hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Exorcizmus- pozri si 5 krátke videa o reálnom exorcizme

príspevkov
39
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 15.2.2013 21:25
posledná zmena 17.2.2013 09:27
1
15.02.2013, 21:25
Nie je posadnutie diablom dôkazom existencie duchovných bytostí, tak zlých ktorí osoby posadli ako aj na druhej strane dobrých duchov i Pána Boha?

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz
none
2

1. 15.02.2013, 21:25

Nie je posadnutie diablom dôkazom existencie duchovných bytostí, tak zlých ktorí osoby posadli ako aj na druhej strane dobrých duchov i Pána Boha?

http://www.youtube.com/watch?v=tIeW2UTmCAM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=YKWQv5irnyQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tdwsHx4dUTk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=pVuteH1_3xQ

http://www.youtube.com/watch?v=2u59FLZAom0&feature=related
<...

15.02.2013, 22:00
Sám som posadnutý diablom a stále nemôžem uveriť, že tí diabli sú fakt až takí sprostí 🙂.
none
26

2. 15.02.2013, 22:00

Sám som posadnutý diablom a stále nemôžem uveriť, že tí diabli sú fakt až takí sprostí 🙂.

16.02.2013, 16:38
Ako sa to prejavuje
none
27

26. dorota 16.02.2013, 16:38

Ako sa to prejavuje

16.02.2013, 16:39
Už som to tu kedysi spomínal: počujem hlasy diablov/satanov. Prakticky ma verbálne znásilňujú.
none
4

1. 15.02.2013, 21:25

Nie je posadnutie diablom dôkazom existencie duchovných bytostí, tak zlých ktorí osoby posadli ako aj na druhej strane dobrých duchov i Pána Boha?

http://www.youtube.com/watch?v=tIeW2UTmCAM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=YKWQv5irnyQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tdwsHx4dUTk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=pVuteH1_3xQ

http://www.youtube.com/watch?v=2u59FLZAom0&feature=related
<...

15.02.2013, 23:42
Nie, nie je to posadnutie diablom.
none
5

4. ruwolf 15.02.2013, 23:42

Nie, nie je to posadnutie diablom.

15.02.2013, 23:44
tak čo to je za chorobu ruwo ?
none
7

5. 15.02.2013, 23:44

tak čo to je za chorobu ruwo ?

15.02.2013, 23:50
U kresťana ide najčastejšie o bežnú diagnózu: chorobné klamstvo a podvody.
none
8

7. ruwolf 15.02.2013, 23:50

U kresťana ide najčastejšie o bežnú diagnózu: chorobné klamstvo a podvody.

15.02.2013, 23:53
Ruwolf, Annelise, to dievča z videa nižšie umrela, zničilo ju to. Skutočne by jej podľa teba stáli tie klamstvá za to, aby za ne položila aj svoj život?
none
9

8. 15.02.2013, 23:53

Ruwolf, Annelise, to dievča z videa nižšie umrela, zničilo ju to. Skutočne by jej podľa teba stáli tie klamstvá za to, aby za ne položila aj svoj život?

15.02.2013, 23:56
odkaz
The case has been labelled as a misidentification of mental illness, negligence, abuse, and religious hysteria.
none
10

9. ruwolf 15.02.2013, 23:56

http://en.WikiPedia.org/wiki/Anneliese_Michel
The case has been labelled as a misidentification of mental illness, negligence, abuse, and religious hysteria.

16.02.2013, 00:00
:-) Ja toto všetko už mám dávno prejdené, pár rokov dozadu som si ohľadom toho zisťovala všetko možné. Nikdy nebolo dokázané, že bola posadnutá, pretože to sa dokázať nedá. Ale prípad nikdy nebol jasne uzavretý.
Klamstvo to však určite nebolo. Diabol alebo duševná choroba.
none
13

10. 16.02.2013, 00:00

:-) Ja toto všetko už mám dávno prejdené, pár rokov dozadu som si ohľadom toho zisťovala všetko možné. Nikdy nebolo dokázané, že bola posadnutá, pretože to sa dokázať nedá. Ale prípad nikdy nebol jasne uzavretý.
Klamstvo to však určite nebolo. Diabol alebo duševná choroba.

16.02.2013, 00:06
Je extrémne nepravdepodobné, že nadľudské bytosti s nadhmotnými schopnosťami by
(1) potrebovali hmotné telo niekoho (posadnutého), keď môžu pôsobiť priamo inak
(2) oponent by potreboval vyzvať na "súboj" nejakým ďalším človekom (exorcista), inak sa "súboja" nezúčastní.
Kde v tom vidíš zmysel?
none
14

13. ruwolf 16.02.2013, 00:06

Je extrémne nepravdepodobné, že nadľudské bytosti s nadhmotnými schopnosťami by
(1) potrebovali hmotné telo niekoho (posadnutého), keď môžu pôsobiť priamo inak
(2) oponent by potreboval vyzvať na "súboj" nejakým ďalším človekom (exorcista), inak sa "súboja" nezúčastní.
Kde v tom vidíš zmysel?

16.02.2013, 00:08
Neviem, ruwolf, veď toľko zla sa deje na svete a na prvý pohľad tiež nemá žiadny zmysel ... Skutočne si myslíš, že našim rozumom a logikou si dokážeme všetko jasne vysvetliť?
none
15

14. 16.02.2013, 00:08

Neviem, ruwolf, veď toľko zla sa deje na svete a na prvý pohľad tiež nemá žiadny zmysel ... Skutočne si myslíš, že našim rozumom a logikou si dokážeme všetko jasne vysvetliť?

16.02.2013, 00:09
Ak sme na obraz boží, tak prečo by sme nemali?
none
16

15. ruwolf 16.02.2013, 00:09

Ak sme na obraz boží, tak prečo by sme nemali?

16.02.2013, 00:12
Boli sme tak stvorení, vraj, ale ved teraz sme už úplne iní, sme sa pokazili ;-))
none
19

9. ruwolf 15.02.2013, 23:56

http://en.WikiPedia.org/wiki/Anneliese_Michel
The case has been labelled as a misidentification of mental illness, negligence, abuse, and religious hysteria.

16.02.2013, 00:48
jasne, najlepšie to obaliť do anglickej hnačky aby sa stalo pravdou
none
17

7. ruwolf 15.02.2013, 23:50

U kresťana ide najčastejšie o bežnú diagnózu: chorobné klamstvo a podvody.

16.02.2013, 00:21
ak by mali penu na ústach by som si myslela že ide o epileptický záchvat..ale pri ňom sa nevydávajú také zvuky, ten ostane v bezvedomí pri záchvate., .skôr ide o duševnú chorobu..ale aj tak, ten hrdelný "diablov" hlas je čudný.
none
18

17. 16.02.2013, 00:21

ak by mali penu na ústach by som si myslela že ide o epileptický záchvat..ale pri ňom sa nevydávajú také zvuky, ten ostane v bezvedomí pri záchvate., .skôr ide o duševnú chorobu..ale aj tak, ten hrdelný "diablov" hlas je čudný.

16.02.2013, 00:24
Aj rozprávanie cudzími jazykmi, hoci predtým ich dotyční neovládali, či podivné zmeny ženských hlasov na mužské ... A pri epilepsii človek nereaguje podráždene a s hnusom práve na náboženské predmety...
none
3
15.02.2013, 23:40
zle sa na to pozerá
none
12

3. 15.02.2013, 23:40

zle sa na to pozerá

16.02.2013, 00:05
V Medžugorí som bola svedkom niečoho podobného, stále mám z toho hrôzu, ak si na to spomeniem, ale ... tiež nie som presvedčená, že je to diabol, ale .... možno nechcem uveriť v čisté zlo ...
none
6
15.02.2013, 23:46
Podľa tohto prípadu bol natočený aj film, možno poznáte, ten hlas je desivý ....chúďa dievča, nech sa jej už stalo čokoľvek...
odkaz
none
20
16.02.2013, 01:00
Ja som tu už písal o tých dievčatách na internáte, čo si tiež vyvoôaôi satana a určite si niektorí z vás aj zistili, že kedy a kde sa to stalo. Jediný zdroj informáciií o týchto veciach je Ježiš Kristus a teda jeho evanjelium, lenže aaby tam niekto mal šancu nájsť odpoveď, musel by ho najprv veriť a hlavne, nevieme dostatočne presne, čo je duša človeka, kde má sídlo aký je kontakt nášho vedomia s ňou.Častokrét pripokušení máme dojem, že sú v nás dve, alebo viaceré osobnosti. Neverím na to, ž niekto prežil niekoľko životov, ale sa skôr prikláňam k ev anjeliu, že do človeka môže vstúpiť duša iného človeka, najviac z tých, čo dodnes nevedia , že zomreli. Každý ktobol na druhej strane, hneď ako sa tam ocitol, väčšinou naprv hľadal nejaké,dvere a nejakäbránu, do ktorej bol, alebo nebol prijatý. Ja som tam bol dvakrát, prvý krát ma oživili skorej, než som niečo našiel, ale už som bol v stave pocitu, že ma niekto niekam vedie. DRuhýkrát to bolo dlhšie, aj to trvalo dlkšie, kým somto dvere našiel a potom som pred tými dverami čakal iba chvíľu a zase ma vrátili na Áre nazad. Toto je priestor pre dušu, kedy opustí ľudské telo a mala by dverami vôjsť ďalej, ak teda telesná smrť zostáva.Veriace duše sú vedené ku dverám, alebo k vstupu, dobrými zomrelými dušami a asi aj ľudia satanovi, Ježošova veta: Nech si mŕtvi pochovávajú mŕtvych by tam celkom zapasovala. Smrť nebolí a práve je vslobodenie z bolestia starosti a ak je človek neveriací, nemusí vôbec vedieť, že zomrel. Smrť registruje len asi nejakú večšiu zmenu života, ale netuší, že je už je len vedmie a jeho telo že nežije.Jeťiš uvádza v evanjeliu niekoľko rôznych príkladov napríklad, aby ho zradil Judáš, vošiel do neho satan. Potom hovorí o nečistých duchoch a démonov. Dokonca v jednom prípade hovorí o celej légii, ktorá vošla do človeka a ten žil v hroboch, ak ho zviazali reťazami aj tie potrhal. Neviem čo to nie je aj v tomto podobenstve, trebato študovač a rozlíčovyť
none
22

20. elemír 16.02.2013, 01:00

Ja som tu už písal o tých dievčatách na internáte, čo si tiež vyvoôaôi satana a určite si niektorí z vás aj zistili, že kedy a kde sa to stalo. Jediný zdroj informáciií o týchto veciach je Ježiš Kristus a teda jeho evanjelium, lenže aaby tam niekto mal šancu nájsť odpoveď, musel by ho najprv veriť a hlavne, nevieme dostatočne presne, čo je duša človeka, kde má sídlo aký je kontakt nášho vedomia s ňou.Častokrét pripokušení máme dojem, že sú v nás dve, alebo viaceré osobnosti. Neverím na to, ž nie...

16.02.2013, 01:18
bľa bľa bľa bľa, bľa
none
21
16.02.2013, 01:05
musím ísť spať, možno, možno zajtra viacej.
none
23
16.02.2013, 07:52
Škoda, že to bolo v jazykoch,ktorým nerozumiem, ale počul som často slovo satan, lebo zlý duch je len málokedy priamo samotný satan a tak exorcistov dotykový bod, alebo nadviazanie komunikácie so zlým duchom je jeho meno. Mala by však pred tým nasledovať otázka: Si sám, alebo vás je veľa ? a potom od kiaľ ste ? Napríklad v jednom bola celá légia, čo je okolo 150 zlých duší a tí potom vošli do svíň, ktoré sapásli na svahu a tito potom sa rútili do mora. To si môže každý prečítať, ale priamo satan to vždy nie je a exorcista musí jednať veľmi opatrne a krotiteľ so šelmou, nesmie sparaviť chybu. Takže to sú duše zlých ľudí, ktorí nenašli cestu ďalej a zlo ich mučí a je to ako droga, alebo alkohol, chcú uniknúť zlému cez ďalšie zlo. T Exorcista nie je žiadny šašek, ako si to vysvetľujú niektorí ateisti a pozná sa okamžite podľa toho, že zlý duch v tom, ktorom človeku okamžite reaguje na jeho prítomnosť. Exorcista niekedy ani nemusí zisťovať, či v niekom je zlý duch, lebo on sa prejaví okmažite.Aj v prípade Ježiša, dopredu ho prosili, nemuč nás, vieme, kto si !
Napríklad som sa dočítal, že nedávno na Slovensku niektorí cirkevní predstavitelia odvolali exorcistu. Tažko povedať prečo, ale najčastejšia príčina by mohla byť v tom, že zlý duch neznáša prítomnosť exorcistu, alebo práve odvrhnutie exorcistu je potvrdenie jeho účinnosti pred zlými duchmi, že ho neznášajú, nechcem priamo povedať, že sa boja, lebo ak ich je viac a cítia sa silnejší, okmžite vyrazia do protiútoku. Aj v evanjeliu je prípad, že vyháňali zlých dochov tí, čo nechodili s Kristom a Ježiš povedal, kto nie je proti nám, je s nami, tým akoby pstavil barikádu medzi dva rozdielne svety dobra a zla. Ale ptom sa aj opisuje prípad, keď narazili na silnejšieho zlého ducha a ten sa na nich vyrútil a doriail ich.
Všimnite si napríklad aj rakciu Bluevila, ja netzvrdím, že je v ňom zlý duch, ale píšem tu o exorcizme a už sa musel ozvať a koľkých ešte len svrbí ruka na klávesnici, aby sa tiež ozvali. A v tomto je treba hľadať nenávisť voči veriacím, tých ľudí do toho ženú práve títo zlí duchovia, lebo ak niekto so svojou vierou nie je nikomu na odtiaž, nie je logické, aby mu na ňom niečo vadilo, ale práve ten zlý duch v tom človeku ženie toho neveriaceho do konfliktu s veriacím, lebo v tom veriacom nenávidí dobrého ducha. Cíti sa ním veľmi ohrozený, že by končil jeho pobyt v človeku a on by musel ísť tam , tam kde ho to neminie tak ši tak, ale on sa snaží čo najviac oddialiť temto okamih.
Ja som tiež veľmi opatrný a radšej sa s takými veciami nezhrívam, ale raz sa mi stalo, že viackrát, keď som prišiel na autobusovú zastávku, bola tamdvojica rómov, asi manželia, ktorí sa zakaždým, keď som tam prišiel strašne vadili. To bol krik na celú ulicu. A raz ma to tak dohnevalo, že som si v mysli iab akoby jedom povedal, vyjdi už konečne z nich, kt to ,á počúvať! A v tom momete stíchli. Normálnr som sa preľakol, že to snáď nie je možné.Dokonca ešte viackrát som ich stretol na zastávke a obaja boli kľudní. Sú to teda veľmi nebezpečné veci, alebo ak sa aj niečo podarí, občas ne jednu stranu, mal by som obavu, že sa to môže podariž aj tým zlým na opačnú stranu. Im totiž ide o to, že v šloveku končí ich pobyt a musia ísť na miesto, kde budú čakať na súdny deň.
Zaujímavé je aj v evanjeliu sledovať rôzne druhy príromnosti a sily jednotlivých duchov. Lebo napríklad spomínaný, v ktorom bola légia, žil v hroboch a trhal reťaze a potm je ukázaná prítomnosť napríklad v Petrovi apoštolovi, keď Ježiš predpovedá svoje umučenie a spomeniem ešte jednu perličku, Keď nechceli prijať Ježiša v jednom samárijskom meste, učenníci sa opýtali priamo Ježiša, máme na nich zoslať oheň a síru ? A Ježiš ich zahriakol, neviete, čieho ste ducha! Apoštoli boli schopní, ak by tam nebol Ježiš, zničiť toto mesto,ale on v nich uvidel zlých duchov. A toto je tá nejnebezpenejšia forma prítomnosti zlých duchov v človeku a dokomca vo vysokých predstaviteľoch cirkvi.
Keď bol zlý duch v Petrovi, Ježiš pokarhal zlého ducha, choď mi z cesty! Ale pri apoštoloch pri samarijskom meste pokarhal priamo apoštolov, neviete, čieho ste ducha.
Takže ib štúdiom samotného evanjelia by sa dala a určite už je urobená z toho veda exorcizmu.
A tu treba tiež hľadať nebezpečenstvo pre veriacich, že satan a jeho zlí duchovia, ak dokázali oklamať apoštolov v prítomnosti Ježiša, prečo bY to neurobili aj potom a dnes ?
Ak sa veriaci so svojou vierou uzavrie, nemôže nikomu vadiť a ani byť na obtiaž, ale títo zlí duchovia , vidia v týchto ľuďoch veľké nebezpečenstvo, že by sa nástup na výkon trestu pre nich mohol priblížiť. A v tom ja hľadám zúrivosť proti veriacím, alebo ani iný logický dôvod tam nemôže byť.
A to je vlastne to svinstvo na cirkvi, že zlý dochovia vôjdu do vysokopredstavených cirkvi a cez nich škodia. A potom si dotyčného tak spracujú, že vypadá svätejší ako iní, ale nenápadne cez neho robia v cirkvi zlé. A zase, takýto sa cíti veľmi zle v prítomnosti exorcistu. Priznám sa , že z tých videí, ktoré sú tu uverejnené, išiel na mňa veľký strach a doslova som sa to bál pustiť, ale stačilo, že som sa pozrel do tváre toho exorcistu a nielenže strach prešiel, ale v kľude som sledoval všetky detaily.
Existenciu satana a jeho zlých duchov nemožno podceniť a dobrých exorcistov, pred ktorými sa zlý duchovia nevedia zatajiť a musia sa prejaviť, lebo majú z neho veľký strach, si treba vážiť ako priamych Ježišových bojovníkov a všetci tí, čo sa v prítomnosti skutočne dobrého exorcistu cítia zle, bez ohľadu na to, ako vysokosú potavení v cirkvi, a musia od neho ísť preč, alebo sa ho njeako zbaviť, tam by sa práve dalo uvažovať o prítomnosti zlých duchov v človeku. A práve títo zlí duchovia chcú na seba upozoniť a obviňujú iných svätejších, v ktorých nie sú zlý dochovia, že v nich je duch zlý. Lebo toto je tiež satanova pasca, že nesmieme o nikom povedať, že je v ňom zlý duch, lebo tým sa dopúšťame hriechu proti Duchu svätému.
Samozrejme s výnimkou exorcistu, ktorý to nemusí ani povedať, lebo v jeho prítomnosti sa zlý duch automaticky prejaví.
Na koniec: Ak nájde zlý duch prázdny a vybielený dom, nezostane tam sám, ale odíde a dovedie si ešte sedem horších od neho a dni tohoto človeka sú horšie, ako pred tým.
Akokoľvek by toto potvrdzovalo axistenciu satana a zlých duchov a tým pádom aj jeho protivníka Ježiša, nesmieme na základe toho uveriť a na tom založiť vieru. Naša viera môže byť založená iba na odozve z neba na naše modlitby. Musíme cítiť, že ak sa modlíme, že sa nemodlíme do bútľavej vŕby a že za všetko praktizovaanie viery príde odozva a odmena, ale vždy pozor na toho zlého a jeho politiku klamu.
none
24

23. elemír 16.02.2013, 07:52

Škoda, že to bolo v jazykoch,ktorým nerozumiem, ale počul som často slovo satan, lebo zlý duch je len málokedy priamo samotný satan a tak exorcistov dotykový bod, alebo nadviazanie komunikácie so zlým duchom je jeho meno. Mala by však pred tým nasledovať otázka: Si sám, alebo vás je veľa ? a potom od kiaľ ste ? Napríklad v jednom bola celá légia, čo je okolo 150 zlých duší a tí potom vošli do svíň, ktoré sapásli na svahu a tito potom sa rútili do mora. To si môže každý prečítať, ale priamo satan...

16.02.2013, 11:26
pišeš akoby si zhltol celu mudrosť sveta a bol pritomny na každom exorcisme ktory si vykonaval. demon, alebo zly duch je v každom z nas či sa ti to pači, alebo nie. v každom z nas prebyvaju bytosti ktore nepoznaš, divaju sa tvojimi očami. rozdiel však je či posadnuty je ovladany sebou, alebo externou bytosťou. su demoni na ktorych ti nepomôže žiadny exorcista
👍: elemír
none
25
16.02.2013, 14:40
Ale ide o to, že musíme o tom hovoriť a našími amatértskymi vedomosťami a konečne prinútiť zodpovedných, aby si nemysleli, že zodpovednosť je len vysoký plat a výkon tejto funcie je len na to ako si túto stloličku udržať. koľkí exorcisti sú prenasledovaní cirvou ? Zem je prehriata, blížime sa do prírodných ktastrof a ľudia nevedia čo robiť ani pri väčšej búrke ???? Ľudia si musia konečne uvedomiť, že sily zla existujú a kto sa nepostaví týmto silám, bojuje s nimi. To nie je iba pár filmov o exorcistoch, to je závažnejší problém, ktorý sa nemôže zmeniť, pokiaľ sa nezmení,pomer veriacich a neveriacich. V tomto sú naše šance na úspech, ale aj šance satanan na jeho koniec a ten má viac ako dostatočnú armádu dobre ideologicky pripravených ľudí, aby zmietli z povrchu posledné pozostatky viery a nakoniec, bez toho, že by poznali, stanú sa obeťou toho, začo bojovali, ale na druhej strane sa budeme dívať zočí voči a každý z nás bude vedieť, kto bol z nás dvoch dneska idiot.
none
28

25. elemír 16.02.2013, 14:40

Ale ide o to, že musíme o tom hovoriť a našími amatértskymi vedomosťami a konečne prinútiť zodpovedných, aby si nemysleli, že zodpovednosť je len vysoký plat a výkon tejto funcie je len na to ako si túto stloličku udržať. koľkí exorcisti sú prenasledovaní cirvou ? Zem je prehriata, blížime sa do prírodných ktastrof a ľudia nevedia čo robiť ani pri väčšej búrke ???? Ľudia si musia konečne uvedomiť, že sily zla existujú a kto sa nepostaví týmto silám, bojuje s nimi. To nie je iba pár filmov o exor...

16.02.2013, 18:20
ako konečne uvedomiť ? mysliš že ta entita alebo čo to je ti da nieaku šancu ? najsamprv čo podnikne ti rozbije tvoje rozhodovacie schopnosti a na to nepomôže biblijka a svätena voda asi. je to daleko premakanejšie asi ako si vôbec dokažeme predstaviť, daleko za hranicou. väčšina ľudi ani nevie čo to je, nevie to identifikovať, že to v sebe ma a že vôbec su ešte ľudmi a na to nepomôže sa modlikať a chodiť do kostolika a mať nieaku prevahu. ked bude priležitosť, bližneho svojho tajne prekliať aby si to panbožko nevšimol, lebo na malu chviľku nekonal v sulade s našou predstavou 🙂)))))))
none
29

28. 16.02.2013, 18:20

ako konečne uvedomiť ? mysliš že ta entita alebo čo to je ti da nieaku šancu ? najsamprv čo podnikne ti rozbije tvoje rozhodovacie schopnosti a na to nepomôže biblijka a svätena voda asi. je to daleko premakanejšie asi ako si vôbec dokažeme predstaviť, daleko za hranicou. väčšina ľudi ani nevie čo to je, nevie to identifikovať, že to v sebe ma a že vôbec su ešte ľudmi a na to nepomôže sa modlikať a chodiť do kostolika a mať nieaku prevahu. ked bude priležitosť, bližneho svojho tajne prekliať aby...

16.02.2013, 18:23
Tak nejak. Život je krutý.
none
30

29. 16.02.2013, 18:23

Tak nejak. Život je krutý.

16.02.2013, 18:43
nesmieš tomu uveriť, lenže ono si to cestu vždy najde ak potrebuje. vačšina tych svätuškarov su v skutočnosti neskutočni sebci čo prišli uskutočniť iba obchod so svojou dušou, tym obchodom podvedome stratili automaticky kontrolu nad skutočnym vlastnym JA, ale nie zo strachu, ale pre nieaky dôvod, desi ma to
none
37
16.02.2013, 20:06
Je to svojim sposobom posadnutost, ale nie tak, ako si to vacsina ludi predstavuje. Ale vacsina ludi si aj inak predstavuje realitu. Myslia si, ze nieco vedia a zostavuju svoje mudre formulky o zivote, ked v skutocnosti nevedia nic. Ako moze logicky uvazujuci clovek povedat, ze je to ciste dusevna porucha s ciste vnutornymi izolovanymi procesmy, ked 'posadnuty' reaguje na posvatne veci okolo neho? Ako moze logicky uvazujuci clovek prijat fakt, ze exorcista vylieci takto tazko dusevne choreho cloveka len na zaklade svojich textov a vierou, ked logicky to vobec nema fungovat. Ako moze niekto vobec povedat, ze je nieco logicke, ked ho ovladaju obycajne pudy a pravdu obycajne odmieta 'pozorovat' len vdaka vnutornemu strachu z pocitu menejcennosti, ci zbytocnosti. Vonkoncom je diskusia o exorcisme uplne zbytocna , ale mate vsetci pravdu: Je to o emociach, je to o demonoch, o dusevnej chorobe aj o veci, ktora nedava zmysel, ale zmysel nedava len tomu, kto o sebe nevie vobec nic .
👍: elemír
none
38
16.02.2013, 22:26
ľudslý mozog sa dá pomerne ľahko ovládať zvonku. Ja som tiež posdtúpil niekoľko hypnóz a práve asi tie isté dvierka a možno len trochu odlišne, využívajú nielen zlí duchovia.pretože ja verím, že je veľa aj dobrých duchov, na vstup do nášho vedmia. Ak som začal rozmýšľať, kde je asi duša v tele, mal som predstavu nejakého mikročípu niekde v mozgu. Alebo nedá sa vylúčiť duša ako aura okolo tela a tu by bolo oveľa jednoduchšie dostať sa do vedomia hypnozou, prípadne vstup inej duše.
Najväčšia záhada pre mňa je, že nervy sú pospájané elektricky. Aby elektrika mohla fungovať, nusí byť zdroj, teda bateria, alebo nejakť agregát. Ale skorej bateria, ktorá sa musí v spánku dobjať. Kde ju máme v tele? Dokonca aj v dnešných morených autách ak klesne napätie baterie pod určitú hpdnotu, začne elektronika blbnúť.
Ak teda by chcel neurolog liečiť pacienta, tak prv=, čo prejde lakťom chrbticu a druhé by malo byť ošetriť bateriu, teda premerať napätie. Vieme všetci, že samotné napätie nerozhoduje o stave baterie ale ak sa meria po dlhšej dobe nečinnosti, veľa to napovie. Ak by sme si zobrali človeka ako počítač, potom posadnutie zlými duchmi by boli vírusy, ale počítač je vyradený, ak aj vyberieme z matičnej dosky maličkú batériu.
Teda treba hľadať zdroj napätia a podľa spotreby by sme dostali prúd a výkon, respektíve amperhodiny. Ak jeˇľudské telo ako výrobná linka riadená počítačom, potom mikriprocesor dáva impulzy mikrospínačom a mokrospínače stykačom, ktorými sa ovláda linka. Teda v mozgu musí byť niekde droj elektriky,mikroprocesor, mikrospínače a stykače. Najväčšie sú stykače, ale čo ak na to stačí malý mozog ?
A teraz kde sa usadí zlý, alebo iný duch do človeka, aby ho uečitým spôsobom ovládal. V mikroprocesore určite nenájde miesto, ale do mikroprocesoru musia prichádzaťť data a informície na spracovanie a to už v jzku mikroprocesora a teda tu musí byť ešte niečo a to je vstup a spracovanie dát do reči mikroprocesora. A to sú na počítači všetky vstupy po diskoch , usb klúčoch vomkajších pamätí, atď... . Že by potom stačilo, že by sa zlú duch vedel nastrčiť ako USB kľúč.
teda počítač je veľký vzor, respektíve navzájom a treba si všetok systém počítača pretransformovať na mozog a všetky potrebném veci tam hľadať. Ale v prvom rade zdroj.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 173 101 B vygenerované za : 0.172 s unikátne zobrazenia tém : 50 120 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.