Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čudné stvorenia

119
reakcií
2015
prečítaní
Tému 11. apríla 2009, 08:17 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
28. 02. 2009
13
12. 10. 2013
18
08. 02. 2019
8
19. 03. 2017
57
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 08:17 avatar
Americký autor ruského pôvodu Joseph Tartakovsky napísal veľmi dobrú recenziu knihy od Jamesa Billingtona "Russia in Search of Itself" ("Rusko hľadá seba", ale nazval ju veľmi prekvapivo - "Čudné stvorenia".

Píše, že minulé storočie predstavovalo pre Rusko jednu veľmi trpkú ukrutnosť po druhej a že obyvateľstvo tejto krajiny celých sedem desaťročí znášalo totalitu, aká vo svete hádam ani nemá obdoby. A že po tých útrapách sa Rusko teraz podobá oceánu: čosi ako chladný, rozľahlý priestor, plný čudných stvorení.

James Billington vraj v knihe hodnotí situáciu v Rusku po rozpade komunizmu a okrem iného píše, že "žiadna iná krajina nikdy nevydala toľko intelektuálnej energie na zodpovedanie otázky ohľadom národnej totožnosti ako Rusko". Vraj Rusko teraz hľadá samo seba, ale zatiaľ sa nenašlo. Spomína rôzne novovzniknuté hnutia a snaží sa odôvodniť príčiny ich vzniku a posudzuje ich hlavné idey, ale ani o tomto autorovi nemožno povedať, že by situáciu v krajine naozaj vystihol. Západniar (a akýkoľvek ne-Slovan) jednoducho nie je schopný vžiť sa do uvažovania našinca.

I keď som pôvodnú knihu nečítal, z tých pár citovaných viet sa dá usúdiť, že aj postoj tohto autora je opatrne nádejný, ale pritom na mnohých miestach vyložene pohŕdavý, akoby mal do činenia s malými deťmi, ktoré nevedia, čie sú a je otázne, či niekedy vôbec dospejú. Autor napríklad s počudovaním konštatuje, že Rusko sa teraz urputne drží pravoslávia, hoci nie je jemu vlastné, ale je prebraté z Byzancie, ako aj ostatné prúdy, ktoré sa do Ruska v priebehu posledných dvoch tisícročí dostávali. Princ Vladimír I., ktorý v roku 988 n.l. konvertoval Rusko na pravoslávie, vraj zvažoval aj islam, ale napokon sa rozhodol pre kresťanstvo a autor sa nazdáva, že príčinou je zrejme fakt, že islam nedovoľuje piť alkohol. Áno; také je to jednoduché!

Ak sa Rusi teraz tak tvrdohlavo držia kresťanstva to preto, lebo západné elity z nich ich vlastnú vieru postupne úplne vybili a momentálne nič lepšie nie je k dispozícii. A Slovan je duchovne založený oveľa viac, než druhí; ten bez nejakého náboženského konceptu jednoducho nemôže žiť.

Slovan intiutívne pociťuje existenciu duchovných síl, preto sa tak drží náboženstva. Keď sa mu dá k dispozícii priestor slobodne hľadať odpovede, svet časom postojí v úžase nad tým, ako revolučne dokáže doteraz ukrývanú vedu nielen pochopiť, ale ju aj míľovými krokmi ďalej rozvíjať.

A pokiaľ ide o alkohol, slovanský svet s ním nemá väčšie problémy, než Západ. Toto je zlomyselné ohováranie, z ktorého sa už urobil mýtus. Len sa spýtajte Írov alebo Fínov, koľko alkoholikov u nich odchádza zo života predčasne! Biely človek dnes utápa svoje duševné trápenie v alkohole hlavne preto, lebo nevidí žiadne realistické riešenie svojej neblahej spoločenskej situácie a vzdorovito odmieta pridať sa k zástupom tých nesvedomitých diablov, čo dnes vedú svet do priepasti. A práve z týchto dôvodov vznikajú teraz aj v Rusku hnutia, nad ktorými druhí len nechápavo krútia hlavou - napríklad aj nihilizmus, ktorého heslom je "Proti všetkým!" a ktoré sa v marcových prezidentských voľbách umiestnilo na druhom mieste.

Ak si heslo "Proti všetkým!" našlo cestu k toľkým Rusom to preto, lebo vystihuje zmätok v slovanskej duši. Slovania podvedome tušia, že nič z toho, čo dnes vo svete existuje - ani jeden z náboženských, politických či spoločenských konceptov - nám duševne nevyhovuje, pretože to nezodpovedá nášmu intuitívnemu porozumeniu stvorenia a sveta a našim duchovným potrebám.

My, Slovania, sme pre Západniarov "čudnými stvoreniami", pretože nech idú na nás s čímkoľvek, naša reakcia ich vždy zaskočí. Koľko energie, času a peňazí celé stáročia vynakladá cudzia aristokracia a úslužná "mienkotvorná" inteligencia na to, aby Slovanov premenila na svoj obraz - a my sa stále spupne staviame na zadné a nechceme uznať pravdivosť ich pohľadu na veci. Všetci "pokrokári" (Peter Veľký a iní), ktorí chceli v Rusku zmeniť podmienky k lepšiemu, sa vždy obracali na cudzie, zväčša západné, vzory. Ale v Rusku sa nič z toho nikdy celkom neujalo. Naša duša má jednoducho úplne iné potreby, túžby a očakávania.

A s prebúdzajúcim sa uvedomením zrazu zisťujeme, že je to vlastne naša povinnosť odvrhnúť tie západné vplyvy, ktoré pokladáme za nesprávne - t.j. všetko "staré" - a sformulovať si v hlavách úplné nové (v skutočnosti vlastne len zabudnuté) porozumenie svetských, morálnych a božích záležitostí a potom ten svoj osobitý pohľad vysvetľovať druhým. Len tak sa môže vo svete postupne zrodiť to "nové", na čo teraz s nádejou čaká celý svet. Ostatný svet sa teraz môže klaňať modlám a všelijakým umelo vykonšturovaným lžiam, ale my musíme íst svojou vlastnou cestou. Preto nesmieme pripustiť, aby nám v našej vlastnej domovine vládli cudzí, ktorí nám chcú zapchávať ústa a prikazovať, čo si smieme myslieť a čo nie!

Tartakovský píše, že "osud Ruska nemožno predvídať". Ale Rusko vraj doteraz dokázalo prejsť veľmi nepravdepodobnou metamorfózou - od bašty reakčného monarchizmu, vývozcu svetovej revolúcie, po zápasiacu, nefunkčnú demokraciu, čo nemožno povedať o žiadnej inej krajine vo svete. A Rusko je navyše aj veľmi bohaté: na jeho území sa nachádza jedna tretina svetových zásob zemného plynu, 7 % ropy, jedna pätina drahých kovov, má nekonečne rozľahlé lesy, obrovské lány obrábateľnej pôdy, prístavy v siedmich moriach a v počte jadrových hlavíc je druhé na svete. Okrem toho má k dispozícii 140 miliónov veľmi trpezlivých a dobre vzdelaných občanov, ktorí žijú v siedmich časových zónach. Takže nech tu bude napredovanie akokoľvek búrlivé, na Rusku bude záležať vždy. A ako v prípade oceánu, aj tu všetko závisí od prílivu a odlivu a od smerovania morských prúdov. A to sa týka hlavne prúdov myšlienkových.

www.claremont.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Vočko muž
   11. 4. 2009, 18:08 avatar
Ale neviem Boris prečo je tam napísané toto:
My, Slovania, sme pre Západniarov "čudnými stvoreniami", pretože nech idú na nás s čímkoľvek, naša reakcia ich vždy zaskočí. Koľko energie, času a peňazí celé stáročia vynakladá cudzia aristokracia a úslužná "mienkotvorná" inteligencia na to, aby Slovanov premenila na svoj obraz - a my sa stále spupne staviame na zadné a nechceme uznať pravdivosť ich pohľadu na veci.

Nevidím,že by sa ľudia nejakou významnou mierou vzpierali ...slobodu vymenili za hrniec zavareného šrotu u nás to stihli za menej ako za 20 rokov


29.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 07:39 avatar
Vocko vid Ficovu podporu volicov a 50 % nevolicov. To je vacsina, ktora sa nezmierila so zapadnou kulturou a politikou. Co na tom nieje zrozumitelne ?
Ak maju ekonomiku pod kontrolou hyeny, tak to potom vypada tak, ze ludia suhlasia, ale nieje to tak.. to je umelo vytvarany a pretlacany nazor kapitalom.


30.
označiť príspevok

BMWpositive muž
   12. 4. 2009, 09:01 avatar
z tych 50% co volia hranola 30% voli toho,kto im natara najvacsie pikacoviny,preco stale riesis zapadny kapital.Sak keby bolo na zapade tak zle myslis,ze by tam sli robit mladi slovaci a lekari napr.? Uz konecne neodsudzuj zapad,my sme zaspali dobu po 2. sv. vojne a teraz xceme za 20 rokov moc vela veci naraz..


31.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 09:15 avatar
Ty vidis len prosperujuci zapad   tych bezdomovcov, ci strajkucich zamestnancov proste ignorujes. To je tvoj osobny mamon a materialna nenazranost. Do toho ma netahaj.. zi si vo svojom sne ak chces.. ja sa pozeram na realitu v ktorej jednoducho nezijem sam a nejde len o mna a moje plne brucho  


32.
označiť príspevok

BMWpositive muž
   12. 4. 2009, 09:29 avatar
Ukaz mi jeden stat,kde sa nestrajkuje a kde niesu chudobny! Jeden stat!


33.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 09:34 avatar
V prvom rade neviem co mas na mysli pod pojmom chudobny.
Ja vidim chudobneho tak, ze nema strechu nad hlavou, co do ust a ziadnu pracu.
V tomto pripade je napr. Kuba na tom velmi dobre. Statistiky spokojnosti naroda ukazali, ze Kuba patri medzi naspokojnejsie krajiny, co dokazuje, ze nie peniaze a majetky robia ludi statnymi. Kubanci, ktori zdrhali zmyslali inak.. chceli viac a nevazili si zivot ako taky.
Ale ak vnimas chudobneho tak, ze ma skodovku a nadava, ze si nemoze kupit novu 127 palcovu telku a baworaka, tak to je mamon a nenazranost dnesneho cloveka... zo stastim to nema nic spolocne.


34.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 09:40 avatar
hm Boris tak potom aj ja som nenažraná mamonárka a k tomu ešte používam smradľavé slová..
vlastne ani neviem,čo tu ešte medzi vami slušnými diskutérmi robím,že jo


35.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 09:46 avatar
Renatka, si to, co chces byt. Viac ti k tomu neviem co povedat  


37.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 09:56 avatar
Ale ja som sa prisposobila spoločnosti tak ,aby som prežila..nemôžem urobiť otočku,nechcem stratiť schopnosť bez problémov platiť nájomné a základné potreby na slušné prežitie a za to ,že chcem viac ako len čínsky odpad..a tešenkať sa na to,že mám na čínsky tovar a byť z toho happy?! nie ,preto si tu s vami viacerými asi rozumieť ani nikdy nebudem


38.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 09:59 avatar
Ale už len to, že musíš platiť zato aby si mala kde byvať...skrátka že to musíš robiť inak ťa druhí odsunú na okraj a zdochneš niekde na ulici už to je otroctvo


41.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:02 avatar
Reni ja zmyslal tak ako zmyslam a myslis, ze prezivam zle ? to s tym nema naozaj nic spolocne  


47.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 10:15 avatar
bože Boris ty to nechapeš? ja tiež zmýšľam,tak ako zmýšľam,pretože nie som závislá od nikoho..ale ja som žena a pre mňa majú peniaze inú hodnotu,nepotrebujem a nehladam k prežitiu žiadneho dalšieho partnera..chápeš? to je rozdiel vo vnímaní péňažnej hodnoty u žien a u mužov..prežiť ako prežiť


49.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:21 avatar
No asi nie Renatka nechapem to. Zijem v tom istom prostredi ako ty. Musim makat ako ty, zit z penazi ako ty, prispievat do rodiny ako ty, ale moje zmyslanie a presvedcenie je ocividne aj tak ine.


56.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 10:27 avatar
Borisko,lebo si chlap,tebe nerobí radosť ako mne,že si môžem kúpiť peknú kabelku,alebo kvalitnú špirálu na oči a tiene vodeodolné..a ešte sa mi páčia také pekné šatičky na ramienka a k tomu krémové sandáliky..aj na to potrebujem penižky,vieš? a teraz sa na mňa budeš hnevať,že sa chcem pekne obliekať? 


61.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:33 avatar
Renatka pekne neznamena zbytocne draho. To co pises mi stale nedava odpoved na to, preco pokladas moje zmyslanie za "divne" ?
 


64.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 10:37 avatar
Borisko lebo si chlap a ja mam iny mozog ako ty..a nehanbim sa za to,že som blondína..vieš? hm možno aj preto ti to nedáva odpoveď 


67.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 10:42 avatar
renatka ustrnuli ste myslenim este v dobe ked clovek behal s ostepom . V tej dobe majetnejsí clen kmena bol lepsí lovec -fyzicky zdatnejsi ,ale i obratnejsi i inteligentnejsí -viacej kozusín , viacej masa a rozhodne bol lepsie geneticky profilovaný. V dnesnej dobe majetny clovek vobec nemusí mat dobry geneticky profil ,ale nejak si to pletiete.


69.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 10:45 avatar
ranexil veď sem hoď foto a môžno sa vo mne prebudí myslenie z doby ,keď si behal s oštepom 


72.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 10:48 avatar
no nemam foto v kompe ziadne , a kto by vas odhanal   


77.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 10:55 avatar
ranexil,ty si starý zakomplexovaný chlope, však?  kolko 60 ,alebo tých tvojich milovaných 66


84.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:03 avatar
Ale hovnajs, odpalil som harddisk , nemam nic ,ani len avatarov.


85.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 11:03 avatar
Reni, zmier sa s tým, že Ranexil tu nikdy svoju fotku nezverejní, a to nie kvôli tomu, ako vyzerá, ale z presvedčenia... delí svet na skutočný a virtuálny, a jeden do druhého mieša čo najmenej


88.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 11:09 avatar
Nadji hm,veď nie je jediný,na to som už prišla,žiaľ ja naivka neskoro...ahojte


90.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 11:11 avatar
Renatka, zdá sa ti to nesprávne? Prečo?


89.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:10 avatar
Nadja ,hm , mozno tak by som to chcel, ale deje sa to , že nazory ktoré tu clovek zmerčí ho ovplyvnuju aj tam vonku, ovplyvnujeme sa vzajomne ovela viac nez sa uz ovplyvnujeme s tými ktorých stretame - to som veru zistil a zda sa ze je tazke oddelovat jedno od druheho ,vlastne uz ani to mozne nie je. Ludom sa sníva aj s tými ,ktorí tu maju nicky na nete a v realy si ich nikdy nestretla , takze sme taka zvlastna komunita priatelov skor obrazkov a slova . Ktovie co to s nami narobí za desat rokov?


100.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 11:27 avatar
Píšem, že "mieša čo najmenej", je tým vyjadrená snaha, nie skutočnosť.. toto je aj zaujímavá téma, zasahovanie virtuálneho sveta do reality


102.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:28 avatar
Ved ju daj tam bude 400 reakcii. 


70.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:47 avatar
Renatka, V tom pripade moje zmyslanie nieje nespravne... akurat sa nezhoduje s tym tvojim  


75.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 10:52 avatar
hm vidíš Borisko,aké je to jednoduché 
akú farbu majú tvoje oči?


92.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 11:13 avatar
Renatka, tmavohnede.. preco ????  


120.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 19:35 avatar
Borisko len tak,bez okuliarov musíš byt sexi 


36.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 09:54 avatar
No veď toto:

My, Slovania, sme pre Západniarov "čudnými stvoreniami", pretože nech idú na nás s čímkoľvek, naša reakcia ich vždy zaskočí. Koľko energie, času a peňazí celé stáročia vynakladá cudzia aristokracia a úslužná "mienkotvorná" inteligencia na to, aby Slovanov premenila na svoj obraz - a my sa stále spupne staviame na zadné a nechceme uznať pravdivosť ich pohľadu na veci.
Súhlasí Boris


39.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 10:00 avatar
Ale ženy rýchlo uznavaju ich pravdu ked zabadaju peniaze vo vackoch fesakov zo zapadu . Veru an zenske vykapeme  


40.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 10:01 avatar
Niečo pravdy na tom je  


42.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:04 avatar
renexil, cest vynimkam  


43.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 10:09 avatar
Pozri si statistiky co je pre , ženu prioritou pri tzv. vztahoch. Síce kecaju o laske az do vysky nebies, ale ked zbadaju money tak volba ide vies ktorým smerom .A ano vynimky existuju-inac by nepotvrdzovali pravidlo. Ved na tom stojí svet na vynimkach ,tie su bohom vsednosti.
Súhlasí Vočko


44.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 10:11 avatar
lepšie si to už ani nemohol napísať


45.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:13 avatar
ranex ved ja suhlasim   len som dodal, ze jestvuje este aj zopar uprimnych


46.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 10:15 avatar
zopar


48.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:20 avatar
Nuž, ženy majú na pamäti to, že rodinu nie je treba len založiť, ale aj uživiť, áno, už som raz písala, že žena v podvedomí má zakódované brať ohľad aj na túto skutočnosť. Je možné to posudzovať pozitívne aj negatívne, ale zvyšuje to schopnosť prežiť od nepamäti, inak by sme tu možno neboli
Súhlasí Renata


50.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 10:23 avatar
A ženám nezáleží na vlastných deťoch? Aby už teda konečne začali robiť niečo, aby ich deti nemuseli absolvovať to isté čo ony.


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:25 avatar
Vočko, prepáč, nerozumiem. Toto robia kvôli deťom, nie kvôli sebe...


55.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 10:26 avatar
No to sa pletú...v skutočnosti im tým viac uškodia ako pomôžu.
Súhlasí ranexil


58.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 10:31 avatar
Pomozem vockovi ,pretože dzig-dzig z ríse cloveka chlpaca uz nie je prioritou a laska je prejav kompatibility v oblasti info-prenosov medzi dvomi ludmi-muzom a zenou. Slovaci su pekní prave preto ,ze sa vacsinou brali z lasky ,kym zvysok sveta asi nie tak kurvia geny . Ved si pozrite ksichty tých anglickych kralovskych fesakov , nos do boku ,hlava pokryvena , aby s nimi dvesto vizazistov behalo , aby si ludia nemysleli ze padli z nejakeho zrazu strasidiel .Ale samozrejme cest vynimkam  . A ozaj laska k detom nikdy nebude taka u vypocitavej mamicky ,ako u dvoch ktorí sa miluju-ale to je len moj osobny nazor -ktovie ,mozno laska je len vec a zeny to vedia, ze sa da tiez iba kupit .  
Súhlasí Vočko, Boris


63.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 10:36 avatar
Diky. Až takto som to nemyslel, ale maš pravdu.


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:47 avatar
Monarchovia, a zvlášť anglickí, ale vôbec šľachta je známa príbuzenskou... hm, takmer som napísala plemenitbou, no sňatkami v rámci rodiny, a ty vieš, že vtedy recesívne genetické informácia sa začínajú prejavovať, neviem, čo toto má s láskou či neláskou...
Všetko je príliš individuálne, etika človeka etc...


74.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 10:51 avatar
Ono vsak tým ,že su stredobodom pozornosti ich nepriamo nasleduje svet . A tak sa kazí spravny vyber partnerov ,kedze ludia kopiruju to ich nekompatibilne suzitie . A ze samy rozvod ... Ved ked ti raz ten chlap nevonia ,tak ti nebude ani za desat rokov ,ked ho polejes aj s kyselinou aj ked ma hrad a desat aut.


79.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:59 avatar
Príbeh princeznej Diany ukázal, aká zradná je táto cesta... uprednostnenie farby krvi pred zvolením si partnera podľa svojej vôle, iba snáď s prihliadnutím na pôvod


59.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:31 avatar
Nie. Vy to beriete ako niečo proti sebe, ale je to pozitívum v boji o prežitie...


65.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:41 avatar
Nadja clovek je na vrchole potravinoveho retazca tejto planety.. nema uz o co bojovat   to je prave ta mylna dogma, ktorej a naozaj asi nikdy nepochopim preco stale verite   asi preto lebo to tak niekto niekde povedal, tak ho pocuvajme   omg


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:51 avatar
aký potravinový reťazec, v spoločnosti ľudí stále musíš bojovať o prežitie...


80.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 11:01 avatar
Ano a ten náš vymakaný mozog máme nato, aby sme fachčili v továrni.


86.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:05 avatar
Vocko a najzabavnejsie cirkusove predstavenia byvaju usporaduvane tými ,ktorí tomuto makacstvu sefuju. Zacnu ti vykladat o niecom o com zvycajne ani nelmaju paru IQ jak buldozer , a vzdy to konbcí pri tom ze koncia pri cistote -papierik a cistota je jedine co este chapu z tej tovarne ktoru riadia . 
Súhlasí Vočko


91.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 11:11 avatar
Jeden príklad z jednej nemenovanej továrne... nemecké vedenie naložilo na slovenské vedenie, že tam majú bordel (bordel vo vedení). A slovenské vedenie zobralo bielu rukavicu a išlo kontrolovať prach na strojoch.


94.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:17 avatar
Toto naozaj sedí na VW blava , nemyslel si tých. ? 


95.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 11:18 avatar
Nie myslel som väzenie na 3...INA...ale myslím, že dodávajú prevodovky aj do VW


96.
označiť príspevok

janyjany
   12. 4. 2009, 11:22 avatar
Brat i sestra pracujú v INE v Skalici a sú spokojní


99.
označiť príspevok

Vočko muž
   12. 4. 2009, 11:24 avatar
A prečo by neboli...nie každý je negatívne kritický


98.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:24 avatar
Jaj ale to je jedna a ta ista banda . 
Súhlasí Vočko


82.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 11:02 avatar
Nadja to je obrovska hlupost. Bojuje iba ten, kto ma potrebu mat vsetko. Ten ozaj bojuje a zanechava za sebou mrtvoly, ktore nemali zaujem bojovat, ale zit v spolocnosti. Bojovat ma za potreby uz len primitiv, ktory sa zabudol niekde v stredoveku.


51.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   12. 4. 2009, 10:23 avatar
Nadja Klameš!


57.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:29 avatar
z1, v čom?


60.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   12. 4. 2009, 10:32 avatar
No s tým že ženy sú akési zodpovednejšie.


66.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:41 avatar
Ja som písala o jednom z kritérií, ktoré ženy vedú pri voľbe partnera. Tých hľadísk je oveľa viac, zodpovednosť muža môže byť jedným z nich, ale je možné, že takto rozmýšľajú iba tie zodpovednejšie, nie všetky.
Môžem sa mýliť, ale neklamem


68.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 10:45 avatar
Nadji nepremyslate -podvedome tuzby vas vedu este z cias praveku . Velky majetok -dobry dna profil, lebo je to dobry lovec , dnes uz nelovia ,ved len ojebavaju aj sami seba . 


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:53 avatar
Pozor - nie veľký majetok, ale schopnosť sa presadiť, vy to stále posúvate, kde sa vám to páči, aby ste mohli proti mne útočiť


81.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:01 avatar
Nadja vies ty figu ked kdesi stretnes fesaka ,aku schopnost presadit sa ma .Ale pozries si ake ma auto ,ake ma topanky (nie odev-zeny ocumuju topanky ) a hlavne ake ma oci a to je to vsetko co zaujíma vacsinu zien a napovie jej to o jeho kompatibilite s tebou.


87.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 11:06 avatar
Je rozdieľ byť prvotne očarený niekym, a rozhodovať sa, či s ním chcem mať deti a prežiť s ním zvyšok života...


93.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:14 avatar
jaj tak az potom nastupuje to spatne rozhodovanie u vas . 


97.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 11:24 avatar
Ja nie som presvedčená, že je špatné. zlé je iba, keď je cieľom


101.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:27 avatar
Ale jasne nadja ,preto sa mi tam rehotal ten smajlik,ved niektore ste normalne a nepocuvate tak velmi to co po vas okolie chce ,aby ste pooculi-hlavne mamicky ,ktoré uz zabudli co je laska a po rokoch suzitia s vasim oteckom uz ani netusia co laska je ,ale slanina a klobasy v komore -to sa rata. 


103.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 11:32 avatar
To je obojstranné, a úplne od veci, iná téma, a vôbec, tu rozoberáme východ kontra západ...  


104.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 11:35 avatar
Pre muzov su vsetkym zeny , aked nevidia za nejakou vecou zenu tak to ani nekupia .A pravdepodobne je to aj obratene . Nekupujes si veci ,aby si sa pacila zenam , ale muzom . Vsetko robíma navzajom pre seba a preto aj obchod kradne z lasky muza k zene a opacne kus lasky pre seba . Az mam dojem ze uz davno nou manipuluje a diktuje koho lubit a nie .


105.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 11:55 avatar
Hovoríš, že za všetkým vidia ženu... prečo potom robia toľko vecí, s ktorými ženy nesúhlasia? Napríklad vysvetli mi súvislosť medzi naháňaním sa za majetkom, ak ho už majú muži dostatok, a prosbami žien, nech sa venuje rodine? Veď vieš, že nič nie je jasné, my sme tak zložitá bytosť, že ani Boh sa už v nás nevyzná, a radšej od nás dal ruky preč a čaká, ako to všetko dopadne...  
Súhlasí ranexil


106.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 12:05 avatar
Coby sa nevyznal. Ked si si zavesila hlupaka na krk tak trp, nech si beha za majetkom . Ved je asi jasne ze prave pre predpoklady ,ze bude pri nom co jest si sa do neho zalubila . Tak veru.
Súhlasí Boris


107.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 12:15 avatar
hihi takto sa dobehlo vela zenskych ktore poznam  
a nie... peniaze im nepriniesli ani stastie ani pohodu v rodine. Skor depresiu a skazene deti tadaaaa  


108.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 4. 2009, 12:25 avatar
Boris ,ale im je treba to nechat ,sa v tom zadrhnu co si navarili. Lebo uz na zaciatku vztahu s tým kalkuluju .Tak nech si to vyzeru .Vlastne ja takymi zenami pohrdam a podla mna to je taky typ. Oni aj tak nikdy nedaju prednost laske ,pre nich je laskou mamon a muz je len vec ,ktora im to zabazpeci. Potom zas chcu co nemaju -teda lasku, a ked ju maju zas chcu peniaze , a tak dookola .To len postavit k muru ,alebo nahadzat do rieky .


109.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 12:29 avatar
takym sa len vyhybat.. dat im tym najavo, ze o ne nieje zaujem haa ved to tak ja robim  
zbytocne hladat lasku tam, kde nieje. Ale casto to vedia dobre zabalit do svojho vyzoru a tam ma chlap problem odolavat no nieje to nemozne a o to viac ma to potom tesi ked mozem dat zenskej najavo, ze nie vyzor je pre mna zaujimavy, ale to co ma (nema) v hlavicke  


110.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 12:32 avatar
vrrr... je to inak, ale nechám vás tu si šomrať popod nos, lebo robím šalát a nemám čas...  


111.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 12:45 avatar
ked bude salatik hotovy, tak by si mohla vysvetlit teda  


112.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 16:21 avatar
mno, poďte a čujte...  
Tak, hlavne, je to príliš individuálne, aby ste tu šmahom odsúdili všetky ženy.
Výber partnera neprebieha výberovým konaním, ako sa to tu snažíte prezentovať, ale postupne, až kým nenarazíme na niekoho, pri ktorom sa teda rozhodneme zavŕšiť vzťah sňatkom. To znamená, že sa nerozhodujeme, či radšej toho, koho Vždy záleží aj na intenzite zaľúbenia aj na množstve peňazí, samozrejme na výzore, zhode názorov, na skúsenostiach rodičov, aj ďalších faktoroch, bla bla bla, všetko toto sa zamieša a vylezie z toho manžel...
Lebo vy to zjednodušujete asi tak, akoby som ja povedala, že chlap si vyberá ženu viac podľa toho, či vie variť, ako z lásky... skrátka kritérií je veľa, a svatby z horúcej lásky bez rozvahy práve nekončia najlepšie...


113.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 16:46 avatar
Nadja, budiz  
Co vidim su mlade zienky baziace po peniazoch a ked to dosiahnu, tak zistia zase, ze im chyba laska.. zotrvavaju vo vstahu s peniazom a zaroven hladaju potesenie mimo domova.. potom trpia deti slabou starostlivostou, pripadne muz pride na to, ze zena zahyba a ostatok poznas...
Netvrdim, ze chlapi su lepsi, no nehladaju peniaze skor mladsie a krajsie slecny..
Poznam aj normalne vstahy, ale tie zratam na jednej ruke  


114.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 16:54 avatar
No vidíš, ja som vedela, že sa nakoniec zhodneme... vy kladiete trochu väčší dôraz na krásu, my o niečo viac na šikovnosť... vo viacerých činnostiach...  


115.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 16:55 avatar
oni  


116.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 16:56 avatar
ale no... myslím vy ako celok... priemerne...


117.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 17:00 avatar
chapem   ale mozem si urobit aj ja obcas srandu  


118.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 17:01 avatar
Veď hej, ja sa smejem rada
... a najradšej na vás...   


119.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 17:06 avatar
ako inak  
ale smiat sa neustale na vsetkom asi tiez nebude to prave orechove
 


52.
označiť príspevok

Renata žena
   12. 4. 2009, 10:24 avatar
Nadji ahoj,a preto nevymru zlatokopky a ine celebrity...ked to žena dokáže sama,je to pre chlapa katastrofa,lebo vlastne je to žiaľ aj zakladným kameňom k nezávislosti a k pomalemu vymretiu potreby sobášiť sa kvôli prežitiu rodiny..


54.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 10:26 avatar
Nadja, zeny nehladia ako na to ako prezit a uzivit rodinu, ale na to ako prezit vo vile so zaparkovanym porsche v garazi. Ako si vybrat najkrajsie sperky a norkove kozuchy   to je kapanek rozdiel....
Vacsina chlapov je schopnych zivit rodinu, takze toto nepokladam za argument   
Súhlasí z1x2c3, ranexil, Vočko


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 4. 2009, 10:35 avatar
Niektoré žienky pomýlene berú to, čo som písala, ako cieľ, a to je nesprávne.
Boris, ženy to majú asi v genoch, to sa tak rýchlo nezmení, aj keď je spoločnosť na vyššej úrovni... ale nie, v podstate to platí aj naďalej


2.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 08:21 avatar
a ja ze preco mi zapadna kultura tak vadi a nerozumiem jej  
Súhlasí ranexil, Vočko


3.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   11. 4. 2009, 08:28 avatar
To sme dvaja.
Súhlasí eshlly9911


10.
označiť príspevok

eshlly9911 žena
   11. 4. 2009, 14:12 avatar
ahoj som tu nova


11.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 4. 2009, 14:15 avatar
,, vítaj nová  


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2009, 14:40 avatar
8 rokov...hm, ahoj
... onedlho sem budú prispievať aj deti predškolského veku... no, písať nie, aspoň obrázky sa naučia vkladať  


17.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 4. 2009, 14:46 avatar
,, Nadi ju to omrzí, ako to omrzelo aj ostatných   Pamätáš sa na Terku - nie Kovacsovú   ale tu malú potvorku, ktorej som chcela dohodiť astíka   Radšej ušla  


18.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2009, 14:48 avatar
Ano, ale Kovacsova bola tiež potvorka, ibaže väčšia  
Súhlasí Mojka


19.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 4. 2009, 14:50 avatar
,, a staršia   slubila, že sa odhalí, kto vlastne bola. Sluby sa sľubujú... ďalej to Nadi poznáš  


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2009, 14:53 avatar
geniálne je, že sme v téme čudné stvorenia, Boris nám ani nemôže vynadať  


21.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 14:54 avatar
a preco by vam mal nadavat ?


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2009, 14:55 avatar
hups... ahoj, čo tu robíš?  
za spamovanie
Súhlasí Mojka


23.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 4. 2009, 14:57 avatar
,,Páčko Nadi, aj ostatní, ešte mám robotu, idem makať  


24.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 14:58 avatar
davam pozor na spamerov, takze ked nejakeho uvidis, tak mi ho hned nabonzuj  


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2009, 15:23 avatar
nijaké bonzovanie nebude, ale sľubujem, že budem spamovať čo najmenej - aj keď už nehrozí bezprostredné nebezpečenstvo, že ma odtiaľto vykopnete


27.
označiť príspevok

Vočko muž
   11. 4. 2009, 18:04 avatar
Zdravím novú aj STARÚ  


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 4. 2009, 09:12 avatar
Toto je fakt dobry clanok.Pre nas to budu vzdy diabli(celý zapad) prichadzajuci aby ponukli zlato a vzali ekvivalent v diamantoch, alebo platine. Kto si to neskoro uvedomí tak ten im prepadne .


5.
označiť príspevok

BMWpositive muž
   11. 4. 2009, 12:01 avatar
ty si to uvedomujes a aj tak si tomu prepadol...viac - menej kazdi nie len na tomto fore


6.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 12:04 avatar
prepadol comu Rimi ?


7.
označiť príspevok

BMWpositive muž
   11. 4. 2009, 12:41 avatar
Zapadnemu svetu resp. diablovi ako to napisal..


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   11. 4. 2009, 12:45 avatar
Ja , som prepadol na plnej ciare ,zato robím v najhorsej diere na zemeguli ,jak volakedy otroci na nutenych pracach. Taky prepad si myslel ?


9.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 12:47 avatar
Prepadnut mozes, ale zalezi na tom, ci si aj psychicky pri tom. Ak vzdorujes, tak si neprepadol.. iba cakas na spravnu prilezitost.


12.
označiť príspevok

Natalia žena
   11. 4. 2009, 14:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Natalia žena
   11. 4. 2009, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 14:26 avatar
ani nie.. akurat sa rozdelujeme do troch skupin. patolizacov, extremnych nacionalistov a salamistov  


16.
označiť príspevok

Natalia žena
   11. 4. 2009, 14:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 4. 2009, 15:06 avatar
Wo du recht hast.. hast du recht.


78.
označiť príspevok

Petrana žena
   12. 4. 2009, 10:57 avatar
Boris, pri čítaní tvojich príspevkov ma napadli tri vety:
a, Zlatá stredná cesta: za všetko sa platí, aj za pobyt na tejto planéte.
b, Najlepšia cesta ako si zarobiť na živobytie je vlastná práca.
c, Zadarmo ti nikto nič nedá - zabudni na socializmus - začni myslieť!


83.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 4. 2009, 11:02 avatar
no comment   radsej
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:30,  Ja som spokojný...až velmi....akurat poukazujem na hlupost tých, ktorí ospevuju tu...
dnes, 12:29,  Človek mohol cestovať do socialistických štátov okrem Juhoslávie bežne. Sadol som na vlak...
dnes, 12:25,  mufík furt lamentuje nad socíkom
dnes, 12:23,  ty si bol ako vidno neschopný vtedy a si neschopný ani dnes......Tvojim životným udelom je...
dnes, 12:21,  po vatsine to bol nedostatok.....mas pravdu, niektorí boli tak zmagorení, že kradli aj ked...
dnes, 12:18,  mufík sa vyfarbuje
dnes, 12:17,  Taká dobrá diskusia a zasa sa to zvrhlo. A vonku zúri vírus.
dnes, 12:17,  Slovák ktorý si vzal Indku a žil nejaký čas v Indii hovoril, že navštevoval tam mnohých...
dnes, 12:16,  ako straka mufík....lebo nicoho nebolo....a ked som inemu pomohol, tak on pomohol mne....zlate...
dnes, 12:15,  Socializmus bol lepší, lebo som bol mladší a zdravší a mohol som hrať futbal. Teraz za...
dnes, 12:14,  (105) Hokejis, nezabúdaj najmä na tie jeho pôvodné sionistické, ktoré sú nositeľmi tých...
dnes, 12:14,  800 000 ľudí žijúcich na hranici chudoby by ti to vysvetlili
dnes, 12:13,  114 popravde - Nenútil ho k tomu nedostatok, ale túžba niečo mať, vlastniť.
dnes, 12:12,  ondrej takže ty si kradol ?
dnes, 12:11,  dnes su kutilovia, preto, lebo maju v tom zaľubu... niekedy bol kutiu snad kazdý, pretože...
dnes, 12:08,  To záleží, aké presné predstavy máš o tom, čo chceš. Ale je fakt, že veľmi veľa sa...
dnes, 12:04,  teraz je to už vsetko inač, ludia nemusia nejak kradnuť, a dokonca sa neoplati ani nič doma...
dnes, 12:02,  Reakcia humoristu Milana Kupeckého na článok Hneď dnes ráno som si prečítal článok...
dnes, 11:59,  109 - kradol som za socializmu, kradnem aj teraz. Všetko záleží len od príležitosti. :)
dnes, 11:58,  70. Iba teoreticky. Pretože príliš veľa ľudí nerozlišuje ešte hranicu medzi slovom a činom.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(262 135 bytes in 0,947 seconds)