Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo sa s nami deje po smrti?

46
reakcií
2280
prečítaní
Tému 21. mája 2012, 19:20 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 11. 2017
114
03. 02. 2009
65
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   21. 5. 2012, 19:20 avatar
Čo sa s nami deje po smrti?

Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.

Človek pochádza z duchovnej ríše. V nej, ako nevedomý duchovný zárodok prejavil túžbu po seba uvedomení. Aby mohol sebauvedomenie nadobudnúť, musel zostúpiť do školy života, ktorou je hmotnosť.

Hmotnosť delíme na jemnú a hrubú. Hrubá hmotnosť je tá naša pozemská a viditeľná. Jemná hmotnosť je zase tá, do ktorej odchádzajú ľudské duše po pozemskej smrti a je nášmu hmotnému zraku neviditeľná.

Jemná hmotnosť má mnoho úrovní, počnúc tou najhrubšou, ktorá sa nachádza veľmi blízko hrubej hmotnosti a končiac tou najjemnejšou, ktorá sa nachádza už v blízkosti duchovnej ríše.

Ak človek pozemsky zomrie, odchádza do jemnej hmotnosti a to do úrovne, ktorá presne zodpovedá jeho vnútornej zrelosti. Odtiaľ sa potom, po nejakom čase, opätovne zrodí do pozemského tela, čiže do hrubej hmoty, za účelom získavania ďalších skúseností a prežití, na základe ktorých čoraz viacej duchovne rastie.

Stálym duchovným rastom sa tak postupne prepracováva do vyšších úrovní jemnej hmotnosti až nakoniec dozrie natoľko, že sa po svojej pozemskej smrti už viac nepotrebuje zrodiť v hrubej hmotnosti, ale svoj vývoj dokončí v najjemnejších úrovniach jemnohmotnosti, odkiaľ napokon vstúpi do duchovnej ríše, ako plne zrelá a sebavedomá bytosť.

Duchovná ríša je teda rajom, z ktorého sme kedysi vyšli ako nevedomé duchovné zárodky a do ktorého by sme sa raz, po ukončení nášho vývoja v hmotnosti mali vrátiť, ako plne sebavedomé bytosti.

K lepšiemu pochopeniu si to môžeme pripodobniť ku škole, v ktorej žiak chodí do prvého ročníka, kde zbiera rôzne vedomosti a skúsenosti. Prvý ročník je našim prvým životom v hmotnosti. Potom prídu prázdniny a žiak odchádza zo školy. To je možné pripodobniť pozemskej smrti a odchodu do jemnohmotnosti.

Potom ale príde opäť september a žiak vstupuje do druhého ročníka, čiže zase sa vtelí na zem. A zase prídu prázdniny a tak ďalej a tak ďalej.

Takto to pokračuje až na strednú školu, na ktorej sa študenti postupne približujú k záveru svojho štúdia: k maturite, čiže k skúške dospelosti. Po úspešnom zvládnutí maturity opúšťajú brány školy a vstupujú do života.

To v našom prípade znamená, že opustia školu života, ktorou je hmotnosť a vstúpia do duchovnej ríše, kde pre nich začína skutočný, plne vedomý život sám.

Čo napríklad znamená neustále sa zväčšujúci počet ľudí na našej planéte? Je znamením toho, že sa vo stvorení schyľuje k spomínanej, veľkej maturitnej skúške. Účelom života všetkých týchto ľudí v hmotnosti má byť dohnanie zameškaného a nazbieranie takého množstva poznatkov a skúseností, ktoré im umožnia úspešne absolvovať skúšku dospelosti. Onou skúškou však nie je nič iného, ako v Biblii avizovaný, posledný súd.

Veľkou otázkou zostáva, koľko ľudí si je vôbec vedomých týchto skutočností a pre koľkých z nich je ono duchovné dozrievanie a duchovný rast naozaj prvoradým?

Čo sa však stane zo zlými a lenivými „študentami“, ktorí v hmotnosti zabudli na svoju povinnosť duchovne napredovať, takže veľkú maturitnú skúšku nezvládnu?

Treba vedieť, že účelom hmotnosti je poskytnutie priestoru pre vývoj ľudských duchov. Ak stvorenie dospeje k poslednému súdu, v ktorom budú od seba oddelení duchovne zrelí od nezrelých znamená to, že hmotnosť ako taká splnila svoj účel, takže postupne začne nastávať jej rozklad. No a práve tento rozklad sa stane osudom všetkých tých, ktorí sa z hmotnosti nestihli včas odpútať, pretože boli duchovne leniví a pretože im snaženia iba čisto hmotného druhu úplne oslepili zrak a zabrali všetok čas, ktorý takýmto spôsobom premárnili.

V tisícročnom bolestivom rozklade hmoty bude postupne zničené ich dovtedy nadobudnuté ja. Ich meno bude vymazané z knihy života a na samom konci tohto bolestného procesu zostane už iba nevedomý duchovný zárodok, ktorý sa na základe zákona tiaže a rovnorodosti vznesie naspäť do duchovnej ríše, odkiaľ ako nevedomý kedysi dávno vyšiel.

Až sa napokon hmotnosť znovu rozloží a po miliónoch rokoch opäť obnoví, bude to znamenať znovu otvorenie školy života pre tie duchovné zárodky, ktoré zatúžia po vlastnom seba uvedomení a po večnom, vedomom bytí. A všetko sa bude znovu opakovať.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


10.
označiť príspevok

nabzlo muž
   22. 5. 2012, 05:01 avatar
toľko hlúpostí sa dá popísať o veciach o ktorých autor nemá ani pááááááru ale vie to pekne obkecať...
Súhlasí ruwolf


11.
označiť príspevok

nabzlo muž
   22. 5. 2012, 05:11 avatar
Milanko,ešte tak dokázať existenciu duše a všetko bude OK,ináč je to mlátenie prázdnej slamy,alebo duševná pomätenosť...


31.
označiť príspevok

Edna123
   22. 5. 2012, 18:43 avatar
Nabzlo my veriaci máme vedecký dôkaz o existencií duše aj života po smrti, ale teba ho ateistovi nedáme. Ty si vedecky dokazuj ateizmus, čo sa ani nedá, lebo dôkaz na očierňovanie a posmešky čo dokazuješ v každom príspevku. Čo sa ty staráš do duše, ty dušu nemá, tak nerieš ani ťa Boh nestvoril.


32.
označiť príspevok

winry žena
   22. 5. 2012, 18:46 avatar
Ahoj EDNA s mrkvami
milovat svojich nepriatelov sa predsa stale da..a kedy ak nie teraz, nejde mi pisat otaznik ani jeden..


36.
označiť príspevok

Edna123
   22. 5. 2012, 18:50 avatar
Ahoj Winry s modrou ružou. Ateista nie je môj nepriateľ, nemám nepriateľov. Ateista je bytosť, ktorá nemá dušu, ktorú nestvoril Boh.


2.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 5. 2012, 19:26 avatar
...zatiaľ vieme howno. 
Súhlasí orionko, piskotka, nabzlo, ruwolf


3.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2012, 19:26 avatar
samotny problem dnesneho ducha nie je v tom,aby ukoncil maturitu,ale v tom aby zvladol emocie pocas maturit a co sa tyka uvedomeni sa,je nezvladnutelne za tychto okolnosti ake tu panuju,aby kazda bytost mohla slobodne si uzit pilulku stastia od Ducha Svateho pred maturou,bo cloveka hani sam clovek a potrebuje castokrat liecbu na cely zivot so zakladnym vzdelanim a hlada si u tych s maturitou poradenstvo,ako sa zariadit pre mozny viditelny pokrok k Bohu
Súhlasí Petrana


4.
označiť príspevok

orionko muž
   21. 5. 2012, 19:27 avatar
zvládnuteľné, ja som sa náramne dnes zabával  


5.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2012, 19:30 avatar
clovek nedokaze venovat pozornost bytiu inemu,nez tomu,co cloveku nici nielen ducha,ale aj uctu k duchovnemu a tym je rozvod,bo clovek je vdaka cloveku..opusteny..a to len preto,ze tazobu si zapricinuje nezvladnutelnym rozvodom zial s Bozim obrazom


6.
označiť príspevok

orionko muž
   21. 5. 2012, 19:30 avatar
Moc, moc mysle, škatuliek. Ticho; a si volná zlatá rybka. Máš tri priania.  
Súhlasí orsyy


7.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2012, 19:41 avatar
som rada ,ze som v zenskom tele,mam moznost ziskat skusenosti ako sklamana bytost z tuzby byt slobodna
zial je tu zvlastna nenavist,ktora je zapricinena riadenim tohto sveta ,kde sa stava hlavnou ulohou zien a deti..sebaobrana
duchovna risa ako taka pretvaruje spravanie sa ludi mudro,bo svetu dovoluje mat pod kontrolou hriesne sposoby a predsa ma clovek sklon pred smrtou v tom kratkom zivotnom useku siahnut po ..vojne..
preco tak cini a preco vo svete je stale hlboko zakoreneny sen,ze Boh obnovuje srdcia a oslobodi nas od seba a od hriechov,je pre mna nepochopitelnym vpisanim do pritomnosti,ze clovek je aj pred smrtou nevykupeny a zije si v akomsi klamstve


8.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2012, 19:47 avatar
a po smrti..ten kriticky nanosekundovy moment nastavania sa do casu teraz a vtedy neriesim...


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 5. 2012, 11:11 avatar
...blbosť, len po Mesiac sa dostaneme a tam sa rozhoduje o našom ďalšom osude. 


37.
označiť príspevok

salbea žena
   22. 5. 2012, 20:26 avatar
treba to dokazat,ze naozaj koncime na Mesiaci..ja ho mam v avatare,takze nemam co stratit ani po odchode..


9.
označiť príspevok

majomajo muž
   21. 5. 2012, 20:27 avatar
Medzi ne patrí pokles teploty až do vyrovnania jej hodnoty s vonkajším prostredím, posmrtná stuhnutosť, posmrtné vysychanie slizníc, presun krvi do najnižšie uložených miest tela so vznikom posmrtných škvŕn.

,,Následne dochádza k vzniku neskorých posmrtných zmien ako k samonatráveniu tkanív vplyvom chemických a biologických procesov v organizme, hnilobe, mumifikácii a tzv. zmydeľňovaniu – rozkladu tela vo vode alebo vlhkom prostredí pri nedostatku vzduchu.“ Po biologickej smrti človeka nedochádza k ďalšiemu rastu tkanív, ako fúzov a chlpov na brade. Ich zvýšené vyčnievanie nad pokožkou pripomínajúce rast je iba pasívny proces spôsobený stratou pružnosti kože.


12.
označiť príspevok

Style muž
   22. 5. 2012, 06:55 avatar
Je hriechom hľadať poznatky o tom čo sa s nami deje po smrti. Takú silu ešte nikto nikdy nemal, nič neobjavila ani veda , tak mi je čudné, odkiaľ sa berú tieto domienky ničím nepodložené.


15.
označiť príspevok

nabzlo muž
   22. 5. 2012, 07:26 avatar
s chorej hlavy pisateľa...


18.
označiť príspevok

salbea žena
   22. 5. 2012, 08:22 avatar
cim viac clovek mudruje,tym viac klame,pokial jeho klamstva nevyvrati dokaz..dovtedy je to vzdy o rozjimani slovami,ale fajna zase je to prevencia proti Alzheimeru..hladat slova a este aj pravdive..


13.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 07:19 avatar
Takže domnievam sa, že duša z nás stúpa podobne ako heliový balón, až kým nedosiahne stratosféru kde sa tlaky vo vnútri duše a vonku vyrovnajú , no a potom prídu transportný anjeli, ktorí dušu odtiahnu až k bráne sv.Petra čo je asi v tretej galaxii odtialto.  


14.
označiť príspevok

havran
   22. 5. 2012, 07:23 avatar
... ale niektoré duše ťahajú aj ďalej a to za nos , mužov za vtáka  


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 5. 2012, 07:31 avatar
jezuiti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Koho to trápi, môže poslať dotaz  


17.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 07:49 avatar
Trochu problém z dušami je v tom, že nebo v austrálii je presne opačným smerom ako u nás, takže preto tí transportný anjeli, čo obiehajú po obežnej dráhe a zbierajú vystúpané dušičky, inak by bol bordel......
Súhlasí Petrana


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 5. 2012, 11:19 avatar
...veď o to ide, aby bol poriadok aj v tom jemnohmotnom svete, ako tvrdil Einstein, a čo chcel aj dokázať...ale už nestihol...
Bohužiaľ, zatiaľ nám nie je dopriané nahliadnuť zároveň na obidve strany mince bytia a ne-bytia zároveň, pretože na hrane zistili, že za závojom zmyslového vnímania nie je logika. Svet záhrobný vraj nemá systém a logiku...ale tu som na strane Einsteina...zmysel a logiku pre nás to určite má, lebo inak by sa náš nemohol svet javiť logicky. Možno naozaj pochádzame z chaosu...ale niečo ten chaos muselo usporiadať do zmysluplných štruktúr. Náhoda? Nezmysel! Vedomie!


21.
označiť príspevok

winry žena
   22. 5. 2012, 18:16 avatar
pises ako boh, ale boha nikto nikdy nevidel a nestretol...si len jeho prejavom,
tak preco sa hrat na to co nepoznas, respek. ku comu je dobre predstierat, ze vies co nikto netusi by ma zaujimalo, ale ty aj tak pises len to co ti ponuka sekta novoDoBA..si nou tak velmi presiaknuty...a selektujes..ako vacsina, ako mnohi..


22.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 18:18 avatar
Ako vieš že je niekto prejavom niečoho čo nikdy nikto nevidel ani nestretol ?


23.
označiť príspevok

winry žena
   22. 5. 2012, 18:23 avatar
aspon som si to vydedukovala z toho co vidim a citim a prezivam...nie jeden, nie dva


24.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 18:24 avatar
no ale tvrdíš to ako nejaký fakt.....ja napr. som vydedukoval, že boh neexistuje a naše podoby a povahy sú vecou genetiky......


25.
označiť príspevok

winry žena
   22. 5. 2012, 18:29 avatar
tak prepac, zabudam neustale pisat slova ako asi, mozno, myslim si, a podobne..
ja som na zaklade vlastneho zivota usudila, ze spravodlivost je beh na dlhe trate..ze mi je nesmierne luto ako cas nema s nami zlutovanie niekedy..ze boh je vsetko pomenovanie a ake mu das, takym bude...kludne aj genetikou sa stane, ked ti je blizka.. 


26.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 18:32 avatar
Nemám rád slovo boh, ktorým sa nahradzuje všetko a nič, máme dosť slov na presnejšie vyjadrovanie. Nechápem potrebu niektorých ľudí pchať boha úplne všade........


27.
označiť príspevok

winry žena
   22. 5. 2012, 18:34 avatar
ja zase nechapem potrebu ludi zamykat ho do kostolov..kedze je vsade..


28.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 18:35 avatar
Zase, je všade, no nechajme to, zrejme bez silných a mocných samcov - ochrancov sa nezaobídete...... 


29.
označiť príspevok

winry žena
   22. 5. 2012, 18:38 avatar
pomoz si sam clovece...nepoznas to.... ZA TREST MI NEJDE OTAZNIK, ABY SOM SA UZ NIC NEPYTALA 


30.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 5. 2012, 18:40 avatar
Ale veď sa pýtaj ale pekne prosím nech tam nie je boh........ 


34.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 5. 2012, 18:47 avatar
...kozmické vedomie alebo zvrchovaná myseľ môže byť? 


35.
označiť príspevok

winry žena
   22. 5. 2012, 18:48 avatar
aka bude uroda tento rok, ak nezaprsi poriadne...


33.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 5. 2012, 18:46 avatar
Nic nezačíná ani nekončí
vše plyne stále dál
dveře tu sice jsou
však za nimi jen divadelní sál
A vy jste hercem, jenž svou roli hraje
vždy dál a dál, běh času nevnímaje...

Viac na: Oslobodenie mysle#ixzz1vcMgEHMQ


38.
označiť príspevok

ikka211 žena
   15. 7. 2012, 10:58 avatar
Bludila som dnes internetom po roznych strankach o duchovnych veciach , chcela som si precitat co to o zivote po smrti. Prisla som aj k samanom, ktori sa dokazu dostat hypnozou do roznych sfer podvedomia a navodit si rozne duchovne stavy...pomahaju si vraj pritom roznymi drogami...tak ma trosku napadlo, ci ich videnia nie su viac menej len bludmi navodenymi prave drogami a ci sa daju povazovat za doveryhodne.Moj osobny nazor je, ze nam , ludom,ktori zijeme prave na tejto zemi a sme na takejto duchovnej urovni akej sme, ani nie je mozne pochopit pravdu o celkovom zmysle zivota a pravdu o zivote ako takom, ci uz fyzickom, alebo duchovnom...na tejto zemi sa mame snazit aspon trosicku viac sa duchovne vyzdvihnut vo veciach zakladnych, co je tolerancia, schopnost odpustat, nepresadzovat nasilim svoju pravdu, zbavit sa zavislosti, mamonizmu, proste tak zakladne menit svoju dusu k lepsiemu, badat po uplne zlozitych veciach nam neprinalezi, lebo nase vedomie na to jednoducho nema.


40.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 7. 2012, 11:05 avatar
Ty si aka dobra.


41.
označiť príspevok

bodka muž
   15. 7. 2012, 11:07 avatar
sile, že..?


42.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 7. 2012, 11:09 avatar
Neviem..naivitu nepodporujem u seba, ale u druhych mi vyhovuje.


43.
označiť príspevok

bodka muž
   15. 7. 2012, 11:10 avatar
to je zvláštne ale,lebo včera som nadobudol dojem, že sa predvádzaš,najmä po pohlavnej stránke, pri pomyslení na to, že som žena vydávajúca sa za mužský nick..


44.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 7. 2012, 11:13 avatar
Mne je to ale viacmenej lahostajne.
Pohlavna stranka veci je aka? Iba jangova u muza , jinova u zeny.
Zena len caka, ktorý z "jangovcov" ho tma dostane.
Takze púreto si mimo, lebo napadas zenu, ale nepriatelom ti je iny muz nie ona. A to vsetko, ze nechapes zakladne principy.


39.
označiť príspevok

majomajo muž
   15. 7. 2012, 11:04 avatar
Podľa mňa sú dnes ľudia už na takej duševnej úrovni, že by mohli pochopiť, že zánikom vedomia pri smrti zaniká všetko vnímanie a nič také ako život po smrti neexistuje, ak teda nemyslíš červíkov čo nás žerú......a mikróby a podobne.....


45.
označiť príspevok

ikka211 žena
   15. 7. 2012, 12:51 avatar
majomajo: napriklad niekto ma na smrt aj taky nazor ako ty. Ved hovorim, nase vnimanie je este velmi primitivne nato, aby sme pochopili zlozitost existencie


46.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 7. 2012, 12:54 avatar
Existencia je mozno iba obrazom skutocnosti v akejsi dualite, tkora nam nie je dana k nahladadu. Cosi ako Nevidno korene stromov. Ale rozoberat s ludmi, ktorí obcas su radi, ze vobec vidia, ci vobec pocuju , je asi scestne.
Zivot po smrti je javom, ku ktoremu dospeje kazdy v spravny cas. A neunikne mu. To co nemozes zmenit, nad tym sa ani nezamyslaj- usetris more casu pre zivot pred smrtou.


47.
označiť príspevok

ikka211 žena
   15. 7. 2012, 13:05 avatar
Ranexill: presne tak, je zbytocne hadat sa o tom, co je a co nie je po smrti, nato nikto neda jednoznacnu a stopercentnu odpoved, kazdy moze len odhadovat a dufat, ze to, v co veri, je aj pravda. O tom je viera, ze ide len o pocity nie dokazatelnu skutocnost.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:47,  tomas12345 najväčší problém je v tom, že pomoc bežných ľudí sa dostane len v 10...
dnes, 14:43,  Osvietený-tým deklaruješ svoj postoj k čomu? Však povedz, čo je toho podstatou.
dnes, 14:41,  Ešte som zabudol napisat, že tým ľuďom na zozname by sa neposlali peniaze v hotovosti, ale...
dnes, 14:38,  Osvietený- zaoberať sa chorým primitívom a zovšeobecňovať jeho výplody je bláznovstvo....
dnes, 14:36,  havran presne ako píšeš nie všetci https://www.youtube.com/watch?v=kR914TgpswE
dnes, 14:30,  Osvietený- prejavuješ sa, ako by si sedel na Olympe a udeľuješ pravdu a rozhrešenia....
dnes, 14:27,  havran kandidát strany ľsns s príznačným číslom 88 písal...
dnes, 14:24,  -era- za troto ťa Osvietený nepochváli, neznáša akékoľvek prejavy objektivity. Jeho heslo...
dnes, 14:24,  Präkäkät, vieš, čo je zásada individuálnej trestnej zodpovednosti? Netušíš? Šup...
dnes, 14:23,  Prečo je Kotleba fašista a ako proti tomu bojovať Presne 14. marca 1939 vznikol Slovenský...
dnes, 14:21,  havran začnem takto Pravicový extrémizmus Pravicový extrémizmus (iné názvy: krajná...
dnes, 14:17,  Poradi sa s taxikarom Baranikom z SaS. Rovnaki pravni "experti". :-)))))) Akurat...
dnes, 14:17,  Nie to nie sú jednotlivci to je tá istá strana ako rozpustená pospolitosť a tiež ľudia ....
dnes, 14:12,  To sú jednotlivci, to sa ti nejako pletie s podstatou. O strane LSNS rozhodol súd, že nie...
dnes, 14:12,  Osvietený vymenuj hlavné znaky fašizmu v súčasnej dobe. Vieš to urobiť?
dnes, 14:11,  30. Tak potom asi neviem čítať *18*18*18
dnes, 14:10,  -era- rozhodnutie súdu o nerozpustení je jedna vec a celá škála odsúdených členov strany...
dnes, 14:06,  28: Ano, lebo v tom príbehu o Lazárovi sa hovorí, že sú takí ludia čo by chceli prejsť z...
dnes, 14:05,  Na Slovensku je na hranici chudoby s finančným príjmom menej než 350 eur asi 15%...
dnes, 14:00,  Chod radsej na dubaky. Rastu. :-)))))))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(150 650 bytes in 0,254 seconds)