Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Dnes, pred 78 rokmi

57
reakcií
726
prečítaní
Tému 22. júna 2019, 09:04 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 09. 2015
5
04. 09. 2016
34
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 09:04 avatar
Veľká vlastenecká vojna, alebo nemecko-sovietska vojna/konflikt alebo východný front bola dôležitá časť druhej svetovej vojny, ktorá prebiehala najmä vo východnej a strednej Európe. Boje na východnom fronte mali za následok 80 % nemeckých strát vo vojne a môžu byť preto považované za najdôležitejšie Európske bojisko vojny. Na fronte bojoval Sovietsky zväz proti nacistickému Nemecku a jeho spojencom (Maďarsko, Taliansko, Rumunsko, Fínsko, Slovensko). K Sovietskemu zväzu sa neskôr pridali ďalšie krajiny resp. ozbrojené zložky týchto krajín, hlavne Poľsko, Česko-Slovensko a Juhoslávia, počas bojov aj Rumunsko, Bulharsko a Fínsko prešli na stranu Spojencov.

Boje na východnom fronte sa začali 22. júna 1941 operáciou Barbarossa, ktorá sa skončila odrazením nemeckého útoku na Moskvu. Nemecké vojská sa však preskupili a na jar 1942 začali postupovať juhom ZSSR, ich postup bol zastavený v bitke o Stalingrad. Nasledujúci rok sa hitlerovské vojská pokúsili tretíkrát vybojovať iniciatívu, keď v bitke o Charkov zastavili sovietsky postup od Stalingradu ale v bitke v Kurskom oblúku boli odrazení a začali byť vytláčaní z územia ZSSR. Po operácii Bagration, visliansko-oderianskej operácii a útoku na Berlín, ktoré spôsobili Wehrmachtu ťažké porážky, bola Tretia ríša porazená. Jej zostávajúci vodcovia 8. mája 1945 podpísali úplnú a bezpodmienečnú kapituláciu, čím zároveň ukončili druhú svetovú vojnu v Európe. Rozsah bojových operácií vedených moderným spôsobom bol na východnom fronte z hľadiska šírky frontovej línie a hĺbky postihnutého územia historicky bezprecedentný.[3] Vzhľadom na svoj brutálny charakter a počet obetí je považované ťaženie na východnom fronte za najkrvavejší ozbrojený konflikt v dejinách.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Viete, čo je na tejto udalosti najvačší paradox?
Ak by Rusi nemali svoj socialistický režim, nikdy by vojnu s nemcami nevyhrali.
Rusko posilnilo práve vďaka socializmu, nech bol akokoľvek tvrdý, pomohol rusom eliminovať doposiaľ až 70 percentnú negramotnosť a katapultoval krajinu do aktuálneho technologického vývoja.
Druhý paradox na tejto udalosti je, že ani nemci by nikdy nemali prostriedky na svoje vojenské ťazenie, nebyť ich národného socializmu a teda plánovaného hospodárstva, podobne, ako mali rusi.
Druhá svetová vojna podčiarkla fakt, že plánované hospodárstvo je najefektívnejší spôsob ekonomiky.
Žiaľ človek má tendenciu zneužívať....

Vďaka rusom, všetka česť a sláva za ich doposiaľ najvačšiu obetu vôbec.


2.
označiť príspevok

Myslitel
   22. 6. 2019, 10:25 avatar
1. - Cele tie roky pod diktaturou komunistickeho rezimu na nas zanechali nasledky - slepu vieru a oddanost akejsi myslienke o velikej sovietskej armade.
Sme boli zavadzani aj klamani sovietskou propagandou.
Dajte si napriklad otazku, preco dal Stalin pozabijat najschopnejsich a skusenych velitelov svojej armady pred 2. svetovou? Desiatky tisic z nich. S tymi skusenymi velitelmi by mozno vsetci nemuseli pred Nemcami utekat az za Moskvu.

Pri tom vasom studovani historie uspechov velikej sovietskej armady vam ta vasa komunisticka literatura asi nepisala o programe materialnej pomoci socialistickemu ZSSR zo Zapadu od kapitalistov, pod menom "Lend-Lease- Program". Az vdaka nemu boli Rusi schopni odrazit nemecku invaziu.

Lend-Lease program -1941 az September 1945 (v skutocnosti pokracoval aj po vojne) - Program poziciek materialu od potravin, satstva, jedla, municie, vyzbroja, nakladnych aut, dokonca vlakov a tazkej vojenskej techniky.
Tu je Google preklad reportu o dodavkach hmotnej pomoci sovietom:

"Približne 17,5 milióna ton vojenského vybavenia, dopravných prostriedkov, priemyselných dodávok a potravín bolo odoslaných zo západnej pologule do ZSSR, pričom 94% pochádzala z USA.
Odhaduje sa, že americká dodávka do ZSSR cez samotný Perzský koridor stačila na základe štandardov americkej armády na udržanie šesťdesiatich bojových divízií v bojaschopnosti.

Spojené štáty dodali Sovietskemu zväzu od 1. októbra 1941 do 31. mája 1945 nasledovné:
427 284 nakladnych aut, 13 303 bojových vozidiel, 35 170 motocyklov, 2 328 zbrojných vozidiel, 2 270 371 ton ropných výrobkov (benzín a ropa) alebo 57,8% Vysoko oktánové letecké palivo, 4 478 116 ton potravín (konzervované mäso, cukor, múka, soľ atď.), 1911 parných lokomotív, 66 dieselových lokomotív, 9 920 plochých áut, 1 000 skládok, 120 cisterien a 35 ťažké strojové automobily. Poskytnuté zbrojárske tovary (munícia, delostrelectvo, miny, rôzne výbušniny) predstavovali 53% celkovej domácej produkcie. Jedným z typických vecí pre mnohé bolo zariadenie na výrobu pneumatík, ktoré bolo fyzicky vyzdvihnuté z továrne rieky Rouge spoločnosti Ford Company a prevezené do ZSSR. Peňažná hodnota dodávok a služieb v roku 1947 dosiahla približne jedenásť miliárd dolárov."

K tomu treba dodat aj podobnu pomoc od UK a Kanady ktore spolu dodali vyse 4 milion ton materialu, od topanok az po tanky.

Ta pomoc bola natolko podstatna, ze niekolko vyznamnych ludi povedalo toto: (Google preklad)

Podľa ruského historika Borisa Vadimoviča Sokolova mala Lend-Lease rozhodujúcu úlohu pri výhre vojny. Povedal:
- "Celkovo možno konštatovať, že bez týchto západných zásielok v Lend-Lease by Sovietsky zväz nielenže nebol schopný vyhrať Veľkú vlasteneckú vojnu, nebol by schopný ani proti nemeckým útočníkom brániť, pretože nemohla sama vyrobiť dostatočné množstvo zbraní a vojenského vybavenia alebo primerané zásoby palív a munície. Sovietske úrady si dobre uvedomovali túto závislosť od Lend-Lease. Preto takto povedal Stalin Harrymu Hopkinsovi (vyslanec FDR v Moskve v júli 1941), že USSR sa nemôže vyrovnať nemeckej moci ako okupanta Európy a jej zdrojov."

Nikita Khrushchev povedal, -
Chcel by som vyjadriť svoj úprimný názor na Stalinove názory na to, či sa Červená armáda a Sovietsky zväz mohli vyrovnať s nacistickým Nemeckom a prežili vojnu bez pomoci Spojených štátov a Británie. Najprv by som chcel povedať niekoľko pripomienok, ktoré Stalin urobil a opakoval niekoľkokrát, keď sme medzi sebou "doverne diskutovali". Výrazne povedal, že keby nám Spojené štáty nepomohli, nebola by to vojna. Keby sme museli bojovať proti nacistickému Nemecku jeden po druhom, nemohli by sme sa postaviť proti tlaku Nemecka a my by sme prehrali vojnu. Nikto nikdy o tejto téme nikde nehovoril oficiálne a nemyslím si, že Stalin zanechal akékoľvek písomné dôkazy o svojom názore, ale tu chcem uviesť, že niekoľkokrát v rozhovoroch so mnou poznamenal, že to boli skutočné okolnosti. Nikdy sa to nestalo zvláštnym bodom konverzácie na túto tému, ale keď sme sa zaoberali nejakým uvoľneným rozhovorom, prechádzali medzinárodné otázky minulosti a prítomnosti a keď sa vrátime k téme cesty, ktorú sme cestovali počas vojny, to je to, čo povedal. Keď som počúval jeho poznámky, bol som s ním úplne v zhode a dnes som ešte viac.

Maršál G.K. Zhukov je citovaný ako povedal:
Dnes (1963) niektorí hovoria, že spojenci nám naozaj nepomáhali ... Ale počúvajte, nemôžete poprieť, že Američania nám prepravili materiál, bez ktorého by sme ,nemohli vybaviť naše armády v rezervách alebo boli schopné pokračovať vo vojne.

V júni 1944 W. Averell Harriman, ktorý ohlásil ministerstvu zahraničia USA spravu o diskusii so Stalinom, urobil nasledujúce vyhlásenie:
"Stalin vzdával hold pomoci, ktorú Spojené štáty poskytli sovietskemu priemyslu pred vojnou a počas vojny a povedal, že približne dve tretiny všetkých veľkých priemyselných podnikov v Sovietskom zväze boli postavené s pomocou Spojených štátov alebo ich technickou pomocou."


K tomu by som snad len dodal, ze celu ekonomiku socialistov v ZSSR a tych fasistickych v Nemecku po 1. svetovej postavili na nohy tazke investicie kapitalistov - industrialistov a bankarov z USA.
Sovietom este aj tie ich patrocne hospodarske plany musela prist vypracovat firma z USA,, lebo ten prvy Leninov plan bol katastrofou.
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 6. 2019, 10:38 avatar
Dnes naši západní poskoci sú oddaní slepej viere a oddanosti Washingtonu a Bruselu.
A ovečky sú zavadzane a klamane americkou propagandou.
Súhlasí Boris


4.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 10:48 avatar
Nikde nebolo písané, že bol režim v sovietskom zvaze dokonalý.
Teda tebou spomenuté veci sú irelevantné a propagandistické.
Nijaké zásahy do plánovaného hospodárstva zo strany západu neboli. Ich myslenie na to nebolo a stále nieje pripravené.
Komunistický systém je z hľadiska ideológie to najlepsie a najhumánnejšie, čo ľudia ako spoločenskoekonomický systém vymysleli. Že sa prvý pokus nepodaril nič neznamená, budú nasledovať ďalšie, lepšie, so snahou poučit sa na predošlých nedostatkoch.
Kapitalizmus bol a je primitívny kreténizmus produkujúci obete a utrpenie zo svojej podstaty, patriaci do temného stredoveku.


5.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 11:00 avatar
4. pičoviny zamindrákovaného lúzra


6.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 11:04 avatar
Ak by som mal mindrák, bol by som bohatý  


7.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 11:07 avatar
6. a takto si len parazit


8.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 11:09 avatar
Ja som v pohode, to ty si tupá, zlomyselná handra  

Komplex menejcennosti (z lat. complexus = zhrňujúci, zahrnuvší, súbor) je podľa Alfreda Adlera komplex prameniaci z vedomia závislosti od druhých ľudí v modernej spoločnosti a spojený so snahou túto závislosť, menejcennosť, prekonať získaním určitej sociálnej pozície, moci a pod.; pri zlyhaní únik do neurózy.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Máme všetky potrebné informácie, napriek tomu ich zámerne ignorujeme, čím to je?

Čím to je, že bohatých a mocných obdivujeme miesto toho, aby sme ich ľutovali, lebo sú to v reále duševne choré individuá nemohúce nájsť pokoj?!

Vidíš, aká si hlúpa?!
iste, že nevidíš, práve preto, lebo si hlúpa.....
Byť hlúpy však nieje žiadna hanba, je to normálne. Ak je však niekto hlúpy a ešte aj zlomyslený, tak je to kokotina  


11.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 11:18 avatar
8. neviem prečo tolko obdivuješ putina, asi komplexy a neuróza


13.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 11:21 avatar
Pretože udržal svet mimo vojny. Nehľadiac na stav Ruskej ekonomiky, na dodržiavanie ľudských práv v Rusku a tak podobne, reálne a to viackrát odvrátil krízové situácie, ktoré by pri idiotoch viedli priamo k totálnej vojne.
A konkrétne tebe som to písal X krát, asi znamená to X v tvojom nicku.. Môžeš X krát vysvetlovať a zbytočne.


15.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 11:25 avatar
13. ty nie si len zamindrakovany , ty si este aj sprosty


16.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 11:30 avatar
A ty nemáš mindráky z malých pŕs?


17.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 11:33 avatar
Z dôvodu?


18.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 11:36 avatar
Ale, našla si novú obeť, lebo v noci som ju argumentačne dorazil


19.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 11:37 avatar
Nezmohla sa ani na slovo


20.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 11:45 avatar
Vtedy obyčajne utečie  


21.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 11:51 avatar
Aj teraz utiekla


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 6. 2019, 15:28 avatar
ved 3 krajiny si dodned uživaju ten blahobyt . Severna korea ,Kuba i Venezuela


23.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 16:41 avatar
Edo, ty vieš veľké hovno o tom, ako si v tých krajinách ľudia žijú... Paradoxne sú všetky tri poznačené hnevom k USA, prečo asi? No lebo, čo robia západniari dnes u nás, robili u nich pred 40 rokmi.....
Dementko nevzdelený.....


9.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 11:09 avatar
2. myslitel zaujimave fakty ale od ruskych trollov nečakaj objektivity, zrúcal by sa im ich svet z kariet hihi


10.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 11:12 avatar
Aká to smola, že na rozdiel od udretých slniečkárov ostatní nemajú problém s faktami a otvorene hovoria o nedostatkoch socialistického režimu. Vám to ale len preletí hlavou, lebo to tam nemá čo zachytiť a spracovať. Potom sa tupo opakujete o tom, že my sme neobjektívni, lebo niečo popierame, ale nepopierame.
To vy hlupáci popierate fakt, že to my nepopierame a to je také ... divné...     


12.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 11:20 avatar
10. byls tázan ?


14.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 11:24 avatar
Týkalo sa ma to  


24.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 16:47 avatar
Bol som cez televíziu kŕmený drístami o tom, ako je na západe skvele. Bol som tam a je tam horšie, ako u nás....
Preto mi logika hovorí, že ak tí istí hovoria o tom, ako je vo Venezuele napríklad zle, tak tam bude naopak v celku dobre.
Naopak v Nemecku ak som zachytil správy o Slovensku, bolo tam písané štýlom, ako by sme žili ešte v zemliankach..
Toto je západ. Spuchnutý, prasprostý klamár..


25.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:00 avatar
www.unhcr.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ale mozeš sa tam nastahovat, všetci budu radi ked sa zbavia takého blba


26.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 20:01 avatar
Ešte aby slniečkár neposielal niekoho sa niekam odsťahovať, to by bolo normálne divné... Ty tupá piča sprostá debilná....  


27.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:03 avatar
26. ja nie som tvoja mater ty vytrtkany buzîk za link mi ty tupé hoviadko dakovat nemusíš


28.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 20:04 avatar
A ja niesom tvoj syn, ty špinavá kurva.  


29.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:07 avatar
28. hej moj syn je narozdiel od teba inteligentny   a neurazaj svoju rodinu, je to nepekne  


30.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 20:08 avatar
No veď neurážaj svoju rodinu a hlavne seba. Si kokot?   


34.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:16 avatar
30. Jj , vyber si uz to dildo z riti konečne  


31.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:11 avatar
Vieš, že keď ti zomrie aj syn, tak budeš slepá vetva evolúcie?


32.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:15 avatar
31. vieš ze ked ti zomrie tvoja dcéra , tak budeš slepá vetva evolúcie ?


33.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:15 avatar
Muži sa môžu rozmnožovať až do smrti
Súhlasí Boris


35.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:17 avatar
33. muzi hej , ale ty nie


36.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:17 avatar
Kedykoľvek


39.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:19 avatar
36. ešte nájst dementnu, slepu hluchu nymfomanku ....  


40.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:19 avatar
To nebude problém, hlúpych sliepočiek je dosť


41.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:20 avatar
40. blééé s tebou  


42.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:21 avatar
Kto by sa nechcel rozmnožovať s géniom


45.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:22 avatar
42. s geniom hej ale s tebou nie


47.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:23 avatar
Veď aj ty si sa minule chválila, že by si chcela môj genetický materiál


48.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:27 avatar
Ale JA sa s kurwami nezaplietam

Takže hold smola


51.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:29 avatar
48. mam pocit ze s tebou sa nezaplieta ziadna  


52.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:30 avatar
Pocity ťa znovu oklamali

Ostatne ako vždy


57.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:41 avatar
52. este viac zoznamiek. mozno sa nejaká chyti    


58.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:42 avatar
Také, čo im hormóny tlačia do hlavy sa o mňa ešte aj pobijú


50.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:28 avatar
47. hej tu schízu, ale určite  


53.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:30 avatar
Včera si písala o Einsteinovi, že mal autizmus


54.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:31 avatar
Preto aj ja ťa priťahujem


55.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:35 avatar
54. prasce ma velmi nepritahuju


56.
označiť príspevok

Jehova
   22. 6. 2019, 20:36 avatar
Ale géniovia hej, tak preto ťa priťahujem


37.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 20:17 avatar
Dnešné ženy by sa najradšej rozmnožovali po smrti ... najprv kariéra    


38.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:18 avatar
37. ty by si mal dostat pochvalu ze sa dalej nereprodukuješ


43.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 20:21 avatar
Nezáviď   


44.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:21 avatar
43. čo ti mám zavidiet, ze doteraz byvaš u rodičov na dvore ?  


46.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 20:23 avatar
Potom ti ja mám asi závidieť, že doteraz rozťahuješ nohy mastným, nechutným žebrákom  


49.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 20:27 avatar
46. to je tvoj sen   skus meaculpu, mozno ti prevetrá kakáč    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:56,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/122173098_197427861902733_24442323...
dnes, 22:54,  Idem radšej dokukať Liona, lebo inak tu by som zostala sama. .. *14 a ja sa už bojím tmy. *54...
dnes, 22:53,  Popros vašich, aby prišli vaši k našim a keď prídu vaši k našim, budú vaši u našich.
dnes, 22:53,  Oúúúúúúúújéééééééééééééééés. *53
dnes, 22:52,  Neviem kde to chovajuu. .. to je ešte mláďa tigraa. .. *50 *50 hiiija.
dnes, 22:49,  To chováš v paňeláku ? *11*11*12
dnes, 22:48,  No toto, čo som našla. .. respektíve, nie našla, ale zbadala. .. =o Dve moje...
dnes, 22:44,  Ema má mamu. Mama má danu. Tata, ten sa má. *03*03*03*03
dnes, 22:43,  Blek líves maťer ? *49*49
dnes, 22:43,  Aká čierna? *49*49*49*49
dnes, 22:43,  Hakumanatataaaa a tata má Emu a tá má mamu huhuhu ratatatratatat*54
dnes, 22:41,  https://cdn3.mycity4kids.com/images/article-images/web/headersV2/img-20200314-5e6c82c854626.png...
dnes, 22:34,  Lion trion king jú fak is it king long tájm, next tájm.
dnes, 22:34,  Lion trion king jú fak is it king long tájm, next tájm. *11*11
dnes, 22:34,  Ha kuna ma tataa. .. Ako sa máš čierna mysľa? .. *03 ..s roboškou to ide, či nie? ..
dnes, 22:32,  Na háku má tata? *06*06*06*06
dnes, 22:31,  Hakumanatataaaa. *14
dnes, 22:29,  Povědomo jaksi. .. *21 *03. .. no dobre. ..
dnes, 22:24,  4- nevzniklo delenie medzi veriacimi? Až tak vtipkovať nemusíš. Dovolím si tvrdiť, že v...
dnes, 22:20,  A mám ušetrené. *39*39*39 Niekedy som písal stupeň C a terazky °C*03*03*03*03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(150 508 bytes in 0,255 seconds)