Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Čo je absolútna a relatívna chudoba - čo trápi ľudí viac? Je to spoločenský fenomén?

49
reakcií
3521
prečítaní
Tému 22. augusta 2011, 14:28 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 14:28 avatar
Zamysleli ste sa nad takou skutočnosťou , že relatívna chudoba je vlastne čosi celkom iné ako absolútna chudoba?
Aké majú tieto dve kategórie sociálne dôsledky? Môže byť chudoba zdravo mobilizujúca , alebo deštruujúca so zhubným účinkom na spoločnosť? Kedy chudoba ľudí spája a kedy rozdeľuje? - mám tu na mysli len spoločensky prevažujúce symptómy.


5.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 14:55 avatar
relativna chudoba a absolutna chudoba su presne definovane pojmy.. relativna je, velmi zjednodusene povedane, taka chudoba, kde clovek ma kde prespat, ma studenu vodu a jedno teple jedlo denne.. tam je uz vela percent obyvatelstva Slovenska.. zial, statisticky je to presne spracovane ale ziadne printove medium nema zaujem taketo udaje zverejnit.. no a "reformy" v tejto krajine smeruju obyvatelov do absolutnej chudoby.. ta je uz pod hranicou akejkolvek ludskej dostojnosti

vsak si definicie vyguglujte..


37.
označiť príspevok

Samson muž
   22. 8. 2011, 18:03 avatar
Chudoba ludi tlaci do kriminality.. v chudobe rastie nenavist, mnozia sa choroby.... chudoba znamena rozklad.
Súhlasí luke85, darkB2266


49.
označiť príspevok

luke85 muž
   22. 8. 2011, 23:13 avatar
Chudoba je tá najväčšia brutalita na svete. Ohlupuje, robí z ľudí zvieratá mysliace na zajtra ale už nie na to, čo bude o 5 rokov. A pritom stačilo tak málo snahy, na to, aby sa jej ľudia vyhli.


2.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 14:39 avatar
Je chudoba potrebná na to , aby sa hýbal svet? Relatívna chudoba vytvárajúca rozdiely medzi ľuďmi je nástroj riadenia sociálnych skupín?


38.
označiť príspevok

Samson muž
   22. 8. 2011, 18:04 avatar
Chudoba praveze zamedzuje tomu, aby sa hybal svet.. chudoba nici ekonomiku, spolocnost a rodinu..


3.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 14:42 avatar
Kedy je podľa vás človek chudobný? Prečo sú ľudia chudobní aj vtedy , keď zjavne je ten človek šikovný?


39.
označiť príspevok

Samson muž
   22. 8. 2011, 18:06 avatar
Ked nema zaobstaranu stravu, oblecenie, byvanie, zdravotnu starostlivost a pracu.
Pretoze su čestní.


4.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 14:43 avatar
CHUDOBA = HAMBA?


8.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 15:04 avatar
Flexibilné formy zamestnávania sú v slovenskom Zákonníku práce (ZP) upravené formou dispozitívnych právnych noriem, vyjadrených najmä slovami „môže", dohodnúť sa", „je oprávnený", „má právo", ktoré sú zároveň prejavom zásady „čo nie je zakázané, je dovolené". Uvedené je prejavom možnosti konať v pracovnoprávnych vzťahoch aj odlišne ako upravuje zákon, pokiaľ to zákon nezakazuje prostredníctvom kogentných právnych noriem. Miera flexibility pre zamestnávateľov v Slovenskej republike je z môjho pohľadu dostatočná a keby aj bola upravená akokoľvek širšie, bola by najmä z dôvodu vplyvov globalizačných procesov ovplyvňujúcich slovenskú „otvorenú" a „veľmi zraniteľnú" ekonomiku stále nedostatočná.

Treba však zdôrazniť, že na Slovensku absentuje predovšetkým dostatočná sociálna ochrana ekonomicky činných subjektov z dôvodu porušenia princípu univerzality a zásady všeobecnosti, čo sa prejavuje najmä od roku 2004. Od 1.1.2004 napr. poistné na poistenie v nezamestnanosti majú povinnosť platiť iba zamestnanci v pracovnom pomere (1 %) a ich zamestnávatelia (1%), t.j. cca 2 % najmenej z minimálnej mzdy (od 1.1.2010 do 31.12.2010 zo sumy 307,70 € mesačne, t.j.3 € mesačne - cca 6 € mesačne a od 1.1.2011 do 31.12.2011 zo sumy 317 € mesačne, t.j. 3,10 € mesačne - cca 6,20 € mesačne) a maximálne zo 4-násobku priemernej mzdy (t.j. od 1.7.2009 do 30.6.2010 zo sumy 2 892,10 € mesačne, t.j. 28,90 € mesačne - cca 57,80 € mesačne a od 1.7.2010 do 30.6.2011 zo sumy 2 978 € mesačne, t.j. 29,70 € mesačne - cca 59,40 € mesačne). Povinne nemocensky a dôchodkovo poistené samostatne zárobkovo činné osoby môžu byť už len dobrovoľne poistené v nezamestnanosti a uvedené poistné vo výške 2 % si môžu platiť iba na báze dobrovoľnosti, čo realizujú iba ojedinele, resp. vôbec. Dala sa im sloboda, ktorá však znamená aj zodpovednosť, ale na to akosi neustále uvedené subjekty zabúdajú.

Dôsledok sa prejavil predovšetkým v minulom roku 2009, kedy mnohí malí a strední podnikatelia - aj vo forme s.r.o. (ktoré sú založené „až" 1 osobou), prestali reálne vykonávať svoju činnosť z dôvodu hospodárskej a finančnej krízy. Nové uplatnenie na trhu práce nenašli a zostali dokonca aj bez nároku na dávku v nezamestnanosti. Ocitli sa zo dňa na deň v systéme sociálnej pomoci, avšak nárok na dávky v hmotnej núdzi im v zmysle platnej právnej úpravy nevznikol.[4] 5 Zostali bez akéhokoľvek zabezpečenia odkázaní iba na pomoc svojich najbližších.

Markantné zníženie odvodov do Sociálnej poisťovne a dobrovoľnosť poistenia v prípade samostatne zárobkovo činných osôb boli zo strany vlády prezentované tvrdením, že sa zníži nezamestnanosť a väčšie množstvo ľudí sa opätovne zaradí do pracovného procesu. Ale kde, na aké pracovné pozície, ak v Slovenskej republike je dlhodobým problémom nedostatok pracovných príležitostí ? Sme svedkami neustáleho zvyšovania sociálnej vylúčenosti a miery chudoby, ako aj oslabovania regionálnej i sociálnej kohézie (ročne pribúda cca 4 000 bezdomovcov).Výsledkom paradoxne je nielen v Slovenskej republike, ale v celej Európskej únii nárast (nielen relatívne, ale už aj absolútne) chudobného obyvateľstva, čo sa prejavilo aj vyhlásením roka 2010 za Európsky rok bola proti chudobe.

A na záver snáď len jedna otázka: „Komu naozaj slúži flexibilita, resp. flexikurita ? Skutočne človeku - zamestnancovi? Nie je to iba prejav bezbrehého liberalizmu finančných a kapitálových trhov prejavujúceho sa aj v Európskom priestore za účelom znižovania nákladov v podnikaní, znižovania priamych daní, odvodov, avšak na strane druhej zvyšovania daní nepriamych a zväčšovaním bohatstva už bohatých, najmä ziskov akcionárov ? Pre nich sú zamestnanci a práca považované za príťaž a slovami J.Kellera „za obtiažny náklad a štát je iba parazitom".[5]

Avšak iba dôsledným rešpektovaním základných ľudských práv a najmä rešpektovaním práva na ľudsky dôstojný život pre každého jednotlivca prostredníctvom vytvárania priaznivých a dôstojných pracovných podmienok zaručujúcich ochranu bezpečnosti a zdravia pri práci, ochranu proti svojvoľnému prepúšťaniu zo zamestnania a diskriminácii v zamestnaní, ale najmä odmenu za vykonanú prácu (t.j. výška minimálnej mzdy by mala byť aspoň 60 % priemernej mzdy v hospodárstve, v našich podmienkach napr. v roku 2011 by mala byť v sume 446,70 € mesačne) dostatočnú na to, aby ekonomicky činný jedinec pre seba i svojich rodinných príslušníkov si dokázal zabezpečiť dôstojnú životnú úroveň, t.j. výživu, ošatenie, bývanie, zdravotnú starostlivosť i vzdelanie, ako aj „primeranú" (t.j. v súlade s ratifikovanými dohovormi MOP) sociálnu ochranu v čase choroby (t.j. najmenej 60 % predchádzajúceho zárobku, resp. priemernej, príp. minimálnej mzdy), staroby (t.j. najmenej 40 % predchádzajúceho zárobku, resp. priemernej, príp. minimálnej mzdy), nezamestnanosti (t.j. najmenej 50 % predchádzajúceho zárobku, resp. priemernej, príp. minimálnej mzdy),, atď., neustálym posilňovaním úlohy štátu tam, kde je to nevyhnutné potrebné, účelné a efektívne - prejavujúce sa v poskytovaní dávky v nezamestnanosti podporujúcej zároveň mobilitu pracovnej sily (t.j. vo výške 90 % predchádzajúceho zárobku, resp. priemernej, príp. minimálnej mzdy) a aktívnej politiky zamestnanosti (celoživotné vzdelávanie), t.j. v praktickom živote aplikácia dánskeho modelu tzv. „zlatého triangla", t.j. flexikurity, sa Slovenská republika bude môcť reálne zaradiť medzi krajiny, ktorým sa podarilo skĺbiť ekonomickú súťaž so sociálnym pokrokom, medzi ktoré nesporne patrí Dánsko, Holandsko, Fínsko i Švédsko.[6]7 Iba v takom prípade dôjde k reálnemu posilneniu demokracie na všetkých úrovniach našej spoločnosti, k zníženiu miery chudoby (až 30 % chudobného obyvateľstva SR - pozri www.euractiv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- nemal- zameriavat-n....), k zníženiu nerovnosti, k zvýšeniu kvality sociálnych vzťahov a k skutočnej realizácii flexikurity v pracovnoprávnych vzťahoch.


13.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 15:16 avatar
chcela som tym poukazat na to, ze do chudoby vpadnete raz dva aj v state, kde mate garantovane pravo na pracu a ze stat je v Ustave oznaceny ako socialne orientovany..

ako malo staci..


17.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 15:25 avatar
takze perspektiva pre tych, ktori si neplatia socialne poistenie - a neplatia ho ani za Slovenskych vs studentov, preto dajte radsej deti studovat inam, napr. do ceska..

ak zomriete, pozostali nedostanu ani gros vdovskeho, ak zostanete invalidni, nedostanete ani gros na prezitie, ak pojdete na dochodok, budete mat nasporene dost aby ste prezili /vyzili az do smrti? a to uz vobec nehovorim o tom, ze ak ochoriete, nebudete dostavat ziadne nemocenske..

ja len.. ze preco ste si to nevsimli uz od r.2004, od kedy tieto "uzasne zakony" mame v platnosti a ucinnosti..

tak good luck v dalsom zivote bez chudoby


50.
označiť príspevok

luke85 muž
   22. 8. 2011, 23:33 avatar
Od "práva na prácu" je už len kúsok k "povinnosti pracovať". Vieme, aký je Plán.


19.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 15:29 avatar
trinity - ak si nájdem trochu času , tak si ten tvoj príspevok preštudujem Teraz len tak v kocke - ide tu o kamufláž , že pracujúci za cenu zníženia sociálneho a zdravotného poistenia , relatívne v reálnom aktívno čase , keď je poberateľom mzdy , dostane viac. To je však iluzórne, lebo v staršom veku človek/tak ako stroj/ potrebuje viac na údržbu , ale nebude na to mať. Títo dnešní grázli ľuďom v ich nevedomosti lepia oči , a zhadzujú zodpovednosť zo svojích pliec. Veď tu nie je ideálny stav , že za zdravie si môžeš sám - vedel by som ja žiť zdravo , ale máš na to?


21.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 15:38 avatar
19. havran

nemusis tomu venovat cas, je to uz neaktualne, iba pre ilustraciu..

len mi je strasne luto tych ludi.. uz ani nezverejnuju pocty samovrazd.. teraz som pocula o manzeloch dochodcoch - ktori si vsetko nachystali na stol a zabili sa spolu, lebo nechceli nedostojne zit.. viem o takych, ktori jedia len kazdy druhy den - lebo im to nevychadza (dochodca v starobinci) atd.. Cesi aspon napisu otvorene, kolko ludi uz nie je schopnych splacat svoje zavazky, ani len ucty za telefon.. u nas tie media pisu len o tom, komu kedy vytrcali spod sukne jake gatky

a mali sme taky dobry system, jeden z najlepsich socialnych systemov na svete.. pred r.2004.. a to sme neplatili socialne z min. mzdy nejakych 105€/mesacne a zdravotne nejakych 46€/mesacne..

dobra tema, ale asi si nepomozeme..
Súhlasí havran


33.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 17:36 avatar
trinity - za "totáča" v celej ČSSR bolo ročne cca 10 - 12 vrážd , dnes len na Slovensku cca 120 ! To je prejav tej dobroty a demokracie - predstaV si , že dnes sú ľudia , ktorí to nepovažujú za nenotmálne - vraj na Ameriku ešte nemáme. Tých horných "X" sa vlastne za to skrývajú , akoby sa ich to netýkalo a štítiac sa pohoršujú nad tou chamraďou - akoby tá bieda padla z neba - a možno , keď vo vláde je aj KDH a tí ich kamaráti - to je asi pohľad pre bohov , aby sa nenudili.


34.
označiť príspevok

Mojka žena
   22. 8. 2011, 17:40 avatar
len sa pýtam havran, dokedy bude ešte spomínať socik, či totáč?..Však už prešlo viac ako 20 rokov, čo je jedná generácia...


35.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   22. 8. 2011, 17:42 avatar
Ale vyzerá to tu tak, akoby neprešiel ani rok.  


36.
označiť príspevok

Samson muž
   22. 8. 2011, 17:52 avatar
Na tie dobre veci sa spomina cely zivot..
Súhlasí cumel30,1111, Mojka


40.
označiť príspevok

Mojka žena
   22. 8. 2011, 18:58 avatar
no jo Samson, keď sa nemýlim..tak ty si môžeš pamäť..tak akurát kubánske pomaranče a iskričkovske schôdze...  


41.
označiť príspevok

Samson muž
   22. 8. 2011, 19:16 avatar
Ved si aj pamatam.. a aj daleko viac... Napr. aj to, ze sa ludia tak nenenavideli, ako dnes.....


6.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 14:55 avatar
ako sa ty vies porozpravat sam so sebou?    


9.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 15:09 avatar
rains - a ty si nula? Vidíš že to funguje! Len mi je ľúto , že ti to hýbe žlč. Škoda dobrého človeka , netráp sa , ja už to nejak prežijem , aj keď som mal toť nedávno na mále ,zachránila ma len silná vôľa si s tebou pokecať 
Súhlasí Scarlett X


14.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 15:16 avatar
havran...nie ja som nedeliteny zbytok )). men to nehybe zlcov, preco by malo? )) pondelok rano, dalsi slnecny den, holky v bikynach uz peknu hodinu behaju po plazi, ja mam svojich 10 km za sebou, komu by sa dnes chcelo dvihat zlc? )))))
ja a trapit sa nad tebou? ani bohovi..v zivote ma to ani len nenapadne )))


20.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 15:36 avatar
rains - musíš sa niečoho zbaviť - len nevieš čoho - ale keď budeš takto domrzať tak možno na to prídeš - jeden už taký bol a pochopil - traz sme celkom v pohode - prajem aj tebe - neviem "co te táhne......ten neklid..." želám ti pekný podvečer , ani náhodou nechcem mať na svojej ceste jedného nasraného chlapa - nie že by som sa bál , ale mám ľudí rád. 
Súhlasí Scarlett X


25.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 15:45 avatar
havran...a ty si kedy robil skusky na psychologa? ))) looooool, tak toto ma bavi..psychoanalyza cez pol sveta :D:D:D.
ja som sa toho vela nazbavoval..samy balast. )))
a neviem kde to beries ze som nasrany!! ))))))))))


26.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   22. 8. 2011, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 15:53 avatar
scarlett...m inule som ho vraj zachranil...co ty vies, mozno som ho zachranil aj teraz, co ak mal namale )))))))


28.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 15:51 avatar
rains - to len aby reč nestála , ale si ma potešil ak ti o to šlo a tie skúšky? To bolo tak dávno ,ale mám s nimi nezabudnuteľnú príhodu - tu by to však bola nuda - prajem ti pekný podvečer.
Súhlasí Scarlett X


7.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 8. 2011, 15:03 avatar
Relatívna chudoba je keď dotyčný nevie že je chudobný.......   


10.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 15:11 avatar
majomajo - neber , že vyrývam - ale ten kto je v relatívnej chudobe je v bezvedomí?
Súhlasí trinity


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   22. 8. 2011, 15:12 avatar
Chudoba nie je ani destruujuca ani nedestruujuca, zalezi od kazdeho jedneho ako na neho posobí. Pre niekoho je bohatstvo destruktívne a velmi.


24.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 15:45 avatar
Ranexill - vieš to ako keď hovoríš , že palica nie je zlá , záleží na čo ju použiješ - ale podľa mňa tak sa to nedá chápať. Je to subjektivizované. Chudoba je to , čo je pod štandardom , t.j. cca 18 percent z úrovne pod ním. Predsa , v prvotnopospolnej spoločnosti , keď hynuli od hladu , to nebolo z chudoby/sociálnej/, ale z objektívnych napr. klimat. príčin a pod.


12.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 8. 2011, 15:13 avatar
Nie, ale veľa ľudí vo svete žije podľa nás v chudobe ale oni sami sa chudobných vzhľadom na svoje okolie nepovažujú.......Myslíš, že amazonskí indiáni nie sú šťastní ?
Súhlasí rains


15.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 15:17 avatar
su stastnejsi nez mnohi, co maju doma playstation, plazmu a mikrovlnku.
Oni inak vnimaju cas. Vsetko co potrebuju im da prales. Nezenu ich terminy, klienti, schodky, porady..nic..vsetko ma svoj cas. Co nestihnes dnes, stihnes zajtra,...ziaden stres.
Súhlasí Samantha


16.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 15:20 avatar
su stastnejsi ako tie tisice deti umierajucich od hladu..

ano, chudoba je vlastne fajn

hehe


18.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 15:28 avatar
rec bola o amazonskych indianoch..pokial ovsem vies kde je Amazonka ty nalpa!! Tisice rokov zili v harmonii s prirodou, prales sa o ich obzivu, lieky a vsetko co potrebovali k zivotu postaral.
Súhlasí Samantha


22.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 15:39 avatar
18. rains

prales asi tazko.. skor ini ludia jeho kmena.. a my tomu nadavame socialny system..


23.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 15:44 avatar
s tebou je zbytocne sa o tom bavit
Súhlasí trinity, Samantha


27.
označiť príspevok

trinity
   22. 8. 2011, 15:51 avatar
23. rains

suhlasim.. mam o tom nastudovane vsetky dostupne prace, takze sa nechytas


30.
označiť príspevok

rains
   22. 8. 2011, 15:54 avatar
trinity, ty nastudovane, ja isty cas odzite.. pa
Súhlasí Samantha


31.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 16:00 avatar
no však to je ono - spojte teóriu s praxou  - to je ONO


32.
označiť príspevok

havran
   22. 8. 2011, 16:17 avatar
na dnes stačilo - pekný večer 


42.
označiť príspevok

feex8 muž
   22. 8. 2011, 19:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 8. 2011, 22:14 avatar
no ono je to takto, nie je chudoba ako chudoba, .. ľudia akože majú , ale pritom nemajú, ..akože žijú, ale nežijú, ..akože štát im pomôže, pritom im vezme,..akože sa deti vzdelávajú, ale nemajú učebnice, ..akože sa niečo deje pre naše dobro..a nedeje sa nič... Čiže chudoba je veľké pekné NIČ.
Tá iná chudoba je bieda.


44.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 8. 2011, 22:17 avatar
Alebo: chodili do školy, aj tak sú hlúpi. Reagujem na to, že sa vzdelávajú, ale nič sa nenaučia poriadne.


46.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 8. 2011, 22:26 avatar
alebo mali zlých učiteľov, nie každý učiteľ naučí,...Vlado skutočne roky rokaté chýbajú na školách poniektoré učebnice )
Súhlasí Vlado


45.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 8. 2011, 22:22 avatar
k otázke "Kedy chudoba ľudí spája a kedy rozdeľuje? " ...len toľko, že chudoba je zlá, ..pretože z nej sú ľudia biedni, chorľaví, nešťastní a smutní,.. z chudoby ľudia umierajú alebo sú plné psychiatrie. Na jednej strane tí, čo sú na tom lepšie s nimi súcitia, na druhej strane ich iní ešte viac okrádajú...myslím zákony, systém. Takže chudoba je škodlivá ako mor,.. chudoba berie zmysel života.
Súhlasí Vlado


47.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 8. 2011, 22:30 avatar
Keď aj my samí prispievame k tej chudobe. Napríklad výberom politikov vo voľbách. Alebo výberom predávajúcich. Nevšimla si si, že ľudia zvyknú nadávať na korporácie, pritom pokojne nakupujú v Tesco, a podobne... To nemá chybu, ľudia dajú hlas KDH, a potom nariekajú, ako sa im ťažko žije.


48.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 8. 2011, 22:40 avatar
no niečo málo na tom bude, ..ale nie je to celkom tak,. nidky sa nevie ktorá strana a vláda čo sprzdí, ľudia vždy veria v lepšie časy,.,, a ak ľudia hladujú, tak je už veľmi zle, ..ako pred občianskou vojnou.
Súhlasí Vlado
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:22,  djjaro- v serióznej diskúsii tak nereagujem. Je to celkom oprávnená otázka. Na ňu ti...
dnes, 18:22,  sudruh zase nič . Si majster na nič nepovedanie
dnes, 18:20,  Ako musí byť človek zadubený, keď nevidí, že je to len ukričaná hŕstka slniečkárov a...
dnes, 18:19,  Tymto ich vsak nesudim ,,
dnes, 18:18,  Prepac hokejis ,, zabudol som su ludia ktori nechcu,,,, nooo maju na to svoju volu a volbu sa...
dnes, 18:17,  Dik, našiel som.
dnes, 18:15,  No ved kazdy nejko zacina hokejis
dnes, 18:14,  Zuzka8 ani nemôžeš poplietol som to ja ten hoax sem zavesil top dezinformátor Kasafran ....
dnes, 18:14,  Poviem Ti, keď mi odpovie Kasafran. =D =D ne žeby to bolo tak vážne, ale zaujíma ma, ako to...
dnes, 18:12,  (31) Hokejis, veru tak - je mi ho, ako človeka, ľúto, ale u neho je zrejme ten proces...
dnes, 18:12,  Ľudia nepoznajú sami seba, stvorenie, ale hovoria o tom odkiaľ sa vzal Stvoriteľ
dnes, 18:12,  Zuzka8 - vieš definovať múdreho človeka a aká je štruktúra jeho osobnosti?
dnes, 18:11,  Ale aspon mas guraz *05*05*05*05*05*05
dnes, 18:10,  Suvisi to s tym ze si tvrdohlavejsi ako som si myslel
dnes, 18:09,  Ved ja len aby tema nestala , Musel som nejako stuchnut do teba ,,,,, Mozno to co si napisal ty...
dnes, 18:08,  djjaro, ako to súvisí s meritom veci?*01 *21
dnes, 18:08,  Havran aj mne sa par krat stalo v zivote ze som si dal otazku -Odial sa vzal Boh ,,, Noo radsej...
dnes, 18:07,  djjaro, ale veď to na veci nič nemení... a už vôbec to nie je žiadny argument v prospech...
dnes, 18:06,  Kaso a také výkyvy k NORMÁLNOSTI si netaregistroval? Ja som niečo také v určitých momentov...
dnes, 18:06,  To ja si už nepamätám. Kasafrana som sa pýtala len preto, lebo sa to tu často skloňuje to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(137 720 bytes in 0,482 seconds)