hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

Dnes slávime americký sviatok 1 máj . Na Slovensku slävime dva americké sviatky 1 máj a MDŽ 8 marec.

príspevkov
23
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 1.5.2021 00:15 Osvietený
posledná zmena 1.5.2021 18:55
1
01.05.2021, 00:15
V dobách temna komunistickej totality bol 1 máj zneužívaný na propagaciu zločineckého režimu a podporu masových vrahov , ktorých povinne na povinnej manifestácii nosili súdruhovia na paličkách .

Predpokladám , že komunistickí zločinci ruka v ruke s fašistami pôjdu do ulíc a vrátia našu krajinu do lockdownu ako to urobili pri zneužití 17 novembra .
none
2
01.05.2021, 11:26
Mama mi spomínala, aké to bolo, keď mala pioniersku rovnošatu. A sme si pustili takú šialenú pesničku pipipipi-pionier, to je aký úlet...
No čwoo, stužky pripravené, milí dfkári?
none
3
01.05.2021, 11:46
Pipipipi-pionieer
To si musiiite pustiť...
none
5
01.05.2021, 12:01
Idem dokončiť pizzu. Pekný deň zatiaľ. 1. maajový dník!
Timurkoo, ananásovú aj tuniakovú ideme mať. Čo si tak tiiiško od včera?
Dajte mi tip na dobrú inteligentnú komédiu. Prosiiim... Na večeer.
👍: -era- , J.Tull
none
6

5. ninka 01.05.2021, 12:01

Idem dokončiť pizzu. Pekný deň zatiaľ. 1. maajový dník!
Timurkoo, ananásovú aj tuniakovú ideme mať. Čo si tak tiiiško od včera?
Dajte mi tip na dobrú inteligentnú komédiu. Prosiiim... Na večeer.

01.05.2021, 12:39
Staršie, ale milé: Nedotknuteľní, 2011
odkaz
👍: Patrick91 , ninka
none
15

6. -era- 01.05.2021, 12:39

Staršie, ale milé: Nedotknuteľní, 2011
https://www.csfd.cz/film/306731-nedotknutelni/prehled/

01.05.2021, 16:37
Je to krásny film a videla som ho mnohokrát. A určite si ho zase niekedy kuknem. Vieš, že na základe Nedotknuteľnýchsom si vyskúšala tandemový let s inštruktorom? To bolo zážitok...
Ďakujem.
Vraj france Návštevníci so Jeanom Renom je fajn komédia. Na rehotky. To však vidím na dosť šiilený film. Ešte máš iný tip? :o)
none
9

5. ninka 01.05.2021, 12:01

Idem dokončiť pizzu. Pekný deň zatiaľ. 1. maajový dník!
Timurkoo, ananásovú aj tuniakovú ideme mať. Čo si tak tiiiško od včera?
Dajte mi tip na dobrú inteligentnú komédiu. Prosiiim... Na večeer.

01.05.2021, 14:05
ninka, ak si už moc nepamätáš a ak vieš, pozri si už zmienenú rozprávku Byl jednou jeden král ... nie je len rozprávkou, ale aj inteligentnou komédiou, ktorá sa hodí /záver, v ktorom kráľ našiel pevnú pôdu pod nohami.../ i k dnešnému sviatku...
👍: ninka
none
16

9. J.Tull 01.05.2021, 14:05

ninka, ak si už moc nepamätáš a ak vieš, pozri si už zmienenú rozprávku Byl jednou jeden král ... nie je len rozprávkou, ale aj inteligentnou komédiou, ktorá sa hodí /záver, v ktorom kráľ našiel pevnú pôdu pod nohami.../ i k dnešnému sviatku...

01.05.2021, 16:43
Tullko, ďakujeme za návrh. Skôr niečo nerozprávkové hľadám. A máme máj. . .
none
20
01.05.2021, 18:46
My máme stromec v meste už od predvčera minimálne, , ale tie stuhy sa mi neľúbia, vyznie to tak krojsky ľudovo.... ...

Teraz keď vás čítam, tak ste mi prevudili spomienky na Prvý máj v Stráňach, tam boli najväčšie mestské oslavy. Ešte stále sú,...dneska ale asi nie. ... Bývavali tam všelijaké hry pre deti, okolo ihličnatých stromov, neďaleko bol less. .. a kapela hrala, nejaká mestská asi, so špecificky známymi miestnymi hudobníkmi. No a pili tam samozrejme. ..také pářty už nemám rada. .. tuším aj skákajúci hrad tam bol vždy... ..ale pekné prostredie to bolo, peknučký areál... ... Škoda, že sa to využíva aj na pijatiky..

Nemám rada tie piesne. zvláštne znejú... ..
none
21

20. Lejla 01.05.2021, 18:46

My máme stromec v meste už od predvčera minimálne, , ale tie stuhy sa mi neľúbia, vyznie to tak krojsky ľudovo.... ...

Teraz keď vás čítam, tak ste mi prevudili spomienky na Prvý máj v Stráňach, tam boli najväčšie mestské oslavy. Ešte stále sú,...dneska ale asi nie. ... Bývavali tam všelijaké hry pre deti, okolo ihličnatých stromov, neďaleko bol less. .. a kapela hrala, nejaká mestská asi, so špecificky známymi miestnymi hudobníkmi. No a pili tam samozrejme. ..také pářty už n...

01.05.2021, 18:48
...tak zvláštne znejiiií...
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 105 130 B vygenerované za : 0.076 s unikátne zobrazenia tém : 36 475 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Človek mieni a človek aj mení.