Súhlasí Boris


6.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 4. 2019, 14:28 avatar
A práve preto sú ľudia takí rozhádabí. Nehovoria sa úplné informácie a hodnotí sa nespravodlivo, na každého iný meter.


7.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 4. 2019, 15:21 avatar
4-
www.poslednykriziak.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
To hlavné je verejne dostupné.
Máš tam aj lorenca aj haščáka - je toho podstatne viacej.
Napr. aj to, že Gorila bola úmyselne spustená lorencom, lebo chlapci z penty začali moc vyskakovať a prestávali ho poslúchať.


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 4. 2019, 14:17 avatar
na záver by som povedal, že v tomto veľkom svete sa nevyplatí byť veľkým a chcieť byť ešte väčším, lebo, kto prekročí hranicu rozumnosti, zakopne a viacerí z vás čo sa prezentujete a chcete vládnúť vo veľkom, zabúdate, že už v prvých 5 rokoch ste dosiahli hranicu rozumnosti, za hranicu rozumnosti pokladám všeobecné bohatstvo 200 najbohatších krajín sveta, ktorá sa usiluje pomáhať a prerozdeľovať rovnomerne bohatstvo


8.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 4. 2019, 15:53 avatar
(2) Kntsz,
nuž čo Ti na to povedať - azda len to, že je to písané pre politicky gramotných ľudí, ktorí chcú a vedvia pochopiť skutky a deje v ich príčinných súvislostiach. Takíto ľudia si vedia uvedomiť, že také informácie sa nedajú vtesnať do "dvoch" viet...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 283 bytes in 0,706 seconds)