Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo je príčinou zla v tomto svete ???

21
reakcií
1341
prečítaní
Tému 9. septembra 2019, 22:15 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 9. 2019, 22:15 avatar
Ja myslím, že pravda, pravda, ktorú nevieme a možno aj nechceme nájsť, lebo nevieme a nechceme .
Aj pilát sa opýtal ježiša, čo je to pravda.
Napiek tomu, že dennodenne hľadáme pravdu, stále ju nevieme hľadať. kebo pravdy sú všelijakého druhu, sú pravdy o zle, a sú pravdy aj o dobre a dokonca by som povedal, že aj priamo o peniazoch. dobrých, čestne zrobených a tiež aj o peniazoch zo zločinu-
Alebo napríklad, tipujúci, ak by poznali pravdu, ako skončí zápas, určite by vyhrali, ale tipéri sú aj taký príkladík, ako sa učiť túto pravu hľadať. Zháňajú si potrebné súvisiace informácie, hrabú sa v historii a nakloniec rozhodne niečo úplne niečo iné, než kvalita mužstva, čo by maolo byť zásadným kritériom tipovania. A každý, kto tipuje potvrdí, že tých zlých právd okolo napríklad toho tipovanie je neporovnateľne viac ako dobrých a PRETO AJ STáVKOVé KANCELáIE KVITNú.

A poďme na našu tému. Je ježiš boh, sú dogmy pravdivé a práve v cirkvi je týchto dobrých a zlých správ možno viac, ako inde. Dogmy o ježišovej matke. Mne to už pripadá, že ako keby nám hovorila, čo mám vlastne s tými katolíkmi robiť, či ten svoj životopis roztrhať a napísať to ako to chcú oni, ale načo to všetko, prečo im na tom tak záleží ??
Pri jakubovej studni vysvetluje boh samarijčanke, že boh si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde. Ale tu pravdu nám nedáva na lopate, tá pravda sa podáva ako rozumným ľuďom, ale aj ateista a aj veriací si myslia, že sú rozumní, veriaci za to, že môžu využívať božej milosti a už teraz užívať toho, čo nám dáva viera a neveriaci sa cíia ešte rozumnejší tým že si myslia, ža ako mohol niekto vymyslieť a uverť takú blbosť o viere..

A pri tom, životné podmienky človeka budú možno ešte 5 či 10 rokov a potom ako keď sfúkne svieca. V oceánoch je u toklo bordelu, že ani lode už nemôžu poriadne plávať, vzduch sa pomaly nedá dýchať o vode ani nehovorím a ľadovce sa nám topia pred očami, ako keď hodíte slaninu na panvicu. A nikto nič, všetko v poriadku ????
Robotník, ktoprý spadne z mrakodrapu zo 107 poschodia si hovorí, keď letí okolo 50 poschodia: Zatial je to stále dobre.
Plachta v čskom filme hovorí svojmu koňovi,: Tak ti nevím karle, esli mám ty kamna prodat, nebo uhlí koupit. vtdy pred 70 rokmi to bola estrráda, až sa hory zelenali a dnes, ako by sa nás niekto z nebya pýtal : dokedy si myslíš, že tu ešte budeš kikiríkať ???
Vo fatime sa nariadi cirkvi, aby dala do poriadku sama seba a potom obnovená má zachrániť tento svet, ibaže cirkev má inú pravdu, než tá, korá má zachrániť tento svet.
Nebo komunikuje s ježišovou cirkvou cez jeho matku, lebo ježiš povedal, ak na konci vám niekto povie, je tam, alebo tam, nechďte tam, lebo ako blesk z jasného neba .....ale cirkev to má v háji zelenom, žije si pod ochranou tridentské oprekliatia a za žiadnu cenu nedovolí, aby s tým niekto pohol. Čo si potom ale myslia o kristovi, kto je on a kto satan a pred čím ich má ochrániť svätosť ježiša a pred čím satanove prekliatie ??? Čo to je za guláš ???
Ale nakoniec, akú to chce svätosť a akú to chce inteligenciu sa v tomto vyznať ???????????

A toto je to zlo, pre ktoré bol ježiš nenávidení a nenávidení sú a budú všetci, čo chcú ísť za ježišovou prevdou a chcú s tým aspom trochu pohnúť , ??Aj jonáš a farizeji, ako sa báli boha a neuverili mu a nakoniec museli urobiť to, čo im nariadil a to čo bolo dávno napísané.
Za každým, keď sa ježiš odvolával na písma, ako by im hovoril, prečítajte si to poriadne ešte raz !!!!! lebo je aj napísané: nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú. A nepminú sa ani tí, ktorí , ktorí uznávajú a hovoria, ak sa ich ježiš pýta: aj vy chcete odísť ??

A odpovedá mu peter: a kam by sme šli, ak tvoje slová sú pravda a život !
A ja si tiež myslím a ďalej už ani nehľadám, že práve ježišove slová sú pravda a život !!


4.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 9. 2019, 08:28 avatar
1. Keď hovoríš o pravde, tak je potrebné si uvedomiť, že ľudstvo si behom svojho vývoja vyvinulo mnohé myšlienky a mnohé postupy, ako nachádzať pravdu. A určite medzi tie postupy, ktoré vypracovali mnohí múdri ľudia, nepatrí slepá viera, ale hlavne osobné premýšľanie a prežívanie mysleného obsahu.

Takže nahrádzať myslenie slepou vierou je cesta späť.
(Nie som proti "aktívnej viere" - ale aktívna viera nie je vlastne vôbec viera, ale je to poznanie.)

A ak sa pýtaš na to, čo je príčinou zla v tomto svete, tak je ňou to, že samotný Boh postavil človeka do rozhodovacieho procesu medzi dobrom a zlom - a dopustil, aby človeka zvádzali rôzne duchovné bytosti, ktoré sledujú vlastné dobro, podľa ich vlastnej podstaty - pričom ich dobro je ľudským zlom.

A my ľudia podliehame, pretože nepoznáme ešte plnú pravdu v danej súvislosti. A aj keď ju môžeme tušiť, nechceme jej zatiaľ veriť.
A tak vnášame zlo do tohto sveta.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 9. 2019, 21:21 avatar
5,.....daná skúška v edene bola ľahká! To Ježiš /druhý,posledný Adam/ prešiel omnoho väčšou skúškou a obstál. A on tak ukázal, že problémom Adama bola len zlá voľba,...neposlušnosť,....pýcha,....a nedostatok lásky a vďačnosti k Bohu. Boh určite nebol na vine. Daná skúška musela prísť, aby bolo zrejme, či si prvá dvojica uvedomuje dar slobodnej vôle,.......možnosť robiť slobodné rozhodnutia,......a uvedomenie si, že ako stvorené bytosti sme závislí na Bohu, Zdroja života, múdrosti!


15.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 9. 2019, 21:52 avatar
30. Čo ty môžeš vedieť o tom, aká ľahká bola skúška v Edene
Ty si tam nebol a podklady k svojmu rozumovaniu berieš iba z jednej knižky.
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 9. 2019, 21:08 avatar
1,....príčinou zla vo svete je neposlušnosť našich prarodičov v edene. Z toho potom plynú dôsledky, ako je - nedokonalosť,....sklon k zlému,.....a vládca tohto sveta. Zlo prichádza aj v dôsledku ,že sa nerešpektujú biblické zásady, a ľudia sa riadia vlastnými normami, hodnotami.
Ono to pekne vidno aj z daného textu: ...... „Ja, Jehova, som tvoj Boh, Ten, čo ťa vyučuje na tvoj úžitok, Ten, kto ťa nechal kráčať po ceste, po ktorej máš chodiť. ...Potom by bol tvoj pokoj ako rieka a tvoja spravodlivosť ako morské vlny.“ — Izaiáš 48:17, 18.
Alebo, ..... „Hojný pokoj patrí tým, ktorí milujú tvoj zákon; a nejestvuje pre nich nijaký kameň potknutia.“ (Žalm 119:165)


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2019, 09:42 avatar
Aj pilát sa opýtal ježiša, čo je to pravda.

Akurát ježiš bol hlúpy, a tiež nevedel, čo je pravda. Preto propagoval len demagógiu. Nič iné ježiš nevedel.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2019, 09:43 avatar
Ježiš bol napríklad nevzdelaný, pretože nevedel, že existujú kontinenty ako Amerika a Austrália.


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 9. 2019, 10:04 avatar
39-40- ty si fakt kus pomäteného vola 


2.
označiť príspevok

havran
   9. 9. 2019, 22:23 avatar
Príčinu zla nehľadaj, lebo ono stojí vždy verne pri tebe a nemusíš ho hľadať, no musíš ho spoznať. Keď to nedokážeš, môžeš hľadať aj celý život a nenájdeš ho. Rozpoznať zlo dokážu len ľudia čistej a otvorenej mysle, pripravený konať dobro nezištne pre ostaných .
Súhlasí elemír


7.
označiť príspevok

havran
   10. 9. 2019, 15:24 avatar
Teda ako si zodpovedať na otázku: "čo je zlo a kde sa berie, prečo ho spoločnosť nevypudí a kto sú nositelia zla, prečo sa im niekedy viac darí ako tým poctivým? Prečo ľudia nedokážu včas rozpoznať zlo?
Základom dvojtvárna je nezdravá výchova v rodine a spoločnosti.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 9. 2019, 21:13 avatar
11,.....OK, ale ako by si to riešil ty? Ak ľudia nebudú zjednotení v istých hodnotách/NORME/ , tak nikdy tu nebude pokoj.
JS už dnes vyriešili mnohé problémy, ktoré sú dnes vo svete. A v novom svete/v pozemskom raji/ sa to ešte viac "doladí". Inej cesty nieť. Ak chceme žiť vo svete kde vládne pokoj, harmónia a kde už nebude zlo a utrpenie, tak sa musíme podriadiť vládnemu programu Božej vlády. To je jediný liek pre choré ľudstvo,...pre chorý svet !!!


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 9. 2019, 21:16 avatar
2,.....to je utópia. A kto sú tí "čistej a otvorenej mysle"? Ako ateisti,....tak "kresťania",....tak inoverci konajú zlo. Prečo?
Teda, nie je to také jednoduché, ako si myslíš Havran. A nie každý si určuje akú bude mať výchovu. Ak sa narodí niekto do rodiny, kde slušná výchova absentuje,....tak tam čo urobíme? Odpíšeme daných ľudí?


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 9. 2019, 22:34 avatar
Príčina zla je ľudská hlúposť a zákernosť .


5.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 9. 2019, 09:33 avatar
predsa len ma napadá, pozieť sa ešte do genezisu, pri vyhnaní z raja. Ak by som šiel systémom, že, čo sa mohlo stať, respektíve , čo nie je vylúčené, že sa mohlo stať, tak by sa o vyhnaní z raja dal naočiť celovečerný film.
Boh stvorí raj, parádička,ľudia sa budú mať dobre, nemusia nič robiť, ale musia dodržať určité pravidlá a boh sa postará o všetko.
Ale boh ohradí záíhradu raja plotom. no a plot, to už je dôkaz toho, že samotnú rajskú záhradu je treba chrániť pred nejakým zlom, nastáva otázka, do akého prostredia bola zriadení rjská záhrada, ak je tu obava nebezpečenstva zvonku.
A čo bolo vonku ??? A to zlo, čo bolo vonku nemohlo byť nič iné len ľudia a akí ľudia,ľudia, ktorých tiež samotný boh stvoril na šiesta deň stvorenia tohoto sveta. A prečo mohli byť nebezpeční pre adama a jeho potomstvo ?
Možno aj preto, že ich stvoril, prikázal im obrábať polia, chovať zvieratá a otatné veci, ale nedal im kontakt so sebou ? Alebo som to prehliadol? teda bol to asi nejaký divý človek bez kontaktu na neho stvoriteľa ?
Je jasné, že s adamovým potomstvom mal už zámer, že mu bude slúžiť a nakoniec ani čas ukázal, že nepomohol ani plot a adamovi synovia si brali za ženy z týchto ľudí a tie im rodili aj obrov. Toto potvrdzuje aj zakázaná archeologia, kde takýto človek obor, je asi 4 až 6 krát väčší ako archeolog, ktorý je pri tejto vykopávke odfotený. Takže potopou sveta musela prísť selekcia a vybral len to najkvalitnejšie a to sme my dnes.
Lenže to by chcelo viacej času, ktoprý dnes nemám, ale v stručnosti:
Prvý, kto sa dostal do raja bol satan. Zviedol evu a jeho prvý syn bol kain. A ten sa podľa toho aj tak choval. Zo žiarlivosti zabil brata abela a tak abel bol napoly otomok evy a na pol satana, prvý adamov syn bol abel, ale ten bol mrtvy. Bohuá zostáva kain, ten ale prejaví na sebe nielen vlastmnosti satana, ale aj vlastnosti boha, ak eva bola ním stvorená. Kain predviedol prvú spovež v dejinách vierovyznania a hlboko olutoval svoj čin.
Boh mu síce odpúšťa, ale ako pokánie dostáva hroznú úlohu, bude obrábať zem a tá mnebude rodiť a podopbne.
Takže raj zostáva bez potomkov a boh vynáša nad satanom neľútostný rozsudok, Prišiel ako had a celé veky zostane hadom, ale čo platí pre nás až dodnes je, že my sa pýtame, ako vzniklo zlo, ale práve pri vyhnaní boh usatnovil dve pokolenia, jedno satanové a jedno adamove, či evine ,ale čo si máloklto vnpma, že ustanovil nepriateľstvo medzi týmito dvoi pokoleniami ...... ono ti rzšliape hlavu a ty nu zraníš pätu.
Takže boh nám tu stanovil dve nepriateľské pokolenia a každý žijúci človek na zemi musí patriť jednému, alebo druhému pokoleniu. A teda ak sa dvaja ľudia nenávidia, jeden petrí k evinmu pokoleniu a ten druhý satanovmu.
A to je to, čo hovorím o tiperoch, hľadajú pravdu, aký tip vyhrá, ale prečo sa takto neučím hľadať pravdu o tom, kto ku ktorému pokoleniu patrí? A pritom žiaden človek nesmie vysloviť, že ten druhý je posadnutý, lebo je tu hreich proti duchu svätému a tak si toto musí každý vyriešiť sám v sebe. A hlavne, kou patrím já, ak ma to vôbec zaujíma ???


6.
označiť príspevok

Myslitel
   10. 9. 2019, 14:44 avatar
Ako viete ludia vymyslat nove "krestanske" pravdy o zdroji a pricine zla na tomto svete.
Samozrejme ludia su zodpovedni za vela ukrutnosti, ale ako Krestania by ste mali prijat aj jednoduchu pravdu z Biblie o skutocnom zdroji zla. Tom jeho ozajstnom povode.
Biblia uci:
- Boh stvoril svet a zivot na nom, a vsetko bolo PERFEKTNE. Aj clovek bol perfektny. Rozumovo aj fyzicky.
- Evolucionisti tvrdia opak, - clovek bol spociatku primitivne hlupe polozviera.
- Biblia uci, clovek zhresil proti Bohu a priniesol prekliatie na cele tvorstvo, vratane seba.
- Darwin utrpenie na svete povazoval za dokaz, ze Boh - Stvoritel nemohol stvorit zivocisny svet ktory sa medzi sebou zabija a poziera. Vraj preto sa zivot musel vyvijat.
- Biblia uci ze Boh stvoril svet perfektny, t.j. od pociatku bez smrti a zabijania.
To prislo az po rebelii Adama a Evy.
A za tou rebeliou stal Diabol.
To je ten zdroj zla.
Job 1:7 Pán povedal satanovi: „Skadiaľ prichádzaš?“ Satan odpovedal: „Chodil som krížom-krážom po zemi.“

Ale ako by ste mohli tomuto vsetkemu verit, ked aj samozvany predstavitel Krestanstva na celom svete, papez vo Vatikane, neberie Bibliu vazne, ale skor ako knihu symbolizmu.

Jezuitsky general, (ano, katolicky spolok jezuitov je vojenskym radom v mnisskych ruchach, a ich sucasny velitel je general Arturo Sosa, inak znamy pod nazvom Cierny Papez).
Ten cierny papez povedal, ze Diabol nie je ziadnou osobou, ale len symbolom zla v nas samotnych alebo aj zla okolo nas. Je akymsi zosobnenim zla, ale nie doslovnou osobou.

Ake klamstvo a zavadzanie.

Povedat ze Diabol neexistuje je absolutnym popretim krestanskej Biblie.
To robi clovek ktory akoze predstavuje Krestanstvo vo svete a je zan ochotny polozit aj zivot?
Taketo klamstva maju aj nasledky pan Jezuita.
Totizto, ked Diabol neexistuje, potom ani Boh neexistuje.
Neda sa vybrat si z Biblie len to co pasuje nasmu nazoru.
Ked Kristus klamal v tom co povedal o Satanovi, cele jeho ucenie je asi klamstvom, a on sam je len vymyslom a klamarom.
Cela krestanska viera je tym padom veliky podvod.
Rozpravka z vyplodov fantazie akychsi Zidov.

Ale chvala Bohu, mame tu Bibliu ktora nam pise, preco je tu zlo.

Zjavenie 12:9 A veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satan, čo zvádzal celý svet, bol zvrhnutý; zvrhnutý bol na zem a s ním boli zvrhnutí jeho anjeli.
Zjav. 12:12 Preto radujte sa, nebesia, aj vy, čo v nich bývate. Beda však zemi i moru, lebo zostúpil k vám diabol, plný zlosti, lebo vie, že má málo času.“


Diabol neurobi vela skody ked sa ukaze ludom. Ten vie urobit najviac skody ked sa maskuje, napr. symbolicky v ovcom ruchu.

Mat 7:15 Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci.
Mat 7:16 Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy?

Historia je toho dokazom.
Citat znameho muza o tych vlkoch v ovcom ruchu:

"Jezuiti ... sú jednoducho rímskou armádou pre pozemskú suverenitu sveta v budúcnosti, s rímskym pápežom za cisára ... to je ich ideál ... Je to jednoduchá chtíčka po moci, špinavom pozemskom zisku, nadvlády - niečo ako univerzálne poddanstvo s nimi ako pánmi - to je všetko, za čo stoja. Možno ani neveria v Boha.
- Fyodor Dostoyevsky - (1880)


8.
označiť príspevok

to-mi muž
   10. 9. 2019, 16:56 avatar
Adam bol rozumovo perfektny?*2 ale no tak.  ved bol hlupy a naivny.


9.
označiť príspevok

Myslitel
   10. 9. 2019, 19:53 avatar
24 - bol, tak ako vie byt kazdy z nas pri krasnej zene. Nasa pramatka, prva Zena na svete, urcite nebola priemernou zenou. Dnesne missky sveta by pri nej zvadli ako trava.

Adam, aky slaboch, zazmatkoval pri najkrajsej Zene na svete, ktora bola, len tak mimochodom, stvorena z jeho rebra.
Aky to slaboch, ze?


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 9. 2019, 21:25 avatar
24,....skôr bol pyšný, neposlušný, mal nedostatok lásky a vďačnosti........ a nechal sa oklamať Evou a satanom. Rozumovo bol na tom dobre,.......a ak už to vztiahneme na jeho zlé rozhodnutie,....tak skôr by sme mohli povedať, že nekonal múdro. Problém nebol v intelekte, ale v niečom inom.


17.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 9. 2019, 07:24 avatar
Shagara, ako mohol byť Adam pyšný a neposlušný, ak bol stvorený na Boží obraz? Obrazy Boha sú pyšné a neposlušné? To by potom aj samotný Boh musel byť taký.


16.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2019, 03:09 avatar
Všimol som si ešte jednu zaujímavú vec, že adam a eva sa nenarodili, ale ježiš je prvorodený z mrtvych, ale zase až potom, ako bol stvorený jeho otcom, lebo z lona boha nikdy nič nevyšlo, jánov prolog.
Prvotinou stvorenstva bol ježiš jeho syn a jemu stvoril tento svet, do ktorého prišiel ježiš ako prvorodený mrtvych. Teda ježiš bol, stvorený svojím otcom, ale aby mohol prísť do svojhop, ktoré mu pripravil jeho otec, musel romuto stavu zomrieť, aby sa narodil do svojho, čo mu už dávno pripravil jeho otec.A tda zomrieť a narodiť sa znamená prejsť z jedného časopriestoru do druhého. Ježiš hovorí, pred tým, než bol tento svet, ja som už bol.
Ale medzi dvomi rôznymi časopriesormi nemôže prechádzať hmota, lebo to nie je možné z hladiska času a priestoru. Ak si zoberieme napríklad slnečnú sústavu ako atóm a tá by chcela prejsť do vyššieho časopriestoru, z korého k nám prišiel ježiž, kolko by to trvalo a aká by to musela byť rýchlosť aby sa dostala na okraj plusového časo priestoru a ak by aj, čo tam ? bola by k násobne menšia ako iné priemerné atomy vyššieho časopriestopru a bola by tam tak maličká, že by vôbec nebol registrovateľná vyšším rozmerom.
Nieviem, či si toto vôbec dokáže takto predtaviť, ale chcem vás priviesť k tomu, že jediné, čo môže prechádzať medzi takýmito dvomi časopriestormi, je myšlienka a teda aj duša, ak ju zoberieme ako súbor myšlienok. Mohlo by sa povedať, že už pri oplodnení vajíčka sú tri komponenty:spermia, vajíčko a nejaká duša.
Ale odkial prichádzajú tieto duše ???? Z mrtvych z ježišovho časopriestoru, kde boli pred tým stvorené ???? Ako Ježiš ???
Ale toto je polemika na dlhšiu debatu, že kontakt medzi dvomi časopriestormi je možný len duchovne, ale naproti tmu, reinkarnáciu bemôžm uznať práve jednak pre toto,ale aj preto ak je v evanjeliu napísané, že do každej duše človeka môže prísť iná duša a dni tohoto človeka sú potom horšie a horšie, lebo lepšie a lepšie ??? Podľa toho, aký duch, akého človeka si ho nájde.
Pavol napríklad hovorí o jasnovidke, korá ho prenasledovala a neustále vykrikovala, aký je svätý, nakoniec ho to nahnevalo a vyhnal z nej toho ducha veštenia. A viac nemohla veštiť.
A práve toto sú veci z hladiska duchovna veľmi závažné, ale zakaždým rozhoduje o všetkom rozum človeka.
Krstom sa oddelí duša od tela duša chc niečo iné, telo zas niečoiné, a môžme ešte pridať aj ducha, ktorý vojde do človeka, ale nad tým všetkým je rozum človeka, ktorý nakoniec rozhodne, čo sa bude diať.
Aj kainovi povedal boh,hriech číha pri tvojich dverách neustále, ale ty si predsa človek !!!! Čo by malo znamenať: si človek a máš svoj rozum a teda každý z nás sme zodpovední za naše konanie, nch nás pokúša duch obrý, albo zlý, my musíme rozlíšiť a určiť, čo budeme robiť ďalej, A to isté každý živý tvor, každá bylina a teda ak pokušenie prísť musí, musíme s tým počítať, aj keď beda tomu, skrze koho prišlo, to nás nemusí zujímať, proste pršlo a náš rozum rozhodol, či pokušenie prijmeme, alebo ho odmietneme.
A teda aj adam s evou rozhodli sovjím rozumom tak ako sa stalo a ako je to všetko zapísané, ale nie ako ľudia, ale každý osobne, ako človek.
A ak teda hľadáme zárodky zla na tomto svete, sú už v adamovi a eve, a pokušenie prísť musí ......., ale my sa musíme rozhodnúť sami, či odoláme, alebo podľahneme.


18.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2019, 09:13 avatar
nemôžeme povedať, že adam priviedol hriech na svet, alebo prví rodičia. Ak počítame, že každé naše dieťa má polovicu z otca polovicu z mamy, Potom aj kain mal polovicu zo satana a polovicu z evy, teda dobro a zlo na 50% a boh sa k nemu aj tak zachoval, lebo polovicou satanovou sa stal bratovrah a druhou polovicou učinil pokánie. Spáchal som hriech, ktorý nie je možné odpustiť.
Prví rodičia, ktorých stvoril boh a hne´d problém na rozvod. Ale nerozišli sa , lebo boli boží, aj keď hriešní, ale aj boží.
Kolko máme dnes takých manželstiev, čo sú len hriešní. Stále im chýba to odpustenie, ktoré dostal kain, ak učinil pokánie a oľutoval svoj hriech.
A preto aj spoveď je fenomen, ktorý nedokážeme oceniť, ale pri tom najťažší, ako inak, satan robí všetko, aby nás odradil.
Je to pokora za zhrešenie a hanba za slabosť.
Na kainovi by sa dala študovať, aká vnútorná sila vedie k takému závažnému hriechu
, ale zároveň aj sila, ktorá vedie k ľútosti a k prosbe o odpustenie. Sila božia a sila satanova, sila dobra a sila zla.
Ako ľahko niekedy zhrešíme a ako ťažko nájdeme silu vojsť do spovedelnice.
A toto práve je ten moment, ktorý tiež prišiel ježiš posilniť na tento svet, prišiel posilniť silu, čo nás vedie k pokore a pokániu , proti sile hriechu. lebo ak sme hriešní, sme zlí, ak sme bez hriechu, sme dobrí, ale všetci sme jeden ľud z tohoto ovčinca a každého hlas sa počíta na jednu, alebo druhú stranu a ako málo je tých, čo majú silu vôjsť do spovdelmice, skloniť hlavu pred bohom.
Ak si spočítate, kolko je tých dobrých a kolko zlých, kolko je tých, čo patria evinmu pokoleniku a tých čo patria satanovmu pokolenie, máme na 80% odpovedané, prečo je tu tolko zla.


21.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 9. 2019, 01:44 avatar
37:
Kain: Spáchal som hriech, ktorý nie je možné odpustiť
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:34,  Jarabaku, ty si odbornik na spolocenske javy....nevieš nahodou čo vznikne, ak sa spari mongol s...
dnes, 17:29,  jarabaku povim ci tajomstvo ako rozpoznať Ruskeho trola.....bude tvrdit, že vojna na Ukrajine...
dnes, 17:15,  to máš jedenoduché, Tvoje príspevky tuná nikomu nechýbajú, iba tebe. Sorry. Si však...
dnes, 15:56,  to mnoho radových Rusov, nevidi to zlo, čo sa skrýva za spinavou klamarskou politikou...
dnes, 15:44,  jarabaku choj šdudirovať spoločenske javy za ural...tam ťa budu mať za zjava.....myslim, že...
dnes, 15:41,  Asi najťažšie je vytriediť tých propagandistov. Zatiaľ nebudem hovoriť o tom ako ich...
dnes, 15:32,  Dôležité je tiež rozpoznať propagandistu od politického analytika.
dnes, 14:46,  Nie asi, ale určite nebudú. Reálne už teraz maju Ukrajinci problémy zohnať vojakov na...
dnes, 14:37,  Zaujímavé, pozerám že užívateľ Clear1 je zablokovaný, a mne zmizli všetky témy a...
včera, 18:08,  Ako funguje človek!?...
včera, 17:18,  Pravá podstata a prirodzenosť "nie ja"...
včera, 13:25,  havrane, bez ohľadu na to či s tebou súhlasím alebo nie, "komunikuješ" už horšie...
včera, 11:00,  qwert tak to vníma iba hlupák , no pamätaj Ukrajinci asi nebudú bojovať do posledného...
včera, 10:54,  Scarlette aj zákon pozná výhradu svedomia , čo je však hlboký omyl do ktorého sú ľudia...
včera, 10:48,  kntsz máš pravdu 1-2 semestre gumovania mozgu si asi absolvoval a možno aj 3. Biblia má v...
včera, 10:41,  qwert si naozaj chudák , keď potrebuješ čuchať prdy a chýba ti to. Je to nápadne podobné...
včera, 10:36,  qwert ty vieš čo je vojna? Si len hlúpe decko , čo by sa rado hralo so zápalkami. V tejto...
včera, 08:19,  hlavne jednému účastníkovi fóra S hlúpymi ľuďmi tu už nechcem strácať čas. Veci,...
včera, 00:51,  161. kntsz, vecsinou je pricinou chudoba .z toho sa odvijaju pridruzene faktory . ak clovek nema...
včera, 00:49,  158. preco len v mene v boha? *21 co IRA a podobne . v podstate teroristicke skupiny nemaju nic...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(101 168 bytes in 0,241 seconds)