Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Démon zvaný Boh.

241
reakcií
1527
prečítaní
Tému 21. augusta 2010, 09:44 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 01. 2010
116
01. 01. 2010
23
21. 01. 2010
182
11. 08. 2011
33
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 09:44 avatar
Sú dni, kedy si človek povie, že jestvuje len zlo. Síce vidí, tie rozne smiesne odchylky v minulosti, ktoré viedli k akemusi ne/dobremu "čomusi" v prítomnosti, ale sledujúc tu niť roznych malych náhod a prihod, si povie- "to nahody neboli". Ta beštia mňa, vás , niekoho má a zatemní vám rozum, ovplyvní rozhodnutie atp..,aby sa prijavilo to, čo mame za ZLO. A Boh, ak je stale prítomný, ako to tvrdia mnohí, len nemo mlčal, prave vo chvilach, kedy padlo nespravne rozhodnutie, kedy ste si nevsimli nejaky detail, ktorý bol v retazení dalsich nasledkov klucovym momentom veducim ku zlu. Ak je prítomný stale, tak svojím mlčaním toleruje zlo, dáva mu priestor, umoznuje mu fungovat a existovat, podporuje ho. A zato všetko sa mu i tak klaniate... Ludia vravia, že svetu vládne vdaka myslienkam, ktoré si osvojujeme a pokladáme viac menej za svoje, nemusí sa ukazovat, ked je energiou, ked je systemom v ludoch, ked je slovom nepocutelným zvanym myslienky, alebo obrazy v mysli. Ked spís tisko ti snom programuje mysel a ty nic netusiaci iba pocas dna absorbujes vzorce pre dalsí den, rok , destarocia...Ludia sa mu klanaju z vypocitavosti? Ani nie, klanaju sa, lebo ich on sám ku tomu primeje ,aby zas inych tym nahneval, ze co robia blbeckovia a takto hraje sachy , pricom supera niet iba bieli a čierni a mozno neutralni, ktorí su uz z hry von. Vobec ho nezaujímate, hraje svoju hru, strategiu, kde sa zda , že jeden z nás je lepší iný horší, mudrejší, krajší ...A cele nase ego , to ego, ktoré sa snazí vsetkymi nabozenstvami znicit, je jedinou cestou, ako sa tomuto spatnemu spravcovi postavit ... Viete si ho predstavit , ked siahne po vasej figurke a vy pocítite iba nutklanie niekam ist, niečo spravit, vnimate akysi nepocutelný hlas, toto dnes urobím..tam pojdem a urobíte to čo chce. A predstavte si jeho údiv, ked siahne a vy nepocujete , nepohne s vami , ste akoby iluziou cez ktoru jeho ruka prejde? Viete co sa vtedy deje? ZLOSŤ . Vnímate zlosť, jeho zlosť, toho, ktorý sa aj v biblii pochvalil nejednou odpornostou voci nepriatelom, potom zas mu boli nepriatelia zidia a tak dookola.. No mozno sa uz po tých par tisicoch rokov vacsmi naucil kludu.hehe. Takže len egoizmus-pocuvanie iba seba vam pomože vymanit sa z otroctva tejto prísere a objavením seba objavite Boha a nie tu vec, ktorá si hovorí pán a neuspokojuje ho nič, lebo je odsudený na samotu za svoju snahu ovladat to, co sme my , kazdy jeden z nas. Je to duch, neviditelne monstrum, nicitel svetov..vas Boh.
Som z neho iba smutný a rozčarovaný nedokaže konat dobro a dobro u neho nikdy ani nenajdete, lebo cim viac vam ho dá, tak tým viac vas zotročí až prídete sami o seba a stanete sa iba babkou jeho samopasnych umyslov s ludstvom a svetom.
Nuz skritizujte moje videnie toho spravodliveho, povedzte , ako to že ty hlina sa stavias proti hrnciarovi? Potesí ma to, budem pocut jeho hlas z vás a zas budem iba vediet, kolkí ste otroci nicitela sveta a skutocneho Boha nepoznate.


52.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 8. 2010, 12:24 avatar
...Boh nie je osoba, je to Absolutno. S niečím tak malým, ako je ľudský mozog, proti Absolutnu?  A načo by ti bolo toľko dobra, čo by si si s ním počal?  Sami si za všetko môžeme... , keď budeš konkrétny, zistíš to - ty si hrnčiar!


54.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 12:31 avatar
Petrana o tom tu písem, ktosi sa tu hra na boha v snahe zotrocit hrnciarov a preto ich udrzuje v zabudnutí a nevedomosti. Urobil to tak, ze sa este v davnej minulosti spolcil s inymi hrnciarmi proti tým dalsím; sef týchto bytostí sa nazval Bohom.


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 12:32 avatar
A okrem toho boh je osoba, pretoze sa vzdy vtelí v nieco co je vzorom pre tch dalsích.


58.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 8. 2010, 12:35 avatar
...a okrem toho, osoba - jednotlivec, ako vedomie, je len zlomok kozmického vedomia. 


59.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 12:37 avatar
ee , ty stale uvazujes v intenciach priestoru a sama vymedzujes . Boh nie je trojrozmerna vec, ktoru napaskujes do nejakeho priestoru.
Súhlasí Petrana


61.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 8. 2010, 12:46 avatar
...v súvislosti s Bohom vždy hovorím o zvrchovanej inteligencii, absolutne, teda kozmickom vedomí, teda o zvrchovanej mysli Tao... 


82.
označiť príspevok

bombardér300 muž
   24. 8. 2010, 22:07 avatar
BOH
Posiela Ti kvety každu jar.
Každe rano Ti posiela východ slnka.
Kedykolvek sa s Nim chceš rozpravať, On počúva.
On môže byť kdekoľvek vo vesmire...
ale On si vybral...Tvoje srdce.
Uvedom si to, priateľlu - On je blázon do Teba!
Boh nesľubil dni bez bolesti
Smiech bez smútku, slnko bez dažďa
ale sľúbil Ti silu na každy deň,
útechu v pláči a svetlo na ceste


57.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 8. 2010, 12:34 avatar
Žiadny ktosi neexistuje! Videl ho už niekto? Hráme hru, v ktorej hľadáme samých seba! 


62.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 12:49 avatar
No aj keby som ho videl, myslís si zeby som ti to zavesil na nos? To najmensie je roztrusene v celom vesmire a je zaroven dokonale jednou jedinou vecou uplne malickou, takze tak velky je Boh. A hmotny prejav je viacmenj len niecím co na tom narastlo, ako ked premietas obrazky, avsak nasa hmota je len obrazok toho, lebo ju udrzuje idea skryta v tom najmensom....a nemyslím priamo DNA- hada.
Súhlasí Petrana


63.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 8. 2010, 12:58 avatar
...som rada, že tomu rozumieš...ale prečo teda kladieš také infantilné otázky? 


64.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 13:09 avatar
Pretože som take decko niekedy. 


53.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 8. 2010, 12:30 avatar
to mi pripomína niečo ako tzv. rozprava s "vyšším"..kedy sa hľadajú odpovede na svoje otázky dobra a zla. Vieme, že všetko - celá realita v ktorej sa človek nachádza, je súčasťou našej mysle, nášho vnímania , či už sú to negatíva..či pozitíva , rôzne emócie a pocity ktoré spracovávame cez myšlienky a nastavujeme si tak naše vedomie, podvedomie - našu myseľ. Boh je často vnímaný ako ilúzia , ktorú si vytvárame v sebe a buď Boha prijmeme a dokážeme žiť na určitej výške duchovna, a vnímame dobro a zlo z iného pohľadu, alebo sa ním v sebe vôbec nezaoberáme, nepripúšťame si existenciu Boha a neriešime svoje otázky cez neho. Vtedy skôr pocitovo vnímame zlo ako také , je to realita z ktorej hľadáme východisko a riešenie. Dá sa vôbec zo zla obviňovať Boh ?
Existuje aj trojité vedomie...duchovná práca na sebe na "zušľachtenie mysle" ..a tak ďalej ... ))
Súhlasí Petrana


70.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 20:35 avatar
Onya , to je rpave ta duplovana krutost, ekd prídes k zaveru, ze "vidís" iba seba .


71.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 8. 2010, 21:05 avatar
no neviem..stať sa môže aj nemusí..a vôbec , všetko so všetkým nejako súvisí a má svoje príčiny..celý život vychádzame z nejakého poznania a aj tak to nič moc nerieši.


72.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 21:13 avatar
ahoj Ónya ,dnes je tu akosi ticho a hm nahoda ? som si kupila papier na strihy,idem si spravit strih na saty a ked ma to chyti ako pred niekolkymi rokmi,uz sa sem asi nevratim,bo tam ti pri siti leti cas neuveritelne rychlo   a nikdy ho niet tak akurat a mas stale okolo seba bordel a nic sa pri siti nestiha..fajny pocit  
Súhlasí Ónya


73.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 8. 2010, 21:17 avatar
tak toto ťa salbea obdivujem že sa ti chce šiť.., kedysi som si aj ja šila ale zase že by som sa v tom vyžívala nemôžem povedať ,, ..ja idem vyvesiť prádlo .. 


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2010, 13:16 avatar
Tato tema bola chyba, najlepsie je nikdy ani eln netusit ze niečo take existuje, ci existovalo.


78.
označiť príspevok

SittingBull muž
   22. 8. 2010, 22:14 avatar
ak by si vedel ocenit dobro, ak by nebolo zla?

pamatas sa este na tie stare komunisticke filmy, kde boli len dobri a este lepsi a islo to do takej absurdity, ze z dobrych urobili zlych?
Súhlasí ranexil


80.
označiť príspevok

bombardér300 muž
   24. 8. 2010, 15:45 avatar
Ranexil" Prečítal som si celú Tvoju úvahu o Bohu a v dosť veľa slovných vyjadreniach s Tebou nesúhlasim ja som do TZTvojho presvedčenia ani raz nezasahoval oponentným prípadne vulgárny m výrazom a dokonca so Ťa považoval za celkom slušného filozofa ale prečo stále Ty útočiš napríklad na moju vieru ,moje city presvedčenie ja som silno veriaci človek a mám za sebou kus hektického žitia nemyslíš si ,že takýmito úfermi slov pod pás poburuješ nielen mňa pozrui k Bohu upierali svoje myšlienky omnoho väčší ľudský jedinci napr Einstein a mnoho ďalších a nikdy nevyvracali jeho existenciu -nezapierali ho ,prosím Ťa vykaši sa na skreslovanie aj Ty a drž sa výroku"ži a nechaj žiť určite sa Ti bude lepšie dýchať -veraspoň tomu.


81.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 8. 2010, 17:59 avatar
bombarder mna to mrzí, ze to tak vidís. Vec sa ma tak, ze kto naozaj verí toho neovplyvní nic, a kto je len suchym listom odpadne skor nez príde jesen. Asi tak. Boh je zalezitost srdca a nie presvedcenia, ci nanutenia ti ho. Takze ta nemusí vobec trapit nieco take. A ked ta to poburuje, tak prečo? Lebo nemas dostatok pokoja ci viery, alebo sa ti zda nejaky tajtrlik ako ja dostatocne silnym ,aby ta ovplyvnil? Znalost boha cloveku podla mna hovorí jedine vsetko je dobre , bud pokojný a tým privries oci , lebo vidis i v zlom dobre -ale to uz zakasam do hlbsich urovní chapania. A mne sa tiez nechce.
Súhlasí bombardér300, piskotka


83.
označiť príspevok

bombardér300 muž
   24. 8. 2010, 22:25 avatar
"ranexil" iba nech Ťa nemrzí moja osoba a jej sila v presvedčení ku viere vieš od svojho útleho detstva som bol vychovávany v úcte kľuďom v náboženskom presvedčení a nebo j sa nie som tak sfanatizovaný ,ako tí jehovisti,ktorí búchajú na cudzie dvere hoci toho za dverami nepoznajú mnohokrát v živote som sa stretol s krutosťou neúcty človeka k človeku a aj teraz mi operovali moju manželku od 18.30večera a stále nevedia povedať lekári čo bolo príčinou jej ochorenia,že ju bolo potrebné rezať,otvoriť a majú také chabe konštatacie,že už ju (teraz keď to píšem už ju zašívajú a vraj musia počkať na primára ,aby uzavreli celý priebeh operácie)stále som v strachu vieš moja manželka je pre mňa anjekl v ľudskom tele no nebudem to tu rozmazávať ďalej ,lebo zasa sa nájde spústa "fiškúsov-radcov s absolútne správnym úsudkom" ver tomu"ranexil,že som presvedčený a veriaci bez výkyvov rúhania sa nezmyselne skrátka som verný učeniu mojich rodičov,ktorí to do mňa zasadiliPrajem Ti pokojnú "Dobrú noc"a zajtrajší veselý deň aj keď upršaný no počasie je iba pre toho nepríjemné a drsné pokiaľ si to pusti do svojich pocitov a vôbec úplne do celéhosvojho ja. "Tak ešte raz "Dobrú a pokojnú noc"
Súhlasí ranexil, piskotka


84.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 8. 2010, 22:32 avatar
Prajem ti dobre, aby vsetko dopadlo tak ako sa vam bude pacit. Ja len dlho premyslam , ked vidím rozdiely medzi tým, ako sa kto na zemi má bez ohladu nato, ci je hlupy , mudry, krutý ci veriaci. Akoby nebolo metra, ktorý by meral rovnako. A hladam, kde sa dá, co je tomu prícinou. Aj preto su moje temy zle, nazory casto provokacne, popieram, nepopieram , ale len hladam. U ludí uz odpovedí niet, a tak sa otocím, lebo uz pomaly niet kam pchat nos.


2.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 09:54 avatar
uz s tym prestan,bo mas vsetky crty spritomnit v sebe pad..si snaz radsej vedomie vykupit,ale inym sposobom,nez je df..


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 09:55 avatar
Salbea , nerozumiem ti ani fň.


4.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 09:59 avatar
ja ti nerozumiem


5.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 10:03 avatar
ale docitam to


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 10:04 avatar
|Hm, vies čítať? A načo?


7.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 10:05 avatar
aby som sa mohla prechadzat


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 10:12 avatar
Ja viem, čitat nato, aby som mohol písat a citat co anpísem a tak dookola. 


69.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 19:41 avatar
ty si taky scitany typ a popisany, urcite mas nejake mega tetovanie na sebe


74.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2010, 11:09 avatar
Nemam


8.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 10:05 avatar
ranexil zlatko,ak sa pre teba stane uz pocas zivota smrt vykupenim vdaka tvojmu padu s vnutornym demonom ,nedosiahnes si na dalsi priestor na hlbsiu jednotu s univerzom..zivot na Zemi bude trvat este niekolko mil.rokov,ale nie pre taku bytost,ako si ty..si otoc myslenie,ci skor ocisti od sajrajtu..


9.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 10:09 avatar
vyhod si z hlavy daleko ako len mozes toho tvojho demona ci Boha a svet bude ovela krajsi..a mysli uz na ine veci..


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 10:11 avatar
Prosím ta salbea, nic mi to nehovorí. Normalne ti napísem, ze ho mozem z vysoka vies co. Po tych, ktorý ho poznaju zvycajne chce len zlo , ktoré ma posluzit na upevnenie jeho pozícií v ludskom vedomí, zaco samozrejme naj zradcov clovecenstva patricne odmenuje. Ten , ktorý to tu ma vsade pod palcom a zasahuje v chod sveta je vaicmenej nejaky zasraty mimozemstan majuci nesmierne vyspele postupy, ako uzurpovat moc a parazitovat na tych, ktorých zotrocí. Ja viem, taketo slova vyzeraju, ako slova nejakeho cvoka, ale lepsie synonymum pre niekho, kto si vraví Pán neviem najst. Myslís si ze jemu zalezi vacsmi na tebe, nez tvojej skutocnej mame a otcovi?


12.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 10:20 avatar
ty zasran jeden,ked si tak mudry,vytvor DNA.nie si schopny do dvojrozmerneho obrazu nakreslit dive zviera v pohybe,tak nac sa hras na vsehomudreho..som ti chcela poradit,ale mam ta a aj podobnych tebe v pazi..ty radsej uz nemysli,ale nieco tvor,si nekreativny cvok ,neshopny kopirovat zivy dizajn co i len ceruzkou..


38.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:38 avatar
salbea tú DNA vytvoril tvoj OTEC a TVOJA MATKA v svojom tele a nie nejaky uzurpator.


13.
označiť príspevok

gombička žena
   21. 8. 2010, 10:25 avatar
keď nerozumieš sabi, tak ti to poviem ranex, lopatisticky ..Tie tvoje božské témy..sú akurát tak do počtu..Daj si pauzu a prečítej si ich..sám budeš žasnuť..aká dobrá odvykacia kúra od df-ka..niečo ako somikovské, len iného razenie..Keby tak ešte Koberec, tak mišo by vedel, ako sa píšu poviedky..lenže Koberec chodí na kalbu a nemá čas pre svoju poviedku..no a mišo???..Ani len nevieš ký červík je..z tvojho piedestálu červíkov nemôžeš vidieť..aj keď potrebujú pomoc..
Tak.. a keď ani tomu nezumieš, tak je mi ťa ranex..úprimne ľútu 


15.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 10:30 avatar
ja som to teda nepochopil.. moze ti ma byt luto gombula  


40.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:42 avatar
Co keby si založila nejaku temu aj ty, rad ti ju skazím. reagujes k mojej osobe a nie ku téme, to am byt co ? Chces sa bavit, len teme nerozumies v tom to je. Zaloz si vlastnu , okej?


14.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 10:28 avatar
nestotoznujem sa s tym, co si napisal.
Tym nejdem obhajovat boha.. len ma tak napada akym pravom sa ty jebkas v jeho diele? Preco si myslis, ze vsetkemu rozumies co stvoril a tvori? Preco vravis na jednu stranu, ze je vsetko ako ma byt a na druhej, ze je to zle.
Ked je vsetko tak ako ma byt, tak predsa nieje ani zle ani dobre.. je to tak ako ma byt.
Keby tu neboli ti "nanichodni" mocipani, ktori kurvia kazdemu zivot, tak co by sme robili vlastne? je len dobre, ze je to tak, ako je, pretoze z toho plynie, ze nic nieje len tak "zadara". Je v moci ludi robit svet lepsi.. o inom je, ze su hlupi a lenivi


39.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:40 avatar
Moj zlaty popísal som to , comu vacsina vraví Boh a nie Stvoritela, citaj pozornejsie ta poprosím.


48.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 11:57 avatar
hmm precital som si to este raz a hej, ale mohol si to aj "lahsie" napisat .. ten dojem tam vznika asi preto, ze o nom pises vo vseobecnej rovine.. tak prepac


50.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:59 avatar
Boris písem iba pre zopar ludí taketo temy, preto to tak robím, nemam zaujem o reakcie tých, co su povrchní a ked pocuju Boh tak uz si myslia ze je to Boh..a tipujem, ze ani ty nie.


56.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 12:34 avatar
no naucil som sa casom jednu zasadnu vec.. nieje vsetko take ako sa zda.
nieje boh ako boh. Preto treba konkretizovat. Prave dnes, ked je vsetko zaplavene tolkymi zbytocnymi informaciami, ze vo vsetkom vznika chaos.
Zober si Jiddu napr. vzdy konretizoval boha zidealizovaneho nabozenstvami v porovnani s "tichom" ..
Aj ja som znechuteny z reakcii ludi, ale sam si velakrat pisal, ze tolerancia je zaklad. Preto si myslim, ze by si sa mal prihovarat vsetkym a nie len konkretnemu publiku.
ale to je samozrejme iba moj nazor inak s tym mam aj ja problem.


60.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 12:38 avatar
Jasne a zvrhne sa ti to na pokec.
Súhlasí Boris


65.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 13:11 avatar
no to je fakt.


66.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 15:38 avatar
Scarlet, viem svoje,a aj ty . Ja vzdy lutujem, ked napísem pravdu ...komu? O tom sa dá hovorit len osobne. Asi nepocitujes dostatocne co robí...
Pozri dnes chodili po nasej ulici jehovisti, dom od domu, kazdeho otravovali ...tak ja ze a najdem si cas , ze ich vpustim , nech mi neico povedia a ja ich trosku zarmutim. My nemame branu pred domom, len zivy plot, ale dvere nie , len na dome. Este som vysiel na balkon. 5-ti boli , normalne presli okolo nasho domu ako v narkoze , normalne som im kyval , aby si ma vsimli, pozreli sa viac krat smerom kde som, ale neprítomný pohlad , až vies co myslím... a sli susede atam zacali buchat. Pekne som ich z balkona videl nakukali jej ponad plod , ja od nich 10 metrov,. dobijali sa a buchali. Mna si normalne nevsimli....uz vies o com hovorím? Je nebezpecny .
Súhlasí Scarlett


68.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 15:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 10:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:43 avatar
Hej, zas naraz sa dojebalo vela vecí , ale uz ma to preslo, namontoval som nové svetlo, pozapajal elektriku a tam som sa vypicoval do sytosti. 


43.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:44 avatar
sorry za sproste slova, nejak mi to nedoslo.


49.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 11:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 12:05 avatar
Ale jasne mi je to, že mu bude figu platné, zakladné veci má a to co bude treba dokupit sa kupi, ked príde ku tomu čas.


17.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 10:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:45 avatar
Teraz cez týzden sa pojdem realizovat, ale myslím, že okrem lega nekupim nic. 


18.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 11:03 avatar
hm ja uz mam vsetko,okrem pera pre prvacikov pravakov Stabilo..
hm tazko Scarlet radit,bo kazda skola ma iny zoznam a my sme mali dost husty,som ostatok zhanala pomaly cely jul..


19.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 11:07 avatar
dnes vraj vide vybava prvaka na 100 eur som cital.. je to pravda?


22.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 11:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 11:19 avatar
nevedela som zohnat nasadky na ceruzky,plus trojhranne ceruzke hrube,tie tenke mali a struhatko na tie hrube ceruzky,to bolo fakt o dusu..neuveris obycajny skolsky obrus pri malovani nemali,tak som si ho vyrobila,stetce cislo 6 okruhle tiez nemali,ostatne ano   a uz si nepamatam ,jaj a musela som vyrobit na ubor tasku,bo latkovu na zavesenie nedostat,su na papuce ,ale do toho sa nezmesti ubor a este aha nemam lepidlo znacky,aka je tam napisana,tu akosi nemaju,neva ,na tom dufam az tak nezalezi,nieco na Wu..
Súhlasí jana lane


20.
označiť príspevok

jana lane žena
   21. 8. 2010, 11:09 avatar
...Boris ja som tolko dala asi pred 4 rokmiteraz je to urcite viac....si pamatam my sme dostavali v skole v prvom rocniku skoro vsetkookrem peracniku a aktovky
Súhlasí Boris


26.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 11:16 avatar
no ved to ma aj napadlo jani.. sa pamatam, ako sme jak decka chodili napakovani zo skoly.. zosity, ceruzky, pera, gumy, pravitka, kruzitka....no a samozrejme knihy..
Jo a okrem tasky a peracnika sme si este museli kupit cervene trenirky, cvicky a biele tielko tusim na telesnu vychovu
apropo telesna vychova.. aj to sa pamatam, ze u nas necvicili vzdy max dvaja ludia.. dnes ked idem okolo starej ZSky a maju na dvore telesnu vychovu tak 10 ludi sa hra fotbal, alebo nieco a 20 ludi sedi niekde na zadku ako ospravedlneni z telocviku.. Vyhybaju sa pohybu a potom budu cely zivot trpiet na chronicke choroby, klbov, obezitu, astmu a podobne discipliny
strasne tato doba dnesna  
Súhlasí jana lane


30.
označiť príspevok

jana lane žena
   21. 8. 2010, 11:19 avatar
..a my sme musela mat jarmilky,biele tricko a take modre ,,trenky?,,  


34.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 11:22 avatar
ano baby mali take sexy modre mini trencle  
sa pamatam, ked sme mali zmiesanu hodinu baby a chalani dokopy, ze som sa ich nechcel dotykat pri cvikoch bolo mi to neprijemne   


21.
označiť príspevok

jana lane žena
   21. 8. 2010, 11:10 avatar
...len aktovka ma vysla na 1500sk  


23.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 11:11 avatar
coze ?  
Boris taska skolska ma vysla viac ako 100 eur,som vybrala kvalitnejsiu ,nech vydrzi mozno ten prvy stupen,bo ked vidim ako trieskaju ti chalani tie tasky o zem   plus vybava na telocvik,tenisky s bielou podrazkou hm,papuce a atd..cca som investovala do decka 500 eur..
Súhlasí Scarlett


25.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 11:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

jana lane žena
   21. 8. 2010, 11:16 avatar
cau...sa mi zda,ze zosity,obaly..peracnik a tak...ja si nepamatamtake som kupovala este na sk malej ked tam isla do prvej triedy...hygienicke vrecusko,telesnu,prezuvky
Súhlasí Scarlett


28.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 11:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 11:18 avatar
boha nejaka je draha ta sloboda nie salea?    


31.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 8. 2010, 11:19 avatar
*salbea


24.
označiť príspevok

jana lane žena
   21. 8. 2010, 11:14 avatar
...ako tak citam uz je to drahsie  


33.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 11:20 avatar
hm ja mam jedneho skolaka,neviem fakt ti,co maju dve decka na prvom stupni..nezavidim..


35.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

jana lane žena
   21. 8. 2010, 11:23 avatar
Tepláky (zima), športové kraťasky, tričko

* cvičky, tenisky (s bielou podrážkou)

* textilné vrecúško na úbor

* vrecúško na prezuvky – s bielou podrážkou

* malý uterák s uškom, hygienické vreckovky

* staré tričko alebo košeľa na výtvarnú výchovu

* 4 ks: toaletný papier

* 1 ks : nožnice s tupým koncom

* 2 ks : zložka farebných papierov

* 1 ks : plastelína

* 1 balíček : pastelky 6(12) – farebné, voskovky

* 1 ks : štetec guľatý č. 6 a č.8

* 1 ks : štetec plochý č. 10

* 4 ks : mäkká obyčajná ceruzka

* 1 ks : mäkká školská guma

* 1 ks : vodové farby 12–farebné

* 1 ks : temperové farby 6–farebné

* 2 ks : tyčinkové lepidlo

* 20 ks : výkres A 3

* 10 ks až 20 ks zošitov (čisté, riadkované, štvorčekové)

* 1 ks : malý zošitok

* 1 ks : spisová doska s klipom

* plastová krabica na pomôcky na výtvarnú výchovu alebo detský kufrík

* odfotený preukaz poistenca..............to som nasla na nete


37.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 8. 2010, 11:35 avatar
nema vyznam to pisat sem janka Scarlet,bo ja mam uplne iny zoznam,ako ma kamoskin syn,oni vobec nepotrebuju pera Stabilo a ani tie ceruzky,zosity maju uplne ine,uz s predkreslenymi pismenami a maju si zadovazit pracovne zosity pre prvakov od tych a tych autorov..
Scarlet chod si pre info do tej skoly a vypytaj si zoznam..co je to take tazke ti tam zbehnut ?
Súhlasí Scarlett


46.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 11:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

jana lane žena
   21. 8. 2010, 11:42 avatar
....a neni skola zatvorena teraz?....sakra chvalabohu,ze to mam ja vsetko z krku).....moje deti nepotrebuju nic...ked tu Sara nastupovala do 3 rocnika kupila som jej aktovku)))v skole na nu pozerali ako na blaaazna ...tu maju take diplomatky s logom skoly a v nej jeden zosit a ziacku knizku  


45.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 8. 2010, 11:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 11:56 avatar
Ale rakusko je strasne pred Slovenskom vo vsetkych smeroch, asi aj preto, ze je tam vela cudzincov, ktorým keby nedaju priamo v skole /teda detom/ , tak im ich rodicia ani nic nekupia.


75.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2010, 11:46 avatar
Čítal som, že urobím zazraky hore na nebi a znamenia dolu na zemi...
A čo tie kruhy v obilí?? -to sú tie znamenia?


76.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2010, 12:01 avatar
V biblii Joel.


79.
označiť príspevok

dorota
   23. 8. 2010, 16:54 avatar
takze hcel by si prepokladat jeho "tah jazcom" , ano...? alebo presnejsie: z kola von   


85.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 11:32 avatar
Nic nepotrebujem predpokladat, skor by som bol rad, keby ma prestal obtazovat.


86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 11:43 avatar
a da sa to?


90.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 11:56 avatar
neviem.


92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 12:02 avatar
minule som sa zamyslal nad jednou vecou... ze co clovek musi spravit aby sa dostal do takehoto vazenia 10tej napravnovychovej skupiny... ci slobodna vola nie je len iluzia, resp.je nou do urciteho okamihu, kym nezacne prevychovny proces.. aby clovek videl ake nasledky slobodna vola ma... a ze si mame vazit slobodu ktora nikomu neublizuje... pretoze ak si ju nevazime tak vidime ako to dopada so svetom... len taka uvaha...


94.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 12:07 avatar
existuje len iluzia o slobodnej voli, ktorá je nahradou pravdy. Clovek moze zit stastne len vdaka iluzii, ktorá ho ovlada. Inac musí vystupit z tohto sveta a vazenia tiel, prtetoze by ho rpavda psychicky znicila.


97.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 12:16 avatar
co ak rozchodis ten psychicky natlak a iluzia sa strati?


108.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 13:01 avatar
Stane sa steba niekto, kto ma chut aj tak vsetko znicit, takze nic moc nachadzat potesenie v nicení.


109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:04 avatar
hmm neviem... mozno nebudes mat potrebu nieco nicit... ) mozno je to len ta iluzia ktora ta k niecomu takemu nabada )) co ak prave v svete bez tejto iluzie budes mat chut prave stavat ))


110.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 13:07 avatar
Fakt? Ja mam chut stavat, ale asi len chut. 


111.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:08 avatar
tak pome kto kupi monterky? mam doma kelnu miesacku pozicame


112.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 13:10 avatar
A prečo by si staval? Aby si minul peniaze na nieco co aj tak nežije?


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:12 avatar
aby ozilo ci radsej pozbierat, dat na kopu a podpalit?


87.
označiť príspevok

ninka
   2. 9. 2010, 11:47 avatar
veľkosť ducha určuje mieru vonkajšieho zotročenia a jeho vyrovnávanie sa s ním...


88.
označiť príspevok

ninka
   2. 9. 2010, 11:53 avatar
boh - možno potrebujeme, aby nám, niekto vládol... aby sme mohli niekomu pripisovať silu darov, nadania, dôvtipu, aby sme dokázali prijať trest za to, čo považujeme za zlé, čo sme vykonali... aby sme sa mali koho obávať... aby sme mali koho uctievať, prijať takého, aký je vo svojej prirodzenosti, so všetkým, čo k tomu patrí... neraz je to výsledkom ťažko prežívanej duchovnej krízy, choroby, utrpenia


91.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 12:02 avatar
Asi jedine co potrebujeme, je zrusenie svojej duality v jednote...ale logocky mi z toho vyplyva, ze sa to dá najst jedine v sebe samom, kedze som zlozeny z muža a ženy a teda som prejavom ich jednoty, alebo to najst vo vonkajsom priestore a to s nejakou ženou. Kedze vsak ženy toto nechapu, tak nic, zostava nam iba toto jedno.


95.
označiť príspevok

ninka
   2. 9. 2010, 12:09 avatar
niekedy sme ako matematici a fyzici, ktorí prežívajú krízu vo svojej vzbudzujúcej nádeje, po ktorej začneme študovať teológiu... keď sa odrazu dojem padajúceho lístia mení na melódiu jesene... a v nej nachádzame svoj pokoj duše


99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 12:18 avatar
odpoved sa nachadza vnutri - v cloveku - v kazdom...jedna sa o uzavretie mierovej dohody ) medzi vsetkymi zucastnenymi stranami po najdeni mieru vnutorneho sa viacmenej dosiahne aj mier vonkajsi...teda mier je asi silne slovo, mozno nieco ako pokoj zbrani...
Súhlasí ninka


117.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 13:20 avatar
Viem, na mier vzdy treba aspon dvoch, ale co tak byt len jeden, potom nepoznas vojny, ani mier , ako nasledok vojny.


118.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:23 avatar
niekde si pisal, ze su tam minimalne dvaja... ak je mier tak treti im vladne... neviem ci sa da tym zvysnym dvom dat vypoved...ale da sa docielit aby boli pod kontrolou


119.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 13:36 avatar
Ono si myslím, ze v svojom bytí je mozne objavit straaasne vela veci a rozmanitostí. Zvlastnostou luidskej mysle je trebars schopnost vytvorenia paralel k svojim organom v podobach roznych zosobnení a ked postrehnes v sebe spor, tak je zrejme , ze nieco nefunguje., lebo organy by navzajom vojny viest nemali. Alebo postrehnes konflikt vramci choroby, snami to podvedomie sprostredkuje kde ako, zeby sa clovek divil.
Súhlasí EnaXnaY


89.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 11:55 avatar
ninka i ked prekrocis tien svojej trojrozmernosti a objavis novy priestor 4-tej dimenzie , tak skor ci neskor zistís ze putá su este vacsie. Zmyslom zivota je jedina vec, a to mat radost z pritomnej chvili, a z myslienok, aj ked nacru mimo prítomnost. Avsak to sa jednoznacne neda, nakolko , sme len sucastou nekonecneho času zloženeho z nekonecných obrazov prítomnosti, ktoré dokazeme precitovat. Jedinou moznostou, ako prekonat toto zotrocenie, je splynutie , ktoré zabezpeci bezcasovost A bezpriestorovost. Vlastne zostane len blazenost. ALe ako anto? Ja to neviem, Vies to ty?


93.
označiť príspevok

ninka
   2. 9. 2010, 12:04 avatar
keď sa letmo dotkneš prežitého, ono zdrsnie... tkanivo zdrevnatie, ale napriek tomu predsa tvorí živú jednotu a spleť jednotlivých substancií sa bude neustále otáčať, točiť okolo toho, čo onoho, až sa Ti napokon hlava naozaj zatočí a zakýva s Tebou, ako i Tvojím okolím... v Tebe, a naopak


96.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 12:11 avatar
Ninka, to je to coby si rada videla, ale krutost reality je uplne iná, ja rozpravkam neuverím, ale viem, ze existuje moznost zbavit sa toho vsetkeho, ale i tak, ak by som mal moznost volby, kdesi po smrti raz, tak by som nechcel nijakovsky nikdy existovat a ani to co som vratane vedomia, lebo naozaj za casy sa mi sposoby, ako telo vníma , ci nevníma veci zhnusili a nenavidím, akýkolvek typ bolesti, akykolvek typ akejkolvek nepriazne. Kedze toto je neprekonatelne, tak je asi jedinou cestou dokonalý zanik vedomia, zanik mna. Rad by som bol ateista, tesilo by ma, ze ked raz zomrem, nebude absolutne nic, ani ta tma. super predstava.


98.
označiť príspevok

ninka
   2. 9. 2010, 12:17 avatar
ja cítim, že som žila v inej dobe, za iných okolností, v inom tele, iba duša je tá istá, ktorá sa ocitla v inom čase... verím, že duša sa opäť narodí, hoci nebude nikdy mŕtva... moja. mali by sme si zaliať škoricový čaj s plátkom jablka predstavy sú naše klenoty, nezabuuudaj


100.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 12:27 avatar
Lenže si nebola ženou ,a le muzom. A zahadou je pre mna ta casova synchronizacia vecí, že sa rodia ludia tak, aby vzdy tí, ktorí boli ich spolocnikmi v opacnych polaritach su dnes zas opacne a my vdaka telu vnímame iba sexualnu pritazlivost a posuvame to do roviny lasky...no toto sa ma netyka, ak mam pravdu povedat, lebo mne nezalezi , kto je kto, ci je zena, ci muz, nezalezi natom, viem, koho mam rad a koho nie. Ale to len tak na okraj. Poznam dokonalý sposob, ako zistit , koho naozaj lubim, ak je zenou..napr. AK si ju pretavím v muza a lubim ju aj tak bez ohladu na pohlavie. Homosi su tí, ktorí su anomaliou danej synchronizacie znovuvtelení, teda sa narodili v nepsravnom case a duse, ktoré mali padnut do tiel zien padli do tiel muzov . Ale to len na okraj. Co si myslís o tomto?


101.
označiť príspevok

ninka
   2. 9. 2010, 12:33 avatar
tyyy, zaujímavý postreh ja som ani neuvažovala, nad tým, či som bola ženou, hoci som to bola ja, alebo mužom s dušou, ktorá je moja, mne vlastná... len viem, že som to bola ja jediná, nikto iný. môže mať človek rád ľudí, ktorých nikdy nevidel, napriek tomu, že má pocit akoby ich poznal už niekoľko generácii predtým? teraz profituješ z poznania prirodzeného okruhu vecí? hoci si bol ich svedkom, no nikdy predtým si ich nevidel? každú vec môžno oslobodiť, hoci si s ňou akokoľvek spätý, nie?


102.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 12:46 avatar
Sloboda stojí na paradoxe. Cím vacsí vazen si a uzsie zotrocený, ze uz nepostrehujes rozdiel medzi subjektom a objektom, tym si slobodnejsou. Potom prichadza k zamene polarít a mozes objavit seba, ako cloveka opacneho pohlavia. No a bol som aj ženou, dost frivolnou, ale jeto vlastne fuk , aspon neodsudzujem devky. Ale tiez som bol muzom ženy, ktorá ma dostala v podstate ako svadobnu dohodu , ale nerozumela mi, lebo uz v tom minulom zivote -dost vzdialenom dnesku-pár tisícrocí som zrealizoval čas v sebe, takže som poznal buducnost. Bolo to dost osamocujuce, ale zaroven inspiratívne. Je tazke zabudnut na život v buducnsoti, ak si ho pametáš, už ako prežitý. Teda nielen rodenie z minulosti v buducnost, ale aj opačne. Dnes je ta žena mudra a čas ju naučil, ale zostala straaasne nedotknutelná, lebo kto spozna med uz velmi nechce ocot. A tiež omyly neobchadzaju ani mna, kedze mnoho dusí nedoslo naplnenia, ale clovek bol predmetom ich skusenosti tak spoznajuc toho, koho neziskali v minulosti, dokazu zneuzit podvedome poznanie, aby cloveka zmiatli a tým ho ziskali, vydavajuc sa za tzv. karmicku lásku. Takže sa ani necudujem opatrnosti tej o ktorej písem.


115.
označiť príspevok

ninka
   2. 9. 2010, 13:15 avatar
Toto si prečítam ešte raz, ale neskôr. Mám niečo na programe. a0j ranko...

Pekný deň... všetkým.
Súhlasí ranexil


116.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 13:18 avatar
ahoj


103.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 9. 2010, 12:52 avatar
Ranexil, obdivujem tvoj veľký duchovný dar tárať nezmysly hlava-nehlava, dve na tri. Musíš byť šťastný človek.


104.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 12:54 avatar
aj zavist je len svina da sa zabit


106.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 9. 2010, 12:59 avatar
Hovorím, že "obdivujem", tak si to nepleť so závisťou. Neboj sa, nezávidím mu, ľutujem ho, v tom je veľký rozdiel.


107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:00 avatar
niekedy slova napovedia viac ako si clovek mysli...


114.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 13:14 avatar
Lutujes ma? Aj ja sa lutujem, naozaj je uzasne byt ateista neschopný mysliet inac len v hraniciach svojej dogmy danej pravidlami, ktoré ta uz davno zotrocili a spravili z teba iba žvanec hmoty, ktorá sa len koprca po svete a frfle nonstop na vsetko, co obchadza tie tvoje pravidlá, tu tvoju pravdu, hnusnu este aj tej hmote samej-inac by nezacala mysliet a pouzivat energie.


105.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 12:56 avatar
No vidís, a ja obdivujem tvoj ateisticky sposob myslenia. Chcel by som to. Predstava, že zomriem a uz nikdy nebude nic, ani len cierna tma za zavretými ocami je tak oslobodzujuca..., ale co uz ked ja o bohu viem, aj o diablovi, aj o duchoch, aj o zivote mimo uroven tvojho chapania? ...nezostava mi nic ine, len ich tak nasrat vsetkych, aby sa rozhodli zo mna urobit bezduchu babku akymi ste vy ateisti bez duse.


120.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 13:43 avatar
ranexil, tvoje vyjadrenia mi pripomínajú nejakú duševnú poruchu, keď to diagnostikoujem tak ti to oznámim......Napíš nech je sranda, ty si narodil už ako veriaci alebo ako ateista ? Tvoje predstavy o rozmýšľaní ateistov sú smiešne.....Ono najťažšie je žiť sám so sebou bez nejakých barličiek ako Boha, ktorým si poniektorí nahrádzajú nedostatok uvedomenia si svojho bytia a svojej existencie. Inak ak by si niekto túto barličku nechal sám pre seba a verím tomu že to môže aj pomôcť, nič by som proti tomu nemal, lenže vy pánbožkári ste agresívni a nútite odtatných žiť podľa vašich predstáv a ešte vám na vašu zábavku aj musíme prispievať z našich ateristických daní.....


121.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 13:47 avatar
och ako hlboko sa v nom mylis synak.


123.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 13:51 avatar
Akože je to ešte horšie ? 


127.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 13:56 avatar
nie, akoze napsiem to tak, aby si tomu porozumel...ty nerozumies tomu co on pise. A preto, ze ty tomu nerozumies, tak ho pokladas za blazna a este k tomu ho aj zle zaradis vramci nabozenstiev.


129.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 13:59 avatar
rains, ak niekto nerozumie vyjadreniam môže to znamenať aj to že dotyčná strana sa nevie vyjadrovať . Ja som si vždy zakladal na tom aby mi ľudia čo najpresnejšie rozumeli, pretože to je podmienka normálnej diskusie.


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:00 avatar
ale niekedy moze byt problem aj na strane prijimaca, lebo pocuvat znamena nie len prijimat zvuk ale aj analyzovat prijaty zvuk, pricom to iste plati aj pri citani atd...


131.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 14:04 avatar
majomajo..neviem ako casto citas tuto stranku, ale ranexil sa neradi k poslusnym krestanom. teda nie je ten, co chodi a slepo veri.
to ze ty nerozumies tomu co on hovori neznamena automaticky, ze je chyba na jeho strane....geniom okolity svet nerozumie co hovoria. ich duchovne zmyslanie sa posunulo dalej od nich a tym sa im vzdialili zmyslanim.


133.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:11 avatar
osvieteni ludia hovoria zrozumitelne pre kazdeho. Ich slova su pravdou bez toho, aby to clovek musel zvazovat.
Prikladov je dost.


149.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 14:47 avatar
Boris to je taka sprostost co si povedal, az dverami plieska..., ak by si mal pravdu, kniha ako bhagavadgíta, by bola zrozumitelná pre kazdeho, ale nie je to tak. Slová Krishnamurtiho su smiesne pre vacsinu ludí, pokladaju ho za naivneho snilka a o Ghandím ani nepoviem, bol smiesni pre strasne vela ludí, aj jeho nazory a zavery. Cital som veci jeho syna o nom a vlastný syn mu nerozumel..jednoducho ty splechnes nejaký zaver a verís mu pokial ta po dvestom pokuse niekto neposle do riti a nazor zmenís. Tu mas prvy na ceste tvojho iluzorneho chapania vecí. Osvietení ludia su manipulatormi, ktroí získali moc vdaka charizme, co ku nim prisla a smeruju ludí, ku tomu, čím si sami presli, nerespektuju rozmanitost, nevidia ju vidia iba seba ,. ako boha , ktorý je vsade.
Súhlasí rains


229.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 21:56 avatar
ranexil, len tolko. Videl som rozhovory Jiddua so skeptikmi, ktori sa stavali voci jeho myslienkam, ci novinari, alebo filozofi a mysleli si, ze uspeju v osobnych rozhovoroch.. Ti ludia sa pocas rozhovoru s nim menili na male babatka v perinke.
Viac k tomu netreba co povedat
Neviem co si ty cital a po kom, ale ja osobne nepoznam takeho cloveka, ktory by poznal ich myslienky a povedal o nich, ze su nezmyselne, klamlive, ci inak negativne ladene. Jedine ze by zo zavisti, ale takeho cloveka mam precitaneho


230.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 22:25 avatar
S tou tvojou sebaistotou ma series, pretoze si jak strela co len nabrala smer. Nie je to tak. Nie je mozne zaplatat jednou zaplatou desat deravych gatí.
Alebo dobre. Máš pravdu. Nema zmysel sa hadat o veciach ktore zmysel maju. A osvietenie dalo zmysel zatial kazdemu.


122.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:48 avatar
slepy krici : chytte blazna


124.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 13:52 avatar
A ty sa zaraďuješ kde ? 


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:53 avatar
nikde, ja som funkcia...


155.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 14:55 avatar
Majo, čo to hovoriš?  Ved som povedal, ze tuzim byt takou bezduchou babkou ako ateisti...to nejak nepasuje, ze nie, akoby som ta ja co chccem byt ateistom mohol nutit k ceste, ktoru nechcem, ale chcem vasu? Kto je tu dusevne chorý a nepremysla nad tým co číta. Chcem byt ateista! chapes ? Mylsís zeby som ta nutil byt veriacim, ci poznajucim Boha, ekd viem, ze to neprinasa ziadnu radost, ale len stale dookola to iste?


157.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 14:59 avatar
Kedy si prišiel na to že ateisti sú bezduché bábky ? Prečo udávaš sám seba za príklad nejakého duševna keď nechápeš ani ateistickú dušu ?
Súhlasí Boris


158.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:01 avatar
Velmi dobry argument. No ten isty by si mohol aplikovat aj sam na sebe voci teistom


164.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 15:09 avatar
Lenže ja o nich netvrdím že sú bezduché bytosti, tvrdím ale že potrebujú teizmus ako barličku na podporu či obhajobu svojho života .V týchto debatách sa podľa mojich skúseností skôr či neskôr vyskytne, že práve teisti sú čosi viac, sú lepšie vybavení a lepšie chápu duševno a ateisti sú v nejakom nižšom leveli a podobne. Ibaže iba do chvíle kým sa niečo konkrétne neopýtam........ 
Súhlasí Boris


167.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:12 avatar
No a si ty konkretne lepsie vybavený nez nejaký teista?


170.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:15 avatar
majomajo ja sa nabozenstvami uz nejaky ten piatok zaoberam a docital som sa okrem ineho, ze taky ateista moze byt daleko blizsie k bohu, ako teista, ktory vedie nicomny zivot.
Takze pohoda klidek tabacek, take nadradene reci mozes s kludom odignorovat, pretoze ocividne sam najvyssi s nimi nesuhlasi..  
Auč prave z bolo z vonku pocut hlasny tupy uder a detsky plac.. nemam to rad  


172.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 15:21 avatar
Ja nechcem byť bližšie k niečomu čo neexistuje.......tie nadradené reči, to som iba konštatoval . Náboženstvá - to je u mňa iba manipulácia s ľuďmi ktorú niektorí ľudia potrebujú k životu. Aj ke´d v niektorých prípadoch si viem predstaviť že niekomu poslúžia ako útecha a nejaké vodítko do života, celkove je to iba manipulácia človeka človekom.


186.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:41 avatar
Ja sa na nabozenstva pozeram podobne ako ty majomajo.
Cez to verim, ze boh ako vedoma energia a ako prapricina vsetkeho je skutocnostou.
Tiez som presvedceny o tom, ze evolucia je fakt. Nic netvrdim. Ja verim a to je rozdiel.
Nemyslim si, ze teisti a ateisti si maju navzajom co vycitat, pretoze konecnym faktom ostava to, ze nevieme.


126.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 13:56 avatar
Funkcie nehodnotia, funkcie rátajú.......no podľa obrázku ideš kdesi do stratena.......v kladnej poloosi 


128.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 13:59 avatar
to je uplne jedno...


132.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 14:08 avatar
Aha, takže ranexil je génius, no daj ešte nejaké info a diagnózu mám hotovú. Ono trepať akože nejaké zaujímavé nezmysly - to tiež každý nedokáže, aleže by to bol znak génia......Ja sa iba normálne pýtam ak niečomu nerozumiem a za odpoveď nepovažujem že mi niekto povie že som blbec alebo niečo v tom duchu. Čakám normálnu odpoveď ak niekto niečo tvrdí, tak čakám že si to vie aj obhájiť , ale nie tak že ma obviní z nepochopenia.......


134.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:11 avatar
ak clovek niecomu nerozumie, neznamena to ze to nieco musia byt bludy... rovnako plati aj opak, ze to mozu byt bludy... ale to ako to je clovek pochopi az v momente ked sa pokusi tie bludy rozanalyzovat a pochopit... a je na tebe, ci si das tu namahu, alebo len jednoducho vykriknes : upalte ho...


135.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 14:11 avatar
to som nikde nenapisal..to si ty domyslel. Ono urazat niekoho dokaze tiez kazdy, len preto, ze nevie pochopit ineho, alebo je jeho obzor obmedzeny.
na spravnu otazku dostanes spravnu odpoved.
Ale zase necakaj, ze dostanes vsetko na striebornom podnose.


136.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 14:16 avatar
OK tak to rozanalyzujme. EnaXnaY ideš.104 či 114 od ranexila . Takže prosím analýzu a čo som ja nepochopil.


137.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:23 avatar
ja, jaa mozem ?
104 bola jednoznacne "nepochopenie"


139.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:27 avatar
mal som dovod, napisat to tak ako som to napisal.... ))) nic v zlom...


141.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:32 avatar
Tak isto, ako ho mal Vlado Eny.


142.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:37 avatar
ved prave kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor... Vlado ho vyjadril, i ja... neviem o com treba dalej tocit...


144.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:40 avatar
O tom, ze Vlado sam seba za ziadneho osvietenca nevydava a tak vyslovil to, co mu prislo najrozumnejsie.
Ten akoze osvieteny, keby naozaj osvieteny bol, by reagoval pozitivne na jeho nevedomost, alebo by nereagoval vobec.
Preto sa plne priklanam k tomu najrozumnejsiemu, co napadlo aj Vlada


146.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:44 avatar
niekedy je rozum cloveku na skodu...
ranexil hovori o svojej zivotnej ceste...
posmievaci budu stale existovat... a poukazovat ze taka cesta nemoze existovat lebo oni sa nikdy s nicim takym podobnym nestretli, (mozno preto ze boli prilis lenivi alebo len ich bavi posmievat sa)


151.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:51 avatar
Eny stale nerozumies tomu, co ti chcem povedat. Vidis, ani ja niesom osvieteny ))
Cesta je len osobna pravda a podlieha paradoxu a nema nic spolocne s univerzalnou mudrostou.
To znamena, ze ak niekto vyslovuje svoje slova ako pravdive, ale nevie nimi presvedcit inych, tak sa nejedna o mudrost a nikto ho nemusi akceptovat.. Ako som spomenul nejedna sa o mudrost, ale len o osobnu cestu a osobnu pravdu, ktora pre druheho moze znamenat klamstvo a to plnym pravom.


169.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 15:14 avatar
Boro podla mna vidis len jednu stranu mince... A pri tom je to ako v manzelstve... nikdy sa rozvod nie je zodpovedny len jeden, ale furt dvaja... cim som chcel povedat ze ak niekto niekomu nerozumie, moze byt problem na strane vysielaca, na strane prijimaca, moze byt problem niekde po ceste, moze byt ze vysielac vysiela v inej norme ako prijimac... mam vymyslat dalsie dovody? a je ubohe ak prijimac hned ide obvinovat vysielac ze je dusevne chory a pri tom ani nezistil preco vobec nemoze prijimat... ty tvrdis nieco take ze vysielac furt musi vysielat tak aby vsetky prjimace, aj tie z pred 50tich rokov museli vediet prijat signal... --- toto cele je metafora... tak to aj ber....


176.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:23 avatar
Eny, Eny
Ale ja nehovorim o nedorozumeniach medzi ludmi pri beznych konverzaciach.. to je samozrejme bezne a normalne.
Ty si ale pisal nieco o nejakom dare a o tom, ze ranexil vie, len ho nechapu.
Ja som chcel len povedat, ze keby dar mal a skutocne vedel, tak by sa tazko nasiel niekto, kto by jeho slova vedel spochybnit, pretoze mudrost a skutocnost sa popriet neda. A keby aj taky Vlado ateista pocuval takeho krishnamurtiho, tak verim tomu, ze by nemal dovodu, nenasiel by nic s cim by chcel nesuhlasit, ci protirecit, pretoze taka mudrost je. je uplna.
Ak niekto ma svoje zazitky, ak je na ceste, tak to este neznamena, ze ma pravo hovorit ako vsevedomy a ze jeho pohlad je neomylny. To je prave opak mudrosti a hovori sa tomu hlupost a ja sam som tomu aj pre sameho seba dokazom )
a neuveril by si ako ma toto poucenie na samom sebe obohatilo


184.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 15:38 avatar
Borko, ak by aj niekoho nevedeli spochybnit, vzdy sa najdu prostriedky ako toho ktoreho umlcat
nie je vsetko tak priamociare ako si myslis...
vzdy je vsetko o komunikacii, ak sa nad tym zamyslis do dosledkov, zistis, ze mnoho problemov by v skutocnosti neexistovalo... problem dnesneho cloveka je ze si vypol prijimac a nechal zapnuty iba vysielac... preto si ludia nerozumeju a preto nemozu tahat za jeden povraz... lebo nie su schopni sa ani len dohovorit aby zistili ktorym smerom budu tahat...


138.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:24 avatar
nepochopil si ze niekto iny moze mat aj ine skusenosti ci poznanie, ktoremu niekto iny nemusi rozumiet, pretoze sa tym napriklad nezaoberal... co neznamena ze to zakonite musia byt bludy len preto ze tomu ten niekto nerozumie... len v ludskej povahe je prist a napriklad upalovat takychto ludi, ci robit im ine zverstva... a dovody preco tak robia? pouzij fantaziu...


140.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:30 avatar
Eny a ty si nepochopil, ze ten, kto skutocne tie znalosti ma ich vie aj zrozumtelne podat. On uz totiz nehovori zo svojej vlastnej skusenosti.. ta je totiz individualna, ale cerpa z univerzalneho vedomia, ktore je vlastne kazdemu.
Cital si, alebo pocuval niekedy slova skutocnych osvietencov ako bol Ghandi, ci Krishnamurti?
Oni casto rozpravali na prvy dojem chaoticky, lenze ten dojem po kratkej chvili pomizol a z ich viet sa skladali uplne obrazy.


143.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:39 avatar
nezrovnavam ranexila a gandiho...
islo mi o toto : clovek A oznaci cloveka B za dusevne choreho...
Clovek C sa zastal cloveka B...
Finito...
Súhlasí dorota


147.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:44 avatar
Eny to si ale dost daleko od pointy, ktoru som chcel objasnit.
Ty aj rains ste tu pisali, ze ak niekoho slovam nerozumies este neznamena, ze niesu zvestovanim skutocnosti a mudrosti.
Ja mam na to iny nazor, skutocnost a mudrost sa da podavat len zrozumitelnym sposobom a kazdy pokus o takyto prejav, ktory konci nedorozumeniami je jasnym dokazom toho, ze sa nejedna o skutocnost ani mudrost


150.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 14:50 avatar
Prečo tebe vacsina ludí nerozumie ,synak? 
Súhlasí dorota


153.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:51 avatar
ranexil, zeby z toho isteho dovodu, ako tebe?


152.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:51 avatar
Borko, moze byt... ja sa nehadam... ja neriesim co objasnujes alebo nie...ani nehovorim o nejake super mudrosti...
ty tiez nechapes o com ja tocim... a pritom mi islo len o jedno> ze kazdy clovek moze mat na zivot a na svet iny (svoj) pohlad... a je uplne jedno ako sa vyjadruje... niekto proste ma ten dar a niekto nie... niekto trenoval na tejto schopnosti a niekto nie...to ze niekto niekomu nerozumie moze znamenat aj to ze rozprava o atomovej fyzike v skole plnej osemrocnych deti...


156.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 14:56 avatar
Eny ty pises o dare a ja sa ti ho snazim vysvetlit.
To co tu na tomto fore ktokolvek prezentuje nieje mudrost/dar.
Dar je to vtedy, ked ho dakazes aj plne spracovat/pochopit a posuvat dalej.

Aj ja mam iste zazitky, ktore neradim medzi racionalne a bezne, ale tiez si pritom uvedomujem, ze som len ochutnal par kvapiek z oceanu a uz ma aj preslo zvestovat o niecom, comu sam uplne nerozumiem.. len viem, ze to je )
Su ludia, ktori tento dar maju.
Ostatni ludia maju moznost nastupit na cestu a niektori aj nastupia, ale to neznamena, ze maju ten dar.


160.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 15:04 avatar


165.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:10 avatar
Zboznujem Jacka Blacka   videl si Nacho Libre?
http://www.youtube.com/watch?v=QdDJ1_ZUyLs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Nieje to dar. Dar to je vtedy, ked to cele plne chapes a dokazes predavat dalej.
A vobec.. da sa hovorit o nejakom dare? nieje to len tak, ze cim je dusa starsia a uvedomelejsia, tym viac do skutocnosti vidi a dokaze ju mudrostou opisovat?
Súhlasí rains, EnaXnaY


171.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 15:19 avatar
165 dobre na to ides Boris..vcelku tomu rozumies. Stara a uvedomela dusa sa snazi/zije v harmonii so svojim okolim. jej konecnyms tadiom je naplnenie jej existencie cistou laskou a harmoniou. Potom ma na vyber dve moznosti. 1. bud odovzdava ucenie, ktore dosiahlo dajem, dusiam na nizsom uvedomelsotnom stadiu a snazi sa ich povzniest. Takym bol napr Jezis. alebo 2, to cim presla, cele ucenie az k harmonii a jednote s vyssim duchovnom si necha pre seba.


179.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:27 avatar
rains nerobí sa to tak, uz hodne dlho nie, rozsiri chaos, aby len najlepsi prisli k niecomu. V podstate nie je v zaujme, aby ktokolvek duchovne rastol tym , ze dostane do papuly akosa hovorí hotové veci. Je tu ten dovod, ze poznanie bolo zneuzite demonsky sa spravajucimi ludmi na ovladanie inych v davnej minulosti, takze sa to uz tak nerobí.


183.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 15:35 avatar
ranexil..to mi je jasne..rozdeluj a panuj..ved aj keby prisiel samotny Jezis na zem a zacal znova hlasat svoje ucenie, tak by ho vyhlasili za blazna. ide o to, aby ty ako jednotlivec sa nenechal odradit od hladania pravdy, ale sam si za nou siel. Pocas cesty bude na teba cihat mnoho nastrah a pasci, ale cim dalej pojdes, tym lahsie sa ich naucis prekonavat a obchadzat.
Ludia, ktori dospeli k istemu stadiu poznania, (magie) tak dokazu ovladat davy tych, ktori nie su duseven vyspeli..zaseju do nich akysi blok a neustale ich budu brzdit v dusevnom rozvoji..ale kedze dusa neumiera ale putuje svojou cestou, tak dusevne osvietenie, ktore nedosiahnu v tomto zivote, mozu dosiahnut v niektorom z dalsich. A nie vsetci postupuju rovnakym dusevnym vyvojom rovnako. Niekto pomalsie, niekto rychlejsie.


194.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:53 avatar
Mocnosti ta zacnu respektovat, len o to ide v podstate...potom, ked je niekde nejaky problem, vies kam sa obratit a poprosit o zhovievavost vosi niekomu, co ma dotycný za tvoju mysticku moc..napr. Ak si mocný mozes zrazat na kolena, ale to je kratka cesta.


180.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:31 avatar
neexistuje ziadne "si necha pre seba" rains
Ty si vsetko. Ty ako individuum ani neexistujes, preto sa cudujem ake nechat si pre seba? Ked zavrsis svoju cestu musis si byt plne vedomy tejto skutocnosti, ze ty niesi. Je len vsetko a to vsetko je jedna celistvost.
Stara plne uvedomela dusa tento svet opusta a stava sa sucastou tvorenia inych novych svetov blizsie k samotnemu bozstvu. Tak sa pisalo aj bagavadgite a taketo duse sa stavaju potom polobohmi a pomocnikmi boha v tvoreni a pise sa podobne aj inde.. Ostatne aj v tom doku okom boha hora to spomenuli, ze uplna dusa opusta tento svet, kde sa vsetko co mala naucila.


182.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:35 avatar
Jednoducho p=ovedane, zem sa zbavuje dusevneho odpadu, aby si rozumel, konecne.


189.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:45 avatar
jasné ranexil, bez toho nemozes byt, aby si sa nepovysil .. plne chapem


185.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 15:40 avatar
Borko, ak pravda ma charakter typu dokaze zvratit vysledok vojny, dobre by som si rozmyslel ako s nou nalozim...


190.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:46 avatar
Inac , aj ekd to tu vyzera na rozpory, ma to tesí, elbo aj tak sa bavia vsetci viac menje k veci. Ludia nie su hlupi,iba cesty su rozne. Bohuzial vysledok poznania, moze dotycneho primet fungovat tak, ze vas bude nicit , abude davat impulzy i popudy ku tomu, lebo pochopi zmysel fungovania celku. Zobrat pracu, ktorá sluzi devastacii a niceniu je ovela tazsie nez chodit s rozsklabenou hubou, ako Gandhi a hlasat mier. Ak system potrebuje destrukciu, a je v noim ktosi osvietený , berie ten dzob, lebo je to treba a nasledky? No spina z ust tych co nevedia. Ale rozklad ktorý siri sladke slovo Jezisa v dnesnej dobe co zastaví? Viete o uzitocnosti bielych krviniek- ak ich je primerane mnozstvo, ale co ak sa premnozia, ako je prílis mnoho posluhovacov Jezisa? Nato asi nik nemyslí...ze?


193.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 15:51 avatar
ranexill..existuju dve cesty ako sa dostat k najvyssiemu poznaniu..jenda je cesta mieru a duchovneho rozvoja v nom. tu druhu si vybralo ludstvo.


197.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 15:58 avatar
Čo je to najvyššie poznanie ? Ako sa to prejavuje ak to niekto dosiahne ? Prečo si ľudstvo podľa teba vybralo tú druhú podľa všetkého zlú cestu ?


202.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 16:04 avatar
Bohuzial je len jedina cesta, a tou je vola toho, kto dava poznanie, ale nazvat ich mozes rozne.


196.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:57 avatar
Eny AK, ale pravda nema tuto moc. Pravda je prave taka, ze zahrna aj to pozitivne aj to negativne v nasom svete, preto to, co si napisal nema vobec ziadne opodstatnenie.


187.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 15:41 avatar
Boris..ano..dusa, ktora pride na koniec cesty v tomto svete ho opusta.
Ale vsimni si tych knazov od Hora..ostali tu, aj ked poznali a vedeli, aby ucenei odovzdavali dalej a tym rozoznali, kto je a kto nie je duchovne povzneseni. Teda, az mali nastupcov, tak potom odisli..ak by vsetky stare duse, co poznali vedomie, hend odisli, tak ako by sa dosli ich naledovnici dalej? jedine svojim vlastnym usilim, ale tam zase hrozi, ze by sa mohli dopustit chyby, alebo by pocas ceremonialu povysenia zahynuli.


192.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:49 avatar
rains, ved si pisal, ze bud uci druhych, alebo si to necha pre seba a teraz pises, ze opusta svet.
Tak nemas v tom trosku hokej?
Myslis, ze kazdy potrebuje svojho ucitela? Nemyslis, ze zivot sam je nas ucitel? Ze kazdy jeden ci uplne blby, alebo vysoko inteligentny clovek pre teba v niecom moze byt ucitelom?
To, co robili v egypte bolo urychlovanie vyvoja ludskej use.
Preto si nemyslim, ze su nutni nejaki ucitelia, ktori by museli svoje poznanie predavat nevyhnutne dalej.
Akurat o jednom takom citam knihu. Vola sa Sokrates a toho nikto neucil naopak zivot mu stihol dat tolko lekcii, ze sa z neho stal ucitel bez ucitela.


200.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 16:01 avatar
Boris..nemam v tom hokej..treba rozlisit zrelu dusu a staru dusu. Potom treba rozlisit, ci zrela dusa chce odovzdat svoje ucenie dalej a tym povzniest ostatne duse, alebo nie. stara dusa, ako si napisal odchadza opsuta definitivne tento svet.
Kazdy ta moze niecim obohatit..ci je to blbec, alebo je to inteligent na vysokej urovni..
Sokratove ucenei reprezentuje pre teba co? Myslis, ze ked precitas jeho knihu, nezanecha na tebe nejaku stopu? nerozsiri ti obzor, alebo ta niecim neobohati? teda Sokratove myslienky sa stavaju cimsi ako ucitelom pre teba. Sokrates nemusel svoje poznatky o tom ako povzniesol sam seba pisat a mohol si ich vziat do "hrobu" a nik by sa o nich nic nedozvedel.
A ako som pisal: dusa moze svoj rast nedobudnut sama, alebo moze mat ucitela. Egyptania ako to ty nazyvas sposobili urychlovanie ludskeho rozvoja. ber to takto, ak by si nemal ucitelov jazyka kolko by ti trvalo kym by si vedel pisat, poznal gramatiku a vedel poriadne rozpravat? S ucitelom, s niekym, kto ti ukaze cestu, poradi a pomoze idu veci lahsie. Ked to robis sam, trva to dlhsie.
vzdy sa rychlejsie veci naucis, ako ked musis na vsetko prichadzat sam nie?


204.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 16:09 avatar
rains, ja som nenapisal, ze su ucitelia k nicomu. Napisal som, ze niesu nevyhnutni a to je dost rozdiel.. potom ide uz len o cas a ten je v konecnom dosledku uplne nepodstatny.
Sokrates ucil co? Ze vie, ze nevie rains a to znamena jedine. byt otvoreny a vnimavy o nic íne Sokovi neslo.
Dalej Sokrates za svoj zivot nenapisal nicovate nic Vsetko o nom a po nom spisal jeho ucen Platon.
Ale ta kniha nieje aj tak o tomto Sokratesovi zo stareho grecka.. Je o inom Sokratovi, ktory mal ale podobnu auru.
Ano rychlejsie sa ich naucis, ale ci im aj porozumies je druha otazka.
Preto su potrebne osobne skusenosti. Tie cloveka vedu k pochopeniu.. samotne ucenie nestaci rains.
Z ucenia samotneho vychadza iba pocit nadradenosti, ze vies nieco viac, lenze keby si to aj chapal tvoja nadradenost by sa vyparila.


207.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 16:30 avatar
Boris. ved ja ti velmi dobre rozumiem..piseme vlastne obaja o tom istom..ja som nikde netvrdil, ze ucitelia su nutni..svoje osobny rozvoj mozes dosiahnut aj sam.
vezmime si priklad..napriklad clovek. V kazdej dekade svojho zivota sa uci cosi nove. Ako batola sa uci spoznavat svet okolo seba, uci sa chodit, rozpravat. Ako dieta sa uci hram, socializuje sa medzi rovestnikmi, uci sa bicyklovat, plavat napr a pod. Ako skolak sa uci pisat, ratat, malovat..jednoducho vsetko co sa v skole uci. Ako dospely sa uci interakcii medzi muzom a zenou, laskou, byt rodicom, praci a pod..atd...tak isto je to aj s dusou..v kazdom stadiu svojho rozvoja sa uci cosi nove, co ju posuva dalej..je jasne, ze mladu dusu nebudem ucit niecomu, co je urcene zrelej dusi...teda dieta co chodi do 4. triedy ZS, nebudem ucit integraly, lebo by tomu nerozumelo.
Preto sa veci ucis v spravny cas.
Pocit nadradenosti je zase iba do isteho stadia duchovneho rozvoja....potom zanika..


210.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 16:39 avatar
rains, take dieta, ktore este nema vzdelanie v pisani a citani o vedach a podobne moze chapat viac, ako my dvaja dokopy.
Preco? pretoze jeho vedomie este nieje tak zavalene naucenymi predsudkami a domnienkami ako u dospeleho vzdelaneho cloveka


212.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 16:42 avatar
210 boris..to viem. preco tomu tak je a co sposobuje jeho degradaciu je na dlhu diskusiu. Ale to tebe pisat nemusim..ty sam vies preco tomu tak je.


214.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 16:51 avatar
radsej mi prezrad rains, preco si podla ranexila mas na mna davat bacha  
teda aspon mam ten dojem.. tam dole ma nazval velkym duchom a tu ti pise, ze si mas davat pozor na velkych duchov ja som neni zly  
Súhlasí dorota


215.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 16:57 avatar
Boris..Tu otazku musis polozit ranexilovi a nie mne. Ty sa citis sam ako velky duch?
Súhlasí marska


217.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 17:05 avatar
nie rains, necitim sa ako velky duch. skor ako duch v puberte  
No ranex tu uz nieje ved som sa ho pytal, ale neodpovedal a ty mozno tiez nieco vies, ako to mam vediet?  


219.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 17:09 avatar
Boris..ale vidis..sam si sa do jeho pozicie pasoval   ..viem, bol to zart.
no, ak pride ranex, tak ti hadam na tvoju otazku odpovie. Staci trosku trpezlivosti.
A co by som mal konkretne vediet?


220.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 17:13 avatar
rains, no mna len zaujimalo, ci tym konkretne myslel mna a ak ano, ze preco?  
No ved potom neskor. idem sa ja vyvencit trosku tak zatial pekny vecer


221.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 17:20 avatar
220 Boris...a ako si dospel k myslienke, ze ranexil myslel konkretne teba tym velkym duchom? nemusel konkrene mysliet Teba.
pekyn vecer aj tebe.


225.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 17:31 avatar
No sak som napísal velky duch so slabym kralom, ziaden problem, ze vraj som pysný som od teba cital, Boris.hehe


226.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 17:36 avatar
ranex, ja som nevravel, ze ja niesom
a pisal si doslovne "lepsie male kralovstvo so silnym kralom, ako velke kralovstvo so slabym kralom. Paci sa mi velkost tvojho ducha..boris."
Ja len ci na mna nestruhas zase nejaku kulehu.. nebolo by to prvy krat
no caute


227.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 17:56 avatar
No dobre ukecal si ma  Bola top kuleha, ale najlepsie na tych kulehach je, že sa to dozviem, az potom, ze to bola kuleha!! Ja som v tom nevinne!  


216.
označiť príspevok

marska
   2. 9. 2010, 16:57 avatar
ale tu vravel o "takzvanom veľkom duchovi", si ním Boris?

rozlúčková párty dopadla zle, že si ostal? 


218.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 17:08 avatar
cau marska, to vies rozluckove party su najlepsie, preto ich treba opakovat.
a k tomu duchovi .. pisem, ze to napisal ranex a nie ja. ja nim niesom.
len som bol zvedavy .. to vies konspiracne srdce bije dvojnasobnou rychlostou  


205.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 16:14 avatar
rains do prdele aj s vasou honbou za duchovnom. Jablku urychluje dozrievanie poondený červ. A ty sa domnievas , ze osvietení boli niecím inym nez hnilym jablkom uprostred ludí? Nic ine to nebolo. Preto navzdy opustaju jablon nasho pomyselneho domova, lebo odhnili a odkvacli. Ano budeme ich ansledovat, ale az potom , ked príde jesen zivota ludstva a nie vlete, akot o rpedviedol Jezis a jemu podobní. Len malokto vie, ako vela to stojí toho cloveka síl, ktorý pochopí falos duchovnych nauk, aby sa mohol vratit spet k prirodzuenemu casu dozrievania ludstva a jednotlivych ludí, sťa jablcok. Ja som poziadal spravcu zahrady eden, aby ma postriekal, ked ma zral ten nebesky curak, ktorý priletel sta motyl, aby ma nakazil/o ano pisem poeticky, aby si rozumel/ svojou larvou. Naposledy to písem, nasledujete hnile jablka, len preto, ze vdaka cervovi dosiahli skorsiu zrelost a prosite motyle, ako su obalovac-nebestanov, aby aj vas infikovali svojím sajrajtom..aj bez ich enbeskeho sajrajtu raz dospeje kazdy jeden tam , kde dospiet ma a zanecha zdrave semeno na zemi a nie rozklad, ako temer vsetky nauky, co tu dotera boli. Toto je posledna reakcia v tomto duchu a ja sa uz nebudem zapodievat tuzbou cloveka, koncit v bahne i ked odchod vyzera, akoby slo o sapev anjelov.


206.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 16:20 avatar
ranexil..pocas dozrievania jalbk na strome nebude uroda 100%-na..niektore jablka pobije lad, niektore napadnu cervy. niektore odpadnu pod silnym vetrom..vsetky budu nedozrete..ale aj tie co vsetky nastrahy dozrievania preziju nedozreju naraz..niektore su zrele skor a niektore su zrele neskor..


208.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 16:34 avatar
rains, je to len varovný prst, pred pchaním nosa do vecí, ktoré su mimo. Nikto z nich sa nevracia, aby potvrdil spravnost ich cesty. Pozor na tzv. velke duse.


209.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 16:36 avatar
Cize pozor na mna?


211.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 16:40 avatar
ranexil. ja viem, ze sa ma snazis varovat...dakujem za starostlivost, ale nie je nutna.
nezabudaj na jednu vec..ked niekto odide a vrati sa moze na zemi ubehnut aj 100 rokov a ti, od ktorych odchadzal tam uz nemusia byt.


222.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 17:21 avatar
205..ranex este k tym jablkam..vela jablk dozrie aj potom, co ich nahlodal cerv a "doziju" sa zberu.


224.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 17:27 avatar
Ale ich semeno je ponicene v nich samych, takze je to jedno, ci odpadnu hned, alebo s ostatnymi.


145.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 14:44 avatar
Ó aké jednoduché, už verím že ty si funkcia. Je to tu klasické fórum, niekto niečo tresne, a ak sa ho niekto opýta ako to myslel a čo vie uviesť na podporu svojho tvrdenia, tak je ticho alebo sa dotyčný obviní z nepochopenia .....Zastať sa niekoho bez akýchkolvek vysvetlení či podporného názoru či nebodaj argumentov je šialené. Je veľa vecí ktoré existujú úplne mimo nášho vedomia, tak nezužuj všetko iba na to ako jedna osoba vníma svet....


148.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 14:46 avatar
nikdy nevies majko kedy sa zastanem teba... funkcia si nevybera, funkcia rata ) ako si povedal, takze nebud smutny... teraz ten los vysiel na ranexa mozno zajtra to budes ty )) hlavu hore ))


154.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 14:54 avatar
To je omyl funkcia, ja nečakám že sa ma niekto zastane, akosik to k životu nepotrebujem, chodím sen preto, lebo chcem diskutovať a diskutovať znamená jasne sa vyjadrovať a dokazovať svoje tvrdenia, to je všetko. Napríklad dnes som sa nič nedozvedel, iba tolko že ateisti sú bezduché potvory, ktoré ničomu nerozumejú...... 


159.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 15:02 avatar
to si sa kde dozvedel? mas prilis bujnu fantaziu... len tato veta je cista dedukcia, je vyplodom tvojej mysle... ze ak niekto nerozumie ranexilovi tak, ateista nicomu nerozumie...
ateisti maju urcitu mnozinu s ktorou operuju... ide len o to ze ne-ateisti maju tu mnozinu inu, v niecom je prienik, v niecom nie a teraz co... maju sa vyvrazdit?


168.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 15:13 avatar
dozvedel si sa jedine to, ze trpis predsudkami.
Súhlasí ranexil


175.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 15:23 avatar
Skús chvílku iba reagovať a argumentovať a nie hodnotiť moje poznatky.To čo som napísal bolo všetko uvedené tu na fóre stačí si to prečítať.


228.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 21:27 avatar
reagoval som argumentom majo. Precitaj si po sebe rakcie na ranexila co si sem dal..samy predsudok. Nie si schopny ani len na chvilu akceptovat jeho uhol pohladu.


161.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 15:05 avatar
Dozvedel som sa to od ranexila a pýtal som sa aj teba na vysvetlenie, lenže nič neprišlo....... 


162.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:08 avatar
Hore som ti napísal, co je vov veci. majo, precitaj si to...ja chcem byt tou bezduchou potvorou, nemas ziadne starosti, len staranie sa o svoje telo a nic viac, kto by to nechcel?


166.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 15:11 avatar
Ćítal som to a je to podľa mňa hlúposť . Tvoje hodnotenie ateistu je choré a naznačuje istú tvoju povýšenosť, lebo ty sa chudáčik trápiš duševnom vo svojom vyššom leveli a tí chudáčikovia ateisti žiadne duševno nemajú a žijú v podstate ako nejaký kúsok hmoty.......


173.
označiť príspevok

rains
   2. 9. 2010, 15:21 avatar
preto ma ranexil fialovu auru.


174.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:22 avatar
majo to je len tvoja dedukcia a interpretacia vztahovana ku tvojmu vlastnemu egu. To co tu predvadzas je vztahovacnost. Napísal som to vladovi, to, že som pouzil mnozne cislo, aj bola provokacia -umyselna- z mojej strany, aby som lapil nejakeho vztahovacnika-teda egoistu. Si egoista majo, ked sa píse o ateistoch nejak? Ja sa ziadnej skupiny nikdy nezastanem a ani príslusnika nejakej skupiny, nech si ho chrani to stado za ktoréí sa skryva. zaujima ma len jeden clovek, bez príslusnosti k stadam.


177.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:25 avatar
klamar...
XY krat si ateistov urazal a to aj opakovane.


181.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:32 avatar
Borisko, ja neurazam ateistov, aj som ateista od zaciatku, ale ta hanba, co sa nazyva ateistami mi zerie nervy podobne ako ty, Chod vysvetlovat radsej dusevne labilnym osobam, svetove problemy, pokial mas sam plne brucho..okej?


188.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:43 avatar
ranexil zase len dokazujes, aky si maly duchom


191.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:49 avatar
Zapametaj si moju lekciu Boris, lepsie male kralovstvo so silnym kralom, ako velke kralovstvo so slabym kralom. Paci sa mi velkost tvojho ducha..boris.


195.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:54 avatar
Ale ja ta uz ako uvedomeleho neakceptujem ranexil. zhodnotil som, ze si mozno o krok dalej odo mna.. mozno o zivot, dva mozno pat. Ale niesi ziaden mudrc, sam nechapes mnohemu, sam tapes v mnohom nepochopenom.
Jedine, co ta zenie vpred udelovat inym kazne je tvoja pycha. Aj ked uznavam, ze niekedy napises mudro no inokedy to 10 nasobne skurvis. A vies ako som na to prisiel? Cezo mna samotneho


198.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 15:59 avatar
Lenze ja ti nemozem napísat pravdu, dokonca ani ti ju pri osobnom stretnutí povedat, ale ked budes mat rozum a bordel co sirim nebudes sledovat tak sa mnohemu naucis. Inac nie som pysný, ja som sklamaný , co je rpe teba lahsie nazvat pychou, lebo lamem pricasto palicu nad kazdym z tých, ktroých stretam, tvoju uz mam v rukach, a vzdy mi cosi naseplo, este vydrz s borisom, aj ked poznas jeho osud. Rozmyslam, ze si anpisem na papier to co ta caka, a za roky, ti to ukazem, potom som zvedavy, kto sa bude rehotat. Ak sa budem rehotat ja, tak je dobre, ak ty, tak je zle, ale pre mnohych.


201.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 16:02 avatar
tak nemozes pisat pravdu, ale klamstva niesu problem. V tomto zial nevidim zmysel.


203.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 16:06 avatar
Prečítaj si knihu Tajemství čtvrte dimenze od pána Uspenskeho/Uspenskij/ . Jasne tam povedal, len najvacsie lzi, totalne vysinuté -mimo nas svet sa priblizuju tomu, co sa odohrava na urovni 4 dimenzií.


213.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 16:48 avatar
momentalnbe mam toho rozcitaneho dost no zapisem si to a budem aj tomu venovat pozornost, vdaka.


199.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 9. 2010, 15:59 avatar
ale aby som nebol uplny hajzlik aj od teba si beriem obcas priklady a mienim v tom aj pokracovat.. Len tvoja nadutost ma odradza, pretoze neverim, ze by ten, kto skutocne vie mohol jednat s ludmi tak, ako to robis ty.
Bez porozumenia, bez lasky, bez trpezlivosti.


178.
označiť príspevok

majomajo muž
   2. 9. 2010, 15:26 avatar
Ty tvoje dedukcie a interpretácie robíš či vzťahuješ na nejaké iné ego ako tvoje ? To tu kľudne aj ja môžem napísať že som len provokoval nejakého iného ranexila, hehehehehe
Súhlasí ranexil


223.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2010, 17:26 avatar
majo, konecne sa mi pacis, takto ked budes chapat veci, ze je vsetko len kopa balastu a zlato je kdesi tam hlboko v zemi, tak si budeme rozumiet. Ja mam strasne hlboko v pecku vsetky zarucene pravdy, dokonca aj tie moje vlastne.


163.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 9. 2010, 15:09 avatar
co potrebujes vysvetlit? ja poznam len priebeh svojej funkcie, kde ma body neurccitosti, aku ma limitu, ako sa zderivovat a pod...


231.
označiť príspevok

dorota
   3. 9. 2010, 12:13 avatar
pekne sa tu rozbehla debata


232.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 9. 2010, 12:28 avatar
veru veru, kde sa na toto hrabe daky Suchohrib, ci muchotravka


233.
označiť príspevok

majomajo muž
   3. 9. 2010, 12:38 avatar
Ja sa snažím vždy písať málo a čo najzrozumitelnejšie, práve preto aby sa hlavná nyšlienka neutopila v záplave nič nehovoriacich slov. Ranexil, prepáč ale moje kritérium úspešnosti či diskutéra sa nezakladajú na tom aby som sa niekomu zapáčil a takto to aj ostane. Aby diskusia ostala diskusiou je lepšie sústrediť sa na predmet diskusie ako na osobu ktorá diskutuje, aj keď sa iste tomu nedá vyhnúť .V diskusii je normálne že existujú rôzne názory, avšak nie je normálne ak sa neargumentuje a neobhajujú sa stanoviská.


234.
označiť príspevok

dorota
   3. 9. 2010, 12:56 avatar
preco si mal potrebu toto napisat? (-:
preco, ja mam nazor aj stanovisko a neobhajujem ho.


239.
označiť príspevok

majomajo muž
   3. 9. 2010, 13:28 avatar
Iste, to je tvoje právo, lenže ja sem chodím nie iba sa vykecať, chcem aj diskutovať, lebo si nemyslím že vo všetkom mám pravdu a tak si to chcem overiť. A o tom či mám dobré argumenty pre svoje presvedčenie ale nemám, sa dá iba v konfrontácii s inými názormi. Preto som mal potrebu to napísať..... 


240.
označiť príspevok

dorota
   3. 9. 2010, 13:31 avatar
chces si overit ci mas vo vsetkom pravdu?
to je dobre strelene. myslim ze zapadnes.


241.
označiť príspevok

majomajo muž
   3. 9. 2010, 13:34 avatar
Nie všetko si chcem overiť, už toho mám dosť .....))))ale niečo sa vždy nájde 


242.
označiť príspevok

dorota
   3. 9. 2010, 13:36 avatar
mas toho dost, ale stale nie vsetko. chapem.


235.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 9. 2010, 13:01 avatar
No prečo? lebo som hlupy...jaaa za to nemožem. Neviem diskutovať, iba sa tvarit, ze to tak je.


236.
označiť príspevok

dorota
   3. 9. 2010, 13:02 avatar
inak aj s tym tvarenim by si s amohol sem tam snazit viac.


237.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 9. 2010, 13:04 avatar
Ale dorotka, nemohol, niekedy su dni blbé a vtedy som blbý.


238.
označiť príspevok

dorota
   3. 9. 2010, 13:25 avatar
ked su dobre tak si dobry?
sa tesim na zimu co ta s tebou urobi.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:09,  294- možno nepomôžu prosby k Bohu, ale pomôže jeho posolstvo, ktoré k človeku od...
dnes, 23:08,  Lemmy - ty naozaj nechápeš kde si sa dostal s tvojim myslením. Si úbohý neoliberál len krok...
dnes, 23:02,  Lemmy- pre teba sú mnohé témy z tejto doby nepochopiteľné, lebo si len primitív a to nerád...
dnes, 22:57,  https://youtu.be/yWDmwL5XAVI ked raketovy inzinier zisti ze by bol aj skvely automechanik
dnes, 22:52,  V propagácii fašizmu spočíva humánny prístup? Havran, veď ty si len hlúpy otrok...
dnes, 22:51,  106- myslím, že si predviedol exaktne fašistický postoj, bez úcty k človeku ako Božiemu...
dnes, 22:50,  Kasafran - vďaka za spásu mojej duše*40
dnes, 22:49,  Kasafran si to vysvetľuje ako ustašovci. http://www.youtube.com/watch?v=coPJoG8KYB0
dnes, 22:47,  Kasafran-chápem tvoj hmánny prístup k blížnemu, ale realita nepustí. Lemy je stratený...
dnes, 22:47,  Eštebák si rozumie s kresťanom.
dnes, 22:46,  (8) Havran, dovoľujem si Ťa usmerniť - bol to určite Maťo z Dolnej Hornej...!
dnes, 22:46,  Fašistický Krysafran, ocenený čestným uznaním predsedom KSS Hrdličkom za neviem čo v...
dnes, 22:41,  kntsz - som rád , že máme spoločný postoj k tejto veci. No dôležitý je spôsob...
dnes, 22:38,  (51) Lemmy, môžeš byť skutočne oprávnene hrdý na svoj totálny prepad svojho...
dnes, 22:37,  kntsz - si naozaj zábavný keď používaš argument "dá sa vygugliť". To isté sa...
dnes, 22:34,  284- pochopiteľná logika myslenia, ale nie ospravedlniteľná......
dnes, 22:33,  5- je to jednoduché - ak nebudú deti a dobre vychovávané a zdravé, tak ľudstvo skončí....
dnes, 22:31,  4- o čo ti ide? Debata je o inom - odpľuj si niekde inde.
dnes, 22:26,  8- Božie zásahy postupne evidujú jednotlivé vedné odbory a sú exaktne preukázateľné....
dnes, 22:17,  (8) Mil@níčko, ja ich síce očakávam aj naďalej, ale bez akéhokoľvek potešenia...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(491 814 bytes in 0,353 seconds)