Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Čo Klaus minulý týždeň v Bratislave povedal

69
reakcií
517
prečítaní
Tému 18. novembra 2019, 03:25 založil Thomas Anderson.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 03:25 avatar
Ďalšia várka, a ešte šťavnatejších výrokov Václava Klausa z bratislavskej konferencie: ruská hrozba je nezmysel lúzrov, neexistuje žiadna „centrálna“ demokratická múdrosť a demokracia v EÚ neprichádza do úvahy

„Podstatnejšia je však otázka Ruska. Ja ,ruskú hrozbu‘ považujem za smiešny výrok, ja nič také ako ,ruská hrozba‘ nevidím. To je únik hlupákov, ktorí nie sú schopní vážne vnímať našu realitu, ktorí stále ešte bojujú staré bitky, stále ešte bojujú s komunizmom, hoci ten už dávno neexistuje,“ pomenoval Klaus diagnózu časti slovenskej politickej scény. Otázka znie: je hlúposť tých ľudí úprimná, alebo iba hraná a používaná ako zámienka, aby mohli otvorene podporovať čísi agresívny militarizmus?

„Démonizácia Putina je hlúposť. Je to politik, ktorý má svoje reálne záujmy a vyjadruje záujmy krajiny, ktorú reprezentuje. Že to nie sú a nemôžu byť záujmy naše, to je druhá vec.“ Teda moskovské záujmy nie sú naše, české, slovenské, hovorí Klaus – do dáva perfektný zmysel. Ale položme si otázku: aký je dôvod si myslieť, že práve záujmy Bruselu by mali byť našim záujmom bližšie ako záujmy Moskvy, Tripolisu alebo Ulanbátaru?

V odpovedi na otázku, aké najväčšie hrozby plynú z európskej integrácie, Klaus povedal: „Ja si nedokážem predstaviť, že by mohla existovať demokracia v entite presahujúcej národný štát. Demokracia je založená na slove ,demos‘, čiže ľud. Na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku je ľud, ale neexistuje a z definície nemôže existovať nič také ako európsky ľud. A preto vo všetkých nadnárodných entitách, vo všetkých ríšach, úniách, impériách nikdy v histórii ľudstva nebola žiadna demokracia. A nemôže byť ani teraz. To je absolútne zásadná politologická téza: nadnárodný, supernacionálny útvar vylučuje demokraciu.“

Celý článok: www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 07:41 avatar
ad "A preto vo všetkých nadnárodných entitách, vo všetkých ríšach, úniách, impériách nikdy v histórii ľudstva nebola žiadna demokracia."

Lenže pozri sa na to takto: Ak sa niekomu podarí vyvrátiť z koreňov národné cítenie, tak potom národ prestáva existovať. Ak niekto dokáže ľudí nejakej krajiny presvedčiť, že ich národ v skutočnosti neexistuje a že ich národom je niečo väčšie, povedzme európsky národ alebo tak nejak, tak potom by sa to celé dalo uskutočniť. Vezmi si len. koľko Čechov sa v roku 1989 považovalo za príslušníkov československého národa? To bola realita. To len Slováci sa s československým národom nedokázali zžiť Až po rozdelení republiky si Česi museli znovu vybudovať pojem národa českého. Takže vykoreniť národ je možné, ak na to existuje dostatočný čas a zodpovedajúce prostriedky.

A jedným z hesiel môže byť aj to, že národ je zlo, pretože nacizmus bol zlo...  


5.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 12:20 avatar
Era, tak teraz si zabil, normálne. To si ma prekvapil, pretože väčšinou píšeš múdro. Česi boli vždy Čechmi a presvedčiť Čecha, že je niekto iný, je nadľudský výkon. Ja v Česku žijem veľa rokov a viem, akí sú oni hrdí. Napríklad sa budú s tebou hádať až do krvi, ako sa ktoré pečivo volá. Pre nás je to všetko buchta, ale oni na to majú rôzne názvy ako kobliha, žemle, houska a ďalšie. To, že sa hlásili k Čechoslovákom bola skôr zdvorilosť. A Slováci boli takisto vystavení nátlaku zo strany Maďarov. Naša identita bola tak silná, že slovenčina bola v minulosti jazykom kráľov. Máš pravdu, že národné cítenie je dnes prezentované v médiách ako extrémizmus. Ale ja dúfam, že zdravý rozum nakoniec zvíťazí.  
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 12:34 avatar
Vychádzam z toho, čo som zažil.

A keď som si teraz po tvojom príspevku chcel overiť, či som naozaj mimo, dal som si do googla vyhľadávať heslo "já se považuji za čechoslováka" - a našlo mi naozaj dosť príspevkov s presne týmto vyjadrením.
Takže preto som napísal, čo som napísal.

Samozrejme, teraz, 30rokov po, je to už značne iné.


17.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 13:29 avatar
Áno, to sú ľudia, ktorí smútia za spoločným štátom. Ja môžem povedať o sebe, že som Európan, ale vždy na prvom mieste som Slovák. Oni tieto snahy o zbavenie národnosti, podľa mňa, pochádzajú z Ameriky. Tam je tiež nejaký americký národ, ktorý je mixom mnohých iných národov. Ale oproti nám, Amerika vznikala osídľovaním ľuďmi z celého sveta. Zatiaľ čo európske štáty vznikali na národnom princípe. Každý môže posúdiť, či to, čo funguje v USA, je vhodné aj pre nás.
Súhlasí Kasafran, havran


23.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 13:37 avatar
Mne to zostalo v pamäti z jedného rozhlasového vysielania niekedy po "nežnej" - nejaká pani z Čiech sa tam ohromne čudovala, že sa nejaký Slovák cítil predovšetkým ako Slovák a až potom ako občan Československa - u nej to bolo úplne inak - a v tej relácii to bolo cítiť, že nechápe, ako by sa mohla cítiť nie ako čechoslováčka

A o tom, že "Každý môže posúdiť, či to, čo funguje v USA, je vhodné aj pre nás" - k tomu len toľko, že áno, každý môže na tomto svete poznať pravdu, ale nie každý je natoľko zbavený predsudkov, aby ju naozaj uvidel.


12.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 13:25 avatar
9. -era- ty si švahnuty , byt členom európskej únie nikomu neuberie z národného cítenia . to nie je rakúsko - madarsko . o andersonovi ani nepíšem, to je jeblé az to bolí
Súhlasí ondrej61


14.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 13:26 avatar
alebo rakúsko - uhorsko . podla tvojej tézy sú slováci vlastne rakušania .
Súhlasí ondrej61


19.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 13:33 avatar
12. Asi nevnímaš o čom som písal.

Samozrejme, že byť členom EU nikomu nezoberie z národného cítenia.

Ale z národného cítenia sa dá ubrať cieľavedomou propagandou. Národné cítenie by sa dalo systematicky likvidovať v deťoch, v mládeži - ak by boli k tomu použité správne metódy.

A ak - píšem ak - ak by sa to niekomu podarilo, tak by to, čo hovorí Klaus, nemuselo viac platiť vo vzťahu k "európanstvu". T.j. už by aj Európa mohla byť "podľa Klausa" demokratická, ak by sa jej občania cítili európanmi.


51.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 15:02 avatar
19. poznáš ten príbeh o svätoplukovych prútoch ? asi tak


2.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 03:26 avatar
Ruská hrozba je výmysel hlupákov, démonizácia Putina takisto. Sme suverénna krajina a nemáme bližšie ani do Moskvy ani do Bruselu. Európsky ľud neexistuje, Brusel obmedzuje práva nami volených zástupcov. Európska demokracia vlastne nie je demokracia. Rozdiely medzi štátmi sú tak veľké, že vždy, keď nastane rozpor, politici majú sklon chrániť záujmy svojho národa, aj za cenu prípadných sankcií. Tento jav je jedným zo znakov, že Európska únia pravdepodobne nikdy nebude skutočnou demokraciou. Už teraz môžeme vidieť, že niektoré štáty si vytvárajú menšie celky, aby dosiahli svoje ciele rýchlejšie. Takéto správanie môže viesť až k rozpadu únie.
Súhlasí PartOFgod


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 12:59 avatar
Kto nevidí rusku dezinformačnu vojnu proti EU, nikdy nebude správne hodnotiť dnešnu svetovu politiku.....Bude žiť v omyle.


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   18. 11. 2019, 13:07 avatar
Kto nevidí západnú dezinformačnu vojnu proti Rusku, nikdy nebude správne hodnotiť dnešnu svetovu politiku.....Bude žiť v omyle.


4.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   18. 11. 2019, 11:30 avatar
Thomas Anderson mudro pises k tomu nie je co dodat snad Len   Nech zije velky car Vladimir Mudry osloboditel Krymu a celej Europy.
Súhlasí Thomas Anderson


32.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 14:06 avatar
pacienti si rozumia


8.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 11. 2019, 13:01 avatar
Mňa era neprekvapil, lebo je tu jeden z mála čo si robí na svet názor sám za seba a nepreberá nejakú autoritu. Okrem toho ma neprekvapil aj tým že uznáva rôznosť názorov a nemá pocit že názory iných treba potláčať . Ja s erom máme dosť rôzne názory na viaceré veci v našom živote ale normálne a slušne spolu diskutujeme, škoda že to nerobízte všetci.....


20.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 13:34 avatar
Obdivujem všetkých, ktorí sa vedia baviť slušne a keď sú ostatní slušní, snažím sa o to aj ja. Ale niekedy proste neodolám reagovať drsnejšie, pretože si o to niektorí koledujú.  
Súhlasí Kasafran, havran


22.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 13:37 avatar
20. drsnejsie na trestné oznámenie .


25.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 13:43 avatar
Len oznamuj, to je teraz moderné. A ja kľudne pôjdem aj do basy, pretože situácia v krajine je taká vážna, že už nemá cenu sa na niečo hrať. Teraz sa bojuje o našu budúcnosť a my sme povinní urobiť maximum, aby sme zastavili tú liberálnu zberbu.  
Súhlasí Kasafran, PartOFgod


36.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 14:13 avatar
25. mne je fuck tvoje zvásty , aj to ze si kriplík za pc čo špehuje diskutérov. aj to ze si menej intelligentny . ale akonáhle sa budeš vyjadrovat k mojej osobe a reálne mi poškodíš ty zberba schovaná za anonymitou internetu
krem toho, ze ty s tvojim IQ húpacieho kresla, robíš proruskym trollom viac škody nez úzitku , ale hlupák nechápe ze je hlúpy LOL


38.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 14:34 avatar
(36) No, dá sa s týmto jednať slušne? Čo jej na to mám odpovedať, keď ona si myslí, že inteligencia spočíva v tom, ako toho druhého, čo najlepšie uraziť.  
Súhlasí Kasafran


39.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 14:39 avatar
To ťa len osud skúša. Otázka je, či potrebuješ zvíťaziť, alebo unesieš pocit "vyzerať ako porazený", hoci to tak v skutočnosti nie je


41.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 14:44 avatar
A k čomu je dobré vyzerať ako porazený? Je v tom nejaká výhoda?
Súhlasí Kasafran


42.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 14:45 avatar
41. Výhoda v tom nie je žiadna. Je to iba výber voči druhej možnosti - hádať sa do nekonečna
Súhlasí Thomas Anderson


46.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 14:50 avatar
39. -era- jeho osud skúša ??? ja minule reagujem na kasafranov hoax a hentá chamrad mi píše o rak?skych štetkách a špinách ? táto chamrad čo sa hanbí za svoje názory verejne a schováva sa za anonymitu internetu ! toto robia úchylaci , a iní devianti , ktorí sakra vedia prečo sa schovávajú . a ešte má tu drzost šmírovat ludí , ktorí sa za seba nehanbia ako napr Edo ( a iní)
táto chamrad zalezená za anonymitu internetu sa vyjadruje o mne, kto pracuje a zamestnáva inych ludí . nech táto chamrad napíše čo robí uzitočné pre spoločnost , zatial len nonstop špehuje čo sa kde popíše po fóre . ešte aj cudzie konverzácie , úchyl


50.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 15:00 avatar
Ty zamestnávaš iných ľudí? Tak, to musia byť z teba nadšení, keď im nadávaš do chamrade a úchylov.  


54.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 15:06 avatar
50. prečo by som nadávala slušnym ludom do chamrade a úchylov ? krem toho ze chamradou nazyva boris slovákov , nie ja a len úchyl šmíruje po internete , zdravy človek to nerobí . nikto z Df to dfc nerobí . aby šmíroval iného diskutéra čo kde popíše . ale ved ty si diagnóza


57.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 15:14 avatar
(54) Ja ti nebudem vysvetľovať, prečo hľadám informácie o Osvietenom a ďalších. Mám na to svoj dôvod a budem v tom pokračovať. Veď za pravdu sa nikto nemusí hanbiť.  
Súhlasí Kasafran


60.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 15:33 avatar
57. ved Edo sa ani nehanbí , narozdiel od teba   keby tu nezverejnil svoje údaje, nemohol by si ho špehovat , psychoško


61.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 15:34 avatar
(60) Ale jediná, komu to vadí, si ty.  


63.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 15:36 avatar
61. ja neznášam úchylakov . aj ked takych ako ty je na internete X


64.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 15:50 avatar
(63) A ja zas neznášam odpad z kanála. Svoje osobné mindráky považuješ za merítko kvality charakteru?  


65.
označiť príspevok

hokejis muž
   18. 11. 2019, 15:52 avatar
Úchyláci navštevujú dúhové pochody, hlásajú LGBTI ideologiu...
Súhlasí Thomas Anderson


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 15:56 avatar
taketo pochody su len dôkazom, že ludia žiju v demokratickej spoločnosti....   .....


67.
označiť príspevok

hokejis muž
   18. 11. 2019, 15:59 avatar
Tým si nevyvrátil, že úchyláci navštevujú dúhové pochody, hlásajú LGBTI ideologiu...


53.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 15:05 avatar
46. Každého z nás osud skúša

"When humans hurt us, it’s not really them that are trying to harm us but bad entities that are using them. Then, these entities move on, and after they have made use of the next person to carry out their malicious plans, they leave that person too and go looking for someone else. It is possible that though this person appeared to be an enemy, once they have got rid of the entity, they may then seem different and even regret their actions, and they may not even remember what they did. So, it is not reasonable to harbour resentment indefinitely towards someone or to want to take revenge. If you attack back, they will do the same, and then it will spiral until neither of you understands anymore what’s going on, with each accusing the other of having started hostilities.
You may say, ‘So, it’s spirits we have to fight… But how?’ By cultivating qualities and virtues that will prevent them from having a hold over you. Even if they continue to pursue you, they will not catch you; the gains you will have made on the spiritual plane will form a kind of rampart around you."

Omraam Mikhael Aivanhov55.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 15:07 avatar
53. - era- špehuješ diskutérov z Df krízom krázom po internete, kde čo píšu ?  


47.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 14:52 avatar
38. dunning - kruger efekt . choj si to vygoooglit vypatlané .


69.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   18. 11. 2019, 16:45 avatar
Situacia je priam kriticka a presne vyladena na Velku Slovensku revoluciu. To co vyplavalo na povrch a to co predviedol harabin ktoremu som doteraz slepo veril zahlasi ze spolupraca so SMER a SNS zlodejmi cislo 1 je priorita co jasne dokazuje ze je to len dokonale pripraveny podvod na ludoch 2.0 a to co este do volieb vyplava na povrch lebo teraz kazdy na kazdeho vsetko povie je idealna situacia ukoncit nieco co je od zakladu nefunkcne skorumpovane protislovenske a vlastizradne akterov rozkladu statu pozatvarat znarodnit majetky ktore nevedia zdokladovat a zacat nieco nove co nam bude zavidiet cely svet, my jediny si to mozme naozaj dovolit zrealizovat.. Lepsia situacia uz nikdy nebude na tuto chvilu sme dlho cakali . Staci len slova pravdy predostret kazdemu ored oci aby sa mohol spravne rozhodnut to vdaka socialnym sietam je otazka 3 dni.


70.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 11. 2019, 18:33 avatar
(69) PartOFgod,
nie je to také jednoduché, ale aj Slovensko sa nakoniec oslobodí s poddanského postavenia. Ale stane sa tak len v súčinnosti s viacerými podobne orientovanými štátmi...
Základy treba začať budovať už organizovaním masovej účasti našich občanov na parlamentných voľbách 29. 2. 2020 s tým, aby odovzdali svoje hlasy národne a sociálne orientovaným politickým stranám...
Súhlasí Thomas Anderson


9.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 11. 2019, 13:04 avatar
ondrej a prečo by to Rusko robilo ? Aký ekonomický či iný záujem má ? Okrem toho, ktorá velmoc nerobí svoju kampaň za svoje záujmy ? Vieš vôbec čo znamená slovko objektivita ? Leo kto nie je objektívny, nie je ani spravodlivý ani demokratický, jednotvárnosť je hlavným znakom diktatúry........
Súhlasí Kasafran


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 13:16 avatar
majko, prečo to Rusko robí?....toť otázka.....Ruskí oligarchovia sa nechcu otvoriť zapadu, lebo sa boja, že pridu o svoje majetky....To čo bolo v Rusku niekedy spoločne, teraz patri zopár ľudom.....To je demokracia , ktorú tí oligarchovia miluju....nepotrebuju sa otvarať svetu, ziju v luxuse......využivaju zapadne technologie, sami by nevymysleli pre obyčajného cloveka snád nič....dokonca aj ludia ich miluju, ktorí potrebuju takých panov.....proste zmagorený národ......ktorý nechápe skutocnu demokraciu......
Súhlasí Bijjou


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   18. 11. 2019, 13:26 avatar
Hlavne že V USA nepatrí väčšina majetku pár ľuďom. Zmagorený národ ?
Demokracia nie je ani v EU !
A ty sám obhajuješ totalitné praktiky.
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 13:28 avatar
V USA ludia prisli k majetkom postupne......mnohí zbankrotovali a mnohí prosperovali......V rusku prisli k majetkom zo dňa na deň....aj na Slovensku......Zapad len kukal ako sa bohatne......
Súhlasí Bijjou


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   18. 11. 2019, 13:47 avatar
Západ nás tlačil k tzv. privatizácii.
Súhlasí Kasafran


27.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 13:53 avatar
no ale to predsa muselo byť........ako inač by sme mohli prejsť na demokraciu a kapitalizmus?......Problémom je urobiť to spravodlivo....


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   18. 11. 2019, 13:59 avatar
Tak potom prečo kritizuješ že díky privatizácii sa pár ľudí dostalo k majetkom ked ju schvaľuješ ?
To je ako spravodlivo na základe čoho mali byť rozdané majetky ?
Súhlasí Kasafran


33.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 14:06 avatar
prechod zo spolocneho na sukromne nie je možné urobiť spravodlivo.....to je skok z extremu do exremu.....darmo neni nad kapitalizmus, ktorý sa vyvíja prirodzene.....


35.
označiť príspevok

hokejis muž
   18. 11. 2019, 14:07 avatar
tak prečo kritizuješ že pár ľudí sa dostalo k majetkom ked tvrdíš že to tak muselo byť ?


37.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 14:19 avatar
samozrejme že kritizujem, pretože to nie je dobré.....ale zároveň si neviem predstaviť , že by prechod zo spoločneho na sukromne, prebehol spravodlivo.....uz to je vlastne proti prirodzenému vývoju...teraz to vidím jasne....Je to vlastne dan za to, že sme niečo budovali a nedobudovali....ako ked niekto v polovici rieky sa vrati späť......


28.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 11. 2019, 13:55 avatar
Nie je to pravda, tlačil nás k ochrane súkromného majetku preto aby sem mohli bez obáv investovať. To čo sa dialo pri privatizácii je iba naša vlastná blbosť . Niektoré iné krajiny z nášho bloku sa s privatizáciou tak neponáhlali a urobili dobre. Privatizácia strategických a monopolných štátnych podnikov mal byť trestný čin , za to všetko- "dakujeme" Dzurindovi a Miklošovi a pravici.....tam sú základy našich oligarchov ktorý s holou riťou zo socíku zrazu zbohatli na práci a majetku iných......
Súhlasí Kasafran


30.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 14:02 avatar
Dzurinda robil tu špinavu pracu.....ktorá podla mna musela byť, a nasledne populista Fico z toho ťažil.....samozrejme, že zapad sa bude spravať vždy trhovo a spraval sa tak aj k nám, jked sme prechadzali z totality k demokracii.....dnes s odstupom casu vidíme, (aspoň teda ja) ,že takýto radikalný prechod zo spolocneho k súkromnému nemohol dopadnuť dobre.......Zapad to su takisto ludia, hriesní, kukaju ako zbohatnúť.....zapad nie je Božie královstvo......
Súhlasí Bijjou


34.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 11. 2019, 14:07 avatar
Nikto špinavú prácu robiť nemusel ani nesmel, na to žiaden politik nemal splnomocnenie od voličov. Dzurinda oklamal svojich voličov ohladne privatizácie strategických podnikov, jednak tvrdil že to robiť nebude, jednak na to bol zákon ktorý prijal ešte Mečiar..... Z Dzurindových prešlapov budeme ešte dlho trpieť. Zhovadil dôchodkový aj zdravotný systém, mal by sedieť aj s Miklošom a Kaníkom. Ak niekto ešte dnes chce voliť nasledovníkov tejto vlády, tak pripravuje pre občanov zlo a biedu.
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 11. 2019, 13:27 avatar
Čiže okrem nič nehovoriacich kecov nevieš uviesť nič. Ale ´dakujem za odpoveď , zaraďujem si ťa do kategórie milovníkov diktatúry.......
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 13:31 avatar
dostal si fakty, nie su to keci.....inač som milovníkom slobodý ale samozrejme aj zodpovednosti za svoje spravanie....o tom je demokracia....


21.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 11. 2019, 13:35 avatar
Prd som dostal, ty máš kontakty na ruských oligarchov a vieš čo majú v záujme ? Neverím, okrem toho hodnotiť celý národ a to žiaden by som si netrúfol, to je choré . Mimochodom, každý oligarcha má záujem na rozšírení svojich trhov a v tomto zmysle je tvoj "názor" úplne vedľa.......Nie Rusko robí sankcie na zahraničie ale presne naopak, iba slepý to nevidí.
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 13:41 avatar
rusko nemôže robiť nejake sankcie zapadu, ved by sa hospodarsky zrutilo....je až priliš závisle na zapade....Boja sa len jednej veci a to že nebudeme zavislí na ruskej rope.....a vsetko robia aby sa tak nestalo.....Silna Unia je pre rusov strasiak....


44.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 11. 2019, 14:47 avatar
Tvoje "argumenty" sú smiešne......Rusko nie je závislé na nikom a ropu od nich chceme najmä my oni ju majú komu predať . Rusko je strašiak ale iba pre teba a tebe podobných, ktorí nevedia žiť bez toho aby mali nejakého nalinkovaného nepriatela. Rusko tak ako aj EU aj iní potrebujú bez obmedzení obchodovať vo svete. Vydieranie sankciami ešte nikdy a nikomu nezvrátili vývoj . Sankcie sú prejav diktátu a mali by byť niečo protizákonné, sú proti slobodnému trhu a slobode.


48.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 14:54 avatar
lenže Rusko je zavisle na predaji ropy.....ono ju musí momentalne predavať, inač ma problém.....sankcie su zbraňou silnejšieho........


31.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 14:06 avatar
koho zaujíma Klaus a jeho bláboly ...


40.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 14:41 avatar
Toho, kto nemá vymytý mozog a vie zdravo uvažovať. Stále viac ľudí a hlavne odborníkov si uvedomuje, že Európska únia je fraška a že tu ide o záujmy úzkych kruhov a nie záujmy všetkých krajín.  


43.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 14:47 avatar
Silna Unia nie je fraška, je to jedina dobrá odpoved silnejúcej Číne......


52.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 15:03 avatar
(43) No, skús niečo napísať o tej silnejúcej Číne. Prečo by sme sa jej mali báť?


56.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 15:11 avatar
tu netreba nič písať......lacné veci z Číny nás môžu zruinovať.....Viem o viacerých prípadoch, ked podnikatelia si daju vyrobiť formy na odliatky v Číne....lebo je to lacnejšie pre nich aj s dopravou.......je to na hlavu a ľudská chamtivosť nas privedie k padu......


58.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 11. 2019, 15:21 avatar
samozrejme nie je to len o formách( inač to je moja profesia) ale, je to o všetkom spotrebnom tovare....to už snád všetko je z Činy.....


62.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 15:34 avatar
58. Ondrej ani sa s tym nebav. ved to je patologicky šmírák tfuj


59.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   18. 11. 2019, 15:28 avatar
(56) To je zas nejaký bubák. Ja mám dva počítače z Číny a vôbec ma to nezruinovalo. To sme predsa vedeli od začiatku, že existuje konkurencia. Tak, nech sa výrobca preorientuje na iné produkty.  


45.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 11. 2019, 14:47 avatar
To nie je také jednoduché. Európska Únia má v sebe dobrú myšlienku, je výborným ideálom. Škoda len, že keď sa ideály realizujú v praxi, sú veľmi často strhnuté do prachu a pošliapané


49.
označiť príspevok

Bijjou žena
   18. 11. 2019, 15:00 avatar
40. čo by ste robili bez únie, zase by ste museli vypisovat o iluminátoch a o HARP , a slobodomurároch   ešteze existuje EU, máte sa aspon koho obvinovat za váš mizerny zivot  


68.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 11. 2019, 16:41 avatar
(49) Scarlet,
uvedom si, ak si toho ešte schopná, že aj Rakúšania sa spamätajú a svetoobčanov Tvojho typu pošlú/vykážu do tej ťažko "zaslúženej" 70 ročnej zeme "zasľúbenej"...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:45,  Cieľ je prežiť mesiac.
dnes, 01:45,  No vidíš, a ty sa zasa zaoberáš hlúposťami z FB.
dnes, 01:43,  to nie je ciel
dnes, 01:42,  havran ja nič nevymýšlam to je dielo slavenov
dnes, 01:40,  Ja viem prežiť so 70 €, pretože dokážem diskutovať, a to je dôkaz. 1 polievka stojí...
dnes, 01:28,  Lemmy z akej čiastky ? 400€ . Zo 70 € sa žiť samozrejme nedá . na to všetko ti viem dať...
dnes, 01:24,  Ďalšia možnosť je pracovať ako nočný stražnik , u nas pod 1000€ nejde ani jeden ....
dnes, 01:19,  U nás nemame problem s romami su uplne začlenení do spoločnosti
dnes, 01:18,  Nadi a poradil som mu zle ??? Dal som mu desiatky možnosti ako si zarobiť slušne peniaze bez...
dnes, 01:15,  Ja mám zasa zlú skúsenosť s Rómami. Chceli, aby som pre nich získal psa z útulku, lebo im...
dnes, 01:10,  Onno sa niekedy zdá, že nemajú svedomie, ale nedávno som videla jedného bezdomovca so psom,...
dnes, 01:09,  Hovorím o zvyšku. Jasné, ty si zarátal aj inkaso, ale ja som to odpočítal. Lebo to sú...
dnes, 01:04,  Keď sa dostaneš do penazí poradím ti ako dalej ked odložíš 500 € Objednaš si cez ebay...
dnes, 00:58,  V zime košíky napliesť . Môžeš robiť stovky veci nič k to,mu netreba len chut a trocha...
dnes, 00:57,  Škoda len, že bude capom, lebo MALIČKÉMU nepomohol ;)
dnes, 00:55,  Nemôžeš mať 70 € lebo 214 ti musí zostať . Ved som ti dal návrh skus brezove metly ....
dnes, 00:53,  Všetko naj, nech sa darí v živote. I v zbore.*55
dnes, 00:53,  Ondrej má 30. novembra meniny.
dnes, 00:48,  Každý robí chyby.
dnes, 00:47,  Do istej miery áno, lebo tam stojí aj 4 hodiny, to je ako pracovať na polovičný úväzok.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(178 473 bytes in 1,386 seconds)