hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

Dnes ma teší 12

príspevkov
3
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 28.2.2021 18:21 Dušan Fajnor
posledná zmena 28.2.2021 19:26
1
28.02.2021, 18:21
Ahoj
Tak dnes Som si spravil takú príjemnú (psycho)hygienu opretú o vynájdení serotoniovej teórie. Ide totiž o to, že táto teória, môj výklad, teda objav hormónu serotoninu, prikladám k nemu (psycho)hygienu. No a psychohygienou rozumiem bežné rutiny v domácnosti, záhrade a altánku, ako aj režim, program dňa.

Tak napr. dnes Som pomohol v kuchyni s varením a pustil Som sa do upratovania. Celé to zabralo hodinu a pol, a aj Som sa zapotil. Takéto vymoženosti, vždy potešia, pretože ich robím s radosťou. U mužoch je známy fakt, že sú oproti ženám (ne)poriadnici a bordelári. Ženy sa starajú o domácnosť a to aj tak potom vypadá.

Kdež to muži, tí radšej sedia pri telke a cuckajú pivo. Tento týždeň alebo druhý týždeň by Som chcel sa vrhnúť na záhradu. Treba tam pohrabať lístie, pokopať ju a pripraviť na sadenice. Poupratovať a prichystať altánok na teplejšie dni. Povynášať bordel na skládku a to by bolo asi z pohybovej činnosti všetko.

Chýbajú mi šípky a šachy. Od vtedy čo sa zvrtla pandémia Som priam (ne)bol, či (ne)hovoril s níkým so športových aktivít. Dnes ma teší, už v trúbe pripravujúci sa koláč od mamuchy. Dnes Som si robil glykemické testy, totiž Som dostal od pána doktora návrh, aby Som si ich meral a zapisoval do debilníčka. Ako ma táto nová a (ne)známa vec bude baviť, (ne)vie nikto.

No a ako sa mám? Dni ubehajú ako na bežiacom páse. Psychicky Som na tom veľmi dobre, krmivom pre psa s kŕmim. Bludy a halucinácie, o nich ani (ne)viem, že niečo takéto ma prenasledovalo. Taktiež už ani (ne)viem, čo je psychóza. Hlasy a slová boli, sú a budú ale je to len o lipnutí na ne. Život je veľká hra, dobrý tréning na ich nelipnutie. Život je skúška ohňom. AK sa podarí tento horiaci plameň navždy uhasiť, ale to už je inakšia báseň.

Želám a prajem vám veľa optimizmu, realizmu a pozitivizmu do vášho života. S pozdravom:

Dušan.

odkaz

👍: ninka
none
2
28.02.2021, 18:30
Pozdravujem, Dušan!
Má to hlavu aj pätu, len tak ďalej... Nech nachádzaš uzrozumenie a radosť v obyčajnosti dní...
Dobre sa mi to čítalo.
none
3
28.02.2021, 19:26
Ahoj ninka

Ďakujem za reakciu. I malé potešenie z dňa vie dobre povzbudiť
👍: ninka
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 102 175 B vygenerované za : 0.107 s unikátne zobrazenia tém : 59 862 unikátne zobrazenia blogov : 1 348 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Nerastieme, keď to máme jednoduché, rastieme keď čelíme prekážkam.