Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Druhú úlohu Adam nazvládol!

42
reakcií
1386
prečítaní
Tému 15. marca 2019, 09:16 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   15. 3. 2019, 09:16 avatar
“A Adamovi povedal: ‘Pretože si počúval hlas svojej manželky a jedol si zo stromu, o ktorom som ti dal tento príkaz: ‘Nebudeš z neho jesť‘, zem je pre teba prekliata. V bolestiach budeš jesť jej výnos po všetky dni svojho života.” - 1. Mo. 3:17.

Aj keď Adam zvládol svoju prvú úlohu pomenovania zvierat na jednotku, druhú úlohu už nedokázal uskutočniť, pretože sa stal nadokonalým a zomrel ako otrok Satan Diabla!


2.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 3. 2019, 09:42 avatar
Nuž, samozrejme, bolo treba ľuďom nejako vysvetliť, že prečo trpia, keď ich Boh je Dobro a Láska.
Súhlasí  ×


3.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 09:56 avatar
-era-, v tej dobe, Boh ešte nebol Dobro a Láska... bol však predovšetkým menej krvilačným, ako aj mocnejším.... aj keď nebol Dobrom, Láskou, nestvoril človeka preto, aby sa stal Jeho služobníkom... ale inak súhlasím. Ľuďom "bolo treba" ľuďom nejako vysvetliť, že za svoje utrpenie si nesú svoj diel viny ... 


4.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 09:57 avatar
... aby nedošlo k omylu, píšem o vtedajšej predstave boha, nie o Bohu... 
Súhlasí Lemmy


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 10:02 avatar
Evolúcia predstáv o bohoch. Vidno z toho, že ľudia si bohov vymysleli ako odpoveď na neznámo.


7.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 3. 2019, 11:55 avatar
9 Lemmy - aj o hmote existuje evolúcia predstáv. Vyplýva z toho, že si hmotu ľudia vymysleli?
Súhlasí  ×


8.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 12:35 avatar
-era-, rozdiel je ten, že či už je veriaci, alebo nie, či už verí tomu, alebo hentomu... hmota sa dotýka každého, kým "Boh" sa dotýka len veriacich... 


9.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 3. 2019, 13:09 avatar
127. Ale to nie je pravda


13.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 14:13 avatar
-era-, ako to, že nie... hmota sa dotýka každého, každý sa dotýka hmoty... "bohu" sa však dotknú len niektorí, ako aj "boh" sa dotýka len niektorých... okrem toho, hmota, s ktorou sme v kontakte je tá istá a dokážeme ju "dať pod mikroskop", pozorovať zmyslami, experimentovať ňou, tvoriť z nej... "boh" je zakaždým iný, iným podľa kultúry, v ktorej sa ho ľudia dotýkajú, dotýka sa ich "boh" danej kultúry a nemôžme ho dať "pod mikroskop"...
Súhlasí Lemmy


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 14:14 avatar
Otázne je, či sa boh naozaj dotkol niekoho. Zatiaľ teisti vedú len falošné reči.


16.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 14:18 avatar
Lemmy, nemyslím si, že ide o falošné reči... ale o, pre nich pravdivý, emočný zážitok... 


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 14:21 avatar
Sú aj halucinácie a sny pravdivé? Keď narkoman užije drogu, spoznáva pravdu o skutočnosti?


22.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 14:30 avatar
Lemmy, predovšetkým nie sú to falošné reči a v tomto prípade je to iné... nemusí ísť ani o sny, halucinácie... ale povedzme o pocit akéhosi "osvietenia", pocit v zmysle "heuréka", pocit, pri ktorom na základe nejakého poznania, pozorovaného faktu... Ti vyjde "objav Boha", ako pravdivé vysvetlenie... 


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 14:39 avatar
OK, boh je prejav emócií, pocitov človeka. Majko má pravdu, ide o sociálny prejav.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 14:40 avatar
A ja tomu prejavu hovorím, že ide o mém. Boh je mém, ľudský mém.


25.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 3. 2019, 14:42 avatar
149. Tull, problém je 1. v názvosloví, 2. v presvedčení, že odpoveď je možné nájsť v procesoch hmoty.

Už keď poviem, že každého sa dotýka svedomie, tak hovorím, že každého sa dotýka Boh.
Už keď poviem, že človek dokáže prežívať pravdivosť myslenia = že vie, že čo myslí, je pravda, tak hovorím, že sa ho dotýka Boh.
Takže dohodnime sa na tom, že to, čo zažívame všetci, ale rôzni ľudia majú na to rôzne vysvetlenia, je to, čo ja nazývam, že sa človeka dotýka Boh. Môže byť?


27.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 18:09 avatar
-era-, 1. nevidím žiadny problém v názvosloví...
2. nič som nepísal o tom, či je, alebo nie je možné nájsť odpoveď v procesoch hmoty...

Svedomie, myslenie.. aj keď nie sú dotykmi hmoty... ani zďaleka nemusia byť dotykmi Boha... iba robia z Boha upchávača dier nášho nevedenia, pritom ignorujú "moderné" poznatky /tak neurovied, evolučné súvislosti... ako aj vied sociálnospoločenských.../ na jednej strane a na druhej, odpoveď za tým je Boh, je odpoveďou, ktorá nerieši podstatu, nedáva žiadnu odpoveď na otázku ako?
K tomu, aby si uveril, že svedomie, myslenie je dotykom Boha, potrebuješ silnú dávku viery, dopredu potrebuješ predpokladať Boha, kým k tomu, že si s hmotou v dotyku, vieru nepotrebuješ... 


29.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 3. 2019, 19:28 avatar
194. Tull "nič som nepísal o tom, či je, alebo nie je možné nájsť odpoveď v procesoch hmoty..."
Ale áno, už veľakrát - a opakuješ to v tomto príspevku opäť - "pritom ignorujú "moderné" poznatky..." Moderné poznatky sú iba o hmote, pretože iba o hmote je všetka dnes uznávaná veda.

ad "K tomu, aby si uveril, že svedomie, myslenie je dotykom Boha, potrebuješ silnú dávku viery, dopredu potrebuješ predpokladať Boha, kým k tomu, že si s hmotou v dotyku, vieru nepotrebuješ.."

To si zmiešal dohromady dve veci. Zameraj sa iba na to myslenie pravdy. Hovoríš, že ja k tomu potrebujem predpokladať Boha. Lenže ty zase k tomu potrebuješ veriť, že hmota dokáže produkovať rozpoznávanie pravdy od nepravdy. To je viera. A v tomto porovnaní ja pokladám moju vieru za rozumnejšiu.

Alebo tretia možnosť je povedať: Ja neviem.


30.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 3. 2019, 09:52 avatar
-era-, v tejto téme* som nehovoril o odpovediach z procesov hmoty ...z tvrdenia, že sa ignorujú "moderné" poznatky..., ktoré sú iba o hmote, predsa nevyplýva, že nie je možné nájsť odpoveď aj mimo týchto procesov. Tvrdím však, že pokiaľ táto odpoveď ignoruje moderné poznatky, najmä ak odpovedi odporujú, potom vzniká rozpor... nereagovanie na naň a pritom trvaní na svojej subjektívnej, iracionálne /viac emočne, než racionálne.../ získanej pravde je dobrovoľnou slepotou...
*ani v iných témach som netvrdil, že odpoveď je možné nájsť v procesoch hmoty, v tom zmysle, že mimo nej je to nemožné... tvrdil som, že zatiaľ ešte veda nemá nenašla spôsob /hoci aké také vedecké snahy v tomto smere sú.../ ako nájsť „dotyk Boha“ a predovšetkým pokiaľ sa tvrdí, že „dotyk“ ovplyvňuje hmotu, potom predsa „stopu“ tohto dotyku v hmote je možné vedecky skúmať... napríklad, keď sa tvrdí, že emergentný skok v hmote je zapríčinený „dotykom Boha“, potom by sa patrilo konkretizovať tento skok, ako aj vysvetliť... podobne som spomínal, že pokiaľ duša vchádza do v hmoty, potom v tej hmote by tento vstup mal byť registrovateľným... atď.

Preto, aby som svojimi zmyslami cítil „dotyk hmoty“, potrebujem veriť, že hmota dokáže produkovať rozpoznávanie pravdy od nepravdy?  Tvrdím, že „dotyk hmoty“, svojimi 5 zmyslami cíti každý /a „panuje“ všeobecná zhoda/ kým „dotyk Boha“ už nie /a len veľmi ťažko možno hovoriť o všeobecnej zhode/ 


31.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 3. 2019, 10:05 avatar
197 Tull, - Ja chápem, ako to myslíš, ale napriek tomu trvám na svojom, že to, čo ja nazývam dotykom Boh, ktorý zažíva každý z ľudí. ty spochybňuješ svojim spôsobom.
Lenže mne nejde o nič iného, než aby si si povedal - existujú zážitky, každodenné a u každého človeka, ktoré niektorí ľudia,ako napríklad -era-, označujú ako dotyk Boha. Netuším, aké majú k tomu dôvody, lebo veda nič takého nedokázala.

Lenže ty si nepovieš: Nič o tom neviem, ale povieš si: pokladám to za subjektívne a iracionálne. A aký máš k tomu dôvod? Podľa mňa jedine taký, že uznávaš iba to, čo vybádala všeobecne uznávaná veda doposiaľ.


32.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 3. 2019, 10:30 avatar
-era-, nespochybňujem, že mnohí môžu mať zážitky, ktoré niektorí ľudia, označujú ako dotyk Boha... tvrdím však, že všetci, ktorí ho takto označujú. všetci do nohy, predtým, než k týmto označeniam prišli uverili v Neho ... a v tomto prípade je mi irelevantné čo dokázala, či nedokázala veda, respektíve malý miliónkrat som v podobnom duchu písal:
"uprednostňujem „prirodzené vysvetlenia“ pričom „tie druhé“ nevylučujem. Ak niečo neviem, ak ľudia nevedia „dať prirodzené vysvetlenie“, to ešte neznamená, že také nie je, a naopak, ak majú „prirodzené vysvetlenie“, ešte nemusí byť pravdivé, dokonca ak i pravdivým je, ešte vždy tam môže byť nejakým spôsobom i to „nadprirodzené“ ..."

Zopakujem:
"iracionalizmus dáva dôraz na subjektívne city, vôľu... poznanie je možné získať akoukoľvek subjektívnou skúsenosťou – napríklad náboženskou... bezprostredným vnuknutím, extázou, inštinktom, intuíciou, človek preniká hlbšie, ďalej a vyššie než prostým rozumom...
Naproti tomu je racionalizmus vierou v rozumové schopnosti človeka... iracionalizmus je v tomto zmysle opovrhovaním rozumu."  Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/kriticky-racionalizmus-verzus-iracionalizmus">Kritický racionalizmus verzus iracionalizmus

S vedou to nemá až tak veľa, ako tomu prikladáš, spoločného... ale skôr s filozofiou...
 


33.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 3. 2019, 10:33 avatar
200 Tull - To, o čom ja píšem, nie je o zážitkoch, ktoré spomínaš ty, ale o spojení vnem+pojem.


34.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 3. 2019, 10:46 avatar
-era-, akosi to zakaždým otáčaš na iné... 
 


35.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 3. 2019, 11:30 avatar
202 Tull. Pripadá mi rozumné to otáčať na to, čo naozaj mám na mysli, keď to píšem.

Nemôžem za to, že ty sa to neustále snažíš otočiť tak, aby to nebolo to, čo ja mám na mysli


36.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 3. 2019, 11:35 avatar
-era-, vlákno našej diskusie sa odvíja od:
"hmota sa dotýka každého, každý sa dotýka hmoty... "bohu" sa však dotknú len niektorí, ako aj "boh" sa dotýka len niektorých..."
Nepripadá mi za rozumné otáčať to inam, údené slede nemusím...  


37.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 3. 2019, 11:37 avatar
204. Tull, To je síce pravda, ale moje vlákno sa odvíja od mojej reakcie "Ale to nie je pravda". A v ďalšom už iba upresňujem, ako to JA myslím, že to nie je pravda


38.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 3. 2019, 11:48 avatar
-era-, problém je ten, že si svoje tvrdenie "Ale to nie je pravda" ničím nepodložil, respektíve podložil údenými sleďmi, argumentmi o inom...
Snáď len:
"to, čo ja nazývam dotykom Boh, ktorý zažíva každý z ľudí"
Lenže ani uvedené si nevyargumentoval, okrem /nepravdivom, "vykonštruovanom".../ tvrdení o mojej "závislosti" na vede...  


39.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 3. 2019, 11:59 avatar
206. Ja to nevidím ako problém. Ani ty si svoje tvrdenie, že Boh sa dotýka iba niektorých, nevyargumentoval, proste si ho tam capol ako by to bola jasná vec.
Ak máš otázky, tak sa pýtaj, ale nečakaj, že ja dopredu zodpoviem či vyvrátim tvoje pochybnosti. Pre teba ja môžem tak maximálne poskytnúť zopár podnetov na tvoje vlastné premýšľanie, viac nemôžeš očakávať.


40.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 3. 2019, 12:40 avatar
-era-, to, že "Boh sa dotýka iba niektorých" nie je len moje tvrdenie... poznám mnohých veriacich, ktorí to tvrdia a niektorých aj osobne. Nechcem zachádzať do intimity, len pripomeniem, že som bol oboznámený o "dotyku Boha" aj z tejto stránky... Pripúšťam, že sa "Boh môže dotýkať" všetkých a všetkého bez rozdielu, ale len niektorí tomu veria a hlavne vychádzajú z vlastnej viery v Boha... majú ho vo svojej skúsenosti, na druhej strane tí, čo ho nemajú, pre nich /väčšinu/ neexistuje... Podstatou môjho tvrdenia je rozdiel medzi "skúsenosťou existencie Boha" a "skúsenosťou existencie hmoty", ktorú na rozdiel od prvej, má každý, nezávisle od toho čomu verí a čomu nie... 
Súhlasí Lemmy


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 3. 2019, 12:46 avatar
Je to aj moje pozorovanie, a mnohých ďalších serióznych ľudí. Zaujímavé, že boh sa vedel zhovárať s Noemom, s Mojžišom, ale nedokáže sa rozprávať so mnou. Pritom Mojžiš bol vrah, a ja som nezabil (nezavraždil) nikoho.


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 3. 2019, 12:51 avatar
Boh sa vedel rozprávať s Mohamedom. Preto seriózni ľudia takéto náboženské tvrdenia berú s veľkou rezervou, s odstupom, až keď treba, tak aj pritvrdia, a povedia, že títo ľudia si vymýšľali.

Ja si nemusím vymýšľať, že sa so mnou žiaden boh nikdy nezhováral. Ja to viem. Keby som to nevedel, už dávno by som musel mať čosi z rozhovoru v pamäti. A keby som mal, tak by som bol nábožný. Bohovia majú toľko príležitosti, ako dokázať svoju existenciu, ale sú čudáci, keď sa pred rozumnými ľuďmi tak pevne skrývajú. Prečo sa bohovia a bohyne po celom svete odhaľujú len bláznom, poverčivým? Prečo nie rozumným ľuďom? Veď sú bohovia! Majú na to! Alebo to bude tak, že neexistujú, preto sa nemôžu ukázať. Kedysi v Aténach sa ukazovali bohovia, niektorí mali dokonca vraj pohlavné styky s ľuďmi. Ako to, že už tomu nikto neverí? Dnes nábožní veria židovským pletkám.


11.
označiť príspevok

ondrej muž
   15. 3. 2019, 14:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 14:02 avatar
Ondrej, dobrá hlúposť. Práve z toho dôvodu, že ľudia tárajú také nezmysly, rozumní ľudia nie sú náboženskí postihnutí.


28.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2019, 19:20 avatar
ondrej, veď práve... na to, aby si vnímal hmotu, postačí mať zrak, sluch /rovnováha.../, čuch, chuť, hmat... dokonca, ani nemusí, aby fungovali všetky... 


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 13:52 avatar
Pri hmote máš príliš veľa dôkazov, prakticky celý vesmír. Ľudia postupne objavovali svet, a teda stále a postupne (akože evolúcia mysle a poznatkov) vedeli povedať o hmote viac a viac. Ale, ak je o hmote niečo pravdivé, potom si to môže ktokoľvek aj overiť. Nezávisle na tom, čo o hmote hovoria iní ľudia.

V tom spočíva pôvab vedy, že jeden vedec si môže sám overiť reči iného vedca, nezávisle na jeho rečiach. Pri náboženstvách to nie je možné.
Súhlasí J.Tull


15.
označiť príspevok

ondrej muž
   15. 3. 2019, 14:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 14:20 avatar
Ondrej: clovek sa dostava ku Bohu vierou

Hlúposť. Toto je dôvod, prečo nemôžem byť teista. Hanbil by som sa za seba, aký by som bol idiot.


19.
označiť príspevok

ondrej muž
   15. 3. 2019, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 3. 2019, 14:26 avatar
Boh sa dodnes nikoho nedotkol. Všetci len klamú. Nemám rád klamárov.


21.
označiť príspevok

ondrej muž
   15. 3. 2019, 14:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

ondrej muž
   15. 3. 2019, 14:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

majko1 muž
   15. 3. 2019, 10:13 avatar
Boh je iba výmysel človeka, ktorý ešte stále v tomto štádiu vývoja potrebuje vodcu. Je to sociálny jav.
Súhlasí Lemmy


43.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 3. 2019, 17:58 avatar
Boha môžme prirovnať aj k rozhlasovej stanici, ktorej vlnenie je všade, taKMER VšADE, ale iba tí, čo sa vedia naladiť môžu využívať tieto výhody, ostatní iba tušia, že niečo možné existuje.
Boh nemôže byť roprávka, boh je sila, ktorú cíti iba ten, alebo tí, čo sú naladení na túto stanicu.
Na tejto stanici sa dozviete všetko, kedy končí tento svet a kedya ako maj byť pripravení všetci na čas ak treba ísť, ak ako majú byť prpravení, aby sa vôbec mohli vydať na cestu ku nemu A UNIKNúť kolobehu hmoty, ktorý je pravidelný . Hmota sa musí pravidelnenobnovovať ako zlatzo vmohni, aby potom znova prišilo nové nebo a nová zem.
Boh je ako rolníik,l ktorý zaseje repu nahusto na seba a vôbedc si neuvewdomuje, že robí zle, ak musí pre rastom poraST PRERIEDIť TAK, ABYM ZOSTALA NA 30 CM,IBA JEDNA REPA. To nie že bude banovať, že niečo ničí, čo urobila, naopak, smeno repy scháduza velmi málo a tak musí siať tak husto, aby mal zaručené, že na každých 30 cm bude rastlina. ASk by to neurobil, nebude mať žiadnu urodu.
Alebo samotný potravinový reťazec, silnejší musí zožrať slabšieho, aby prežil a nakoniec aj on sa stáva potravou iných živočíchov.
Ak by teda boh nerobil to, čo robí, ani my by sme nežili
Ak niekto vyčíta bohu, že je krvilôačný vrah, je smiešny a trápny, ako keby vyítal roľníkovi, načo seje tolko repy ak zostane sotva pár percent.
Boh nemiluje všetkých, ako klamú niektoré cirkvi, ale tých, ktorých si vyvolil sa neskriví na hlave ani jediný vlas. Milosrdenstvo chcem a nie obetu. Poľa tejto vety, akoby chcel iba dobrých ľudí, možno aj bez vierovyznania, ko tých, ktorí ho vyznavajú a sú zlí na iných, Nedokážu odpustitť iným. Všetci sme hriešni, ale ako chceme, aby ním bolo odpustené, ak nevieme odpustiť my iným.
Nerobte iným to, čo by vám bolo nepríjemné, ak by vám to robili iní.
Človek mnevie a nesmie posudzovať, kto je dobrý, zlý, svätý či pohan, lebo nevidí do vnútra človeka ako on. Aj na zločincoch ukrižovaných vedľa ježiša ukázal, ktorý je z nich zlý a ktorý predsa len aj napriek zločinom dobrý.
Boh nie je rozprávka z biblie, či evnjelia, lebo v biblii a v evanjeliu sa opisuje sila, ktorí je tu pre nás, aby nám pomáhala, aby nás zachránila, je tu pre všetkých tých, čo počujú jkeho hlas, ako počili zomrelí hlas ježiša v podsvetí a vstali na záchranu a ostatní ani netušili, čo sa udialo a spia na skazu ďalej dodnes, alebo vysedávajú vo svojich kobkách, ako faraoni.
Ježiš neprišiel starý zákon zrušiť, ale vylepšiť.
V desatoro je napísané,: Nepožiadaš manželku blížneho svojho, ale ježiš vysvetliuje v evanjeliu, kto ti je blížna a toto opravuje napríklad tým, áe ppovedal, Iba sa na ženu pozrieš žiadopstivo a už si s ňuo v srdci zcudzoložil..

Nesnažme sa boha dobehnúť, rašej v pokore počkajme, kým si nás on nájde, lebo práve to je inteligentnejšie a múdrejšie.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:29,  jarabaku povim ci tajomstvo ako rozpoznať Ruskeho trola.....bude tvrdit, že vojna na Ukrajine...
dnes, 17:15,  to máš jedenoduché, Tvoje príspevky tuná nikomu nechýbajú, iba tebe. Sorry. Si však...
dnes, 15:56,  to mnoho radových Rusov, nevidi to zlo, čo sa skrýva za spinavou klamarskou politikou...
dnes, 15:44,  jarabaku choj šdudirovať spoločenske javy za ural...tam ťa budu mať za zjava.....myslim, že...
dnes, 15:41,  Asi najťažšie je vytriediť tých propagandistov. Zatiaľ nebudem hovoriť o tom ako ich...
dnes, 15:32,  Dôležité je tiež rozpoznať propagandistu od politického analytika.
dnes, 14:46,  Nie asi, ale určite nebudú. Reálne už teraz maju Ukrajinci problémy zohnať vojakov na...
dnes, 14:37,  Zaujímavé, pozerám že užívateľ Clear1 je zablokovaný, a mne zmizli všetky témy a...
včera, 18:08,  Ako funguje človek!?...
včera, 17:18,  Pravá podstata a prirodzenosť "nie ja"...
včera, 13:25,  havrane, bez ohľadu na to či s tebou súhlasím alebo nie, "komunikuješ" už horšie...
včera, 11:00,  qwert tak to vníma iba hlupák , no pamätaj Ukrajinci asi nebudú bojovať do posledného...
včera, 10:54,  Scarlette aj zákon pozná výhradu svedomia , čo je však hlboký omyl do ktorého sú ľudia...
včera, 10:48,  kntsz máš pravdu 1-2 semestre gumovania mozgu si asi absolvoval a možno aj 3. Biblia má v...
včera, 10:41,  qwert si naozaj chudák , keď potrebuješ čuchať prdy a chýba ti to. Je to nápadne podobné...
včera, 10:36,  qwert ty vieš čo je vojna? Si len hlúpe decko , čo by sa rado hralo so zápalkami. V tejto...
včera, 08:19,  hlavne jednému účastníkovi fóra S hlúpymi ľuďmi tu už nechcem strácať čas. Veci,...
včera, 00:51,  161. kntsz, vecsinou je pricinou chudoba .z toho sa odvijaju pridruzene faktory . ak clovek nema...
včera, 00:49,  158. preco len v mene v boha? *21 co IRA a podobne . v podstate teroristicke skupiny nemaju nic...
1. 2. 2023,  157- odpusť, ale teraz si domiešala hrušky s jabĺčkami..... a áno vo svojej 158 si to...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Všetci sme iní, ale všetci sme si rovní.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(130 100 bytes in 0,224 seconds)