Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Dosť bolo fanatikov,....

15
reakcií
1874
prečítaní
Tému 14. decembra 2012, 08:12 založil nabzlo.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 11. 2014
29
14. 12. 2016
4
20. 03. 2008
53
 
 


1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 12. 2012, 08:12 avatar
rancúzsko chce deportovať náboženských predstaviteľov cudzieho pôvodu, vrátane imámov a katolíckych tradicionalistov, u ktorých úrady usúdia, že trpia "náboženskou patológiou" a mohli by sa stať nebezpečnými. Na konferencii o sekularizme v republike to oznámil minister vnútra Manuel Valls.

Valls sa vyjadril v utorok večer dva dni potom, čo prezident François Hollande nechal podľa agentúry Reuters vytvoriť novú štátnu agentúru, ktorá má sledovať, ako sa vo Francúzsku dodržiava odluka cirkvi od štátu. Francúzsko je tradičnou katolíckou republikou s najväčšími moslimskými a židovskými menšinami v Európe.

"Cieľom nie je bojovať proti názorom silou, ale odhaľovať a rozpoznať, keď nejaký názor môže viesť k násiliu a k zločinu. Zámerom je zistiť, kedy je vhodné zasiahnuť a riešiť to, čo sa stalo náboženskou patológiou," vysvetlil minister vnútra. Ako rýchlo náboženskí radikáli môžu prejsť na použitie sily, podľa neho ukazuje prípad mladého moslima, ktorý v marci v mene Al-Kajdy zavraždil na juhu Francúzska troch vojakov a štyroch židov.

Tradičný sekularizmus Francúzska vytláča náboženskú vieru do súkromnej sféry. V republike sa ale v posledných rokoch začali objavovať snahy o zviditeľnenie náboženskej príslušnosti zo strany moslimov, židov a katolíkov. To vyvolalo nevôľu predovšetkým ľavicových strán, ktoré sa po jarných prezidentských a parlamentných voľbách dostali k moci.

Šťastná to krajina,kde fantizmus nemá miesto...


2.
označiť príspevok

Vlado muž
   14. 12. 2012, 08:14 avatar
Je tak. Odkaz na prameň: www.tyden.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Centex muž
   14. 12. 2012, 08:52 avatar
...aj u nás by mohli cirkev vyprdnúť naveky aj s ich falošnými kresťanmi...ale my sme štát zadubencov, tak skoro to teda nebude...
Súhlasí nabzlo


6.
označiť príspevok

Vladko muž
   14. 12. 2012, 10:01 avatar
1
Tento príspevok je skopírovaný z: www.voltaire.netkosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

dilemma žena
   14. 12. 2012, 10:03 avatar
a za mojkou je lea, teda za všetkými hľadaj leu, že?


10.
označiť príspevok

enel73 muž
   14. 12. 2012, 10:05 avatar
Csánová, vráť mi 800 EUR, ty ZLODEJKA!


8.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 12. 2012, 10:03 avatar
ty si kokot...
Súhlasí enel73


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   14. 12. 2012, 10:05 avatar
A ešte buď múdry, a pridaj aj odkaz na Reuters. Každému je jasné, že to kde kto preberá z ČTK, teda ako som spomínal v 2. príspevku. Čiže čo na tom, že voltaire.netkosice to prevzali z www.tyden.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

nabzlo muž
   14. 12. 2012, 08:21 avatar
a oni zase na agentúru Reuters...


4.
označiť príspevok

Vlado muž
   14. 12. 2012, 08:38 avatar
Však si mohol ten odkaz na Reuters sem dať. Také je to jednoduché.


11.
označiť príspevok

Vladko muž
   14. 12. 2012, 10:09 avatar
9 Vlado

:-)))))))


12.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 12. 2012, 12:52 avatar
Už sa Ježiša Krista v Jeruizaleme bolo množstvo siek a vierovyznaní, vrátane povinného utievania bohov, ktoré nariadil rímsky cisár. A už vtedy, keď chceli poptláčať tieto sekty ako dnes, jeden múdry čloevek povedal: Nechajte ich, ak je to blbosť, zachvíľu to zanikne aj s nimi. A veruže všetky zanikli, iba Ježiš je tu dodnes, pretože už vtefy ľudia cítili, že sa nemodlia do bútľavej vrby, ale že ich niekto vníma a reaguje na ich modlitby a prosby. Dvetisíc ročné dejiny nestačia niekomu ako aspom možnosť na zamyslenie. Ale súčastne odvtedy všetci neveriaci s nasadením života chcú zmiesť kresťanstvo zo zeme, ale nikdy sa im to nepodarí, lebo nevedia proti čomu bojujú, lebo nikdy nezažili, čo to je spoľahnúť sa na Boha, nikdy nezažili, aká je odmena za praktizovanie viery a teda nemajú najmenšieho šajnu o tom, čo a kto je vlastne boh a načo je dobrý. NIkdy si to nevyskúšali, aby vo svojej inteligencii mali aspom akú taku zámienku, aký taký záchytný bod o čo sa oprieť pri týchto fanatických ateistických výlevoch, aby nevyzerali pred tými, čo to vedia ako ......... Budú ma nenávidieť bez príčiny - Možno je to kruté od Boha, že si vyberá iba z tých, čo sa k nemu tlačia, lebo je veľa povolaných, ale málo vyvolených, ale nebo asi nebude hra o fazuľky, je to niečo, čo už tu na zemi takmer každý veriací pocíti a ľudia, ktorí bezducho bojujú proti duchom, lebo nemajú o nich šajnu tam asi nie sú vítaní. Dvetisíc rokov milóny vysokointeligentných ľudí a v poslednej dobe aj kvantum renomovaných vedcov práve v obore jadrovej fyziky a kozmického výskumu svojím skúmaním prišli na to, že ani obyčajný mraveneček v lese, co ťežkou kládu nese, musí byť dielom vysokej inteligencie a to až tajek vysokej, že my dnes nemôžeme mať poňatia akej. A tu je kopa mudrcov, ktorý pomaly nevymasleli ani teplú vodu, ale zase možno auto a počítače a všeličo iné, ale vyrobiť mračeka, ktorý je schopný reprodukcie a tiež aj určitej inteigencie, na to sme stále krátki a tá inrteligencia, čo to vytvorila, je stále, stále, stále..... vysoko nad naše pochopenie. A tak by bolo lepšie, aby sme si na tejto obrovskej inteligemcii nevylámali naše zuby inteligencie a radšej si zložili rúčky a pomodlili sa Otčenáš, lebo na toto naša inteligencia stačí. Ešte stále ani poriadne nevieme, čo nám všetko boh namontoval do našej hlavičky makovičky a už by sme chceli byš múdrejší, ako on.
V relácii 5 proti 5 asi dvadsať ročný mládenec odpovedal suverenne na otázlu : V čom sú mladší ľudia lepší, ako starší ? so stopercentnou istotou a bez akého koľvek zaváhania, že v sexe. Bičan skamenel a na chvíľu onemel a pkračoval ďalej. Na to nebo schopný reagovať ani on. Koľkí ľudia zahynuli v dejinách ľudstva za blbosti, len preto, že si nechali nabulíkať do hláv kraviny, bez toho, že by si to aspom trochu overili. Aj komunisti nám 40 rokov vykladali, že ma sa máme dobre a n azápade sú vykoriťovaní napriek tomu že my, čo sme sa mali dobre sme zarábali 20x menej. A spomeňte si teraz, koľkí ľudia im to vtedy zožrali a koľkí sa nprebudili dodnes ?
Je to všetko o to, istom a o tej istej inteligencii a tej istej tuposti. Iba že niekto si narúbe drevo a myslí si aký je inteligent a niekto dá dokopy raketoplán a keď vybuchne, mláti si hlavu o múr, kde sparavil chybu. Ale najdôležitejšie na tom je, že keď príde domov smutný syn, lebo bol členom tímu, ktorému vybuchol raketoplán, jeho otec, ktorý doma rúbal drevo to zbadá a snaží sa ho potešiť. A možno si syn v jeho náručí aj trochu polače a príjme jeho útechu a povzbudenie, lebo za žiadných okolností nepripustí, že by bol múdrejší, ako jeho otec.
A toto je inteligencia a toto hľadajme, lebo v momente, ak sa začne riadiť politika podľa krčmových ožranských kydov, je isté, že začne tiecť krv nevinných ľudí. Už tu boli dve také vojny a nestačí, lebo tí čo to pretrpeli, už medzi nami nie sú. Ja už tiež patrím do generácie, ktorá nikdy nebola hladná. Nehovorím, že sa to občas niekomu nestane, ale aby sa povaľovali ľudia okolo cesty a nikto si ich nevšíma, lebo iba vraj zomierajú od hladu, to nájdete aj dnes v Afrike, ale nebuďte si istí, že sa také niečo môže stať hocokde inde.
A teda nech sa každý vo svojej inteligencii stará o seba a o druhých len vtedy, ak ho obťažujú. Áno sú aj také vierovyznania, ktoré rozsievajú po svete krv nevinnýchj ľudí a dovoľujú brutalitu a násilie už v rodinách. O tom nie je náš kresťanský boh, ale ak sa ho nebudeme držať, ihneď odíde a veľmi rýchlo nám ho nahradí ten druhý s tou krvilačnosťou a brutalitou. A potom nebudete nadávať na boha že je masový vrah, lebo to, čo teraz nenávidite, budete musieť pod trestom smrti. Lebo náš Boh ukázal už aj takú silu, že pred cca 400 rokmi porazil pri Viedni s 30 000 armádou 300 000 armádu, lebo aj v tomto je majster, keď aj vlastný židovský národ víťazne vyviedol mnohokrát z vojen. A nechcel za to nič, len oddanosť a dôveru v jeho moc a schopnosti. Lenže to je sila, ktorú môže pochopiť len inteligencia blízka tejto sile.
Europska únia bola založená na kresťanských základoch, ale v poslednej dobe sa brojí proti cirkvi a Bohu a je to poznať aaj v bežno živote, že sa Europa začala točiť proti základnej logike. Všade sa premnožujú šelmy, ktoré ohrozujú životný rozmer človeka, zo zahraničia sa vozia lacné braky aj napriek tomu, že ľudia u nás prišli preto o prácu, rastie nezamenstnanosť a riešenia sa nehľadajú v rozbehnití ekonomiky, naopak, idioti zatiahli brzdy šetrenia, aby sme spadli ešte do väčšej biedy. Mladí ľudia sa nesobášia, lebo Europa nepodporzje zdravú rodinu, ale slobodné matky a aby iné ženy neprišli o túto podporu, žije sa len tak na hromadke, bez zodpovednosti za budúcnosť deti. A školách podporujeme iba neovládateľné deti, ktoré berú priestor učiteľom, aby sa venovali nadaným deľom. Podporuje sa len zlé a nadané deti, z ktrých by mala vyrásť vysokointeligentná budúcnosť a naša záruka lepšej budúcnosti, si nikto nevšíma. Zo všetkého sa robí priemer a nadpriemer nkiho nezaujíma, lebo sme si nevšmli, že pomaly nastáva vláda idiotov a tí nadpriemer nenávidia a praktizuje sa to tým, že sa podporuje bieda a podpriemer. Severské štáty mino únie sa začínajú vzdiaľovať v prosperite míľovými krokmi a my , miesto toho, aby sme videli podstatu problému, máme problém v veriacími, lebo títo vraj sú všetkému na vine.
Veľmi rýchlo sa zabudlo na to, že čím bola Europa v minulosti oddanejšia Bohu, mala sa lepšie a čim vic sa vzdiaľuje od Boha, tým je to horšie a stále viac a viac prevládajú negatívne sily a pretláčajú sa do politiky nezmysly.
A tak vás prosím, neveriací, nechajte nás na pokoji, veď my sa modlíme aj za vás, nechceme nič, len pokoj. Nenechjte sa hnať zlými silami do blbostí, aby ste nebjovali ešte za väčšie zlo, ako je teraz, nebuďte ako vietnamci, ktorí podstúpili obrovské utrpenie, len preto, aby sa mali v komunizme ešte horšie a verte, že ten boh, ktorého my uznávame, je naozaj sila, ktorá hýbe na naše prosby svetom.
Aplo 13.


13.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 12. 2012, 13:00 avatar
elemir, tu nie je problem v tom ze uctievaju hovadiny, tu je problem v tom ze jedna polovica sa hra na kriziakov, dalsia krici allah akbar, uprostred toho vsetkeho su radikalny zidia, bije sa to medzi sebou, striela sa, vybuchuju bombi a trpia nevinny kvoli bande tupych hlav


14.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 12. 2012, 13:01 avatar
Fanatizmus tu skutočne je, ale na ktorej strane ???????


16.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 12. 2012, 21:47 avatar
co je viac fanaticke? nechat vybuchnut spolu zo sebou polku nakupneho centra alebo takychto ,,vybusnych ludi" sa zbavit, pricom aj tak prisli do krajiny nelegalne?


15.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 12. 2012, 13:04 avatar
Ty si stačil na toto reagovať, veď som to ani nestačil zavrieť aže by si to mal už prečítané ?? Nevadí máš pravdu, ale my to nevyriešime, aj ke´D ASPOM TOTO S MUSí.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:05,  My, "osvieteni" prakokoti sme nosili onuce este aj na ucnaku. :-)))))))
dnes, 16:03,  Haluzicky vidlak mudruje. :-))))))) Daj fotecku zo "svojej" maringotky, gadzo....
dnes, 15:35,  Boh je spravodlivý Spravuje vodné toky co na čas rodia ovocie
dnes, 15:34,  211...Tull s tým rátam lebo ešte nieje koniec
dnes, 14:51,  kntsz, aj by som súhlasil až: "na mikro - mikro úrovni sú všetky pokusy...
dnes, 14:43,  Edo, iba o onuciach si písaval!! Tie ponožky, to budú Českí turisti!!!!*13
dnes, 14:41,  JA a nebojím!! My máme študovaných vo vláde aj v parlamente!!! Minimálne...
dnes, 14:38,  JA už som zaočkovaný!!!!*13*13*13 Na silonkách. *27*27*27
dnes, 14:37,  Koláč daj djjarovi. Milan je skromnejší, jemu stačí vylízať pekáč. *02*13*13*13*13...
dnes, 14:37,  EnaXnaY, história poznania nás však učí, že napriek dôkazom, sa výrok na základe nových...
dnes, 14:35,  Horšie by to bolo, kebyže 5 ľudí ovláda Slovensko!!!!
dnes, 14:35,  Odpíšem. Včera som mama nesúrodé myšlienky, ale dnes večer budem úplne prítomná....
dnes, 14:34,  Jedine ak je Boh spravodlivý. *01
dnes, 14:33,  Väčšie zlo pochádza z menšieho zla. *04
dnes, 14:33,  Lukašenko na hráááááád!!!!!
dnes, 14:32,  To sa v USA nikdy nemôže stať!!!!!
dnes, 14:31,  U nás sa súdi za dar do 1500€.*03*03*03
dnes, 14:31,  ninka keby som mal kupovať veci v zlave len preto že su v zlave musel by som kupiť tretinu...
dnes, 14:30,  My sme mali skvelý večer!! Síce máme veľa nakazených, ale ujo Igor nás zatiaľ...
dnes, 14:28,  djjaro, iste. Človek nemôže vedieť naisto, či vôbec skutočnosť existuje... čo sa týka...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 718 bytes in 0,208 seconds)