Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Evolucionisti – najväčšia tajná organizácia

33
reakcií
2780
prečítaní
Tému 30. januára 2010, 13:51 založil J.Tull.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 01. 2016
3
07. 08. 2009
109
 
 


1.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 1. 2010, 13:51 avatar
Kam sa hrabe FBI, CIA, slobodomurári, Opus Dei...., na evolucionistov nemajú. Pôsobia celosvetovo a ich organizovanie je dokonalé. Antropológovia po celom svete hľadajú kosti zdegenerovaných jednotlivcov druhu Homo sapiens sapiens a unisono ich označujú za kadejakých habilisov, erectusov a zdegenerované opice za všelijakých pitecusov. Robia to po celom svete. Najmä v Afrike, ale aj v Číne, ... až po Maďarsko. Nie je to však jednoduché. Vzhľadom na dávnu populáciu ľudstva, tých zdegenerovaných „homo“ nemohlo byť mnoho, okrem toho, zdegenerovanec označený povedzme erectus, musel zodpovedať všetkým takto označeným zdegenerovancom po celom svete. Tak v Číne ako i v Maďarsku. Samozrejme platí to i ostatných nálezoch, ktoré navyše musia súhlasiť s určeným datovaním. To majú na starosti geológovia. Dohliadajú na to, aby všetci erectusovia, po celom svete, boli v jednom časovom pásme. Tomu musia odpovedať i nájdené artefakty, nástroje, ostatné živočíchy, rastliny, vtedajšie podnebie a pod. Sú v tom zamontované celé vedecké tímy. Napriek zložitosti im to klape temer dokonale. Menšie faux paux mali s Homo sapiens floresiensis, o ktorom tvrdili, že sa prispôsobil životnému prostrediu ostrova tak, že sa zmenšil. Majú však smolu. Nálezy nie sú utajované - okrem tých, ktoré očividne nezapadajú do ich teórie; napr. museli byť pri tom množstve zdegenerovancov, nájdené i kosti zdravých „homo“, niekde pri Homo habilis i kosti Homo sapiens sapiens ...- a tak, možno je za tým zrada, im na to prišli. Ide o tlupu Homo sapiens trpiacu 100% na mikrocefaliu. Alebo Laronov syndrom? Prípadne vrodený syndróm z jódovej karencie? hm, ... neviem. A aby čo to ešte zachránili, uchmatli nálezy a nedovolili, aby ich skúmal niekto iný. Na nátlak ich však po dlhom čase museli vrátiť. Pri skúškach ich poškodili a tvrdili, že poškodenia vznikli prevozom. Pravdepodobne chceli vymyslieť nejakú inú presvedčivejšiu teóriu. ...hopla, alebo to bolo naopak? To je jedno. Ide o jednoznačný dôkaz toho, že i všetky ostatné nálezy sú podvodmi. Druhého faux paux sa dopustili, keď európsku degenerovanú snežnú opicu zaradili do vývojovej línie a pomenovali Homo neandrtális. Po čase im to však prekukli /mno načo dovoľujú opozičníkom vŕtať sa v nálezoch a aká krásna ikona to mohla byť/. DNA ich usvedčilo a vôbec - poctivý genetici vyvrátili celý ich nezmysel s náhodnými mutáciami.
Nič také nie je. Ak dôjde k zmene DNA preletom neutrína, alebo vystaveniu organizmu rozličným chemickým látkam, ktoré sa nachádzajú v prostredí, radiáciu, „sebeckú“ DNA, chybám pri replikácií, ...nie je to náhodná mutácia, ale poškodenie, ktoré ak sa neopraví, vyvolá samodeštrukciu bunky, prípadne rakovinu, chorobu. Jediné mutácie sú v rámci epigenetiky. Dochádza tu k naprogramovaným zmenám DNA, mutánciám, ktoré umožňujú variácie v rámci druhu.Epigenetika je síce vedný odbor, ktorý sa zaoberá štúdiom reverzibilných zmien funkcií génov, bez toho aby došlo k zmenám DNA a epigenetické faktory ovplyvňujú fenotyp bez zmeny genotypu, i DNA metylácia je typ modifikácie, ktorá je dedená bez zmeny sekvencie DNA. Ale to všetko je len účelové sprisahanie evolucionistických genetikov. Keď k zmenám dochádza aj v priebehu života, sú dedičné /nie podľa tzv. pamäte bunky ako to tvrdia evolucionisti/ a nespôsobujú rakovinu, ani iné choroby, ale variáciu druhu podľa prostredia.
... toto všetko však je len čerešničkou na torte. Evolúcia sa týka celej živočíšnej ríše /vesmíru,v širšom zmysle všetkého/. Odborníci rôznych vedných odborov sú zamontovaní do tohto megasprisahania. Keď si len zoberieme všetko to množstvo živočíšnych druhov a pre každý z nich vymysleli vývojový rebríček a to tak, že korešponduje z ostatnými nielen čo sa týka živočíchov, ale i rastlín, geológie, všetkým historickým zmenám, ktoré sa udiali na Zemi ... Proste takáto obrovská, precízne organizovaná tajná organizácia by bola nepredstaviteľná, keby nebolo geniálnych, odborne zdatných, kresťanov, ktorí ju dokázali odhaliť.
V súčasnosti žije veľké množstvo živočíchov, ktoré sa v podstate nezmenili za mnoho miliónov rokov. A nie sú to len morské huby, mäkýše, ostnatnokožce ..., alebo napr. žralok. latiméria, korytnačky ... mnoho iných. Aj taký plameniak má 50 miliónov rokov. Dokazuje to, že evolucionistickí sprisahanci vlastne ani nerozumejú vlastným evolučným teóriám. Alebo ..., že by to bolo inak?
Súhlasí Nadja


6.
označiť príspevok

fajer
   30. 1. 2010, 15:55 avatar
väčšiu sprostosť som už dlho nečítal,počúvaj ak dokážete ,že boh stvoril svet,tak potom môžete znevažovať prácu iných,ak by sme sa držali tých vašich sprostých kníh,tak by sme o svete vedeli veľké hov...


24.
označiť príspevok

fialka žena
   1. 2. 2010, 17:34 avatar
A co, evolucia je vlastne inak povedane nebeskopekelna vyvojova forma.To ked sa Eva pohadala s Adamom, tak sa skamaratila s pekelnou Luciou a vznikla evolucia 


7.
označiť príspevok

fajer
   30. 1. 2010, 15:59 avatar
Tull,prestaň čítať a písať sprostosti a niekedy si zapni Spectrum.....to je tv.stanica...


8.
označiť príspevok

Poroslav muž
   30. 1. 2010, 16:01 avatar
LOL ty si nepochopil ako to myslel - ironicky?!  


10.
označiť príspevok

fajer
   30. 1. 2010, 17:01 avatar
fuj jak som sa zľakol,že vážne....


30.
označiť príspevok

Fotón
   5. 3. 2010, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Fotón
   5. 3. 2010, 11:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   30. 1. 2010, 14:52 avatar
To myslis tento prispevok vazne? Evolucia je JAV. Teda nieco co pozorujeme. On je to vsak jav, ktory mozno pozorovat az po tisickach az desattisickach generaciach, preto pre cloveka je tazke pozorovat pocas jeho zivota evoluciu. A ludstvo, ktore sa na tieto veci pozera ma iba nieco okolo 150 rokov. Myslim tym.. Ludia si vsimaju iba 150 rokov, ze druhy sa evolvuju. Ale my mame jasnu ukazku evolucie rovno pod nosom, resp pod mikroskopom, kde sa bakterie a dokonca chripkove virusy prisposobujuce sa na penicilin, evolvuju, aby sa lepsie prisposobili prostrediu. (U bakterii,virusov mame sancu v realnom case pozorovat obrovske mnozstvo generacii). Evolucia je fakt. Derava je evolucna teoria, ktora ma evoluciu vysvetlit. Ale ona je iba nekompletna, nie nespravna. Citajte si trochu aj vedecku literaturu prosim vas, predtym, nez zacnete placat kazdu blbost, ktoru vam nakecaju v kostole. A tie konspiracie... Ja len dufam, ze si si robil srandu, lebo to bolo tak paranoidne, ze vacsia paranoja snad uz ani neexistuje.
Súhlasí J.Tull, fajer


4.
označiť príspevok

Krištof
   30. 1. 2010, 15:23 avatar
Lukas1, obmeny baktérii či vírusov dokazujú evolúciu? Nejde proste len o genetické obmeny? A mimochodom vírusy - napr. chrípkové - nie sú vôbec citlivé na penicilín či antibiotiká. Vírusy nie sú regulárne živé organizmy, neskladajú sa z buniek a preto na ne žiadne antibiotikum nemôže účinkovať.


11.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   30. 1. 2010, 20:24 avatar
Geneticke obmeny sa podla teba ako nazyvaju? Lebo podla mna sa nazyvaju evolucia.

Chces povedat, ze virusy nie su zive organizmy??? Prosim ta, nenechaj sa zosmienit. Virusy su schopne rozmnozovania a maju DNA, to znamena, ze su schopne poslat dedicnu informaciu dalsiemu potomstvu. Akurat v case, ked nie su v hostitelovi, nadobudaju krystalicku formu, ale virusy su organizmy, formy zivota.

Prosim nastuduj si k evolucii nieco na wikipedii. A najlepsie aj inych zdrojoch, mam jedno dobre video:
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí J.Tull


13.
označiť príspevok

Krištof
   31. 1. 2010, 14:24 avatar
Genetické obmeny baktérii či vírusov ešte nie sú ktovieakým prejavom evolúcie. Evolúcia by mala byť trochu iný a zložitejší systém.
Netvrdím, že vírusy nie sú živé organizmy, ale z hľadiska pôsobenia antibiotík, ktoré – ako už z názvu vyplýva – "ničia život", nie sú regulárnymi živými organizmami, nemajú bunky ako jednobunkové organizmy či baktérie. Preto na ne ani antibiotiká nezaberajú.


14.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   31. 1. 2010, 14:36 avatar
co blaznis? Tamiflu je stale najucinnejsi liek proti chripkovym virusom, likviduje ich to...

A ano, to je dost dobrym prejavom evolucie. Evolucia je vyvoj smerujuci k lepsiemu prisposobeniu sa k okoliu. Ked su virusy neustale napadane vakcinami, oni sa prisposobuju tymto podmienkam, aby dokazali prezit. A to neplati len o virusoch, ved mame bakterie, ktore dokazu zit v sopecnom prostredi, dokonca take, co ziju bez potreby kysliku a podobne.. A to preto, ze sa nejakym sposobom derivovali od inych bakterii, ktore predtym neboli schopne za normalnych okolnosti dane podmienky prezit.

Jasne, ze je to dokaz evolucie. A navyse dokaz evolucie su kosti, ktore nachadzame, predkovia cloveka, predkovia inych zvierat, napr. dinosauri vykazuju znaky premeny plazov na vtaky a vtakopysk je pekna ukazka akehosi prechodu medzi vtakmi a cicavcami, nemyslis? a je kopec inych organizmov ktore su bud ukazkou evolucie, alebo mame dobre dochovane fosilne nalezy o vyvoji.

Btw ked sa vyvija ludsky plod, embryo, tak sa vyvija rovnakym sposobom ako u vsetkych zivocichov a je tam presne ten postup ako sa jednotlive zarodocne vrstvy menia na organy atd, presne ako to vidime aj v evolucii. Dokazov je kopa, len hlupak neveri, ze evolucia sa odohrava, lebo my ju pozorujeme. To je ako vidiet padnut lietadlo a povedat, ze lietadlo nepadlo, lietadlo vzlietlo.


15.
označiť príspevok

Krištof
   31. 1. 2010, 15:01 avatar
Netvrdím, že neexistujú vakcíny alebo antvirotiká ako Tamiflu proti vírusm, ale to nie sú antibiotiká.

Evolúcia sa zväčša definuje ako „zložitý proces, pri ktorom jednoduchšie formy života prechádzajú do vývojovo vyšších a dokonalejších“. Myslíš si, že o tomto svedčia genetické obmeny vírusov či baktérií?

Poznáš problematiku Haeckelových embryí? Tento vedec sa svojho času vraj schválne dopustil podvodu, keď ukazoval zhody medzi embryami živočíchov. Bolo to však odhalené a vyvrátené. Napriek tomu sa vraj jeho "dôkazy" stále používajú.

Nie som nevyhnutne proti evolúcii, ale...


16.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   31. 1. 2010, 15:08 avatar
prosim ta, nehovor tu bludy, do ktorych sa nerozumies. Tamiflu je antibiotikum, bez ohladu na to, co tvrdis.

Ano, myslim, ze tie geneticke obmeny su velmi zlozity proces, co nasvedcuje aj fakt, ze tie virusy stale nie su plne prisposobene, ze tamiflu stale zabera, ale tie slabsie antibiotika nie. Ked si myslis, ze je to nekomplikovany proces vyzyvam ta k vytvoreniu virusu odolneho voci tamiflu!

Poznam problematiku haecklovych embryi a kecas mi tu kydy, ktore nepodkladas ziadnym dokazom, ukaz mi svoj zdroj, svojich informacii, potom hovor.


17.
označiť príspevok

Krištof
   31. 1. 2010, 15:15 avatar
Klud, nereaguj ako pubertak.
A k veci: porozmýšľaj o tom, čo si tu píšeme, pohľadaj si k tomu príslušné materiály. ;-)


21.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   31. 1. 2010, 20:49 avatar
ja som kludny. Ale preco si JA mam hladat prislusne materialy? Ty sa snazis presadit svoj nazor, tak TY si ten, kto musi poskytnut dokazy pod svoje tvrdenia, relevantny zdroj informacii. Inak sa tvoj nazor nemoze povazovat za vazny a pravdivy. To je zakladom korektnej diskusie a zakladom k nadobudaniu novych poznatkov. Ked na konferencii povie fyzik, ze dokaze vytvorit z vody zlato, tak ostatni fyzici budu chciet vidiet, ze to dokaze a budu chciet vidiet relevantnu, detailnu a hodnovernu dokumentaciu o tomto pokuse. A ten dotycny, ktory tvrdi, ze to dokaze urobit je aj potom vacsinou schopny svoj objav uhajit na zaklade tychto kriterii (samozrejme vela nestastnikov sa v minulosti pokusalo prednasat bludy, ale holt, akosi im na to skocili len bulvarne media, lebo spravy o konci sveta sa dobre predavaju)


18.
označiť príspevok

Vlado muž
   31. 1. 2010, 15:18 avatar
Krištof, pre informáciu k tým embryám, ktoré ti zrejme nedajú spať, si prečítaj aj bližšie detaily o tom, napríklad: Hackelova kresba je falzifikát a plagiát, o tom nikto z radov vedcov, ktorí sa tomu venujú, nepochybuje. Ja v tejto kapitole ale predsa vysvetľujem, že aj napriek preukázaným neprijateľným praktikám Ernsta Haeckela jeho teória biogenetického pravidla platí a je veľkým prínosom pre vedu!

www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Uvádzam to tu len preto, lebo si nespomenul aj iné známe argumenty.


19.
označiť príspevok

Krištof
   31. 1. 2010, 15:32 avatar
Vlado, tu je dôležité uviesť tieto tvoje slová: "Hackelova kresba je falzifikát a plagiát, o tom nikto z radov vedcov, ktorí sa tomu venujú, nepochybuje."


22.
označiť príspevok

ruwolf muž
   1. 2. 2010, 02:21 avatar


3.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 1. 2010, 15:08 avatar
Lukas1; ... zabudol som uviesť zdroj. Čerpal som voľne z disk. príspevkov Fotóna. 
Súhlasí Poroslav, fajer, ruwolf


5.
označiť príspevok

Poroslav muž
   30. 1. 2010, 15:25 avatar
Ja som hned vytusil ze ide o krasny sarkazmus. Len tak dalej!  


12.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   30. 1. 2010, 20:26 avatar
ok, v to som dufal, lebo to fakt vyznelo strasne :-D
Súhlasí J.Tull


9.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 1. 2010, 16:52 avatar
...mno a ešte. Narýchlo som preletel Krištofov „Koncepcia človeka... aká“, kde cituje z nejakých podivných dokumentov, ktorých autori si predstavovali neandrtálcou asi takto:
Vyvýjali sa v Afrike, kde kopírovali tamojších homo sapiens. A to nielen výrobu nástrojov, ale i pochovávanie mŕtvych. A keďže boli prispôsobení drsným chladným podmienkam prileteli Jumbojetom do Európy a tu pochovávali svojich mŕtvych dávno pred príchodom homo sapiens, pretože tí sa z Afriky vydali peši.
  


20.
označiť príspevok

Krištof
   31. 1. 2010, 15:50 avatar
JTull, teraz so si toto všimol, hm
No neandertalci žili ak aj nie priamo v Afrike, ako uvádza oná "Evolučná teória", tak aspoň pri nej, ako je Arabský polostrov a pod., ako uvádza Veľký atlas svetových dejín. Tam niekde však žili aj Homo sapiens - na viacerých miestach v Afrike... ešte pred odchodom z nej. Takže vzájomné ovplyvňovanie v priebehu tisícročí možné je. A prví zrejme pochovával druh Homo sapiens, asi pred 80 - 90 tisíc rokmi, neandertálci začali pochovávať pred asi 60 tisíc rokmi.
Ale celkovo vzaté, dostala sa mi ešte koncom decembra do rúk kniha od istého archeológa a tak mám nové poznatky, ktoré menia mierne môj pohľad... Chcelo by to však samotnú tému.


23.
označiť príspevok

činčin žena
   1. 2. 2010, 08:46 avatar
tull, pekne som sa zasmiala, ale poviem ti, že taku ironiu som u teba ešte nevidela


25.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 2. 2010, 16:48 avatar
činčin; ...a ja som si domýšľavo myslel, že čítaš všetky moje príspevky  


26.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 2. 2010, 16:50 avatar
Krištof; k 20 Homo erectus prišiel do Eurázie asi pred 900 000 rokmi a prispôsobujúc sa podmienkam vytvoril niekoľko poddruhov, foriem. Jednou z nich bol Homo heidelbergensis - „protoneandrtálec. Klasický neadrtálec /moustérienska kultúra 80 000 rokov p.n.l./ sa stal skutočným vládcom doby ľadovej. Homo sapiens sapiens /Kromaňonci/ prišiel do Európy z Afriky pred asi 40-tisíc rokmi. Tu došlo k ich prvému stretu. Nemohol kopírovať kultúru, pochovávanie, Kromaňoncov, keďže jeho kultúra, rituáli /napr. i kult medveďa, pokladaný za predchodcu totemizmu/ sa rozvíjali dávno pred tým.
Okrem toho, náboženské predstavy, sakrálno, nie sú len pohreby a sú ďaleko staršie. Vyvíjali sa v podstate už od „našich počiatkov“
Začiatky náboženstiev 1.


27.
označiť príspevok

Krištof
   11. 2. 2010, 17:35 avatar
J.Tull,
podľa mojich vedomostí neadertálci žili na rôznych miestach sveta. Nežili len v Európe, ale i na suchom Strednom východe a dokonca na Arabskom polostrove, kúsok od Afriky. Samozrejme, mohlo ísť o „poddruhy“ neadertálcov. Tam – na Arabskom polostrove a v blízkom okolí v Afrike žili aj Homo sapiens! (Tí potom pred cca 60 tisíc rokmi mali Afriku opúšťať.) Odporúčam mapy Veľkého atlasu svetových dejín.
Neviem, od kedy sa prejavovalo sakrálno, možno máš pravdu. No vysvetľujem si to podľa svojho poznania ako prejav čohosi vyššieho, čo sa napríklad neprejavuje u zvierat. Materialista si to bude vysvetľovať v rámci svojej filozofie


28.
označiť príspevok

viktor231 muž
   14. 2. 2010, 12:10 avatar
ake mate skusenosti s duchmi ? ja mam jednu a dodnes si ju neviem vysvetlit. nechapem preco sa mi to stalo.


29.
označiť príspevok

Fotón
   4. 3. 2010, 23:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 3. 2010, 19:01 avatar
Fotón; ... podľa Tvojej logiky, keď človeku žijú jeho rodičia, dokonca ešte i prarodičia znamená to, že nemôže byť potomkom svojich žijúcich prarodičov? Ak si pozornejšie prečítaš Tebou doporučené stránky, možno prídeš na to, že v nich žiadny rozpor nie je a už vôbec nič čo by odporovalo ET.
Vo vede nič nie je 100% a priznáva to. Vedecké teórie sa vždy prispôsobia relevantným, potvrdeným faktom ...
... mno a to si predstav ET predpovedá a jej predpovede sa i plnia. Napr. v rámci ET sa predpovedala existencia operených dinosaurov a neskoršie nálezy túto predpoveď potvrdili, alebo v rebríčku vývoja homo nedávny nález „Ardi“ ...
Takže uznávaš, že evolucionisti sú dokonalí. Vytvoriť takú mocnú tajnú organizáciu aká vo svete nemá obdoby, len aby dokázali neexistenciu „Boha“, na to treba dokonalosť. Dokonca sú takí prefíkaní, že v ich organizácii pracuje i mnoho veriacich, kresťanov nevynímajúc.
 


33.
označiť príspevok

Fotón
   9. 3. 2010, 10:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Fotón
   9. 3. 2010, 10:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:24,  Brusel v smútku.
dnes, 00:02,  Prezidentské voľby vyhral Lukašenko, získal skoro 79 % hlasov...!
včera, 23:53,  Rímskym 1,16 Veď ja sa nehanbím za evanjelium, lebo ono je Božou mocou na spásu pre...
včera, 23:50,  V Minsku zahřměl výbuch. V zemi pokračují demonstrace 23:41 09.08.2020 K výbuchu...
včera, 22:53,  Aj Poliaci sa už viac poučili ako Slováci.
včera, 22:52,  V nedeľu se nedelá.
včera, 22:50,  „Syn môj, nepohŕdaj Pánovou výchovou, ani neklesaj, keď ťa on karhá. Lebo koho Pán...
včera, 22:47,  301 Prezradím ti tajomstvo — verejné tajomstvo: svetové krízy sú krízy svätých. Boh...
včera, 22:44,  Ja veriiim! Jupi.
včera, 22:41,  Dneska jee nedeľa v noci, pre mňa zatiaľ deň nekončí. Rozmýšľam, že Kristus žije a...
včera, 22:31,  Čaw Gabčo, kde si zas odišiel. .. =( =D
včera, 22:29,  Sa pýtaš ako evanielik katolíka? .. Oboji majú sochy v kostole, ale evanjelici tuším Máriu...
včera, 22:25,  Čože? *19 Jak je otočený zadkom ala chrbtom? ..*29
včera, 22:21,  Komu ?
včera, 22:06,  Kiežby sa Gabčove sny naplnili ako čaša, čas čas a čas......
včera, 21:49,  Nejaký človek ktorý by si so mnou písal o lízaní vagínky? Ak chcete tak vám nejaký...
včera, 21:48,  (2) Gabriel pb, môžeš mi prezradiť, koľko rokov si sa doteraz dožil...?
včera, 20:48,  Nech sa tvoje prianie splní.
včera, 20:48,  Ale nic si z toho nerob bratu vsetci maju nieco v kostoloch to je bezna sucast kostolov
včera, 20:41,  A myslim ze aj evanielici maju ci nie ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 064 bytes in 0,297 seconds)