Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Dánsky psychológ varuje pred islamom: Neurobte tú istú chybu ako my!

20
reakcií
1305
prečítaní
Tému 10. júna 2015, 21:47 založil Sloven.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Sloven muž
   10. 6. 2015, 21:47 avatar
Zatvorte hranice, chráňte svoje ženy. Muž, ktorý liečil moslimských delikventov, hovorí o tabuizovaných stránkach islamu. Ale hovorí: Mám rád všetkých ľudí a chcem, aby boli slobodní

České ženy sú v nebezpečenstve, ak si nezatvoríme hranice a nevystúpime z Únie. “Niet pochýb, že vás čaká to, čo nás,” prišiel Čechov varovať dánsky psychológ Nicolai Sennels. Pracoval s moslimskými delikventami v kodanských väzniciach a podľa jeho slov sledoval “požieranie” svojho nádherného mesta ľuďmi vyznávajúcim ideológiu, ktorá núti človeka k násiliu. Vo Francúzsku a Taliansku už musí armáda chrániť obyvateľov pred islamským terorizmom. Ak si nezatvoríme hranice, Únia nás dotlačí práve k tomuto.
Nicolai Sennels

Nicolai Sennels

Najskôr mi prezraďte, ako ste sa stali “islamofóbom”?

Som detským psychológom a žijem v Kodani. Pred desiatimi rokmi som nemal žiadne vedomosti a žiadny názor na islam. Potom som ale dostal prácu ako psychológ, terapeut vo väznici pre mladistvých delikventov vo veku od 12 do 17 rokov, sedemdesiat percent z nich je z moslimského prostredia. Snažil som sa pochopiť, prečo sa dostali do problémov so zákonom. Zistil som, že pri mojich terapiách sa nedostavujú výsledky. Chcel som z toho dôvodu vymyslieť novú metódu pre ich liečbu, musel som preto pochopiť ich kultúru a náboženstvo, aby som im mohol pomôcť. Našiel som rozdiely, ktoré tu sú – keď pracujete ako psychológ, je potreba týmto veciam rozumieť.

Aké sú to rozdiely?

Sú štyri. Prvá zahŕňa hnev. My tu na Západe vidíme hnev ako známku slabosti. Keď sa veľa hneváme, strácame tvár. V moslimských kultúrach a zároveň aj v Koráne je hnev videný ako sila. Oni dokonca majú Dni hnevu. Je to vždy piatok. Je to svätý deň v danom týždni, keď idú do mešity.

Druhý rozdiel je v sebavedomí.

My vidíme sebavedomie v tom, že dokážeme zniesť kritiku a zostaneme pri tom pokojní, pretože veríme sami sebe. Ale islam toto neustojí. Islam je veľa “krehký”! – neustojí kritiku. Dokonca ani keď kritizujeme doslova stupídne veci, majú moslimovia problém to vstrebať. Keď potom niekto, kto je kritizovaný, neprejde do hnevu, je to vnímané ako nečestné konanie. Ak niekto nie je schopný vnímať logiku a argumentovať, tak ďalšiu zbraň, ktorú má, je agresia.

Tretím rozdielom je zodpovednosť. Na Západe rozhodujeme sami o svojom živote a, ak máme problém, pozrieme sa najskôr sami na seba a hľadáme, ako dospieť k riešeniu. V islame je všetko na základe vôle Alaha, v mene Alaha. Väčšina vecí je rozhodovaná na základe mužských autorít a je tam veľmi veľmi málo priestoru pre osobné slobody. Moslimovia vyvinuli kultúru, kde život jedinca je riadený vonkajšími autoritami.

Znamená to, že aj tí zločinci, s ktorými ste sa stretávali, počítajú s týmto alibizmom? Že to, čo spôsobili, bolo zapríčinené vonkajšími vplyvmi, spoločnosťou a podobne, teda tam chýba aj tá zodpovednosť za toto konanie?

Veľmi často. Napríklad keď hovoríte s mužom, ktorý znásilnil ženu, často počujete argument, že to bola chyba tej ženy, pretože ona mala sexi oblečenie, vyzerala vyzývavo. Alebo že obeť násilia vyprovokovala.
Nicolai Sennels - počas exkluzívneho rozhovoru s Parlementními listy

Nicolai Sennels – počas exkluzívneho rozhovoru s Parlementními listy

Fotogaléria – Staviame Blok proti islamu

Táto interpretácia je nám už známa, toto sa už tu preberalo. Hovorí sa aj o tom, že príčinou mnohých ťažkostí a nevyrovnaností moslimov tkvie v tom, že ich rodiny sú akosi citovo “rozbité”, vzťahy medzi deťmi a matkou sú umelo natrhnuté a podobne. Nepoznajú lásku, ako ju vnímame a prežívame my …

Určite. To je veľmi dobre vypozorované. Tak to je. Keď prídete z islamskej kultúry, kde náboženské tradície sú dôležitejšie ako láska, potom si dokážete predstaviť, čo to urobí s atmosférou v rodine. Keď si žena nemôže vybrať svojho vlastného partnera – aké bolestivé to môže byť … Alebo ste nútená mať sex každý večer so svojím bratrancom. Nie je tam žiadna láska. Ale imám je šťastný, pretože nasledujete tradíciu Mohameda.

Na začiatku ste spomenuli štyri rozdiely, ktorý je ten posledný?

Ten sa týka tolerancie. Na Západe sme toho názoru, že byť tolerantný a otvorený je správne. Ale islam káže nenávisť a násilie proti neveriacim. Je to priame. Nie je možné, aby bolo priateľstvo medzi veriacim a neveriacim. Musí tam byť vždy dištanc.

No, my tu už dnes máme celkom dosť lekárov z moslimských končín a mnohí vám povedia, že ten ich lekár alebo zubár je k nim po celú dobu, niekoľko rokov, priateľský a ústretový …

Priateľskí ľudia sú všade. Zvlášť keď ich platíte. Tí ľudia, čo spáchali teroristický útok na letisko v Glasgowe, zhruba pred piatimi rokmi, tí boli veľmi priateľskí a boli to doktori. Máme veľa priateľských ľudí, ktorí robia vo svojom voľnom čase rôzne veci. Ak sú vaši arabskí doktori k vám po celú dobu priateľskí, tak je to tým, že nenasledujú korán doslovne. To, o čom sa tu bavíme, nie sú ľudia. Bavíme sa tu o náboženskej ideológii. My nemáme nič proti ľuďom. Máme radi všetkých ľudí. Len chceme, aby všetci boli slobodní. To, čo chceme zastaviť, je ideológia, ktorá hovorí ľuďom, aby boli násilní.

Náš štát podľa vás speje k problémom … Ste tu dnes teda preto, aby ste nám pomohli a podporili vzniknutý Blok proti islamu, pretože viete, čo nás môže čakať?

Prichádzam sem s varovaním a niekoľkými dobrými radami. Žijem v západnej Európe, kde v Kodani môžeme vidieť rozvoj za posledných dvadsať rokov. Je to nádherné mesto, s úžasnou architektúrou staršou ako osemsto rokov, zelené parky, veľa vody. Ale čím ďalej väčšia časť Kodane a ďalších miest západnej Európy je požieraná lokalitami, kde dominujú moslimovia. Niet žiadnych pochýb, že budete mať rovnaké problémy. Nemôžete to zastaviť, pretože Európska únia je príliš silná. Dotlačí vás k tomu, že budete nútení prijať moslimov z krajín veľmi nábožensky založených. Budete tu mať to isté.

Martin Konvička z Bloku proti islamu hovorí o tom, že ak sa nepodarí petícia proti vynúteným utečeneckým kvótam, bude na rade petícia pre vystúpenie z Únie. To by nás podľa vás zachránilo?

To by vás mohlo zachrániť, pretože potom by ste si mohli zatvoriť hranice a rozhodnúť si o svojej vlastnej imigračnej politike.

A to by ste nám naozaj odporúčali?

Áno. Videné z bezpečnostného hľadiska a uchovania kultúry určite áno! Na ochránenie vašich krásnych miest. A špeciálne z dôvodu bezpečia žien! Môžete sa napríklad pozrieť na štatistiky znásilnenia vo Švédsku a na iných miestach …

Myslíte, že naša krajina, naši politici majú na tieto veci dobrý názor? Že si berieme príklad a poučíme sa z krajín, kde je islam dlhšie etablovaný a vyvarujeme sa dopadov toho, čo tu načrtáva?

Myslím, že česká mentalita je veľmi zaujímavá. Ste celkom úprimní a priami. Máte vynikajúci zmysel pre humor. Radi skúšate nové veci. Zdá sa, že našťastie nie ste príliš “politicky korektní”. Takže rozhodne máte šancu. Tiež ste boli odstrihnutí, rovnako ako zvyšok východného bloku, od totalitnej ideológie, keď ste žili pod ZSSR; dokázali ste ucítiť slobodu, keď začala klopať na dvere. To my sme rozmaznaní.

Mám stále silnejší pocit, že západná Európa sa blíži k vojne. Taliansko a Francúzsko majú už teraz niekoľko tisíc vojakov permanentne v uliciach, aby chránili obyvateľstvo pred islamským terorizmom. Ďalšie krajiny regulárne užívajú armádu na ochranu civilného obyvateľstva proti islamskému terorizmu. A nezdá sa, že tento negatívny vývoj by mal byť zastavený v najbližšej dobe. Možno bude Európa opäť potrebovať záchranu. Ja vidím, že tá záchrana tentoraz príde z Východu, z krajín ako je tá vaša.

Až takto dúfate, že to riziko zvládneme…?

Jeden z dôvodov, prečo tu som, je okrem iného to, aby som vás varoval pred chybami, ktoré sme urobili my. Myslím, že západná Európa vás inšpirovala množstvom dobrých vecí – napríklad k revolte proti Sovietom, priviezli sme Coca Colu a Disneyland, ale je pár vecí, ktoré by ste sa od Západu učiť nemali! A to je politická korektnosť a neúprimné médiá. Prosím, vyhnite sa tomu. Prosím, informujte objektívne a neutrálne.

Nicolai Sennels sa narodil roku 1976. Vo februári 2008 svoj poznatok, že existuje “moslimská kriminalita”, predostrel na konferencii “Diverzita a bezpečnosť v Kodani”. Vtedy si mnohí mysleli, že za imigrantskou kriminalitou je nespravodlivosť spoločnosti či neprispôsobivosť, rasa, chudoba a podobne, ale podľa neho je to jednoznačne jediné – islam, ktorý im bráni v štúdiu, rúca vzťahy k rodičom aj deťom, vzťah k ženám a sexualite a vedie k ublíženeckým pocitom, na ktoré reagujú agresiou. Vtedy bol pochopiteľne označený za rasistu, došlo aj na vyhrážky smrťou. Vydal knihu “Medzi moslimskými zločinci: Psychológovia skúsenosti z kodanských väzníc”, kde na základe faktických údajov objasnil, k čomu dospel po štúdiu “vzorky” 150 moslimských a 100 nemoslimských delikventov.

medzicas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí huranato, Jungman


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 6. 2015, 22:20 avatar
zlaté kresťanstvo, škoda, že bude kvôli ateistom potlačené a príde tu islam a ateisti si ani neškrtnú


12.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 6. 2015, 07:18 avatar
vas krestanov je nepomerne viac nez nas ateistov, vy by ste teda mali mat vacsi vplyv na dianie v spolocnosti; a ak sa spolocnost pretransformuje na moslimsku, vedz, ze to budu krestania co prekonvertuju, a nie ateisti
Súhlasí Kasafran, huranato, fajer


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 6. 2015, 07:30 avatar
asmodei to je hlupy vyrok, co si dal.
NIkdy nevies o nikom, ako sa zachova.
Súhlasí Sloven


3.
označiť príspevok

sta2rky muž
   10. 6. 2015, 22:58 avatar
Ateista nepotrebuje konvertovať na žiadne náboženstvo. Konvertovať budú kresťanské ženy a chlapi. Ale hlavne ženy vydajachtivé, veď aj moslim je chlap. Lea možno ty budeš prvá. Nám ateistom to nehrozí, ale to linčovanie ateistov by ťa potešilo, však.
Súhlasí Jungman, Mirante, Kasafran


4.
označiť príspevok

Jungman
   11. 6. 2015, 08:15 avatar
Tu treba súhlasiť, je to tak trochu alarmujúca skutočnosť, že biele ženy inklinujú k týmto mužom. Ono to nieje ani také zvláštne, keďže tunajší muži o seba príliš nedbajú a štandard je u nás ten tipický pupkáčik. Oni sú štíhli, svalnatí, majú viac kontúry zdravého jedinca a je v nich živočíšnosť. Ale tie ženy, ktoré sa nechajú týmito mužmi zvábiť to trpko oľutujú, česť výnimkám. Tie ženy budú telesne aj duševne týrané a budú svedkami toho, ako sa z ich detí stávajú fanatici.
Súhlasí Kasafran


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 6. 2015, 09:37 avatar
keď tu príde islam, to bude vina ateistov aj so všetkými následkami


19.
označiť príspevok

fajer
   12. 6. 2015, 18:27 avatar
si sprostejšia ako sme si mysleli....


9.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   11. 6. 2015, 11:17 avatar
a najlepšie bude našim spoluobčanom, čo zloženie hlavy dole neberu ako potupu ale ako oblbnutie, takže pred kresťanmi zahraju kresťanov a pred moslimami zahraju moslimov... takže im bude len a len dobre.


16.
označiť príspevok

Sloven muž
   12. 6. 2015, 17:12 avatar
nejeden tiež bude, zbabelcov je všade dosť...aj medzi ateistami!


6.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   11. 6. 2015, 10:29 avatar
celá spoločnosť je hore nohami... a ešte imigrantov dovážať... to za 40 rokov nebude dôchodok ale ludia sa budu jest navzajom jak v zjaveniach jana..


7.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   11. 6. 2015, 10:46 avatar
celú ľudskú existenciu sú "etnické" konflikty a osn si napikuje mexičanov cicanov islamistov a bielych do jednej krajiny a sa tvaria na spasitelov ...


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 6. 2015, 10:53 avatar
nielen migranti, ale politika podporovania menšín alebo pomáhanie zaostalému svetu (za naše peniaze, na úkor našich ľudí) - je zlá a nesprávna a nefér voči našim ľuďom, nám kto pomôže? keď ešte aj peniaze našich predkov, potomkov nejdu pre svojich, ale dávame zaostalým Afričanom, ktorým niet pomoci, lebo oni žijú v stredoveku, ich mentalita je iná ako naša a oni nevidia problém v tom, že množia ako kobylky a, že z 10 deti umrie 5 nerobia z toho vedu, ale príde biely človek zo súčasnosti akože záchranca a je to dávanie peňazí na nesprávnom mieste a na úkor našich ľudí
Súhlasí Mirante, Sloven


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 6. 2015, 07:53 avatar
Lea. To davanie penazi pre nich je iba konickom zas len bielych, ktori si pozakladali rozne organizacie, cez ktore sa mozu realizovat . Je to o ich egach a nie o pomoci tym ludom. Robia to pre lepsie pocity zo seba samych. A kazdy kto pomoze, tiez len pre ten pocit. A aj to je sebecke, hoc vyhlasujeme za sebecke iba to, ekd niekto dat nechce.
Niet v tom rozdielu. Jeden da lebo ma vdaka nevedomosti lepsi pocit zo seba a druhy neda, lebo ma tiez lepsi pocit z toho, ze nedal.


10.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 6. 2015, 16:13 avatar
Ďalší uhol pohľadu:

http://www.youtube.com/watch?v=Kw9ME-ThvVY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=youtu.be
Súhlasí Sloven


11.
označiť príspevok

Sloven muž
   11. 6. 2015, 21:43 avatar
ale aj tak si myslím, že v roku 2029 to už bude úplne inak, na Zemi len tí budú, ktorí si to ozaj zaslúžia, ktorí budú žiť podľa zákonov Boha... roky 2015 a 2016 sú prevratné....


13.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 6. 2015, 07:20 avatar
aspon si sa odvazil na ako tak presny datum - teda 31. 12. 2029 tu bud aby som sa mohol vysmiat tebe a tvojmu proroctvu


17.
označiť príspevok

Sloven muž
   12. 6. 2015, 17:15 avatar
Ja som nepovedal, že 31.12., ale už to vtedy bude úplne inak...A vtedy už ani Internet nebude, nieto posmievači, ktorí nedokážu niečo veľké pochopiť, čo sa už deje....


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 6. 2015, 18:21 avatar
Ja osobne som presvedceny, ze problem spociva v istom kritickom mnozstve moslimov na istom uzemi. Ked prekrocia pomyselnu hranicu stanu sa protispolocensky konajucimi. A ani nejde o to, akej mierumilovnej sorty su.
Europa i tak od nepameti s nimi veidla vojny.., ale viac menej aby sa dnes clovek aj bal nieco slobodne pisat, ze ho nejaky pride podrezat.., tam sme to dopracovali. 


20.
označiť príspevok

fajer
   12. 6. 2015, 18:33 avatar
na vine sú jednoznačne kresťania a ich primitívna politika, ich prístup k antikoncepcii, k plánovanému rodičovstvu, je trestuhodný, náboženské slobody treba radikálne obmedziť pre všetky náboženstvá, prvým krokom by mal byť zákaz krstiť deti a vyučovať náboženstvo na základných školách...náboženstvo je v podstate diktatúra a v demokracii nemá čo robiť....


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 6. 2015, 18:35 avatar
fajer, ty si pleties dost vela veci..
Prave kvoli demokracii je to tak, ako to je. Ak by sme boli krestanskymi statmi, typov, ake maju moslimske, tak ich sme ani nevpustime.
Súhlasí Sloven
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:48,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83838747_2804277376262088_4643673006407680000_n.jpg...
dnes, 20:33,  bez rádia a rozhlasu si neviem predstaviť procedúry, ktoré sú minulosťou
dnes, 20:31,  kakaové mlieko v britskom obchode stojí približne 0,99 eur
dnes, 20:27,  Patrick Swayze - She's Like The Wind ft. Wendy Fraser
dnes, 20:13,  Lemmy, predlohou k pesničke bola reálna udalosť!!...
dnes, 20:05,  Bijjou nie je schopná vypustiť nič zmysluplné furt len magoriny :)
dnes, 19:51,  Bijjou samé klamstvá a dezinformácie !
dnes, 19:44,  Mnohí ľudia počúvajú pri svojej práci rozhlas, ako určitú zvukovú kulisu. Ak patríte...
dnes, 19:34,  Trpko stŕpol a do seba vhúpol. *03*03*03
dnes, 19:33,  Nedá sa z toho vyžiť, to im nemôžu dať aspoň 148 888 € ročne !!!!!!!!! *03*03
dnes, 19:32,  Veru, trpko by oľutoval moju maličkosť k zemi poslať. *03*03*03*03*03
dnes, 19:31,  Dnes je nemožné možným!!! *13*13*13*13 Pozri si daňové priznanie sudcov:...
dnes, 19:29,  Našili by mu nášivku a vyšili šibala na zadok. *13*13*13*13
dnes, 19:27,  5. ja sem nepostujem dezinformačné exkrementy ako ty . *13*13*13 ešte ta aj prichytia pri...
dnes, 19:27,  Ty možno, ale ja by som okamžite ležal na zemi a nešťastník by sa mi...
dnes, 19:25,  6. moslimi tu vypisujú po Df ako ty , ze idú zabíjat holymi rukami ? ty mesuge *13
dnes, 19:25,  Je iná doba, dnes je možné aj nemožné. *13*13*13
dnes, 19:24,  Nemusíš, lebo som ešte nepočul, žeby niekto medveďa od prechladenia zadku chytil. *39*39*39*39
dnes, 19:24,  bobor čo ty zase blekoceš o nemčine , ty z nemčiny rozumieš tak vesmírny prd ako si dnes...
dnes, 19:23,  A neboj že by som došiel náhodou aj ja, tak by sme im z toho tam urobili kôlničku na drevo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 782 bytes in 0,498 seconds)