Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Dôchodky a prídavky.....

25
reakcií
1009
prečítaní
Tému 24. februára 2020, 10:45 založil majko1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 07. 2016
1
24. 05. 2012
11
17. 07. 2015
31
 
 


1.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 2. 2020, 10:45 avatar
Môj názor, ak by sa avizované zvýšenie prídavkov a trinásty dôchodok prijal minulý rok alebo budúci rok už by to bolo v poriadku ? Lebo vždy by išlo o úplne tie isté peniaze zo štátneho rozpočtu......Inak už nejaký rok žijem a všimol som si že každá jedna vláda v poslednom roku zlepšuje situáciu občanom aby potom v prvom roku od nástupu im zase niečo zdanila, zobrala.....to je úplne pravidelný cyklus odjakživa a nikto to nezmení....... 


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2020, 11:01 avatar
Nie, pretože také výdavky majú byť zahrnuté do schvaľovania štátneho rozpočtu, a nemá sa to diať šitím horúcou ihlou (skrátené legislatívne konanie tesne pred voľbami, a teda na konci vládnutia koalície). Už máme schválený rozpočet.
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 2. 2020, 11:03 avatar
No ale veď o tom píšem......teda ak by boli zahrnuté v štátnom rozpočte za minulý rok alebo budúci tak už by to bolo v poriadku ? Bol by to vždy iba výdavok s dopadom na štátny rozpočet a presne taký istý ako teraz....... 


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2020, 11:04 avatar
Áno, bolo by to v poriadku, ak by to bolo súčasťou koaličnej dohody.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 2. 2020, 11:11 avatar
Čiže nejde o dopady na štátny rozpočet ako to tvrdí koalícia, ide iba o techniku že to chcú urobiť tí hnusní terajší vládcovia pred volbam, čert tam zober tie prídavky a dôchodky.......     Inak kto to celkom iste v programe že zdvihne o 100% prídavky a zavedie 13dôchodok ? Teda ako prioritu, lebo slúbiť sa dá hocičo v tomto štáte........


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 2. 2020, 11:14 avatar
Netáraj! Teraz, tesne pred voľbami nemôže koalícia schváliť tak závažný zásah do štátneho rozpočtu. Lebo bremeno si odnesie nová budúca vláda, a nevie sa, kto bude vládnuť. Nejde o techniku, ale o štátnickú zodpovednosť. Koalícia mala 4 roky, predtým mnoho rokov (12), na to, aby to schválila. Ak tak nestihli včas, múdra politika sa robí tak, že sa počká na volebné výsledky.
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 2. 2020, 11:18 avatar
Táraš teraz ty, ja som uviedol fakty . Je to jasné, okrem toho že v tom je isté politikum ako som písal- pravidelné vylepšovanie pred volbami- čo robia všetky vlády, dopad na štátny rozpočet je presne ten istý, ide len o to kto to naozaj chce urobiť a kto to nechce urobiť.......
Súhlasí havran


23.
označiť príspevok

havran
   26. 2. 2020, 15:43 avatar
Lemmy - netáraj už prosím ťa. Kedy je teda možné urobiť dobre ľuďom? Keď to potrebuje opozícia? Kurva tak vyhraj voľby blbečku a rob dobre hneď na druhý deň. Je jasné, že väčšina bude robiť to, čo môže tak ako jej to vyhovuje. A netáraj o štátnickej zodpovednosti. Čo to je? Čakať až do posledného dňa? To robí práve teraz a nie je to porušenie zákona. To fakt si myslíš, že všetci túto hru berú? Každý dôchodca a nnie je nás málo, ti povie, nech to urobia hneď a je mi jedno kedy to je.


25.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 16:02 avatar
A čo ak budúca vláda bude taká istá ako terajšia ? Okrem toho dôchodky sú nízke a treba s tým niečo robiť . Príjmy štátu budú aj budúcom roku zrejme podobné tohtoročným, to znamená že dôchodky netreba žiadnym spôsobom zvyšovať ? Prečo tak strašne tebe záleží na technike či je to pred alebo po volbách ?


26.
označiť príspevok

havran
   28. 2. 2020, 16:14 avatar
Lemmy- takto zdôvodňuje logický debil. Aj nová vláda, by čakala na "správny okamih" a medzi tým by ušetrila milióny ktoré si budú prihrávať svojím straníckym sponzorom. Toto nie je demokracia, to je Kapitalistická demokracia. Taká tu už šantí 30 rokov.


8.
označiť príspevok

majko1 muž
   24. 2. 2020, 12:38 avatar
A každý si za svoje kúpi lopatu a krompáč a vybuduje kúsok vlastnej dialnice, tí bohatší sa zmôžu aj na maličkú nemocnicu pre rodinu....... 
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 12:23 avatar
Nedá i aby som to nenapísal- v diskusiách počúvam od istých ľudí že vraj 13 dôchodky budú platiť naše deti.......to je hrubá demagógia a kto platil štúdiá tých našich detí ? To im máme teraz vyhadzovať na oči ? A ktoré dôchodky nejdú zo štátneho rozpočtu ktorý naplňajú zarábajúci ludia , to platia marťania ? Ak niekto dokáže závidieť i tie dôchodky, tak je to sila....asi sme niektorí zle vychovali svoje deti.......Mimochodom , tí dnešní dôchodcovia okrem iného vybudovali aj fabriky, ktoré ich "deti" sprivatizovali a tak pripravili štátny rozpočet o značné príjmy..........


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 12:31 avatar
majko1 pýtaš sa prečo by mali byť výdavky v takej obrovskej miere zahrnuté v rozpočte ?

Veď na to rozpočet je aby tam zahrnuté boli aby sa vedelo aký bude deficit a či sme neprepískli kriteriá ktoré nemôžeme prekročiť .

Dôchodcovia vybudovali fabriky automobilky či hypermarkety sú ničím .


11.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 12:39 avatar
Skoda slov s tebou.....ja sa nič nepýtam a hlavne teba nie, ale konštatujem závisť niektorých a čo sa za tým skrýva .


12.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 2. 2020, 12:40 avatar
majko, to nebude závisť, to bude skôr politický boj o korytá.
Súhlasí majko1


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 12:44 avatar
majko mňa by zaujímalo keby pravicova vláda končila s tým že by mala istotu akú ma smer že vladnuť nebude a nahádala by smerakom nášlapných mín či by si písal rovnako.


14.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 12:49 avatar
Pravicová vláda ? Tam nikto ani neočakáva nejaké sociálne úlavy........okrem toho, pravicová vláda počas svoho vládnutia vystrielala všetky nášlapné míny_ 2.dôchodkový pilier / česi ho rozumne zrušili/, privatizácia strategických podnikov, obrovské ochudobnenie príjmov štátneho rozpočtu, súkromné zdravotné poisťovne, kde zo zákonných odvodov tvoria zisk a podobne.......


15.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 12:51 avatar
Ešte som zabudol na rovnú daň a rovnú vysokú DPH.........to boli nášlapné míny z ktorých sa asi nespamätáme nikdy.......


17.
označiť príspevok

Starý chren muž
   26. 2. 2020, 13:45 avatar
Čo sa ti nepáči na rovnej dani?
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 13:54 avatar
Nie je spravodlivá, všade vo svete je táto daň progresívna aby sa takto rozpočtu dostali neoprávnene vysoké zisky, napr. z finančných operácií .


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 14:47 avatar
Rovná daň - Zavedenie rovnej dane prinieslo Slovensku najvyšší nárast výnosu dane a rast HDP v EÚ. (Viac info nájdete na sulik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...). Richard Sulík predkladá strane Smer-SD dôkazy o úspechu rovnej dane, ktorú hodlajú zrušiť. Rovná daň je solidárnejšia ako progresívny daňový systém strany Smer-SD.

*****

Richard Sulík v otvorenej rozprave predkladá dôkazy o úspešnej daňovej reforme pred a po zavedení rovnej dane. Rovnú daň chce aj napriek nevyvrátiteľným faktom strana Smer-SD zlikvidovať na úkor progresívneho daňového systému, čím uvrhne slovenskú ekonomiku naspäť do roku 2003.

R. Sulík poukazuje na štatistické údaje ohromného nárastu výnosu dane, po zavedení rovnej dane počas rokov 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 a rovnako aj dosiahnutého najvyššieho rastu slovenského HDP v Európskej únii.

http://www.youtube.com/watch?v=GUxoJC22Yz8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 14:50 avatar
Rovná daň - zavedenie rovnej dane znížilo nezamestnanosť na Slovensku

Richard Sulík: V rámci rozpravy o dani z príjmov často sa argumentuje tým, že nezamestnanosť nijako nesúvisí s rovnou daňou. Ja by som teraz poprosil, keby mohli kolegovia zapnúť graf, ktorý tu mám už nachystaný a že by sme si najprv pozreli, aký bol vývoj nezamestnanosti. Tá prvá červená čiara je zavedenie rovnej dane a tá krivka je vývoj zamestnanosti. Tak dokým zavedená rovná daň nebola, tak sa zamestnanosť potácala niekde medzi 2,2 milióny 50 tisíc. Od zavedenia rovnej dane začala zamestnanosť stúpať. Poznám síce tú argumentáciu, že zamestnanosť nestúpala kvôli rovnej dani, zamestnanosť stúpala kvôli tomu, že sme tu mali rast HDP, ale rast HDP nepadol predsa z neba. Rast HDP je niečo, čo tvoria obyvatelia Slovenska na základe pravidiel, ktoré im nastavia politici a keďže za druhej Dzurindovej vlády boli tieto pravidlá, vrátane rovnej dane, vrátane daňového systému, nastavené správne, tak došlo k rastu pracovných miest, došlo k rastu zamestnanosti a k poklesu nezamestnanosti.

Slovensko malo po zavedení rovnej dane najvyšší rast HDP v Európskej únii

No, inými slovami, nebolo by rovnej dane, nebol by taký silný rast HDP. Zavedením sme mali najvyšší rast HDP v Európskej únii. Toto predsa nespadlo z neba, toto je spôsobené reformami a v prvom rade rovnou daňou.

Slovensko malo po zavedení rovnej dane trojnásobne rýchlejší rast výnosu dane z príjmu
Takisto rástol výnos z daní. Výnos daní na Slovensku rástol, bol som pri tom ako rýchlo rástol výnos dane z príjmu a oznamujem, že rástol trikrát rýchlejšie, rast výnosu dane z príjmu bol po zavedení rovnej dane trikrát rýchlejší ako napríklad v Čechách.

Odhady a výnosy dane z príjmov právnických osôb pred a po zavedení rovnej dane

Teraz by sme sa mohli pozrieť na odhady a výnosy dane z príjmov právnických osôb.

- Rok 2003 -- to znamená, to je posledný rok pred zavedením rovnej dane, sa odhadoval výnos z dane právnických osôb 30 miliárd korún, 29 miliárd korún, výnos bol taký istý alebo takmer rovnaký, 29,3 oproti 29,1.

- Rok 2004 -- to bol prvý rok, kedy bola zavedená rovná daň, bol odhad nižší preto, lebo sadzba išla dole z 25% pre právnické osoby na 19, logicky, rozumný a opatrný hospodár očakáva nižší výnos. Skutočnosť ale bola taká, že výnos bol trochu väčší ako rok predtým, 29,7.Už na tomto vidieť, že rovná daň napriek tomu, že sme znížili sadzbu z 25% na 19%, nespôsobila nižší výnos dane z príjmu.

- Rok 2005 -- druhý rok po zavedení rovnej dane, keďže v roku 2004 bol výnos 29,7 miliardy korún, tak druhý rok, pre rok 2005 bol minister financií Ivan Mikloš odvážnejší v odhadoch, očakával 30 miliárd korún výnos, ale ten výnos priam explodoval, bol 42 miliárd korún. Pri odhade 30 bol výnos 42.

Efekt zavedenia rovnej dane a daňovej reformy -- výnosy dane z príjmov právnických osôb
V roku 2004 bol výnos na úrovni 29. Toto bol prvý efekt rovnej dane. V roku 2005 výnos bol na úrovni 42. V roku 2006 výnos bol 47. Čiže naďalej silný rast dane z príjmov právnických osôb. V roku 2007 to bolo 52. Tu sa už blížime pomaly k zdvojnásobeniu výnosov. Rok 2008 bol výnos 64.

*****
Celý prepis z NR SR zo dňa 04.12.2012 "Rovná daň - zavedenie rovnej dane prinieslo najvyšší rast HDP v EÚ" nájdete na sulik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...

*****
Viac aktuálnych správ a videí na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika nájdete na:
sulik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ekonomika.sulik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
europskaunia.sulik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
slovenskapolitika.sulik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pridajte sa ku mne a dostávajte správy z prvej ruky:
plus.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 13:02 avatar
90%* k príspevku 29


21.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 14:57 avatar
No osvietený má dnes službu, tak odchádzam, nemienim sa ďalej baviť, lebo je to dopredu známe aké budú jeho postoje......


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 15:02 avatar
Majko moc sa neraduj o chvilku odchádzam do Bratislavy pre nejakú fototechniku ktorá je naozaj za par drobných

Tak bude doslužené


24.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 2. 2020, 15:56 avatar
Daňový systém a v tej súvislosti napĺňanie príjmov štátneho rozpočtu je dosť komplikovaný systém, ale tu je pohlad jedného ekonóma a porovnanie so štátmi EU....
Priepastný rozdiel medzi zdanením podnikateľov a zamestnancov je pozostatkom obdobia, keď bola na Slovensku vysoká nezamestnanosť a nechodili k nám investície. Vláda Mikuláša Dzurindu v priebehu dvoch funkčných období radikálne znížila dane podnikom v snahe pomôcť rozvoju ekonomiky a prilákať zahraničné investície. Ani Ficove vlády politiku štátu v tejto oblasti až tak výrazne nezmenili. Otázne je, do akej miery je takáto daňová politika dlhodobo udržateľná a spravodlivá. S rozvojom ekonomiky totiž vzrastajú aj majetkové a príjmové nerovnosti, klesá sociálna mobilita a rovnosť šancí. V štátoch s vyspelou trhovou ekonomikou a vyššou mierou akumulácie kapitálu je preto daňový systém progresívny. To znamená, že bohatí ľudia platia vyššie dane než chudobní. Na Slovensku je daňový systém tiež mierne progresívny, ale len pre väčšinu zamestnancov. Úspešní podnikatelia a topmanažéri platia u nás citeľne nižšie dane než bežní zamestnanci. Náš daňový systém je teda čiastočne degresívny - s narastajúcim príjmom daňové zaťaženie klesá.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:12,  Rusi sú najhorší zo všetkých. Nemci , Španieli, Francúzi nepáchajú také zverstvá, ako...
dnes, 09:11,  To záleží na Rusoch, na ktoré mestá si ich vyprovokujú.
dnes, 07:47,  Havran, kedy si priznáš, že Rusko je agresor a napadlo Ukrajinu? Napadlo nevinných ľudí a...
dnes, 04:42,  havrane....ludia ako ty stale skodia slovensku. Niekedy mam pocit, že si konecne prisiel na aký...
dnes, 03:42,  Celý svet okrem teba vie, čo je komunizmus za zlú špinu. Si v nej namočený až po uši ty...
včera, 22:17,  qwert si úbožiak s vymetenou hlavičkou a zaslepeným zrakom a neuvedomuješ si , že taký...
včera, 22:11,  Fotón prosím ťa nebuď trápny. Niekoľko krát som povedal , že komunizmus a asi okrem teba...
včera, 20:01,  najhorsie je, že takýto ako havran este stale mutia , neviem čo ocakavaju...žeby navrat tých...
včera, 19:09,  Havran, zrejme ešte pozoruješ posledné kŕče komunizmu, ktoré na slovensku dožívajú. Asi...
včera, 19:03,  S tým človekom nemá zmysel sa baviť. Už vôbec nie o matematike, fyzike geometrii a pod.....
včera, 17:18,  Mne sa tam žiadny obrázok nezobrazil.
včera, 17:04,  Ciže ak by si ty bol americkým prezidentom, nariadil by si zhodenie vodíkových bomb na Rusko...
včera, 16:56,  chren, tu to máš znázornené na obrázku čo som hovoril :...
včera, 16:45,  Hmmm, asi by to chcelo znázornenie na obrázku, takto neviem presne čo máš na mysli....
včera, 16:44,  Chren, máš doma malý a veľký uhlomer ? Ak áno, tak si sprav priamky trebárs k 70 stupnu na...
včera, 15:21,  Fotón ako si na to prišiel , že národ môže byť zlý? Nesúvisí to s podmienkami do...
včera, 15:20,  Neviem, kto je to zmatkovič.
včera, 15:14,  Fotón keby sa zvrátila demokracia , ktorú nzvrátil ani Fico, tak by národ slovenský...
včera, 11:00,  J.Tull... Ty si tu robíš z ľudí len srandu. Ale tvoj skutočný názor, postoj je tomuto...
včera, 10:34,  Čo ma po tom....
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(103 165 bytes in 0,312 seconds)