hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  kultúra  /  téma

EÚ sa už rozpadla, nie je tam žiadna solidarita, hovoria ruské televízie a ruská dezinfoscéna.

príspevkov
67
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 24.3.2020 15:53 Čeka
posledná zmena 24.3.2020 22:00
1
24.03.2020, 15:53
Nechala Únia svojich občanov „v štichu“? Opýtali sme sa slovenských politikov a diplomatov.

Z Ruska s láskou. S takými nálepkami naložila Ruská federácia zdravotnícku pomoc a špecialistov, ktorých poslala v deviatich vojenských lietadlách do Talianska.

Do krajiny, ktorá v počte úmrtí už prekonala aj Čínu, kde sa koronavírus začal šíriť najskôr.

Za súčasnej krízy, keď si jednotlivé štáty blokujú predaj zdravotníckych pomôcok a čakajú na efektívnejšiu akciu z Bruselu, aj symbolická pomoc môže zafungovať ako dobré PR.

Rusko sa nielen podľa Financial Times snaží využiť príležitosť a zlepšiť blízke vzťahy s touto dôležitou krajinou EÚ. Krajina, ktorá čelí od anexie Krymu a vyprovokovania vojny na Donbase v roku 2014 sankciám, dokázala pohotovo využiť pomalú reakciu EÚ vo svoj prospech.

Paralelne so zdravotníckou pomocou jej štátne televízie šíria naratív o tom, ako sa EÚ počas krízy rozpadáva a kolabuje.
Pohľad z Ruska: EÚ kolabuje

„Myšlienka rodiny bratských národov je nahradená myšlienkou každý sám za seba,“ hovorí moderátorka v jednej z ruských televízií. „Rozpad EÚ je už hotová vec. V EÚ nie je solidarita,“ rozpráva analytik z Ruského inštitútu pre strategické štúdie.

Čerstvá analýza európskeho diplomatického servisu upozorňuje na to, že ruské prokremeľské médiá spustili významnú dezinformačnú kampaň. „Snažia sa využiť pandémiu koronavírusu na rozbitie dôvery v západných krajinách,
👍: Bijjou
none
65

1. Čeka 24.03.2020, 15:53

Nechala Únia svojich občanov „v štichu“? Opýtali sme sa slovenských politikov a diplomatov.

Z Ruska s láskou. S takými nálepkami naložila Ruská federácia zdravotnícku pomoc a špecialistov, ktorých poslala v deviatich vojenských lietadlách do Talianska.

Do krajiny, ktorá v počte úmrtí už prekonala aj Čínu, kde sa koronavírus začal šíriť najskôr.

Za súčasnej krízy, keď si jednotlivé štáty blokujú predaj zdravotníckych pomôcok a čakajú na efektívnejšiu akciu z Bruselu, aj...

24.03.2020, 21:39
ČO PRE NÁS EURÓPSKA ÚNIA KEDY UROBILA?

S pokračujúcou pandémiou sa ozývajú hlasy, že nás Európska únia "nechala v štichu".

Pravda je taká, že zdravotníctvo je oblasť (čl. 168 - Verejné zdravie - Zmluvy o fungovaní EÚ - konsolidované znenie), v ktorej majú výlučné kompetencie národné štáty, teda aj Slovenská republika, a EÚ k nej prispieva len doplnkovými programami a na žiadosť členských štátov.

Napriek tomu nejaké kroky v rámci svojich kompetencií pripravila a nie je ich práve málo. Pripravili sme preto pre vás zhrnutie tých najdôležitejších.

Podrobnejšie informácie nájdete tu:
??odkaz

odkaz
none
3
24.03.2020, 16:02
a čo si čakal, ked eu na začiatku podcenila situáciu v taliansku .
none
10
24.03.2020, 16:31
Slovanská láska sa i u nás v roku 1968 prejavila

Ale i v Katyňskom lese ako i hladomore na Ukrajine kde nechal umyselne hladom zomrieť Stalin 6 000 000 Ukrajincov .

O okupácii Ukrajiny a kradeži Krymu ani nepíšem .
👍: t-e-ó-m-a
none
13
24.03.2020, 16:40
A prečo je popísane v tomto fajn príspevku

Američané nám pomohli, Rusové akorát do hrobu

Ten perfektní text koluje po Facebooku a sdílí jej hodně lidí. Na nezpochybnitelných faktech dokazuje, jak to bylo v našich dějinách s Rusy a Američany. Z Ruska pro nás nikdy nevzešlo nic dobrého.

Rusofilie je buď nebezpečnou duševní poruchou, nebo kolaborací a vlastizradou. Jiné vysvětlení neexistuje a uvádím onen text.

Zatímco Amerika dle požadavků TGM prosadila vznik Československa, tou dobou se komunisti v Rusku snažili za všech sil zmasakrovat naše legionáře. Zatímco Amerika nám nabídla Marshallův plán, SSSR odvlekl tisíce našich občanů na Sibiř a ON rozhodl, že MY americké peníze nechceme.
Zatímco SSSR rozjezdil tanky pražské jaro, Amerika přijímala tisíce našich uprchlíků.
Zatímco SSSR se nikoho na nic neptal a nastěhoval k nám jaderné hlavice, USA u nás chtěly postavit radar a nepostavily, protože naši současní bolševici ho tady nechtěli.
Zatímco země na západ od nás osvobozené USA 50 let vzkvétaly, ty východní obsazené SSSR šly od deseti k pěti.
Zatímco před 89 utíkaly tisíce lidí na západ, na východ dneska nikdo neprchá.

To je přece naprosto čistá pravda, žádná rusofobie. Když se někdo neumí smířit s pravdou, je to jeho problém. A ještě dodám další fakta. USA nám po roce 1945 poskytly pomoc v rámci akce UNRRA. Jak uvedl brněnský historik Libor Vykoupil v publikaci Slovník českých dějin, například Československo z ní získalo od května 1945 do konce roku 1947 zboží za 270 milionů dolarů, přepočteno na dnešní ceny se jednalo řádově o desítky miliardy korun.

Naše země tak dostala 793 451 tun potravin, polovinu z toho tvořily obilí a mouka, dále pak maso, masové a rybí konzervy, mléko, káva a kakao. Do naší země také dorazily potraviny, které byly za války prakticky nedostupné. K nim patřily rýže, špagety, burská pomazánka, různé druhy čajů, pro děti pak čokoláda, burské oříšky, cukrovinky, ovocné šťávy, ovocné konzervy, jablečné protlaky a džemy.

V tucích a olejích pokrývaly dodávky UNRRA 33% naší celostátní spotřeby, v mase a obilí pak 15%. Důležité byly i dodávky strojů, dopravních prostředků a spotřebního zboží. Mezi nimi byly například i traktory a zemědělské stroje, které k nám byly dovezeny přímo z Ameriky, takže není pravdou, že by se jednalo pouze o přebytky, které nám tady Američané zanechali.

Výrazně nám také pomohla dodaná léčiva, hlavně antibiotikum - penicilin, který se u nás tehdy nevyráběl a jenž pomohl zachránit životy tisíců nemocných lidí.

Pro srovnání to ještě porovnejme s chováním Rusů v poválečném Československu. To například přiblížil ministr financí v čs. exilové londýnské vládě Ladislav Feierabend v knize Politické vzpomínky, díl III., kterou vydalo brněnské nakladatelství Atlantis, takto. „Rusové si nic nepřivezli sebou a žijí ze země. Vybíjejí dobytek, hlavně dojnice, a hromadně porážení prasata. Kdyby to tak šlo delší dobu, nebude ani maso, ani mléko, ani hnůj.“

Ministr zahraničních věcí Jan Masaryk také ještě v květnu 1945 protestoval u sovětského velvyslance Valerije Zorina proti tomu, že vojáci Rudé armády demontují a odvážejí strojní zařízení československých továren, které v žádném případě nespadají do kategorie válečné kořisti. A na ústřední čs. orgány v Praze došly stovky stížností místních národních výborů na bezohledné chování ruských vojsk, rabování a svévolně zabírání soukromých majetků.

A Američané nás na rozdíl od Rusů nikdy neokupovali.
none
63
24.03.2020, 19:56
Talian bol Kotleba . Alebo Marček ?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 102 845 B vygenerované za : 0.100 s unikátne zobrazenia tém : 50 285 unikátne zobrazenia blogov : 889 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

V kontexte blogu Nadji som si dovolil k problematike zaujať obšírnejší názor. Naozaj musíme poznať takmer všetko, aby sme si z toho mohli vyberať pravdu? Naozaj musím poznať pokiaľ možno všetku pravdu protistrany, aby som mohol povedať, ale aj nepov...

citát dňa :

I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.