hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Fatima z rôznych uhlov pohľadu. (1)

príspevkov
14
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 11.6.2013 13:45 elemír
posledná zmena 12.6.2013 23:23
1
11.06.2013, 13:45
Za necelé štyri roky bude storočnica od zjavenia, ktoré bolo výnimočné zo všetkých ohlasovaných zjavení pred tým a aj potom. Najvýznamnejšie mariánske zjavenie, kde je doposiaľ aj najvyššia návštevnosť, bolo v Južnej Amerike v Guadalupe, krátko po dobytí Španielmi. Obraz zjavenia je doteraz technickým zázrakom, čo sa týka použitia materálov a farieb.
Vnútroštátna situácia v Portugalsku v r 1916 a 1917 bola charakterizovaná ako zúrivé prenasledovanie katolíckej cirkvi.
Čo v nás zo zjavenia zostalo ??
Na mňa osobne najviac dolieha poškodenie renomé cirkvi, že sa jednak hneď nezachovala aspoň tak, ako je to dnes, pretože k mnohým veciam sa cirkev stále nevyjadruje. Niektoré mariánske zjavenia vyznievajú ako nejaká osobná aktivita Matky Božej, náležite niečo ľuďom povedať. Vo Fatime je to, všetko trošku zložitejšie, akoby sa na zjavení zúčastnilo celé nebo, ale aj satan, ktorý to všetko sledoval ako kolosálny Deň Svätej trojice s Jánom Krstiteľom pri Jordáne. Akoby aj nie, veď našu zem ulúpil nášmu Bohu a cíti sa tu ako doma.
Cirkev si však Tridentským koncilom vzala na seba až príliš ťažký úkol a teda pri vyjadrovaní, ako keby mala zviazané ruky. Koncil nastolil tvrdú diktatúru myslenia a verenia a zapečatil to rôznymi kliatbami, exkomunukáciami a odsúdeniami a nakoniec pri hodnotení mariánskych zjavení sa prišlo na to, že si cirkev v prvom rade zviazala ruky najviac sama sebe. Ale práve o tom by vlastne malo aj zjavenie byť.
Doposiaľ nenaplnená požiadavka zasvätenie Ruska.
Príčinou, prečo toto nebo požadovalo pod veľkými hrozbami, ktoré sa nakoniec naplnili a čo vlastne je nakoniec jedno z mnohých potvrdení o skutočnom zjavení, by mohol byť aj samotný Tridentský koncil a hlavne dogmy po tomto koncile a jedna z najhnusnejších, je neomylnosť pápeža a cirkvi a dedičný hriech. Tieto dogmy sa nanútili veriť len hlasovaním, ktoré bolo tak tesné, že rozhodlo iba niekoľko hlasov. Iba niekoľko hlasov na koncile rozhodlo o zavedení týchto nezmyslov do cirkvi a napriek tomu, že to bola tesnota, či áno a či nie, bolo to zabetónované takým spôsobom, že už sa s tým nedá nič robiť. Ja si však myslím, že ak niekto vyhlási o Tridenskom koncile, že už sa s tým nedá nič robiť, je nezodpovedný človek voči cirkvi a aj nebu. Veď tesnosť hlasovania mohla byť o rok a o sto, či päťsto rokov úplne iná a preto je z dejín naprosto jasné, že takýmto spôsobom nemožno zasahovať do evanjelia a celkového učenia cirkvi.
Doteraz mi stále vŕtalo hlavou, prečo to zasvätenie Ruska a nenašiel som nič iba v poslednej dobe ma napadlo, veď práve ruská pravoslávna cirkev bola proti neomylnosti pápeža a preto sa odlúčila od Ríma.
A čo by dosiahlo nebo. ak by cirkev naplnila všetky požiadavky zjavenia ?
Pred zasvätením Ruska musí cirkev najprv odvolať dogmu o neomylnosti pápeža a určite aj niečo viac, o čom momentálne nemám informácie, lebo to je príčina delenia cirkvi. Mne to pripadá, ako by nebo chcelo opäť priviezť Pravoslávnu cirkev ku Rímu a takýmto spôsobom zrušiť nielen dogmu o neomylnosti, ale mnohé iné, ktoré tiež asi vznikli tesným hlasovaním.
V žiadnom prípade nejde o úplne zrušenie Tridentského koncilu, veď tam vzišlo mnoho iných dobrých vecí pre cirkev, by si myslím, že dobré prevažuje zlé, ale to zlé sa nepáči nebu. Ale zase v každom prípade to je boží prst nad koncilom až dodnes.
Ako by sa mohli predpokladať dejiny, ak by cirkev uposlúchla nebo ? bez nadsádzky tvrdím, že to nebo by tu bolo už dnes. Spomeňte si medzivojnové obdobie, bola síce kríza ale došlo k veľkému rozmachu životnej úrovne. Ak by cirkev ihneď podľa požiadavky neba zrušila dogmy o neomylnosti a požiadala Pravoslávnu cirkev o zasvätenie, ktoré by s tým potom súhlasilo, inak by túto zodpovednosť, ktorá zostala pred Bohom na katolíckej cirkvi, prevzalo na seba ona. Veď občianska vojna bola v Rusku až do roku 1924, ako keby nebo čakalo sedem rokov, čo urobí cirkev. Ak by nebolo komunizmu, Rusko by zostalo cisárske a po vojne určite demokratické ako iné krajiny v rámci usporiadania po prvej svetovej vojne. Nebol by komunizmus v Európe a nebol by dôvod na II. sv. vojnu a potom ešte komunizmus vo východnej Európe, to všetko by nebolo a všetko by sa vyvíjalo ako západná Európa a všade by teda teraz bola ešte vyššia životná úroveň, ako je dnes v západnej Európe, lebo ekonomika by neutŕžila rany II. Svetovej vojny a ani studenej vojny a nezmyselného zbrojenia.
Toto nestálo za tú námahu ? A kto si toto ide zodpovedať pred Bohom ???, alebo už zodpovedal .
Toto je jeden môj osobný pohľad, v budúcnosti sa pokúsim o ďalšie, pretože len tento jeden mi zabral veľa miesta
none
2

1. elemír 11.06.2013, 13:45

Za necelé štyri roky bude storočnica od zjavenia, ktoré bolo výnimočné zo všetkých ohlasovaných zjavení pred tým a aj potom. Najvýznamnejšie mariánske zjavenie, kde je doposiaľ aj najvyššia návštevnosť, bolo v Južnej Amerike v Guadalupe, krátko po dobytí Španielmi. Obraz zjavenia je doteraz technickým zázrakom, čo sa týka použitia materálov a farieb.
Vnútroštátna situácia v Portugalsku v r 1916 a 1917 bola charakterizovaná ako zúrivé prenasledovanie katolíckej cirkvi.
Čo v nás zo zjaven...

11.06.2013, 19:41
Popísal si more sprostostí. Ty, zjavenie.
none
6

1. elemír 11.06.2013, 13:45

Za necelé štyri roky bude storočnica od zjavenia, ktoré bolo výnimočné zo všetkých ohlasovaných zjavení pred tým a aj potom. Najvýznamnejšie mariánske zjavenie, kde je doposiaľ aj najvyššia návštevnosť, bolo v Južnej Amerike v Guadalupe, krátko po dobytí Španielmi. Obraz zjavenia je doteraz technickým zázrakom, čo sa týka použitia materálov a farieb.
Vnútroštátna situácia v Portugalsku v r 1916 a 1917 bola charakterizovaná ako zúrivé prenasledovanie katolíckej cirkvi.
Čo v nás zo zjaven...

12.06.2013, 07:33
1.
co sa tyka zjaveni som dost skepticka, ale udalosti po udajnom znameni
boli dost zaujimave.
ukazala sa totiz moc slobodomurarov aj v samom Vatikane.Jan Pavol II
nad nimi drzal ochrannu ruku;
none
3
12.06.2013, 00:04
Až nato, že neomylnosť pápeža bola prijatá neskôr na inom koncile, neviem presne na ktorom. Tak či tak tvrdíš, že za 2. svetovú vojnu môže pár kardinálov, ktorí varili polievku svojej cirkvi a uvarili ju zle? Čiže za milióny obetí môže rádovo desiatka ľudí? Hovorí ti niečo pojem spravodlivosť? Vidíš ju tam niekde? Ja nie. Okrem toho pojem / požiadavku zasvätenia Ruska asi nechápe nikto, v článku vyššie si tento pojem definoval veľmi vágne a neurčito.
none
4
12.06.2013, 00:21
Ešte dám krátku úvahu o neomylnosti pápeža. Dogma o neomylnosti pápeža je riadny krok vedľa. Neomylný môže byť len duch boží, len Boh. Každému človeku je daná len časť pravdy, nie pravda celá. Z toho vyplýva, že sa môže pomýliť pri výklade Písma, aj pápež, keby sa o to náhodou usiloval. A keby sme to zobrali historicky, história dáva veľa dôkazov o omyloch pápežov a to som použil ešte mierne slovo.
none
5
12.06.2013, 07:27
Fatimske zjavenie,nebolo o Márii,ale o mimozemšťanoch,je zaujímavé a nápadné,že kresťanský svätý,sa zjavujú len v tej krajine,kde žijú kresťania,ešte som nepočul,aby sa zjavili v nejakej moslimskej krajine,alebo v číne,japonsku,prečo asi...
none
7
12.06.2013, 08:11
Čo sa týka dogmy o neomylnosti, to som napísal trošku nevhodne s tým, že to naozaj nebolo na Tridentskom koncile, ale v podstte sa na veci nič nemení.
Čosa týka neomylnosti pápeža, tam by sa dalo nájsť vicaero príkladov v Biblii, kedy si Boh priznáva, že sa zmýlil, napríklad aj po potope sveta, oľutoval svoj čin, čím zároveň potvrdzuje, že jeho totálna všemohúcnosť je nezmysel. Jeho moc je však taká veľká, že je človeku nepochopiteľná a samotný Ježiš hovorí, že môjmu otcovi je možné všetko, ale použil slovo je "možné".
Čo sa týka frajera, na túto tému chcem tiež niečo napísať, ale neviem kedy, ale chcem znova opakovať, že práve v Portugalsku bola vteda katolícka cirkev mimoriadne prenasledovaná. A čo sa týka moslimov, tam by to bolo lepšie preskúmať, alebo chcem niekoho požiadať, či by o tom niečo nevedel, lebo kdesi som zachytil niečo v totmto zmysle zjavení. Ina do Medžugoria chodia aj moslimovia a Ján Pavol ich označil ako cirkevných bratov a sestry. Je tam z ich strany určitá nnenávisť, pretože sú proti tomu, aby kresťania robili z Ježiša boha, ale to je len z ich strany, tá nenávisť by nemala byť zo strany kresťanov opätovaná, aj keď vieme, ako to bolo v dejinách, ale tam toho bolo viacej a aj o niečom inom. takže kresťanstvo je viacej viazené Ježišom neubližovať nikomu za žiadnu cenu, lebo hovorí, že pomsta patrí mne, avšak v tom, že Ježiš nie je boh, v tom s nimi ja osobne súhlasím, lebo to nikde nie je v evanjeliu a Ježiš, potom, čo robil s uzdravovaním ľudí, mal s tým problém už za svojho života.
none
8

7. elemír 12.06.2013, 08:11

Čo sa týka dogmy o neomylnosti, to som napísal trošku nevhodne s tým, že to naozaj nebolo na Tridentskom koncile, ale v podstte sa na veci nič nemení.
Čosa týka neomylnosti pápeža, tam by sa dalo nájsť vicaero príkladov v Biblii, kedy si Boh priznáva, že sa zmýlil, napríklad aj po potope sveta, oľutoval svoj čin, čím zároveň potvrdzuje, že jeho totálna všemohúcnosť je nezmysel. Jeho moc je však taká veľká, že je človeku nepochopiteľná a samotný Ježiš hovorí, že môjmu otcovi je možné všetko,...

12.06.2013, 15:39
No elemír, riadne dávaš tomu Bohu, keď tvrdíš, že Boh otec je omylný, nie je všemohúci a naopak Márii pripisuješ úctu, ktorá jej nepatrí / neprináleží. Citujem: „ Boh si priznáva, že sa zmýlil, napríklad aj po potope sveta, oľutoval svoj čin, čím zároveň potvrdzuje, že jeho totálna všemohúcnosť je nezmysel.“. …...... Tak v tejto vete je toľko zavádzajúci-ch nepresností, že by jeden mohol plakať. Takže pekne po poriadku: ľutoval nie oľutoval, pred potopou nie po potope, ľutovať neznamená mýliť sa. Ľutovať znamená mať súcit, mať ohľad, mať smútok / žiaľ / sklamanie. Pozri si výklad slova, skôr ako spravíš chybné závery, lebo na základe zlého výkladu slova si spravil zlý záver o neomylnosti Boha. Jednu radu ti dám, ak staviaš na jednom slove, over si iné preklady, iné časti písma s rovnakým slovom alebo aspoň over význam / výklad slova.

A ešte jedna vec. Vieš prečo sa "Mária" zjavuje len na miestach, kde žijú kresťania? Fujer to výborne poznamenal. Prečo sa nezjavuje napr. moslimom? Lebo to nie je Mária ale démon, ktorý vládne tomuto svetu a chce ľudí vzdialiť / odlúčiť od pravého Boha. Keď to nejde inak, tak aspoň cez Máriu. Nepotrebuje zviesť moslimov, budhistov, hinduistov alebo ateistov, oni nepoznajú pravého Boha, zatiaľ. Pritom Mária o sebe tvrdí napr. to, že je cesta ku Kristovi a úcta voči nej hraničí s úctou voči spasiteľovi, je takmer ako spasiteľ. Chápeš? Pripisuje si jeho zásluhy spasiteľa. Dáva to perfektný zmysel.
none
9

8. milky945 12.06.2013, 15:39

No elemír, riadne dávaš tomu Bohu, keď tvrdíš, že Boh otec je omylný, nie je všemohúci a naopak Márii pripisuješ úctu, ktorá jej nepatrí / neprináleží. Citujem: „ Boh si priznáva, že sa zmýlil, napríklad aj po potope sveta, oľutoval svoj čin, čím zároveň potvrdzuje, že jeho totálna všemohúcnosť je nezmysel.“. …...... Tak v tejto vete je toľko zavádzajúci-ch nepresností, že by jeden mohol plakať. Takže pekne po poriadku: ľutoval nie oľutoval, pred potopou nie po potope, ľutovať neznamená mýliť sa...

12.06.2013, 15:51
Anóóó, niečo zničiť, vyzabíjať, znamená mať s tým súcit, anóóó...
none
10

9. 12.06.2013, 15:51

Anóóó, niečo zničiť, vyzabíjať, znamená mať s tým súcit, anóóó...

12.06.2013, 16:55
Anóóó, veď som povedal len mať súcit, nič iné tam nie, anóóó...
none
11

10. milky945 12.06.2013, 16:55

Anóóó, veď som povedal len mať súcit, nič iné tam nie, anóóó...

12.06.2013, 17:12
To bola irónia... Neviem, či chápeš, čo to vôbec je...
none
12
12.06.2013, 22:36
Milky: Na neomylnosť je tam toho viacej a priznať si omyl, to je výsada inteligenta a ja chcem mať z boha inteligenta a nie nejakého šaša čo sa nadúva, lebo mu iní zadkolezi obalamútili zdravý rozum. A čo sa týka Matky božej, už som ti písal, aby si si skúsil sa k nej pomodliť. Na čom je vlastne založená tvoja viera, ja som to tu napísal už tristo razy, tak sa vyjadri aj ty.
No a niektoré zjavenia, možno aj, lebo posolstvá, ktoré sú z nich nepresahujú to, čo by vymyslel horlivý človek. Ale Fatima, to človek nemohol vymyslieť. Na Fatime mi vadia naozaj len tie zázraky, ale to čo bolo povedané, potvrdila neskoršia história a to je aspom u mňa sila. Ona totiž aj vymenovala, ktoré zjavenia,alebo ktoré pomenovani si praje. boli to, a to by som už musel pozrieť,Pani Karmel,.... tie ostatné dve si nespomeniem, nech mi niekto pomôže. Ale na hore Karmelto bolo asi prvé zjavenie a prvý jej kostol, lebo s jej obrazom na zástave bola procesia za skončenie moru a údajne veľmi úspešná. Toto nech si všimne aj Milky.
Samozrejme, že tam je aj veľa deformáciií, na samotnej Matke božej, veď to, čo na pútnických miestach ale aj na modlitby pre ľudí robí, privádza ľudí do takých foriem vďaky, že potom v hrlivosti aj kadečo povedia. Tým je vlastne tak trochu definovaná aj jej sila. Vlastne v dejinách cirkvi sa pápež dvakrát modlil s celým svetom ruženec a vždy to vyšlo. Prcvý krát to bolo, keď Turci obliehali Viedeň a sa mi zdá druhý krát to bolo APOLO 13, keď sa kozmonauti vrátili z totálne poškodeným mesačným modulom na zem. nepoznám ďalšie, ak sú, ale toto vlastne bola predvedena najväčšia sila cirkvi, práve cez Máriu, vlastne ruženec je o Svätej trojici a Márii. Ja by som ju v nebi, ak by tam bola nejaká vláda, poveril ministerkou zahraničných vecí, lebo túto úlohu mala vo Fatime. Bola zoslaná na zem, aby zabránila II. svetovej vojne a komunizmu.
Takže Milky. na oboch nedám dopustiť a trvám na tom čo som napísal.
none
14

12. elemír 12.06.2013, 22:36

Milky: Na neomylnosť je tam toho viacej a priznať si omyl, to je výsada inteligenta a ja chcem mať z boha inteligenta a nie nejakého šaša čo sa nadúva, lebo mu iní zadkolezi obalamútili zdravý rozum. A čo sa týka Matky božej, už som ti písal, aby si si skúsil sa k nej pomodliť. Na čom je vlastne založená tvoja viera, ja som to tu napísal už tristo razy, tak sa vyjadri aj ty.
No a niektoré zjavenia, možno aj, lebo posolstvá, ktoré sú z nich nepresahujú to, čo by vymyslel horlivý človek. Ale F...

12.06.2013, 23:23
12. a výsadou koho bude priznať - drahý veriaci je to v .iči ...
...priznať si omyl, to je výsada inteligenta ... v tom súhlasím - to je cesta pokroku
a vzdelávania - metóda pokus - omyl - ale v žiadnom prípade to neplatí pre vieru a veriaceho
tam niet žiadne - možno - alebo - tvoja argumentácia je rovnako hlúpa ako tvoje
siahodlhé príspevky.
none
13
12.06.2013, 22:51
milky: zasvätenie Ruska, ak to chcela, bolo to treba urobiť bez zbytočných rečí a potom rozmýšľať o tom. Ale ak sa na zemi niekto cíti múdrejší a hlavne neomylnejší ako boh a ešte aj ako posol z neba Mária, potom je ťažké pre nebo, aby sa na cirkev v niečom mohlo spoľahnúť. veď keď už toto nie tak čo vlastne potom ????
Ale, si si milky asi nevšimol., že pápeži chodi na návštevy po celom svete, okrem ruska a teda pravoslávnej cirkvi. je to vlstne pre konflikt o neomylnosti pápeža a neviem či aj dedičný hriech. A ak Chcela Naša Pani zasvätenie Ruska, musel by sa tento problém riešiť a nemylnosť by sa zrušila na jej výzvu, lebo Rusklo by inak nesúhlasilo. No a potom by bolo s Ruskom a Európou ináč, bez kumunizmu a vojen. A preto to nemohlo byť o tom, že sa už viackrát zišlo niekoľko kardinálov a biskupov a Rusko takýmto spôsobom zasvätili, ale Márii a teda nebu ide asi predovšetkým o zrušenie neomylnosti pápeža a upozornenie na ďalšie dogmy, ktoré jr treba preosiať evanjeliom a postune gumovať. Pretože Bohom dané a Bohom stanovené nemohla byť zem ako plochá doska stred vesmíru a tým je tento kliniec zrušený a každý, kto povie, že sa s týmto nedá nič robiť prejavuje svoju nezodpovednosť voči cirkvi a nebu.
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 4 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 120 355 B vygenerované za : 0.154 s unikátne zobrazenia tém : 36 274 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

V živote trvá minútu,
kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň,
aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.