Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ernestova týdenní ukrajinská svodka 8.9.2015-14.9.2015

5
reakcií
1271
prečítaní
Tému 16. septembra 2015, 11:47 založil huranato.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

huranato muž
   16. 9. 2015, 11:47 avatar
Vlkův vstup:

Já si nemohu pomoci, ale když jsem dočetl tenhle Ernestův zatím poslední opolčenský report z povstaleckých území, tak se nemohu zbavit pocitu, že se nám Ernest co nevidět zase ozve. To soustředování ukrajinských sil naprosto nemá žádný smysl, pokud Kyjev nechystá nějakou obdobu chorvatské operace Bouře proti Srbské Krajině, před 20 roky. Staus quo existuje, Rusko evidenětně nedovolí opolčencům jej nijak změnit, ukrajinská armáda disponuje vybudovanou hloubkovou polní obranou podél celé fronty. A Kyjev přisouvá stále novou a novou těžkou techniku a lidskou sílu. Ukrajinská armáda je pro mír silně předimenzovaná po 6-ti vlách mobilizace – snad 250.000 mužů a při rozvráceném hospodářství jí v době zmrazeného konfliktu nelze financovat jen tak několik měsíců. To nemá logiku. Navíc – jak ukazují stále častější spory mezi jednotlivými kyjevskými frakcemi – jediné, co je ještě drží jak takž pohromadě a zabranuje otevřenému vypuknutí násilí mezi jednotlivými skupinami je existence společného nepřítele. Hroutící se hospodářství se hned tak nezmátoří. Jediná šance, jak si Porošenko s Jacenukem a další figury toho velmi obskurního kyjevského souboru mohou zajistit nějakou efektivní budoucnost je tvrdý, rychlý a úspěšný úder, v kterém porazí opolčence během pár dnů nanejvýš týdnů. Rád budu špatným prorokem, ale soudím, že se svodek z Ukrajiny zase dočkáme a že se nám věru nebudou líbit.

vlkovobloguje.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

ardzun muž
   16. 9. 2015, 18:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

3.
označiť príspevok

huranato muž
   16. 9. 2015, 18:56 avatar
Ja to vidím takto: za východnou Ukrajinou je Raj. Krásne biele zasnežené domčeky. Tam sa snaží táto smyčka vlkodlakov dostať. A Ukrajina sa hrdinsky postavila na odpor. Tu, na západ od ukrajiny, je peklo. Všetko je tu naopak a na hlavu postavené, nič tu nefunguje, všetko sa kazí a ošuntieva ).

Zlo má jednu vlastnosť, ktorú nikto nedoceňuje, a tou je perzistencia. Ono sa o dobytie Raja bude pokúšať znova a znova. Oprel sa do toho celý Mordor (Peklo) - USA. Čiže malú vojnu medzi nebom a peklom na Zemi tu už máme :DD. Tak sa mi to páči. Mordor by mal prehrať.

4.
označiť príspevok

bystrik muž
   17. 9. 2015, 10:16 avatar

5.
označiť príspevok

dorota
   18. 9. 2015, 09:15 avatar
aj viete kto je autor? alebo vas proste len nadchyna ta predstava ?

6.
označiť príspevok

huranato muž
   18. 9. 2015, 11:24 avatar
Autor je Ernest, ktorý pravidelne píše túto ukrajinskú zvodku, ktorá práve skončila, a toto bol vlkov vstup (majiteľ blogu), ktorý pridal svoj komentár k jeho zvodke.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:55,  Myslitel, prečo vytrhuješ z kontextu, keď sa uvedie kontext, nereaguješ a prídeš so svojimi...
dnes, 14:54,  Jasne sa tam pise ti, ktory uverili v Boha. Samozrejme je tonmyslene v Allaha
dnes, 14:52,  Verim vo vsetko co ma zmysel ,,, a hlavne ked viem , nieco o niecom na zaklade vlastnej...
dnes, 14:50,  t-e-ó-m-a, tu je výcuc Mohamedovho prejavu z roku 631, ktorý predniesol Mekkčanom pri...
dnes, 14:41,  t-e-ó-m-a, ak chceš požičiam Ti...*04 *21
dnes, 14:39,  t-e-ó-m-a, prečítal som a zdá sa mi tolerantný... dosvedčuje to aj história. Moslimovia v...
dnes, 14:36,  t-e-ó-m-a, z toho jasne vyplýva?*01 ...tí, ktorí prestúpili na islamskú vieru, predsa...
dnes, 14:08,  Pachas protislovensku rozvratnu cinnost na utovni tajnych sluzieb a topis sa v peniazoch ako scarlet
dnes, 13:59,  To mas pravdu a jejich nenavist je tak silna ze si v europe nasli novu zabavku hod si svoju...
dnes, 13:57,  84. kesha, vieš ze ty si hlavička ;) samozrejme je to dané geografiou , a prostredím etc....
dnes, 13:56,  Ale budis. Ja si pojdem ten koran kupit a precitam ho cely niekolkk krat a potom sa o nom mozme...
dnes, 13:54,  2:62 VEd z toho jasne vyplyva, ze krestania, zidia atd. Ktori uverili v Boha samozrejme v...
dnes, 13:53,  Ty o zakernosti nic nehovor jednotka zakernosti si ty. Protislovenska vlastizradna slnieckarska...
dnes, 13:53,  Tak tak debili ako ty likvidujú europu.
dnes, 13:52,  Keď bude v takom Nemecku raz nadpolovičná väčšina moslimov, stane sa islamským a...
dnes, 13:52,  54. Scarlet, pritom všetko záleží iba od toho, v akom prostredí je dieťa od narodenia...
dnes, 13:51,  Boľševický truľo, čudo ako i ty ste tu mnoho krát vyzývali k trestaniu ľudí s iným...
dnes, 13:51,  choď do pitche ty môj chutju vtip číslo dva kto to kedy videl, aby pán robko na staré...
dnes, 13:49,  Ste dostali nove sripta na stabe. Jeden aj druhy povinne 10 migrantov radikalnych islamistov...
dnes, 13:49,  ano vieme, že si domotane teliatko mufko.....*21*21*21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(59 364 bytes in 0,313 seconds)