Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Falošný boh neurobí nič,......asi šiel na záchod"?!

18
reakcií
861
prečítaní
Tému 14. januára 2018, 02:34 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2018, 02:34 avatar
Nie , nie je to posmievanie,.....len rozbor jednej biblickej správy/aj keď je to vtipná správa z hľadiska snaženia tých,čo verili vo falošných bohov/,.....ktorá poukazuje ako sa v minulosti prorok Eliáš zastával čistého uctievania!
Udialo sa to na vrchu Karmel........ale čo mal Eliáš na mysli, keď práve tu povedal, že Izraeliti -"pokrivkávajú medzi dvoma rôznymi názormi? " Títo ľudia si neuvedomovali, že si musia vybrať medzi uctievaním Jehovu/Boha Biblie, Svätého Izraela/ a uctievaním Baala. Mysleli si, že môžu robiť oboje — upokojovať Baala svojimi odpornými rituálmi a zároveň žiadať o priazeň Boha Jehovu./Jehovu Báala/
Možno uvažovali tak, že Baal bude žehnať ich úrodu a stáda, zatiaľ čo „Jehova vojsk“ ich bude chrániť vo vojne. (1. Sam. 17:45) Zabudli však na jednu základnú pravdu — pravdu, ktorá uniká aj mnohým ľuďom v súčasnosti. Jehova sa o uctievanie s nikým deliť nebude. Je hodný výlučnej oddanosti a tú aj vyžaduje. Uctievanie, ktoré je zmiešané s nejakou inou formou uctievania, .......alebo ak niekto zriedi jedinečnosť Boha Biblie a pletie si ho s nejakou trojicou........to je preňho neprijateľné, ba čo viac, uráža ho! (Prečítajte 2. Mojžišovu 20:5.)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eliáš teraz navrhuje jednoduchú skúšku. Baalovi kňazi majú postaviť oltár a položiť naň obeť. Potom sa majú modliť k svojmu bohu, aby zapálil oheň. Eliáš má urobiť to isté. Hovorí, že „Boh, ktorý odpovie ohňom, je pravým Bohom“. Eliáš veľmi dobre vie, kto je pravý Boh. Jeho viera je taká silná, že neváha Baalových prorokov plne zvýhodniť. Dáva im prednosť, aby si vybrali býka na obeť a začali vzývať Baala. (1. Kráľ. 18:24, 25)

..................................................................................................................................................................................
Baalovi proroci pripravili obeť a teraz začínajú vzývať svojho boha. Znova a znova kričia: „Baal, odpovedz nám!“ Pokračujú v tom celé hodiny. „Ale nebolo žiadneho hlasu, ani nikto neodpovedal,“ hovorí Biblia. Napoludnie sa im Eliáš začína posmievať a sarkasticky poznamenáva, že Baal je asi príliš zaneprázdnený, aby im odpovedal, že išiel na záchod /vykakať sa,....rád by som tu požil výraz ,ktorý by tejto správe dal viac šmrncu/ alebo že spí a niekto by ho mal zobudiť. „Volajte najsilnejším hlasom,“ vyzýva Eliáš týchto šarlatánov. Je jasné, že Eliáš sa pozerá na uctievanie Baala ako na smiešny podvod a chce, aby si to uvedomil aj Boží ľud. (1. Kráľ. 18:26, 27)

Jubilejná Biblia 2000 to prekladá:......
"A stalo sa na poludnie, že Eliáš sa im vysmieval a riekol: Kričte nahlas, lebo je boh. pravdepodobne hovorí alebo musel ísť na latrínu, alebo je na ceste, alebo spí a bude sa musieť prebudiť."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To Baalových kňazov privádza do ešte väčšieho ošiaľu, takže „začali volať najsilnejším hlasom a rezali sa podľa svojho zvyku dýkami a kopijami tak, až z nich tiekla krv“. Ale nič z toho nepomáhalo! „Nebolo žiadneho hlasu, ani nikto neodpovedal, ani tomu nikto nevenoval žiadnu pozornosť.“ (1. Kráľ. 18:28, 29) Nijaký Baal predsa neexistoval. Bol to len výmysel Satana, aby odviedol ľudí od uctievania Jehovu. Pravda je taká, že ak si niekto vyberie iného pána ako Jehovu, vedie to ku sklamaniu a dokonca k hanbe. (Prečítajte Žalm 25:3; 115:4–8.)
A to platí dvojnásobne aj dnes! Pán je len jeden a ten je Jehova! Nie Ježiš a ani nikto iný,ak hovoríme o Všemohúcom Bohu!
Neskoro popoludní prichádza rad na Eliáša, aby predložil obeť. Opravuje Jehovov oltár. Okolo oltára dokonca vykopal priekopu a aj tú dáva naplniť vodou. Tak ako Baalových prorokov v každom smere zvýhodnil, Jehovu zdanlivo úplne znevýhodňuje — tak pevne dôveruje svojmu Bohu. (1. Kráľ. 18:30–35)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Keď je všetko pripravené, Eliáš vyslovuje modlitbu. Jeho modlitba je pôsobivá svojou jednoduchosťou. Jasne z nej vidno, aké má Eliáš poradie hodnôt. Predovšetkým chce, aby ľudia vedeli, že „Bohom v Izraeli“ je Jehova, nie tento Baal.
Pred Eliášovou modlitbou možno zástupy uvažovali, či sa nepreukáže, že aj Jehova je len vymyslený boh, tak ako sa to ukázalo v prípade Baala. No len čo doznela modlitba, na ďalšie úvahy už nebol čas. Správa hovorí:......„Nato zostúpil Jehovov oheň a pohltil zápalnú obeť a kusy dreva a kamene a prach a zlízal vodu, ktorá bola v priekope.“ (1. Kráľ. 18:38)
„Jehova je pravý Boh! Jehova je pravý Boh!“ .......kričali všetci. (1. Kráľ. 18:39)
Konečne im bolo jasné, kde je pravda.?! Zatiaľ však ešte neprejavili žiadnu vieru. Veď uznať, že Jehova je pravý Boh, keď človek vidí zostúpiť oheň z neba ako odpoveď na modlitbu, nie je nejaký úchvatný prejav viery. A znovu,....aj dnes je tomu tak. Samotný zázrak ani v minulosti /aj v dobe Ježiša/ , a tiež aj dnes ,nevybudovali a nemôžu vybudovať pravú vieru.
Eliáš od nich preto žiada viac. Žiada od nich to, čo mali robiť už mnoho rokov — konať v súlade s Božím Zákonom. Boží Zákon hovoril, že falošní proroci a modlári majú byť usmrtení. (5. Mojž. 13:5–9) A to bol len jeden krok!

Eliáš preto prikazuje, aby boli všetci Báloví proroci usmrtení, popravení. A tak sa aj stalo. (1. Kráľ. 18:40)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tento prorok bol oddaný výlučne Jehovovi a nabádal k tomu aj druhých. Odvážne strhol masku z náboženstva, ktoré Satan používal na to, aby odviedol ľudí od Jehovu. Nespoliehal sa na seba a svoje schopnosti, ale s dôverou dal priestor Jehovovi, aby veci napravil on. Áno, Eliáš sa zastával čistého uctievania — preto napodobňujme jeho vieru!
Samozrejme, dne to robíme tak,že tiež že "strhávame masku z náboženstiev ktoré uctievajú novodobého Báála, trojjediného boha,....a tým odvádzajú ľudí od pravého Boha Biblie!"
A to "zničenie" novodobých modlárov vykoná Boh ,....pretože kresťania dnes už konajú inak ako ctitelia Boha v minulosti!
Je teda zrejme,....že jediný Boh Biblie nestrpí žiadne súperenie! A nikto sa mu nemôže vyrovnať!
Aj tento príbeh je na naše poučenie! A nebojme sa...... "bohov ktorí chodia na latrínu"!


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 1. 2018, 02:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2018, 02:46 avatar
2,....žiadny nábor nerobím,......chcem len aby ľudia skúmali Písma a presvedčili sa ako to je s tou pravdou,.....a s tým tvrdením,.....že dnes sa rozhoduje o našej budúcnosti. A keď hovorím-"dnes",tak tým myslím naozaj dnes,.....lebo dvere sa "zatvárajú" a "Boží ,prijateľný rok" sa pomaly končí!
Inak aj ja ťa milujem,......   
Súhlasí gabriel pb


12.
označiť príspevok

sta2rky muž
   14. 1. 2018, 10:24 avatar
3. Písma a pravda? Nebuď naivný.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2018, 21:33 avatar
12,........a "evolúcia a pravda" znie dôveryhodnejšie?
Ak vnímaš realitu dneška,....že ľudstvo nemá schopnosti a ani chuť zmeniť pomery vo svete,......tak sa musíš cítiť frustrovaný!?


4.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 08:39 avatar
co ucinili zidia krestanom a naopak, ze sa nenavidia natrvalo, tento druh nenavisti nema nic spolocne bozstvami
vid.schindlerov zoznam


5.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 08:40 avatar
nenavist nie je falosna, je prava a nemenna


6.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 09:24 avatar
zidia schovavali zlato do chleba a boli to ochotni aj detom dat zjest ?
takze predsa ma zlato a peniaze vyssiu hodnotu ako zivot


7.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 09:25 avatar
falosni ste vy ludia a zneuzivate vase vierovyznania vo svoj chtic byt vyvolenymi
Súhlasí havran, sta2rky


8.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 09:36 avatar
fuj, tu na zemi jedine ako ateistka
absolutne ziadne vierovyznanie z ludskych chorych kotrb mi nevyhovuje
Súhlasí havran, sta2rky


9.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2018, 09:49 avatar
Boh neexisruje. Je len ľudská hlúposť. A kto dopláca na hlúpu dôveru v Boha? Boháči a politici to niesu. A aby mali pokoj od hlupákov tak im sľubujú kňazi -ochrancovia bohatstva a moci všetko až po smrti. Na ktorú kopu sa hrabete?
Súhlasí sta2rky


16.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 1. 2018, 17:30 avatar
na kopu ktorá, je blízko hôr a svieti tam slnko


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2018, 21:37 avatar
9,....to ako keby si hovoril,....že ani ty neexistuješ! Odkiaľ si sa ty vzal,.....z hviezdneho prachu?


10.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2018, 09:53 avatar
Je však zbytočné robiť si nádeje, že ľudia sa vymania z otroctva ducha. Vždy sa rodí dostatok hlupákov, ktorý potom drú pre blaho vyvolených a osvietených.
Súhlasí sta2rky


11.
označiť príspevok

RighteousFred
   14. 1. 2018, 10:12 avatar
To je zaujímavé, prikláňam sa k existencii boha, pri tom nechodím do kostola, žiadneho darmožráča nepodporujem. Máš obrovské diery vo svojich tvrdeniach o veriacich havran.
Súhlasí Ludwig, milky945


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 1. 2018, 21:36 avatar
10,..... a kvôli čomu ty žiješ? A vo svete neveriacich nie sú "hlupáci a vyvolení"? Kde sa ty radíš,.....a ako ťažko drieš?


13.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 15:19 avatar
slecna na obrazku je tiez stvorena bohom, alebo bestiou
viem ze bestiou a hladam v obrazoch v pritomnosti skrytu temnotu a pravdu, iba pravdu
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 15:20 avatar


15.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2018, 15:35 avatar
viem kto v pritomnosti je reinhard heydrich a kde pracuje
identitu toho druheho bastarda tiez rozlustim ako svoju najvyssiu hadanku na Zemi
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:24,  Tomáš. A ty nehlásaš tú pravú vieru, cez ktorú budú ľudia spasení?*39
dnes, 05:14,  Nosatý admin Pietro kritizuje nosatých.*39
dnes, 02:43,  Evanjelium podľa Matúša 28: 16-20 "16 Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch,...
dnes, 02:26,  Cirkev mala vtedy svetskú moc, tak používala bežné svetské súdenie, vrátane popráv, ako...
dnes, 02:23,  :) Dobré otázky.
dnes, 02:21,  Však si to prečítaj poriadne : https://www.knihazivota.sk ;) Žiadny koniec sveta sa tam...
dnes, 02:18,  Stále platí, že DZIOVA KNIHA ŽIVOTA, je oficiálny zoznam mojich priateľov ;) A tí,...
dnes, 02:14,  Jediné čo sa stane, že bude vyčiarknutý z KNIHY ŽIVOTA ;)
dnes, 02:09,  Nie je mi problém vrátiť peniaze tomu, kto si to rozmyslí s pomocou mojej OSOBE ;) Je to...
dnes, 02:08,  Objednáme si sálu v kulturáku a z vyzbieraných peňazí zaplatíme POSLEDNÚ VEČERU ;)
dnes, 02:08,  26 : Tak ale to by si mal byť konkretnejši pri informácii o svojej výzve, pretože vela ludí...
dnes, 02:04,  No predstavujem si to ako jednu veľkú párty, dobre sa najeme a NIEČO aj vypijeme ;)
dnes, 02:03,  24 : A čo bude mať z toho ten kto bude sedieť po tvojej pravici ? Aké výhody z toho bude...
dnes, 01:56,  Nehlásam koniec sveta ale posledný súd, to je dosť podstatný rozdiel ;) SOM stvoriteľ,...
dnes, 01:53,  22 : Hlásaš vieru o tom, že v roku 2042 nastane koniec sveta, v ktorom príde stvoriteľ Dzio...
dnes, 01:49,  Tu je moja viera, ktorú ale nehlásam, len SOM ju zverejnil na mojej stránke ;)...
dnes, 01:46,  Veď JA ani neviem, či SMRŤ je koniec alebo prestupná stanica len ;)
dnes, 01:44,  Pane milý, JA hlásam nejakú vieru? ;) Akú? ;)
dnes, 01:42,  18 : Pretože tak isto ako všetkých 40 tisíc denominácií, tvrdíš že len TY hlásaš tu...
dnes, 01:39,  A to už ako si na to došiel? ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 213 bytes in 0,268 seconds)