Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

ČO NÁM UNIKÁ PRI GORILE?

13
reakcií
321
prečítaní
Tému 20. októbra 2019, 17:02 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 07. 2016
43
22. 12. 2011
36
02. 04. 2018
20
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 10. 2019, 17:02 avatar
ČO NÁM UNIKÁ PRI GORILE?

Slovensko od včerajšieho rána opäť šalie. Do éteru sa dostala nahrávka z kauzy Gorila. A ja by som vás napriek ťažko prehlušiteľnému hukotu mainstreamu rád upozornil na niekoľko postrehov, ktoré včerajšiu hystériu sprevádzajú.

ZLYHANIE MÉDIÍ
Pri zverejnení nahrávky mainstream zlyhal. Fatálne. Miesto toho, aby sa napr. prvovoličom snažili jasne a zrozumiteľne vysvetliť, o čo v tejto kauze išlo, zmohol sa len na primitívnu dezinterpretáciu 39 hodín do jednej mantry: FICO PIL U HAŠČÁKA KOLU. Ničomu inému sa v stredu mainstream nevenoval, len ako hodinovú pasáž z 39 hodinovej nahrávky našiť na Roberta Fica.
Na druhej strane, na tlačovke Trubana, Beblavého a Hlinu sa neozval ani jediný novinár, kto by sa voči týmto trom nejako kritickejšie vyhranil - aby sa napríklad spýtal Hlinu, ako je KDH vysporiadané so svojou účasťou v druhej Dzurindovej vláde, alebo aby sa Beblavého spýtali, či nie je predsa len trošku od veci veľkohubo o sebe vyhlásiť, že je nový politik, aj keď bol neoddeliteľnou súčasťou vládnej garnitúry, ktorej zločiny Gorila popisuje. A že po prevalení tejto kauzy ďalej bez problémov zotrvával na kandidátke SDKÚ vo voľbách v roku 2012.
Ďalšia vec - v 99% sa riešil len Fico. No kládli si médiá otázku, kde je dnes Malchárek, kde je dnes Bubeníková? Čo robia? Sú stále títo gauneri na Slovensku? A čo ich majetok?
Nekládli. Potom sa logicky natíska otázka, čo je pre mainstream v súčasnosti dôležitejšie - spravodlivé potrestanie vinníkov rozkrádania štátneho majetku, alebo masívne ovplyvňovanie politického boja pred voľbami? Ja osobne sa prikláňam k druhej možnosti a mám obavu, že sa to mainstreamu aj podarí.
V čase, keď sa Gorila nahrávala, boli dnešní prvovoliči škôlkari, keď sa kauza zverejnila mali 12 rokov. Táto generácia ledva zvládne dešifrovať dvojvetné memečká na facebooku a nebude čítať niekoľko sto stranový prepis Gorily, či dokonca počúvať jej 39 hodinovú audioverziu. To, čo sa jej však dostane z médií bude mať len jediné posolstvo: Fico pil kolu s Haščákom.

NOVINÁRI AKO NÁSTROJ MANIPULÁCIE
Na čo chcem upozorniť ďalej, je spôsob získania a použitia nahrávky. Toto, čo sa v našej republike deje v posledných mesiacoch so zverejňovaním prepisov Kočnerovej Threemy, informácií z vyšetrovania, či najnovšie nahrávok (Kočner-Trnka, Gorila...) nie je výsledok úmornej, poctivej investigatívy novinárov, ale sú to premyslené a dobre naplánované spravodajské hry založené na vynášaní informácií zo spisov a na účelovom podsúvaní médiám vybraných informácií, ktoré majú za cieľ ovplyvniť blížiace sa voľby. V prospech jedných a v neprospech druhých.
Bývalý vyšetrovateľ kauzy Gorila Lukáš Kyselica včera pre TASR povedali, že sa "zverejnenie nahrávky dalo očakávať, vzhľadom na to, že má k nej legálny prístup viac ako desať ľudí, a to pre kauzu Kuciak". Myslím, že ste dostatočne bystrí čitatelia a netreba vám napovedať viac na to, aby ste vedeli odkiaľ fúka vietor.
Apropos, o štýle práce hviezd súčasnej slovenskej žurnalistiky útržkovito hovorí aj spis Gorila. Posúďte sami:
"REJDA hovorí, že mu novinárka Žemlová (SME) hovorila: „Jano, ak máš niečo na SIS, ja to uverejním hneď.“ VARGA hovorí REJDOVI, aby to Žemlovej pustil. REJDA hovorí, že má na nich zvnútra aj kopu iných materiálov - zneužívanie služobných vozidiel, zneužívanie služobných bytov, kupčenie s bezpečnostnými previerkami. REJDA má presné informácie kde, kedy, ako. REJDA to má od človeka, čo bol v SIS, teraz odišiel do VOS a pustil to.
REJDA v priebehu 13. týždňa 2006 na pokyn Zoltána VARGU, ako protiopatrenie k zisteniam SIS, kontaktoval novinárku denníka SME Moniku ŽEMLOVÚ (s ktorou udržuje neštandardné vzťahy) a poskytol jej na zverejnenie diskreditačné materiály k funkcionárom Slovenskej informačnej služby, ktoré boli v priebehu 14. týždňa 2006 ŽEMLOVOU aj čiastočne zverejnené.
Monika Žemlová sa neskôr vydala a dnes ju môžete poznať pod menom Monika Tódová.
Novinári sú buď vedome a dobrovoľne, alebo nevedome v honbe za senzáciami zneužívaní na hrubú manipuláciu verejnou mienkou.

MASLO NA HLAVE MAJÚ VŠETKY GARNITÚRY
Nedajte sa zmiasť a prijať tézu niektorého z politických táborov. Nie pravda, že PENTA je problémom výhradne druhej Dzurindovej vlády a nie je pravda ani to, že celú problematiku možno zúžiť na Ficovo popíjanie koly s Haščákom.
Finančné skupiny ako PENTA či J&T sa na vážne pozície v štáte dostávajú už za Mečiara. Sú produktom toho, čo nám sem bolo implantované po novembri 1989.
Pre Pentu bola zlomová kúpa VÚB Kupón - najväčšieho privatizačného fondu. Bez požehnania od Mečiarovho HZDS by to nešlo. Pre J&T boli zase kľúčové kontakty Jozefa Tkáča, ktorého syn je spoluzakladateľom J&T. Jozef Tkáč bol v časoch mečiarizmu riaditeľom štátnej banky IRB, čo J&T otváralo dvere k úverom a pôžičkám, vďaka ktorým si napríklad mohli dovoliť aj ovládnutie investičného fondu Creditanstalt. Ten mal akcie v 19 slovenských firmách a 44 českých firmách v nominálnej hodnote 579 miliónov korún.
Bačovanie počas druhej Dzurindovej vlády je v spise Gorila popísané dostatočne a, žiaľ, ani vlády Smeru-SD sa nedokázali zbaviť vplyvu finančných skupín. Najmä rezort zdravotníctva je priam prešpikovaný "penťákmi". Ale to je na samostatný príspevok.

NENECHAJTE SA POLITIKMI HĽADAŤ, HĽADAJTE TÝCH PRAVÝCH VY SAMI
O štyri mesiace máme voľby. A tento frontálny útok na myslenie voliča sa bude len a len stupňovať. Politici, médiá aj veľkopodnikatelia budú hrať svoje hry s jediným cieľom: vsugerovať vám, aby ste volili im vyhovujúcich ľudí. Tých budete neustále vidieť v správach, na billboardoch, na internete.
Nedajte sa obalamutiť tvrdením, že stačí vymeniť jednu stranu. Nestačí. V systéme, kde si jedna finančná skupina môže dovoliť kúpiť strany koaličné, opozičné a ešte uvažovať nad zafinancovaním nových strán je viera v takéto tvrdenie krátkozraká. Podstatou systému totiž je, že oligarchia, elity, buržoázia - nazvite si to ako chcete - má finančný kapitál umožňujúci ovládať všetko, preto ak sa má niečo zmeniť, musí to byť v prvom rade systém. Kto vám bude tvrdiť, že stačí vymeniť stranu či vládu, tak v zásade systém zmeniť nechce.
No na druhej strane tí, ktorí zmenu systému chcú si vás nenájdu, lebo nebudú mať peniaze na masívnu kampaň a mediálny priestor od veľkopodnikateľov. Preto si ich musíte nájsť vy. Bude to síce ťažšie, ale rozhľadený človek to dokáže.

Artur Bekmatov
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 10. 2019, 17:32 avatar
Aký je scenár??
Ľuboš Blaha, 20.10.2019

1.? ?SPRAVODAJSKÉ INFORMÁCIE
Ktosi disponuje nahrávkami z Threemy,? ?rozhovorom Kočnera s Trnkom,? ?ako aj prepisom Gorily.? ?Všetky tieto materiály chce použiť proti Smeru a prevziať moc.
K týmto materiálom sa nedá dostať zákonným spôsobom.? ?Ani ich zverejnenie nie je zákonné.? ?Tento niekto musel za tieto materiály niekoho uplatiť obrovskými sumami.
Musí mať kontakty na spravodajské služby.? ?A musí mať v rukách médiá.? ?Čiže tento niekto zjavne nie je váš sused Fero.? ?A určite to nie je žiaden slušný človek.? ?Je to niekto,? ?kto sa kvôli moci nestráni ani vraždy.

2.? ?SPRÁVNE ČASOVANIE
Tento niekto disponuje týmito materiálmi niekoľko mesiacov.? ?Niektoré pustil do Denníka N s tým,? ?aby ho na jeho pokyn v správny čas vypustila Monika Tódová.? ?Iné zase v správny čas pošle do redakcií všetkých médií.? ?Anonymne.? ?Má to pripravené.? ?Všetko má svoj čas.
Jedno vieme iste? ?-? ?tento niekto chce zničiť Smer a prevziať moc.? ?A musí mať neuveriteľné množstvo peňazí a vplyvu.? ?A je presvedčený o návratnosti svojich investícií? ?-? ?keď prevezme moc,? ?peniaze sa mu vrátia.
Ako tento niekto pracuje??

3.? ?SEDEMNÁSTY NOVEMBER AKO DEŇ D
Vie,? ?že sa blíži? ?30.? ?výročie? ?17.? ?novembra.? ?A zároveň sa blížia voľby.? ?Potrebuje vyvolať emóciu,? ?nahnať ľudí do ulíc,? ?vypeckovať v spoločnosti nenávisť.

17.? ?november je pre slniečka magický dátum? ?-? ?všetci by najradšej bojovali za slobodu a demokraciu a umlátili oponentov pravdou a láskou,? ?sníva sa im mokré-lepkavé o Havlovi,? ?túžia po americkom liberalizme a najradšej by zničili Fica a všetko,? ?čo popiera ten najrobustnejší kapitalizmus.
Áno,? ?17.? ?november je ten orgazmický vrchol v celom tomto pláne.

4.? ?NAJPRV VYPUSTIA TRNKU S KOČNEROM
Threema ani Gorila nemohli vyjsť uprostred leta.? ?Mali ju,? ?no čakali.? ?Minulo by sa to účinku.? ?Ide predsa o prevzatie moci.? ?Žiadna pravda,? ?láska,? ?nič také.? ?Prachy,? ?moc a Amerika.
Ide o ovládnutie Slovenska.
A tak sa začne dávkovať.? ?Mesiac pred? ?17/11.? ?Klasická spravodajská hra.
Najskôr vyhodia von nahrávku s Trnkom a Kočnerom.? ?Aby ľudí znechutili a popudili.? ?A celá mediálna ríša,? ?ktorú má ten niekto pod kontrolou,? ?má ukazovať prstom na Smer,? ?akoby ten mohol za Trnku,? ?Kočnera či Haščáka.
Tí,? ?čo si pamätajú,? ?vedia,? ?že Trnka bol kandidátom KDH a SDKÚ.? ?A Kočner sa tu motá od dzurindovských čias a najbližšie mal politicky k Sulíkovi a Matovičovi.? ?Ale mladé decká,? ?čo si pamätajú len to,? ?ako sa pred rokom zhúlili na Pohode,? ?oblbnete? ?-? ?stačí,? ?keď dokola v Denníku N opakujete,? ?ako za všetko môže Fico.

5.? ?POTOM VYPUSTIA GORILU
Dávkovanie pokračuje.? ?Po Threeme nasleduje Gorila.? ?Roky ju majú v šuplíku.? ?Prinajmenšom ju majú od zatknutia Kočnera,? ?rovnako ako Threemu.? ?Ale prichádzajú s tým až teraz.? ?Lebo taký je plán.? ?Nejde o pravdu,? ?nejde o informácie? ?-? ?ide o prevzatie moci,? ?nezabúdajte.? ?Všetko má správny timing.
A opäť ten istý scenár:? ?Gorila je síce zlodejina pravicovej vlády,? ?v ktorej sedel aj Beblavý či KDH,? ?ale to sa nespomenie.? ?Bude sa riešiť len Fico,? ?ktorý síce s údajnou rozkrádačkou Penty nemá nič spoločné a v tom čase bol len opozičný poslanec,? ?ale to decká nezaujíma? ?-? ?Denník N napíše hejtuj Fica,? ?tak hejtujú Fica.
A takto to ide ďalej.? ?Dávkujú.? ?Mobilizujú.
Spravodajská hra mafiánov a špinavcov,? ?čo cchú prevziať moc.

6.? ?POKYN DOSTÁVAJÚ MIMOVLÁDKY? ?-? ?ZAČÍNA MOBILIZÁCIA ULICE
Medzitým sa zapája mimovládna úderka.? ?Farská.? ?To je tá dievčinka zo strednej,? ?čo kedysi rozbila prasiatko,? ?aby tu zorganizovala Majdan.? ?Pamätáte.
Jej kumpán Šeliga dnes robí podržtašku Kiskovi.? ?Aká náhodička.
A toto Kiskovo dievča už organizuje protigorilie protesty.? ?A samozrejme,? ?chcú odvolať Fica.? ?Lebo ten pil kolu.? ?Pravica rozkrádala Slovensko,ale tá je fajn.? ?Terčom je Fico,? ?lebo vraj pil kolu.? ?Aké jednoduché.
Protigorilie protesty tentoraz nikto nebude rozháňať vodným delom,? ?ako kedysi Lipšic.? ?Pretože teraz nie sú namierené proti pravici,? ?ktorá Gorilu spáchala a Lipšic nemusí Gorilu kryť.
Teraz je to namierené? ?-? ?nech to znie akokoľvek absurdne? ?-? ?proti tomu,? ?kto s Gorilou nemá nič spoločné:? ?proti Smeru.? ?Najšialenejšia spravodajská hra v dejinách Slovenska.? ?To muselo stáť prachov.

7.? ?NASADZUJÚ SVOJICH POLITIKOV? ?-? ?OD ČAPUTOVEJ AŽ PO KISKU
Niekto,? ?kto je za celým týmto pokusom o prevrat,? ?očakáva,? ?že protesty budú vrcholiť až do? ?17.novembra,? ?kedy chce zorganizovať niečo veľké.? ?Možno má ešte niečo v šuflíku a dávkuje.
Zapája sa aj Čaputová.? ?Prezidentka,? ?ktorú tento niekto kontroluje.? ?V správny čas sa do toho vloží a moralizuje.? ?Ako vždy.? ?Ak bude poslúchať,? ?pochvália jej účes v novinách,? ?ktoré tuná niekto kontroluje.
Zapája sa celá politická suita,? ?ktorú tento niekto kontroluje? ?-? ?od Trubana,? ?cez Beblavého,? ?až po Sulíka.? ?Aj oni dostanú kostičku,? ?ak to celé vyjde.? ?Niekto sa postará.
S Kiskom vyčkávajú? ?-? ?ten sa má postaviť pred národ v správny čas,? ?ustarostene si povzdychnúť,? ?povedať štyri frázy,? ?spotiť sa ako had a tváriť sa ako spasiteľ.? ?Niekto ho má ako tromf.

8.? ?ZA TÝMTO SÚ PROFÍCI NA PREVRATY
Toto všetko sa plánovalo veľmi dlho.?
?A stálo to veľa peňazí.?
?A robia to profíci.?
?Skoro takí profíci,? ?akí robili prevrat v Čiernej Hore.? ?Pamätáte? ?-? ?akási agentúra Shaviv v spolupráci s CIA.? ?Možno ste o Shaviv počuli.? ?U nás napríklad robia kampaň Čaputovej,? ?Vallovi,? ?Trubanovi a tak.
Toto je veľký plán.? ?Zožerie kopu prachov.? ?Tí,? ?čo za tým stoja,? ?musia byť ukrutne bohatí.
Peňazí musia mať asi toľko,? ?čo vlastníci firmy ESET.? ?Možno ste o nich počuli,? ?to sú tí,? ?čo vlastnia Denník N a financujú väčšinu liberálnych mimovládok aj politikov.? ?Vrátane Kisku.? ?A podľa ruského ministerstva zahraničných vecí sú prepojení na CIA.

9.? ?EŠTE RAZ? ?-? ?GORILU NEVYPUSTIL VÁŠ SUSED FERO,? ?JE TO VEĽKÁ HRA
Ten,? ?kto za týmto celým stojí,? ?nenávidí Smer.? ?A je až taký slušný,? ?že rozohral najšpinavšiu spravodajskú hru od roku? ?89.
A dúfa,? ?ž ľudia sú takí blbí,? ?že si nepamätajú,? ?ako ich kedysi podviedli v novembri? ?1989.? ?Vyštrngali si chudobu,? ?mafiu a rozpredaj Slovenska.

10.? ?ZASTAVME ICH,? ?BRATIA?!
Tento niekto sa škaredo popáli.? ?Pretože ľudia nie sú blbí.? ?Už dávno sa poučili.
Tentoraz neprejdú.? ?Liberálni fašisti neprejdú.? ?No pasaran?!
My Slovensko uchránime?! ?A keď bude treba,? ?pôjdeme do ulíc.? ?Proti Veľkému bratovi,? ?ktorý to tu celé organizuje.? ?Buďme pripravení?!
Niekto tu dostane po ušiach ako taký zajac.
Ľudia už majú týchto spravodajských hier plné zuby.? ?Slovensko si ukradnúť nedáme!


3.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 10. 2019, 17:41 avatar
Že za všetko môže Fico, je už iba zásterka.. Niečo podobné, ako že za všetko môžu rusi. Na niekoho ten bordel treba hodiť.
Ako som písal dávnejšie.. slniečkári sú na najlepšej ceste, aby sa z Fica stal ešte mučeník podobne, ako svojou nenávisťou spravili z Putina svetovú superhviezdu.

  
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 10. 2019, 18:57 avatar
(3) Boris,
to je to "čaro nechceného" pre všetkých svetových slniečkárov, ktorí už začiatkom XXI. storočia jasali nad nastávajúcou parceláciou územia Ruskej federácie...
Stále nedokážu pochopiť, čo to ten Putin s ich plánmi spravil - veď jeho predchodca Jelzman im Rusko naservíroval ma zlatom podnose...!


5.
označiť príspevok

the X žena
   20. 10. 2019, 19:27 avatar
čo čo uniká ti moč ?? s tym my zial vela nespravíme ;-)


6.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 10. 2019, 19:30 avatar
tupá chudera.
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

the X žena
   20. 10. 2019, 22:49 avatar
6. toto je len slaby odvar ešte som nedosiahla kasafranov level, vytahovat samovrazdu syna iného diskutéra


13.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 11:26 avatar
(9) Scarlet,
naďalej obdivovujem Tvoju "skromnosť", ktorá Ti stále nedovolí pochváliť sa, že si už najmenej 10 krát prekonala Goebellsov level o 100 krát opakovanej lži, ktorá sa stáva pravdou...!
Už som Ťa aspoň dvakrát na tomto DF za to pochválil...


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 11:31 avatar
Tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou

Dr. Joseph Goebbels bol skutočne majstrom propagandy. A národno-socialistické hnutie v medzivojnovom Nemecku, uvedomujúc si jej význam, jej dalo otvorene a bez zábran preferované postavenie ako jednému z nástrojov na realizáciu politicko-spoločenského a ekonomického programu Národnosocialistickej nemeckej robotníckej strany. Po prevzatí moci v Nemecku Adolfom Hitlerom v roku 1933 bolo v sústave ústredných štátnych orgánov zriadené aj ministerstvo propagandy ako prierezový štátny orgán, s právomocami riadenia rozhlasu, filmu a ostatných masovo-komunikačných prostriedkov a umenia. Adolf Hitler začínal svoju politickú kariéru ako funkcionár Nemeckej robotníckej strany (ktorá si v r. 1920 zmenila názov na Národnosocialistickú nemeckú robotnícku stranu - NSDAP), poverený práve riadením propagandy. Podobnými spôsobmi sa ku moci dostali aj Boľševici v Rusku, diktátori na Kube a v podstate väčšina zla minulého storočia vôbec.


7.
označiť príspevok

auxiliarius
   20. 10. 2019, 19:52 avatar
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 10. 2019, 22:58 avatar
(7) Auxiliarius,
ďakujem a aj ja pridávam pre potešenie kohokoľvek túto hymnu...

youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí auxiliarius


11.
označiť príspevok

auxiliarius
   20. 10. 2019, 23:05 avatar
Vyborna a pekne zabery... Vangelis je paradny. Dik.
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 10. 2019, 22:45 avatar
(6) Boris,
ja k Tvojej charakteristike pridávam, že je čím ďalej-tým viac maxi...


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 11:12 avatar
Tie otázniky tebe jebe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:12,  Lenže, najdôležitejší sú snáď všetci dokopy... neviem rozhodnúť, kto je...
dnes, 18:10,  Na Sibíri, tam snáď neprežije vo vzduchu. ..=D .. kdesik v Rusku vyleješ pohár vody do...
dnes, 18:08,  Toro bol mstitel... radšej niekto iný. Pokehontas...
dnes, 18:08,  J.Tull tak po prvé, nevyčleňuj sa z rodiny a nevykaj mi, aj keď som starší. N na to mám...
dnes, 18:08,  Nepríde. Respektíve, nebude to to, čo by si ľudia pod tým radi predstavovali :)
dnes, 18:07,  Pribitých bez boja bolo spusta, upálených takisto... takže to nestačí. Kukni na memetiku :)...
dnes, 18:05,  Zorroooooooooooooooooooooooo ;)
dnes, 18:05,  Ja zanietená ani nie som. .. Riešenia sú pochody tiché atď nie....petície jeden ujo tu...
dnes, 18:05,  existuje.
dnes, 18:04,  Ja som za, príd ako nový šarmantný neznámy *38
dnes, 18:04,  Vraj aj to príde, predpokladám, keď genetické inžinierstvo postúpi na vyššiu úroveň ;)
dnes, 18:04,  Keby nebolo smrti, navždy by sme zakysli v tomto "leveli" ;)
dnes, 18:03,  Ja na to poviem to, že smrť patrí k životu. Umierať je normálne.
dnes, 18:02,  On to povedal trosku inak, malo to iny valer....:-) Zacina mi byt 0svieteneho "koža"...
dnes, 17:58,  Na Filipínach sa pribíjajú na kríž v súčasnosti :) -...
dnes, 17:57,  Hmm...skusim parafrazovat Picassov vyrok. Nie je umenim urobit zo Slnka zltu skvrnu. Umenim je...
dnes, 17:55,  Každú noc opúšťam telo :)
dnes, 17:55,  Vedomie je mimo. Zachovať trvalé vedomie :)
dnes, 17:54,  Nadja o tých naozaj najdôležiteších vždy vieme najmenej. Mravčeky a včielky nemajú meno...
dnes, 17:53,  Nevyšlo :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 050 bytes in 0,207 seconds)