Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Čo nebolo povedané o Kube

19
reakcií
4182
prečítaní
Tému 28. augusta 2008, 23:19 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 12. 2010
3
04. 05. 2015
6
27. 08. 2013
57
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 8. 2008, 23:19 avatar
REFLEXIE FIDELA CASTRA

ČO NEBOLO POVEDANÉ O KUBE
(Výber z programu Cubadebate)

Pozorne som sledoval reakcie západných masmédií na moje reflexie z minulej nedele, venované olympijským hrám v Číne. Citlivé body boli v nich úplne vynechané; iné ad libitum, obhajovali vykorisťovanie a drancovanie sveta.
Pozrime sa na to:

„Fidel Castro dnes obvinil rozhodcov a mafiu za úbohú úlohu kubánskej delegácie na olympijských hrách. Taktiež sa zastal kubánskeho športovca taekwondo Ángela Valodiu Matosa, doživotne suspendovaného za kopnutie rozhodcu do hlavy; vyjadril dokonca športovci plnú solidaritu“.
„Kubánsky ex-prezident vyzval v pondelok, aby sa urobila hĺbková analýza kubánskeho športu. Zároveň vyjadril plnú solidaritu s kubánskym športovcom doživotne suspendovaným spolu so svojím trénerom za útok na rozhodcu a sudcu“.
„Castro vyjadril plnú solidaritu kubánskemu športovcovi taekwondoko, doživotne suspendovanému za napadnutie rozhodcu a sudcu“.
„Castro solidárny s kubánskym taekwondokom, vyradeným zo súťaží za agresiu“.

Zoznam podobných správ je nekonečný. Táto správa sa stala nosnou pre ostatné, uverejnené v súvislosti s reflexiami. Nič iné som nečakal. Bol som odsúdený podplatenými rozhodcami a sudcami rovnako ako kubánski boxéri; vedel som, čo budú uverejňovať.
O hlade, podvýžive, nedostatku liekov, športových stredísk, ktorých nedostatkom trpí 80% krajín participujúcich na Olympijáde - tak ako sa dalo očakávať - nebolo publikované ani slovo.
Pochválil som krajinu, ktorá zorganizovala olympijské hry. Neváhal som s uznaním mimoriadnych kvalít úspešných športovcov. Ocenil som prejavy radosti, emócií a ľudskosti víťazov pred miliónmi divákov. Zvlášť som vyzdvihol mierový odkaz olympiád v protiklade so zabíjaním, deštrukciou, genocídou a hrozbou vyhubenia, ktorým je každodenne vystavená ľudská rasa.

Čo sa o Kube nepovedalo. Že je:
1. jediným štátom, kde neexistuje profesionálny šport.
2. jediným štátom, kde už pred mnohými rokmi bola zriadená Medzinárodná vysoká škola športu a telesnej výchovy, na ktorej promovalo veľa mladých športovcov Tretieho sveta a na ktorej v tomto čase študuje bezplatne 1 500 športovcov.
3. jediným štátom, v ktorom vysokovýkonní športovci bezplatne študujú, aby sa stali učiteľmi športu a telesnej výchovy pre žiakov všetkých vekových kategórií, počnúc školskou mládežou a končiac obyvateľmi vyššieho veku. Okrem toho veľa z nich pôsobí ako inštruktori alebo učitelia v krajinách Tretieho sveta, za minimálnu finančnú odmenu, dokonca v niektorých prípadoch, úplne zadarmo. Takýmto spôsobom prispievajú ku rozvoju športu vo svete.
4. jediným štátom medzi účastníkmi Olympiády v Pekingu, ktorý je hospodársky blokovaný najmocnejšou svetovou veľmocou, aká kedy existovala vo svete.
5. jediným štátom, medzi zúčastnenými v Pekingu, ktorému aplikujú Zákon o urovnaní, ktorý okrem krvavých obetí, umožňuje a stimuluje krádež kubánskych športovcov.
6. náš štát vyčlenil celú jednu nemocnicu pre vysokovýkonných športovcov.

Tieto pravdy nemôže zakryť ani anestézia, ani ohňostroje olympijských hier. Kuba bola v Barcelone v r. 1992 piatym štátom v počte získaných medailí; a to vtedy sme už prežívali mimoriadne obdobie.
Na posledných olympijských hrách sme dostali 24 zlatých, strieborných a bronzových medailí, viac ako hociktorý iný štát Latinskej Ameriky a Karibiku.
Nebojíme sa objektívne analyzovať športovú aktivitu, aby sme sa mohli pripraviť na ďaľšie zápolenia. Popri tom nesmieme zabudnúť – a to znovu opakujem – že v Londýne sa stretneme s európskym šovinizmom, korupciou rozhodcov, kupovaním mozgov a svalov - čo sa nedá ničím zaplatiť - a na silnú dávku rasizmu.
Pri písaní týchto riadkov som si spomenul, že práve v čase olympijských hier sme tu mali hurikán Fay a že presne v čase, keď sa vracala do vlasti väčšina našich športovcov, sme počuli správu o blížiacom sa ďaľšom hurikáne smerujúcom na naše východné provincie. Dnes sú jeho priebeh a trasa ešte nebezpečnejšie. Treba posilniť nielen svaly a telá, ale tiež ducha.
Šťastie, že máme Revolúciu! Tá zabezpečí, že nik nezapadne do zabudnutia. Ak aj budú straty na životoch, nebudú to stovky, ani tisícky, tak ako to bolo 9. novembra 1932, keď morská vlna strhla so sebou celé mestečko Santa Cruz del Sur alebo pri hurikáne Flora v r. 1963, ktorý zaplavil srdce východných provincií, pretože sme nemali ani jednu vodnú nádrž, akých máme dnes niekoľko, a ktoré nám slúžia tiež na zavlažovanie a reguláciu vodných tokov. Skúsená a silná civilná obrana poskytuje nášmu obyvateľstvu viac bezpečia a záruk pri katastrofách, aké majú občania USA; aj keď na druhej strane, žiadne nebezpečenstvo nesmie byť podcenené.
Dôležité je, aby sme ani v tomto nezaspali na vavrínoch. Zvyšujúci sa výskyt a intenzita prírodných katastrof svedčí o klimatických zmenách zapríčinených človekom. Čas si od nás vyžaduje väčšiu zodpovednosť, energiu a uvedomelosť. Nie je dôležité, že oportunisti a vlastizradcovia sa obohacujú beztoho, aby prispeli ku bezpečnosti a zveľadeniu našej krajiny.

Fidel Castro Ruz, 26. august 2008, 17:34 hod.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 8. 2008, 11:53 avatar
Divim sa ,že nespomenul USA,ako hlavneho povodcu klimatickych zmien na zemi.Čital som,že predstavuju 4%svetovej populacie,ale podiel na Znecistovaní maju viac než tretinovy.Ekonomicka moc a svojvolnost USA je obrovska,vidia len svoje vlastne potreby bez ohladu na cokolvek ine.To vidiet aj v humanitarnej pomoci krajinam zasiahnutým prirodnymi katastrofami a dalsimi vecami.USA nie su cestou obyvatelstva zeme,to by si uz mali aj v europe uvedomit a postavit sa im chrbtom,pretože su chorobnym prejavom ludstva v najvačšej miere.Znecistovanie je len jedna z mnohych vecí v ktorych USA vedu pred zvyskom sveta.Vymysleli čipovanie ludí aby im nič nebranilo v totalnom ovladnutí a vyzierani zvysku sveta.Vlastne sa stali novodobym Rímom,ktory najviac hnije zvnutra.


3.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 8. 2008, 11:59 avatar
heh zabaval som sa ked sa niekto hadal, ze najvacsi znecistovatel je Cina

Ano je, ale je ich aj 6x viac. A ked sa prerata znecistenie na hlavu obcana danej krajiny, tak to amici stale z velkou rezervou vyhravaju  


5.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 8. 2008, 10:53 avatar
Ranexil,
už asi pred 25 rokmi medzinárodná skupina vedcov zaoberajúca sa skúmaním príčin ekologických zmien a ich trendom, okrem iného vyslovila názor, že keby spotreba energie na hlavu obyvateľa sveta bola taká istá ako (v tom čase) v USA, zásoby ropy, plynu a fosílnych palív Zeme by sa vyčerpali za necelé 2 roky!
Pred dvomi rokmi som na pozvanie bratranca navštívil rodinu na severe USA. Zdržal som sa u nej 6 týždňov, takže som mal možnosť vidieť a spoznať jej rodinné zvyky, vzťahy a mentalitu. (Sú to potomkovia môjho bratranca, ktorý sa narodil ako jediný syn mojej tete v roku 1921 v USA). No, a pretože som denno-denne dosť cestoval autom buď sám, alebo s bratrancovou manželkou - učteľkou na dôchodku - spoznal som bližšie aj "neverejné" predmestské a vidiecke zákulisie USA.
Uvedomil som si, že s ich poriadkumilovnosťou na uliciach miest, v okolí hustej siete diaľnic alebo supermarketov to nie je až také vzorové. Najviac negatívne na mňa zapôsobil pohľad na obrovské haldy strusky v širokom okolí železiarní US Steel. Naše nami oprávnene kritizované "haldičky" v Seredi alebo Žiari n/Hronom sú proti nim v takom pomere ako komár a somár. Vtedy som si tiež ližšie uvedomil pozadie nepodpísania Kjótskeho protokolu prezidentom USA...


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   31. 8. 2008, 11:33 avatar
Kasafran,takže USA su vlastne rozbehnuty rýchlik rutiaci sa z kopca,ktory nezastaví nič len naraz a katastrofa obrovskeho rozsahu.Cely svet počuje jeho hluk,rachot koľají,piskot rušna a neda sa nevsimnut,že i ked idu z kopca valí sa z neho cierny dym fosílnych palív akoby rušnovodič ešte viac podkuroval v peci.Skoda vsak,že ten ich naraz zasiahne aj zvysok sveta prachom bordelom,ulomkami a nikto nevyjde bez ujmy.Kto zastaví takychto blaznov,domnievajucich sa že svojou rychlostou prerazia cestu svojmu osudu na ukor vsetkych co im v ceste stoja?


7.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 8. 2008, 11:37 avatar
nuz nikto ich nezastavi, pretoze ich este vacsina poklada za majstrov sveta  


8.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 8. 2008, 20:01 avatar
Ranexil,
áno ten ich expres energetickej pažravosti sa rúti obrobvskou a zatiaľ zámerne nekontrolovanou rýchlosťou. Jeho strojvodcovia akoby chceli odskúšať jeho maximálnu rýchlosť a najvačšiu dĺžku dojazdu.
Ja som optimista a verím, že americký ľud v období po II. svetovej vojne tak často a hlboko klamaný, podvádzaný a obetovaný v mene Zlatého teľaťa, precitne, povie dosť, odstaví rušňovodičov a rútiaci sa expres záhuby zastaví svojím prebudeným zmyslom pre ľudskosť, morálku, právo a spravodlivosť. Už dosť príslušníkov americkej inteligencie považuje G. W. Busha za psychopata a blázna. Sám som bol svedkom podobných vyjadrení počas mojej spomínanej návštevy...


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   31. 8. 2008, 20:13 avatar
Kasafran,pocítil so lutost ked som si tvoje slova precital,pretože mi prisiel na um Adolf a aj to,že hoci som v tych casoch nezil ,je vysoky predpoklad,že i o nom si vela ľudí z domacej inteligencie myslelo,že je psychopat a napriek tomu strhol vsetkych do priepasti vojny.Ono je tu už príliš veľa paralel Nemecka a USA i keď v rozdielnych časoch. Síce Bush čo nevidieť končí,ale prezidentsky urad v Amerike ma kompetencii ako predtým nikdy nebyvalo a do zakulisia volieb nik nedovidí,takže tí čo vlastnia Busha ,asi už dnes vlastnia toho buduceho.No uvidíme...


11.
označiť príspevok

ateista muž
   2. 9. 2008, 07:22 avatar
"Vymysleli čipovanie ludí aby im nič nebranilo v totalnom ovladnutí a vyzierani zvysku sveta." Ranexil to znie ako z www.andelesvetla.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sktea nenechte se sčipizovat ješteřmi z hlubin!


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2008, 07:39 avatar
Ateista bol som aj na tých strankach,ale nie je to o andeloch svetla,je to faktom.Ked som si pozrel nejake veci tak som si to overoval a je to fakt.Ludia pred umelou hrozbou na to pristupia,ale co negatíva?Žiadna sloboda nejake vladne zlozky budu monitorovat kazdy nas krok?


13.
označiť príspevok

ateista muž
   2. 9. 2008, 07:41 avatar
Kto sa dava čipizovať??? a ake su pozitiva???


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 9. 2008, 07:49 avatar
V amerike ten projekt uz bezí.Pozitíva?oni hovoria iba o jednom ked vas ktosi unesie(zlí teroristi),tak vas hned najdeme.Nemusís mat pri sebe doklady,nemusís mat pri sebe bank.karty,to su výhody vsetko je na cipe a clovek sa zrazí na uroven cipu.


4.
označiť príspevok

Snopter
   29. 8. 2008, 15:45 avatar
sladka kuba .... a rum


10.
označiť príspevok

slon v lese
   31. 8. 2008, 23:12 avatar
Kasafran, Používateľ berie na vedomie, že pri využívaní služieb na serveri sa nesmie správať v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky a/alebo so všeobecnou morálkou, a to nesmie žiadnym spôsobom:
8. otvorene alebo skrytou formou propagovať politickú stranu alebo jej predstaviteľov;15.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 9. 2008, 10:30 avatar
Slon v lese,
si samozvancom, keď si sa takto "pasoval" do roly administrátora?


16.
označiť príspevok

slon v lese
   3. 9. 2008, 11:17 avatar
rozmýšľam o čom to dpc hovoríš...myslíš, že citovanie z pravidiel je hranie sa na admina?


17.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 9. 2008, 13:41 avatar
Slon v lese,
myslíš si, že moje príspevky sú v rozpore s pravidlami a admin na to kašle?


18.
označiť príspevok

slon v lese
   4. 9. 2008, 13:59 avatar
alebo ty kašleš na pravidlá?


19.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 9. 2008, 17:42 avatar
Slon v lese,
ako vidím si priam posadnutý svojou pravdou, preto sa Ti pokúsim poradiť jednou z myšlienok francúzskeho filozofa Denisa Diderota:
"Neverte nikomu, kto sa rozhodol zaviesť poriadok. Predpisovať to neznamená nikdy nič iného, ako povýšiť sa na pána druhých a obmedzovať ich."


20.
označiť príspevok

slon v lese
   4. 9. 2008, 17:59 avatar
Kasafran, žeby si bol nakoniec nie komunista, ale anarchista? pochybujem, veď si len samá copypasta a kubánske idoly, to by pre teba nebolo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:11,  prosím vás
dnes, 06:09,  pani upratovačka, keď upratujete kanceláriu, doneste mi makovník v mikrotenovom sáčku...
dnes, 06:07,  nechajme ľudí súťažiť, vyhrať chce aj dobrý aj zlý človek, viete o tom, že xxl balenia...
včera, 23:32,  Je to len o tom, že sj máte svoj preklad. .. Slovo nazarejský prekladal p. Roháček,...
včera, 23:13,  Xixi. .. *03
včera, 23:12,  Djjaro, ja neprijímam ekuménu, ale zas ani neodcudzuje , že sú rôzne zbory. .. lebo po páde...
včera, 22:30,  18, .... na Slovensku po Slovensky!!! Výraz - Nazaretský je správny! Ešte som nepočul...
včera, 22:28,  2, ..... a má to aj pokračovanie. Potom na sklonku časov prišli tí, čo vedia predlžovať...
včera, 22:18,  4, .... len je zaujímavé, že vám to nebránilo prijať a osvojiť si nerozumné, nebiblické...
včera, 22:13,  5, ..... viac: na stránke: CONSTANTÍNUS MAGNUS ........
včera, 22:07,  Viktor Orbán vystoupil jako jediný politik proti plánu EU na zrušení České státní...
včera, 22:04,  23, ....... iba sčasti máš pravdu. Je faktom, že aj táto štátna ustanovizeň šírila...
včera, 21:18,  Stačí popísať procesy a urobiť program ;)
včera, 21:17,  Je to pohľad programátora ;)
včera, 21:16,  Súhlasím, podľa teba to bolo tak :)
včera, 21:15,  Dík ;)
včera, 21:15,  Veľa šťastia prajem :)
včera, 21:15,  Podľa MŇA ideme po ceste, po ktorej išli naši stvoritelia ;)
včera, 21:14,  Preto chcem robiť SIMULÁTOR VŠETKÉHO ;)
včera, 21:13,  A raz na ne prídeme :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 617 bytes in 0,240 seconds)