Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Čo taja vatikánske archívy(2): Albigencov dal pápež hromadne upáliť, verili, že Ježiš bol ženatý

9
reakcií
1711
prečítaní
Tému 22. októbra 2011, 13:33 založil Style.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Style muž
   22. 10. 2011, 13:33 avatar
Už niekoľko storočí sa cirkev musí boriť s kacírskou myšlienkou, ktorá viac krát obletela svet, naposledy v knihách da Browna – že Maria z Magdaly sa stala manželkou Ježiša Krista a matkou jeho detí. Túto teóriu odmieta najmä Vatikán, ale aj iní iní oficiálni predstavitelia cirkvi. Napriek tomu jej korene siahajú veľmi hlboko a vďaka nemu vzniklo aj viacero heretických hnutí, v ktorých sa Márii z Magdaly dostáva rovnakej úcty ako Márii, Ježišovej matke a Ježišovi samotnému.
Patrí k ním napríklad hnutie Albigencov, ktoré sa rozšírilo najmä v stredoveku. Svoje pomenovanie dostalo podľa mesta Albi v Južnom Francúzsku, kde malo svoje najväčšie centrum. Albigencom sa hovorilo aj Katari a ich spoločenstvo sa skladalo z troch vrstiev. Boli to poslucháči, veriaci a vyvolení. Zaujímavá je najmä tá tretia skupina, pretože tá odvodzovala svoj pôvod priamo od Krista a považovala sa za jeho pokrvných príbuzných. Verili v to, že Ježiš Kristus žil počas svojho pôsobenia na zemi plným životom aj ako muž – čiže sexuálne. Ich zdôvodnením tejto teórie bolo napríklad aj to, že ak by nepoznal sexuálny život, nemohol by na kríži vykúpiť hriešnikov so sexuálnymi deviáciami. V konečnom dôsledku to pre nich znamenalo, že sa aj oženil a mal deti. Jeho manželkou bola Mária Magdaléna. Po Ukrižovaní Ježiša Krista a jeho zmŕtvychvstaní ušla aj so svojimi deťmi do južného Francúzska, ktoré v tom čase ešte bolo barbarské a nepokrstené. Tam žila až do vysokej staroby. Podľa legendy z nej a jej rodiny vzišla línia prvých francúzskych kráľov a svoj pôvod od katarských ,,vyvolených“ si odvodzovali aj templári.
Katari sa snažili o prísny asketický život vo všetkých vymedzeniach Ježišovho učenia, napriek tomu sa stali tŕňom v oku cirkvi a Vatikánu. Dôvodom na ich vykynoženie bolo práve uctievanie Márie Magdalény ako Ježišovej manželky a matky jeho detí. Pápež Inocent III ich dal vyhlásiť za heretikov a kacírov. Mnohí z nich skončili upálení na hranici, ďalší sa skryli v nových hnutiach a svoje uctievanie Márie Magdalény robili potajomky.
Prečo sa vlastne cirkev k ich učeniu postavila tak tvrdo? Odpoveď by sme asi našli vo Vatikánskych archívoch, z ktorých sú niektoré už celé storočia zneprístupnené a prísne strážené. Poznatky, ktoré skrývajú, by totiž možno zmenili 2000 ročnú kresťanskú dogmu a odhalili by veci, ktoré by mohli poprieť nejeden mýtus. Iste je v nich skrytý aj pravý osud Márie z Magdaly. Vatikánske archívy však neodhaľujú svoje tajomstvá bežnej verejnosti a tak si nemáme ako overiť, či je naozaj totožná s prostitútkou, ktorú chceli jej spoluobčania ukameňovať, a či sa stala manželkou a matkou Ježišových detí. Jej príbeh je však aj v tomto podaní veľkolepý a hodný zamyslenia. Veď zo ženy, ktorá sa živila najstarším remeslom zeme, sa stala manželka muža, čo zmenil dejiny sveta. Aspoň tak v to verili Albigenci a Katari.

rozpravkarka2.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Style muž
   22. 10. 2011, 13:39 avatar
Čo taja vatikánske archívy (1): kto je záhadná žena pod Ježišovým krížom, prostitútka či svätica?

Mária z Magdaly. Záhadná žena, niektorí v nej vidia kajúcu prostitútku, ktorá prijala milosť Ježišovho očistenia, iní zas matku jeho detí. K druhému mýtu prispeli najmä v poslednom čase populárne knihy, zaoberajúce sa demytologizáciou kresťanstva a náboženstva vôbec. Ich popredným predstaviteľom je Da Brown, ktorý si na podobných témach vybudoval úspešnú kariéru.
Vráťme sa však k Márii z Magdaly a poďme sa na ňu pozrieť z blízka. Pri podrobnejšom čítaní evanjelií zistíme, že v Ježišovej blízkosti sa pohybovali viacero Márii – jeho matka, ďalej Maria z Betanie, sestra Lazara, ktorého vzkriesil, a Maria Magdaléna. Svoje prímenie dostala podľa toho, že pochádzala z mesta Magdaly. Počas svojho pôsobenia, keď chodil Ježiš z jedného mesta do druhého a uzdravoval ľudí, stretol aj ju. Biblia hovorí, že ju sužovalo sedem démonov. Ježiš ich z nej vyhnal a odvtedy ho nasledovala.

rozpravkarka2.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Krištof
   22. 10. 2011, 13:49 avatar
Albigénski katari sa zrejme často idealizujú a katolíci očierňujú. O inkvizícii existujú isté stereotypy, mýty, atď. Aj preto má význam prečítať si malú publikáciu s titulom Je dovoleno bránit inkvizici? od českého historika Radomíra Malého, v ktorej sa autor pokúsil korektne vysporiadať s inkvizíciou.

"Zvláštnym prípadom sa stala heréza tzv. albigénskych. Tí opäť, ako už pred nimi iní heretici, rozpútali krvavý teror a mali na svedomí mnoho ľudských životov. Ich heréza bola natoľko nebezpečná, že sa ňou musel zaoberať koncil, ktorý žiadal o pomoc svetských panovníkov. Avšak veľký pápež Innocent III. sa pokúsil o zmier, no jeho posla bez vyjednávania brutálne zavraždili."

euportal.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.impulzrevue.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

dolezite.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.prave-spektrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Style


4.
označiť príspevok

rains
   22. 10. 2011, 18:59 avatar
zrazu je Inocent III nevinny )). Sa pokusil o zmier, kriziacka vyprava proti nim je vyplod historikov, 40 000 upalenych na hranici nikdy nebolo.
hahaha..kristuskari prepisuju dejiny.


5.
označiť príspevok

Krištof
   22. 10. 2011, 19:43 avatar
Nechaj teraz stereotypy, mýty a emócie bokom. Albigénski katari tvrdo bojovali proti katolíkom a neskôr, keď došlo k tej výprave aj proti križiakom. Až po štryroch rokoch boli čiastočne porazení, ale v roku 1221 opäť vojensky vystúpili, čo prezrádza akou silou museli disponovať. Vzájomné boje trvali celé roky. Francúzsky historik Henry Charles Lea, nekatolík, ktorý nemal cirkev veľmi v láske, no nestrácal zmysel pre objektivitu, napísal, že pravda bola na katolíckej strane, že išlo predsa o obranu civilizácie a pokroku. Ak by idey katarov získali väčšiu popularitu, mohli by Európu uvrhnúť do barbarstva primitívnych dôb.


6.
označiť príspevok

rains
   22. 10. 2011, 19:46 avatar
jasne..ako inak..akoby mohla byt RKC aj s Vatikanom vinna       .
obrana civilizacie a pokroku )) dobra gebuzina )) 1000 rokov tmarstva a sraciek..kde bol za stredoveku v Europe nejaky pokrok? Ved len teraz je medicina na takom stadiu ako starovekeho Rima a Egypta. A to mame pocitace. )))) V Alexandrii robili operacie oci, vracali ludom zrak. Lekarske pristroje nie su o nijak odlisne oproti ich.


7.
označiť príspevok

Krištof
   22. 10. 2011, 20:06 avatar
Už nepíšeš o kataroch? Asi nepoznáš ich divné, proticivilizačné myšlinky. Vyspelosť, ktorú dosiahla vo svete Európa, sa začala budovať už v stredoveku. Je však pravda, že počas tzv. raného stredoveku bolo sťahovanie národov, keď barbarské kmene rozvrátili Rímsku ríšu, ktorá mala hlavné náboženstvo vyše sto rokov práve kresťanstvo. Nastali temné časy. Kresťanstvo však bolo naďalej dominantné vo vyspelej východorímskej ríši, Byzancii.


8.
označiť príspevok

rains
   22. 10. 2011, 20:21 avatar
ako vzdy mas uplnu pravdu.
Vdaka bohu za tu dobru cirkev bez poskvrny.  


9.
označiť príspevok

Krištof
   22. 10. 2011, 20:31 avatar
Nuž počul som, že "aj na slnku sú škvrny", takže by som sa čudoval, keby neboli aj na cirkvi ;-)


10.
označiť príspevok

rains
   22. 10. 2011, 20:33 avatar
ako by mohli predsa...KRC je cista ako cerstvo napadnuty sneh. Oni a nejake hriechy? ))
predsa Zem je plocha doska a slnko okolo nej obieha.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:41,  (3) Osvietený, nebodaj sa Ťa to dotklo preto, že máš pochybnosti o svojom splodení...?
dnes, 22:41,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/75091763_412516336080003_1446071744321290240_n.jp...
dnes, 22:38,  Vrátme krajinu alkoholikom chľasť...
dnes, 22:37,  pecka...
dnes, 22:32,  Veď Rusko je tvoj vzor . Píšeš aká je tam sloboda fantastická a dobro sveta ako sú všetky...
dnes, 22:32,  (14) Havran, hasnúci Osvietený zrejme už sníva a vyžíva sa len v takom...
dnes, 22:30,  ty si čistý incest
dnes, 22:27,  Chudák marek ako mal vedieť že ten kríž je hakový ? *39*39*39
dnes, 22:25,  Kotlebovho poslanca Mazureka odsúdili: Skončil v parlamente a musí zaplatiť ešte vyššiu...
dnes, 22:23,  (11) Hokejis, nezabúdaj však na ich spojenectvo so sionistami - a to už nešťastie nie na...
dnes, 22:23,  Kotlebovho brata súd potrestal za rozširovania extrémistických materiálov potvrdil dnes...
dnes, 22:20,  Ako povedal fašista s príznačným číslom na kandidatke ľsns 88...
dnes, 22:18,  NaCISTA OSVETIELKOVANý je členom fašistickej frakcie.
dnes, 22:18,  A plač dnes nebude o tolloch ? Tejto teme nerozumiem . Monačan Sagan zajtra povie že...
dnes, 22:14,  (43) Scarlet, a ako si zdôraznila - dostatočne tvrdými názormY...
dnes, 22:14,  nazi zahorak nesedí on je totiž členom frakcie a silnej frakcie fašisti radačovský a...
dnes, 22:14,  V EU sú fašisti na čele s Junckerom :)
dnes, 22:13,  V Europarlamente sú extrémisti Šimečka, zelení a spol.
dnes, 22:06,  To je ten problem že si hlupák Vystúpiť v europskom parlamente môže kedykoľvek každý...
dnes, 22:05,  Osvietený, uvedomuješ si, že si z tej svojej "osvietenosti" čím ďalej-tým...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(70 138 bytes in 0,339 seconds)