Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Čo znamená život?

146
reakcií
154
prečítaní
Tému 4. decembra 2019, 22:04 založil attis.

podobné témy:1.
označiť príspevok

attis
   4. 12. 2019, 22:04 avatar
Čo znamená život? Proste,čo je život? Pretože , ja vidím smrť a rozklad.


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 12. 2019, 22:04 avatar
JA som videl aj pôrod = masaker
Súhlasí djjaro


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 12. 2019, 22:11 avatar
pri skúmaní otázky ako žiť, som pochopil jedno...

Nie je jednotný názor na to čo je život a aký vlastne je...
Jedni vravia že život je krásny, iní že je škaredý, že je plný chýb, niektorí tvrdia že život nie je ľahký, že v živote podliehajú rôznym skúškam, iní si život užívajú a niektorí so životom bojujú. Niektorí vravia že život je cesta, iní sa v živote nudia, niektorí sú pasívni a iní zas workoholici. Niektorí plačú a niektorí sa smejú. Život má mnoho prejavov a ak chceme byť objektívni, tak pohľad každého jedného z nás treba zohľadniť ak chceme popísať život. Čo najviac objektívnym je sumár všetkých týchto pohľadov. Preto si myslím, že je dôležité vytvoriť si vlastnú predstavu o živote a následne ju realizovať. Vysnívať si život aký je pre Teba ideálny a pokúsiť sa urobiť všetko preto aby takým i bol. Keďže toto by malo platiť pre každého, je dôležité zohľadniť i sny iných o ich ideálnom svete. V tom vidím zmysel žitia. Prevziať do rúk svoj vlastný život a vytvoriť si zo života svoju rozprávku, či už hovoríme o pekle, raji, alebo niečom medzi tým.

Máš už vysnívaný svoj ideálny život?

Hľadáš cesty ako realizovať svoje sny?
Súhlasí Bijjou, -era-, majko1, attis


13.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 05:59 avatar
Iste, treba zohladniť sny masových vrahov, zlodejov a podobnej hávede zdebilnelej. Teraz si písal ako pravý slniečkár Enax.   


15.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 07:26 avatar
13. Zohľadniť nemusí nutne znamenať akceptovať. Ale bez zohľadnenia zámerov ľudí v našom okolí by naše vlastné zámery narážali na nečakané prekvapenia, ktorým je možné sa vyhnúť, ak zohľadníme myslenie a konanie iných.
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 07:34 avatar
Ale znamená a dnešok to opať tvrdo potvrdzuje.
Rozdielnosť ľudí sa nedefinuje na hranice zlých a dobrých, alebo inak správnych a nesprávnych. normálnych a nenormálnych ako by sa to správne malo. Napríklad sú snahy vykreslovať pedofíliu, či nekrofíliu za normálnu vec a netreba to odsudzovať. A vnímam to opať plne logicky. Tento systém stratil podporu rozumných ľudí a tak sa snaží zachrániť pomocou tých vadných, ale to mu nevíjde, nikdy nevyšlo.


17.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 07:48 avatar
Lenže je rozdiel medzi "rozumný" a "inteligentný". Pretože množstvo inteligentných (a nerozumných), sa dokáže aj v tomto systéme naplno vyžiť.

V tomto zmysle môžeme ďakovať, že existuje smrť, pretože to je záruka, že každý jednotlivec po čase zo spoločnosti zmizne a že úplne noví ľudia sa narodia a uchopia si spoločnosť po svojom. Takže zostáva nádej, že tí ďalší budú rozumnejší.
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 07:53 avatar
"Lenže je rozdiel medzi "rozumný" a "inteligentný"."
Ja nepíšem nikde inak.
Aj málo inteligentný človek môže byť múdry a celkom často aj je.
Osobne vnímam viac debility medzi inteligentnejšími ľuďmi. Žiaľ sú plne v moci svojho ega a ego urobí debila aj z majstra sveta v šachu.  


20.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 08:14 avatar
18. To, čomu hovoríš "debilita" mi príde nepatričné nazývať debilitou. To je niečo iné, to nie sú debili, lebo im myslenie funguje veľmi dobre, priam až geniálne. Len ľudskosť akoby "ťahala za kratší koniec".
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 08:25 avatar
Debilitu vnímam ako násilnú ničomnosť, nezmyselnosť.
Nieje rozdiel medzi reálnym retardom, teda človekom s IQ po 60 a človekom s IQ 160, ktorý činí tak, že devastuje seba aj ostatných. Obaja sú debilní era  


22.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 08:25 avatar
* s IQ pod 60


23.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 08:29 avatar
21. Ja si naopak myslím, že uvedomovať si rozdiel je tu veľmi dôležité. Pretože inteligenčná debilita sa chová v reále úplne inak, než sociálna "debilita". A teda aj vnútorný prístup a správanie človek musí voliť voči nim odlišne.
Súhlasí Osvietený


25.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 08:35 avatar
Podľa mňa sa správajú tak isto. Fatálne.


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 08:42 avatar
už tolko píšete o tých ikve tykve testoch , že som si dal jeden urobiť.....ale prislo mi to ako oškubanie človeka o peniaze   ..zaplatil som a ono mi to dalo za odmenu ikve tykve 138.....mam sa radovať alebo plakať   
Súhlasí Osvietený


27.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 08:44 avatar
To je len výsledok kapitalizmu Ondrej. Kapitál ťa bez problémov oklame tak, aby si s tým bol spokojný, ale musíš zaplatiť.
Ak si chceš robiť IQ testy, tak určite nie niekde na webe, kde za to ešte aj pýtajú peniaze. Najlepšie priamo u nejakého psychológa.


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 08:55 avatar
Boris, zbytocne si myslíš, že v socializme su ludia lepší....Nie su ani nahodou, len zmenia taktiku......a robia len to, čo im system umožní....
Demokracia je to čo patrí cloveku, aj so slobodou.....Zit niekde zavretý v klietke si clovek nezasluži, na to ho Boh nestvoril.....
ale zaroven musi pocítať, že je zodpovedný za svoje spravanie a bude sa z toho zodpovedať.....
Súhlasí -era-, Osvietený


29.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:00 avatar
Ondrej, vypisuješ jednostaj hlúposti a to preto, lebo si spuchnutý, Nepripúšťaš, aby si sa mohol priučiť, poučiť.
Demokracia je spôsob vlády v spoločenskoekonomickom systéme.
Socializmus, kapitalizmus sú spoločenskoekonomické systémy a dajú sa riadiť oba ako diktatúrou, tak vôľou ľudu.
To je podobné, ako keď padne kritika na západ a opačný breh sa nezmôže na nič iné, ako kydať na Rusko. Pri tom my ruský režim nechceme. To ste si domysleli vy, lebo nijaký iný rozumný argument nemáte.
Kedy sa konečne naučíš počúvať rozum a srdce? Lebo doposiaľ načúvaš iba propagande.


38.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 09:16 avatar
Boris, vypada že nevieš čo chceš.....ja to rozdelujem podla slobody.....Prepadol si totalne dezinformaciam.....
Súhlasí Osvietený


39.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:17 avatar
Ondrej, čomu nerozumieš? Pýtaj sa, nedomýšlaj si.


47.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 09:27 avatar
už vyhybkuješ....Ludia v spolocnom vlastnictve budu inač myslieť ako v sukromnom....to sa neda spojiť ako sa to snažiš v 29....v spolocnom ludia zľahostajneju.....nemajú žiaden motív a v sukromnom sa zas prejaví (pažravost v cloveku).......Je potrebne znovuzrodenie...a potom to budeš vidieť......človek je hriešny tvor, a žiadne zriadenie ho nezmení.....Len ta forma bude trochu iná.....
Súhlasí Osvietený


51.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:38 avatar
Ondrej, už prestaň, daj si konečne pokoj a začni počúvať.
Ja nepíšem, ani som nikdy nepísal o nejakej forme diktatúry. Píšem o socializme, o spoločnom vlastníctve, o plánovanom hospodárstve z vôle ľudí!
Nie z vôle nejakého diktátora.
Ak si ľudia nezvolia ten socializmus dobrovoľne a v drvivej vačšine, tak ho nechcem ani ja. Lebo to bude iba násilná forma, ktorá nemá šancu na úspech. Ja chcem, aby ľudia pochopili nutnosť prejsť na taký spôsob života v zmysle našeho vlastného dobra na základe logických archumentov, na základe vedeckých faktov. Ak to človek nepochopí a nebude to chcieť vo vačšine, tak fajn, ja to akceptujem a zomriem s týmto druhom celkom dobrovoľne.
Nikoho nechcem do ničoho nútiť.
Nauč sa konečne počúvať, čo druhí hovoria. Nedomýšlaj si za nich ich odpovede, prosím ťa o to.


56.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 09:51 avatar
Boris, si nespokojny stale mrmleš a frfleš....ak by si videl cloveka hriesneho bez ohladu na system, nerflal by si tolko a nerebeloval....

Ja osobne mam už teraz radosť aj z toho, že vrah sa na poslednu chvilu obrati.....aj Boh sa teší....Nechapal som to a chcel by som aby trpel, ved zasluži....Ja vidim v tomto systeme pažravost mnohých podnikaterlov, ale cuduj sa je mi ich aj luto...Pachtia sa , na rodinu nemaju cas....nevedia kedy maju dosť....ale nesudim, prajem im aby sa upokojili a nasli odpocinok......


59.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:57 avatar
Nič si nepochopil...
Ešte raz si prečitaj, čo som písal.
Ja nechcem nikoho do ničoho nútiť. Človek je hriešny, to je fakt, ale svoj hriech v čase stále viac ovláda, teda napredujeme a krok k dobrovoľnému socializmu je len ďalší stupeň ľudského bytia.
Tak, ako že už nepodrezávame ľudí na ulici, pokladáme to za odsúdenia hodné, tak isto raz príde, alebo aj nie prechod od stredovekého systému ako je kapitalizmus na moderný a opať o niečo humánnejší systém socializmu.


65.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 10:11 avatar
Boris ja si myslím, že ty tento system nenávidíš a myslíš si, že robi ľudi zlými....dokazuješ to vo svojich prispevkoch uz niekolko rokov...a ja sa snažim ti vysvetliť....že ludia su hriesni v akomkolvek systeme....Ty chceš niečo meniť a myslis si, že ludia dokazu vybudovat na zemi Božie kralovstvo či čo....Ludia su ako takí čertíci....Je len jedna možnosť Boris, a to utiekat sa ku Bohu a zmieriť sa s ním....nejaké revolucie vyvolane človekom toho moc neporiesia.....


70.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:19 avatar
A znova si to nepochopil Ondrej. Tak ti už môžem len odporučiť si čítať 51 a 59 dokolečka, kým to nepríde.
Ja nenenávidím tento systém, ani ľudí, beriem veci také, aké sú, inak by som páchal nejaké teroristické činy, alebo niečo podobné. Ale ak vezmem do ruky nejaký mechanizmus, ktorý vykazuje nejakú závadu, tak sa ju snažím odstrániť, alebo inak, ak prídem na to, že ten mechanizmus môže fungovať efektívnejšie, tak ho prerobím a vylepším. To sme my ludia. Robíme to od počiatku nás...... celé naše dejiny sa snažíme naše životy a tým pádom logicky náś spoločenskoekonomický systém vylepšovať. No ten je vždy len tak dobrý, ako dobrí sme akurát my sami. To, že na to poukazujem je len moja snaha prispieť k lepšiemu fungovaniu. Veď je stále jasnejšie, že ľudia sa búria a ani nie tak u nás, ako nazápade.


88.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 10:39 avatar
Boris to nie je len o tvojich niekolých posledných prispevkoch..ved ty mas nieedy zachvaty proti tomuto systemu a stale dufaš, že pride spolocne vlastnictvo.....preto si stal aj vedomým neplatičom......
Súhlasí Osvietený


93.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:43 avatar
Neplatičom som sa stal preto, že Slovensko ovládla mafia a ja nebudem palatiť mafiánom povinné výpalné. Niesom na hlavu padnutý, aj ústava SR mi to povoľuje. A záchvaty mávam kvôli ľuďom, ktorí nedokážu pochopiť jasne napísané. Áno, som na nervy z toho, keď ako aj teraz tebe tu niečo píšem a ty mi v zápetí napísěš, že som napísal niečo úplne iné, ako som napísal.

 


99.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 10:50 avatar
Ako keby som Daňa čítal

Všetci sú zločinci , Kiska je danový podvodník ale Daňo je lastovička    

Martin Daňo - svetlá nádej slovenskej žurnalistiky, charizmatický, inteligentný novinár, politik, podnikateľ, youtuber, bol tŕňom v oku novinárskej žumpe, liberálnej mafii a dane platiacim občanom Slovenska!!!!!!

Neboj Maťo, sme s Tebou a Rudynko na Teba počká!!!!!

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Len zabudol 830 000€ zaplatiť    
Súhlasí ondrej61


115.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 11:59 avatar
Boris, treba voliť Fica a staru gardu a za mafiou sa len zapráši


132.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 12:23 avatar
Treba voliť liberálov a bude tu orwelovský svet


137.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 12:34 avatar
radsej slobodny svet ako mafiansky štát......


141.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 12:41 avatar
Práveže liberáli budujú neslobodný totalitný orwelovský svet


145.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 12:56 avatar
praveže buduju, a vznika velke množstvo nazorov......Ludia, ktorí nechapu slobodu , si myslia, že to je totalita, len preto, že nie je tak, ako by chceli oni....Jedna sa vatsinou o ludí, ktorí boli desatrocia zatvoreni v klietke a su z toho zmagorení.......Taký zarytý komunista vidi len kosak a kladivo, a mysli si že to je jedine a spravne.......
to aj zatateho osla na moste popoženieš skôr, akurát mu musíš strciť do zadku 220 volti.....   


19.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 07:54 avatar
Rozdiel medzi hlúposťou a múdrosťou nieje o inteligencii, ale o hodnotách a prioritách, ktoré si človek volí.


69.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:17 avatar
Tolerovať neznamená že sa mi niečo páči a súhlasím s tým, na druhej strane sa bez tolerancie v spoločenstve nedá existovať....
Súhlasí Boris


71.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:20 avatar
Pre úplnosť dodávam, že tolerancia má samozrejme svoje hranice.......pre mňa je hranica jednak zákon a jednak to či sa to mňa či mojich blízkych nejako dotýka a veľmi vadí......
Súhlasí Boris


74.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:25 avatar
Vždy rád poukážem na prírodu. Ani tam sa netoleruje všetko u komunitne žijúcich druhoch.
Ale ani v organizmoch priamo sa netoleruje vsetko. Ak zješ niečo jedovaté, tak budeš mať problém, možno aj zomrieš. To je presne ten istý princíp.
Toleruješ debilitu, doplatíš na to. Toleruješ, že ti deti jedia jedovaté huby, otrávia sa a prídeš o ne. Pre jednoduchý príklad.
Pre zložitejší priklad, toleruješ amorálnosť, totálnu svojvolnosť v spoločnosti, spoločnosť sa rozdelí a nastane chaos, vraždí sa, rozkráda sa, drancuje sa. Je to negatívny, patologický jav.
Vidieť, ako liberalizmus otrávil mnohým luďom rozum, keď také jednoduché nedokážu chápať.


79.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 10:27 avatar
Sloboda otrávila ľudom rozum ?    

Čo teda treba urobiť ked vidíš slobodu ako toxicku ?    


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:05 avatar
Azda masový vrah je horší od teba?


31.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:08 avatar
Je Enax, je podstatne horší odo mňa.


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:10 avatar
Možno si o sebe len moc namýšľaš


33.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:10 avatar
Nie, to len ty trepeš hovadiny.  


34.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:11 avatar
Namýšla si niečo masový vrah, ktorý nadobudne myslný dojem, ze životy iných mu patria.


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:13 avatar
V čom mylný?


36.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:15 avatar
V tom, že mu nepatria.


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:16 avatar
O tom ty nerozhoduješ


40.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:17 avatar
Ale áno, rozhodujem o tom tým, že som.


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:18 avatar
Aj masový vrah len je


42.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:19 avatar
Aj on rozhoduje o sebe, tým že je, nie o druhých.


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:21 avatar
Si egoista

Nechceš dovoliť vrahovi zabíjať


44.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:22 avatar
Nie, vrah je egoista, lebo berie životy iných pre svoj osobný prospech, či pocit.


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:23 avatar
A preto že si egoista ako on si rovnako zlý ako on


46.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:25 avatar
Svoj postoj som logicky obhájil, ty si už v 45. len prázdno poznamenal názor Enax.
Nemám ťa za takto hlúpeho, teda vychádzam z toho, že tieto hovadiny tu vypisuješ z iného dôvodu, ako za účelom rozumnej diskusie  
Súhlasí -era-


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:28 avatar
Chceš rozhodovať o živote masového vraha, chceš mu vnútiť svoje predstavy

To je celé


49.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:33 avatar
Nie Enax, píšeš hovadiny. V prvom rade chce vrah rozhodovať o životoch iných, až následne na toto jeho myslenie (ale skôr nemyslenie) a konanie je záujem o obmedzenie takejto jeho činnosti a to plne logicky.
Máš nejako zahmlené dnes  


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:34 avatar
Neuvedomuješ si, že to isté robíš aj ty v jeho prípade


52.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:39 avatar
Neuvedomuješ si, že on to robí prvý a moje konanie je iba reakcia na jeho konanie. On príčina, ja následok. Moje konanie nieje svojvoľné, ako to jeho.


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:41 avatar
O to horšie ak len reaguješ

To, že životy iných ti nepatria je tvoj názor

Má rovnakú váhu ako opačný názor


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:43 avatar
Navyše ten tvoj názor nekorešponduje s tým ako sa správaš

Chceš rozhodovať o živote masového vraha


55.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:49 avatar
Nie Enaxnay, chýba ti v tom logika.
Chcieť niekomu vziať život je zároveň výzva k tomu, aby niekto zobral život tomu, kto chce vziať život. Lebo svoje životy vlastníme my, každý osobitne, teda si nárokujeme žiť. Ak nás chce o tento nárok niekto pripraviť, je legitímne, logické a prirodzené sa brániť a teda vziať život tomu vrahovi, ak sa inak nedá.
A teda ak chce vrah vziať život inému a príde pri tom o ten svoj, tak je to debilita. Hlbká debilita bez rozumného, teda logického odôvodnenia.


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:51 avatar
Hehe no vidíš, už je dokonca legitímne vziať život vrahovi


58.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:53 avatar
Predpokladám, že nechceš rozumieť, nie že nevieš rozumieť. Ako som písal, za tak hlúpeho ťa nemám.
Opakujem, že moje konanie je následok, nie príčina. Ja nič nechcem nikomu vziať, ja som k tomu nútený jeho prvotným konaním. Túto situáciu zapríčiňuje jeho ego.


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 09:59 avatar
Aj to že si k niečomu nútený je tvoja predstava a ja ju zahŕňam do množiny predstáv o živote
Súhlasí -era-


61.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:04 avatar
Ak mi hrozí totálna eliminácia nejakým debilkom, tak to nieje moja predstava, ale fakt, na ktorý musím patrične reagovať, ak chcem žiť.
Možeš si ju tak zahŕňať, je to tvoj názor a právo, myslieť si čo chceš.
No neobsahuje to logiku a tým pádom s tebou nesúhlasím, pokladám to za bludy.
 


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:07 avatar
Také isté právo myslieť si čo chceš, prípadne konať má aj masový vrah


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:10 avatar
Na ktorého zas ktokoľvek mš právo reagovať


66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:11 avatar
Alebo aj nereagovať


67.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:13 avatar
Nemá, preto mu v tom zabránim.
Preto má každý tvor šancu sa brániť, či aspoň sa snažiť utiecť.
Po tretí krát Enaxnay, nieje v mojom záujme niekomu brať život, nieje to moje právo a ak sa o to pokúsim, musím rátať s tým, ze sa pôjde po mne, plne logicky. Teda by som musel byť debilný, aby som si také niečo myslel, nebodaj konal. A práve preto, že to nemá logiku, je to debilita. Opakom logiky, teda rozumnosti je debilita. Z každého ohľadu je to debilita a nemá nič spoločné s logičnosťou, nejakým zmyslom, rozumným konaním. Nevravím, ak by sme boli zvery, že by sme inak nedokáztali prežiť, iba požieraním sa navzájom, tam by istá tvrdá logika bola, ale ešte aj tam platí, že ten druhý má šancu sa brániť a teda aj v takom prípade by som najprv hladal iné východisko, snáď vegetariánstvo
   


68.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:15 avatar
Ale jasne, že má, to len ty mu ich chceš uprieť, lebo si ehoista ako on


72.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:20 avatar
Nemá. Je to len jeho mylná predstava, dôvody som vysvetlil.


73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:23 avatar
No a to je jeden z tých všetkých pohľadov o ktorých som písal


75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:25 avatar
Ty máš pohľad, ja mám pohľad, to už sú dva


76.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:26 avatar
To nieje pohľad, to je fakt Enax, dôvody som vysvetlil.


77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:27 avatar
Každý pohľad má svoje zdôvodnenia a argumentácie


78.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:27 avatar
To tvoje nemá, vysvetlil som prečo.


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:28 avatar
To je zas len pohľad


81.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:30 avatar
Takto sa ty na to dívaš, ja ináč, to už sú 2 pohľady


84.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:35 avatar
Nieje to pohľad, je to fakt, lebo má logické podloženie.
To je ako by si povedal, že gravitácia je iba pohľad., Tvoj názor je taký pohľad, podobne, ako že sme tu na Zemi bez tiaže. To je to isté, ako keď si vrah namýšla, že má právo vraždiť, no nemá a preto sú vrahovia prenasledovaní a zatváraní, keď sa inak nedá popravení.
Ak by to právo mal reálne, na základe faktov, tak by mohol vraždiť neohrozene, lebo tak by to vyhovovalo celku a ten by ho za to neprenasledoval, nezatváral, nepopravoval. Ale tak to nieje, že.,  
Jednoducho príroda vraždu odmieta. My sme príroda, my to odmietame. Ak to ty schvaľuješ, tak si debilný a áno, aj takí medzi nami. Ale to sú pramalé výnimky, ktoré iba potvrdzujú pravidlo. Aj v prírode sa nachádzajú výnimky, chyby, ale príroda sa podľa nich neriadi.


85.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:37 avatar
A ďalší pohľad na vec


89.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:39 avatar
Enax, ani sa už nesnažíš svoj pohľad niečim rozumným podložiť, teda pokladám našu debatu za uzavretú  


100.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:51 avatar
Čo nechápeš na tom že existuje mnoho pohľadov na vec, ktoré zvyknú byť v konflikte?


102.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:54 avatar
Nechápem nelogickosti a to je celkom logické Enaxnay   


105.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:56 avatar
Pre teba je to logické, pre mňa nie

Lebo naše pohľady sa líšia

Lebo vychádzajú z iných predpokladov


108.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 11:05 avatar
Nie Enax, ty píšeš o pohľade, o názore bez odôvodnenia. Ja píšem o logickosti na základe príčin a následkov teda o odôvodnení toho, ci onoho konania.


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 11:57 avatar
Pohľad vždy z niečoho vychádza, poväčšinou zo skúsenosti


82.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 10:30 avatar
77. A kde vziať základ na nejaké človenčenské zhodnotenie, usporiadanie priorít vo vzťahu k rôznym zdôvodneniam a argumentáciám?


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:34 avatar
Nechápem otázke


86.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 10:38 avatar
No zjavne existujú rôzne zdôvodnenia a rôzne argumentácie.

Ale čo ak existuje nejaký objektívny vzťahový parameter, ktorým je možno tie rôzne argumentácie zoradiť podľa ich ľudskej hodnoty? Čo ak je jedna viac ľudskejšia, človečenskejšia a iná menej človečenská?

Dá sa to?


87.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:39 avatar
Ten existuje era, je to realita. príčiny a následky.


91.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 10:41 avatar
To by sme sa buď museli stále pozerať do minulosti, alebo by sme museli dokázať predpovedať budúcnosť. Realita totiž v okamihu prítomnosti nemôže byť merítkom pre to, čo my ľudia mienime vo vzťahu k budúcnosti.


95.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:46 avatar
Tak funguje veda era. Nepostupovať podľa princípu príčina následok, tak nemáme ani koleso.
Všetko tak funguje, aj príroda. Keď ti chodí mačka do jedla, dostane tri krát po hlave, tak štvrtý krát tam nejde. Pochopí príčinu a následok. Tak isto to funguje v divej prírode, zvieratá sa učia, kam nemajú chodit, do čoho sa nemajú rýpať.To vsetko na základe reálnej školy príčina následok a nijako inak nevznikli ani pravida etiky. Iste formy správanie v našej spoločnosti spôsobovali opakovane problémy, zbytočné konflikty, tak sa čo? logicky začali odsudzovať, až vznikol právny systém a tak ďalej.


90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:40 avatar
Všetky sú pre mňa rovnocenné, vychádzajú z aktuálneho poznania človeka


92.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 10:41 avatar
Ani cit ti nehovorí, že niečo je "menej ľudské" než iné?


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:46 avatar
Všetko čo vychádza z človeka je ľudské, len nie všetko sa nám páči


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:47 avatar
Napr Borisovi sa nepáči že by niekto mal rozhodovať o jeho živote


97.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 10:47 avatar
A tvoje cítenie súhlasí s tým, čo tu napísala tvoja inteligencia?


98.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:50 avatar
No veď ináč by to nenapísala


101.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 10:52 avatar
Tak to je potom iný level.  


103.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:55 avatar
Ak zohľadníš pri svojom uvažovaní veľké množstvo pohľadov, nie len ten svoj, dostaneš najobjektívnejší možný pohľad
Súhlasí Boris


104.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:56 avatar
To určite áno a zároveň jasne zbadáš, ktoré pohľady sú totálne hovadiny  


106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 10:57 avatar
No a o tom som písal v príspevku 3


107.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 11:02 avatar
Nie, ty si písal, že treba zohladniť všetky názory. A to práve netreba.
Mnohé sú proste mylné. Tak ako aj mnohé zvieratá zomreli, lebo urobili mylné rozhodnutie, inak by mohli žiť a dožiť.
Teda našou úlohou, ako aj tou celej prírody je sa učiť na následkoch a príčinách, tie treba zohľadniť, nie názory ľudí , lebo ludia majú tendenciu aj neskutočne drístať a drísty netreba zohľadňovať, stálo to existenciu nie jednej civilizácie  


109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 11:35 avatar
Písal som, ak zohľadníš všetky pohľady, dostaneš najucelenejší pohľad, nič o správnosti pohľadu


110.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 11:41 avatar
On sa predsa nepýtal ako správne žiť život ale aký je


111.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 11:48 avatar
A písal si tiež:
Vysnívať si život aký je pre Teba ideálny a pokúsiť sa urobiť všetko preto aby takým i bol. Keďže toto by malo platiť pre každého, je dôležité zohľadniť i sny iných o ich ideálnom svete. "

Preto vnímam v liberálnom pohlade značnú mieru pokrytectva, lebo vravia, si slobodný! Ale nemôžeš toto, tanto, hento..
Tak čo drísta?
Sú to kvetnaté hlúposti. Klasická západniarska odrhovačka, ktorú som počul v každej jednej tej mizernej firme, kde som robil a kde som sa po čase dogrcal.
My sme od narodenia v podstate vedení k značnej miere individuality, to bohate stačí na pestrý vývoj a myšlienkovú nápaditosť. Za to zaručuje už rozdielne prostredie, v ktorom vyrastáme, rozdielne zážitky, ktoré zažijeme atak podobne.
Ďalšie vyzývania k svojím snom a cho´ňd za tým, iba tak budeš úspesný bla bla bla... áno potom tu máme rozkolenú spoločnosť, lebo jedni si namýšlajú, že im patrí svet, druhí, že ich teplné narážky musí každý akcetovať a rešpektovat, alebo musím priznať, že ten a ten človek je pes, lebo on sa tak rozhodol. Lebo len šli za svojimi individuálnymi snami...
Lenže kto sa na vec konečne zase pozrie aj z opacnej stránky? My niesme len individuálne bytosti, ale aj jeden organizmus na tejto planéte. A zvýjame sa neustále v kŕčoch, lebo jueden debilko si niečo pomyslel a iśiel za SVOJÍM SNOM. Nasrať na takéto slabošské pičoviny. Pestujeme tu slabochov, ktorí sú potom nekritizovateľní, lebo ak sa do nich niekto pus´ti, tak sa zosypú... Lebo oni si vybudovali svoj svet. Srať na náš svet. Ja chcem SVOJ SVET.. ako debilne to vôbec vyznieva neskutočná sprostosť a presne tak to teraz aj dopadá.. Napokon bude mať každý hovno, lebo poniektorí chceli SVOJ SVET a ostatní to museli rešpektovať.. Lebo náš svet vlastne ani neexistuje..,
 


112.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 11:51 avatar
Tým som chcel povedať len to že človek by nemal byť egoista


122.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:12 avatar
Nemyslíš, že človek je dostatočne egoistický tvor od prírody? Myslíš, že tento egoizmus treba ešte povzbudzovať?
Lebo na mňa mal tvoj prejav práve taký vplyv.
Ak chceš tlmiť v ľuďoch egoizmus, prečo pre Kristove rany píšeš, aby šli za svojim snami? Ak chcem, aby človek nemyslel egoisticky, tak predsa poukazujem na spoločné, na spoloćné sny, na spoločný svet. Poďme robiť nás svet lepším, a snažme sa najviac, ako vieme. Poďme za týmito našími snami. Majme dobrých spevákov, inžinierov, sudcov, menežérov.. A nie buď úspešný spevák, inžinier, sudca, menežér.... My v každom ohľade pestujeme egoizmus v tento spoločnosti. To spoločné sa snažíme zadusiť a to je zase len logické, lebo sa to odvíja od súkromného vlastníctva. Čo je moje, do toho ťa nič. Ale čo je tvoje, to by som chcel....
Ak si to tak myslel, tak si to žiaľ zle napísal Enax.


114.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 11:58 avatar
109. Zohľadniť znamená mať merítko zohľadnenia. A to si písal, že neexistuje. Tak ako ich zohľadníš?  


116.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:02 avatar
Zohľadniť, zobrať do úvahy, ja predsa nejdem vyberať ten správny, len chcem poznať ako sa ľudia na to pozerajú

Tak dostanem komplexnú informáciu
Súhlasí -era-


117.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:05 avatar
A ak by som mal vyberať tak sa budem rozhodovať podľa toho čo chcem a nechcem


118.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:05 avatar
116. Takto áno - ale ten egoizmus tam zostáva - vlastný sen, ako prežiť život, že?
Súhlasí Boris


119.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:08 avatar
No myslím si že horšie by bolo ak by ti to niekto diktoval


121.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:11 avatar
A ako rozpoznáš, či ti ho nikto nediktuje?
Súhlasí Boris


124.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:12 avatar
No veď podľa nicku

Tam kde je EnaXnaY, to píšem JA


126.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:15 avatar
Občas sa stáva, že človek niečo chce urobiť a keď to urobí, pozrie na výsledok a povie: Ale toto som ja nechcel.
Takže tam je zreteľné, že sa môžeme opýtať: A kto to teda takto chcel, keďže sa to tak stalo?


128.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:17 avatar
Čin je proces a výsledok je stav


129.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:19 avatar
Stav je výsledkom procesov. Ak neriadiš proces vedome, tak kto ho potom riadi?


131.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:23 avatar
O to nejde, ale o to že niekedy nevieš dopredu aký výsledok proces prinesie


120.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:09 avatar
A egoizmus by bol ak by si pri tom čo chceš myslel len na seba


123.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:12 avatar
Veď aj myslíš, nie? Tvoj sen je tvoj


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:13 avatar
Môj sen môže zahrňať aj iných


127.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:15 avatar
Proti ich vôli?


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:20 avatar
Niekedy sú vôle v konflikte

Egoisti uprednostňujú tú svoju
Súhlasí Boris


133.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:24 avatar
Preto sa musia vedieť dohodnúť na základe logických predpokladov. A nie si raziť každý svoju osobnú cestu.. Tam je len logické, že časom sa naše individuálne sny začnu križovať a prekážať. Tam sme teraz.


134.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:25 avatar
Vidno, že si nebol nikdy ženatý
Súhlasí Boris


135.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:29 avatar
To je znak súčasnej egoistickej doby Enax. Manželstvá našich predkov v drvivej vačšine držali do smrti.
Máme čo sme chceli. A ja zase vidím len logiku,. Chceli sme materialne hodnoty, pre tie sme zanedbali tie duchovné a tu je výsledok.. Hotová amerika. Bežný američan zažíva v priemere dva a pol rozvodu za život. To je len výsledok toho: CHoď za svojím snom, máš naň nárok, nenechaj sa obmedzovať... Ale dohodnúť sa znamená nechať sa v niecom aj obmedziť.


136.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:30 avatar
Pri žene logiku nehľadaj, keď ju miluješ urobíš čo chce
Súhlasí majko1


138.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:36 avatar
V partnerstve muž je hlava a žena krkom, ktorý tou hlavou hýbe
Súhlasí majko1


140.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:41 avatar
Muž vačšinou mal a má mať posledné slovo. Aj panstvá vedené ženami v minulosti mali biednu trvácnosť.


142.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 12:43 avatar
V homo partnerstve je kto hlava ?


143.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:44 avatar
Je to na dohode
Súhlasí hokejis


139.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:39 avatar
A to je chyba. Ak ju miluješ, neurobíš všetko čo chce, lebo ona môže a nie zriedka aj chce chujoviny, ktoré môžu skodiť jej samej aj vám.
Je to ako s dieťaťom, ak ho miluješ, nedovolíš mu všetko, čo chce, lebo ho miluješ a vieš že to dieťa chce aj debility. O tom sú deti, ale aj ženy. Hold sú to emocionálne, nie racionálne tvory.. Z toho dôvodu som nepochopil ani emancipáciu, ktorú mnoho samotných žien (tých normálnych) odsudzuje.


144.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   5. 12. 2019, 12:45 avatar
Preto tam s logikou nepochodíš
Súhlasí Boris


147.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 20:36 avatar
Preto to už ani neskúšam, nebudem si predsa robiť zle  


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 12. 2019, 22:37 avatar
Možno si len zabudol užiť lieky dnes


5.
označiť príspevok

Kacír muž
   4. 12. 2019, 22:38 avatar
Nejeb do ľudí, lebo budeš jebaný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


7.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   4. 12. 2019, 23:56 avatar
Čo hovorím: LGBTI milan.  


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 12. 2019, 23:58 avatar
homo foton


10.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   4. 12. 2019, 23:59 avatar
Tvoj kamarát milan chce mať sex s mužským pohlavím a tebe to nevadí. Tak načo tu potom vypisuješ o tom témy? Pre srandu králikom?


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 00:01 avatar
homo foton to sú tvoje chute


9.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   4. 12. 2019, 23:58 avatar
Život podľa mňa znamená, keď bytosť ktorá má vedomie, prežíva šťastie radosť a lásku.


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 00:01 avatar
Dobrú dilinovinu vypustil tento vraj "znovuzrodený"


24.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 08:32 avatar
1. Život je to, čo bojuje proti smrti a rozkladu až kým nepodľahne. A potom sa zo smrti a z rozkladu znovu nanovo zrodí.146.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 18:57 avatar
1, POHYB


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 12. 2019, 22:39 avatar
Konečne ti to tatko povedal . Veď za to svinstvo čo napáchal rodak ani ine nemohol čakať
Súhlasí TemnýmyseI


14.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 06:07 avatar
Nevieme, čo je život. To je jediná úprimná odpoveď.
Život môže byť zázrak, ako aj posraná choroba.
Najhoršie si je niečo domýšlať.
Žijeme v dobe, kedy sa pretláča názor, že si môžeme myslieť, čo chceme a tak je to správne a zároveň žijeme v dobe, kedy ľudia páchajú najviac samovražd. Je v tom jasný súvis a tým je strata zmyslu, strata pevných bodov v živote, chaos v mysliach ľudí.


62.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:07 avatar
Čo je život pre človeka v podstate dobre popísal enax v 3. Ale čo je život a aký á význam pre všetky ostatné formy života, to celkom nechápem . Spoločným znakom je najesť sa a rozmnožiť......možno by sme vedeli nájsť nejaký zmysel v niektorej termodynamickej hodnote, čiže ide o nejaký prejav energie či jej stavu.......
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:41,  tento vedec povedal počas 2.sv.v že slovensko bude mať veľký problém s gaymi a to sa aj deje
dnes, 03:47,  Cigánsky teror nie je do smiechu
dnes, 03:45,  Keď nevyhraju kiskovci-trubanovci-matovicovci dobrá sprava pre Slovensko
dnes, 03:39,  teraz neviem ci je to do smiech ( do placu?) http://diskusie.slovakforum.net/t376-topic
dnes, 01:40,  Nejako hlúpo si to napísal. SMER voľby vyhrá. A druhí budú kotlebovci. Takže prehrajú...
dnes, 01:36,  Bijjou, môžeš aj ty pomôcť.*19
dnes, 01:34,  Je humanistická zbierka: Protect Humanists At Risk. Prispeješ? Pozri:...
dnes, 01:31,  Nie, lebo riskujem, že nebudem na to mať. Môžem prispievať malými čiastkami. Pri povedzme...
dnes, 01:28,  Budeš môj priateľ, keď sa Ti podarí osloviť Kasafrana a Havrana, aby prispeli priamo do...
dnes, 01:24,  83. prečo maj sa . ja nikam nejdem az zajtra *39
dnes, 01:21,  Ok. Tak na mňa už nikdy nereaguj. Maj sa.
dnes, 01:19,  80. sorry, nenamáhaj sa, ja si tvoje videá uz nepozerám.
dnes, 00:59,  niektoré ženy ešte pred 50 rokom života si myslia, muž nie je našou národnou vlajkou
dnes, 00:46,  super
dnes, 00:45,  ja nie som Jánošík. *21
dnes, 00:45,  https://www.mojevideo.sk/video/1950d/nadavky_v_slovenskych_filmoch.html Ináč 0:23. Scarlet...
dnes, 00:45,  samozrejme
dnes, 00:44,  75. ale prd, ja ta mám na háku . a odteraz uz definívne *39
dnes, 00:42,  Ondrej. ve´d Kristus podporoval farizejov. Budte čím chcete. Ste super *18*03
dnes, 00:40,  Ako vidim naozaj nechapeš.....ale nedivim sa ti, odvrhol si Boha v Starom zákone, a povýšil...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(307 102 bytes in 0,611 seconds)