Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo znamená byť fanatickým katolíkom, moslimom, sekulárnym humanistom. Veľmi trefne vysvetlené.

98
reakcií
957
prečítaní
Tému 30. apríla 2017, 12:22 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
06. 03. 2011
13
06. 03. 2011
151
21. 06. 2011
1
 
 


1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   30. 4. 2017, 12:22 avatar
Vynikajúco vysvetlené ako to je. Čo znamená byť fanatickým katolíkom? Čo znamená byť fanatickým moslimom. A fanatickým ateistom alebo sekulárnym humanistom? Ide o to čo vlastne to znamená, akým vás to urobí a aké sú vaše plody.

www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 5. 2017, 00:53 avatar
Fanatik ako fanatik...
Súhlasí hcaruthercorn


9.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 10:03 avatar
aby mala akákoľvek forma fanatizmu skutočne kladný, pozitívny výsledok však priamo súvisí s tým, aký ten fanaticky zanietený človek je vo svojom vnútri, na jeho morálnych postojoch, svedomí.. zanietenosť sama o sebe môže byť v tomto prípade ako dobrom, tak aj zlom, záleží od konkrétneho človeka. preto činnosť, aktivita, myslenie aj katolíckeho fanatika nie je a nemôže byť automaticky dobrom, pretože ľudia sme rôzni. nie všetci sme Matkami Terezami a svätými Františkami : ) preto toto video považujem, lea, za značne manipulatívne a zaujaté. niečo ako toto video, kde dotyčný kňaz sa kadejako krúti a prekrúca, aby obhájil extrémizmus tvrdením, že aj Ježiš bol extrémista a že Boh extrémizmus nikde nezakazuje. nezakazuje, ale plody fanatizmu, extrémizmu môžu byť dobrom len v prípade ak aj jeho cieľ je v súlade s dobrom a neubližuje žiadnej skupine ľudí..
http://www.youtube.com/watch?v=cciV4hE08bo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

( video je vo svojej podstate namierené proti opatreniam vlády na potláčanie extrémizmu. zákon proti extrémizmu označuje ako diabolský a jeho zástancov označuje za antikristov...no comment : )
Súhlasí hcaruthercorn


10.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 10:16 avatar
..dalo by sa to aj nazvať "exorcizmom lucie žitnanskej " : ))


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 5. 2017, 10:31 avatar
Toto je už tak trochu premrštené. Je to hra so slovami. Nedovolila by som si súhlasiť, že Pán Ježiš je extrémista. Nemyslí to zlé, ale tie jeho kázne sú na hrane, podľa môjho názoru.
Súhlasí hcaruthercorn, milky945


12.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 10:41 avatar
je to predstaviteľ akéhosi nového náboženstva, kotlebovského katolicizmu, ale nie to som chcela zdôrazniť, ale to...že idey kresťanstva si dnes ako vidíš, zneužije na svoje ciele kto chce. od laikov cez politikov až po samotných kňazov.
Ježiš je používaný ako prostriedok, nie je cieľom. myslím, že radšej byť vyslovene ateistom ako takýmto pseudokresťanom.
Súhlasí milky945


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 5. 2017, 10:48 avatar
Je taký akčný a na hrane. Ale ja nesúhlasím byť ateistom ako pseudokresťanom. Každý človek je zlý, ale lepšie je byť kresťanom ako ateistom. Jeden má nádej na spásu cez súhlas a prijatie Pána Ježiša. Ten druhú dobrovoľne odmieta Boha a myslí si, že je dobrý


14.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 10:55 avatar
myslela som to v tom duchu, že lepšie byť úprimne neveriacim ako pokrytecky veriacim. pre toho samotného človeka.
súhlasím s našim pápežom, ktorého odvážne a múdre slová a skutky ma neprestávajú príjemne prekvapovať.. aj ked ho mnohí "kresťania" majú za satanovho služobníka : )
www.dobrenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 5. 2017, 11:18 avatar
Rozumiem. Asi to myslel tak, že byť vlažným kresťanom je úplne zle, vtedy je ozaj lepšie byť hriešníkom(napr. ateistom), lebo kde sa rozhojnil hriech tam sa rozhojnila aj milosť. Kým ten vlažný si už nič neuzná a je spokojný, toho hriešneho udalosti a facky od života skrz hriešny život skôr či neskôr privedú k Bohu. To je taká móda ateistov a inovercov útočiť na pápeža,ale žiaľ prijali to aj mnohí kresťania katolíci - na vlastnú škodu. Ja už vekom, skúsenosťami aj zo životopisov svätých viem a hovorím za seba - nebudem špiniť a kydať na Božiu firmu a hlavne nie na pápeža a kňazov, bez nich by tu už dávno bolo peklo na Zemi.


17.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 11:32 avatar
v článku je jasne vysvetlené ako to myslel:
" Je škandalózne, keď niekto hovorí jednu vec a robí inú. To je dvojaký život. Sú takí, ktorí hovoria: som zapálený katolík, vždy chodím na omše. Časť z nich by ale mala zároveň hovoriť: môj život je nekresťanský, neplatím svojim zamestnancom dostatočné mzdy, vykorisťujem ľudí, zaoberám sa špinavým biznisom, periem peniaze a vediem dvojaký život,""Mnoho ľudí žije takým spôsobom a vyvoláva tak škandály. Ľudia si potom hovoria - pokiaľ je ten človek katolík, bolo by lepšie, keby bol ateistom,"
a nedokonalí a hriešni sme všetci bez ohľadu na vierovyznanie. myslím, ked sledujem postoje pápeža, že pápež sa snaží stierať toto škatuľkovanie na takých a onakých a učí nás pozerať sa na ľudí nie z pohľadu vierovyznania, farby pleti, rasy a pod, ale na základe ich správania, postojov, činov. a viem, cítim, som presvedčená, že tak to je aj správne.

a najviac na pápeža kydajú hnoj jeho vlastné ovečky, katolíci, povedzme si pravdu a "nalejme si čistej vody" akoby povedal kapitán Granko : ) nepoznám ani jedného ateistu, a to ich poznám dosť, ktorý by terajšieho pápeža odsudzoval, skôr naopak, berú ho ako výnimočný svetlý bod : )


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 5. 2017, 12:02 avatar
Máš pravdu, povedal to jasne. Chcela som to trošku obísť. Každopádne akceptujem pápeža a nebudem proti nemu, aj keď mám súkromný názor. Ale to nie je dôvod,aby som pochybovala o pápežovi alebo o kňazoch.


24.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 12:11 avatar
aj kňaz, dokonca aj pápež je len človek. a môže sa mýliť.
nemyslím, že by dokonalý Boh, ktorý nám daroval možnosť kritického uvažovania, vnímavosť srdca a slobodnú vôľu, od nás chcel, aby sme ich za každých okolností slepo počúvali. vid henten kňaz vo videu vyššie. des.
ja úprimne obdivujem mnohých kňazov, ale kriticky prijímam všetky ich posolstvá a činy. ja sa s tou slepou oddanosťou a poslušnosťou ako veriaca nikdy nestotožním. nech ma za to upaľujú koľko chcú : )
Súhlasí Wolfe


98.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   2. 5. 2017, 08:42 avatar
Ja rozumiem a je to normálny a bežný postoj. Ale, keď sa človek viac zahĺbi do viery a ide cez životopisy svätých zmenil by názor. Sv. Katarína Sienská povedala: "Keby som stretla na ulici anjela a kňaza, pokľakla by som pre kňazom. Nie pre jeho svätosť, ale pre svätosť jeho úradu." Preto si aj ja nesmierne vážim kňazov na čele s pápežom, hoci aj ja mám súkromný názor a nie vždy súhlasím s nimi, ale to nie je dôvod, aby som im verila menej alebo uznávala.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 5. 2017, 11:31 avatar
14,....to povedal aj Ježiš,...."buď byť studený/neveriaci/ alebo horúci/veriaci/,....lebo vlažných on vypľuje z úst." A to sú všetci matrikoví kresťania,formálni kresťania. (Zjav. 3:15, 16)


19.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 11:40 avatar
zapáliť sa nie je ťažké, ťažké je ten oheň udržať : ) ježišovi sa to hovorí, ked bol poloBoh , ale čo my? celí ľudia? : ))
Súhlasí hcaruthercorn


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 5. 2017, 11:44 avatar
19,....nebol poloboh,....bol "syn človeka",dokonalý človek. Ale mi často nemusíme zažívať to,čo zažil on. A máme na to pomoc.
A naozaj,platí ,že "iba ten kto vytrvá do konca bude zachránený". A to väčšina ešte ani "nezačala"?! 
Súhlasí hcaruthercorn


21.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 11:54 avatar
..a možno práve tí, ktorí si myslia, že nieže začali, ale že už sú na nejakom vrchu sú v skutočnosti hlboko pod tými, o ktorých si myslia, že ešte ani nezačali ; )
ja osobne som stále niekde na štartovacej čiare, občas zapálená, občas len tlejúca, občas napálená : )


23.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 12:06 avatar
Lebo si zena Hormonalne nevyrovnana bytost


26.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 12:16 avatar
len pár dní do mesiaca, inak sa to so mnou celkom dá : ) teda ak mám svoje dve kávy, rannú a poobednú : ))
a dakuj Bohu za hormónálne nevyrovnanosti, vdaka tomu si na svete a máš možnosť tešiť sa z existencie tvojho dievčatka : )


27.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 12:17 avatar
Radsej by som bol keby ste boli racionalne bytosti


28.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 12:24 avatar
nebol, ver mi, nebol : ) rozumový je aj chladný, neosobný a odmeraný. toto muži u žien nehľadajú. myslím, že u nás hľadajú teplo, nie chlad.
a okrem toho, všetci sme racionálne aj emotívne zameraní, len tá miera je rôzna : ) a ešte záleží aj od situácie. ani ty by si nedokázal byť výlučne racionálne uvažujúci, ak by sa napríklad ubližovalo niekomu, kto je ti emotívne blízky.


29.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 12:26 avatar
Bol ver mi bol
Súhlasí hcaruthercorn


35.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 12:57 avatar
tak sa orientuj výlučne na mužskú, racionálnu, vždy múdru a rozvážnu časť nášho ľudstva , aj bozk pod čerešňou dnes venuj obdobne bradatému a chlpatému : )
( prítomná irónia nie je len zdaním : )
a pokračujeme v nej v novej pesničke : )
http://www.youtube.com/watch?v=_TkvthH2oc8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 12:58 avatar
Staci pockat na prechod

Potom sa uz s vami celkom da


37.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:04 avatar
prestaneme mať akékoľvek nároky a zmeníme sa na pokojné papučoidné babičky, ktoré vám budú piecť buchty ? : )
takto o tom snívaš? ; )


38.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 13:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:09 avatar
Nemozem sa dat na chlapov lebo chlapom chyba vagina


44.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 13:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:15 avatar
Rad do nich sadim semiacka


39.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:06 avatar
Presne tak

Varit, prat a upratovat

Len na to ste dobre


41.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:12 avatar
jaj, stará známa pesnička : ) chcelo by to zmenu, aktivitu, pohyb ; )
http://www.youtube.com/watch?v=3MpBL9yre4k Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:12 avatar
Ja mam radsej pokoj


49.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:21 avatar
ved to všetko s pokojom v duši, pochopitelne : )


50.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:21 avatar
Pokoj je stav bez pohybu
Súhlasí -era-


54.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:24 avatar
nie, pokoj nie je stagnácia : )


55.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:25 avatar
Ty si sa asi neucila fyziku


58.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:27 avatar
nie na všetko sa dá pozerať len z fyzikálneho, či chemického hľadiska : ) ty si sa ani neučil filozofiu ; )


59.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:28 avatar
Ale na pokoj sa tak pozeram

Je to stav bez pohybu

Filozofovia len spekuluju o veciach ktorym nerozumeju


66.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:45 avatar
byť aktívny s pokojom v duši je myslím lepšie ako pasivita s nepokojom v duši, hm? : )


67.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:47 avatar
Najlepsie je pasivita s pokojom v dusi


68.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:55 avatar
dnes to aj mne tak vyhovuje, sledovať svet cez okno a neangažovať sa, mám také chvíle, ale prepadnúť tomu ako trvalému stavu....to nie : ) ale aj v tej dnešnej pasivite si už hľadám nejaký poznávací výlet na leto, zvažujem medzi Bavorskom a Moravou : ) a to stále je život tak krátky a svet tak veľký..a plný pozoruhodností, ktoré sa oplatí vyslovene "ochutnať" : )
ja ťa proste nechápem : ) som z inej planéty : ))


69.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:56 avatar
Ja uz som vsade bol, vsetko videl a vsetko viem


70.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 14:19 avatar
a nemáš žiadne miesta, kde by si sa túžil znovu a znovu vracať? : )
( vyhralo Bavorsko, pôjdeme cez ba, zamávam ti : )


72.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 14:21 avatar
Nie Ja uz cakam len na smrt


75.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 14:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 14:44 avatar
bavorské zámky, Herrenchiemsee, Linderhof, Hohenschwangau, Neuschwanstein , uf, to sú názvy : )
ten posledný zámok mi učaroval už ako dievčaťu, ked som ho skladala v rôznych podobách ako puzzle : )
tak....plním si sny, aspon tie, ktoré môžem : )
Súhlasí Scarlet666


71.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 14:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 14:26 avatar
Ja uz som bol aj mimo tento vesmir


74.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 14:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 14:55 avatar
Mna nezaujima to na co sa pytas

Mna zaujima to ako odpovedam


45.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 13:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:20 avatar
scarlet, už si tu bola všeličím, ale dohadzovačkou ešte nie : ))
prišla si v poslednej chvíli, už som to aj ja chcela otočiť na baby : ))


48.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:21 avatar
A uz ma nemilujes?


52.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 5. 2017, 13:23 avatar
Teda vás tu ten máj lásky čas berie  
Súhlasí rose.madder


56.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:25 avatar
ako blížneho svojho ? : ) snažím sa, vraj aj pokus sa počíta : ))


57.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:26 avatar
A ako sa tvoja laska ku mne prejavuje?


60.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:29 avatar
biedne : ) som len žena, my dokážeme len variť, prať a upratovať, skutočnej lásky nie sme podľa teba schopné, tak prečo čakáš viac? ; )


61.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:30 avatar
Dufam ze sa stane zazrak a nejaka zena sa konecne prekona


62.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:39 avatar
tá vysnívaná výlučne racionálne založená žena v prechode? : )) to sa načakáš : )


63.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:40 avatar
Ja uz taku jednu mam k dispozicii


64.
označiť príspevok

rose.madder žena
   1. 5. 2017, 13:42 avatar
..a stále nie si spokojný a čakáš na zázrak : )


65.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 13:45 avatar
Jedna mi nestaci

Chcem vas take vsetky


53.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 13:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 13:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 5. 2017, 12:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 12:29 avatar
Som Z mojho racia vyslo tvrdenie ze biblia je kniha plna bludov


32.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 12:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Immanuel
   1. 5. 2017, 12:33 avatar
Veru Pocuvam ho na slovo
Súhlasí hcaruthercorn


34.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 5. 2017, 12:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   30. 4. 2017, 15:10 avatar
Rečníkovi chýba racionálne kritické myslenie a objektívny pohľad ne vec, lebo cielene vynechal možnosť, ako by vyzeral náš život a svet bez náboženstiev včítane RKC.
Súhlasí Scarlet666


4.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 5. 2017, 07:33 avatar
"Preto sa musi cely svet obratit na katolicizmus - cely tento mizerny svet, do posledneho muza, zeny a dietata musi byt nefalsovane katolicky."
"Katolicka viera je svetlom sveta a fanatici ju musia zaniest do vsetkych kutov Zeme a obratit kazdu dusu."

Nefalsovany fanaticky katolicky retardovany tlchuba. nech ma pride obratit - vyhodim ho von oknom!
Súhlasí hcaruthercorn


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 5. 2017, 07:41 avatar
Vieš čo je obrátiť sa? Zmeniť svoje srdce a uznať Pána ježiša ako jediného Pána. Nikto ťa nebude nútiť ani presviedčať. Napr. ty máš dosť infomácií a počul si o tom. Tvoje rozhodnutie a vôľa je na prvom mieste. Ak si povieš som proti kresťanstvu a nechcem nič počuť o Pánovi Ježišovi a odmietam ho.Môžeš to urobiť a robiť.
Súhlasí hcaruthercorn


6.
označiť príspevok

sta2rky muž
   1. 5. 2017, 09:27 avatar
Dnes ozaj žijeme v dobe keď, zatiaľ, beztrestne môžeme odmietnuť náboženské bludy, no nie vždy to tak bolo. Ak niektoré náboženstvo získa moc. neštíti sa vraždiť svojich oponentov, odpadlíkov.
Súhlasí hcaruthercorn


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 5. 2017, 09:49 avatar
Naopak spoločnosť, ktorá vyhnala a potiera Pána Ježiša a Krista upadá, je bez nádeje, smrť, násilie a nezmyselnosť. To vidno dnes v ateistickej a liberálnej dobe -v dobe kapitalizmu. Ak nebude kresťanstvo budú nepravé náboženstvá násilné napr. islám alebo doba temna komunizmu, socializmu (Rusko, doba socializmu aj u nás)- Stalin,gulagy a iné zverstvá za krátkych pár desaťročí zdevastovali krajiny, svedomie a uviedlo mnoho ľudí do omylu ateizmu.
Súhlasí hcaruthercorn


51.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 5. 2017, 13:22 avatar
6. Plne súhlasím, že treba naozaj rázne odmietnuť náboženské BLUDY.
Avšak rázne odmietnutie náboženských PRÁVD sa zdá byť beztrestné iba v tomto zmyslovom svete.

Takže už ide iba o to, dokázať správne rozlišovať medzi bludmi a pravdami. To sa ešte musíme poriadne učiť a naučiť...


97.
označiť príspevok

asmodei muž
   2. 5. 2017, 07:25 avatar
(5.) Keby nejaki Katari prezili, tak by ti porozpravali, ako ich katolici nenutili zmenit ich vieru. Pozrela si si to video? Vsak ten katolicky cvok otvorene vyziva sirenie jeho pokrutenej viery aj nasilim ked to nepojde dobrovolne!

Ja nie ze nechcem pocut nic o tvojom bohu, to sa ani neda, lebo je to proste sucast kultury v ktorej zijem. Ja chcem aby som sa na tom mohol slobodne smiat ako odplatu za to, ze sa mi vasa viera denno-denne takym ci onakym sposobom pripomina.


8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 5. 2017, 09:51 avatar
Zasa by som to nevidel tak tragicky. Fanatický katolík je myslené zrejme v zmysle, že je veľmi horlivý vo viere. Že to nie je nejaký vlažný veriaci, ktorý si spomenie na Boha len vtedy, keď treba dieťa pokrstiť, alebo, pri sobáši, či pri pohrebe.
Súhlasí hcaruthercorn


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 5. 2017, 11:39 avatar
8,......ale treba to vnímať tak. Pretože ,fanatizmus je nesprávny výraz pre pravú horlivosť a narobí viac škody ako osohu.
Teda,...fanatizmus je nesprávne zameraná horlivosť,ktorá prehliada správne normy od Boha a často aj ľudské/svetské normy/. Tu ide vždy o slepú vieru,ako v náboženskom,tak i svetskom ponímaní, Zober si príklad Pavla/Saula/,keď prenasledoval kresťanov. A po obrátení ,sám konštatoval ,že "konal z nedostatku viery",....teda fanatizmus a nesprávne poznanie nie je horlivosť Božia,a ani prejavom pravej viery.
Samozrejme......niečo iné je,keď tak niekto označí pravých kresťanov/hovorím všeobecne/. To robia tí,čo nemajú poznanie to,čo je správne podľa Boha!


25.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 5. 2017, 12:13 avatar
Shagara súhlas. Vo všeobecnosti to platí. Ja som reagoval len na konkrétny tento prípad, keď je myslím si horlivosť nesprávne nazvaná fanatizmus. Lebo pokiaľ ten človek miluje svojho blížneho ako sa len dá s celej ľudskej sily, pokiaľ pomáha každému, komu len môže, pokiaľ úprimne verí z celého srdca, tak je fanatik, povedané nepejoratývnym zmyslom tohto slova. Tak, ako keď niekoho označíme výrazom, že je fanatik, do umenia. Znamená to, že ten jeho fanatizmus musí niekomu ubližovať?
Súhlasí hcaruthercorn


78.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 5. 2017, 23:06 avatar
25,...samozrejme,...to je úplne niečo iné,to čo cituješ v závere. Je to trochu expresívne vyjadrenie,ale v takýchto prípadoch sa to používa a má to ale pozitívnu konotáciu.
V náboženskom kontexte,ale ide väčšinou o negatívnu konotáciu,ako aj sám spomínaš a samozrejme,opäť v príklade ak konáme s láskou ,tak to slovo -"fanatik" ,môže poukazovať na niečiu horlivosť,a nie zaslepenosť. Kiežby ty tak všade bolo.
Ale roky skúsenosti mi hovoria,že vyrovnanosť spojená s rozumnosťou je na nezaplatenie.


79.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2017, 03:05 avatar
S fanatika do umenia atd. sa nestane bigotny fanatik. Z fanatika ideologie alebo nabozenstva ano.


80.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:06 avatar
A z fanatika do sexu sa čo stane ??


81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2017, 03:11 avatar
promiskuita


82.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:13 avatar
dá sa to liečiť ?   


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2017, 03:15 avatar
Asi hej


84.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:16 avatar
Potrebujem potrebu a jednoznačnejšiu odpoveď !!!!!!!!!!!!


85.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:19 avatar
By som poprosil today ešte dnešného dátumu, bo nebirujem zajtrajší bo pozajtra môže byť fčera.  


86.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:20 avatar
ďakujem za neodpoveď.  


87.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2017, 03:35 avatar
rado sa stalo


88.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:36 avatar
Rado je tu ?   


89.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:40 avatar
Ináč Wolfe, naučil som uť veľa mladých ľudí, aby písali s diakritikou a dúfam, že sa pridáš? Ak nie, tak si to vypiješ do dna a ja ťa budem sledovať?!?! A to sám vieš, že to neveští nič dobrého!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


90.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:43 avatar
Dúfam pán elekrikár, že nebudeš ako tí z Júnátíkindóm, oni by tyiež nedávali diakritiku, maj svoje ja chlape,!?!!!)


91.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:46 avatar
Ale ako poznám pána vlka, žeby odpovedal...................................................   


92.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:50 avatar
Mal som trúe stoprý, Wolfík neodpovie, .lebo ešte nevie, kde sám sa nevie sa zaradiť a priradiť a doladiť......................  


93.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2017, 03:51 avatar
diakritika nehrozi..
Staci ze uz som sa zmrsil a pisem pomly a s preklepmi, ktore potom musim opravovat..
OKrem toho ja som IT, ti nepouzivaju klavesnicu s diakritikou

Este mi povedz, ze pises na QWERTZ klavesnici a nie na QWERTY..

Moje ja je pisat bez diakritiky..
Inak "maj svoje ja" znie ako z reklamy - bud sam/a sebou|originalny a kup si....blabla


94.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:54 avatar
Takto to napíšem, to jee jedno, čo dáva počítač, už ja som si vyžadoval slovenské querty, písal sa rok 1005, takže buď rád že ich m,áš a určite ich nepoužívaj a užívaj si englkiš software we were hure!!!!!!!!!


95.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:55 avatar
1005=2005 !!!!!!!!!!!


96.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 5. 2017, 03:58 avatar
Ale nie nie, som rto dojebal, píš si ako chceš, môžeš aj po fínsky, len potom sa nehrď za Slováka, lebo budeš šušlať a to nielen na klávesnici)!!!!!!!


99.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 5. 2017, 12:05 avatar
Je snad moja vec ako pisem, plno ludi tu lame slovencinu svojimi hrubkami, to ti nevadi..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:00,  Odkiaľ pochádza väčšie zlo? To môže posúdiť, každý sám samozrejme, keď chce a je...
dnes, 08:05,  VÁCLAV - JE TO MOŽNÉ? TO JSME NEVĚDĚLI?  Bohužel, mnozí věděli, ale nikdo to...
dnes, 07:08,  Teraz čítam o vesmírnych ľuďoch na wiki. *21
dnes, 07:01,  Zabrániť asi nie, ale upozorniť ľudí, aby sa nedali čipovať.
dnes, 07:01,  Necítil som to ako napadnutie.*21
dnes, 07:00,  AAle chcú to čipovanie zabrániť či? *21
dnes, 07:00,  Že som ťa neoprávnene napadol.
dnes, 06:59,  Vesmírni ľudia hovoria o čipovaní ľudí.
dnes, 06:59,  Prečo sa ospravedlňuješ? *21
dnes, 06:58,  Ok. Tak prepáč.
dnes, 06:55,  Ahoj slušný človek. Ja nie som u nikoho. *21 Pojem vesmírni ľudia počujem prvý krát.
dnes, 06:50,  Ahoj Teoma. Už dávnejšie som sa ťa pýtal, či si u vesmírnych ľudí. Dedukujem podľa...
dnes, 06:40,  Viac lásky ako uctievania.
dnes, 06:17,  "Jehova, tvoje meno je večné. Jehova, tvoja sláva pretrvá po všetky generácie.” -...
dnes, 06:10,  "Spravodliví budú vlastniť zem.” - Žalm 37:29. Dávid v žalme, ktorý je dnešným...
dnes, 04:19,  Mna tu najviac laka to ze tu mozem S.I.S karom skorumpovanym vlastizradnym sfetovanym...
dnes, 01:52,  Zdravím. Pardon za názov témy, je jasné, že to mi zistí obvodný lekár po odbere krvy, ale...
dnes, 01:00,  https://www.youtube.com/watch?v=hjTcOYfMl9Y Svetlá dobrú noc, * ranexil *
dnes, 00:02,  Zdá sa, že tu máme späť mil a nička alias kacíra......*13 vitaj, kade si sa fľákal...
včera, 23:44,  100- áno a v 16 to tvrdím citáciu Poppera: "... že pravda je pre človeka...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(240 469 bytes in 0,549 seconds)