Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Europoslanec Uhrík o Bruseli

9
reakcií
98
prečítaní
Tému 15. septembra 2019, 16:37 založil hokejis.

podobné témy:1.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2019, 16:37 avatar
Europoslanec Milan Uhrík rozprával o živote europoslanca v Bruseli.

Uhrik tvrdí, že sa nedá efektívne zastupovať záujmy Slovákov a Slovenska, ak poslanec ostane žiť v Bruseli. Podla jeho slov je europarlament ako nablýskaná vesmírna loď, kde je všetko krásne a moderné a človek, ktorý tam ostane žiť sa úplne odtrhne od reality.
„To je úplne iné prostredie. To je ako vesmírna loď. Nablýskané, všade samé displeje, všetko moderné tip top, všade veľké peniaze veľké platy. Tam keď ste pol roka, rok, to sa úplne začne človek odtrhávať od reality.“ hovorí Uhrík o života v Bruseli.
Ďalej dodáva, že je pre neho prioritnejšie chodiť na Slovensko, aby tu zostal medzi Slovákmi a nie si užíval drahé butiky v Bruseli. Do Bruselu tak chodí len v dni, kedy majú prácu v parlamente.

http://www.youtube.com/watch?v=Emanv0D4uU4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2019, 17:11 avatar
Jediný náš europoslanec od ktorého sa dozvieme pravdu o eurobyrokratoch.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2019, 19:09 avatar
Každý kto čo len troška pozná fungovanie europskeho parlamentu vie že kokainový sudca a tik Uhrík sú uplne nuly čiže nezaradený poslanci o ktorých neprejavila zaujem ani skupina Lepenovej .

Poslanec ktorý nie je vo frakcii je uplne ničím    

Ich udel je si to odsedieť pre Slovensko okrem ostudy nemajú čo urobiť ani zlé ani dobé lebo su NULA

Europoslanci pôsobia v politických skupinách, môžu byť i nezaradení. Takto fungujú frakcie

Poslanci Európskeho parlamentu pôsobia počas svojho päťročného mandátu v politických skupinách. Politické strany v jednotlivých krajinách väčšinou potvrdia svoju príslušnosť k už existujúcej skupine, ale môžu ohlásiť aj úmysel vytvoriť novú frakciu. Na to, aby mohla frakcia v EP existovať, musí mať aspoň 25 členov, ktorí zastupujú aspoň štvrtinu členských štátov. V končiacom parlamente pôsobí osem politických skupín, poslanci však môžu pôsobiť aj ako nezaradení. Strany a poslanci sa k frakciám pridávajú na základe politickej orientácie.

Politickými skupinami v Európskom parlamente, ktoré sa nazývajú aj frakcie, sú Európska ľudová strana (EPP), Skupina progresívnej aliancie socialistov a demokratov v EP (S&D), Európski konzervatívci a reformisti (ECR), skupina Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE), Konfederatívna skupina Európskej zjednotenej ľavice – Nordická zelená ľavica (GUE/NGL), skupina Zelených/ Európska slobodná aliancia, skupina Európa slobody a priamej demokracie (EFD) a Európa národov a slobody (ENF). Poslanci sa radia do nich, aby mali väčší vplyv, môžu však byť aj nezaradení.

V najväčšej skupine – frakcii ľudovcov, pôsobilo v rokoch 2014 – 2019 šesť z 13 slovenských europoslancov. Išlo o politikov zvolených za SDKÚ, KDH, SMK a Most-Híd. Členmi teda boli Eduard Kukan, Ivan Štefanec, Anna Záborská, Miroslav Mikolášik, Pál Csáky a József Nagy. Štyria poslanci zvolení za Smer-SD – Monika Beňová, Monika Smolková, Vladimír Maňka a Boris Zala pôsobili vo frakcii socialistov. Do frakcie konzervatívcov a reformistov sa zaradila Jana Žitňanská (NOVA) a Branislav Škripek (OĽaNO). Šéf Slobody a Solidarity Richard Sulík najprv patril do ALDE, neskôr prestúpil ku konzervatívcom a reformistom.

Frakcie v Európskom parlamente fungujú podobne ako politické strany v národných parlamentoch. Keďže žiadna skupina nemá väčšinu, snažia sa medzi sebou dohodnúť a hľadať podporu pre svoje návrhy. V súčasnom parlamente často spolupracovali ľudovci so socialistami, spolu mali väčšinu. Očakáva sa, že po májových eurovoľbách bude parlament rozdrobenejší. Podľa prieskumov budú mať ľudovci aj socialisti menej mandátov a prídu o väčšinu na úkor antisystémových a protieurópskych síl. Svoju skupinu formuje aj taliansky minister vnútra Matteo Salvini. Zo Slovenska sa k nemu chce pridať strana Borisa Kollára Sme rodina. K Salviniho klubu chcú patriť aj Francúzska Marine Le Pen, český politik Tomio Okamura či Holanďan Geert Wilders.
Zastupovanie záujmov občanov EÚ

Vytvorenie politickej skupiny sa musí oznámiť predsedovi EP. Vyhlásenie musí obsahovať názov skupiny, mená členov a zloženie predsedníctva. Frakcie si môžu najať zamestnancov a dostanú administratívne vybavenie financované z rozpočtu parlamentu. Predsedníctvo EP stanovuje pravidlá, ako sa budú tieto peniaze a vybavenie spravovať a kontrolovať. Peniaze, ktoré frakcie dostanú, môžu minúť len na pokrytie administratívnych a prevádzkových nákladov zamestnancov skupiny, ale aj nákladov na politické a informačné činnosti súvisiace s politickými aktivitami Európskej únie. Nesmú ich použiť na financovanie žiadnej formy európskej, vnútroštátnej, regionálnej či miestnej volebnej kampane ani na financovanie politických strán na vnútroštátnej a európskej úrovni alebo ich orgánov.

Poslanci Európskeho parlamentu sa volia každých päť rokov. Európsky parlament je jediným priamo voleným medzinárodným zhromaždením na svete a jeho úlohou je zastupovať záujmy občanov EÚ na európskej úrovni. Voľby sa konajú od 23. do 26. mája, na Slovensku si 14 poslancov EP zvolíme v sobotu 25. mája. Výsledky volieb však budú známe až v nedeľu, po tom, čo sa uzavrie posledná volebná miestnosť v EÚ. Hoci by v súvislosti s brexitom po novom prepočítaní mandátov malo mať Slovensko 14 poslancov, od Veľkej Británie závisí, koľkí zo zvolených poslancov odídu do Štrasburgu. Ak totiž do eurovolieb Briti z EÚ neodídu, 14. poslanec sa dočasne neujme svojho mandátu.

glob.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2019, 19:11 avatar
Každý kto vie, čo za trola je osvetielkovaný má z neho srandu aj z primitívnej propagandy ktorú neustále tlačí


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2019, 19:18 avatar
Súdruh už si vyber hlavu z tej ruskej prdele

Škandály, štiepenie a mizivý politický vplyv. Ako vyzerá pôsobenie extrémistov v europarlamente?

Kotlebovci partnerov v europarlamente nemajú

Všetky štyri strany sú podľa väčšiny politologickej literatúry považované za čisto extrémistické zoskupenia. Kotlebovci ale nálepku fašistov, či extrémistov dlhodobo odmietajú. Podľa českého experta na extrémizmus Miroslava Mareša z Masarykovej univerzity v Brne ale do tejto kategórie patria aj napriek ich snahe o umiernenie. „Ako celok strana vystupuje nielen radikálne, ale aj extrémisticky – ak extrémizmus chápeme ako niečo, čo útočí proti hodnotám demokratického ústavného štátu,“ uviedol Mareš pre portál EURACTIV.sk.

Politológ v prípade ĽSNS nevylučuje ani prívlastok neofašistická. „U skupiny ľudí zo strany a jej okolia možno nájsť neofašistickú, či neonacistickú minulosť a strana sa od tohoto problému nedištancovala,“ dodáva.

euractiv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2019, 19:26 avatar
osvetielkovaný na dezinformáciách ktoré tu kopčíš denno denne sa zabávam


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2019, 19:34 avatar
Chapeš že v EU parlamente rozhodujú frakcie nie dvaja nezaradení nacisti ?
Asi nechápeš     


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2019, 19:59 avatar
NAcista si ty


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2019, 20:10 avatar
naci Uhrík a kokain sudca sú uplnou nulou už to pochop v tej retardovanej hlave zahoráckej

Kotlebovci nebudú v europarlamente robiť nič alebo len hanbu

ĽSNS v europarlamente reprezentujú Uhrík a Radačovský.

BRATISLAVA. Zástupcovia Ľudovej strany Našej Slovensko (ĽSNS) do Európskeho parlamentu neprinesú nič. Myslí si to opozičný poslanec Martin Klus. Podľa neho ich vyslaním do Bruselu Slovensko prišlo o dve miesta.

„Čudoval by som sa akejkoľvek európskej rodine, keby ich zobrali medzi seba. Ich možnosti čokoľvek ovplyvniť sú tak nulové. Sme na to zvyknutí aj v národnej rade. Do ničoho skutočne podstatného pre občanov Slovenska sa nezapájajú. Zriedkavo sa vyjadrujú k návrhom týkajúcich sa sociálnych vecí či zdravotníctva. Sú známi tým, že sa profilovali voči menšinám, najmä voči Rómom. Za takmer štyri roky sme ich nepočuli predložiť zmysluplný návrh, ktorý by riešil problém menšín. Podobne budú fungovať aj v Bruseli. Budú mať slušné peniažky na chod strany, nebudú robiť nič alebo budú robiť hanbu,“ povedal opozičný poslanec v rozhovore pre agentúru SITA.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2019, 20:42 avatar
TY si nula nácku
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:05,  https://www.youtube.com/watch?v=h3PQFDCx9pQ
dnes, 12:01,  https://www.youtube.com/watch?v=U0E-nZOlY_k
dnes, 11:59,  Paparazzi je ponižujúce remeslo ? *13*13*13*13 Nuž dôstojníkom štb som nebol to je fakt...
dnes, 11:57,  Osvietený, už si sa až natoľko ponížil, že sa hráš aj na "paparzziho"?...
dnes, 11:56,  Rubrika: Tak ako dedovia pri Stalingrade!!!!!!!!!!!!! Obyvatelia Zlatousta (žije tu 186 000...
dnes, 11:56,  Rusko nikde nekončí!!!!!!!!!!!! Rusko všade začína!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tí, ktorí tvrdíte,...
dnes, 11:55,  Nech odíde, čo je oportunistické!!! Nech odpadne, čo je slabé!!!!!!!!!!!!! URA.ru:...
dnes, 11:55,  NIE, NIE , NIE a ešte raz NIE, ty zákerný Soroš, tvoje LGBTI nám tradičné hodnoty...
dnes, 11:54,  Naša ambasáda kupuje pravidelne takmer celý náklad populárno náučného magazínu Zem a...
dnes, 11:53,  Indický nôž do ruského chrbta po toľkých rokoch spolupráce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! India...
dnes, 11:53,  Vietnamský nôž do ruského chrbta!!!!!!!!!!!! Vietnam zastavil dovoz ruskej pšenice, čo...
dnes, 11:52,  Brjansk - mesto, ktoré si budete užívať!!!!!!! Brjansk je hlavné mesto ruskej...
dnes, 11:50,  Rodina - základná bunka ruskej spoločnosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
dnes, 11:50,  Milovaný a drahý Solovjov - šíriteľ pravdy s ruskou tvárou!!!!!!!! Ušľachtilý...
dnes, 11:49,  jazýčková...
dnes, 11:49,  Trochu roxorového bulváru na dobrú noc!!!!!! Medzi Vaskym a Števkom to zaiskrilo!!!!...
dnes, 11:48,  Spolu s čínskym bratom bojujeme proti záplavám!!!!!! (Sibírska veľrieka umiera)...
dnes, 11:48,  Obnovíme sovietsky raj a zatočíme s piatou kolónou!!!!!! ("Nepriateľ vlasti",...
dnes, 11:47,  (6) Osvietený, stále ma presviedčaš o svojej nechápavosti? Uvedom si, že človek môže...
dnes, 11:46,  Indický nôž do ruského chrbta po toľkých rokoch spolupráce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! India...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V živote trvá minútu, kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň, aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(77 895 bytes in 0,438 seconds)