Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo by bolo ,ak by bolo? 2

69
reakcií
3282
prečítaní
Tému 26. novembra 2007, 18:33 založil Richardus.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Richardus
   26. 11. 2007, 18:33 avatar
Čo by bolo ,ak by sa zistilo ,že Boh neexistuje? Bolo by to jednoznačne dokázané a nedalo by sa to zmeniť. Bolo by lepši alebo horšie? Niektorí ľudia by sa zbláznili alebo by to ignorovali ,či by sa s tým jednoducho zmierili? Bolo by menej vojen alebo viac? Zblížilo by nás to alebo naopak rozoštvalo? Čo Vy nato?

26.
označiť príspevok

Arwen
   5. 1. 2008, 20:20 avatar
boli by sme zniceni, lebo my nevieme zit bez lasky a Boh je laska

28.
označiť príspevok

Richardus
   6. 1. 2008, 18:11 avatar
ďalšia somarina ja v Boha neverím a lásku poznám.

29.
označiť príspevok

G a i a
   7. 1. 2008, 11:11 avatar
Vieš,sú "veci",ktoré existujú a fungujú nezávisle od našej viery...To či v ne veríme, alebo nie, na ich existencii nič nemení...Jednoducho SÚ! :-)

30.
označiť príspevok

Arwen
   7. 1. 2008, 15:25 avatar
to nie je dolezite ci veris ty v Neho, on veri v Teba. a laska - poznas tu skutocnu lasku?

31.
označiť príspevok

Richardus
   7. 1. 2008, 17:18 avatar
Čo myslíš pod pojmom Skutočná láska. Neviem ako ty ale mne sa zdá ,že v poslednej dobe je na svete veľmi málo lásky. Takže buď Boh neexistuje alebo sme mu ukradnutý.

32.
označiť príspevok

Arwen
   7. 1. 2008, 19:27 avatar
Ked niekoho milujes a on tvoju lasku neopatuje, znamena to, ze ani ty nemilujes? Nie, znamena to, ze niekto tvoju lasku ignoruje. A co je skutocna laska? Skus sa pozriet na kriz a na Syna, ktory tak blaznivo lubil, ze sa nechal zabit. A otec? Ako velmi nas musi milovat, ked toto dovolil.
A laska vo svete? co sme my dvaja urobili, aby jej bolo viac? Vies, lasky je tolko, kolko sme jej ochotni darovat.

34.
označiť príspevok

Richardus
   7. 1. 2008, 20:26 avatar
Láska existuje Boh nie.

37.
označiť príspevok

Arwen
   8. 1. 2008, 07:40 avatar
Boh je laska, takze musi existovat.

35.
označiť príspevok

Sauron
   7. 1. 2008, 23:21 avatar
Vieš, keby nás Boh ľubil...skúsil by nás zbaviť utrpenia. To sa nestalo. Utrpenie neustále stíha každého, či už v spásu verí alebo nie. Tvoja viera je len placebo.

36.
označiť príspevok

Arwen
   8. 1. 2008, 07:40 avatar
A myslis si, ze za nasim utrpenim stoji len Boh, myslis si, ze sa nepokusa zbavit nas ho? Ved sa pozri okolo seba, kto nam ublizuje? clovek
Je to hrozne, ale ludia, ktori boli stvoreni pre lasku si jeden druhemu ublizuju. Je to nasledok dedicneho hriechu, ale dolezite je, ze my nie sme povinny hresit a preto nam Boh neustale pomaha, aby sme zlo premahali svojou volou - rozhodovanim sa pre dobro.
A myslim, ze o bolesti a utrpeni by vedel aj Boh hovorit - zabili mu syna a neustale diabol utoci aj na nas, na tych, ktorych on miluje.
A ina vec: preco len Boh ma nieco urobit? preco nie aj my? Aj ja, aj ty. Keby sme len v nasom okoli rozdavali lasku, bolo by lasky viac a utrpenia menej.

43.
označiť príspevok

Sauron
   8. 1. 2008, 14:27 avatar
Zemetrasenia spôsobuje človek? Nie. Tak nekecaj. Nežiadam od bohov aby niečo robili, neverím v nich.

44.
označiť príspevok

Richardus
   8. 1. 2008, 15:46 avatar
prečo nás potom Boh takých stvoril? Je všemohúci takže má vedieť čo sa stane v budúcnosti. Navyše nenechal zabiť svojho syna. Ježiš to odflákol jeden deň na kríži a večnosť v raji. Boh nieje láska. Láska je láska. Boh je výmysel kvôli ktorému zahynulo kopec ľudí.

47.
označiť príspevok

Arwen
   8. 1. 2008, 19:55 avatar
Akych nas stvoril?
je vsemohuci, takze ma vediet ... a my sme slobodni, takze nasu slobodu akceptuje, ved o tom je laska.
A Jezis - da sa odflaknut smrt na krizi?

67.
označiť príspevok

Garfield451
   21. 1. 2008, 08:55 avatar
Ked pocujem "dedicny hriech" tak sa mi jezia chlpy na chrbte. Definujte prosm Vas toto slovne spojenie. Ako pride odtrhnute jablko zo stromu poznania k nezmyselnemu zabijaniu a vsetkemu co sa na svete deje??? Pokial viem velakrat i v mene Boha. Verim vsak,ze ON s tym ma malo spolocne.

68.
označiť príspevok

Arwen
   22. 1. 2008, 08:33 avatar
Jablko, hebrejsky "malum". Tento vyraz sa pouziva aj pri slovicku "zlo" a to je podstatnejsie. V Biblii sa jablko nespomina, hovori sa tam o ovoci. Prave kvoli hebrej. slovicku sa zauzivalo, ze tym ovocim bolo jablko.
To co nas ludi odlisuje od inych stvoreni je rozum a slobodna vola, ktore sme dostali ako ti, ktori maju vladnut tomuto svetu. Zneuzitiu tychto darov hovorime hriech. Ale je dolezite chapat vyznam hriechu ako takeho. Tym, ze ja pacham hriech neskodim Bohu, ale skodim sebe samemu a ostatnym ludom. Ak zneuzivam rozum a moju schopnost rozhodovat sa ... Kazdy z nas je na tomto svete dolezity, hoci sa nam zda, ze nie, ale prave tu sa ukazuje ako to Boh s nami mysli vazne.
Hriech ako taky - teda vedome (rozum) a dobrovolne (vola) porusenie Bozich prikazov (Desatoro) - je zlom. Boh stanovil Desat prikazov preto, lebo videl dosledky ich prestupenia. To je na tom hrozne, ze hriech ma v nasom zivote nasledky.

2.
označiť príspevok

geminy muž
   26. 11. 2007, 18:47 avatar
nikto z veriacich tomu jednoznacnemu dokazu verit nebude....preto sa ta haluska vola "viera".Alebo ako ja hovorim cesta ktora nema koniec...
Ale ak by predsa,hmm tazko povedat.Skor rozostvalo,ludia maju velky problem existovat jeden vedla druheho v miery..Ta viera to aspon trosku "lepi"..Samozrejme teraz nemam na mysli tych nabozenskych fanatikov co zabijaju v mene akeho si boha...

3.
označiť príspevok

harpia
   27. 11. 2007, 13:05 avatar
no ja neviem ja si myslim ze aj keby vedci zistili ze boh neexistuje(co podla mna nie) aj tak by sa nasli ludia ktori by verili lebo to su velmi silno veriaci ludia a im mozes vysvetlovat ze boh nikdy nebol a je to dokazane,oni ti stale v nom budu verit chapes???A vojny??No ja neviem ci znikaju kvoli viere alebo kvoli moci po majetku....Ale myslim ze by boli aj ludia,ktori by boli schopni zabit tych ludi,ktori by tvrdili ze boh nikdy nebol......moj nazor

39.
označiť príspevok

Arwen
   8. 1. 2008, 07:46 avatar
Skus pochopit, ze ti, ktori hlboko veria, museli cosi zazit a to "cosi" sa neda opisat, lebo je to zazitok srdca. Ako vies manzelovi vysvetlit preco lubis prave jeho. Ake dokazy mu das? Podla mna sa to ukazuje v beznom dni, ked sa vies usmiat, ked ho pohladis, ale aj ked mu protirecis, lebo vies, ze to moze byt aj inac, ak ta lubi pochopi to a je to tiez prejav jeho lasky. Rovnako aj Boh, den co den nam dokazuje svoju lasku. Myslis, ze nas stvoril a dost? Ale kdeze, ved ako by potom mohla byt obloha kazde rano a vecer taka krasna, je to prejav Bozej lasky, ktory nas rano zobudza dotykom krasy.

4.
označiť príspevok

harpia
   27. 11. 2007, 13:05 avatar
a este by mozno bolo aj viac vojen...no ja neviem

5.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 11. 2007, 13:52 avatar
V prvom rade sa to skutocne asi zistit neda. Ludia si volakedy davno mysleli, ze boh je slnko ci boh je hrom a podobne. Dnes vedia, ze to bola hlupost a vedia co je to slnko co robi ako funguje a to iste o dalsich vtedajsich "bohoch". Dnes vieme sledovat vznik vesmiru az po velky tresk. Big Bang bol pociatok vsetkeho no co predchadzalo velkemu tresku ? To zatial nevieme a prave tam sa opat zacina otazka boha. Takze ak by sme zistili co velkemu tresku predchadzalo, tak by sa s najvacsou pravdepodobnostou zacal boh spajat s niecim dalsim ... a tak dalej...  

6.
označiť príspevok

Richardus
   28. 11. 2007, 20:44 avatar
Ani jedna s teórií vzniku všetkého nieje dokonalá ,Big Bang mala molekula vo veľkosti špendlíkovej hlavičky vybuchla a tak... no to rozoberať nechcem ,dôležitá otázka je ako vznikla? No a to iste platí aj pri teórií zvanej Boh. Ako vznikol Boh ,kto ho stvoril? Nemá začiatok ani koniec. To nie ,že nemá koniec ešte beriem ,ale začiatok ,aj nesmrteľný človek sa musí narodiť. A ešte ničo ak na začiatku bolo nič ,ako to nič vyzerá?....netuším, je to šialená predstava čo?

33.
označiť príspevok

Arwen
   7. 1. 2008, 19:29 avatar
Nesmrtelny clovek ano, ale Boh nie je clovek.

7.
označiť príspevok

DNA13
   30. 11. 2007, 18:06 avatar
Na tú otázku odpovedá jeden citát z Puškina :ak Boh nieje tak je možné všetko!Ak Boh nenexistuje nieje nad ludmi žiadna vyššia morálna autorita.morálka je potom relatívna komu sa čo a ako páči.Jeden ateista na jeho meno sa už nepamätám povedal že život je prvé zaplakanie pri narodení a jeho ozvenou je výdych smrti.
či by bolo lepsie alebo horsie?Ak to chceš skutočne vidieť tak sa pozri okolo seba ved väčšina ludí žije takým životom ako keby Boh neexistoval,takže "nieje o čom".

8.
označiť príspevok

jos24
   17. 12. 2007, 22:08 avatar
Ježiš, Mohamed, Alah. Šiva, Ra, ... to je politika. Boh si Ty sám a Boh je v Tebe samom.

9.
označiť príspevok

Mikeway
   18. 12. 2007, 19:49 avatar
Zdravím Vás všetkých. Už sme zase pri otázkach viery,boha,atď. Páči sa mi ,že aspoň o tom uvažujeme. Otázka existencie nejakého boha sa nám nikdy nepodarí objektívne zodpovedať. Je to totiž viac filozofická ako materialistická debata. No a veľmi záleží na tom ,ako si toho svojho boha predstavujeme.
V zmysle hypotézy,že sme vznikli genetickou manipuláciou nejakej mimozemskej civilizácie,čo sa mnohým asi nepáči,ale ja hovorím,prečo nie ? Vždy lepšie ako evolúciou z opice. Takže v tomto zmysle nás stvorili vlastne bohovia / pretože nám pripadali ako nadprirodzené bytosti/ na svoj obraz. Podobáme sa im fyzicky a aj duševne. Akurát nám chýbajú niektoré vlastnosti a gény,ktoré nám do vienka nedali. Takže ak týchto nazveme bohmi,potom asi nájdeme spôsob ako dokázať ich existenciu alebo neexistenciu.
Mne sa ale toto zdá tiež príliš nízke.Ja hľadám boha niekde inde,vyššie,.... Ani neviem kde. Inak to čo som tu načrtol,sa mi fakt vidí celkom reálne,a veľa vyjadrení z biblie a aj z iných zdrojov,ako sumerské písomnosti ,atď. tomu napovedá.
Otázka vojen: ľudská nevraživosť ,neznášanlivosť,nepochopenie,snaha o moc,nadvládu,atď. sa ťahajú dejinami už príliš dlho na to,aby sme sa toho zbavili. Neviem kedy,ale raz určite ľudstvo bude musieť pochopiť svoje nezmyselné konanie. A možno to máme geneticky dané,že s postupujúcim rozvojom sa začíname sami seba likvidovať. Neviem,zatiaľ iba skúmam svet okolo seba a čakám na niečo nové,čo by ma oslovilo. Čakám,kedy cirkev alebo niekto iný ponúkne mne a celému svetu nejakú novú filozofiu,niečo čo osloví všetkých ľudí na svete a že sa to konečne začne odvíjať iným smerom. Zatiaľ si žijem svoj jednoduchý život plný radostí a starostí.

10.
označiť príspevok

Sauron
   19. 12. 2007, 15:04 avatar
DNA13: to bol Dostojevskij a nie Puškin, román Bratia Karamazovci. Vždy bolo dovolené všetko. Môžeš kradnúť a zabíjať. Ale človek musí počítať s následkami svojich činov.

Neexistencia sa nedokazuje, aspoň to vraví logika. Ale to je jedno...keby sa teda dokázalo, že boh nie je? Nič by sa nestalo. Ľudia by verili ďalej a upálili by tých pár vedcov čo by to mali dokázať.

11.
označiť príspevok

MooNsTa
   25. 12. 2007, 16:28 avatar
Tu ide o vieru.....je to nieco cim si ludia vysvetluju nieco co nevedia co znamena.....ludsto pozna vela bohov,nabozenstiev a ktovie coho vsetkeho ineho......aj keby niekto dokazal ze boh neexistuje bolo by to v podstate jedno.....veriaci sa na to vykasle......on proste veri....sice v niektorych pripadoch ani sam nevie comu......ale to je uz o inom

12.
označiť príspevok

geminy muž
   25. 12. 2007, 18:14 avatar
nebyt vychovy,skol a historickych zaznamov uz davno by nikto v boha neveril...Ta viero nakaza sa prenasa z generacie na generaciu a vtlka sa malym detom do hlav este skor ako sami zacnu rozmyslat...tisicrocia manipulacie,tipicke pre ludstvo.

13.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   26. 12. 2007, 21:36 avatar
keby Boh neexistoval, tak by si nebol ani ty a ani nikto iny na svete, a bola by jedine prazdnota....

14.
označiť príspevok

Sauron
   27. 12. 2007, 13:32 avatar
knihomol5,
keby nebolo deda Mráza, nebolo by teba ani ničoho na svete a bola by jedine prázdnota

naše výroky majú rovnakú pravdivostnú hodnotu, nie je to skvelé?

15.
označiť príspevok

Richardus
   28. 12. 2007, 13:11 avatar
Presne tak len preto ,že existujeme my neznamená ,že existuje Boh.Je to blbý argument. kto stvoril Boha?

16.
označiť príspevok

michal127 muž
   28. 12. 2007, 22:47 avatar
Boha nestvoril nikto on tu bol je a bude az do konca sveta...........

budete sa urcite pytat ze odkial som na to prisiel ze Boh nas stvoril a celu zem

Viete v Boha verili velmi slavny ludia napr Tesla atd.......
oni sa sami sklonili ze tu niekto je vyzsi ako je clovek

dalej vedecky je dokazane ze niekto vyzsi je nad nami

dalej len sa zamyslite keby tu nikto nebol tak clovek by ovladol vsetko riadil by pocasie predpovedal by smrt a na zemi by vznikol totalny chaos lebo clovek je velmi narocny a nestacilo by mu co ,ma ale by chcel viac a viac

17.
označiť príspevok

Sauron
   29. 12. 2007, 12:42 avatar
OMFG ROFL...po obsahovej aj formálnej stránke

22.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   3. 1. 2008, 21:50 avatar
Ján 1:1 Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh.

23.
označiť príspevok

Richardus
   4. 1. 2008, 17:12 avatar
No a ? To mi akurát dokazuje ,že Boh nieje skutočný je len slovo ktore si vymyslel človek. Je to len slovo.

70.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   20. 2. 2008, 22:16 avatar
ty potom nie si ani len to slovo.....a potom ani nikto z nas neexistuje

18.
označiť príspevok

Richardus
   29. 12. 2007, 17:28 avatar
to je blbosť ,nieje dokázaná existencia Boha všetko sú to odhady ktoré sa pomaly ,čím človek viac premýšľa rúcajú ako domček s karát. Ak chceš veriť musíš ,slepo veriť a nesmieš sa nanič pýtať.

19.
označiť príspevok

michal127 muž
   30. 12. 2007, 00:12 avatar
to neni pravda chces mi povedat ze vecina sveta len "slepo veri"?????
len si skus predstavit ze by tu nepol nikto kto by nas smeroval alebo ochranoval tak by sme sa sami dozabijali nemyslis?
neviem ako ty ale ja ked niekomu mam verit o urcitej okolnosti .....tak si to preverim aspon ciastocne......
mozno neni dokazane ze tu Boh naozaj je, je dokazane ze tu bol clovek ako Jezis Kristus aj vecina jeho zivota je vedecky dokazana aj smrt.......

41.
označiť príspevok

Arwen
   8. 1. 2008, 07:50 avatar
Mozno si, Richardus ty "slepo neveriaci" a aj ked sa pytas nechces pocuvat odpovede.

20.
označiť príspevok

Richardus
   30. 12. 2007, 14:46 avatar
michal127
"len si skus predstavit ze by tu nepol nikto kto by nas smeroval alebo ochranoval tak by sme sa sami dozabijali nemyslis?" - Neviem ,no v poslednom čase mám pocit ,že sa čoskoro niečo také stane. Čím ďalej tým viac pribúda zlých sprav a ľudia zomierajú. Kde je Boh má dovolenku alebo sme mu ukradnutý? Boh nam nepomôže celím životom sa musíme prebojovať my sami. ...........áno Ježiš Kristus existoval bola to charizmatická a múdra osoba. NO BOL TO IBA ČLOVEK! burič ktorí šíril kresťanstvo no jeho existencia nedokazuje ,že jestvuje Boh. Ježiša vyhlásili za svetého až niekoľko rokov po jeho smrti.

24.
označiť príspevok

G a i a
   4. 1. 2008, 19:54 avatar
Ahoj Richardus, možeš mi prosím ťa "povedať", čo vlastne rozumieš pod pojmom Boh?

25.
označiť príspevok

Richardus
   5. 1. 2008, 18:49 avatar
Bol som vychovaný ako ateista a tak si myslím ,že neexistuje. Ale ak by naozaj existoval určite nieje ako hlása cirkev. Nieje to starec ktorí nám hrozí ,že ak ho neposlúchneme uvrhne nás do pekla. Nie. Boh by mal byt niečo ako energia nemá podobu ,má veľkú moc ale sme mu ukradnutý. Pokiaľ to nieje len výplod ľudskej fantázie ktorí si ho vymysleli koly strachu zo smrti. Boh neexistuje a môj postoj k nemu sa nezmení.

27.
označiť príspevok

G a i a
   5. 1. 2008, 20:50 avatar
Teraz už chápem tvoj postoj...

Myslím si, že človek nemusí mať žiadne vierovyznanie na to aby bol láskavý a dobrý

40.
označiť príspevok

Arwen
   8. 1. 2008, 07:49 avatar
Mas pravdu, nie je to starec, ako ho opisujes. Ale, ktora Cirkev ho takto ohlasuje? Ako by Boh mohol svojich milovanych hodit do pekla? Nikdy. Do pekla sa ludia hadzu sami.
Boh je nezny, krasny, milujuci, uzasny ... Otec. Boh existuje.

42.
označiť príspevok

G a i a
   8. 1. 2008, 10:08 avatar
Drž si ho vo svojom srdci Arwen aj svoju vieru!
Myslím si však,že je zbytočné o nej presviedčať "celý svet" Ja som už pochopila, že je to len zbytočné plytvanie drahocennej energie.(Šetri si ju, budeš ju potrebovať do iných životných bojov)A pochopila som aj ďalšiu vec, nie slová, ale činy,tvoj život, tvoje bytie samotné, to je jediný sposob, ako možeš nieco zmeniť... začať od seba!Ver mi, toto nemám vyčítané zo žiadnej knihy, toto mi ukázal moj život!A ešte jedu vec ma naučil A to je úcta a rešpekt.Preto mi moja úcta a rešpekt nedovolia presviedčať niekoho o svojej pravde,alebo vyhlasovať, že moj názor je správny a tvoj nie...Rešpektujem cestu každého jedného človeka,nemožem vedieť po čo sem jeho duša prišla a čo si musí na tejto zemi prežiť,alebo kde sa momentálne nachádza vo svojom vývoji...Všetko potrebuje svoj čas, doprajme si ho a doprajme ho aj iným!

48.
označiť príspevok

Arwen
   8. 1. 2008, 20:01 avatar
Dakujem, Gaia! Hej, ucta, to je uzasna vec. Vies, nie je mojim cieľom presviedcat niekoho, len mi je luto, ze co vsetko sa hovori o tom uzasnom Bohu, ktoreho poznam. Same klamstva. Diabol je idiot (prepac ten vyraz, ale na ine meno mu prist neviem), ale toto sa mu podarilo. Znicit obraz Boha v nasich srdciach. A on nas tak velmi miluje...

49.
označiť príspevok

Richardus
   8. 1. 2008, 20:33 avatar
Arwen
Hovoríš ako pravý kresťan. Málo je takých ako ty. No podľa mňa všetko zavisí na výchove. Teba vychovali ako kresťana už od dectva ,ja som vyrastal ako ateista preto sa na svet pozerám inými očami ako ty. Stačilo aby si sa narodil ako žid alebo arab a nenávidel by si kresťanov. Ja neverím v Boha akeho veríš ty ,ja si myslím ,že Boh je len iné pomenovanie dobra. Diabol je zlo. Nič viac. Máš pravdu v poslednej dobe vyhráva zlo. No nie preto ,že ľudia neveria v Boha ,máme slobodnú vôľu a tak je na nás k čomu sa prikloníme. Nedá sa presne zistiť či Boh existuje alebo nie je to na nás čo si zvolíme. Zlo vyhráva preto ,že ľudia prestávajú byť ľuďmi ,počujeme oznasilneniach , vraždách a tak. to je zle. To by ti malo byť ľúto a nie čo si kto myslí o Bohu.

60.
označiť príspevok

Arwen
   11. 1. 2008, 16:12 avatar
Richardus, ja som nevyrastala v kresťanskej rodine. Prvýkrát som sa so skutocnou osobou Jezisa stretla ako 16 rocna. Dovtedy som pocula len o Bohu - policajtovi. To co mi ako zaklad pre vieru moji rodicia dali bolo to, ze ma lubili a ja so to uzasne prezivala. Tak som vedela pochopit ako velmi ma Boh lubi, ked lubi ako otec, lebo moj otec ma lubi a cely svoj zivot to takto citim.
Ludia prestavaju byt ludmi, hovoris - ale preco? Lebo nepoznaju Boha a jeho lasku, Richardus, toto je odpoved. Ak niekto citi, ze je milovany, tak nebude druhym ludom ublizovat.
Casto pocuvame o tom, ze Boh nas miluje, ale kto tomu aj skutocne veri, kto to naozaj takto preziva? My sme neboli stvoreny preto, aby sme si ublizovali, ale aby sme sa milovali - tak ako On miluje nas.

64.
označiť príspevok

Richardus
   13. 1. 2008, 10:24 avatar
tak potom prečo si ubližujeme? Prečo to Boh nezastaví. Človek nieje zlí ak neverí v Boha a ak ho nemiluje. Poznám veriacich ktorí sa správajú zle. Ja v Boha neverím a nesprávam sa zle.
A ešte niečo. V minulosti sa nám boh často ukazoval. Prečo to neurobí aj teraz? Keby sa nám ukázal každý by musel uznať ,že existuje.

65.
označiť príspevok

Arwen
   14. 1. 2008, 19:34 avatar
Richardus, to, ze si ublizujeme je dosledkom tzv. dedicneho hriechu. Je to dost zlozita zalezitost. Ale kazdy hriech ma svoje nasledky, ktore my casto prehliadame, ale oni sa odrazaju v nasom zivote. Ten prvy hriech ma tiez svoje nasledky a jednym z nich je, ze nasa vola je naklonena k zlemu, teda, ze je pre nas po hriechu lahsie urobit zlo ako dobro. Povodne to tak nemalo byt, ale Boh sa rozhodol darovat nam slobodu a akceptovat ju. On casto zasahuje tym, ze to co je zle obracia na dobro v zivote konkretnych ludi, ale pre nich je dolezite vidiet to svojim srdcom. My si ublizujeme svojim vlastnym rozhodnutim. Vies, my nie sme povinny hresit, to znamena, ze ani ublizovat, ak tak robime je to nase vlastne rozhodnutie.
A este: viem, ze Boh dava svietit slnku na vsetkych, jemu je jedno aky sme, lebo nas miluje preto, ze sme. Pre nas samych.

66.
označiť príspevok

Richardus
   15. 1. 2008, 15:54 avatar
no ešte vždy si mi neodpovedala ,prečo sa nám Boh neukáže ,veď v minulosti to robil často
prečo to neurobí aj teraz. Koľko ľudí by uverilo a koľký by od strachu začali sekať dobro
prečo to neurobí?

51.
označiť príspevok

G a i a
   9. 1. 2008, 15:50 avatar
Drahá Arwen,podstatné je, že ty si jeho obraz vo svojom srdci držíš a uchovávaš!On je v každom srdci, len nie každý je pripravený ho tam vidieť...(Niektoré rastlinky vyrastú rýchlo, iné potrebujú veľa,veľa času...)Doveruj Bohu a ver, že on sa stará o všetky srdcia, aj keď to tak na prvý pohľad niekedy nevyzerá...A veľakrát sa to nezhoduje s tým, čo si myslíme, ako by to malo byť, alebo čo by sme chceli vidieť...Nechaj to na Boha, on už vie čo treba robiť...
A myslím si,že diabol nemá takú moc,aby zničil obraz Boha v našich srdciach...može oslepiť,otupiť,pomýliť,ale obraz Boha zničiť nemože...Netráp sa preto

61.
označiť príspevok

Arwen
   11. 1. 2008, 16:15 avatar
Vies Gaia, ono je to tak: myslime si, ze diabol je len taky strasiak Cirkvi, ale jeho moc je dost velka. Diabol je anjel svojou prirodzenostou, a to znamena, ze ma poznanie anjelov aj ich pevnu volu a toto ked sa spoji so zlom, tak je z toho katastrofa, ktoru si odnesieme v prvom rade my. On vie na koho chce utocit, lebo nas nenavidi viac ako cokolvek na svete.

62.
označiť príspevok

G a i a
   11. 1. 2008, 17:19 avatar
Arwen
Boh má väčšiu moc,ako diabol,či snáď nie?Tak prečo sa obávať moci diabla ?Jeho moc može byť veľká,ale určite nie väčšia ako Božia!Keď sa zameriaš na Božiu lásku a budeš jej naozaj veriť,diablova nenávisť sa ťa nedotkne!

Ale zdá sa mi,že aj "veriaci" viac veria v zlo diabla,ako v dobrotu Boha...

63.
označiť príspevok

Arwen
   12. 1. 2008, 13:16 avatar
To mas pravdu, Gaia, ale moc diabla nie je dobre podcenovat. Viem, ze s Bohom vzdy zvitazim, to som uz velakrat zazila, aky je mocny a plny lasky.
Dakujem za tvoje slova.

21.
označiť príspevok

Sauron
   31. 12. 2007, 14:59 avatar
ak sú ľudia takí blbí, že potrebujú modly aby sa nepozabíjali...tak nech sa pozabíjajú, nezaslúžia si titul Homo sapiens (človek múdry)

38.
označiť príspevok

PEt-erre
   8. 1. 2008, 07:45 avatar
Sauron ake mas Ty zivotne kredo ,myslienku nejaku mudrost ??? Ak to nieje osobne!!!

45.
označiť príspevok

PEt-erre
   8. 1. 2008, 16:05 avatar
Jamam rad tieto slova-Duch Svaty je vsade tam kde to jedni s tymi druhymi myslia dobre...

46.
označiť príspevok

Jozefus
   8. 1. 2008, 17:28 avatar
To znie dobre PEt-erre...

50.
označiť príspevok

PEt-erre
   8. 1. 2008, 21:12 avatar
To povedal Jiri Kuchar nieja . Skoda...Moj zivot je len cakanie na lasku ktora by naplnila moje srdce...

53.
označiť príspevok

G a i a
   9. 1. 2008, 15:55 avatar
To hovoríš ty, alebo to povedal niekto iný... :-)

54.
označiť príspevok

Sauron
   9. 1. 2008, 15:59 avatar
Na to, že chcel v inom fóre zabíjať bez milosti je z neho teraz krásny baránok...

52.
označiť príspevok

Sauron
   9. 1. 2008, 15:51 avatar
pet-erre
rob si čo chceš, ak tým neubližuješ iným...napríklad

55.
označiť príspevok

PEt-erre
   9. 1. 2008, 17:15 avatar
No dobre ale co ak druhy ublizuju mne.Napr. to ze som nezamestnany ,hlavna vec ze druhy maju roboty vyse hlavy.

56.
označiť príspevok

Richardus
   9. 1. 2008, 17:49 avatar
myslím že to je tvoja chyba každý ma pracu ak chce, staci sa snazit

57.
označiť príspevok

PEt-erre
   9. 1. 2008, 18:08 avatar
Ja pracujem ale na cierno ako mnohy z nas.To som tu jediny ktory very v silu a schopnosti vsetkych nezamestnanych ??

58.
označiť príspevok

PEt-erre
   10. 1. 2008, 15:17 avatar
Sauron co tak poslat vsetkych vaznov na dovolenku do Egypta ?

59.
označiť príspevok

Sauron
   10. 1. 2008, 15:31 avatar
Bla? Bla bla?

69.
označiť príspevok

Degon
   25. 1. 2008, 11:18 avatar
Sauron, dokážeš zo seba dostať aj niečo iné ako - Bla - bla - bla?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:49,  ale ziadnu oficiálnu . ehm a nenič fantázie našim pupušom ;)
dnes, 00:44,  Ak by bola pravda, že Ježiš je Syn boží, súčasť svätej trojice, potom to znamená, že...
dnes, 00:42,  Kazateľ Paul Washer často hovorí, že ľudia sa na Ježiša môžu pozerať tromi uhlami....
dnes, 00:38,  Lesba je slovo utvorené z lesa a dopravnej značky pre Bratislavu. Lezba je slovo utvorené...
dnes, 00:35,  Putin vychvaľoval islam. Možno nevieš, že má až tri konkubíny.
dnes, 00:33,  nechcela som riešit Putina, lebo ruské trolli sa hned zbehnú ako potkany a niet úniku ;) ale...
dnes, 00:27,  Ja som lezba.*04
dnes, 00:22,  U homosexuálov sa už človek nevyzná.*05
dnes, 00:20,  Nie to sú tri bratři. *04
dnes, 00:14,  Tie tri lesby sú tri sestry?
dnes, 00:12,  Shagara, tebe ako aj tým salvišom ako si ty, môže byť politika šuma fuk, nakoľko sa volieb...
dnes, 00:03,  146. Nevolíte žiadnu stranu, ako potom viete, že stojíte na tej správnej??*04 Na výber je...
včera, 23:47,  144,....už som písal že JS sú apolitickí a nevolia žiadnu stranu, nakoľko sú...
včera, 23:46,  Že vám to pripomína nejaký film? O žraní???*02*02*39*39*39*39
včera, 23:45,  https://www.youtube.com/watch?v=KsNlYcBcXlg
včera, 23:44,  35,...."prechodným bydliskom"? Prečo potom Biblia píše , že "Pokolenie ide, a...
včera, 23:43,  143. Shagara, nepoznám túto knihu, ale čítal som Krvavé územie, aj to bolo neskutočne...
včera, 23:41,  http://www.youtube.com/watch?v=JMnDDOhWTYI
včera, 23:37,  140,....na stole mám knihu "Židovskú vojnu" a tá opisuje očami očitého svedka...
včera, 23:31,  2.10. Pokoj v Bohu Kto mi rozviaže ten uzol tak veľmi zamotaný a zachlpený? Hanebný je,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(164 657 bytes in 0,461 seconds)