Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo je "druhá smrť" a "prvé vzkriesenie"...???

26
reakcií
1957
prečítaní
Tému 8. mája 2016, 01:00 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2016, 01:00 avatar
Zjavenie 20:6 uvádza....."Blahoslavený a svätý, kto má podiel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci, ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním kraľovať tisíc rokov."
Kto podľa týchto slov má podiel na "prvom vzkriesení" ? A kto potom na tom "druhom"/neskoršom/?
Zaujímavé sú aj slová o "druhej smrti",....aká je to smrť?
A nad kým nemá "druhá smrť moc",............. a nad kým má moc? Ktoré sú to dve skupiny?
A poťažne ak vieme odpovedať,.....kto bude "kňazom a kráľom" a bude vládnuť? A na čo poukazuje obdobie 1000 rokov?


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 01:06 avatar
Tiez by ma zaujimalo na co poukazuje obdobie 1000 rokov...
Ale taktiez by ma zaujimalo... "s nim kralovat tisic rokov", a po tisicke rokov s nim uz kralovat nebudu??


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2016, 03:29 avatar
2...postupne odpoviem! Po tisíc rokoch ako píše písmo,"ježiš odovzdá vládu otcovi" a Boh Jehova bude sám vládnuť nad dokonalou zemou a dokonalým ľudstvom. Opatrenie Božieho kráľovstva bolo len dočasné/aj ked jeho účinok je večný/, a toto opatrenie od Boha prišlo len preto,že Adam zhrešil a museli sa daná vzbura napraviť.
Ak by Adam nezhrešil,tak by žiadne "Kristovo kráľovstvo" nebolo,/Otec,Jehova by vládol/, a všetci ľudia by žili na zemi. Teda,ani tých 144000 tisíc/nebeský parlament/ by nešlo do neba.
Opatrenie Božieho kráľovstva malo odčiniť následky hriechu.
"Ale keď mu bude všetko podrobené, potom sa aj sám Syn podrobí Tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Boh každému všetkým."


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 04:01 avatar
"Ak by Adam nezhrešil,tak by žiadne "Kristovo kráľovstvo" nebolo,/Otec,Jehova by vládol/, a všetci ľudia by žili na zemi. Teda,ani tých 144000 tisíc/nebeský parlament/ by nešlo do neba." >> Chcel si vediet co som myslel pod (podivnou) extrapolaciou, tak toto je prosim pekne ono..
Pretoze to nie je ani implikacia...


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2016, 22:00 avatar
4,....nerozumiem ti,prečo odrazu tak čudne píšeš? Bud vecný a polož priamu otázku! A jednoduchým spôsobom. Ani Kristus nehovoril spôsobom ,ktorí by jeho jednoduchí poslucháči nechápali!


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 22:05 avatar
"Ak by Adam nezhrešil,tak by žiadne "Kristovo kráľovstvo" nebolo,/Otec,Jehova by vládol/, a všetci ľudia by žili na zemi. Teda,ani tých 144000 tisíc/nebeský parlament/ by nešlo do neba." >> Odkial mas tu istotu vediet, ake by boli bozie plany?

Inak mas presne vypocitane, kolko ludi by existovalo, ak bola potopa a kolko ak nie..
Ale to ze by sa ludia rozmnozovali a nikto by nezomieral (bo strom zivota), tak to si si nevypocital..


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2016, 22:50 avatar
17,......odkiaľ? No z Písma. Už som Písal,že Božie kráľovstvo/Kristovo ,tisícročné kráľovstvo/ bolo ustanovené za účelom odstránenia a nápravy škôd spôsobené hriechom!
Univerzálna vláda Boha nad celým vesmírom je niečo iné,ako spomínané -Kristové kráľovstvo! To vidno aj z toho,že kresťania sa stále ešte modlia o "príchod Božieho/Kristovho/kráľovstva". Ale Boh Jehova je stále vládcom celého vesmíru!
A ked chápeš kontext Písma a postupné smerovanie Božieho svätého tajomstva k danému kráľovstvu,tak vieš presne čo Boh chce a čo nie! Boh nám to zjavuje vo svojom Slove. Je zaujímavé,že to ,čo tam je nevidíme,.....ale zato tam vidíme veci ktoré tam ani s lupou nenájdeme!/peklo,trojica,nesmrteľná duša,očistec,dogmy o Márií,že všetci idú do neba,..atd/.


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 23:00 avatar
Ako mozes vediet, co Boh chcel a co zamyslal?

Napisal si, ze po 1000rocnej vlade odovzda Jezis vladu Bohu..
Vobec si sa ani nedotkol, toho co bude s tymi 144000 o ktorych je pisane v biblii, ze budu vladnut 1000 rokov..
Naco ti davat jednoduche otazky, ked ich odignorujes, alebo proste hodis red herringa a zas si tocis o svojom ale na danu otazku neodpovedas alebo nereagujes na moje argumenty?

V Raj pozemský,alebo nebeský?
som ti odpovedal v 61 na tvoju 56 a nic..
Pisem dlhe texty a NACO?


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 5. 2016, 02:04 avatar
33,......prehliadol som to,ale je to samozrejmosť. A čudujem sa ,že sa na to pýtaš. Proste budú dalej žiť v nebi a plniť si svoje poslanie ako anjeli! Aj ím a aj Kristovi a ostaným anjelom a ľudom na zemi bude "Boh všetkým" a univerzálnym vládcom,ktorému sa budú všetci podriadovať!


18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 23:01 avatar
"ale zato tam vidíme veci ktoré tam ani s lupou nenájdeme!/peklo,trojica,nesmrteľná duša,očistec,dogmy o Márií,že všetci idú do neba,..atd/" >> Naco sem zas tahas veci, o ktorych nediskutujeme..

Verim ja v ocistec alebo domy o Marii?

Ale ked sme uz pri tom, dogmy o tom, ze Jezis je archaniel Michal su ok, vsak?


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 23:13 avatar
archanjel*


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 22:07 avatar
Mimochodom to nebola otazka, ale raz som ta obvinil z podivnej extrapolacie, a ty si sa pytal co je to extrapolacia, tak som ti dal tvoj vlastny priklad..


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2016, 22:38 avatar
17,...ty často obviňuješ,ale nechápeš základy Písma, a to je chyba. A opakujem......neviem čo je extrapolácia.
Preto aj neviem,prečo sa pýtaš na počty v súvislosti s potopou? Ale určite by nás bolo viac,ako dnes. Je to jednoduchá matematika!


5.
označiť príspevok

fajer
   8. 5. 2016, 07:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   8. 5. 2016, 09:15 avatar
Shagara
Z tvojich slov v celej predchadzajucej diskusii vyplyva, ze pocet 144000 je uz uzatvoreny. Nikto sa uz nemoze hlasit k tejto skupine ludi.
No pocet tych, ktori maju "nebesku nadej", nie je stabilny, a ani sa stale neznizuje. Naopak. V poslednych rokoch sa toto cislo zvysuje.
Keby som bol ja JS a citil by som "nebesku nadej", moze mi niekto zabranit brat symboly?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2016, 22:10 avatar
7,......ano,je uzatvorený. Je to dosť pravdepodobné! A máš pravdu ,čo píšeš, ved to vidieť na tých,čo prijímajú každý rok symboly. Ale tu je problém v niečom inom, a bolo k tomu nedávno dané vysvetlenie. Celý článok o tom pojednával.
Neviem,či je to tento,ale aj tu sa o tom pojednáva:......wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
-------------------------------------------------------------------------------------
Symboly prijímalo. Je to počet pokrstených svedkov na celom svete, ktorí prijímajú symboly na Pamätnej slávnosti. Zodpovedá tento údaj počtu pomazaných na zemi? Nemusí to tak byť. Rôzne faktory, napríklad predchádzajúce náboženské presvedčenie alebo dokonca duševná či citová nevyrovnanosť, môžu spôsobiť, že niektorí sa nesprávne domnievajú, že majú nebeské povolanie. Nedá sa preto zistiť, aký je presný počet pomazaných na zemi, a ani to nepotrebujeme vedieť. Vedúci zbor si nevedie zoznam všetkých, ktorí prijímajú symboly, pretože si nevytvára nejakú celosvetovú sieť pomazaných.


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 5. 2016, 09:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 5. 2016, 16:26 avatar
.... potom som videl nekonečné zá stupy ľudí rôznych rás a národov, ktorí mali oblečené biele košele, ktoré si zbielili v krvi bárankovej, ibaže zatial tolko jehovistov na svete nie je, tak tam shaqgara prestal čítať.
Súhlasí Klein


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2016, 22:34 avatar
9,....len škoda ,že nečítaš aj iné časti písma!
Príklad......Kaz.7:28......."„Hľa, toto som našiel,“ povedal zhromažďovateľ, „keď som [prebral] jedno po druhom, aby som zistil [konečný] súhrn, 28 ktorý moja duša neustále hľadala, ale nenašiel som [ho]. Jedného muža z tisíca som našiel, ale ženu som medzi tými všetkými nenašiel."
Je pravdepodobné,že je to prorocký text a poukazuje na to,aký je pomer medzi tými ,čo Bohu slúžia a čo nie?!
„Niet spravodlivého človeka, ani jediného... Všetci sa odklonili, všetci dovedna sa stali bezcennými.“ (Rimanom 3:10–12) .....máš dojem,že sa tu hovorí o miliardách spasených?
A aký strašný deň súdu je predpovedaný v Sofoniášovi 1:17, 18!, máš dojem ,že aj tu sa píše o mnohých spasených?...... „Ja spôsobím ľudstvu tieseň,“ hovorí Jehova Boh, „a určite budú chodiť ako slepci, pretože hrešili proti Jehovovi. A ich krv bude vyliata ako prach a ich vnútornosti ako hnoj. Ani ich striebro, ani ich zlato ich nebude môcť oslobodiť v deň Jehovovho hnevu, ale ohňom jeho horlivosti bude strávená celá zem, pretože spôsobí ich vyhubenie, naozaj strašné, všetkých obyvateľov zeme.“ Dobre čítaš....."všetkých obyvateľov zeme". Samozrejme,kontext naznačuje,že predsa len niekto prežije!
A v Matúšovi 7:13, 14 čítame: .......„Vchádzajte tesnou bránou; lebo je široká a priestranná cesta vedúca do skazy a mnoho je tých, ktorí ňou vchádzajú; ale je tesná brána a úzka cesta vedúca do života a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“
ȡo znamenájú slová-"úzka cesta" a "tesná brána" a "málo je tých ,čo ju nachádzajú"?
"Nekonečné zástupy" môžu znamenať niekoľko miliónov,ale určite nie miliardy! A rátaj-"jeden z tisíca", a vydel si to!
A ty si prestal čítať aj dalšie výroky z Písma ako to v skutočnosti je?! Pravda o niečom nestojí na jednom výroku z Písma.
Keby som tak dokazoval pravdu,tak ti písmom dokážem hocičo!


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 5. 2016, 22:52 avatar
Akoze raj to na Zemi s miliardami mrtvych roztrusenymi kdekade


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 5. 2016, 20:54 avatar
31,.......ano! Ale to sa popraví. Ćítaj Božie slovo!
Ezechiel 39 kapitola...."A tí z domu Izraela ich budú musieť pochovávať sedem mesiacov, aby bola očistená krajina. 13 A všetok ľud krajiny bude musieť pochovávať a istotne sa im to stane slávnou vecou v deň, keď sa ja oslávim,‘+ je výrok Zvrchovaného Pána Jehovu.
14 ‚A budú tu muži oddelení pre stále [zamestnanie], čo budú prechádzať krajinou a s prechádzajúcimi budú pochovávať tých, čo zostali na povrchu zeme, aby ju očistili. Stále budú hľadať, kým neskončí sedem mesiacov. 15 A prechádzajúci budú prechádzať krajinou a keby niekto uvidel ľudskú kosť, postaví vedľa nej značku, kým ju tí, čo pochovávajú, nepochovajú v Údolí Gógovho zástupu. 16 A meno [toho] mesta bude tiež Hamóna. A budú musieť očistiť krajinu.."
------------------------------------------------------------------------
Je úplne zrejme,že ide o prorocký text/hlavne ak vnímame kontext aj okolitých kapitol/,.....a píše sa tu,že zem na celom svete sa bude očisťovať sedem mesiacov,a budú to robiť všetci prežijúci. Ako vidíš,bude to "veľká hostina Boha Všemohúceho"!
Niečo takéto sa nikdy neudialo, a stane sa tak po zásahu Boha,po armagedone. Potom /súc v prachu zeme/mnohí pochopia,že nie všetky cestičky vedú k Bohu, a že kto je to JEHOVA?
A píše sa tu aj to,že "sedem rokov" sa budú likvidovať všetky zbrane na svete/malé,aj veľké,9-110 verš/!
Ono,niektorí majú takú predstavu,že my sme si zničili planétu, a že Boh potom švihne čarovným prútikom a bude všetko upratané! Nie, ...neporiadok si upraceme sami,s Božou pomocou!
Niektorí "odborníci" by povedali tak,že Boh zničí túto planétu a aj nebesia a stvorí "novú zem a nebesia". Ale tento koncept mňa osobne uráža,lebo je strašne hlúpy!
„Videl som aj anjela, ktorý stál v slnku, a skríkol silným hlasom a povedal všetkým vtákom lietajúcim prostriedkom neba: ‚Poďte sem, zhromaždite sa na veľkú večeru Boha, aby ste jedli časti tiel kráľov a časti tiel vojenských veliteľov a časti tiel silných mužov a časti tiel koní a tých, ktorí na nich sedia, a časti tiel všetkých, slobodných, ako aj otrokov, malých a veľkých.‘“ (Zjav. 19:17, 18)


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 5. 2016, 09:42 avatar
"Ezechiel 39 kapitola...."A tí z domu Izraela ich budú musieť pochovávať sedem mesiacov, aby bola očistená krajina. " >> Ja ti neviem, tento kusok by aj tak vyzeral, ale ako sa presne da urcit casovy usek, ze sa jedna nieco v buducnosti + texty ako
18 Mäso hrdinov budete jesť a krv kniežat zeme budete piť; sú to všetko barani, baránkovia, capi a tuční býci Bášanu.
19 Najete sa tuku dosýta a napijete sa krvi do opojenia z obety, ktorú vám pripravím.
20 A nasýtite sa pri mojom stole z koní a jazdcov, z hrdinov a rozličných bojovníkov; hovorí Pán, Jahve.
Cele mi to pride nejake divne...

"Ono,niektorí majú takú predstavu,že my sme si zničili planétu, a že Boh potom švihne čarovným prútikom a bude všetko upratané! Nie, ...neporiadok si upraceme sami,s Božou pomocou!
Niektorí "odborníci" by povedali tak,že Boh zničí túto planétu a aj nebesia a stvorí "novú zem a nebesia". Ale tento koncept mňa osobne uráža,lebo je strašne hlúpy!" >> Docela by ma zaujimalo, ako si presne predstavujes, ze ludia ocistia zamorenu a zdevastovanu krajinu, vykacane lesy, chaoticku klimu (globalne oteplovanie)..

Docela by ma zaujimalo ako ti vtaci vydobu tanky, lietadla atd..


21.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   9. 5. 2016, 06:42 avatar
19...Takze, ked prijimaju dnes symboly "novi" JS, tak tito su uz povazovani za takych, ktori trpia "dusevnou alebo citovou nevyrovnanostou".
Ako si mozete dovolit - vy LUDIA - rozhodovat o veciach, ktore su vylucne v kompetencii Boha?!


22.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 5. 2016, 11:00 avatar
Shagara, ak idem na začiatok temy, tak to a ti podarilo urobiť z apokalypsy riadny skomolenec a ešte ak do toho zamiešaš starý zákon, tak to už vyzerá jako lepidlo na parkety..

Zjavenie 20:6 uvádza....."Blahoslavený a svätý, kto má podiel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci, ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním kraľovať tisíc rokov."
Kto podľa týchto slov má podiel na "prvom vzkriesení" ? A kto potom na tom "druhom"/neskoršom/?
Zaujímavé sú aj slová o "druhej smrti",....aká je to smrť?

Toto si vtrhol z kontekstu:

al pred tým je jasne napísané: Ďalej som videl trony, sadli si na ne tí, čo dostali moc súdiť. Videl som aj duše tých, čo boli sťatí pre Kristovo svedectvo, aj tých, čo sa neklaňali šelme, ani jej obrazu, neprijali jej znak na čelo a na ruky. Tí ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov. ostatní mrtvi neožili, kým sa nedovršilo tisíc rokov, to je prvé vzkriesenie.
Veď toto je jasné:Ježiš predsa vzkriesi najprv tých, čo za neho položili život, a tiež tých, ktorí neodišli z cirkvi pod nátlakom mocností tohoto sveta, napríklad za komunizmu bolo veľa takých, čo si nedali vieru vziať a tým nemohli byť v žiadných funkciách, v žiadných zárobkových aktivitách, mohli pracovať len fyzicky a neprijali znak na čelo ani na ruku, teda nepodpísali do strany a nemohli preto nosiť uniformu, znqak na ruke a na čele, na čiapke, lebo pre ten systém diktatury vyjadrili nespoľahlivosť, boli nepriateliaaž takí, že ich mocní diktatúr vraždili a mučili., to nebol len socilizmus a fašizmus, to boli všetci mocnári sveta, čo potláčali cirkev. A teda títo, ako dalo by sa povedať prvotina vzkriesených,naprv vládnu sami s JEžIšOM A JEžIš ICH Učí, ako budú vládnuť tým, čo budú vzkriesení druhý krát, teda všetkým ostatným vzkrieseným, ja mysôím, že to je normálne, ak si Ježiš,vytvára vladnucu garnituru z tých, čo za neho zomreli. Toto práve zneužívajú diktátorské moci a takýmto spôsobom tiež vyvyšovali tých, čo padli v revolúciach za to, aby sa oni dostali k moci.-
Ježiš si tisíc rokov vychováva vládnucu garnituru pre ostatných vzkriesených pri druhom vzkriesení a aby mal betonovú istotu, potom, čo zažil s cirkvou tu na zemi, A práve ešte skúša aj tých, čo školil 1000 rokov, ako majú vládnuť a znova pustí satana medzi ľudí všetkých svetových strán, neviem, či mu tým nedáva aj poslednú šancu, obrátiť sa a odprosiť boha. ibaže zlo pokračovalo, respektíve bude pokračovať aj v tomto na zemi v plodení zla a miesto pokánia organizujú armádu na zničenie dobra a dobrých ľudí. A to je jasný signál pre boha a jeho sudcov a ohňom ich premáha a necháva v ohni až na veky vekov, teda ani oni neokúsia druhú smrť, ale iba preto, aby si vytrpeli svoju odmenu.
A toto je vlastne súdny deň, či hodina, ktorý určite netrvá 24 hodín, lebo 60 minút,lebo toto bolo odsúdenie a trest duchovných mocností, teda zlých duchov, ktorí škodili zemi a až potom pristupuje k popisu súdneho dňa nás ľudí. a my podľa tohoto by sme mali byť súdení podľa kníh, kde budú zapísané naše skutky. No a tí, čo neprejdú týmto súdom podľa týchto kníh, týcjh čaká druhá smrť v ohnivom jazere no a pre tých, čo zostali bude nové nebo a nová zem.

Neviem, čo tu laborujete, veď je všetko jasné, prvé vzklriesenie, druhé vzkrieseni, každý bude vzkriesený iba raz, ibaže niektorí o 1000rokov skorej.

Toto je súdny deň, ktorý zodpovedá aj všetkým Ježišovým predpovediam v evanjeliu.


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 5. 2016, 22:24 avatar
Elemír.....1 vzkriesenie sa týka pomazaných kresťanov,ktorí majú nebeskú nádej. A je jedno,či boli zabití,alebo zomreli prirodzenou smrťou!
Druhé vzkriesenie bude v onen "posledný deň" po zásahu Boha a zničení jeho odporcov. Táto skupina ale bude žiť v pozemskom raji! Toť vsjo!
A dať si "znak na čelo a ruku" znamená akákoľvek podpora hociktorého politického systému sveta! Ak si bol napríklad na voľbách,tak už ho máš vycapený na ruke aj ty! Preto sú i JS neutrálni a nezúčastňujú sa volieb. Oni si vyvolili Božie kráľovstvo! Praví kresťania ,nie sú časťou ,tohto satanovho sveta!


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 5. 2016, 09:51 avatar
Shagara este by ma zaujimalo, ako si predstavujes vzkriesenie ludi...
Dostanu nove fyzicke telo?
Alebo sa spoji popol tych ktori boli spopolneni, alebo ich pohltila lava, prach rozpadnutych kosti...

"Preto sú i JS neutrálni a nezúčastňujú sa volieb. Oni si vyvolili Božie kráľovstvo! Praví kresťania ,nie sú časťou ,tohto satanovho sveta!" >> ale predsa sa maju modlit za panovnikov a kralov.. takze to nie je uplne tak nestranne..


27.
označiť príspevok

ota333
   24. 7. 2016, 18:16 avatar
reakcia na Kleina a Shagera ohľadne vzkriesenia
Nič iné ako telo nemôže byť vzkriesené!
Telo v prenesenom slova zmysle chápeme ako "skutky"
1.) Skutky, ktoré sme konali (minulosť) - to je naša životná skúsenosť, naša individualita, osobnosť
2.) Skutky, ktoré konáme, resp. môžeme konať (prítomnosť a budúcnosť)
Naša prežitá životná skúsenosť je naša duša. Zomiera?
V Zjavení Jána sú pod piatou pečaťou " duše zabitých pre božie slovo". Evidentne si tieto duše spomínajú na svoje skutky, ktoré konali pre Boha a žiadajú od Boha, aby pomstil ich krv. Nachádzajú sa v pasívnej polohe - pod božím oltárom. Nemajú teda dynamickú schopnosť tela - schopnosť konať. Nemajú biely plášť, ktorý je Ježišovým milosrdným darom. Sú to starozákonní mučeníci.
O tých, ktorí zachovávajú vieru v Ježiša, sa v zjavení Jána píše: " Blahoslavení sú mŕtvi, ktorí zomierajú v Pánovi." Prečo? Lebo, ďalej sa píše - ..." ich skutky idú za nimi." O nich sa píše pod šiestou pečaťou. Ide " o veľký zástup, ktorý nik nemohol spočítať, zo všetkých národov" (teda nie obmedzený počet 144 000). Títo novozákonní mučeníci sú oblečení do bieleho rúcha a môžu sa postaviť pred boží trón. Odkiaľ prišli? "Prichádzajú z veľkého súženia, oprali si rúcha a vybielili ich v Baránkovej krvi." Oni slúžia v božom chráme. Znamená to, že majú schopnosť konať. Ježiš predsa sám povedal: " Bezo mňa nemôžete nič urobiť." To je jeho plášť - to znamená mať prítomnosť aj budúcnosť. Mať jeho plášť, znamená mať telo, samozrejme ide o telo duchovné. Tu nepôjde len o spomienku, ale o živú prítomnosť. Starozákonní mučeníci nebudú mať schopnosť konať, pokiaľ sa nenaplní počet novozákonných mučeníkov. Bez nich nebudú môcť byť spasení.
A čo ostatní mŕtvi? Pre nich logicky platí, že "ich skutky nejdu s nimi." Strácajú svoju osobnosť, ale budú na konci vzkriesení - pripomenú sa im ich skutky a to z jednoduchého dôvodu - aby mohli byť " súdení podľa svojich skutkov." Baránkovej cirkvi sa posledný súd nemôže dotýkať. Je obmytá baránkovou krvou a živá jeho duchom. Čo sa týka baránkovej cirkvi - na konci sa ukáže "telo Kristovo" v plnosti, nechýba ani jeden úd a to je tá " spása, ktorá je pripravená zjaviť sa v poslednom čase."
Spása tela, vzkriesenie tela - schopnosť konať, prejaviť sa, uskutočňovať svoje túžby, radovať sa, milovať a to naveky
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:30,  Nebol by prudký. Voľným okom vidíme okolo seba maximálne 10 km do diaľky. Na tejto...
dnes, 20:03,  Ondreji, a čo ty, ty veríš v gulatú zem ? Nejako si ticho..
dnes, 20:03,  Samozrejme že to dokazuje plochosť Zeme. Ak by Zem bola guľa, tak to zakrivenie, spád by bol...
dnes, 18:54,  Ale prečo by som to mal robiť? Táto konštrukcia predsa nedokazuje, že zem nie je guľa....
dnes, 16:03,  Scarlette to nebola výčitka na tvoju adresu, len si myslím , že tvoja téma si zaslúži...
dnes, 16:03,  (: a nie len Ukrajinu *04
dnes, 16:00,  16. na teba si je skoda drat ruku *57 "cize biblia obsahuje cca 40% aramejciny a grectiny ....
dnes, 15:59,  Vidím, že tu je aj Ondrík , ten sa zaručene chytí.
dnes, 15:59,  3. havran, mam dolezitejsie veci , vela prace *04 za dva a pol , ja si vyberam co ma prave zaujme .
dnes, 15:57,  17. NASA to taha za jeden povraz s esa , roskomosom a jaxou *57 prostacik objavil celosvetove...
dnes, 15:55,  Scarlette ako vidím , že si intelektuálne príliš vysoko zaťala a keď nedáš tému na...
dnes, 14:45,  Comu nechápeš ?...
dnes, 13:33,  Zatiaľ, čo Rusofili stále básnika o tom, že si Američania niečo porcujú, zatiaľ jediné,...
dnes, 13:28,  Na guli je zakrivenie všade rovnaké. Nechápem, o akých rozdieloch v zakrivení zeme to...
dnes, 11:21,  Amerika nič neporcuje ty sonaru červený.......zober si taký Kuvajt, ako sa narába s...
dnes, 07:36,  V 68 ten tvoj medveď sa rozhodol, že nás bude držať v klietke.......a ty si sa cítil v tej...
včera, 20:33,  K zakriveniu Zeme len tolkoto,...
včera, 20:21,  Scarlette Pochopenie histórie má vždy nenahraditeľný význam pre súčastnosť , ale i pre...
včera, 19:42,  Bolsevik sa nezaprie....nakopat do zadku by si potreboval ty somár červený....ruský koláč...
včera, 14:39,  „Sovietsky príbeh“ je príbeh utrpenia, bolesti, nespravodlivosti a skutočnej (reálnej)...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(112 208 bytes in 0,164 seconds)