hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Dezinformačné weby podnecujú chorých ľudí k činom

príspevkov
18
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.11.2019 19:15 the X
posledná zmena 18.11.2019 00:47
1
14.11.2019, 19:15
Prezidentka Čaputová: Dezinformačné weby podnecujú chorých ľudí k činom


Prezidentka dnes otvorila konferenciu Pravda, lož, a sloboda slova: 30 rokov po páde totality
Bojovať s nepravdou či vedomou lžou je vždy nerovný bojBojovať s nepravdou či vedomou lžou je vždy nerovný boj. Povedala to dnes prezidentka Zuzana Čaputová na otvorení konferencie Pravda, lož, a sloboda slova: 30 rokov po páde totality. Kritizovala tiež dezinformačné weby. Podľa prezidentky by mali niesť zodpovednosť za obsah, ktorý šíria.

„Bojovať s nepravdou či vedomou lžou je vždy nerovný boj. Lebo pri snahe o pravdu sa držíme limitovaného priestoru faktov, a ten je vždy užší ako nekonečný priestor klamstva, ktorý nie je viazaný na nič, na žiadne zábrany. Pravda nám dáva slobodu. Zároveň nás ale neuchráni stretnutiu s krutou nepravdou a klamstvom. S vedomým a účelovým klamstvom, ktoré nevieme ovplyvniť,“ poznamenala.

Sloboda ako základ demokracie

„Pre demokraciu je životne nevyhnutné, aby sa v nej mohli slobodne šíriť informácie, myšlienky a názory. Sloboda slova, sloboda prejavu zabezpečuje, že verejnosť dostane k dispozícii všetky nevyhnutné informácie, aby mohla vzniknúť široká diskusia o veciach verejného záujmu,“ povedala prezidentka na začiatku svojho prejavu.

odkaz
none
3
14.11.2019, 20:55
Prezidentka to pomenovala presne a múdro .

Dezinformačné weby podnecujú chorých ľudí k činom.

Vid okoteneho , sviňa , kacíra , ardzuna hokejku , Kasafrana , Thomasa a zopár ďalších zufalcov ako je PARTO atd .

Oni o tom ani netušia na čom frčia

none
4
14.11.2019, 22:05
Takto to dopadne keď drbnú deda dezinfoweby a Okamura

Český dôchodca dostal 4 roky basy za teroristický útok: Svoj zákerný čin prirovnal k Palachovi

Za teroristický útok poslal Krajský súd v Prahe v pondelok ráno 71-ročného českého dôchodcu Jaromíra Baldu do väzenia na štyri roky.

Muž pred dvoma rokmi zámerne zoťal stromy v Stredočeskom kraji na železničnú trať, čím chcel vyvolať nenávisť proti moslimským utečencom. Verdikt nie je právoplatný, je možné sa proti nemu odvolať, napísal portál Novinky.cz. Balda podľa rozsudku zoťal v júni a júni 2017 dva stromy na železničné koľaje. V okolí potom rozhádzal letáky písané latinkou a zámerne skomolenou češtinou, čo malo vyvolať dojem, že postínané stromy sú dielom islamských teroristov. V oboch prípadoch narazil do stromov vlak a len šťastnou zhodou okolností sa ani jeden nevykoľajil a nikomu z 20 cestujúcich sa nič nestalo.

Na letákoch sa nachádzal napríklad text, ktorý vyzýval na útoky proti "českým neveriacim psom a ich psiciam". Muž letáky rozšíril na celkovo 13 miestach Českej republiky. Televízii Prima poslal list s podobným znením. Balda svoje konanie od začiatku nepopieral. Tvrdil, že za to môžu jeho lieky na tlak, ktoré v ňom vyvolávali pocity stiesnenosti, zvieravé pocity a búšenie srdca. Spolu s informáciami "od priateľov z Nemecka, internetu a správ" o útokoch islamistov v Nemecku či Francúzsku potom všetko vyústilo do snov. "Prenasledovali ma hrôzostrašné sny, že sa sem valia vlakmi ako v indických filmoch. Znásilňujú, obrezávajú nám ženské, kameňujú... Vravel som si, teraz sa to u nás začne, začnú nás strieľať," vysvetľoval na súde Balda.

Elektrikár na dôchodku, sympatizujúci s politickým hnutím SPD, nechcel svojimi činmi údajne nikomu ublížiť, chcel len vyvolať odpor k teroru, "urobiť výzvu ako Palach". Počas takmer ročnej väzby sa mu vraj však všetko v hlave urovnalo. "Prehodnotil som všetky svoje prístupy a názory a zistil som, že to bola odo mňa zhovadilosť," vyhlásil na súde.
Podľa súdnych znalcov z odboru psychológie a psychiatrie Balda netrpí a ani netrpel duševnou poruchou v zmysle psychózy. Trpí však organickou poruchou osobnosti. Šírením nenávistných textov chcel Balda podľa svojich slov vyvolať pozornosť českej verejnosti a vlády - chcel, aby si uvedomili, čo sa môže stať. Balda počas predvlaňajšej volebnej kampane podporoval extrémistickú stranu SPD Tomia Okamuru. Poskytol jej dary za vyše 12.000 českých korún (470 eur), hral na jej mítingoch na harmonike a podobne.

odkaz
none
5
14.11.2019, 22:06
Celý náš hokejis reznutý Kasafranov a stoporeným boratom
none
6
15.11.2019, 14:11
Liberalizmus stojí v protiklade s totalitou.

odkaz

Štátna volebná komisia potvrdila víťazstvo Čaputovej
Víťazkou druhého kola prezidentských volieb je Zuzana Čaputová. Získala 58,4 percenta a hlas jej odovzdalo 1 056 582 ľudí. Maroš Šefčovič získal 41,59 percenta a hlasy 752 403 voličov. Oficiálne výsledky potvrdila Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán na nedeľnej tlačovej konferencii.

Prezidentské voľby boli pokojné, predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány ich charakterizoval ako voľby bez organizačno-technických zaujímavostí. Komisia prijala počas volebného dňa desiatky podnetov, ktoré neboli závažného charakteru.

„Tieto voľby boli až veľmi pokojné a tradičné, nejakých zaujímavostí a kuriozít v nich veľa nenájdeme. Podnety, ktorými sa štátna komisia zaoberala, sa týkali otázky pozorovania vo volebných miestnostiach, čo pozorovateľ môže, nemôže. Týkali sa celkovo aj poriadku vo volebnej miestnosti, ale v mnohých prípadoch už štátna komisia len odkazovala na svoje predchádzajúce uznesenia, kde upozorňovala, že táto otázka už dosť dávno bola vyriešená,“ priblížil Bárány na nedeľnej tlačovej konferencii, na ktorej boli potvrdené oficiálne výsledky volieb.

odkaz
none
7
15.11.2019, 14:50
Liberalizmus stojí v protiklade s totalitou.

Sloboda je podľa liberálneho presvedčenia základom spoločnosti, na ktorom štát, politika a hospodárstvo spočívajú a ktorý štát chráni. Kde začína osobná sloboda, končí štátna moc, ktorá môže zakročiť iba vtedy, keď je porušená osobná sloboda.


Sociálny liberalizmus (nazývaný tiež novým liberalizmom) je ideológia blízka politike európskych sociálno-demokratických strán. Presadzuje pomerne veľké zásahy do štátnej ekonomiky, vysoké dane a starostlivý štát – welfare state. To znamená, že sociálni liberáli väčšou mierou obmedzujú ekonomickú slobodu, ale rovnako ako klasickí liberáli a libertariáni presadzujú pomerne veľkú osobnú slobodu.

Vo vyspelých krajinách, ako napríklad vo Švajčiarsku, sa presadila táto definícia liberalizmu:

Sloboda a zodpovednosť – pre každého bez rozdielu. Sloboda a zodpovednosť ako ekonomická, tak politická, tak sociálna.
none
8
15.11.2019, 14:52
Totalitarizmus alebo totalizmus je v politike uplatňovanie (alebo snaha o uplatňovanie) zásady totality alebo menej presne synonymum slova totalita. Totalita je režim štátu (v širšom zmysle aj politickej strany a pod.) založený na totálnom presadzovaní štátnej (a pod.) ideológie či moci vo všetkých oblastiach, často aj násilnými a bezprávnymi metódami.

Typicky sa totalitarizmom myslí spoločensko-politické zriadenie, pre ktoré je príznačné všeobecné despotické zasahovanie autoritatívneho politického subjektu do všetkých spoločenských oblastí aj do života jednotlivcov. Pred nežnou revolúciou sa na Slovensku pojmom označovali najmä fašistické režimy, od nežnej revolúcie aj socialistické režimy.

Diktatúra označuje:

neobmedzenú vládu jedného človeka alebo skupiny ľudí (armády, jedinej politickej strany…) alebo
štát, v ktorom sa takouto formou vládne.

Najznámejší diktátori 20. storočia

Adolf Hitler
Benito Mussolini
Josif Stalin
Mao Ce-Tung
Fidel Castro
Pol Pot
Idi Amin
Augusto Pinochet
Juan Perón
Saddám Husajn
Čong-il Kim
Kim Il-song (známy aj ako Kim Ir-sen)
Kim Čong-un
Muammar al-Kaddáfí
Jeorjos Papadopulos
Ferdinand Marcos
Fulgencio Batista y Zaldívar
Pak Čong-hui
Rafael Trujillo
Léopold Louis-Philippe Marie Victor
none
9
15.11.2019, 14:53
odkaz


liberálny p.znášanlivý,slobodomyseľný

slobodomyseľný ktorý je slobodný, voľný v myslení, názoroch; usilujúci sa o slobodné, voľné myslenie; uznávajúci, podporujúci aj iné názory •

liberálny: slobodomyseľný, liberálny politik; slobodomyseľný, liberálny študentský spolok, program • znášanlivý • zmierlivý (v politike)

znášanlivý ktorý sa dobre znáša s ľuďmi, rešpektujúci názory iných • tolerantný • nepriečny: znášanlivý, tolerantný človek • pokojný • mierny • mierumilovný • pokojamilovný: pokojné, mierumilovné obyvateľstvo, národy • slobodomyseľný • liberálny • zmierlivý • lojálny: liberálna, zmierlivá politika; zmierlivý úsmev • umiernený • zdržanlivý • rezervovaný: umiernené, zdržanlivé stanovisko • kniž. konciliantný • zried. spratný • nár. úložný
none
10
15.11.2019, 14:56
Žiadna diktatúra nie je možná bez spolupráce istého počtu ovládaných.
none
12
15.11.2019, 15:07
Napríklad silových zložiek
none
13

12. Osvietený 15.11.2019, 15:07

Napríklad silových zložiek

15.11.2019, 15:08
Vždy si treba predstaviť konkrétnych ľudí, lebo o nich sa jedná.
none
14
15.11.2019, 15:11
Napríklad rok 1968 tam sa jednalo o ľudí a totalitna vláda nemusela ovladáť vôbec nič lebo šefovia našej gubernie poslali z Kremla tých čo urobili koniec slobody
none
15

14. Osvietený 15.11.2019, 15:11

Napríklad rok 1968 tam sa jednalo o ľudí a totalitna vláda nemusela ovladáť vôbec nič lebo šefovia našej gubernie poslali z Kremla tých čo urobili koniec slobody

15.11.2019, 15:18
Ale u nás sa našlo dosť husákov a biľakov, ktorí to legitimizovali.
none
18

15. -era- 15.11.2019, 15:18

Ale u nás sa našlo dosť husákov a biľakov, ktorí to legitimizovali.

18.11.2019, 00:47
I Dubčekov
none
16
15.11.2019, 15:25
era práve že ma dosť prekvapilo že nenašlo .

Veď preto ich uniesli do Moskvy aby tento zločin retrospektívne legitimizovali .

Nakoniec to NKVD zahrala na Biľaka že on to spáchal čo je absurdný nezmysel aby nejaký krajčír napísal list a nariadil ZSSR a VZ utok na vlastnú krajinu . Dodnes sa tato debilita omiela ako pravda .
Nie že by Bilak nebol dostatočným idiotom na taký list ale i v bolševizme existovali nejaké pravomoci ktoré Bilak nemal ani omylom .

Tak ako prezident Havel nemohol zbrojovky zatvárať ani rušiť nemohol ani Vasil list legitimný len tak sám poslať že ho to napadlo .
none
17
15.11.2019, 15:31
To su už len také kydy ako dnes keď sa liberal usilujuci o slobodu označuje za uchýláka a fašistu fandom ľsns . Prabdoláskar a slniečkar sa používa ako nadávka
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 130 727 B vygenerované za : 0.084 s unikátne zobrazenia tém : 74 027 unikátne zobrazenia blogov : 1 622 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.