hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Členstvo v cirkvi Kristovej

príspevkov
2
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 16.3.2022 09:43 RealitaABC
posledná zmena 22.3.2022 07:01
1
16.03.2022, 09:43
Kto sa narodil zo Svätého Ducha – z Boha, tak je srdcom v Kráľovstve Božom – Kráľovstve spravodlivosti, pokoja a radosti v Duchu Svätom a súčasne, je aj v cirkvi Kristovej zapečatený Svätým Duchom zasľúbenia. To je to členstvo v jeho cirkvi a to v Božích očiach.

Rim 14:17 Lebo kráľovstvo Božie nie je pokrm a nápoj, ale spravedlivosť, pokoj a radosť v Svätom Duchu.

Ako vidíme, nie je to nič telesné a viditeľné, ale je to duchovný a znovuzrodený stav v srdci človeka. Znovuzrodený človek nadobúda nové vedomie života v Kristu a svojím novým životom a to z lásky k Bohu, nasleduje Krista.

Tak, ako je Kráľovstvo Božie vo Svätom Duchu, tak je aj Cirkev Kristova, vo Svätom Duchu a je súčasťou tohto Kráľovstva a nikto nepovie: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Je to Duchovné kráľovstvo – Božie kráľovstvo, ktorého súčasťou sú všetci vykúpení v Kristu!

Luk17 20A keď sa ho opýtali farizeovia, kedy prijde kráľovstvo Božie, odpovedal im a riekol: Kráľovstvo Božie neprijde s pozorovaním, 21ani nepovedia: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Lebo hľa, kráľovstvo Božie je medzi vami!

Kráľovstvo Božie nepríde s pozorovaním a teda nikto nepovie, že je tu, jedine v tej viditeľnej cirkvi, alebo tam hen v tamtej. Teda nie je pre nás viditeľne, ako nejaká viditeľná jednota – inštitúcia, ale je to jednota v Duchu Svetom. Kráľovstvo Božie, ktorého súčasťou je cirkev Kristova je v duchovnej rovine a je to duchovné kráľovstvo a teda jednota v Duchu Svätom. Nikto ho neuvidí a ani srdcom nevojde, do tohto duchovného kráľovstva spravodlivosti, radosti a pokoja, pokým sa nenarodí z Ducha – z Boha. Aby človek mohol žiť duchovným životom, tak tomu musí vždy predchádzať nové narodenie z Ducha – z Boha. Ináč to nie je možné! Nové narodenie z Boha nie je aktom našej, ale Božej vôle.

Nový život svedčí, že v sa srdci stala zásadná premena. Narodil sa nový človek, ktorý je už zdokonaľovaný a vyučovaný, tou istou milosťou Božou v Slove Božom.
No a cirkev Kristova sa ukáže a to pri druhom príchode Pána, keď zvolá všetkých, ktorí sú jeho, aby tam kde je On aj oni boli.
none
2
22.03.2022, 07:01
Dava to zmysel. Teda dava? Pytam sa
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 94 275 B vygenerované za : 0.149 s unikátne zobrazenia tém : 59 621 unikátne zobrazenia blogov : 1 339 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.