Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Drahý "humor" na náš účet

18
reakcií
1555
prečítaní
Tému 28. novembra 2013, 22:50 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 11. 2013, 22:50 avatar
Bože, sme naozaj takí hlupáci? - pýta sa nejeden slovenský divák pri sledovaní "zábavnej" relácie Nikto nie je dokonalý, ktorú nedávno vedenie RTVS vytiahlo z televízneho hrobu a oživenú mŕtvolu umiestnilo rovno do najsledovanejšieho vysielacieho času.
Obstarožní moderátori v nej prezentujú ľudí z okraja spoločnosti, bez domov, bez vzdelania, bez dobrého ovládania slovenčiny, bez zubov a občas v dobrej nálade po návšteve krčmy. Hľa, takí ste, Slováci! Hanba vám! Asi taký je hlavný odkaz Andrásyho a Vacvalovej TV produktu, ktorý si pod názvom Aj múdry schybí pamätáme z Markízy a ktorého prínos pre diváka je viac ako otázny. Ak by takýto produkt ponúkala komerčná televízia, mohli by sme rozčarovane pokrčiť plecami. U nás však ubíja vlastenectvo a hrdosť na spolurodákov verejnoprávna in&sca ron;titúcia.
A keby len to: zo záverečných titulkov sa dozvedáme, že tento programový klenot vzniká s finančnou podporou ministerstva kultúry.Podľa verejne dostupnej zmluvy každý diel stojí televíziu 35 493 eur a celková suma za 40 odvysielaných častí predstavuje 1 419 744 eur s DPH. Pritom celková suma určená na verejnoprávnu televíznu zábavu v roku 2013 je 3 789 591 eur (údaj z internetového portálu Centrálny register zmlúv).
Čo všetko by tvorcovia skutočne kultúrnej zábavy a ďalší umelci za túto sumu v čase neustále skloňovaného nedostatku peňazí dokázali vytvoriť... Zmestilo by sa do nej aj niekoľko súsoší na počesť cyrilometodského roku, na ktoré sa na ministerstve kultúry nenašli peniaze.
Podľa údajov spomínaného portálu približne rovnaká suma od štátu (1 494 000 eur) má slúžiť Matici slovenskej na financovanie jej dvadsiatich domov zväčša na južnom Slovensku, desiatok ďalších pracovísk, vedeckých ústavov či na vydávanie najstaršieho stredoeurópskeho časopisu pre literatúru, umenie a vedu Slovenské pohľady. Aj vy sa pýtate, či tento štát na jednej strane podporuje rozvoj vlastenectva a na druhej sponzoruje tých, čo ho udupávajú?
Erika Lehotszká

Poznámka:
Švajčiarska TV má vynikajúce vysielanie vždy večer o 20.00 „Bi de Lüt“ v preklade „(návšteva) u ľudí“. Predstavujú nejaké mestečko, dedinu, oblasť, údolie, hory, a ľudí tam žijúcich. Takto spoznávajú Švajčiari svoju zem, zvyky ľudí a ich činnosť. Jedná sa o veľmi zaujmavé vysielanie. Taktiež predstavujú horské chaty, chatárov a ich namáhavú prácu. Švajčiari si cez víkend radi hodia ruksak na plecia a idú vandrovať do hôr. Upevňujú tým svoje zdravie a lásku k svojej domovine. Radi si posedia v nejakej chate, kde si môžu dobre odpočinúť, zajesť, popiť a kochať sa okolo seba krásou svojej krajiny.
Je "vraj" známe, že Slováci neovplývajú veľkou fantáziou, málo myslia, v skutku sú leniví myslieť a spoliehajú sa na to, že „však nás voda niekam doviezie“. Podobne, ako Švajčiarsko, ovplýva aj Slovensko prírodnými krásami, ktoré nám iné národy môžu závidieť. Nepochopiteľná je však nedbalosť Slovákov k ním.
Nedbalosť je však veľmi zarážajúca u slovenskej televízie. Akoby si nevšímala tie krásy, ktoré máme okolo seba. Dávajú prednosť kdeakým jalovým hlúpostiam, hlavne spoza oceánu. Treba, aby sa TV zamerala na naše Slovensko, priblížila divákom jednotlivé kraje, ľudí, ich život a ich činnosť. Sme tak malí, preto sa musíme čo najviac spoznávať. Treba vyslať filmové skupiny do jednotlivých krajov, ktoré spravia obraz toho kraja. Slováci poznajú lepšie iné krajiny ako svoju. Treba ich inšpirovať, zamera? ? ich pohľad na to blízke, ktoré je zaujmavejšie ako to ďaleké. Naučiť ich vlastenectvu.
Zaujmavého materiálu máme dosť, len ho treba využiť.

Juraj Brandibourg, Švajčiarsko


4.
označiť príspevok

Linda žena
   29. 11. 2013, 00:04 avatar
ale no Kasafran, však sa nemusíš pozerať na reláciu, ktorá ťa len rozčuľuje..
máš na výber napr. Milujem Slovensko a možno ťa tá relácia aj s niečim prekvapí
www.tv-archiv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Linda žena
   29. 11. 2013, 00:06 avatar
len kliknúť na dátum a pozerať 


9.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   29. 11. 2013, 09:30 avatar
4..milujem slovensko? ...tá relácia, kde sa predvádzajú "cvičené opice" kto povie vtipnejšiu hlášku?
táto relácia v iných krajinách funguje tak, že študenti súťažia o vedomostiach svojej krajiny...a v našej? študenti sedia ako diváci ... trošku odveci,nie?
trošku sa to u nás akosi vymklo pôvodnému zámeru
Súhlasí Oleandra


11.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 11. 2013, 15:02 avatar
Tvoja_iluzia,
žiaľ, takéto relácie vôbec nie sú vymknuté, ale naopak "zábavne" slúžia pôvodnému zámeru všestranne znevažovať a skresľovať históriu, kultúru, vzdelanosť, manuálnu i duševnú schopnosť, solidaritu, skutočnú ľudskosť a politickú úroveň Slovákov ako štátotvorného národa.
Je priam vlastizradným počinom, že takéto relácie sú vysielané verejnoprávnymi médiami a financované z peňazí daňových poplatníkov SR!!! Čo vlastne robí Ministerstvo kultúry SR a jeho minister???
Súhlasí Oleandra


2.
označiť príspevok

BeatJam
   28. 11. 2013, 22:55 avatar
Zaujmavych relacii mame dost treba si len vybrat a nepozerat tie ktore ti nic nepovedia. Btw, ta relacia je o beznych Slovakoch. Je naivne si mysliet ze taki neexistuju.
Súhlasí Scarletshadow, Linda


7.
označiť príspevok

Al_ice
   29. 11. 2013, 07:44 avatar
podla toho co opisuje Kasafran to o beznych Slovakoch nie je,
lebo Slovaci nie su narodom tupcov.
ale mozno sa ty v takej spolocnosti pohybujes;
Súhlasí Romanov, Kasafran, zoozoo


3.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   28. 11. 2013, 22:57 avatar
1. Hlupáci sú Vacvalová s Andrášim, pretože žiadna krajina si nekaká do vlastného hniezda takouto formou ako to robia oni, že národ sa smeje na vlastnej blbosti, pretože to %, ktoré oni oslovujú, je ukážkou našej ubohosti.Sledovala som dávnejšie české, oslovovali ľudí na úrovni a nie dementov, cigáňov, alkoholikov, ako tomu je v tejto slovenskej relácii. Takže hanbu národu oni dvaja dokázali vyrobiť perfektne.


6.
označiť príspevok

zoozoo muž
   29. 11. 2013, 06:29 avatar
výber kreatúr je schválny, väčšina z nich odpovedá čo "najhumornejšie" v snahe získať
prémiu 111€.
je smutné že práve takéto trapasy su potom vybrané do výsledného zostrihu.
možno to niečo napovedá o úrovni "humorného povedomia" tvorcov relácie.


12.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 11. 2013, 15:13 avatar
Zoozoo,
myslím si, že takéto relácie nesvedčia len o úrovni "hunorného povedomia" ich tvorcov, ale predovšetkým ich objednávateľov a schvaľovateľov - Miku, Maďariča...


13.
označiť príspevok

zoozoo muž
   29. 11. 2013, 15:24 avatar
12.
je to možné, tých pánov nepoznám.
no s Oliverom A. som mal viackrát do činenia osobne.
preto som si dovolil niečo naznačiť.


16.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 11. 2013, 16:57 avatar
Zoozoo,
tí páni zastávajú posty riaditeľa RTVS - Mika a ministra kultúry - Maďarič...


17.
označiť príspevok

zoozoo muž
   29. 11. 2013, 17:07 avatar
Kasafran,
to som si už zistil
nepoynám ich pohnútky, ale snáď - chlieb a hry.
alebo presnejšie - infantilné hry.
vždy je niečo.
za Miku sa vysiela toto,
za jeho predchodcov telenovely.
jediná cesta: odmietnuť to.
ale kto to kedy ako zmeria?
beztak srdce väčšiny diváckeho potenciálu si získal
hnoj v podobe dlhodobo usadenej Markízy
a totálneho hnoja Joj.
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   29. 11. 2013, 09:26 avatar
len neviem, prečo tú reláciu furt točia v LV? (teda takmer)
kedysi ma to bavilo, kým to bolo na inej stanici...teraz začínam mať pocit, že zámerne vyberajú ľudí, čo nič nevedia
je vôbec možné aby niekto v 21.storočí povedal, že prirodzenou družicou Zeme je cez deň Slnko a večer Mesiac? ..a to ešte pozor...Slnko a Mesiac je tá istá guľa!!  


14.
označiť príspevok

Oleandra žena
   29. 11. 2013, 16:44 avatar
preco? no kvoli tomu, ze sa osvedcili v nevedomosti..
inac zamerne si vyberaju aj ludi mad. národnosti, ktorí maju problem s niektorými slovenskými slovami..a toto je podla nich vzorka...
v skutku je tá relácia velmi trápna..,niet sa tam na com bavit..skor naopak zaplakat.
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 15:03 avatar
nebola by sledovanosť, netočili by. ľudia sa asi radi pozrú na hlúpejších od seba. škodoradosť nad neúspechmi, pokleskami, hlúpsťou iných je často úprimnejšia ako skutočná radosť nad úspechmi iných... čo už. ľudia.


10.
označiť príspevok

Michallko
   29. 11. 2013, 10:38 avatar
tu rozdiel medzi Slovenskom a Švajčiarskom je ten, že tam žijú na vysokej úrovni, čo sa odzkrkaľuje na ich vzdelávaní a povahe. Preto pozerávajú takéto programy, aké si spomenul, pretože vedia, že je to pre nich lepšie ako nejaká Farma alebo Aj údry schybí, a ten program má vďaka uvedomeniu si Švajčiarov dobrú sledovanosť. Na Slovensku väčšinu tvoria burani, a buranov takéto veci nezaujímajú, dokumenty sú pre nich nuda a radšej pozeravajú programy, ktoré sú shodné s ich mentalitou. Kedže buranov, ktorých je na Slovensku väčšina by taký dokumnet aký majúú Švajčiari nebavil, tak aby si televízia zaistila ich sledovanosť, tak vysiela takéto žumpy.

Dôvod, prečo to tak je, nemá ani tak ekonomický dôvod ako politický. Švajčiarsko je demokratický štát, kde sú neustále nejaké referendá, prakticky občania Švajčiarska sú skutočnými nositeľmi štátnej moci, a nie iba titulárnymi ako všetkým ostatným demokraciách na svete. Na to aby mal Švajčiar rozum na to, aby sa vedel racionálne rozhodovať na chode štátu potrebuje vzdelávanie.

Slovensko je typický demokratický štát, kde občan je iba titulárnym nostieľom moci, plus sme postkomunistický štát, a kvôli čom sa v postkomunistických štátoch východnej Európy dialo v 90. rokoch, majú tieto politické zriadenia v politológii názov "Mafiánska demokracia". Hlavným činom politikov týchto mafiánskych demokracií, je ten že snažia ziskať pre seba čo najviac na úkor zvyšku obyvateľstva. Úspech takejto činnosti vtkvie v neiformovanosti obyvateľstva, a tá neinformovanosť sa najlepšie riadi pomocou slabého a neakreditovaného vzdelávania a pomocou másmedií. A tak preto vysielajú tieto žumpy.

Pokiaľ si toto burani neuvedomia, budú tí hlavní zodpovední za to čo robia politici, na ktorých neustále nadávajú v krčmách.

Toť je moj názor.


15.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 11. 2013, 16:51 avatar
Michallko,
v podstate s Tvojím názorom súhlasím, ale k niektorým tvrdeniam mám vážne výhrady:
1. Uvedom si, že početnosť/veľkosť množiny "buranov" na Slovensku je porovnateľná nielen s ostatnými štátmi Európy...
2. Normálny slovenský televízny divák a rozhlasový poslucháč (a aj ja sa k nemu priraďujem) tiež uprednostňuje relácie zamerané na našu i cudziu históriu, pamiatky, prírodné krásy, vedu, kultúru, politiku a spôsob života pred takýmito žumpami...
3. Dôvodom vysielania nielen zábavných, ale aj politických, dramatických, športových, akčných a všetkých ostatných žúmp v našich verejnoprávnych a v cudzích médiách pôsobiacich na našom území je u občanov Slovenska predovšetkým dosiahnutie totálneho rozvratu a útlmu všetkých prirodzených národných a ľudských hodnôt...
4. Slovensko nie je typický demokratický, ale démonkratický štát, kde občan nie je nositeľom ani titulárnej moci! Všetky poprevratové vlády totiž slúžili nie svojim občanom, ale vo všetkom cudzím záujmom reprezentovaným a presadzovaným zahraničnými i vlastnými politickými, ekonomickými, kultúrnymi, právnymi a morálnymi mafiami...
5. Pokiaľ si tieto a podobné praktiky "burani" celého sveta neuvedomia, budú zodpovední nielen za svoj zánik, ale aj za zánik celej súčasnej civilizácie...


18.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:59 avatar
tú reláciu zase tak tragicky neberiem, hoci najmä moderátora vyslovene nemusím, ja zjavné, že výber ľudí je cielený a ani to tvorcovia relácie nesnažia skrývať. ale jedno je fakt, strápňujú dotyčných ľudí, z ktorých nie každý si môže za svoju biedu, či slabomyseľnosť, a to sa nepáči ani mne .. mali by vyberať skutočne bežných ľudí z ulice, možno by to nebolo tak komerčne pútavé, ale bolo by to určite ľudskejšie aj objektívnejšie ...
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:16,  Rýchlomontáž okien!!!!!!!!!!!!!! Špeciálne euroázijské technológie, ktoré nemajú vo...
dnes, 16:15,  Protest aj proti slovenskému pravopisu. Ypsilon si my, nespokojnÝ, radovÝ občania, nedáme!...
dnes, 16:14,  Kasafran som rád , že si to argumentačne objasnil *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 15:33,  Len kár
dnes, 15:29,  Zpívající Rusko. Alexandrovci aneb O záludnosti kulturní propagandy Česko se ve druhé...
dnes, 15:24,  Od tých čias sa mnohé veci zmenili . Podobne ako Noční vlci zistili až v roku 2014 ,...
dnes, 15:22,  V Litve po vstupe do EU poklesol počet samovrážd . Tak ako u nás z toho množstva ktoré sme...
dnes, 14:36,  ... tu ich máme: www.youtube.com/watch?v=i9-SRBYjGto www.youtube.com/watch?v=oCc7ySI9YMw...
dnes, 13:58,  Prečo ponechávame dvere otvorené? Lebo nemáme strach. - V roku 2004 vystúpili...
dnes, 13:23,  A prečože prečo tá Litva, keď je už členom gejrópy? Prečo nie sú ľudkovia spokojní?...
dnes, 12:47,  A odkial tento hoax pochádza ? Z facebookovej skupiny Referendum o odvolaní Zuzany...
dnes, 12:41,  Ale to ešte boli ZSSR a Nemecko spojenci
dnes, 12:31,  Hrdina vzdušných bojov Battle of Britain: Hawker Hurricane: https://bit.ly/2C4ZEoU
dnes, 12:23,  Je smutné, že Robert Fico (Smer) politikárči s úplne všetkým, čo sa mu hodí. Týmito...
dnes, 12:21,  Na rozdiel od pobaltských krajín má v Česku a na Slovensku ich estrádny propagandistický...
dnes, 12:19,  Pred 80-mi rokmi, 10. júla 1940 sa formálne začala letecká operácia nacistického Nemecka...
dnes, 12:17,  V posledných dňoch je virálne zdieľaný článok o ukrajinskej pripravenosti na vojnu s...
dnes, 12:13,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/107638569_573951889936446_41944662625256...
dnes, 12:03,  Nuž za žuvačku i život dám v tom boji divokom*13*13*13
dnes, 12:01,  10. marec 1975, Sokolniky - priateľský hokejový zápas juniorov Kanada - ZSSR sa skončil...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(103 228 bytes in 0,222 seconds)